Lyžařské vosky na Sporticus.cz

Navazuje na zavedený eshop VOSKY.KAMZASNEHEM.CZ

 

Králický Sněžník – běžky

Masiv Králického Sněžníku se nachází na hranici s Polskem. "Hraničními městy" jsou ze západu Králíky (za nimi začínají Orlické hory) a z východu Staré Město pod Sněžníkem (na druhé straně údolí jsou Rychlebské hory). Upravované tratě se nachází zejména u střediska Dolní Morava. Na běžkách se odtud dá dostat i na nejvyšší vrchol pohoří (jmenuje se také Králický Sněžník), to už ale po neupravovaných cestách. Do této oblasti zařadíme ještě jižněji položené trasy v okolí vrchu Jeřáb u Králíků.

Odkaz: webkamery - Jeseníky

Nejnovější aktuality ze stopy

Přidat zprávu
Formulář pro přidání zprávy o aktuálních podmínkách - běžky

Vaše jméno, které se zobrazí u této zprávy. Ale byli bychom radši, kdybyste se zaregistrovali a přihlásili, pak nebudete muset jméno pokaždé vyplňovat :-) Jako nepřihlášený uživatel musíte u každé zprávy vyplňovat své jméno. Když se zaregistrujete/přihlásíte, bude vloženo automaticky.

Vyberte oblast, kde jste byli na běžkách

Datum, kdy jste byli v této oblasti lyžovat. Pokud to bylo víc dní po sobě, vyberte poslední den. Zapisujte ve formátu YYYY-MM-DD (např. 2009-12-24). Zprávu více než 9 dní starou sem ani nezkoušejte psát, nepůjde to – chceme informovat o aktuálních podmínkách a ne historických :-)

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně. Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány. Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Kontrolní otázka, proti spamu.

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně.
Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány.
Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Řazení aktualit:

Info ze dne 19.2.
Martin, vloženo 19.2.2017 22:31

Dolní Morava - Viléminka - propojka na okruh Zbojnická - okruh a zpět po stejné. Ze začátku místy trochu zledovatělé ale pak už prašan, dalo se na skate i klasiku v pohodě. Propojka od Viléminky na okruh Zbojnická byl trochu zasněžený, rolba to tam projela asi před sněžením, ale občas neuškodí se trochu vyrochnit v čerstvém prašánku. Povedený výlet

Info ze dne 12.2.
Honza, vloženo 12.2.2017 18:16

nasadil jsem bruslení kousek za závorou a jel na Vileminku tam doleva na Zbojnický okruh.Nahoru v pohodě.Za Zbojnickou chatou v tom korytu asi 300 metrů pěšky.Málo sněhu na upravu rolbou.Dále na Hranici Malého Sněžníku, sedlo Pucháč, Pod Klepáč a zpět na Vileminku.Sjezd ze Zbojnického okruhu pěšky asi těch 500 metrů.Takovej kaskadér nejsem.Od Vileminky na Slaměnku a zpět k závoře.Na zbojnickém okruhu trocha jehličí a větviček.Jesenická magistrála super čistá, krásně to jelo a sjezd do údolí bez problému.Žádný led, jen je to trošku rychlejší, ale v pohodě se dá.Díky za skvělou úpravu

Info ze dne 9.2.
Jef, vloženo 9.2.2017 19:48

Dnes večer okruh Zbojnická-rychlá přimrzlá stopa,pěkně to odsejpalo.Stopa po celé trase perfektní.

Info ze dne 28.1.
Aleš M., vloženo 29.1.2017 17:36

Inverzní mlha. To byl vlastně hlavní nedostatek. Trasa z Písařova, prorolbovaná přesně dle serveru bilestopy.cz. Je tedy znát, že už dlouho nesněžilo, takže podklad je poněkud tvrdší ale díky údržbě stopa dobrá. Směr (zelená) na Čečel silnice, pak červenou na Boudu, sněhu dostatek, na Sevromoravskou chatu zkratkou po modré od Rudolfova pramene. Lidí dost, ale místo se našlo. Pokračujeme na Svatou Trojici a po lyžařské zelené Pod Jeřábku. Stále velmi pěkná stopa. Dál po modré lyžařské k Horní Orlici a po louce kolem Valu na Horní Hedeč. Posezení u Kačenky. Vzhledem k mlze na loukách jsem nepokračovali na Červený Potok ale pod klášterem částečně traverzem do Králík. Nad městem mají najeté na louce stopy pro trénink, pěkné svezení.
Celkový dojem až na mlhu výtečný, hlavně proto, že oblast není tolik přeplněná a potřeba využít, dokud je sníh i v polohách kolem 700 – 800 m.

Dotaz
Laďa, vloženo 28.1.2017 21:23

Ze Starého města přes Štvanici (nad Hynčicemi), Zatáčku smrti, Mokřiny, Sedm cest k Přístřešku pod Babuší. Zpátky podobnou cestou jen zkratkou ze Sedmi cest přes Čtyři rohy a Kaskády Kladskéko potoka.
Všude krásné strojové stopy, jen ve stoupání po Vojenské silnici od Zatáčky smrti po Mokřiny stopa na klasiku většinou chybí.
Mezi Štvanicí a Starým městem občas kamínky a hlína vyházené rolbou, ale s opatrností se to dá projet i na nových lyžích.

Zodpovědět
Info ze dne 22.1.
Martin, vloženo 23.1.2017 22:26

Slaměnka - Sedm cest - Mokřiny - Návrší a zpět přes Jasaní, U čtyř rohů, Sutě, Vyhlídka - Dolní Morava. Stopa pěkná po téměř celé trase, jen sjezd od Mokřin nad zatáčku smrti zledovatělý a na dvou místech vydřeno na asfalt. Ale jinak super, azur a panoramata

Info ze dne 22.1.
sysel, vloženo 23.1.2017 12:44

V sobotu D. Morava - Slaměnka - Návrší - Kladské sedlo - Medvědí Bouda - Paprsek - Petříkov. Celá trasa strojově upravena a sněhu dost. V neděli zpět. Úsek Kunčická hora - Černá rokle - zatáčka pod Kl. sedlem projet jen skútrem a lyžaři - stopa nic moc. Totéž traverz ze zatáčky pod Kladským sedlem směrem k Na rampě. Úsek nad zatáčkou smrti byl v neděli poměrně ledový a místy i lezl asfalt. Paprsek a Návrší v provozu, chata na Kl. sedle byla zavřená. Za mě perfektní.

Info ze dne 21.1.
sysel, vloženo 27.1.2017 18:46

foto z přejezdu D. Morava - Petříkov je zde: http://fachman1203.rajce.idnes.cz/

Info ze dne 21.1.
Honza, vloženo 21.1.2017 20:51

Dnes nejlepší skate letošní zimy na Králickym Sněžníku.Od závory po Jesenický magistrále na Vilemku, Slamník, Sedm cest, okruh Mokřiny, nad zatáčkou, U čtyř rohů, U Johanese, okruh Sněžník a k hotelu Vista a pěšky na dolní parkoviště.Hodně dobře upravené, málo lidí, jelo to výborně, inverzní počasí a nahoře bylo luxusní počasí.Víc takových dnů.Velké Díky za úpravu tratí

Info ze dne 8.1.
Per Bej, vloženo 9.1.2017 12:08

Z Vojtíškova po modré prošláplá stopa vzhůru cca o délce 1,5 km a projeté i skůtrem až k rozcestí. To na bruslení není, ale na klasiku v pohodě v obou směrech. Od rozcestí pak začíná strojová úprava až po Sedm cest. V sobotu a v neděli jsme tam byli jediní, kdo tam jel, takže nádherná manchaster na bruslení i stopa na klasiku.

Info ze dne 8.1.
Per Bej, vloženo 9.1.2017 12:05

Super. Ze stříbrnického sedla po modré projetaq stopa na klasiku a skialpinisty. Projeto až ke Slamníku a také odbočka po zelené od Babuše dolů na magistrálu. Dne 7.1. upraveno rolbou od tohoto místa až po Zatáčku smrti, dále po magistrále neupravené, nicméně dobře ke svezení, jak na klasiku, tak i bruslení. To platí až po Návrší. Od Návrší smě Sněžník pokračovala 8. 1. strojová neúprava, nicméně na klasiku ok, na bruslení trošku více sněhu, ale také se dalo :-)

Info ze dne 8.1.
sysel, vloženo 9.1.2017 9:38

Hynčice pS - Slaměnka a zpět, strojová úprava a na tom asi 5 cm prašanu, velmi dobré podmínky.

Info ze dne 7.1.
VitaZ, vloženo 7.1.2017 18:54

Ráno start pod Paprskem, -22°C. Poté lanovkou nahoru na Paprsek a po Medvědí nahoru na Mokřiny.Poté přes Velký Šengen směr Travnatá hora. Z Travnaté hory Pohádkou na Paprsek a dolů přes Milíře na parkoviště. Cca 22Km, kromě Medvědí byla všude čerstvá luxusní stopa, lidí překvapivě (kromě magistrály) velmi málo. Bezvětří, slunce, jedno z nejlepších běžkování za poslední léta.

Info ze dne 7.1.
Veronika T., vloženo 7.1.2017 15:59

Dnesni trasa "Jesenicka magistrala, okruh Sneznik". Pocasi -16°, slunecno a vetrno. Vyjeli jsme lanovkou a nastoupili na trasu od chaty Slamnenky. Stopa byla jen projeta, podle vpichu pred nami jeli jen 2 lyzari :) Hodne hluboky snih, misty se propadala. Na druhou stranu luxusni vyhledy a liduprazdne hory. Strojove byla stopa upravena priblizne od rozcesti U Vileminky, podel reky az na parkoviste pod sjezdovkou na Dolni Morave (Ski Sneznik) krasny sjezd.

Info ze dne 30.12.
Jef, vloženo 30.12.2016 18:34

Okruh zbojnická konečně po měsíci strojově upraven a stopa perfektní,počasí také.

Doporučujeme

Pobyty v Jeseníkách - slevy až 48 %
4 dny pro dva se snídaní za 1495 Kč + další akční balíčky. Lyžařské a jarní pobyty na horách - více zde.
Mobilní aplikace Záchranka
Pomůže v případě nouze kontaktovat Zdravotnickou záchrannou službu a zároveň zašle záchranářům vaši přesnou polohu. Pro Android, iOS i Windows Phone.

Odkazy k oblasti

Běžky na Dolní Moravě
Informace o aktuální úpravě a plánech úprav tratí v okolí Dolní Moravy
Dolní Morava - běžecké tratě
Mapa běžeckých tratí v okolí Dolní Moravy i jinde v oblasti Kralického Sněžníku.

Kulturní akce - Olomoucký kraj

Načítám data...
Další kulturní akce v Olomouckém kraji