Lyžařské vosky na Sporticus.cz

Navazuje na zavedený eshop VOSKY.KAMZASNEHEM.CZ

 

Okolí Brna – běžky

Sami si nejsme jistí, jak přesně vymezenou oblast si pod označením "okolí Brna" představit :-), ale jedno je jasné – když přijde sníh i do nížin, jezdí se na běžkách i zde. Ale nejde jen o nížiny - řadíme sem i pohoří Chřiby východně od Brna, nedaleko měst Zlín a Uherské Hradiště. Chřiby dosahují výšky téměř 600 m n.m. a na běžkách se přejet dají, přestože na strojově upravené stopy zde nenarazíme.

Odkaz: webkamery - Brno a okolí

Nejnovější aktuality ze stopy

Přidat zprávu
Formulář pro přidání zprávy o aktuálních podmínkách - běžky

Vaše jméno, které se zobrazí u této zprávy. Ale byli bychom radši, kdybyste se zaregistrovali a přihlásili, pak nebudete muset jméno pokaždé vyplňovat :-) Jako nepřihlášený uživatel musíte u každé zprávy vyplňovat své jméno. Když se zaregistrujete/přihlásíte, bude vloženo automaticky.

Vyberte oblast, kde jste byli na běžkách

Datum, kdy jste byli v této oblasti lyžovat. Pokud to bylo víc dní po sobě, vyberte poslední den. Zapisujte ve formátu YYYY-MM-DD (např. 2009-12-24). Zprávu více než 9 dní starou sem ani nezkoušejte psát, nepůjde to – chceme informovat o aktuálních podmínkách a ne historických :-)

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně. Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány. Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Kontrolní otázka, proti spamu.

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně.
Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány.
Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Řazení aktualit:

Info ze dne 21.1.
Michal, vloženo 23.1.2017 8:47

Trasa Rajhradice - Vojkovice podel Svratky sjizdna, i kdyz stopy mizi. Ale na obycejne "okolobrnenske" probehnuti OK.

Info ze dne 21.1.
Honza, vloženo 21.1.2017 22:22

Nad Strelicemi 10-15cm snehu, neni to tak zmrzle jako u Brna a neustreluje to . Stopa pomerne kvalitni pres cele plane nad Strelicemi smer Bobrava, zde kratke video https://youtu.be/eyQzvesvxTo

Za Ostopovicemi jsem videl dokonce nejake stopy najete snad skutrem, ale je tam mene snehu.

Info ze dne 21.1.
Polka, vloženo 21.1.2017 18:54

Prehrada se porad da: "Dobré podmínky nadále panují i pro běžkaře. Sníh je přemrzlý a velmi rychlý. Některé stopy jsou ledové, některé ale velmi kvalitní.".

Rakovecke udoli pekne, projet jde az do Jedovnic, ale blize k Racicim stopy postupne taji, projet se ale da. Foto - http://tinypic.com/r/24y7k15/9 .

Info ze dne 21.1.
Kelly, vloženo 21.1.2017 15:31

Na Chřibech na hřebenovce nic moc. Jede se po asfaltce, kde je trochu snehu. Cesta je rozježděna od lesáků. To by muselo napadnout mnohem víc sněhu. Nějak nechápu, jak to někdo může nazývat běžkařskou trasou :( Leda tak tam jet v létě na kole...

Info ze dne 18.1.
Mirzoň, vloženo 19.1.2017 10:30

Útěchov-Soběšice - stopa místy prošlapaná, občas kořen - je to v lese ale svezení pěkné, sněhu dostatek. S novými běžkami bych to neriskoval.

Dotaz
honza, vloženo 18.1.2017 16:57

nevite nekdo jak to vypada nad strelicema? jake jsou stopy a kde se da zaparkovat?

Zodpovědět
Info ze dne 17.1.
Martin, vloženo 17.1.2017 23:19

Z Babic n Sv.krasny okruh přes Alexandrovku zpět do Babic...Sněhu dostatek

Info ze dne 17.1.
Rak, vloženo 17.1.2017 22:10

Z Bílovic nad Svitavou údolím potoka Melatín k rozcestí U Buku (palouk mezi Soběšicemi a Útěchovem). Hodně pošlapané a poježděné. U poslední budovy v Bílovicích čouhají kameny ze sněhu.

Info ze dne 15.1.
Iva, vloženo 15.1.2017 17:58

Jeli jsme podél Svratky Rajhrad - Vojkovice, trasa je sjízdná už od Olympie dle ostatních běžkařů. bohužel stopu občas zničí chodci...

Info ze dne 14.1.
Majkl, vloženo 14.1.2017 18:26

Dnes z Klajdovka - Ochoz, vyjetá stopa, místy na bruslení.Krásné svezení, nejlepší za poslední roky.

Info ze dne 14.1.
Tombo, vloženo 14.1.2017 16:38

Nad Pozořicemi okolo Kalečníka docela dobré svezení, ale je to na staré lyže. Okolo 15 cm, sem tam to škrtá o podklad, na asfaltových cestách shrnuté, ale pár cm tam je, nejlepší úsek Hostěnice - Jelenice.

Info ze dne 12.1.
Lukáš, vloženo 12.1.2017 15:45

Z Bílovic nad Svitavou údolím potoka Melatín k rozcestí U Buku (palouk mezi Soběšicemi a Útěchovem). Vyjetá stopa, sněhu dostatek, v místech kam svítilo slunce více mokré/lepivé.

Dotaz
Michal, vloženo 7.1.2017 20:20

Ahoj, nevite nekdo jak to vypada ve Chribech? Da se nekam? Diky

Zodpovědět

Aktuality ze sezóny 2015/2016, popř. starších

Info ze dne 8.3.
Petřík, vloženo 9.3.2016 9:07

včera večer Hořice-Lipůvka sice mokrý těžký sníh 6-12 cm, jen se psy a pěšmo, ale krásně by to šlo na běžky a dnes určitě taky, na cestě koleje od aut ale prostředkem cesty metr široká stopa pro rozloučení se slabou sezonou...

Info ze dne 5.1.
Polka, vloženo 5.1.2016 21:49

Nad Hostenicemi po asfaltce Cerveny vrch - Kalecnik - Tri javory a dal - dnes do odpoledne sjizdna stopa (cca 10cm), pravdepodobne to ale prohrnou, i tak by melo jit bezkovat s kamenackami dal. Mimo v lese zatim malo snehu.

Doporučujeme

Lyžařské vosky na Sporticus.cz
Nejširší nabídka vosků, výbava pro servis lyží a další vybavení pro běžecké lyžování + nově prodejna v Bedřichově.
Nabídka práce Brno
Volná pracovní místa v Brně a spousta dalšího, pokud hledáte práci ...

Odkazy k oblasti

Článek o lyžování v oblasti Chřibů
Článek na idnes.cz z listopadu 2007 o lyžování v oblasti Chřibů

Kulturní akce - Jihomoravský kraj

Načítám data...
Další kulturní akce v Jihomoravském kraji