Slavkovský les – běžky

Nejznámějším lyžařským střediskem Slavkovského lesa jsou Mariánské Lázně, v jejichž okolí bývá upravováno přes 30 km lyžařských tras. Tratě se upravují také v okolí Březové u Sokolova. Zbytek Slavkovského lesa je určen zejména těm, kterým nevadí si prošlapávat stopy sami.

Odkaz: webkamery - Slavkovský a Český les

Nejnovější aktuality ze stopy

Řazení aktualit:

Info ze dne 8.3.
kocour, vloženo 9.3.2018 19:42

Včera jsem byl ve slavkovskem lese Vysoké sedlo - Lencina studánka - Hvězda - Kladska. Divoká stopa, místy zmrzla, těžký sníh,ale nelepil,ještě se sypal, od úrovně Kladské už vše horší, už se to lepilo. Asi by to šlo jen tam nahoře 900-800 metru nad mořem do kolečka sem a tam. Asi nás čeká poslední víkend.

Aktuality ze sezóny 2016/2017, popř. starších

Info ze dne 9.1.
Jirka, vloženo 16.1.2017 20:18

Kvalitní stopa od Golfu až na Kladskou, místy ještě málo sněhu /pole, les/, ale kéž by to alespoň takhle bylo každý rok!

Info ze dne 7.12.
Redakce, vloženo 7.12.2013 18:04

Již i v Mariánských Lázních "byl proveden pokus o úpravu cca 1 km dlouhého kolečka na drivingu (cvičná odpalová louka). Sněhu je stále málo, ale bruslení i klasika na starších lyžích jezdit lze." zdroj: http://skinordicml.webnode.cz/ - zároveň nově přidaný odkaz k oblasti Slavkovský les

Info ze dne 22.2.
Petr, vloženo 22.2.2013 13:48

Nevíte někdo jak vypadají stopy v Mariánských lázních? Na webu holidayinfo.cz je sice uvedeno, že jsou upravené, ale vím jaká bývá realita. Díky

Info ze dne 9.1.
Pechar, vloženo 10.1.2010 8:30

14-16 hod: krásný sníh, -6°C, na modrý Swix to jelo krásně; stopy na golfovém hřišti nad Mariánkami najety skutrem, dále asi také, ale zafoukané - běžkaři udržovaná jen jedna stopa, takže se hůže vyhejbá. V lesích nefouká, ale několikrát jsem si lehce škrtnul o kámen. Celková délka tratí cca 30 km.

Doporučujeme

Ubytování v Mariánských Lázních
Relaxační a lázeňské pobyty v Mariánských Lázních v zimě i v létě. Cenově výhodné pobyty - slevy až 70 %.
Mobilní aplikace Záchranka
Pomůže v případě nouze kontaktovat Zdravotnickou záchrannou službu a zároveň zašle záchranářům vaši přesnou polohu. Pro Android, iOS i Windows Phone.

Odkazy k oblasti

Ski Nordic Mariánské Lázně
Zprávy o běžkařských trasách v okolí Mariánských Lázních a jejich úpravě.
Březová u Sokolova - běžecké tratě
Aktuální stav běžeckých stop v okolí Březové u Sokolova
Mariánské lázně - lyžařský areál
Sekce marianskelazne.cz se souhrnem o běžeckém lyžování v okolí Mariánských Lázní

více odkazů k oblasti