Francie – běžky

Lyžování ve Francii, to jsou zejména sjezdovky a lyžařská střediska se stovkami kilometrů svahů. Ale ve většině z nich bývají upravené i běžkařské tratě, které udělají radost lyžařům kombinujícím sjezdovky a běžky. Běžecké lyžování má ve Francii silnou tradici a lyžuje se samozřejmě i jinde, než ve známých sjezdařských střediscích, dá se ale předpokládat, že čeští lyžaři jinam do Francie na běžky moc jezdit nebudou. Přeci jen je Francie nejvzdálenější alpskou zemí.

Nejnovější aktuality ze stopy

V této sezóně zatím nebyla k dané oblasti vložena žádná aktualita.

Aktuality ze sezóny 2016/2017, popř. starších

Info ze dne 18.12.
Redakce, vloženo 21.12.2016 17:54

Ve francouzském La Clusaz nebyl o víkendu vůbec žádný přírodní sníh. Závodníci světového poháru kroužili po cca 2km dlouhém okruhu z umělého sněhu. Okruh je poměrně náročný, při klasickém stylu Sundby ukázal, že volba soupaže nebyla ideální a do kopců dost ztrácel oproti lyžařům s namazanými lyžemi.

Doporučujeme

Lyžařské vosky na Sporticus.cz
Nejširší nabídka vosků, výbava pro servis lyží a další vybavení pro běžecké lyžování i další sporty + prodejna v Bedřichově i v Praze.
Mobilní aplikace Záchranka
Pomůže v případě nouze kontaktovat Zdravotnickou záchrannou službu a zároveň zašle záchranářům vaši přesnou polohu. Pro Android, iOS i Windows Phone.