Hrubý Jeseník – běžky

Nejvyšším vrcholem celých Jeseníků je Praděd. Odtud se dá po nejznámější hřebenové lyžařské trase v Jeseníkách zamířit přes chatu Švýcárna na Červenohorské sedlo, pokračovat se dá i dále k vrcholu Šerák a do sedla Ramzová. Množství lyžařských tras ale najdeme také u středisek níže pod Pradědem, jako jsou Malá Morávka, Karlov nebo Karlova Studánka. V případě příznivějších sněhových podmínek se dá lyžovat také v blízkosti největších měst v oblasti, kterými jsou Šumperk, Jeseník nebo Vrbno pod Pradědem.

Podívejte se na video a popis výletu z Červenohorského sedla na Ovčárnu.

Odkaz: webkamery - Jeseníky

Nejnovější aktuality ze stopy

Přidat zprávu
Formulář pro přidání zprávy o aktuálních podmínkách - běžky

Vaše jméno, které se zobrazí u této zprávy. Ale byli bychom radši, kdybyste se zaregistrovali a přihlásili, pak nebudete muset jméno pokaždé vyplňovat :-) Jako nepřihlášený uživatel musíte u každé zprávy vyplňovat své jméno. Když se zaregistrujete/přihlásíte, bude vloženo automaticky.

Vyberte oblast, kde jste byli na běžkách

Datum, kdy jste byli v této oblasti lyžovat. Pokud to bylo víc dní po sobě, vyberte poslední den. Zapisujte ve formátu YYYY-MM-DD (např. 2009-12-24). Zprávu více než 9 dní starou sem ani nezkoušejte psát, nepůjde to – chceme informovat o aktuálních podmínkách a ne historických :-)

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně. Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány. Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Kontrolní otázka, proti spamu.

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně.
Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány.
Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Řazení aktualit:

Info ze dne 21.1.
michal, vloženo 21.1.2018 19:55

Skřítek-Hvězda, dvě strojové stopy, uprostřed místo na bruslení, sněhu hodně, -3, slunečno, lepší to asi být nemůže.

Info ze dne 20.1.
Fanda Bezkar, vloženo 22.1.2018 7:17

Ostruzna-Paprsek-Kladske sedlo-Navrsi-Mokriny-SedmCest-Dolni Morava. Z Ostruzne se da jet rovnou od vlaku nad sjezdovkami. Potvrzuji sjezd na Kladske i na rampu sice upraveny, ale obcas se to probori nebo je tam lavor, tak opatrne. Za Navrsim opet snih, snad ho zase neodhrnou. Dolni Morava az dolu OK s podkladem, jen pred mostem vyjeto od nakladaku, tak cca 2km nic moc stopa.

Info ze dne 20.1.
Aleš M., vloženo 21.1.2018 10:43

Trasa Skřítek – Žďárský Potok – Pod Výšinou – Stříbrné Hory – Skály – Rýmařov
Od Skřítku po červené údolím Podolského potoka, příjemná stopa , Žďárským Potokem po zasněžené silničce k Severce, od sjezdovky podél les a po pláni k motorestu zastávka, zelenou TZ Pod Výšinu, po pláních skútrové stopy k Návrší a ke Kammné hoře (Čertův kámen), po siliničce k Stříbrným horám, poněkud horší orientace v mlze, ale hromada sněhu, od Skal přes pole a louky až do Rýmařova, perfektní.

Info ze dne 20.1.
Michala, vloženo 20.1.2018 20:19

Trasy kolem Rýmařova upraveny, většinou 1 stopa skútrem, sněhu dostatek.

Info ze dne 20.1.
Zbyněk, vloženo 20.1.2018 19:51

Dobrý den,
ideální pro začátečníky jsou stopy kolem Rýmařova. Podle serveru bilestopy je upraveno, jak to ale vypadá v reálu si netroufám říct. Podle mapy jsou najeté i stopy mezi Vrbnem a Karlovou Studánkou (pro vás víc po ruce). Obzvlášť "Lázeňská" mezi Hvězdou a Malou hvězdou je ideální. http://bilestopy.cz/cs/vychodnijeseniky/malamoravka Do stop je to ze zmiňovaných míst od auta pár desítek metrů. S půjčovnou neporadím.
(Odpověď na dotaz uživatele Yva z 20.1.: Dobrý den, plánuji se s mužem poprvé postavit na běžky. Příští víkend jedeme k Rejvízu. Budem střídat sjezdovky a běžky. Sleduji přes Holiday info upravené stopy na trase cca od Šternberku směrem k Rejvízu. Doporucite mi něco vhodného pro začátečníky, s půjčovnou běžeckého vybavení? Měla jsem zatím na Karlov, Vrbno a Rejvíz..popř. Ostružná...a ideál začátek stopy tak, aby mě tam nemusela vyvést lanovka )

Info ze dne 20.1.
sysel, vloženo 20.1.2018 19:48

St.Ves-Žď.potok-sfinga-Ferdinandov-H.Město-Rešov a zpět. Projeto skútrem a lyžaři. Pouze klasika,na brulení nic. Sněhu 20-40cm, v úseku HM-Rešov míň, místy lezla hlína. Penzion nad vodopády otevřen út-ne, mají pivo a jídlo. Celkově prima.

Info ze dne 20.1.
ladimura, vloženo 20.1.2018 19:31

Horni stanice lanovky Kouty, od Tetrevi chaty po červené turistické přes Mravenecnik sedlo na vyhlídku Dlouhé stráně. Stopa byla projeta od bezkaru, sněhu spousty. Pak sjezd k okruhu Mravenecnik a přes Malou Jezernou, chatu Margaretku zpět k horní stanici lanovky. Okruh byl určitě projety od rolby, ale protože už dva dny sněží, tak to bylo celkem zapadane. na bruslení vůbec. Ale jinak naprostá paráda. Hromady úžasného sněhu. A od vrchní stanice lanovky dolu po cyklo až do Loucne. Úžasný sjezd, sněhu dost, lehce ujezdene. Konečně pořádná zima.

Info ze dne 20.1.
Tomis, vloženo 20.1.2018 18:08

Červenohorské sedlo - Kamzík.
Sněhu samozřejmě čím dál tím víc, dnes dopoledne zase něco čerstvého, takže super. I když na bruslení to bylo kapku těžší. Z Kamzíku zpět na Výrovku docela projeto, lidi v obou směrech, ale togogan nad Petrovku neprojetý.
Na Sedle by hodně pomohlo, kdyby parkovači nezastavovali auta a nevybírali v kopci a nedělali tak z něho skluzavku.

Info ze dne 20.1.
Petr, vloženo 20.1.2018 17:33

Trasa z Hvězdy po Kapitánské cestě do Karlova po nočním sněžení není nic moc. Stopa skoro zavátá a vůbec to nejelo.

Dotaz
Zbynek, vloženo 20.1.2018 21:17

Skritek - Rabstejn vyborne podminky, ciste stopy, cela trasa upravena

Zodpovědět
Info ze dne 18.1.
Eva, vloženo 18.1.2018 14:34

Sněhuje tam dost, stopa je místy projetá, místy trochu zafoukaná a místy úplně zavátá a je potřeba to prošlápnout.
(Odpověď na dotaz uživatele Jiri z 17.1.: Nevite nekdo jake je ze Skritku na Hvezdu.)

Dotaz
Anežka, vloženo 18.1.2018 17:35

Ahoj, nevíte prosím někdo jak je to se sněhem a stopami kolem Karlovy Studánky?
Děkuji

Zodpovědět
Info ze dne 17.1.
Honza, vloženo 17.1.2018 16:20

Ovčárna - Švýcarna - Červenohorské sedlo.
Po vydatném sněžení byla trasa ke Švýcárně přejeta rolbou, ovšem bez frézování stopy. Ze Švýcárny na sedlo již bez úpravy, pouze prošlápnuto. Sněhu dostatek, mazali jsme modrým a jelo to dobře.

Dotaz
Honza, vloženo 17.1.2018 16:26

Nevíte někdo jak vypadají trasy kolem Karlova? Na Hvězdu nebo na Novou ves?
Děkuji

Zodpovědět
Info ze dne 16.1.
jupupa, vloženo 16.1.2018 14:48

Petříkov -Paprsek a okolí. Čerstvý sníh cca 5 cm, stopy průběžně udržované. Paráda.

Doporučujeme

Pobyty v Jeseníkách - slevy až 48 %
4 dny pro dva se snídaní za 1495 Kč + další akční balíčky. Lyžařské a jarní pobyty na horách - více zde.
Čelenky + šátky s designem JESENÍKY
Originální čelenky a šátky s designem JESENÍKY vám přináší www.milujemehory.eu

Odkazy k oblasti

Běžecké tratě Suchá Rudná
Mapa, popisy i aktuální stav tratí v okolí Suché Rudné
Ejeseniky.cz - sekce běžecké trasy
Stručný popis několika běžeckých tras v Jeseníkách
Okolo Vrbna pod Pradědem
Rubrika "Kam a jak na běžky" s aktuálním zprávami na blogu Okolo Vrbna pod Pradědem

více odkazů k oblasti