Lyžařské vosky na Sporticus.cz

Navazuje na zavedený eshop VOSKY.KAMZASNEHEM.CZ

 

Javorníky – běžky

Javorníky leží z poloviny na Slovensku, v některých místech vede hranice se Slovenskem přímo po hřebeni. Pro lyžařskou turistiku v Javorníkách je charakteristické, že se turisté na běžkách soustřeďují zejména na přejezd hlavního hřebene. Na ten se dá dostat třeba na východě z lyžařských tratí, jejichž nástupním místem jsou Velké Karlovice, uprostřed hřebene se pak na hřeben dá vystoupat u střediska Kohútka. Západní část hřebene Javorníků z Kohútky směrem na Lidečko je lyžaři méně využívána, stopa nebývá většinou projeta.

Odkaz: webkamery - Beskydy

Nejnovější aktuality ze stopy

Přidat zprávu
Formulář pro přidání zprávy o aktuálních podmínkách - běžky

Vaše jméno, které se zobrazí u této zprávy. Ale byli bychom radši, kdybyste se zaregistrovali a přihlásili, pak nebudete muset jméno pokaždé vyplňovat :-) Jako nepřihlášený uživatel musíte u každé zprávy vyplňovat své jméno. Když se zaregistrujete/přihlásíte, bude vloženo automaticky.

Vyberte oblast, kde jste byli na běžkách

Datum, kdy jste byli v této oblasti lyžovat. Pokud to bylo víc dní po sobě, vyberte poslední den. Zapisujte ve formátu YYYY-MM-DD (např. 2009-12-24). Zprávu více než 9 dní starou sem ani nezkoušejte psát, nepůjde to – chceme informovat o aktuálních podmínkách a ne historických :-)

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně. Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány. Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Kontrolní otázka, proti spamu.

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně.
Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány.
Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Řazení aktualit:

Info ze dne 29.11.
Stancek, vloženo 29.11.2016 19:29

Dnes dopoledne jsem vyjel poprvé do Javorníků. Začátek cesty z Kohůtky směrem na Velký Javorník. I přes množství sněhu je běžkování velký boj s kameny. V některých úsecích to jelo dobře. Za Portášem kritické místo. Chce to ještě nechat sednout a dalších 5 čísel. Ale jdou najít místa, kde se člověk příjemné projede. ;)

Aktuality ze sezóny 2015/2016, popř. starších

Info ze dne 4.3.
danone, vloženo 4.3.2016 8:25

V týdnu na hřebeni napadlo cca. 10-15cm nového sněhu, nyní je slehlý a zmrzlý, teploty zatím stále pod 0°C. Stopa pouze prošlapaná běžkaři, pro strojovou úpravu je v některých úsecích malá vrstva sněhu (občas kameny).
Aktuální info a kamera vždy na serveru www.nabezky.sk

Info ze dne 14.2.
zdenek, vloženo 14.2.2016 17:05

Kohútka-směr Stratenec. Došli sme jen pod Malý Javorník, stopa žádná, jen od běžkařů. Spíše to bylo na pěší... špatná volba!

Info ze dne 12.2.
danone, vloženo 12.2.2016 23:34

Na rozdíl od informací z www.kohutka.cz ("Podmínky pro běžkaře nejsou zatím dobré") musím konstatovat, že kromě absence strojově upravené stopy jsou již podmínky na hřebeni Javorníku na klasiku více než dobré. Běžkaři zde jsou již od čtvrtku 11.2. Více info a aktuální fotky na www.nabezky.sk

Info ze dne 11.2.
Vašek, vloženo 12.2.2016 10:03

Prosím, jake jsou akualní podmínky od Kohutky směr Kasarna? Byl tam někdo?

Info ze dne 6.2.
M, vloženo 7.2.2016 12:43

Tak kam na běžky porad´te- díky

Info ze dne 30.1.
esence77, vloženo 30.1.2016 12:51

Dle info centra Kohutka se dá snad jeste od Kasáren na půl cesty ke Kohutce, jinak žádné zprávy, na Papaj to bude už asi špatné

Info ze dne 26.1.
Lejdys, vloženo 27.1.2016 9:47

ví někdo jak vypadá hřebenovka Kohútka - sedlo Beskyd - Třeštík - Soláň

Info ze dne 6.4.
Simona, vloženo 7.4.2015 23:19

Hřebenovka Kohútka-Kasárna, nový sníh, vyjetá stopa ikdyž místy zafoukaná občasnou sněhovou nadílkou ale jinak úžasný prašan. V pohodě sjetelný i Malý Javorník.
Možná to ještě chvíli vydrží.

Info ze dne 5.4.
konarix, vloženo 5.4.2015 23:09

Hřebenovka Kasárna - Portáš: skvělé podmínky, dostatek sněhu. Pohodová strojová dvojstopa, jen místy na hřebeni zčásti zafoukaná. Občasní pěšáci se drželi způsobně ve středním pruhu, nikde led ani šutry, takže s ploužením snadno sjízdný i padák z Malého Javorníka.
Dál z Kohútky na Krkostěnu jednoduchá ošlapaná stopa, boční hřeben nad Kychovou použitelný v horní třetině, dál na zastávku Huslenky převážně pěšky, ale sjízdné plochy ještě v 580 m n. m.
Zasněžené lesy, střídačka slunce a řídkého sněžení, zimní idylka.

Info ze dne 12.3.
Honza Vsetín, vloženo 13.3.2015 20:03

Kohutka Stracenec (tři kříže):
Sněhu dost. Rolbou sedlé.. Ale už tak týden.. navíc včera dost foukalo, tak místy závějě..pokud to udělají rolbou čerstvé, tak doporučuji (pozor, na kohutce.cz píší stále upraveno, i když není čerstvě.. doporučuji nějaké slovenský web)..jinak doporučuji Pustevny ze dneška z pátku, to je sto a jedna..bohužel..

Info ze dne 8.3.
esence77, vloženo 13.3.2015 14:55

Z Kychové na Papaj, po vrstevnicové lesní cestě až na Kohútku a po hřebeni zpět na Krkostěnu, pěšky na Papaj (prudký sešup), po vrstevnicové cestě pod Makytu a zpět k pomníčku. Cestou po slunečné straně a na hřebeni už byla vytátá místa, jinak to šlo.

Info ze dne 4.3.
Kamila, vloženo 4.3.2015 16:28

Ahoj, nejel jste prosím někdo slovenskou část od Čadci.. hodily by se informace o celé trase až na Bumbálku, děkujeme, snad ještě nějaký cenťáček připadne :))SKOL

Info ze dne 1.3.
yatka, vloženo 1.3.2015 18:15

Trasa Portáš - Kasárna a zpět: Sněhu je pořád dost. Je to projeté rolbou, stopa spíše v náznaku. Ráno zmrzlé, po cca 10 hodině to začínalo měknout. Dá se toho dost odbruslit, ale je to spíš dřina než pohoda. Zato jinak je tam hezky. Příště snad zase ty Pustevny... Ví někdo, jaké to tam bylo tento víkend?

Info ze dne 21.2.
Standa76, vloženo 21.2.2015 21:57

Boží. Trasa Kasárně Portáš a zpět - rolbou upravená, starší sníh, který by potřeboval nadílku. Místy zmrzlé, nicméně v celé trase sjízdné. Neváhejte a přijeďte s prkýnky a hůlkami ;-)

Doporučujeme

Pobyty v Beskydech - slevy až 50 %
Wellness pobyt v 4* hotelu za 3340 Kč + další akční nabídky. Lyžařské a jarní pobyty na horách - více zde.
Restaurace v Ostravě
i na dalších místech v Pivním deníčku. Seznam hospod, jejich hodnocení, jaké pivo točí, ...

Odkazy k oblasti

Javorníky na Nabezky.sk
Zprávy o sjízdnosti stop v Javorníkách a mapy tras na slovenském běžkařském webu
Běžecké tratě v okolí Velkých Karlovic
Popis okolních běžeckých tratí na stránkách obce Velké Karlovice.
Ski areál Razula Velké Karlovice - běžecké tratě
Mapa běžeckých tratí v blízkosti Velkých Karlovic

Kulturní akce - Zlínský kraj

Načítám data...
Další kulturní akce ve Zlínském kraji