Lyžařské vosky na Sporticus.cz

Navazuje na zavedený eshop VOSKY.KAMZASNEHEM.CZ

 

Hostýnské vrchy – běžky

Hostýnské vrchy leží v západní části Beskyd. Od Vsetínských vrchů jsou odděleny údolím Vsetínské Bečvy tekoucí od Vsetína k Valašskému Meziříčí, odkud se táhnou západním směrem k Holešovu a Zlínu. Nejvyšší vrcholy dosahují nadmořské výšky nad 800 metrů. Donedávna se zde běžkaři museli spoléhat vyšlapané stopy, od sezóny 2009/10 je zde ale upravováno celkem 52 kilometrů běžeckých tratí. Hlavní trasa Hostýnské běžecké magistrály vede z vrchu Hostýn do obce Lázy, doplňuje ji několik dalších tratí. Jedno z nástupních míst na hlavní trase magistrály je u ski areálu Troják.

Odkaz: webkamery - Beskydy

Nejnovější aktuality ze stopy

Přidat zprávu
Formulář pro přidání zprávy o aktuálních podmínkách - běžky

Vaše jméno, které se zobrazí u této zprávy. Ale byli bychom radši, kdybyste se zaregistrovali a přihlásili, pak nebudete muset jméno pokaždé vyplňovat :-) Jako nepřihlášený uživatel musíte u každé zprávy vyplňovat své jméno. Když se zaregistrujete/přihlásíte, bude vloženo automaticky.

Vyberte oblast, kde jste byli na běžkách

Datum, kdy jste byli v této oblasti lyžovat. Pokud to bylo víc dní po sobě, vyberte poslední den. Zapisujte ve formátu YYYY-MM-DD (např. 2009-12-24). Zprávu více než 9 dní starou sem ani nezkoušejte psát, nepůjde to – chceme informovat o aktuálních podmínkách a ne historických :-)

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně. Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány. Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Kontrolní otázka, proti spamu.

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně.
Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány.
Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Řazení aktualit:

Info ze dne 22.1.
Jikra, vloženo 23.1.2017 14:56

Z Tesáku přes 3 kameny, Holý vrch rozcestí až na Klapinov pěkné (pro klasiku lepší), ale opatrně bez nového sněhu se muže podklad ve sjezdech probrousit až na zem. Dál na Hostýn katastrova, ledové plotny, spousta šutrů a nejsou vidět.

Info ze dne 21.1.
Stanik, vloženo 21.1.2017 18:57

(Odpověď na dotaz uživatele Pierre z 21.1.: zdravím, kde je, prosím, ideální nástup na zmiňovaný okruh Čerňava? Jak je to s jeho obtížností - zvládnou ho i děti cca 10 let, spíše začátečníci? Případně nějaké další aktuální tipy na běžkování na zlínsku? Předem děkuji!)

Nastup pod Tesakem pod parkovistem cca po 200 m smerem na Bystrici odbocka do prava asfaltka- mozno nechat auto zde nebo na parkovisti Tesaku, okruh pro zacatecniky cca vrstevnice ve vysce 600-750 mnm. Myslim, ze neni zadny server, kde aktualizuji upravenost stop v Hostynkach. Server hm52.cz je zoufalost. Trojak.cz to same zde se nic nedozvite. Zvlastni je, ze jednou za rok stopu projede traktor zrejme zaplaceny mestem Bystrice, ale nikde se to nedozvite, ze stopu projeli...nepochopitelne.
Pokud se nechcete rozcilovat s pesaky, nekvalitnimi stopami stoji za to jet az do Velkych Karlovic- skvele upravovane stopy, nebo na Pustevny- Martinak.

Info ze dne 21.1.
Ales, vloženo 21.1.2017 13:54

Okruh Cernava.Nebyt tech pesaku co se radi prochazi ve stope tak super.Na par mistech je stopa-nestopa, ale i tak to stoji za to.Pocasi slunecno a kdo si privstane stihne to bez davoveho silenstvi :-)

Info ze dne 20.1.
Stanik, vloženo 20.1.2017 16:10

Tesak- Klapinov, spatna rozjezdena stopa, snehu dostatek. Z Klapinova- Kozluvky- (asfaltka )strojova stopa z minule soboty- zachovala, nerozjezdena, misty zapadana bordelem ze stromu, jinak pekna.

Info ze dne 18.1.
Stanik, vloženo 18.1.2017 19:22

Okruh Cernava, pulka okruhu rozjezdena stopa od aut. Misty zafoukana od silneho vetru.

Info ze dne 17.1.
Aleš, vloženo 17.1.2017 19:36

Chvalčov(Říka)-Kozlůvky(magistrála 5)-Klapinov-Skalný-Grapy. Kousek nad Kozlůvkama je strojově upravená trasa až na Klapinov,kde je teda sníh odfoukaný,ale s opatrností se dá projet bez zastavení. Na hodně místech se dá pěkně bruslit nebo stopa. Pro dnešek super :-)

Info ze dne 16.1.
Stanik, vloženo 16.1.2017 18:47

Okruh Cernava, strojova stopa, cajk, pouze usek sjezd k Rajnochovicim cca 700 m rozjezden auty.

Info ze dne 14.1.
Vítek, vloženo 16.1.2017 10:35

Troják-Bludný-Končiny-Lázy a zpět.
Po loukách použitelné minimum sněhu. V lese, zvláště smrkovém, vystupovalo kamení. Nejméně sněhu z celé trasy v okolí Lázů. Bylo mi líto i lyží, starých 30 let..

Info ze dne 14.1.
Richard, vloženo 14.1.2017 16:27

Okruh cernava strojova stopa občas vystupuji kameny, ale vzdy se da vyhnout. Na starsi lyze ok.

Info ze dne 14.1.
Slava, vloženo 14.1.2017 12:09

V sobotu 14. 1. 2017 kolem 10:50 jsme mezi Klapinovem a Holym vrchem našli klíče s otvirakem Radegast. Nechali jsme je u výčepu hostince na Trojaku. Jinak mezi Hostýnem a Trojakem je magistrála v pohodě sjízdná.

Info ze dne 12.1.
Hanka, vloženo 12.1.2017 17:46

Ahoj, nemáte někdo nejaktuálnější informace z hřebenovky na Trojáku směr Lazy? Děkuji!

Info ze dne 11.1.
Kuba, vloženo 11.1.2017 12:00

Dneska okruh kolem Cernavy. V první část horší stopa, zbytek byl projety. Stoupání z Rajnosek bylo prohrnute traktorem, ale s opatrnosti šlo přesto projet.

Info ze dne 9.1.
Aleš, vloženo 9.1.2017 22:01

Tesák-Čerňava-Rosošné-Sochová-Tesák. Chtělo by to připadnout-ve všech místech klouzají hůlky po podkladu a občas kamínky takže nutnost zvolit správnou stopu.Nejlepší úsek okruh kolem Čerňavy,kde jsou vyjeté stopy a nejvíc sněhu.Po cestě do Rosošné se dalo na pár místech hezky zabruslit-bylo čerstvě stáhnuto pluhem,který ale na hodně místech odkryl asfalt-takže chce to opatrně.Trasa z Rosošné přes Sochovou na Tesák nebyla vůbec projetá. Po mě zůstala stopa z Rosošné po Sochovou, třeba někdo využije než zmizne :-)

Info ze dne 8.1.
kuba, vloženo 8.1.2017 18:19

Dneska okruh kolem Cernavy. Stopy jsou vyjete od bezkaru. Pekne svezení, škoda že to není
upravené od skutru nebo rolby, jinak paráda.

Info ze dne 8.1.
Ota, vloženo 8.1.2017 15:37

Z Trojáku na Hostýn neni problém,jen na Klapinově vyfoukané,občas nějaký šutr ale dá se to projet celé.

Doporučujeme

Pobyty v Beskydech - slevy až 50 %
Wellness pobyt v 4* hotelu za 3340 Kč + další akční nabídky. Lyžařské a jarní pobyty na horách - více zde.
Restaurace v Ostravě
i na dalších místech v Pivním deníčku. Seznam hospod, jejich hodnocení, jaké pivo točí, ...

Odkazy k oblasti

Hostýnská běžecká magistrála
Mapa a popis tratí Hostýnské magistrály včetně údajů o aktuální úpravě.
Ski areál Troják - běžecké tratě
Aktuální stav běžeckých tratí Hostýnské magistrály na webu ski areálu Troják.

Kulturní akce - Zlínský kraj

Načítám data...
Další kulturní akce ve Zlínském kraji