Moravskoslezské Beskydy – běžky

Moravskoslezské Beskydy jsou nejrozsáhlejší částí Beskyd. Možná by se daly rozdělit na dvě dílčí části, vztažené k okolí dvou nejznámějších vrcholů, kterými jsou v západní části Radhošť s lyžařským centrem Pustevny a ve východní části pak Lysá hora, v jejímž okolí se také nacházejí běžecké stopy. Jenže pak by se těžko určovalo, do které z nich zařadit třeba areál Bílá ležící na pomezí Radhošťské a Lysohorské hornatiny nebo tratě na golfových hřištích Čeladná či Ostravice.

Odkaz: webkamery - Beskydy

Nejnovější aktuality ze stopy

Přidat zprávu
Formulář pro přidání zprávy o aktuálních podmínkách - běžky

Vaše jméno, které se zobrazí u této zprávy. Ale byli bychom radši, kdybyste se zaregistrovali a přihlásili, pak nebudete muset jméno pokaždé vyplňovat :-) Jako nepřihlášený uživatel musíte u každé zprávy vyplňovat své jméno. Když se zaregistrujete/přihlásíte, bude vloženo automaticky.

Vyberte oblast, kde jste byli na běžkách

Datum, kdy jste byli v této oblasti lyžovat. Pokud to bylo víc dní po sobě, vyberte poslední den. Zapisujte ve formátu YYYY-MM-DD (např. 2009-12-24). Zprávu více než 9 dní starou sem ani nezkoušejte psát, nepůjde to – chceme informovat o aktuálních podmínkách a ne historických :-)

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně. Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány. Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Kontrolní otázka, proti spamu.

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně.
Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány.
Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Řazení aktualit:

Info ze dne 23.2.
Beskydský Yetti, vloženo 23.2.2018 21:42

Visalaje - BK - Charbulak
Hutný, udusany sníh, na loukách občas i stopa, ale celkově takové všelijaké až nijake. Určitě raději staré běžky, v lesích je to už dost hladké a sněhu není nazbyt.

Info ze dne 23.2.
Víťa, vloženo 23.2.2018 17:08

Počasí nic moc,mlha,ale stopa super i když přemrzlá.Z Pusteven na Radhošť trasa rozjetá od skutrů a celkem dost pěšáků,jinakpohoda.

Info ze dne 21.2.
bm moravka, vloženo 21.2.2018 16:14

dne 19.2. byla stopa upravena pro klasiku a brusleni okruh Morávka svinorky

bm-moravka.cz pro aktuální info o stopě Morávka -Sviňorky okruh pod malými Trávným

Dotaz
Dáša, vloženo 21.2.2018 11:17

Běžkaři prosím jaký je stav trati Sviňorky - Morávka? Děkuji

Zodpovědět
Info ze dne 20.2.
Aris Andronikidis, vloženo 21.2.2018 8:40

Byl jsem v sobotu i včera (20.2. cca v 15:00)
V dolních partiích je méně sněhu, stopa místy rozbitá, jehličí, listí, v horních partiích velmi dobré podmínky, v dané situaci pořád velmi dobré svezení pro běžkaře z HA, FM, OV.

Info ze dne 20.2.
Fazol, vloženo 20.2.2018 11:47

Čeladná sky aréna
na bruslení super, 15 km skvělého ježdění. Stopa ledová, místy projetá na trávu, ale jde to.

Info ze dne 19.2.
petr, vloženo 20.2.2018 13:16

Čeladná. Odpoledne na golfovém hřišti, slunečno, teplota pod nulou, připraveny všechny tři okruhy klasika i skate, vstup 200,- Kč/os, v ceně čaj i šatny. Pěkné svezení na tratích s různou obtížností. Jediná malá kaňka na kráse je způsobena způsobem úpravy tratí. Ne rolba jako na horách, ale válec, který dělá vlny a ty se další úpravou zvýrazňují. Není to nic hrozného, ale nejde si toho nevšimnout. Ale jinak hodně dobré.
https://www.youtube.com/watch?v=TBkLq35l8vw

Info ze dne 18.2.
Marathon team Klimkovice, vloženo 18.2.2018 21:21

Sněhu dost a mlha. Na internetu píšou vše upraveno,ale rolba směr Martiňák jela prej včera. Dnes málo lidí při neděli a stopa ještě držela. Jinak super. Až na pána, který na vodídku měl psa a šmárovali si to rovnou ve stopě. Co dodat......skol

Info ze dne 17.2.
TomK, vloženo 17.2.2018 20:25

Dnes opět Pustevny, luxusní počasí a upravené tratě. Nádhera. "Knížecí," upravena pro skate, na Martiňák 2 stopy... sníh pomalý, jinak super.

Info ze dne 17.2.
martin, vloženo 17.2.2018 17:36

Bobek - Konecna - Bily kriz Grun - rozcesti Černa
nejaka stopa v cele trase, snih tak akorat, aby se dalo, na loukach ok, v lesnich usecich kameny ale v tomto smeru prakticky jen ve stoupanich, tak to nevadi zvlaste u starych bezek :-)

Info ze dne 16.2.
TomK, vloženo 16.2.2018 19:30

Pustevny (Ráztoka) - Martiňák: Sněhu všude dost, Knížecí cesta sice neupravená, ale sjízdná až dolů k parkovišti u hotelu Ráztoka. Dnes odpoledne chvílemi sněžilo a připadlo nového sněhu cca 2cm, stopa upravená již nějakou dobu, ale je pravidelně jetá běžkaři, takže v pohodě na klasiku (lehce zasněžená). Bruslení ne. Vyjeté jsou 2 stopy.

Info ze dne 13.2.
Honza-Vsetin, vloženo 13.2.2018 20:27

Pustevny-Martiňák: ranní ptáče, dál doskáče :)... na rozdíl od kolegy jsem po obědě měl krásnou novou stopu od rolby.. akorát ten nový sníh je pomalejší.. opět fialový vosk krásně držel.. akorát jsem oddělával jedné manželské dvojici škrabkou nalepený led/sníh z lyží, na kterých měly šupiny (pod a nad nimi), fakt nechápu, žádné stopy vosku tam opravdu nebyly :)

Info ze dne 13.2.
Fazol, vloženo 13.2.2018 16:24

Pustevny - Martiňák. Vyjel jsem z Pusteven brzo ráno, na asfaltové cestě nad Martiňákem to bylo občas téměř na asfalt, ale celou dobu hodně sněžilo, takže sněhu bude dostatek. Stopa projetá od běžkařů, rolba tam určitě pár dní nebyla.

Info ze dne 11.2.
Honza-Vsetin, vloženo 11.2.2018 21:14

okolí Pusteven:
kolem oběda mě už nepustila PČR na Pustevny (parkoviště plné).
Tak jsem jel směr Martiňák (parkování na posledním parkovišti před zákazem vjezdu: pěšky rychlou chůzí 25 minut, takže někdo klidně 45...). Auta ze Slovenska, s pražkou značkou i na oběd tam přes zákaz jezdí.
Martiňák-Pustevny: příjemné, letos skoro nejlepší. Pro nedávné bolesti zad jsem nejel soupaž, ale dal jsem vosk: fialový swix, držel jak přibytí. Mart. tak 10 cm, Pustevny 40 cm. Ale nebylo třeba přenášet.
Pak okruh velký kolem Zmrzlého. Nepatrně kamínků, ale v pohodě.
Děkujeme za úpravu.
Psi a pěšáci do stopy nepatří. Chodili byste po té trase, kdyby to nebylo upravené rolbou a bořilo se to po kolena?! Snažte se být v souladu s přírodou, je sníh, tak co třeba zimní sporty? Pokud to zvládnete 8 km tam a zpět, tak se to dáte i na běžkách. Celou sadu turistickou nekoupíte draze...
Pěkný den. H.

Info ze dne 10.2.
Mirka, vloženo 10.2.2018 20:50

Trasa Martinak - Pustevny paráda, konečně snih,ne jen na stromech ale i na ceste, stopy taky dobré,sem tam nebyly,ale jinak podminky skvělé.

Doporučujeme

Pobyty v Beskydech - slevy až 50 %
Wellness pobyt v 4* hotelu za 3340 Kč + další akční nabídky. Lyžařské a jarní pobyty na horách - více zde.
Čelenky + šátky s designem BESKYD
Originální čelenky a šátky s designem BESKYD vám přináší www.milujemehory.eu

Odkazy k oblasti

Lyžařské středisko Pustevny - běžecké tratě
Aktuální stav běžeckých tratí na Pustevnách
Ski Bílá - běžecké tratě
Popis běžeckých tratí vycházejících z areálu Vítkovice Bílá, na homapage pak občas aktuality o jejich stavu
Beskydské informační centrum - sekce běžecké trasy
Popis a aktuální stav několika běžkařských tras v Beskydech, některé včetně map a výškových profilů

více odkazů k oblasti