Lyžařské vosky na Sporticus.cz

Navazuje na zavedený eshop VOSKY.KAMZASNEHEM.CZ

 

Moravskoslezské Beskydy – běžky

Moravskoslezské Beskydy jsou nejrozsáhlejší částí Beskyd. Možná by se daly rozdělit na dvě dílčí části, vztažené k okolí dvou nejznámějších vrcholů, kterými jsou v západní části Radhošť s lyžařským centrem Pustevny a ve východní části pak Lysá hora, v jejímž okolí se také nacházejí běžecké stopy. Jenže pak by se těžko určovalo, do které z nich zařadit třeba areál Bílá ležící na pomezí Radhošťské a Lysohorské hornatiny nebo tratě na golfových hřištích Čeladná či Ostravice.

Odkaz: webkamery - Beskydy

Nejnovější aktuality ze stopy

Přidat zprávu
Formulář pro přidání zprávy o aktuálních podmínkách - běžky

Vaše jméno, které se zobrazí u této zprávy. Ale byli bychom radši, kdybyste se zaregistrovali a přihlásili, pak nebudete muset jméno pokaždé vyplňovat :-) Jako nepřihlášený uživatel musíte u každé zprávy vyplňovat své jméno. Když se zaregistrujete/přihlásíte, bude vloženo automaticky.

Vyberte oblast, kde jste byli na běžkách

Datum, kdy jste byli v této oblasti lyžovat. Pokud to bylo víc dní po sobě, vyberte poslední den. Zapisujte ve formátu YYYY-MM-DD (např. 2009-12-24). Zprávu více než 9 dní starou sem ani nezkoušejte psát, nepůjde to – chceme informovat o aktuálních podmínkách a ne historických :-)

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně. Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány. Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Kontrolní otázka, proti spamu.

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně.
Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány.
Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Řazení aktualit:

Info ze dne 15.1.
Vítek, vloženo 16.1.2017 10:48

Bílá-Bobek-Konečná-Doroťanka-Bílý Kříž-Grúň-Bílá
Na přemrzlý podklad připadlo 15-30cm prašanu.
Teplota -3°C až -7°C, občas drobně sněžilo.
Stopa většinou neupravená, projetá jen několika běžkaři. Sjezd lesem na Konečnou "vylepšený" pluhem, zledovatělý, jen pro silné nátury na starých lyžích.
Strojově upravený úsek stopy mezi Doroťankou a Bílým křížem rozjezdil a zasmradil místní "borec" se skůtrem.
Velmi málo běžkařů na celé trase.
Celkově ale velmi krásné zimní podmínky, tolik sněhu tam již dlouho nebylo.

Dotaz
oleajnar, vloženo 16.1.2017 0:44

Trasa Okolo Ondřejniku. Spousta pěšáku a málo sněhu. Směr na Kubalánky byl úplně bez sněhu, výše kolem Skalky už to bylo o poznání lepší, ale i tak to občas koplo, proto na Ondřejník jedině kameňačky. M.

Zodpovědět
Info ze dne 14.1.
Petr, vloženo 15.1.2017 8:36

Okruh z Bumbálka na Bobek -Bílou - Salajku - Bumbálka upravena
na všech místech sjízdná. Večer začalo hustě sněžit, na dnešek se budou hodit nhvleky

Info ze dne 14.1.
Tereza, vloženo 14.1.2017 18:48

Dnes jsem projela trasu Pustevny-Martinak. Všude dostatek sněhu, žádné šutry nebo tráva, výborně upravená stopa a normální množství lyžařů.

Info ze dne 10.1.
oleajnar, vloženo 11.1.2017 13:05

Papežov- Bílý kříž -Gruň
Spousta sněhu, modrá obloha, krásná stopa co víc si přát.

Info ze dne 7.1.
kuty, vloženo 12.1.2017 11:49

Bumbálka - Masaryčka -Kmínek - Hluchanka -Bobek - lanovka Bílá. Kromě zimy super výlet, sněhu dostatek ,jen na pár místech vyfoukáno na podklad, ale to už teď po sněžení bude cajk. Dle info na chatách bylo projeto rolbou ve čtvrtek 5.1. 2017. Luxusní výhledy na Lysou a Malou Fatru, do půlky trasy nikde ani noha. Doporučuji lidem co nemusí masovky jako údolí V. Karlovic.

Info ze dne 7.1.
Jackos, vloženo 8.1.2017 18:39

Okruh okolo Ondřejníku od chaty Ondřejník (Solárka) 10km: Skvělé sněhové podmínky, slušná stopa, ve které nikdo nechodí a nejezdí skůtry ani autem. Na východní straně jen cca 20m s vyčnívajícími kameny, jinak celých 10km paráda. Jen upozorňuji, že vyjet autem k chatě bez sněhových řetězů je hazard a bezohlednost k ostatním - pokud budete muset zabrzdit, už to určitě znovu nerozjedete. Sám jsem toto v sobotu porušil, naštěstí jsem nikoho v protisměru nepotkal, ale příště už nebudu líný si ty řetězy dole nazout. Nahoře jen asi 5-6 míst k parkování. Lépe vyjít k chatě pěšky.

Info ze dne 6.1.
Běžkařka, vloženo 6.1.2017 17:07

Od Loveckého zámečku na Bílé k Maxově nádrži a nahoru nad ní dnes fajn stopa.)

Info ze dne 1.1.
Soňa, vloženo 1.1.2017 19:50

Z Mostů na Skalku sněhu málo, místy zledovatělé. Na hřebenu sníh asi 30 cm, zmrzlý, ušlapaný. Z Velkého Polomu nádherné výhledy až k Západním Tatrám. Z Okrouhlice na Morávku-Bebek cesta zledovatělá.

Info ze dne 29.12.
autobusak13, vloženo 30.12.2016 20:26

Zdravíme,šli jsme z Čeladné na Malou Stolovou a sněhu by pohledal.Trocha na cestě a zmrzlá na kost.

Info ze dne 29.12.
Pavel, vloženo 30.12.2016 9:12

Jednoznačně stopy v údolí ve V.Karlovicích. Louky strojové stopy....
(Odpověď na dotaz uživatele Veronika G. z 29.12.: Dobrý večer,
prosím o radu.Na běžkách jsem v životě nebyli ,ale chtěli by jsme začít.Chtěli by jsme někam zajet nejlépe na víkend.Poradíte nějakou lehčí trasu či nějakou klasiku?Nemusí být přímo v Beskydech mohou být i Jeseníky.
Děkuji za tipy.Hezký večer : ))

Info ze dne 29.12.
Mojža, vloženo 29.12.2016 18:19

Papežov - Zimný ok až na první půlkilometr. Zimný - Jestřábí neprojeto, zmrzlé a hrbolaté. Dá se ale žádný velký odvaz to není. Dolů radši stopou, nahoru je to místy boj s povrchem, místy ok. Zimný - vrchol je ok, asi nejlepší pro skate.

Info ze dne 28.12.
Zuzana, vloženo 30.12.2016 19:58

Pustevny - Martinak, snih tvrdy a zmrzly, pocatecni kopecek jsme radeji sesli pesky, pozdeji ubocim docela fajn, jen napadane jehlici a listy brzdily. Na druhy den pripadlo tak 3 cm, mozna bylo jeste lip :-)

Dotaz
Soňa, vloženo 29.12.2016 21:22

Ví někdo jak to vypadá se sněhem na hřebeni Velký Polom - Muřinkový vrch - Malý Polom - Bílý Kříž? Dá se tam jet na běžkách? Díky předem za info.

Zodpovědět
Info ze dne 28.12.
Ilona, vloženo 29.12.2016 11:26

Pustevny-Radhošť na klasiku špatné, ledovka a spousta lidí i na té krátké stopě co tam byla.

Doporučujeme

Pobyty v Beskydech - slevy až 50 %
Wellness pobyt v 4* hotelu za 3340 Kč + další akční nabídky. Lyžařské a jarní pobyty na horách - více zde.
Restaurace v Ostravě
i na dalších místech v Pivním deníčku. Seznam hospod, jejich hodnocení, jaké pivo točí, ...

Odkazy k oblasti

Lyžařské středisko Pustevny - běžecké tratě
Aktuální stav běžeckých tratí na Pustevnách
Ski Bílá - běžecké tratě
Popis běžeckých tratí vycházejících z areálu Vítkovice Bílá, na homapage pak občas aktuality o jejich stavu
Beskydské informační centrum - sekce běžecké trasy
Popis a aktuální stav několika běžkařských tras v Beskydech, některé včetně map a výškových profilů

více odkazů k oblasti

Kulturní akce - Zlínský kraj

Načítám data...
Další kulturní akce ve Zlínském kraji