Lyžařské vosky na Sporticus.cz

Navazuje na zavedený eshop VOSKY.KAMZASNEHEM.CZ

 

Králický Sněžník – běžky

Masiv Králického Sněžníku se nachází na hranici s Polskem. "Hraničními městy" jsou ze západu Králíky (za nimi začínají Orlické hory) a z východu Staré Město pod Sněžníkem (na druhé straně údolí jsou Rychlebské hory). Upravované tratě se nachází zejména u střediska Dolní Morava. Na běžkách se odtud dá dostat i na nejvyšší vrchol pohoří (jmenuje se také Králický Sněžník), to už ale po neupravovaných cestách. Do této oblasti zařadíme ještě jižněji položené trasy v okolí vrchu Jeřáb u Králíků.

Odkaz: webkamery - Jeseníky

Nejnovější aktuality ze stopy

Přidat zprávu
Formulář pro přidání zprávy o aktuálních podmínkách - běžky

Vaše jméno, které se zobrazí u této zprávy. Ale byli bychom radši, kdybyste se zaregistrovali a přihlásili, pak nebudete muset jméno pokaždé vyplňovat :-) Jako nepřihlášený uživatel musíte u každé zprávy vyplňovat své jméno. Když se zaregistrujete/přihlásíte, bude vloženo automaticky.

Vyberte oblast, kde jste byli na běžkách

Datum, kdy jste byli v této oblasti lyžovat. Pokud to bylo víc dní po sobě, vyberte poslední den. Zapisujte ve formátu YYYY-MM-DD (např. 2009-12-24). Zprávu více než 9 dní starou sem ani nezkoušejte psát, nepůjde to – chceme informovat o aktuálních podmínkách a ne historických :-)

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně. Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány. Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Kontrolní otázka, proti spamu.

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně.
Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány.
Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Řazení aktualit:

Info ze dne 8.1.
Per Bej, vloženo 9.1.2017 12:08

Z Vojtíškova po modré prošláplá stopa vzhůru cca o délce 1,5 km a projeté i skůtrem až k rozcestí. To na bruslení není, ale na klasiku v pohodě v obou směrech. Od rozcestí pak začíná strojová úprava až po Sedm cest. V sobotu a v neděli jsme tam byli jediní, kdo tam jel, takže nádherná manchaster na bruslení i stopa na klasiku.

Info ze dne 8.1.
Per Bej, vloženo 9.1.2017 12:05

Super. Ze stříbrnického sedla po modré projetaq stopa na klasiku a skialpinisty. Projeto až ke Slamníku a také odbočka po zelené od Babuše dolů na magistrálu. Dne 7.1. upraveno rolbou od tohoto místa až po Zatáčku smrti, dále po magistrále neupravené, nicméně dobře ke svezení, jak na klasiku, tak i bruslení. To platí až po Návrší. Od Návrší smě Sněžník pokračovala 8. 1. strojová neúprava, nicméně na klasiku ok, na bruslení trošku více sněhu, ale také se dalo :-)

Info ze dne 8.1.
sysel, vloženo 9.1.2017 9:38

Hynčice pS - Slaměnka a zpět, strojová úprava a na tom asi 5 cm prašanu, velmi dobré podmínky.

Info ze dne 7.1.
VitaZ, vloženo 7.1.2017 18:54

Ráno start pod Paprskem, -22°C. Poté lanovkou nahoru na Paprsek a po Medvědí nahoru na Mokřiny.Poté přes Velký Šengen směr Travnatá hora. Z Travnaté hory Pohádkou na Paprsek a dolů přes Milíře na parkoviště. Cca 22Km, kromě Medvědí byla všude čerstvá luxusní stopa, lidí překvapivě (kromě magistrály) velmi málo. Bezvětří, slunce, jedno z nejlepších běžkování za poslední léta.

Info ze dne 7.1.
Veronika T., vloženo 7.1.2017 15:59

Dnesni trasa "Jesenicka magistrala, okruh Sneznik". Pocasi -16°, slunecno a vetrno. Vyjeli jsme lanovkou a nastoupili na trasu od chaty Slamnenky. Stopa byla jen projeta, podle vpichu pred nami jeli jen 2 lyzari :) Hodne hluboky snih, misty se propadala. Na druhou stranu luxusni vyhledy a liduprazdne hory. Strojove byla stopa upravena priblizne od rozcesti U Vileminky, podel reky az na parkoviste pod sjezdovkou na Dolni Morave (Ski Sneznik) krasny sjezd.

Info ze dne 30.12.
Jef, vloženo 30.12.2016 18:34

Okruh zbojnická konečně po měsíci strojově upraven a stopa perfektní,počasí také.

Info ze dne 30.12.
FCB, vloženo 30.12.2016 18:07

Dneska ze Slaměnky nejdříve směrem na Vilemínku. Stopa jak na klasiku tak na skate perfektní. Pouze v zatáčce pod Podbělkou leze kamení, ale dá se objet. Před padákem na Vilemínku jsem otočil a jel nazpátek. A pak na Mokřiny a zpět, tam je stopa 100% Takže vcelku pěkné svezení. A to počasí, prostě paráda.

Info ze dne 29.12.
sysel, vloženo 29.12.2016 15:44

Okruh zbojnicka dnes ve velmi dobrém stavu.umrzly podklad a na tom tak dva cm prasanu.spokojenost.strojove upraveno.

Info ze dne 28.12.
FCB, vloženo 29.12.2016 0:03

Tak dneska po obědě velké zklamání. Cca. ve 13 hod. z parkoviště pod Klepáčem spodní cestou na Zbojnickou chatu a pak horní zpět. Na webu DM dnes 28.12. slibovali protáhnout všechny trasy a ono nic. Takže pouze lopocení se ve stopě od běžkařů, která byla silně poničena pěšími !!!

Info ze dne 17.12.
Jef, vloženo 17.12.2016 18:28

Dnes jsem jel z Horní Lipky od křížku ke zbojnickej a horní cestou zpátky,stopa od lidí vcelku dobrá a sněhu dost,slunečno a mrazivo.

Info ze dne 17.12.
Jarda Novotny, vloženo 17.12.2016 8:26

V pátek 16.12. od Slaměnky po Vilemínku sněhu dost. Odpoledne projeto rolbou. Počasí luxusní:-)

Info ze dne 4.12.
Marty, vloženo 5.12.2016 20:21

Dolní Morava: Trasa Vista - Vyhlídka - U včelína - U štěrku - Slaměnka - U laviček - Pod Vileminkou - parkoviště. Nejlepší začátek sezony, jaký si přát. Perfektní stopy, azuro, bezvětří. Všichni, kdo byli, si to museli užít na max. Spěchejte dokud nám to neroztaje. Jediná šmouha na kráse je stopa od traktoru od Mokřin po parkoviště. Super odpoledne.

Info ze dne 4.12.
Jef, vloženo 4.12.2016 18:38

Dnes jsem jel z Horní Lipky od křížku směr Zbojnická,je to projeté od lidí,ale stopa je dobrá a sněhu dost.Prošlápnul jsem to až ke stoupání na horní cestu.

Aktuality ze sezóny 2015/2016, popř. starších

Info ze dne 27.3.
FCB, vloženo 27.3.2016 22:19

Souhlas s Edou, stopa kolem poledne docela změkla. Pěšáku dost hlavně od Slaměnky směrem na Vilemínku. Já jel hned ráno od lanovky k Sedmi cestám a okruh Mokřiny. Ten byl nahoře v poho, ale na sjezdu k zatáčce smrti bacha na vytátá místa, jsou skoro přes celou šířku cesty. Tento úsek jsem musel asi 3x sundat. Od Kaskád stopa OK, jenom už od sluníčka neklouzala. Okruh Sněžník od Slaměnky k Vilemínce paráda, jen pod Uhliskem v jižní zatáčce trošku protáto na podklad. Ale to počasí, to vše vynahradilo - LUXUS.

Info ze dne 27.3.
Eda, vloženo 27.3.2016 21:49

dnes skate udolim - slo nasadit uz pod Vileminkou po Mokriny, ale ...od posledni úpravy 24.3.něco připadlo a několikrát natálo + pěšáci i nějaký dobroděj na fatbiku-trať nebyla v dobrým stavu,když to kolem 11 hod na slunku zmeklo tak aspoň u mě skluz nula.Na webu DM teď info že je to čerstvě projete rolbou tak to bude zitra rano lepši.Mraky lidi kolem Slaměnky- ani ne lyžařů ale vyletniku na "cestu v oblacich"

Doporučujeme

Pobyty v Jeseníkách - slevy až 48 %
4 dny pro dva se snídaní za 1495 Kč + další akční balíčky. Lyžařské a jarní pobyty na horách - více zde.
Videa z výletů na běžkách
ukazující (ne)aktuální podmínky, ale i pohledy do okolí. Zatím z Krušných hor, Jeseníků, Jizerek, Šumavy a okolí Prahy. K tomu i mapky výletů.

Odkazy k oblasti

Běžky na Dolní Moravě
Informace o aktuální úpravě a plánech úprav tratí v okolí Dolní Moravy
Dolní Morava - běžecké tratě
Mapa běžeckých tratí v okolí Dolní Moravy i jinde v oblasti Kralického Sněžníku.

Kulturní akce - Olomoucký kraj

Načítám data...
Další kulturní akce v Olomouckém kraji