Lyžařské vosky na Sporticus.cz

Navazuje na zavedený eshop VOSKY.KAMZASNEHEM.CZ

 

Javorníky – běžky

Javorníky leží z poloviny na Slovensku, v některých místech vede hranice se Slovenskem přímo po hřebeni. Pro lyžařskou turistiku v Javorníkách je charakteristické, že se turisté na běžkách soustřeďují zejména na přejezd hlavního hřebene. Na ten se dá dostat třeba na východě z lyžařských tratí, jejichž nástupním místem jsou Velké Karlovice, uprostřed hřebene se pak na hřeben dá vystoupat u střediska Kohútka. Západní část hřebene Javorníků z Kohútky směrem na Lidečko je lyžaři méně využívána, stopa nebývá většinou projeta.

Odkaz: webkamery - Beskydy

Nejnovější aktuality ze stopy

Přidat zprávu
Formulář pro přidání zprávy o aktuálních podmínkách - běžky

Vaše jméno, které se zobrazí u této zprávy. Ale byli bychom radši, kdybyste se zaregistrovali a přihlásili, pak nebudete muset jméno pokaždé vyplňovat :-) Jako nepřihlášený uživatel musíte u každé zprávy vyplňovat své jméno. Když se zaregistrujete/přihlásíte, bude vloženo automaticky.

Vyberte oblast, kde jste byli na běžkách

Datum, kdy jste byli v této oblasti lyžovat. Pokud to bylo víc dní po sobě, vyberte poslední den. Zapisujte ve formátu YYYY-MM-DD (např. 2009-12-24). Zprávu více než 9 dní starou sem ani nezkoušejte psát, nepůjde to – chceme informovat o aktuálních podmínkách a ne historických :-)

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně. Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány. Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Kontrolní otázka, proti spamu.

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně.
Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány.
Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Řazení aktualit:

Dotaz
Lucie, vloženo 18.1.2017 14:56

Prosím, máte někdo aktuální přehled o stavu hřebenovky Portáš - Kasárna? Je to jen na klasiku, nebo se dá i místy bruslit? Popř. dá se někde v okolí bruslit krom okruhu dole v Karlovicích? Předem děkuji

Zodpovědět
Info ze dne 7.1.
Tony, vloženo 7.1.2017 21:37

(Odpověď na dotaz uživatele Pavel z 7.1.: Zdravím. Jak vypadá stopa z Kasáren na Portáš ?)
Dnes byla upravena, dobře sjízdná, dále směrem na Krkostěnu a až k bývalé sjezdovce projeto skůtrem a
člyřkolkou,ale na pár otevřených místem je sníh sfoukaný.Nad Huslenkama už je sněhu méně a místy sfoukaný, ale po loukách se dá sjet. Podmínky celkem dobré.

Info ze dne 30.12.
Adam, vloženo 31.12.2016 9:28

Trasa Kohútka - Kasárna. První 3km hodně zledovatělé a rozbité, v lesních úsecích hodně jehličí. Nejlepší úsek nahoře na hřebeni od rozhledny, sjezd dole na Kasárna opět zledovatělý a hodně jehličí.

Info ze dne 29.12.
konarix, vloženo 29.12.2016 21:32

Hlavní hřeben: Od Kasáren směr Ztracenec jednoduchá stopa na dostatečné, ale velmi tvrdé vrstvě. Padák z Malého Javorníku špatný, dál staženo rolbou, takový uchozený mlat bez stopy. Sněhu ubývá, občas něco větviček, ledu nebo štěrku, ale dá se to projet; ledová místa před Portášem. Podobně skromně sjízdný (vyjma úseku v polovině) je i hřeben z Kohútky na Krkostěnu. S určitou otrlostí lze pokračovat dál bočním hřebenem směr Huslenky - nahoře použitelné, pak pěšky, sjízdné louky v dolní části. Ve finále jsem zlomil lyži, ale jinak ucházející výlet =)

Info ze dne 29.12.
Lukáš N., vloženo 29.12.2016 15:01

Dnes trasa od Kohútky směrem na Kasárna velmi špatná. Od Kohútky 2km led na cestě, nesjízdné - buď led nebo kameny. Obecně málo sněhu. Po 2 km trochu zlepšení, ale žádná krása to není.

Dotaz
Stanislav, vloženo 27.12.2016 11:43

Prosím,může mi dát někdo pravdivou zprávu?Je sjízdný okruh ve Velkých Karlovicích od rozcestí Miloňov přes Galik po Babskou?Moc dík za info.St.

Zodpovědět
Dotaz
canoe.onv, vloženo 26.12.2016 18:22

Jaký je předpoklad na 27.12.?

Zodpovědět
Info ze dne 18.12.
Petr, vloženo 18.12.2016 14:58

Posílám aktuální stav o stopě Kohutka - Kasárna strojově upravené. http://www.kohutka.cz/lyzovani-bezecke-stopy

Dotaz
Simi, vloženo 10.12.2016 17:21

Jak vypadala stopa dnes 10.12.2016 z Kohůtky na Kasarna? Vydrží to i zítra?

Zodpovědět
Info ze dne 4.12.
Bára, vloženo 4.12.2016 22:02

Trasa z Kasáren na Kohůtku - hodně sněhu, většinu času projetá trasa (skůtr/rolba?) - nádherné počasí i výhledy. Lidí pomálu.
Beskydská magistrála v údolí Velký Karlovic je taky krásně upravená, zde už je lidí trochu víc.

Info ze dne 29.11.
Stancek, vloženo 29.11.2016 19:29

Dnes dopoledne jsem vyjel poprvé do Javorníků. Začátek cesty z Kohůtky směrem na Velký Javorník. I přes množství sněhu je běžkování velký boj s kameny. V některých úsecích to jelo dobře. Za Portášem kritické místo. Chce to ještě nechat sednout a dalších 5 čísel. Ale jdou najít místa, kde se člověk příjemné projede. ;)

Aktuality ze sezóny 2015/2016, popř. starších

Info ze dne 4.3.
danone, vloženo 4.3.2016 8:25

V týdnu na hřebeni napadlo cca. 10-15cm nového sněhu, nyní je slehlý a zmrzlý, teploty zatím stále pod 0°C. Stopa pouze prošlapaná běžkaři, pro strojovou úpravu je v některých úsecích malá vrstva sněhu (občas kameny).
Aktuální info a kamera vždy na serveru www.nabezky.sk

Info ze dne 14.2.
zdenek, vloženo 14.2.2016 17:05

Kohútka-směr Stratenec. Došli sme jen pod Malý Javorník, stopa žádná, jen od běžkařů. Spíše to bylo na pěší... špatná volba!

Info ze dne 12.2.
danone, vloženo 12.2.2016 23:34

Na rozdíl od informací z www.kohutka.cz ("Podmínky pro běžkaře nejsou zatím dobré") musím konstatovat, že kromě absence strojově upravené stopy jsou již podmínky na hřebeni Javorníku na klasiku více než dobré. Běžkaři zde jsou již od čtvrtku 11.2. Více info a aktuální fotky na www.nabezky.sk

Info ze dne 11.2.
Vašek, vloženo 12.2.2016 10:03

Prosím, jake jsou akualní podmínky od Kohutky směr Kasarna? Byl tam někdo?

Doporučujeme

Pobyty v Beskydech - slevy až 50 %
Wellness pobyt v 4* hotelu za 3340 Kč + další akční nabídky. Lyžařské a jarní pobyty na horách - více zde.
Restaurace v Ostravě
i na dalších místech v Pivním deníčku. Seznam hospod, jejich hodnocení, jaké pivo točí, ...

Odkazy k oblasti

Javorníky na Nabezky.sk
Zprávy o sjízdnosti stop v Javorníkách a mapy tras na slovenském běžkařském webu
Běžecké tratě v okolí Velkých Karlovic
Popis okolních běžeckých tratí na stránkách obce Velké Karlovice.
Ski areál Razula Velké Karlovice - běžecké tratě
Mapa běžeckých tratí v blízkosti Velkých Karlovic

Kulturní akce - Zlínský kraj

Načítám data...
Další kulturní akce ve Zlínském kraji