Lyžařské vosky na Sporticus.cz

Navazuje na zavedený eshop VOSKY.KAMZASNEHEM.CZ

 

Moravskoslezské Beskydy – běžky

Moravskoslezské Beskydy jsou nejrozsáhlejší částí Beskyd. Možná by se daly rozdělit na dvě dílčí části, vztažené k okolí dvou nejznámějších vrcholů, kterými jsou v západní části Radhošť s lyžařským centrem Pustevny a ve východní části pak Lysá hora, v jejímž okolí se také nacházejí běžecké stopy. Jenže pak by se těžko určovalo, do které z nich zařadit třeba areál Bílá ležící na pomezí Radhošťské a Lysohorské hornatiny nebo tratě na golfových hřištích Čeladná či Ostravice.

Odkaz: webkamery - Beskydy

Nejnovější aktuality ze stopy

Přidat zprávu
Formulář pro přidání zprávy o aktuálních podmínkách - běžky

Vaše jméno, které se zobrazí u této zprávy. Ale byli bychom radši, kdybyste se zaregistrovali a přihlásili, pak nebudete muset jméno pokaždé vyplňovat :-) Jako nepřihlášený uživatel musíte u každé zprávy vyplňovat své jméno. Když se zaregistrujete/přihlásíte, bude vloženo automaticky.

Vyberte oblast, kde jste byli na běžkách

Datum, kdy jste byli v této oblasti lyžovat. Pokud to bylo víc dní po sobě, vyberte poslední den. Zapisujte ve formátu YYYY-MM-DD (např. 2009-12-24). Zprávu více než 9 dní starou sem ani nezkoušejte psát, nepůjde to – chceme informovat o aktuálních podmínkách a ne historických :-)

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně. Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány. Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Kontrolní otázka, proti spamu.

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně.
Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány.
Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

V této sezóně zatím nebyla k dané oblasti vložena žádná aktualita.

Aktuality ze sezóny 2015/2016, popř. starších

Info ze dne 12.3.
Pepa, vloženo 12.3.2016 14:07

Mohu potvrdit, běžecké okruhy na Pustevnách se stále dají, okruh kolem Tanečnice na tu bídu úplně v pohodě, stopa zmrzlá, ale je tam čerstvý poprašek takže to tak neklouže. Ve sjezdech to chce ale opatrnost. Kolem poledne mrznoucí mrholení, takže kdoví jak dlouho to vydrží

Info ze dne 12.3.
saip, vloženo 12.3.2016 13:25

Z Pusteven směrem na Radhošť nesjízdné - rozšlapané od pěších a totálně zmrzlé, takže o hubu. Ale sníh tam je. Lepší byli standartní tratě 5 km. Mimo les sice přimrzlé a rozježděné, ale v lese měkčí a dobře sjízdné. Oproti Radhošti pohoda. Takže na tu hrůzu ještě dobré svezení, ale chce to opatrnost ve sjezdech.

Info ze dne 4.3.
Petr, vloženo 4.3.2016 18:13

Pustevny - standardni bezecke stopy. Pocasi - mlha, drobne mrholeni, teplota +2/+3, i kdyz kamery ukazovaly minus. Stopy projete rolbou, mansestr dopoledne, jen na skate, snih ale mekky a behem dne jeste vice. Malo lidi - patek, pocasi, na hornim parkingu mista dost. Vrstva snehu misty hranicni, prosvitala nekde i hlina, sem tam koreny. Ale vzhledem k situaci se snehem a letosni zime, aspon to, i kdyz to byla pri ne zrovna nejlepsi maze dost drina.

Info ze dne 2.3.
konarix, vloženo 2.3.2016 22:07

PUSTEVNY: Asi 15 cm nového prašanu na slabém podkladu. Trasa na Radhošť stažená a bez problému sjízdná, než z ní tlupa rozjařených pěšáků udělala oraniště. Okruh přes Velkou sjezdovku skoro celý v pohodě, jenom dole na lesní cestě už se štěrkem. Okruh kolem Zmrzlého nebyl upravený. K Martiňáku to rolba projížděla po poledni, pěkné svezení na klasiku, slabší až poslední 2 km. Shrnuto: pod 750-800 mnm už nepoužitelné, ale nahoře byla zimní atmosféra a minimum běžkařů.

Info ze dne 26.2.
Marek, vloženo 26.2.2016 21:51

Dnes odpoledne hřeben z Pusteven na Radhošť - stále skvělé, uježděné-ušlapané od lidí, dá se na tom skvěle zabruslit nebo i klasika.
Pustevny - chata Mír, byl jsem mile překvapen, dá se stále docela slušně sjet, až na pár krátkých úseků a samotného závěru před chatou Mír, kde už trochu chybí sníh, to byla parádní podvečerní projížďka.

Info ze dne 21.2.
Aleš, vloženo 22.2.2016 10:47

Vyjeli jsme na Pustevny, kde se to v nedeli jesta dalo. Zavodni petka byla dobra i na bruslení, ikdyz mekka, okruh klem Zmrzleho s jednim prenasenim na klasiku bez problemu. Na Radhošť to bylo nejtvrdsi a nejlepsi, skoda jen ze pršelo...

Info ze dne 21.2.
Nosic, vloženo 21.2.2016 14:13

Ahoj, tak dneska skate. Vyrazil jsem ráno v 9h pesky přes Hradovou k Ivancene. Cca 3,5km jeste v docela pěknem snehu. Včerejší varianta s vlekem byla lepší. Nejdříve jsem s litoval ze jsem nevyrazil dřív aby trať byla jeste zmrzla. Kdyz jsem dorazil na trať tak jsem zase litoval ze jsem vůbec vyrazil. Trať zasypana čerstvým mokrým sněhem. Takže jsem nevěřil ze někam daleko dojedu. Ale nad Ivancenou se najednou objevila rolba, která se tam taky vzápětí otočila. Takže jsem jel po čerstvém manzestru az na Zimny. Rolba jela i do Papežova a na Lysou. Během zpáteční cesty to hodně meklo a pěší 3,5km přes Hradovou byla spis na gumaky. Jinak trať je dnes bez stopy ale ona by v zom teplu nevydrzela. Jo a jeste jedno překvapeni pro mne Beskydy připravili opět jsem po roce potkal Beskydskyho dědka;)

Info ze dne 20.2.
Nosic, vloženo 20.2.2016 18:25

Ahoj,
už mne nebaví pořád číst příspěvky na Jizerky, kde se v poslední době řeší neohleduplnost. Tak příspěvek z dnešního výletu.

13:30 Albínovo náměstí +2st - 15:30 Lysá hora -4st. Včera celý den padalo a zde slibovali, že bude dnes upraveno.
http://beskydska-magistrala.msregion.cz/cz/zima/lysohorska-bezecka-magistrala-13766/

A co slíbilo, tak to splnili. Zaslouží si pochvalu.Trať ještě dneska v perfektním stavu. Stopa na klasiku nádherná a na skate by to taky v pohodě šlo. Asi pomáhá to, že musí jet jednu trasu 2x.

Nejhorší je se dostat na Albínovo náměstí, ale čím hůře přístupné nástupní místo tím méně lidí :)
Přemluvil jsem vlekaře ve Skimalenovice a nechal mne vyjet až nahoru, takže jsem to měl kousek. Mezi horní stanicí vleku a Albínovo náměstím leží strom. Chtělo by to někoho s motorovkou.

Pak v kotli cca 5 vytátých míst, ale pouze na jednom se musí přenášet.

Ze Zimnýho na Lysou trochu horší stopa. Ale žádná tragédie.

Jinak uvidíme jak to bude vypadat zítra. Dle Noru se sem přes noc zene nejake otepleni. Ale zkusim rano ještě skate.

BTW: Ještě k těm Jizerkám. Když to porovnám, tak na Lysou jsme potkal cca 30 lidí. Všichni jsme se hezky pozdravili a případně i popovídali. Člověk si mohl krásně vydechnout ve stopě a pokochat se výhledy a přírodou. Prostě úplně relax a klid.

Jizerky jsou fakt už masovou záležitostí jak v létě, tak v zimě. Bohužel nepomůže vyrazit ani 6 ráno nebo v 6 večer :)
Takže Beskyde díky za to páteční sněžení a úpravu stop :) Snad to zase všechno neroztaje.

Info ze dne 20.2.
petr, vloženo 20.2.2016 16:58

Dnes od Raztoky po Knizeci na Pustevny, ujeto rolbou bez stopy (diky pěšákum to stejne nema cenu), ale pekny svezeni. Dole mokry snih, nahore uz kolem nuly. Dal sportovni okruh 5 km -vice lidi, snehu dost, stopa dobra. Dolu do Trojanovic pres Velkou sjezdovku, az na posledni km sjezdu, kde uz lezly sutry, dobry. Lepsi je zvolit opacny smer a dolu pak po Knizeci - je mirnejsi a dele odolava rostoucim teplotam. Jinak opet diky domacim za super upravu!!!

Info ze dne 20.2.
Marek, vloženo 20.2.2016 15:52

Pustevny
Dnes ráno jsem jel tyto trasy: 1. Okruh kolem Zmrzlého 9km - super, až na jedno místo, kde teče potok přes cestu a musí se pár metrů lyže přenést.
2. okruh Pod velkou sjezdovkou - 11km, dobré, ve vyšších partiích OK, dole už trochu lezly kameny, ale dalo se to jeste celkem dobře sjet.
3. Pustevny - chata Mír-Rožnov 15km, po chatu Mír OK, posl. kilák už méně sněhu, dojezd do Rožnova problematický, ale dalo se dostat až k prvním domům na Horních pasekách,pak už po silnici pěšky.
Kdo si dnes pospíšil, parádně se na Pustevnách svezl, zítra už to bude horší,ale zejména kolem Zmrzlého to určitě ještě docela dobře půjde.

Info ze dne 15.2.
Jirka, vloženo 15.2.2016 18:57

Pustevny.
Trasa Okruh kolem zmrzlého, počasí mizerné, dopoledne mrholení, odpoledne déšť s ledovými krupkami, v nekrytých úsecích nárazový vítr, teplota nad nulou, stopa použitélná pouze v horních partiích, rozbředlá s kalužemi vody, směrem dolů rychlé ubývání sněhu, kameny i zcela odtátá vrstva sněhu, na mnohých úsecích nutno běžky přenášet, prostě bída....

Info ze dne 14.2.
Vítek, vloženo 15.2.2016 13:06

Pustevny.
Trasa kolem Skalíkovy louky směrem k Radhošti. Dopoledne krásně, nová strojní stopa - na slunci začínala být mokrá. Ve stínu O.K.
Na hřebenu pak od kapličky zpět k Pustevnám dobrý sníh, vzhledem ke krásnému počasí dost málo lyžařů. Spíše pěšáci. Jako obvykle někteří šmatlali i ve stopě.
Odpoledne ze stromů pršela voda z tajícího sněhu a v zastíněných místech mrzla ve stopě. Stopa pak začala být rozmydlená - špatně se mazalo. Kolem Zmrzlého v dolních partiích místy nutno lyže přenést v rukou.
Kolem 16:00 se zatáhlo a začalo fučet.
Chtělo by to aby připadlo nejméně 20 cm nového sněhu.. Letos asi jen zbožné přání.
Standardní běžecká trať na Nořičí horu měla pod stromy málo sněhu, místy hlína a kamení.

Info ze dne 14.2.
petr, vloženo 14.2.2016 17:17

Pustevny - Mir - Skalikova - Pustevny. Konec dobry, vsechno dobry:-) . Ke kvalitne upravenym stopam behem celeho vikendu (od ctvrtku) se pridalo i slunicko!!!! Nadherna nedele, 4-6 stupnu nad nulou, tezsi snih, ale fakt parada. Letosni jednicka s hvezdickou:-)

Info ze dne 13.2.
jitka, vloženo 13.2.2016 21:07

Pustevny-chata Mír. Nádherně upravená stopa, sněhu dost, až při sjezdu k chatě Mír bylo sněhu méně, ale v pohodě jsme se dostali až k ní :-) i zpět na pustevny :-)

Info ze dne 13.2.
Honza, vloženo 13.2.2016 20:50

Lysá hora - Ivančena - Albínovo náměstí. Úsek LH - Ivančena - bruslit se dalo ale bořilo se, stopa neudělaná. Od Ivančeny na Albínovo náměstí snad za celou sezónu neupraveno, stopa hodně špatná. Lépe zvolit Pustevny.

Doporučujeme

Pobyty v Beskydech - slevy až 50 %
Wellness pobyt v 4* hotelu za 3340 Kč + další akční nabídky. Lyžařské a jarní pobyty na horách - více zde.
Restaurace v Ostravě
i na dalších místech v Pivním deníčku. Seznam hospod, jejich hodnocení, jaké pivo točí, ...

Odkazy k oblasti

Lyžařské středisko Pustevny - běžecké tratě
Aktuální stav běžeckých tratí na Pustevnách
Ski Vítkovice Bílá - běžecké tratě
Popis běžeckých tratí vycházejících z areálu Vítkovice Bílá, na homapage pak občas aktuality o jejich stavu
Beskydské informační centrum - sekce běžecké trasy
Popis a aktuální stav několika běžkařských tras v Beskydech, některé včetně map a výškových profilů

více odkazů k oblasti

Kulturní akce - Zlínský kraj

Načítám data...
Další kulturní akce ve Zlínském kraji