Lyžařské vosky na Sporticus.cz

Navazuje na zavedený eshop VOSKY.KAMZASNEHEM.CZ

 

Králický Sněžník – běžky

Masiv Králického Sněžníku se nachází na hranici s Polskem. "Hraničními městy" jsou ze západu Králíky (za nimi začínají Orlické hory) a z východu Staré Město pod Sněžníkem (na druhé straně údolí jsou Rychlebské hory). Upravované tratě se nachází zejména u střediska Dolní Morava. Na běžkách se odtud dá dostat i na nejvyšší vrchol pohoří (jmenuje se také Králický Sněžník), to už ale po neupravovaných cestách. Do této oblasti zařadíme ještě jižněji položené trasy v okolí vrchu Jeřáb u Králíků.

Odkaz: webkamery - Jeseníky

Nejnovější aktuality ze stopy

Přidat zprávu
Formulář pro přidání zprávy o aktuálních podmínkách - běžky

Vaše jméno, které se zobrazí u této zprávy. Ale byli bychom radši, kdybyste se zaregistrovali a přihlásili, pak nebudete muset jméno pokaždé vyplňovat :-) Jako nepřihlášený uživatel musíte u každé zprávy vyplňovat své jméno. Když se zaregistrujete/přihlásíte, bude vloženo automaticky.

Vyberte oblast, kde jste byli na běžkách

Datum, kdy jste byli v této oblasti lyžovat. Pokud to bylo víc dní po sobě, vyberte poslední den. Zapisujte ve formátu YYYY-MM-DD (např. 2009-12-24). Zprávu více než 9 dní starou sem ani nezkoušejte psát, nepůjde to – chceme informovat o aktuálních podmínkách a ne historických :-)

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně. Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány. Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Kontrolní otázka, proti spamu.

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně.
Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány.
Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

V této sezóně zatím nebyla k dané oblasti vložena žádná aktualita.

Aktuality ze sezóny 2015/2016, popř. starších

Info ze dne 27.3.
FCB, vloženo 27.3.2016 22:19

Souhlas s Edou, stopa kolem poledne docela změkla. Pěšáku dost hlavně od Slaměnky směrem na Vilemínku. Já jel hned ráno od lanovky k Sedmi cestám a okruh Mokřiny. Ten byl nahoře v poho, ale na sjezdu k zatáčce smrti bacha na vytátá místa, jsou skoro přes celou šířku cesty. Tento úsek jsem musel asi 3x sundat. Od Kaskád stopa OK, jenom už od sluníčka neklouzala. Okruh Sněžník od Slaměnky k Vilemínce paráda, jen pod Uhliskem v jižní zatáčce trošku protáto na podklad. Ale to počasí, to vše vynahradilo - LUXUS.

Info ze dne 27.3.
Eda, vloženo 27.3.2016 21:49

dnes skate udolim - slo nasadit uz pod Vileminkou po Mokriny, ale ...od posledni úpravy 24.3.něco připadlo a několikrát natálo + pěšáci i nějaký dobroděj na fatbiku-trať nebyla v dobrým stavu,když to kolem 11 hod na slunku zmeklo tak aspoň u mě skluz nula.Na webu DM teď info že je to čerstvě projete rolbou tak to bude zitra rano lepši.Mraky lidi kolem Slaměnky- ani ne lyžařů ale vyletniku na "cestu v oblacich"

Info ze dne 26.3.
fwj, vloženo 26.3.2016 18:28

lanovkou z H.Moravy, Mokřiny - Sušina - Podbělka - štěrk a zpátky na lanovku, pár cm čerstvého, po hřebenu jezdí hlavně skialpáci, chvílemi sněžení, teplejší vzduch, jak do toho posvítilo, tak teklo ze stromů

Info ze dne 25.3.
Martin, vloženo 25.3.2016 22:44

Zataženo a drobné snezeni, ale skvěle podminky, jeli jsme od horní stanice lanovky U Slona na Mokriny a zpátky ke Slamence a jeste kus dal. Manchester a jedna stopa, parádní svezeni, málo lidi

Info ze dne 25.3.
fwj, vloženo 25.3.2016 21:49

od závory nad H.Lipkou jsem šel po značce, na cestě k býv.hr.přechodu jsem nasadil, horní cesta od odbočky manžestr s jednou stopou, nádherné svezení, na konci u bývalé boudy jsem neodolal a jel dál přírodou do mikrosedýlka, odtud dolů a po vrstevnicové cestě (kdysi tudy vedla chvíli značka) zpátky ke Zbojnické, (po dolní cestě se někdo jel podívat ke Zbojnické a vzal si na to traktor), já se jel podívat kudy jela rolba z Moravy, prvních 200m a posledních 100m klesací serpentiny jsem nesl, kdyby rolba dala dolů manžestr, tak by byl sjezd příjemnější, dole opět upraveno a kvalita postupně stoupala, zhruba u Vilemíny se to napojilo na stopu z H.Moravy a já se rozhodl zajet si na Slaměnku na polívku, zpátky už hustěji, byť stále drobně, sněžilo (asi 1cm nového), dolů jsem si ani nezaplužil, definitivně jsem sundal tak 500m před závorou na H.Moravě

Info ze dne 16.3.
Luboš, vloženo 16.3.2016 20:22

Trasa Staré Město -Návrší - Paprsek - Ramzova
V utery to projela rolba dnes vsak vse zasnezeno takze makacka. 2Km za starekem se dalo jiz nasadit ideální snehove podminky vsak az nad hyncickym vlekem po paprsek jsme si to proslapli sami, po 12hodine se oteplilo bylo to pomalejsi
Bezky jsem sundaval na ramzove pred nádražím
Jinak trasa supr

Info ze dne 12.3.
Ondra, vloženo 14.3.2016 14:07

V sobotu od vršku lanovky U Slona přes Slaměnku po magistrále na Mokřiny, nazpátek přes Vilemínku sjízdné až cca 1,5 km před závoru(tam už to teď bude asi čím dál horší). Nahoře paráda, upraveno i na skate, přes den velký rozdíly v počasí, od Slaměnky na Mokřiny slunko a měkký sníh, od Slaměnky směrem na k Vilemínce mlha, mráz a vymrznuto, rychlej sníh. Na vrchu to půjde min. do Velikonoc.

Info ze dne 5.3.
sysel, vloženo 6.3.2016 21:12

hynčice pod suš-kladské sedlo-paprsek a zpět. sněhu 30-40cm, nazpět už dost mokrý sníh, hlavně sjezd ke kladskému sedlu už byl na hranici sjízdnosti. celkově super a minimum lidí.

Info ze dne 5.3.
Jituš, vloženo 6.3.2016 20:54

V sobotu byly ideální podmínky na běžky. Jeli jsme ze Slaměnky směrem k sedmi cestám Mokřiny, výborně urolbováno i pro bruslení. Sice lanovka stojí poměrně dost (150 Kč jedna jízda), ale stálo to za to :)

Info ze dne 5.3.
Tomáš Jukl, vloženo 5.3.2016 20:58

Slamenka smer Vileminka dnes super!! Trochu foukalo nahore ale stopa i sníh exkluzivní, čerstvě urolbovano. Dole u zavory ale beze snehu,lepsi je jet nahoru lanovkou.

Info ze dne 3.3.
Mirlika, vloženo 4.3.2016 7:58

Situace na Dolní Moravě skvělá. Ve vyšších polohách napadlo dost sněhu. Včera 3/3 nahoře opět sněžilo. Na běžky podmínky úplně super! Určitě na víkend vyrazte, možná poslední skvělé podmínky na běžky. Hlídejte si ale na www.bilestopy.cz, kdy a kde jezdí rolba. Dneska to ale projíždí všechno. My si to tam parádně užili.

Info ze dne 3.3.
Jituš, vloženo 4.3.2016 1:15

Zdravím,
byl někdo na Kraličáku (a jeho okolí) v posledních dnech a jsou tam vhodné podmínky na bruslení, nebo jsou stopy jen na klasiku? Díky za odpověď :)

Info ze dne 2.3.
jab.zboril, vloženo 2.3.2016 22:51

Slamenka - Stříbrnice (chata Návrší) nahoře jela ráno rolba. super. při sjezdu do údolí jsem chytil pár šutrů. v zatáčce smrti asfalt. rolba tam skončila. chtěl jsem to otočit, ale šel jsem ještě kousek a zase super. sice nebyla strojově řezaná stopa, sníh byl měkčí, ale sněhu dost. potkal jsem lidi z kladského sedla a říkali, že je to pěkně projeté až tam

Info ze dne 2.3.
Lenochod, vloženo 2.3.2016 16:17

Dnes z D.Moravy údolím na Slaměnku a zpět. Podmínky výborné, ráno jela rolba, kolem oběda začalo dole mrholit, tak se možná v dolních partiích lehce zhoršilo. První cca 2-3km není moc sněhu a na jedničkách je potřeba dávat trochu pozor. Výše až na dva krátké vyfoukané úseky vynikající. Sjezd zpátky k Vylemínce bezpečný, sněhu dost. Jestli ještě přisype, tak budou na víkend podmínky excelentní.

Info ze dne 26.2.
esence77, vloženo 26.2.2016 23:05

Dolni Morava, velmi dobre. Vytatym udolim jsem nechtel slapat, tak sedacka na Slamenku, nahore pohadka. Na Mokriny velmi dobre, az na to ze tam k Prudkemu potoku prijeli hasici tusim s Tatrou, otocili se a zapadli. Stopu zabili a zachranovali sami sebe. Kol pul dvanacte a doufam jeste ted. Stopa jak psano na bezkyDM az pod Susinu, zkusil jsem po vrstevnicove ceste kousek na zapad a traverz mezi bunkry na Podbelku, pohodove, netknuta perina, muldy, pak po hrebeni az k Frantiskove chate, vyslapana stopa. Cestou je to nahoru dolu cili lepe mit na skluznici pasy, jinak nezbyva nez zabrat a ze Susiny, Cerne Kupy a Stribrnicke delat hodne siroke oblouky. Mezi vyvraty. Narocnejsi, ale vyborne vyhledy, byly nejlepsi kolem Stribrnicke na Vetrne pasece. Tady uz jsem miril dolu. K Francisce odbocit z cervene u cedule ve svahu, nez slapat nahoru na rozcesti a pak to schazet zase dolu. Sypkeho snehu tak 15-20 cisel, pluzit se celkem dalo k Snezne chate a pak kolmo dolu, to uz radeji pesky. Po jasnem dni zacalo zvolna snezit. Na ceste uz se jelo fajn, kol kaskady na Morave, sem tam bohuzel skrtaly kaminky az 300m pred rozcestim Pod Vileminkou nutno sundat. Na asfaltce dolu k zavore fajn, dalo se, 5-7cm asi tri kratsi vytata mista a pak 800m od zavory, od odbocky na Mlecny pramen uz nutno po svych.

Doporučujeme

Pobyty v Jeseníkách - slevy až 48 %
4 dny pro dva se snídaní za 1495 Kč + další akční balíčky. Lyžařské a jarní pobyty na horách - více zde.
Videa z výletů na běžkách
ukazující (ne)aktuální podmínky, ale i pohledy do okolí. Zatím z Krušných hor, Jeseníků, Jizerek, Šumavy a okolí Prahy. K tomu i mapky výletů.

Odkazy k oblasti

Dolní Morava - běžecké tratě
Mapa běžeckých tratí v okolí Dolní Moravy i jinde v oblasti Kralického Sněžníku.

Kulturní akce - Olomoucký kraj

Načítám data...
Další kulturní akce v Olomouckém kraji