Lyžařské vosky na Sporticus.cz

Navazuje na zavedený eshop VOSKY.KAMZASNEHEM.CZ

 

Český les – běžky

Větší lyžařské areály v Českém lese se nacházejí na hranicích s Německem, resp. z větší části za hranicemi. To platí např. pro tratě v okolí nejvyššího vrcholu Českého lesa Čerchov, kde hlavním výchozím místem je Furth im Wald (ale stopy se upravují také z českých Capartic), i pro středisko Silberhütte / Zlatý potok. Dále se tratě upravují ještě na Přimdě. V posledních letech se začaly upravovat běžecké tratě i v severní části Českého lesa v okolí Dyleně.

Odkaz: webkamery - Slavkovský a Český les

Nejnovější aktuality ze stopy

Přidat zprávu
Formulář pro přidání zprávy o aktuálních podmínkách - běžky

Vaše jméno, které se zobrazí u této zprávy. Ale byli bychom radši, kdybyste se zaregistrovali a přihlásili, pak nebudete muset jméno pokaždé vyplňovat :-) Jako nepřihlášený uživatel musíte u každé zprávy vyplňovat své jméno. Když se zaregistrujete/přihlásíte, bude vloženo automaticky.

Vyberte oblast, kde jste byli na běžkách

Datum, kdy jste byli v této oblasti lyžovat. Pokud to bylo víc dní po sobě, vyberte poslední den. Zapisujte ve formátu YYYY-MM-DD (např. 2009-12-24). Zprávu více než 9 dní starou sem ani nezkoušejte psát, nepůjde to – chceme informovat o aktuálních podmínkách a ne historických :-)

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně. Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány. Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Kontrolní otázka, proti spamu.

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně.
Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány.
Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

V této sezóně zatím nebyla k dané oblasti vložena žádná aktualita.

Aktuality ze sezóny 2016/2017, popř. starších

Info ze dne 14.1.
Petra K., vloženo 14.1.2017 23:04

Běžecké tratě u Capartic - sněhu dost, několik okruhů, stopy upravené, parádní lyžování:-).

Info ze dne 20.3.
Lukáš Králík, vloženo 21.3.2016 15:05

V neděli na Čerchově na okruhu okolo Čerchova většinou velmi pěkné stopy, jen na jižní straně vytáté a bylo nutno přenášet. Sníh k večeru již dost mokrý.

Info ze dne 1.2.
matej, vloženo 1.2.2015 16:14

Dnes nějakých 40 km bruslení na Silberhutte, tratě jsou po včerejším sněžení v dobrém stavu, občas ale na 12 km okruhu jsou uprostřed bruslařské části kamínky. Trasa na Zlatý potok je v super stavu - na bruslení s 1 stopou na kraji.

Info ze dne 31.1.
Redakce, vloženo 1.2.2015 17:15

Od pátku a soboty jsou strojově upraveny stopy mezi Lipovou a Mýtinou, a v okolí Dyleně. Detaily na webu spolku Život na Dyleň - http://zivotnadylen.cz/aktualni-informace-o-upravenosti-trati/ds-1023/archiv=0&p1=1008

Info ze dne 4.1.
Redakce, vloženo 6.1.2015 8:08

V neděli bylo upraveno prvních 6,5 km běžkařských tras v okolí Dyleně - šlo snad o první strojovou úpravu stop v této lokalitě v historii.

Více na ­webu spolku Život na Dyleň

Info ze dne 31.3.
michal, vloženo 5.4.2013 16:27

Jedinečný okruh na Čerchově je stále v provozu! Minulý víkend tam bylo tolik sněhu, že určitě vydržel i na tento týden! viz www.snehari.cz SKOL!

Info ze dne 7.12.
R.H., vloženo 7.12.2010 23:30

Plzen - Borsky park: pomerne dost stop na klasiku slapnutych nadsenci zrejme o vikendu, takze mirne zapadane, ale da sa... na skate to na hlavnich cestach neni, snehu je vic nez dost a jeste neni uslapan v dostatecne sirce. Navic je na cestach pomerne dost spadanych (a i padajicich) mensich i vetsich vetvi. Nic moc.

Doporučujeme

Ubytování v Mariánských Lázních
Relaxační a lázeňské pobyty v Mariánských Lázních v zimě i v létě. Cenově výhodné pobyty - slevy až 70 %.
Mobilní aplikace Záchranka
Pomůže v případě nouze kontaktovat Zdravotnickou záchrannou službu a zároveň zašle záchranářům vaši přesnou polohu. Pro Android, iOS i Windows Phone.

Odkazy k oblasti

Sněhaři Domažlice
Sportovní klub, který se stará o úpravu lyžařských tras v okolí Čerchova a Capartic a informuje o jejich stavu
Běžecké tratě v okolí Dyleně
Mapa a popis lyžařských tratí v okolí Dyleně a Lipové na webu spolku Život na Dyleň.
Langlaufzentrum Silberhütte / Zlatý potok
Lyžařská oblast v Českém lese na hranici Německa a ČR – mapa, aktuální stav (z větší části německy)

více odkazů k oblasti