Německo – běžky

Zejména běžkaři ze západu a severu Čech označují pojmem lyžování v Německu něco jiného, než Alpy. Spousta běžeckých tratí se totiž nachází v blízkém pohraničí, dokonce bývají propojeny s tratěmi českými. Zprávy z takových míst prosím směřujte stejně jako dříve na stránky příslušných českých pohoří, ať už jde o Krušné hory, Šumavu, Lužické hory nebo Český a Slavkovský les.

Německo není pravou alpskou zemí, vždyť Alpy se nacházejí jen na jeho jižní hranici s Rakouskem. I tak se ale v německých Alpách nachází množství lyžařských středisek. Fanoušci lyžařských sportovních přenosů budou znát například Oberstdorf nebo Ruhpolding, mnozí dálkoví lyžaři se zase účastní závodu König Ludwig Lauf konaného v Oberammergau. Ale míst, kde se dá v Alpách v Německu vyrazit na běžky, je mnohem víc. A to se ještě nemusíme omezovat jen na Alpy – středisko Oberhof známé mimo jiné lyžařskou halou leží jinde, v Durynském lese.

Nejnovější aktuality ze stopy

K této oblasti zatím nebyla vložena žádná aktualita.

Doporučujeme

Lyžařské vosky na Sporticus.cz
Nejširší nabídka vosků, výbava pro servis lyží a další vybavení pro běžecké lyžování i další sporty + prodejna v Bedřichově i v Praze.
Mobilní aplikace Záchranka
Pomůže v případě nouze kontaktovat Zdravotnickou záchrannou službu a zároveň zašle záchranářům vaši přesnou polohu. Pro Android, iOS i Windows Phone.