Lyžařské vosky na Sporticus.cz

Navazuje na zavedený eshop VOSKY.KAMZASNEHEM.CZ

 

Drahanská vrchovina – běžky

Drahanská vrchovina je nejvyšším pohořím v blízkosti Brna, rozkládá se severovýchodně od Brna až po Prostějov. Nejvyšší vrchol Skalky dosahuje výšky 735 m n. m. V jeho blízkosti, východně od Boskovic, v okolí obcí Protivanov, Suchý, Kořenec či Benešov se za dobrých sněhových podmínek stopy upravují dokonce strojově. Součástí Drahanské vrchoviny je i Moravský kras, kde se upravují stopy například u lyžařského areálu Hořice u Blanska.

Podívejte se na video a popis výletu v okolí Drahan, kde také za dobrých podmínek vyrábějí stopy strojově.

Odkaz: webkamery - Brno a okolí

Nejnovější aktuality ze stopy

Přidat zprávu
Formulář pro přidání zprávy o aktuálních podmínkách - běžky

Vaše jméno, které se zobrazí u této zprávy. Ale byli bychom radši, kdybyste se zaregistrovali a přihlásili, pak nebudete muset jméno pokaždé vyplňovat :-) Jako nepřihlášený uživatel musíte u každé zprávy vyplňovat své jméno. Když se zaregistrujete/přihlásíte, bude vloženo automaticky.

Vyberte oblast, kde jste byli na běžkách

Datum, kdy jste byli v této oblasti lyžovat. Pokud to bylo víc dní po sobě, vyberte poslední den. Zapisujte ve formátu YYYY-MM-DD (např. 2009-12-24). Zprávu více než 9 dní starou sem ani nezkoušejte psát, nepůjde to – chceme informovat o aktuálních podmínkách a ne historických :-)

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně. Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány. Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Kontrolní otázka, proti spamu.

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně.
Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány.
Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

V této sezóně zatím nebyla k dané oblasti vložena žádná aktualita.

Aktuality ze sezóny 2015/2016, popř. starších

Info ze dne 23.1.
Fila_PV, vloženo 23.1.2016 17:28

Dnes jsem byl na kořeneckém golfovém okruhu. Od dopoledních hodin na Drahanské vrchovině hustě sněží, nicméně sněhu bylo pořád celkem málo. Na hřišti, kde je tráva, se dá bezpečně jet, v lese jsem to nezkoušel, protože to nemělo cenu- chce to tak min 5-10cm sněhu. Stopy byly zatím sice jen od lyžařů, ale vzhledem k terénu se dá na většině okruhu jet soupaž (pro silnější) :-))

Info ze dne 5.1.
sysel, vloženo 6.1.2016 14:46

Včera jsem byl na Kořenci na hřišti. Jde to, ale je to opravdu pro skalní nadšence, okamžitě po projetí stopy je v ní tráva. Je tam max 5 cm sněhu, místy, kde je nafoukáno, trochu víc. Mimo hřiště to nejde vůbec. Je tam míň sněhu jak v Brně.

Info ze dne 15.2.
petr, vloženo 15.2.2015 19:29

Suchý - Benešov: Ze Suchého přes les a rozcestí Přibytá směr Benešov (v lese pár míst horších, lze přenést nebo projet lesem vedle). Vpravo od silnice Suchý - Benešov je projetý skútrem parádní okruh (místy až 6 stop vedle sebe), na klasiku ideální tréninkové podmínky. Máza - jedině klistr, sníh na sluníčku dost mokrý, ve stínu přimrzlý, docela to jelo. Pokud chce někdo trénovat soupaže, tak lyže bez mázy, okruh je pouze s mírným převýšením, lze to upíchat. Vůbec jsem nečekal tak dobré podmínky, asi ještě pár dní vydrží. Jediné negativum - místy se dost bořily košíčky hůlek, ale to se dá přežít. Skol

Info ze dne 13.2.
KAPA, vloženo 13.2.2015 18:57

zde aktuální info:
http://www.lyzarsketrasy.cz/diskuze.php

Info ze dne 12.2.
sysel, vloženo 13.2.2015 9:37

Kubut.: včera Kořenec-Benešov-Suchý a zpět. Sněhu je vcelku dost, místy až 30 cm, ale je opravdu rozličné povahy - někde je na tom zmrzlá krusta, někde do toho odpoledne tekla voda ze stromů, místy byla stopa mokrá, místy ledová. Nejlepší úsek z mé trasy byl okruh u JZD v Benešově, nečekaně hezká byla i stopa lesem směr Okrouhlá. Co se týče mazání, měl jsem červený vosk, ale moc se to na tom ledu nechytalo, chtělo by to asi klistr, ale ten nemám:) pod 500 mnm je Drahanská bez sněhu. bylo 0 až +1. asi to ještě v sobotu půjde,ale prašánek a perfektně vyříznutou stopu nečekej:)

Info ze dne 12.2.
kubut., vloženo 13.2.2015 8:22

Ahoj! Mate nekdo nejake aktuality z Korenecka? Chteli bychom to jeste zitra zkusit, ale nejsme si jisto, jestli to ma cenu... diky!

Info ze dne 6.2.
Mirek, vloženo 6.2.2015 20:48

okruh Suchý a Kořenec - v lese ve stopě občas jehličí a větvičky, pěkné stopy na golfu Kořenec, pěkné běžkování

Info ze dne 1.2.
Jiří, vloženo 2.2.2015 8:48

Drahany-Penzion LADA. Stopy projeté skůtrem, místy leze tráva, dobré svezení pro klasiku. Asi 15 cm sněhu, prašan.

Info ze dne 31.1.
xaws, vloženo 31.1.2015 20:27

Suchý, Skalky, Kořenecký okruh. V lese sněhu dos málo, na golfu leze na remízcích tráva. Na mokřinách prolíná odspodu voda. Na tu bídu se sněhem na kameačkách to jde.

Info ze dne 31.1.
Mauglí, vloženo 31.1.2015 20:22

Kořenec, Benešov, Protivanov krása, okruh na Malé Hradisko spíš horší. Na lesních cestách je občas štěrk

Info ze dne 31.1.
Martin, vloženo 31.1.2015 14:03

Dnes golf.okruh překrásná projížďka a pohádkové počasí.

Info ze dne 30.1.
sysel, vloženo 31.1.2015 5:28

včera odpoledne připadly tak další 2 cm, stopa rychle zafoukávala, přibylo mokrých míst, neb bylo kolem nuly. co se týče bruslení, dají se využít ty odhrnuté cesty kolem Skalek, je na nich pár cm ujetého sněhu, ale je to často s odpichama od asfaltu. jinak je to na klasiku. celkově velmi slušné podmínky, v lese do 15cm, volný terén 30 cm.

Info ze dne 29.1.
sysel, vloženo 30.1.2015 7:42

auto na Pilce, poté použit bus coby šlepr na Kořenec,na hřišti perfektní podmínky, po žluté směr Benešov docela hezké,na loukách nahoře dost mokro, na Skalky (úsek lesem nic moc), okolo Skalek samozřejmě prohrnutá silnice, ale sníh tam je, po žluté na Suchý k Hornímu rybníku-asi nejhezčí úsek celé trasy, krásná stopa. průjezd kolem silnice k Benešovu dost bída, ale projet to jde. po loukách k Benešova stopa skútrem a jen pár mokrých míst, pěkné. kolem lesa na Oborský dvůr stopa od lyžařů, lesní cestou dolů na pilku. celkově paráda, sněhu v lese 10 cm, ve volném terénu 30 cm, teplota mínus1. na hřišti klidně nové lyže, jinak spíš na starší

Info ze dne 29.1.
Fila_PV, vloženo 29.1.2015 21:34

Dnes jel část sušského okruhu, na poli už něco projel skútr, za to v lesních úsecích místy poničené od těžké techniky:-/ Nejlípto asi vypadá v Kořenci na golfu. Celkově doporučuju raději starší lyže, občas člověk může škrtnout štěrk nebo se probruslit na asfalt.

Info ze dne 28.1.
sysel, vloženo 28.1.2015 20:09

z Kořence jsem jel na "na lukách", červený potok, na potocích, na pilce, volným terénem nahoru na Kořenec. V lese, kde vede stopa pod stromy, je to fakt tak tak, škrtá to, když je to širším průsekem, je to ok. V oblasti Pavlovských mokřadů je stopa dost mokrá:) Asi nejhorší úsek byl okolo kopce Skalka, tam je to skoro na sundání lyží. stopa byla vyjetá i přes Uhliska do Horního Štěpánova, pěkný úsek. Na oranici to naprosto nejde, na to je sněhu málo, chce to travnatý podklad. sněhu je tak 5-10cm (pod stromama) až 15-30 cm ve volném terénu. teplota mínus 2. celkově dobrý,ale rozhodně na starší lyže.

Doporučujeme

Lyžařské vosky na Sporticus.cz
Nejširší nabídka vosků, výbava pro servis lyží a další vybavení pro běžecké lyžování + nově prodejna v Bedřichově.
Nabídka práce Brno
Volná pracovní místa v Brně a spousta dalšího, pokud hledáte práci ...

Odkazy k oblasti

Lyžařský průvodce Drahanské vrchoviny a Boskovicka
Popis upravovaných běžeckých tras na Boskovicku včetně map
Pension Lada - Repechy
Na webu pensionu se objevují zprávy o úpravě stop mezi Drahany a Protivanovem

Kulturní akce - Jihomoravský kraj

Načítám data...
Další kulturní akce v Jihomoravském kraji