Švýcarsko – běžky

Švýcarsko je další alpskou zemí, kam se z ČR primárně na běžky tolik nejezdí. Přitom nejznámější švýcarská střediska se nacházejí na východě země a tedy jsou od nás vzdálena zhruba stejně jako některá hojně navštěvovaná místa v Itálii. Třeba z Livigna je to do švýcarského Val Müstair nebo do oblasti Engadin jen „přes kopec“. Právě tam v okolí Svatého Mořice se jezdí jeden z největších laufů v Evropě, Engadin Skimarathon. Dalším místem známým díky lyžařským závodům je Davos, kde se konají pravidelně závody světového poháru. Hory jsou ale ve Švýcarsku téměř všude a tedy i příležitostí, kde se dají využít běžky, bude mnohem víc.

Nejnovější aktuality ze stopy

V této sezóně zatím nebyla k dané oblasti vložena žádná aktualita.

Aktuality ze sezóny 2016/2017, popř. starších

Info ze dne 27.11.
Redakce, vloženo 27.11.2016 9:46

Potvrzením toho, že i Alpy zasáhlo oteplení předchozích 2 týdnů a sněhu zbylo minimum, je švýcarská Pontresina (cca 1800 m n. m.), kde se dnes jede prolog Ski classics. Závodníci krouží na cca 1,5 km dlouhém okruhu z uměle nastříkaného sněhu a nikdo si prý nebere ty nejlepší lyže, protože na trati jsou i kamínky.

Doporučujeme

Lyžařské vosky na Sporticus.cz
Nejširší nabídka vosků, výbava pro servis lyží a další vybavení pro běžecké lyžování i další sporty + prodejna v Bedřichově i v Praze.
Mobilní aplikace Záchranka
Pomůže v případě nouze kontaktovat Zdravotnickou záchrannou službu a zároveň zašle záchranářům vaši přesnou polohu. Pro Android, iOS i Windows Phone.