Lyžařské vosky na Sporticus.cz

Navazuje na zavedený eshop VOSKY.KAMZASNEHEM.CZ

 

Hrubý Jeseník – běžky

Nejvyšším vrcholem celých Jeseníků je Praděd. Odtud se dá po nejznámější hřebenové lyžařské trase v Jeseníkách zamířit přes chatu Švýcárna na Červenohorské sedlo, pokračovat se dá i dále k vrcholu Šerák a do sedla Ramzová. Množství lyžařských tras ale najdeme také u středisek níže pod Pradědem, jako jsou Malá Morávka, Karlov nebo Karlova Studánka. V případě příznivějších sněhových podmínek se dá lyžovat také v blízkosti největších měst v oblasti, kterými jsou Šumperk, Jeseník nebo Vrbno pod Pradědem.

Podívejte se na video a popis výletu z Červenohorského sedla na Ovčárnu.

Odkaz: webkamery - Jeseníky

Nejnovější aktuality ze stopy

Přidat zprávu
Formulář pro přidání zprávy o aktuálních podmínkách - běžky

Vaše jméno, které se zobrazí u této zprávy. Ale byli bychom radši, kdybyste se zaregistrovali a přihlásili, pak nebudete muset jméno pokaždé vyplňovat :-) Jako nepřihlášený uživatel musíte u každé zprávy vyplňovat své jméno. Když se zaregistrujete/přihlásíte, bude vloženo automaticky.

Vyberte oblast, kde jste byli na běžkách

Datum, kdy jste byli v této oblasti lyžovat. Pokud to bylo víc dní po sobě, vyberte poslední den. Zapisujte ve formátu YYYY-MM-DD (např. 2009-12-24). Zprávu více než 9 dní starou sem ani nezkoušejte psát, nepůjde to – chceme informovat o aktuálních podmínkách a ne historických :-)

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně. Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány. Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Kontrolní otázka, proti spamu.

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně.
Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány.
Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Řazení aktualit:

Info ze dne 25.3.
d, vloženo 25.3.2017 22:23

Ovčárna - Švýcárna
Ovčárna - rozcestník Praděd: Beze stopy (v poslední době normálka...), bramboračka.
Rozcestník Praděd - Praděd: Stopa zničena pěšími turisty.
Rozcestník Praděd - Švýcárna (asi až na ČHS): Dobrá dvoustopa, vhodné i pro skate, fatbike, pro bike ne.
Mokrý, relativně čistý sníh, minimum pasáží s blátíčkem. 100% pokrytí sněhem.
Kondiční běh OK. Mazání K22 + červený klistr.

Info ze dne 23.3.
Petr, vloženo 23.3.2017 18:21

Od Černého potoka - Císařská bouda - paprsek a Hřebenové partie je to ještě dobře sjízdné ale sníh je místy dost špinavý,u dojezdu před paprskem už je jen led a jehličí, to stejné od Černého potoka do Petříkova. Myslím že po víkendu už zde bude pro běžkaře konečná.

Dotaz
vladka, vloženo 20.3.2017 10:06

Chtěla jsem se zeptat, jestli někdo neví, jak vypadá cesta od lanovky na Dlouhé stráně k elektrárně a zpět. Děkuji

Zodpovědět
Info ze dne 19.3.
Kamila, vloženo 20.3.2017 9:19

Zprávička z trasy Kouty - Petrovka, Červenohorské sedlo, Vřesová studánka, Vozka, Šerák rozcestí, Ramzová. V sobotu Kouty ráno v Koutech čerstvý mokrý sníh který rychle odtával kvůli dešti, na starších lyžích by se dalo kousek před Sokolkou nasadit, na nových cca 500 před Petrovkou, potom už pěkné, slušná vrstva mokrého sněhu a stopy. V neděli ráno čerstvá pěkně tvrdá strojovka z Červ.sedla směr Vřesová studánka, sněhu opravdu dostatek. Nikde vytátá místa, parádička. Hřebenovka směr Šerák luxusní nový sníh, všechny sjezdy velmi dobře sjízdné, šly jsme přes Vozku a tam velká krása, tvrdší krusta po které se fajně svištělo. Sjezd od Šeráku horší, k rozcestí nad Dobrou vodou sjízdné, potom už ne. Sjezdovka k dojezdu na vlak určitě skvěle posloužila:)) Nedělní krásné počasí s chladnějším vzduchem ale modrou oblohou rozhodně po vlahé sobotě potěšilo nejedno lyžařské srdéčko:) Doporučujeme, pokud se nijak výrazně neoteplí že by se roztopily spojky ze sedla směr Švýcárna apod.. hřeben bude bílý ještě dlouho. Kamila a Lucka

Info ze dne 19.3.
m, vloženo 19.3.2017 18:39

Skřítek-Pod Ztracenými kameny pěšky, led, bylo to o hubu, první kilometr směr Alfrédka led, pak lepší, stopa dost měkká, bruslení výrazně lepší. Když to srovnám s minulým týdnem mám pocit, že příští víkend už to na běžky nebude.

Info ze dne 16.3.
Martin, vloženo 17.3.2017 20:39

Ze Sedla na Praděd ze začátku špinavá stopa, pak dál lepší ale místy takové špinavější úseky, ale super jarní svezení. Sjízdné po celém úseku tam i zpět. Na Švýcárně nebylo v poledne kde sednout i ve všední den. Zítra má sněžit, tak snad není ještě konec zimy.

Info ze dne 14.3.
Martin, vloženo 15.3.2017 8:46

Dlouhé stráně okruh - lanovkou nahoru i dolů, okruhy jak krátký tak dlouhý stále pěkná stopa a užehleno pro bruslení - úprava rolbou po sobotním sněžení. Sněhu dostatek, hůlky se opírají o sníh, ne o podklad. Okruh přímo na hrázi odtáto až na asfalt. Odpoledne sníh hodně měkne - na klister, nebo bruslení.

Info ze dne 14.3.
Glik, vloženo 14.3.2017 16:19

Dnes trasa ČHS - Petrovka - Švýcarna - Praděd a zpět. Vyráželi jsme v 8:30 - stopa dobrá, upravená už od ČHS. Zpět jsme jeli okolo 11:30 - od Kamzíku to hodně tálo, stopa už celkem rozbitá a moc to nejelo. Máza: klistr SWIX KX35. Chce to vyrazit ráno. Bezva jarní lyžovačka. Luxusní počasí.

Dotaz
Petr, vloženo 14.3.2017 21:19

Ahoj, jaká je stopa mezi Pod Ztracenými Kameny a Alfrédkou?

Zodpovědět
Info ze dne 13.3.
Vasek, vloženo 14.3.2017 9:11

Hrebenovka Skritek-Vys.Hole-Ovcarna-Praded-Kouty.
pod ztracenky zmrzlé nutno pěšky,hřeben ideální podmínky nový sníh(nezledovatělé).Ovčárna-Petrovka upravená stopa. Dolu do Koutu jen asi do 1/2sjízdené po cestě,pak po zelené turistické pěšky

Info ze dne 12.3.
m, vloženo 12.3.2017 19:48

Ze Skřítku pod Ztracené kameny pěšky, směr Alfrédka strojová stopa a úprava na skate, od křižovatky Pod Zelenými kameny dvě strojové stopy, prý upravené až na Mravencovku. Sněhu méně, ale asi nejlepší úprava v sezóně, možná to bylo připravené na zrušenou J70. Kolem nuly, v55 a v60.

Info ze dne 11.3.
Martin, vloženo 12.3.2017 21:51

Nemazal jsem, jel jsem hlavně skate. Těžko říct jestli teď se to nějak změnilo ale v pondělí má být ještě pod nulou a v úterý kolem nuly...

(Odpověď na dotaz uživatele Luk z 12.3.: Jaká byla máza na klasiku na okruhu Mravenečník nebo jaký je předpoklad pro po či út? Chystám se v pondělí či úterý.Díky)

Info ze dne 11.3.
Aleš M., vloženo 12.3.2017 15:40

ČHS – Kamzík – Švýcárna – Kamzík – Petrovka – Kouty. Přes noc připapdlo pár cm sněhu, celý den oblačno až zataženo, severní vítr. Strojová stopa ze sedla upravená, máza tak na červený speciál. Se stoupající nadmořskou výškou čím dál lepší, klasicky po zkrtace na kamzík, výstup na Slatě parádní. Protože na Švýcárně mlha, tak jsme nakonec i Praděd oželeli. Dolů na Petrovku paráda, nový sníh umožňuje dobré plužení. Po uvážení s rizikem z Petrovky dolů, bohužel koncem pracovního týdne lesáci odhrnuli asfaltku do křižovatky pod Petrovkou, něco sněhu zbylo, tak zhruba do poloviny až 2/3 rovinky, pak už asfalt. Už to nešlo ani za zatáčkou jak je sníh, tak jsme to celý vyzuli a slezli dolů po zkratkách neboli po pěší zelené TZ k Pelikánovi.

Info ze dne 11.3.
Martin, vloženo 11.3.2017 22:36

Okruh Mravenečník a Dlouhé Stráně paráda, možná 10-15 cm nového sněhu někde i napadlo, skvěle upravená stopa, na okruhu jedna stopa a zbytek na bruslení, super. Kolem horní nádrže západní strana v pohodě, východní částečně vyfoukáno až na asfalt. 3 km okruh pod horní nádrží parádní

Dotaz
Mirek, vloženo 11.3.2017 19:42

Je to i na bruslení na magistrále z ČH sedla?

Zodpovědět

Doporučujeme

Pobyty v Jeseníkách - slevy až 48 %
4 dny pro dva se snídaní za 1495 Kč + další akční balíčky. Lyžařské a jarní pobyty na horách - více zde.
Mobilní aplikace Záchranka
Pomůže v případě nouze kontaktovat Zdravotnickou záchrannou službu a zároveň zašle záchranářům vaši přesnou polohu. Pro Android, iOS i Windows Phone.

Odkazy k oblasti

Běžecké tratě Suchá Rudná
Mapa, popisy i aktuální stav tratí v okolí Suché Rudné
Ejeseniky.cz - sekce běžecké trasy
Stručný popis několika běžeckých tras v Jeseníkách
Okolo Vrbna pod Pradědem
Rubrika "Kam a jak na běžky" s aktuálním zprávami na blogu Okolo Vrbna pod Pradědem

více odkazů k oblasti

Kulturní akce - Olomoucký kraj

Načítám data...
Další kulturní akce v Olomouckém kraji