Lyžařské vosky na Sporticus.cz

Navazuje na zavedený eshop VOSKY.KAMZASNEHEM.CZ

 

Slezské Beskydy a Jablunkovsko – běžky

Slezské Beskydy a Jablunkovská vrchovina jsou nejvýchodnější oblastí celé České republiky. Nejznámějším lyžařským střediskem této oblasti jsou Mosty u Jablunkova, odkud vycházejí upravované běžecké tratě a vedou až ke hranicím se Slovenskem či Polskem.

Odkaz: webkamery - Beskydy

Nejnovější aktuality ze stopy

Přidat zprávu
Formulář pro přidání zprávy o aktuálních podmínkách - běžky

Vaše jméno, které se zobrazí u této zprávy. Ale byli bychom radši, kdybyste se zaregistrovali a přihlásili, pak nebudete muset jméno pokaždé vyplňovat :-) Jako nepřihlášený uživatel musíte u každé zprávy vyplňovat své jméno. Když se zaregistrujete/přihlásíte, bude vloženo automaticky.

Vyberte oblast, kde jste byli na běžkách

Datum, kdy jste byli v této oblasti lyžovat. Pokud to bylo víc dní po sobě, vyberte poslední den. Zapisujte ve formátu YYYY-MM-DD (např. 2009-12-24). Zprávu více než 9 dní starou sem ani nezkoušejte psát, nepůjde to – chceme informovat o aktuálních podmínkách a ne historických :-)

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně. Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány. Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Kontrolní otázka, proti spamu.

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně.
Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány.
Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Řazení aktualit:

Info ze dne 9.12.
Natka, vloženo 10.12.2017 23:23

Vyrazily jsme na Polskou stranu do Kubalonky a mají tam parádní areál! Široké upravené okruhy na skate i klasiku, sněhu přehršel, super svezení.

Info ze dne 4.12.
Petr, vloženo 5.12.2017 18:12

Z Kozince na Ostrý vyšlapána stopa v sobotu a znovu v pondělí. Sněhu dostatek, trochu měkčí. Kousek za Kozincem řádili lesáci, ale pak už je to OK. Stále sněží nový :-)

Aktuality ze sezóny 2016/2017, popř. starších

Info ze dne 11.2.
dagmar, vloženo 11.2.2017 21:53

Stopa od Mostů u Jablunkova přes Girovou do Bukovce dva dny projetá, vhodná prý pro klasiku, často ale zledovatělá s mírným popraškem firnu nebo i prašanu. V ostrých lesních zatáčkách a prudších sjezdech tvrdé pády, dnešní běžkování skončilo na pohotovosti s naštípnutým ramenem. Varování horské služby už víckrát nepodceňuju, ať jsou stopy sebečerstvěji projeté nebo neprojeté.

Info ze dne 7.2.
Španěl, vloženo 9.2.2017 10:30

Trasa z Javorového na Slavíč - umrzlé, sjezdy nebezpečné , ale ve stopě až překvapivě fajn. Dokonce padal jakýsi poprašek a ten jízdu ve zledovatělé stopě zpomaloval, ale bylo to jen místy. Poslední pul km na Slavíc shrnutý, ale je fajn jak se na umrzlém sněhu da bruslit v lese mezi stromama :-) No ale stejně nejlepší a nejvydatnějsí byl seběh v lyžařských botech po sjezdovce z javorového :-)

Info ze dne 28.1.
Zbyněk, vloženo 28.1.2017 16:02

Dnes Jablunkov Mosty u Jablunkova, tím , že stopy nejsou v lesích a celý den na ně svítí slunce jsou už hodně špatné, vydařené, sněhu málo. Místy tráva a hlína

Info ze dne 22.1.
Otmar, vloženo 23.1.2017 19:24

Trasa: Slavíč, zátoka - chata Slavíč
Po rozhrnuté západní úvozové cestě (sem tam kamínek z asfaltového podkladu, sem tam se objevuje asfalt) bez nutnosti sundat běžky, kolem přístřešku Psárky - Emergency Point Nr.30 (následně s jedním vysluněným místem) na počátek severní vrstevnice (konec rozhrnuté cesty - 5. km). Na vrstevnici jsem prošlápnul starou zasněženou stopu (délka 4 km). Následně napojení na severní projetou stopu kolem lesácké chaty Loryška až k chatě Slavíč (11 km). Zpět stejnou cestou kolem lesácké chaty s krásným sjezdem (s jednou nohou ve stopě a s druhou v prašanu) až na počátek úvozové cesty a kilometrovou jízdou k zastávce Slavíč (celkem 19 km).
Pokud se neoteplí a zůstane na trase prašan, tak super trasa.
V případě oteplení je nutno zvolit cestu nahoru prudší cestou severním úbočím.

Info ze dne 19.1.
oleajnar, vloženo 20.1.2017 9:15

Z Mostů do Hrčavy
Krásná stopa, spousta sněhu, azurová obloha, co víc si přát. Dokonce jsme potkali i dvě jeptišky na běžkách, prostě neodolaly, tak jako my.

Info ze dne 13.1.
Iva, vloženo 14.1.2017 13:59

Z Javorového na Ostrý a dolů na Kozinec.
Stopa zavátá. Neupravuje se již rolbou, jak to bývalo zvykem. Prý se pokazila a město to asi už nedotuje. Škoda.
Prorážení stopy byla fuška. Jinak krásná příroda a sněhu kupa.

Info ze dne 12.1.
Vácůav, vloženo 13.1.2017 19:27

Ahoj, nevíte, jaký je stav magistrály Javorový - Ostrý? Jak "hřebenovky" tak především úvozové cesty lesem "po vrstevnici"? Dle webu Chaty po Ostrým není letos stopa strojově upravována :( Díky za jakékoliv info.
Skol

Info ze dne 11.1.
Tony, vloženo 13.1.2017 21:13

(Odpověď na dotaz uživatele Vácůav z 13.1.)
Jel jsem na Ostrý od Slavíče, stopa projeta lyžaři, sněhu dostatek. Od chaty Ostrý na chatu Kozinec cesta prohrnuta, ale dá se po ní jet.

Info ze dne 5.1.
Soňa, vloženo 6.1.2017 17:10

Z Mostů u Jablunkova přes Jablunkovský průsmyk a Studeničné na Gírovou. Sněhu spousta, na loukách závěje, stopa projetá od běžkařů, ale dnes ji mají strojově upravovat, zítra to bude super.

Info ze dne 10.12.
Standa Ubík, vloženo 10.12.2016 14:21

Javorovy-Ostry po hrebeni: prvni 2km rozryte, dal hrebenovka ok. Z Ostreho se sjizdet neda.

Info ze dne 13.2.
ivos, vloženo 13.2.2016 18:47

Dneska na pustevnach. jako v pohádce. stopy super, ale s ubyvajici výškou se ztrácí sníh. jde sjet as do trojanovic, ale posledních 500m už je to lepší nést.

Info ze dne 11.2.
Eva, vloženo 11.2.2016 12:25

ahoj, pls dá se někde na běžky? Díky.

Info ze dne 25.1.
Pauline, vloženo 26.1.2016 22:00

Prosim, kde je jeste dostatek snehu na nejaky pojezd na boardu, ale ne sjezdovka ale normalne nejaky kopec na horach ? Dekuji :-)

Doporučujeme

Pobyty v Beskydech - slevy až 50 %
Wellness pobyt v 4* hotelu za 3340 Kč + další akční nabídky. Lyžařské a jarní pobyty na horách - více zde.
Čelenky + šátky s designem BESKYD
Originální čelenky a šátky s designem BESKYD vám přináší www.milujemehory.eu

Odkazy k oblasti

Ski areál Mosty u Jablunkova - běžecké tratě
Běžecké tratě vycházející ze ski areálu Mosty u Jablunkova