Lyžařské vosky na Sporticus.cz

Navazuje na zavedený eshop VOSKY.KAMZASNEHEM.CZ

 

Hostýnské vrchy – běžky

Hostýnské vrchy leží v západní části Beskyd. Od Vsetínských vrchů jsou odděleny údolím Vsetínské Bečvy tekoucí od Vsetína k Valašskému Meziříčí, odkud se táhnou západním směrem k Holešovu a Zlínu. Nejvyšší vrcholy dosahují nadmořské výšky nad 800 metrů. Donedávna se zde běžkaři museli spoléhat vyšlapané stopy, od sezóny 2009/10 je zde ale upravováno celkem 52 kilometrů běžeckých tratí. Hlavní trasa Hostýnské běžecké magistrály vede z vrchu Hostýn do obce Lázy, doplňuje ji několik dalších tratí. Jedno z nástupních míst na hlavní trase magistrály je u ski areálu Troják.

Odkaz: webkamery - Beskydy

Nejnovější aktuality ze stopy

Přidat zprávu
Formulář pro přidání zprávy o aktuálních podmínkách - běžky

Vaše jméno, které se zobrazí u této zprávy. Ale byli bychom radši, kdybyste se zaregistrovali a přihlásili, pak nebudete muset jméno pokaždé vyplňovat :-) Jako nepřihlášený uživatel musíte u každé zprávy vyplňovat své jméno. Když se zaregistrujete/přihlásíte, bude vloženo automaticky.

Vyberte oblast, kde jste byli na běžkách

Datum, kdy jste byli v této oblasti lyžovat. Pokud to bylo víc dní po sobě, vyberte poslední den. Zapisujte ve formátu YYYY-MM-DD (např. 2009-12-24). Zprávu více než 9 dní starou sem ani nezkoušejte psát, nepůjde to – chceme informovat o aktuálních podmínkách a ne historických :-)

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně. Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány. Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Kontrolní otázka, proti spamu.

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně.
Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány.
Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Řazení aktualit:

Info ze dne 13.2.
Lukáš, vloženo 14.2.2017 13:57

Včera jsem zkusil, tady několikrát zmiňované Ski Classics Dolní Těšice a musím říct spokojenost. Vetšinou skate, protože pole bylo vymrzlé i odpoledne. Na klasiku to nebylo ideální, protože stopa vymrzlá a ledovatá. Nějaký tip na nějakou další louku v okolí. Pierre ty si byl kde? Díky za info

Info ze dne 13.2.
Pierre, vloženo 14.2.2017 1:46

včera běžkování na poli za barakem, bomba! dopoledne skvělé podmínky na skate - sníh jako beton a můžeš jezdit cik cak jak tě napadne. Odpoledne jsem si na změklém sněhu udělal pěkný 4km okruh, který počítám bude následující den dopoledne perfektně tvrdý. Dal jsem 20km a ani to nebolelo. Mám tréninkový program minimálně na další týden - doporučuji pole s orientací na sever. Díky za inspiraci Petr (Dolní Těšice)

Info ze dne 11.2.
petr, vloženo 12.2.2017 13:44

Dolní Těšice. Pořád dobrý. Teplota v noci minus pět, přes den vyšplhala na +2. Sníh měkne, skate jen dopoledne, později se to boří, zvláště ve stoupání. Dvě paralelní stopy, pravá původní už hluboká a tvrdá, levá nová pěkná na slušné vrstvě sněhu. Podle předpovědi vyšších teplot a sluníčka tady sníh dlouho nevydrží tak rychle najezdit co se dá...

Info ze dne 9.2.
petr, vloženo 9.2.2017 13:48

Ski Classics Dolní Těšice. Dnes jsem dal 5x žlutý okruh a byly to velmi příjemné dvě hodiny na běžkách. Minus pět stupňů, občas sluníčko, stopa tvrdá, ale pevná, na cca polovině okruhu přibyla druhá paralelní stopa, která díky promrzlé vrstvě sněhu není tak hluboká. A aby to nebylo málo, celý okruh je při těchto podmínkách vhodný i pro skate. Sníh je pevný a nehoří se, já jsem to probruslil 3x!!! Podle mnohých komentářů třeba z Orlických hor, kde se to hemží stížnostmi na pěšáky, psy, skútry, čtyřkolky, na nebezpečná ledová místa, na trávu, jehličí a kamení, jsem si připadal jako v jiném světě. Nic z toho se tady nekonalo, jen sníh, asi pět krtků a sem tam osamělý list přinesený do stopy větrem z blízkého lesa. Občas stopu použil zajíc, ale bobky jsou jediným nebezpečím, které tady číhá. Shrnuto: pěkný, rychlé, bezpečné. Doporučuji.
Aktuální info na www.motopospa.webgarden.cz/rubriky/vitejte-v-mem-svete/ski-classics-dolni-tesice

Info ze dne 6.2.
Lukas, vloženo 7.2.2017 20:05

Včera jsem byl zkusit štěstí na trojaku, protože na webu hm52.cz je napsané ze je vše upravené. Pravda totální katastrofa. Nedoporučuji. V karlovicich jsem byl v neděli kdy to meklo. Počítám, ale ze to bude zmrzlé ale dobre.
(Odpověď na dotaz uživatele Premik z 7.2.: nevíte někdo, prosím, jak to aktuálně vypadá na Tesáku (okruh Čerňava)? Asi to bude zledovatělé, co?
Jinak asi největší jistota ve Zlínském kraji budou předpokládám Velké Karlovice - nebyl dneska někdo?)

Info ze dne 2.2.
Ales, vloženo 2.2.2017 22:30

Dnes dopoledne jsem vyuzil snehovy potencial nez se zacal roztikat a nasadil bezky par metru za domem.Kromeriz,okruh kolem bagraku a letiste.V nekterych mistech byla dokonce uz stopa,jinak to byl celkem mord proslapavat hluboky ztezkly snih.Skoda ze stopa po me je uz asi fuc vlivem teploty.

Info ze dne 2.2.
petr, vloženo 2.2.2017 12:29

Dolní Těšice. Po dvoudenním vydatném sněžení se jezdí zatím jen žlutý okruh. Ráno -4, přes den lehce nad nulou. Uprostřed pracovního týdne nikde nikdo, sám jak voják v poli. Těžký na mazání, já jsem zvolil sjezdový parafín - z kopce super, do kopce většinou soupaž (ať si nohy taky trochu odpočinou:-)...)

Info ze dne 29.1.
květa, vloženo 30.1.2017 16:31

Dolní Těšice - Skalička. Pro ty, co mě oslovili, přidávám odkaz na mapu, kde jsou zakresleny letošní aktuálně sjízdné běžecké stopy. Té zelené barvy se nelekejte, teď je u nás všechno bílé:-)
http://motopospa.webgarden.cz/rubriky/vitejte-v-mem-svete/ski-classics-dolni-tesice

Info ze dne 29.1.
petr, vloženo 29.1.2017 21:02

Dolní Těšice - Skalička. Slunečno, pár stupňů pod nulou, zmrzlý rychlý sníh stále v dostatečném množství. Dnes několik lyžařů v obou směrech a všichni spokojení a překvapení jako já včera. Na několika místech vyjety paralelní stopy, zejména ve sjezdech, kde si někteří očividně nevěřili a taky na cca 100 metrech, kde to nepochopil magor s traktorem

Info ze dne 29.1.
Petr V., vloženo 29.1.2017 20:08

Tam: Troják - Tři kameny - Klapinov - Skalný. Zpět Skalný - Klapinov - U tří kamenů - Tesák (ze zvědavosti) - zpět ke Třem kamenům - Pod Křížkem - Troják. Celkově zhodnoceno: je to na béčkové/staré lyže. Na některých sjezdech trčí kameny, stopa v lese je plná jehličí atd, na exponovaných místech někdy vyfoukané až na hlínu, stopy místy zledovatělé. Chybí prostě 10 až 20 cm nového sněhu.Ale jinak den byl krásný, azurové nebe (typická inverze) a námraza se sněhem na stromech vykouzlili zimní atmosféru perfektně. Udělat si žízeň a vyprdět se se povedlo - tedy účel byl splněn.

Info ze dne 28.1.
petr, vloženo 28.1.2017 14:27

Dolní Těšice - Skalička (nad přehradou). Pro mne největší překvapení letošní zimy. Pár místních nadšenců udržuje a prošlapává 6 km dlouhý okruh c celkovým převýšením 130m. Nástup u cedule začátek obce Dolní Těšice úvozem vlevo dolů, kde po cca 50m začíná okruh v místě zvaném Paseky. Proti směru hodinových ručiček kopíruje les a remízky. Příjemné sjezdy střídají pohodová stoupání. Překvapivě dostatek sněhu (5-20cm) na travnatém podkladu. Žádné kamínky, bez problémů i pro àčkové lyže. Bufet na přehradě v provozu včetně rybolovu na šířkách. Stopy je v provozu už čtvrtý víkend a doufám, že ještě nějakou dobu vydrží. V nadmořské výšce 270-350 m nad mořem a pouhých 10 km od Hranic je to fakt bomba. Dnes slunečno, -4, zmrzlý rychlý sníh. Dál jsem 4 okruhy a zítra určitě repete

Dotaz
Petra, vloženo 28.1.2017 21:32

Prosim o aktualni informaci o sjiizdnosti ,detska premiera. Petra

Zodpovědět
Info ze dne 27.1.
Aleš, vloženo 27.1.2017 18:56

Prašivý buk-Machova studánka-Tři kameny-Klapinov-Prašivý buk. Pokud nenasněží tak si myslím že po tomhle víkendu už budou některá místa nepoužitelná.Na hodně místech už vykukuje podklad a stopy jsou většinou už zničené. Na tu "bídu" přesto spokojenost :-)

Info ze dne 22.1.
Jikra, vloženo 23.1.2017 14:56

Z Tesáku přes 3 kameny, Holý vrch rozcestí až na Klapinov pěkné (pro klasiku lepší), ale opatrně bez nového sněhu se muže podklad ve sjezdech probrousit až na zem. Dál na Hostýn katastrova, ledové plotny, spousta šutrů a nejsou vidět.

Info ze dne 21.1.
Stanik, vloženo 21.1.2017 18:57

(Odpověď na dotaz uživatele Pierre z 21.1.: zdravím, kde je, prosím, ideální nástup na zmiňovaný okruh Čerňava? Jak je to s jeho obtížností - zvládnou ho i děti cca 10 let, spíše začátečníci? Případně nějaké další aktuální tipy na běžkování na zlínsku? Předem děkuji!)

Nastup pod Tesakem pod parkovistem cca po 200 m smerem na Bystrici odbocka do prava asfaltka- mozno nechat auto zde nebo na parkovisti Tesaku, okruh pro zacatecniky cca vrstevnice ve vysce 600-750 mnm. Myslim, ze neni zadny server, kde aktualizuji upravenost stop v Hostynkach. Server hm52.cz je zoufalost. Trojak.cz to same zde se nic nedozvite. Zvlastni je, ze jednou za rok stopu projede traktor zrejme zaplaceny mestem Bystrice, ale nikde se to nedozvite, ze stopu projeli...nepochopitelne.
Pokud se nechcete rozcilovat s pesaky, nekvalitnimi stopami stoji za to jet az do Velkych Karlovic- skvele upravovane stopy, nebo na Pustevny- Martinak.

Doporučujeme

Pobyty v Beskydech - slevy až 50 %
Wellness pobyt v 4* hotelu za 3340 Kč + další akční nabídky. Lyžařské a jarní pobyty na horách - více zde.
Mobilní aplikace Záchranka
Pomůže v případě nouze kontaktovat Zdravotnickou záchrannou službu a zároveň zašle záchranářům vaši přesnou polohu. Pro Android, iOS i Windows Phone.

Odkazy k oblasti

Hostýnská běžecká magistrála
Mapa a popis tratí Hostýnské magistrály včetně údajů o aktuální úpravě.
Ski areál Troják - běžecké tratě
Aktuální stav běžeckých tratí Hostýnské magistrály na webu ski areálu Troják.

Kulturní akce - Zlínský kraj

Načítám data...
Další kulturní akce ve Zlínském kraji