Lyžařské vosky na Sporticus.cz

Navazuje na zavedený eshop VOSKY.KAMZASNEHEM.CZ

 

Slezské Beskydy a Jablunkovsko – běžky

Slezské Beskydy a Jablunkovská vrchovina jsou nejvýchodnější oblastí celé České republiky. Nejznámějším lyžařským střediskem této oblasti jsou Mosty u Jablunkova, odkud vycházejí upravované běžecké tratě a vedou až ke hranicím se Slovenskem či Polskem.

Odkaz: webkamery - Beskydy

Nejnovější aktuality ze stopy

Přidat zprávu
Formulář pro přidání zprávy o aktuálních podmínkách - běžky

Vaše jméno, které se zobrazí u této zprávy. Ale byli bychom radši, kdybyste se zaregistrovali a přihlásili, pak nebudete muset jméno pokaždé vyplňovat :-) Jako nepřihlášený uživatel musíte u každé zprávy vyplňovat své jméno. Když se zaregistrujete/přihlásíte, bude vloženo automaticky.

Vyberte oblast, kde jste byli na běžkách

Datum, kdy jste byli v této oblasti lyžovat. Pokud to bylo víc dní po sobě, vyberte poslední den. Zapisujte ve formátu YYYY-MM-DD (např. 2009-12-24). Zprávu více než 9 dní starou sem ani nezkoušejte psát, nepůjde to – chceme informovat o aktuálních podmínkách a ne historických :-)

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně. Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány. Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Kontrolní otázka, proti spamu.

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně.
Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány.
Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Řazení aktualit:

Info ze dne 13.1.
Iva, vloženo 14.1.2017 13:59

Z Javorového na Ostrý a dolů na Kozinec.
Stopa zavátá. Neupravuje se již rolbou, jak to bývalo zvykem. Prý se pokazila a město to asi už nedotuje. Škoda.
Prorážení stopy byla fuška. Jinak krásná příroda a sněhu kupa.

Info ze dne 11.1.
Tony, vloženo 13.1.2017 21:13

(Odpověď na dotaz uživatele Vácůav z 13.1.)
Jel jsem na Ostrý od Slavíče, stopa projeta lyžaři, sněhu dostatek. Od chaty Ostrý na chatu Kozinec cesta prohrnuta, ale dá se po ní jet.

Info ze dne 5.1.
Soňa, vloženo 6.1.2017 17:10

Z Mostů u Jablunkova přes Jablunkovský průsmyk a Studeničné na Gírovou. Sněhu spousta, na loukách závěje, stopa projetá od běžkařů, ale dnes ji mají strojově upravovat, zítra to bude super.

Info ze dne 10.12.
Standa Ubík, vloženo 10.12.2016 14:21

Javorovy-Ostry po hrebeni: prvni 2km rozryte, dal hrebenovka ok. Z Ostreho se sjizdet neda.

Aktuality ze sezóny 2015/2016, popř. starších

Info ze dne 13.2.
ivos, vloženo 13.2.2016 18:47

Dneska na pustevnach. jako v pohádce. stopy super, ale s ubyvajici výškou se ztrácí sníh. jde sjet as do trojanovic, ale posledních 500m už je to lepší nést.

Info ze dne 11.2.
Eva, vloženo 11.2.2016 12:25

ahoj, pls dá se někde na běžky? Díky.

Info ze dne 25.1.
Pauline, vloženo 26.1.2016 22:00

Prosim, kde je jeste dostatek snehu na nejaky pojezd na boardu, ale ne sjezdovka ale normalne nejaky kopec na horach ? Dekuji :-)

Info ze dne 20.2.
petr, vloženo 20.2.2015 21:25

Jeste jednou Mosty, tentokrat uz jako registrovany. Prekvapilo me minimum bezkaru, za cely den by stacily prsty na obou rukach. Nejvice jich krouzilo u hrbitova v Jablunkove, na ostastnich mistech behem dne jsem jich potkal minimum. I to je duvod, pro pochybuju o serioznosti informaci o upravach stop v tomto regionu. A pri tom bych se tak rad mylil...:-)

Info ze dne 20.2.
petr, vloženo 20.2.2015 21:01

Mosty u Jablunkova - Girova, dve stopy podle serveru 2 dny stare a mezi nima prostor pro skate. Od Studnicniho kolem sesuvu se to zacalo menit v crosscountry, ale i tak dobry. Sem tam vetve a vlhci snih, ale nelepilo to. Okruh pod Girovou (Komorov-Bukovec-Hrcava-Komorov) znacen jako upraveny, ale je to kec!!! Pouze projeto ctyrkolkou s pasy, ale stopa se tam nekona ani nahodou. Nastesti je to severni strana a je tam spousta snehu. Obcas stopy od koni a sani, ale i tak dobry. Usek Na dilku - Komor.Grun si slunicko upravilo asi nejvice, ale da se to jet cely. Od 15 do 17 jsem dal jeste Mosty - Jablunkov(benzinka) a zpet. Cca 15-25cm snehu, tam vlhky, zpatky uz trochu tuhlo, dve stopy + skate = pekny svezeni. NIcmene ted se divam na net a vidim, ze dnes upravili uplne vsechno. Jen nevim, kdy to stihli, protoze jsem odjizdel pred sestou a zadny pohyb techniky se nekonal! Pokud tam o vikendu vyrazite, neudelate chybu. Ale tu upravu stop jim v zadnym pripade neverte!!!

Info ze dne 14.2.
bellardo, vloženo 16.2.2015 11:18

Tak v sobotu jsem byl v Mostech u Jablunkova. Úprava tratí o poznání lepší, ale i tak nic moc. Ten kdo ty tratě upravuje nemá s běžkami asi nic moc společného a bere to jen asi jako komerční záležitost.
Zato v neděli jsem byl v Ostravici na golfovém hřišti, kde byla upravenost úžasná, lidí málo, podmínky po ránu vynikající a dokonce po mě chtěli (spíše nechtěli) peníze za dráhu až po běžkování a to v návaznosti na moji spokojenost s úpravou. Velmi rád jsem přispěl na úpravu. Běžkám zdar :O)))

Info ze dne 13.2.
bellardo, vloženo 13.2.2015 14:52

Tak dneska jsem procházel okolí (bydlím v Písku u Jablunkova) Tady v místě není upraveno vůbec nic :O( Je tu malý náznak úpravy na Círovské magistrále, ale zcela nedostačující. Hodně stará úprava a pouze skůtrem, což je při tomto množství sněhu zcela nedostačující!! Zítra jedu na Jablunkov, tak uvidíme :O))

Info ze dne 4.2.
Redakce, vloženo 5.2.2015 21:08

Dle dostupných informací byly trasy u Jablunkova upraveny asi někdy o víkendu, alespoň dle GPS záznamu z rolby, který se dá najít tady http://beskydska-magistrala.msregion.cz/zima/ (odkaz je dostupný i z kamzasnehem.cz, sekce "lyžařské odkazy"). Tipoval bych, že to na víkend upraví znovu. Bellardo, budeme rádi, když se pak podělíte, jaké to tam bylo.

Info ze dne 4.2.
bellardo, vloženo 5.2.2015 11:11

nezná někdo podmínky na magistrále okolo Jablunkova, jedu tam příští týden a rád bych si těch běžek užil :o)

Info ze dne 6.4.
Tony, vloženo 6.4.2013 21:17

prošlapaná stopa Bílý kříž - chata Slavíč, kde se lze napojit na upravené trasy směr Ostrý a Javorový.

Doporučujeme

Pobyty v Beskydech - slevy až 50 %
Wellness pobyt v 4* hotelu za 3340 Kč + další akční nabídky. Lyžařské a jarní pobyty na horách - více zde.
Restaurace v Ostravě
i na dalších místech v Pivním deníčku. Seznam hospod, jejich hodnocení, jaké pivo točí, ...

Odkazy k oblasti

Ski areál Mosty u Jablunkova - běžecké tratě
Běžecké tratě vycházející ze ski areálu Mosty u Jablunkova

Kulturní akce - Zlínský kraj

Načítám data...
Další kulturní akce ve Zlínském kraji