Lyžařské vosky na Sporticus.cz

Navazuje na zavedený eshop VOSKY.KAMZASNEHEM.CZ

 

Hrubý Jeseník – běžky

Nejvyšším vrcholem celých Jeseníků je Praděd. Odtud se dá po nejznámější hřebenové lyžařské trase v Jeseníkách zamířit přes chatu Švýcárna na Červenohorské sedlo, pokračovat se dá i dále k vrcholu Šerák a do sedla Ramzová. Množství lyžařských tras ale najdeme také u středisek níže pod Pradědem, jako jsou Malá Morávka, Karlov nebo Karlova Studánka. V případě příznivějších sněhových podmínek se dá lyžovat také v blízkosti největších měst v oblasti, kterými jsou Šumperk, Jeseník nebo Vrbno pod Pradědem.

Podívejte se na video a popis výletu z Červenohorského sedla na Ovčárnu.

Odkaz: webkamery - Jeseníky

Nejnovější aktuality ze stopy

Přidat zprávu
Formulář pro přidání zprávy o aktuálních podmínkách - běžky

Vaše jméno, které se zobrazí u této zprávy. Ale byli bychom radši, kdybyste se zaregistrovali a přihlásili, pak nebudete muset jméno pokaždé vyplňovat :-) Jako nepřihlášený uživatel musíte u každé zprávy vyplňovat své jméno. Když se zaregistrujete/přihlásíte, bude vloženo automaticky.

Vyberte oblast, kde jste byli na běžkách

Datum, kdy jste byli v této oblasti lyžovat. Pokud to bylo víc dní po sobě, vyberte poslední den. Zapisujte ve formátu YYYY-MM-DD (např. 2009-12-24). Zprávu více než 9 dní starou sem ani nezkoušejte psát, nepůjde to – chceme informovat o aktuálních podmínkách a ne historických :-)

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně. Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány. Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Kontrolní otázka, proti spamu.

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně.
Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány.
Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Řazení aktualit:

Info ze dne 2.12.
Redakce, vloženo 2.12.2016 10:01

Ranní Info z Pradědu "na víkend upravíme strojově stopu na Švýcárnu. Již pracujeme na úpravě." Téměř jistě je tím myšleno stopu z Ovčárny na Švýcárnu. Zdroj: importovaná data z http://www.kamzasnehem.cz/sjezdovky/jeseniky/praded

Info ze dne 1.12.
Redakce, vloženo 1.12.2016 13:41

"Na starých běžkách je sjízdná trasa Figura - sedýlko a Švýcárna." - to je dnešní novinka, která se k nám dostala automatickým importem informací od z lyžařských středisek, viz http://www.kamzasnehem.cz/sjezdovky/jeseniky/praded

Info ze dne 11.11.
Redakce, vloženo 12.11.2016 9:53

Takhle to dnes vypadalo mezi chatou Švýcarna a rozcestim pod Pradedem. Jezil tam i skutr a utuzoval podklad. Z Ovcarny na vrchol Pradedu to same. Kolem Cervenohorskeho sedla ja uz taky tak patnáct prašanu a mrzne!
- od Aleše, který nám přes FB poslal i fotku, viz https://www.facebook.com/Kamzasnehem/

(Odpověď na dotaz uživatele Aladin z 10.11.: Jak to vypadá na Pradědu, byli jste tam teď někdo? Dá se jezdit mezi ovčárnou a švýcarnou? Díky za jakékoliv info...dle webkamer to vypadá, že by sním mohl stačit:-))

Info ze dne 14.10.
fatbike, vloženo 14.10.2016 13:49

Ovčárna - Švýcárna, skvělý sníh, 10-20 cm, udělaná jedna stopa, na jediném místě voda. jinak plocha na bruslení.

Aktuality ze sezóny 2015/2016, popř. starších

Info ze dne 25.4.
fatbike, vloženo 25.4.2016 8:13

Na Ovčárnu a Praděd skvěle upravená cesta pro fatbike, prašan a asfalt :) Na sjezdovce jen zbytky sněhu, tak sjezd už nebyl taková zábava.

Info ze dne 3.4.
VáclavŠ, vloženo 3.4.2016 21:52

Dnes Skřítek, Ovčárna, Švýcárna, Červenohorské sedlo, Keprník, Ramzová. Krásné počasí umožnilo jet v tričku a kraťasech... Ze Skřítku je nutno vystoupat až na Pec, odtud celý hřeben sjízdný (firn se neboří, a možno jet i různě po hřebeni), ani na Vysoké Holi, kde obvykle v tuto dobu už nebývá sníh, není nutno žádné zvýšené opatrnosti. Sjezdovka na Ovčárnu výborně sjízdná. Stopa na Švýcárnu na poměry velmi kvalitní, a je-li dobře naglajdrováno, i pěkně jede, podobně jako na ČH sedlo. Tam ovšem nejspíš již zítra budou v nižších polohách vytátá místa. Na Vřesovou studánku již prakticky beze stopy, ale sníh se neboří a lze dobře jet, v první části nutno na dvou místech sundat. Od Vřesové studánky až na Šerák sněhu tolik, kolik ho v tuto dobu iž dlouho nepamatuji, dobrý firn. Sjezd po sjezdovce dost obtížný, ale zvládnutelný, lze dojet až k dolní stanici lanovky. Na hlavním hřebeni i od Vřesovky na Šerák zcela jistě bude pro skalní běžkaře možno lyžovat ještě aspoň týden,možná i déle, ovšem zbytek už asi dnes byl labutí písní, zejména pak sjezd na sedlo. Každopádně pěkná rozlučka se sezónou.

Info ze dne 2.4.
fatbike, vloženo 3.4.2016 15:36

Ovčárna - Švýcárna - Červenohorské sedlo. Pro běžky trasa upravená. Jen několik míst před sedlem bez sněhu. Za pár dní to už půjde jen na fatbike :)

Info ze dne 30.3.
Markéta, vloženo 30.3.2016 20:00

Trasa Skřítek - hřebenovka - Praděd - Švýcárna - Petrovka - Kouty. Ještě se dalo a byla to paráda. Sníh začínal zhruba od Ztracených kamenů a směrem dolů na Kouty končil asi 2 km od Petrovkou. Dle informací spoluběžkařů se dalo ještě na ČHS dojet na lyžích. Odpoledne ale začalo pršet, těžko odhadnout, jak to dlouho ještě při slibovaném oteplení vydrží. Dle mě moc dlouho už ne, proto dnešní výlet bereme jako zakončení úspěšné sezóny.

Info ze dne 27.3.
Martin, vloženo 27.3.2016 23:56

Ze Sedla na Praded a okruhy kolem Kurzovky. Dopoledne parada, odpoledne už to dost zmeklo a na slunci to v mokré stopě vždycky dost zpomalilo , ale parádní jarní lyzovacka, celodenní azuro, na to jsme dlouho cekali. Ze Svycarny na Praded a Ovcarnu davy pesaku, skoro zacpy, ale v tomto pocasi se to dalo cekat

Info ze dne 26.3.
Zdenek, vloženo 26.3.2016 21:10

Z horní stanice Medvědí k nádrži Dlouhé Stráně sněhu dostatek, stopy upraveny 25.3. dnes už trochu poničené, teplota kolem +1 C , běžkování odpovídá podmínkám, hodnotím kladně.

Info ze dne 20.3.
VitaZ, vloženo 21.3.2016 20:04

Jeli jsme okruh Mravenečník, stopa ze soboty krásně připravená, přemrzlý tvrdý sníh, parádní rychlé sjezdy, do kopce to bylo horší, dost to podkluzovalo, na takový typ sněhu se těžko maže :-/ Dole pod sjezdy je třeba dávat bacha na místa bez sněhu a popojít trochu pěšky, jinak bez problémů...poslední běžky letošní "zimy", celý den mlha jak mlíko, výhledy nula..ale i tak to bylo pěkné:)

Info ze dne 19.3.
Martin, vloženo 20.3.2016 21:59

Okruh Mravenečník a kolem horní nádrže Dlouhé Stráně krásně upraveno, trochu přemrzlý sníh a dvě vytátá místa až na štěrk (u Margaretky a pod Homolí), ale jinak super, dobrá práce rolbaře. Odpoledne se i docela vyčasilo a z horní nádrže pěkná panoramata. Minimum turistů.

Info ze dne 19.3.
kuba, vloženo 20.3.2016 8:01

V Koutech jsou perfektně upravené tratě. počasí bylo parádní i sluníčko svítilo. jen cena lanovky 250 Kč. je v tom i úprava tratě. na tratích bylo pár běžkařů a pár turistů co podívat na dlouhé stráně.

Info ze dne 19.3.
marathon team Klimkovice, vloženo 19.3.2016 19:17

Zdravím laufaře. Dnes Ovčárna-Švýcarna strojově upraveno, bezvětří, - 4,5. Chvíli i sluníčko. Davy pěšáků mířily na Praděd. Směr Švýcarna jen běžkaři. Buďme rádi za Jeseníky a tu kupu sněhu co tam ještě stále je! Skol

Info ze dne 17.3.
Aleš, vloženo 17.3.2016 21:18

Dnes nádherný výlet že Šeráku na Skřítek. Po Vřesovou studánku náročný hluboký neupravených sníh, sjezdy o život. Z Vřesovky přes Čhs krásně upraveno, sníh ale hodně měknul. Z Ovčárny po Ztracené kameny krása, stopy od lidí. Poté až po skřítek nesjízdné, ke konci jen zbytky ledu. Nádherné počasí celý den.

Doporučujeme

Pobyty v Jeseníkách - slevy až 48 %
4 dny pro dva se snídaní za 1495 Kč + další akční balíčky. Lyžařské a jarní pobyty na horách - více zde.
Videa z výletů na běžkách
ukazující (ne)aktuální podmínky, ale i pohledy do okolí. Zatím z Krušných hor, Jeseníků, Jizerek, Šumavy a okolí Prahy. K tomu i mapky výletů.

Odkazy k oblasti

Běžecké tratě Suchá Rudná
Mapa, popisy i aktuální stav tratí v okolí Suché Rudné
Ejeseniky.cz - sekce běžecké trasy
Stručný popis několika běžeckých tras v Jeseníkách
Okolo Vrbna pod Pradědem
Rubrika "Kam a jak na běžky" s aktuálním zprávami na blogu Okolo Vrbna pod Pradědem

více odkazů k oblasti

Kulturní akce - Olomoucký kraj

Načítám data...
Další kulturní akce v Olomouckém kraji