Moravskoslezské Beskydy – běžky

Moravskoslezské Beskydy jsou nejrozsáhlejší částí Beskyd. Možná by se daly rozdělit na dvě dílčí části, vztažené k okolí dvou nejznámějších vrcholů, kterými jsou v západní části Radhošť s lyžařským centrem Pustevny a ve východní části pak Lysá hora, v jejímž okolí se také nacházejí běžecké stopy. Jenže pak by se těžko určovalo, do které z nich zařadit třeba areál Bílá ležící na pomezí Radhošťské a Lysohorské hornatiny nebo tratě na golfových hřištích Čeladná či Ostravice.

Odkaz: webkamery - Beskydy

Nejnovější aktuality ze stopy

Přidat zprávu
Formulář pro přidání zprávy o aktuálních podmínkách - běžky

Vaše jméno, které se zobrazí u této zprávy. Ale byli bychom radši, kdybyste se zaregistrovali a přihlásili, pak nebudete muset jméno pokaždé vyplňovat :-) Jako nepřihlášený uživatel musíte u každé zprávy vyplňovat své jméno. Když se zaregistrujete/přihlásíte, bude vloženo automaticky.

Vyberte oblast, kde jste byli na běžkách

Datum, kdy jste byli v této oblasti lyžovat. Pokud to bylo víc dní po sobě, vyberte poslední den. Zapisujte ve formátu YYYY-MM-DD (např. 2009-12-24). Zprávu více než 9 dní starou sem ani nezkoušejte psát, nepůjde to – chceme informovat o aktuálních podmínkách a ne historických :-)

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně. Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány. Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Kontrolní otázka, proti spamu.

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně.
Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány.
Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

V této sezóně zatím nebyla k dané oblasti vložena žádná aktualita.

Aktuality ze sezóny 2016/2017, popř. starších

Info ze dne 25.2.
Pavel, vloženo 26.2.2017 11:21

Bílá - Mezivodí:
spatne, stopa jen asi na 40%, musi se casto prenaset, kameny na trati.

Info ze dne 25.2.
dalča, vloženo 26.2.2017 10:43

neví někdo jestli jsou sjízdné okruhy na Ondřejníků díky za info

Info ze dne 19.2.
Simona, vloženo 19.2.2017 22:55

Bílá-Javořina-Mezivodí-Bílá modrý okruh.Dnes to předčilo naše očekávání.Ještě dobrý sníh,nikde žádná vydřená místa a ty sjezdíky.Super lyžovačka.

Info ze dne 19.2.
Yetti, vloženo 19.2.2017 21:13

Sněžný muž dnes bubákoval na trase Papezov - Lysá a moc se mu to líbilo. Sice nebyla drazka pro klasiku, ale celkově moc dobrý sakumprásk :-)

Info ze dne 19.2.
Miloš, vloženo 19.2.2017 18:11

Dnes překvapivě šumná stopa Pustevny - Martiňák, na klistr,ale výborné. Až na ty bruslaře s pejsky.

Info ze dne 18.2.
Tomáš, vloženo 19.2.2017 18:57

Miloš. Jinou trasu jste na Pustevnach jste nejel? Máme v plánu tam zítra jet, ale trasa na Martinak bude určitě stačit. Bylo to teda v pohodě? Jaký klistr? Díky za info

Info ze dne 18.2.
petr, vloženo 18.2.2017 17:08

Velké Karlovice. V pátek po týdnu zmizelo slunce a dopoledne poletovalo něco mezi vodou a sněhem. Nicméně stop byly dostatečně pevné a stále dobré. V noci na sobotu připadlo 3-5 cm sněhu. Kolem jedenácté protaženy stopy na magistrále s výjimkou úseku Razula - Babská a skate pruhu po celé délce. Teplota 3-5 nad nulou. Hodně lidí, těžký sníh, pro skate opravdu dřina, 20 km na ukončení mimořádného týdne muselo stačit. U Galiku se vše připravuje na noční běh. Využil jsem možnosti testování Fisher. Karlovice doporučuji i pro příští týden, i když předpovědi straší vysokými teplotami. Nezbývá než doufat, že aspoň v noci teploty spadnou pod nulu a tratě ještě dlouho vydrží.

Info ze dne 16.2.
petr, vloženo 16.2.2017 20:30

Oprava: hospoda se jmenuje U Pepiša (editor si občas dělá co chce) a je cca 200 m od kruhového objezdu. Je to první místo pro nástup na magistrálu. K mazání: já celý den pouze zažehlený sjezdový parafin pro skate nebo lauf. Pro klasiku bych zřejmě volil červený vosk, odpoledne možná i klistr. Ale tomu se vyhýbám, protože od něj bývám jak prase. Ale to už je jiný příběh.... Skol!

Info ze dne 16.2.
petr, vloženo 16.2.2017 20:19

Velké Karlovice. Dnes den stejný jako ty předchozí. Čerstvě upravené stopy na magistrále od hospody U Pelíšky až po Horal. K tomu několik okruhů na kilometrovém dostihovém oválu a nově taky na kilometrovém okruhu od kruhového objezdu směr Soláň. Ráno pevné a primrzle, odpoledne měkké, ale stále luxusní. 42 km v nohách je důkazem. K dotazu, zda má smysl Bumbálka - Kohútka nebo Soláň - Třeštík, případně Vsacký Cab, mohu po týdenním pobytu v této oblasti a nájezdem více jak 200 km prohlásit, že NEMÁ!!! Všechny zmíněné hřebenovky mají staré ledové stopy, nebezpečná ledová místa, hodně jehličí a šišek a úprava se ani zdaleka nepřibližuje tomu, jak to vypadá dole ve Velkých Karlovicích. Komu je 21 km na magistrále málo, ať si to dá 2x. Hřebenovky jsou hardcore pro drsňáky a turisty, kteří to prostě MUSÍ DAT. Ale s kvalitním běžkovánim to při stávajících podmínkách nemá nic společného. Proto znovu doporučuji Velké Karlovice. Já určitě zůstanu do soboty, kdy se navíc jede akce Night Ski po setmění a čelovkami.

Info ze dne 15.2.
Radek Foukal, vloženo 16.2.2017 7:16

Super zážitek , okruh pod Lanternou , Velké Karlovice, byla to sázka na jistotu , která vyšla na 1*. Vzal jsem i syna byl po prvé na běžkách.

Info ze dne 15.2.
petr, vloženo 15.2.2017 22:59

Velké Karlovice. Ski ráj pokračuje. V noci mrzne a po ránu trháme rychlostní rekordy. Slunce svítí a hřeje i tady a hlavní trasa Karlovice - Horal je v poledne hodně měkká. Ale i přesto stále několik výborných stop v každém směru, plus skate. Trasy vedoucí po hřebenech jsou celý den ve stínu stromů a taky se na nich pohybuje jen pár lidí. Proto jsou OK, včetně sjezdů, které nejsou ledové. Karlovice tedy stále na jedničku.

Info ze dne 15.2.
Jan, vloženo 15.2.2017 20:15

Dnes z Konečné přes Bobek na Bílou krásně, ale pouze zbytky stopy na severních loukách. Většina trasy v lese v jehlíčí, z kopce led a nebo zcela odtáté, kamení a často nesjízdné. Jen pro
opravdové nadšence i tak raději pěsky. Doporučuji z bílé na mezivodí v sobotu od 650 metrů již pěkné, dole z údolí bílé bez sněhu.

Info ze dne 14.2.
Lukas, vloženo 15.2.2017 19:39

Nevíte někdo jak to vypadá po těch teplých dnech v karlovicich. Na stránkách o stavu tras je všude napsané led. Moc díky

Info ze dne 14.2.
Petr, vloženo 14.2.2017 19:35

Potvrzuji zprávu jmenovce Petra ze včerejška. Dnes Velké Karlovice slunečno bez mráčku a super stopy. Za mě dělají pro běžkaře opravdu hodně. Díky a jen tak dál. Opravdu Valašská Marcialonga.

Info ze dne 13.2.
petr, vloženo 13.2.2017 19:23

Velké Karlovice. Po včerejším průseru na Solàni stačilo popojet 8 km a byl jsem v jiném světě. Dvě až čtyři strojově upravované stopy, pruhy na skate, luxusní podmínky, na jedničku. Slunečno bez mraků, dopoledne příjemné a rychlé, odpoledne při pěti stupních na nulou lehce povolilo, kolem tří odpoledne už zase přituhlo. Mazání jen parafín, téměř 40 km skate nebo soupaž. Je zřejmé, že to tady myslí vážně a chtějí, aby se sem lidé vraceli. Já se teda určitě vrátím. A to hned zítra...:-)

Doporučujeme

Pobyty v Beskydech - slevy až 50 %
Wellness pobyt v 4* hotelu za 3340 Kč + další akční nabídky. Lyžařské a jarní pobyty na horách - více zde.
Mobilní aplikace Záchranka
Pomůže v případě nouze kontaktovat Zdravotnickou záchrannou službu a zároveň zašle záchranářům vaši přesnou polohu. Pro Android, iOS i Windows Phone.

Odkazy k oblasti

Lyžařské středisko Pustevny - běžecké tratě
Aktuální stav běžeckých tratí na Pustevnách
Ski Bílá - běžecké tratě
Popis běžeckých tratí vycházejících z areálu Vítkovice Bílá, na homapage pak občas aktuality o jejich stavu
Beskydské informační centrum - sekce běžecké trasy
Popis a aktuální stav několika běžkařských tras v Beskydech, některé včetně map a výškových profilů

více odkazů k oblasti