Lyžařské vosky na Sporticus.cz

Navazuje na zavedený eshop VOSKY.KAMZASNEHEM.CZ

 

Rychlebské hory – běžky

Rychlebské hory se nacházejí na hranici s Polskem severozápadně od Jeseníku. Pohoří je na západu odděleno od Králického Sněžníku Kladským sedlem a údolím, ve kterém leží Staré Město pod Sněžníkem. Od Jeseníků je odděleno Razmovským sedlem – tedy místem, v jehož blízkosti leží střediska Ostružná, Ramzová či Petříkov. Nedaleko odtud se nachází nejvyšší hora Rychlebských hor Smrk a právě v této jižní části Rychlebských hor v okolí Paprsku najdeme největší množství upravovaných běžkařských tras.

Podívejte se na video a popis výletu v okolí Paprsku.

Odkaz: webkamery - Jeseníky

Nejnovější aktuality ze stopy

Přidat zprávu
Formulář pro přidání zprávy o aktuálních podmínkách - běžky

Vaše jméno, které se zobrazí u této zprávy. Ale byli bychom radši, kdybyste se zaregistrovali a přihlásili, pak nebudete muset jméno pokaždé vyplňovat :-) Jako nepřihlášený uživatel musíte u každé zprávy vyplňovat své jméno. Když se zaregistrujete/přihlásíte, bude vloženo automaticky.

Vyberte oblast, kde jste byli na běžkách

Datum, kdy jste byli v této oblasti lyžovat. Pokud to bylo víc dní po sobě, vyberte poslední den. Zapisujte ve formátu YYYY-MM-DD (např. 2009-12-24). Zprávu více než 9 dní starou sem ani nezkoušejte psát, nepůjde to – chceme informovat o aktuálních podmínkách a ne historických :-)

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně. Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány. Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Kontrolní otázka, proti spamu.

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně.
Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány.
Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Řazení aktualit:

Info ze dne 1.12.
Redakce, vloženo 2.12.2016 12:53

Na Paprsku jsou už upraveny první tratě, z Paprsku do Petříkova - dnešní zpráva o včerejší úpravě: "Včera rolba vyjela na Petříkov a na víkend je v plánu upravit Petříkov Pralinku." Zdroj: http://www.paprsek.cz/

Aktuality ze sezóny 2015/2016, popř. starších

Info ze dne 9.4.
Miranin, vloženo 9.4.2016 14:29

...a na Paprsku nám sněží,že by se dalo jít ještě na běžky?Uvidíme zítra!

Info ze dne 28.3.
Miranin, vloženo 30.3.2016 10:35

Dnes asi poslední běžkování,škoda,velké díky všem z Paprsku za skvělé stopy.Zimě zdar

Info ze dne 28.3.
Martin M., vloženo 28.3.2016 22:09

Dnes na Velikonoce sněhu na Paprsku stále dostatek. Bylo to dnes odpoledne ale dost mokré. Stopa držela odraz, ale bohužel i skluz. Až na pár míst pod stromy jsem se ani s kopce nesvezl.
Takže jestli vyrazíte, tak doporučuji spíš brzo ráno. Sníh do konce týdne vydrží, i když na slunku už se mohou pomalu objevovat vytátá místa.

Info ze dne 25.3.
kuba, vloženo 25.3.2016 18:00

Dneska z Petříkova na Paprsek., tratě pěkně upravené. Z Petříkova po Červený potok byli tratě měkké, talo. Ve vyšších pasážích snezilo a mlha. Pěkne běžkování, stále je dost sněhu.

Info ze dne 20.3.
Eda, vloženo 21.3.2016 8:57

Paprsek,celý den kolem 0 C,zataženo,promrzlé stopy, sněhu na okruzích stále dost-beze strachu o skluznice.Na Schengenu dost větví.Nepochopil jsem tu info z Paprsku o bruslení na Milířích-jedna stopa byla v Ne jen ve spodní části Levého údolí,pak už všude klasicky najeté 2 stopy-podle mě se dalo slušně bruslit jen na Magistrále.Schengen je rovina na soupaž,tam mi přijde bruslit škoda.Za mě přímluva o jen jednu stopu a možnost bruslenín na méně frekventovaných místech jako jsou Milíře celosezoně. Paprsku díky co pro nás dělá,snad začne příští zima dřív.

Info ze dne 20.3.
Jiří, vloženo 21.3.2016 0:18

Mohu potvrdit zprávu kolegy z 18.3.: výborná úprava stop na magistrále Petříkov-Paprsek, okruzích Velký/Malý Šengen, Pralinka trvá. Zmrzlý firn ideální pro bruslení, zejména na Velkém Šengenu, kde je projeto jediným stopovačem. Sněhu dostatek, pouze na V. Šengenu jsou úseky popadané větvičkami. Pěkné velikonoce na běžkách!

Info ze dne 18.3.
Petr M., vloženo 19.3.2016 17:54

Paprsek- Velký Šengen - Pralinka-Malý Šengen-Císařká louka-magistrálou na Paprsek. Vynikající úprava stop, všude (tj. nejen na Velkém Šengenu, jak jsme byli zvyklí) jen jeden stopovač, na zbytku dokonalý manšestr na bruslení = velká pochvala rolbě z Paprsku. Sněhu dost i na top lyže, jen občas se objeví nějaká spadlá větvička (větev), ale na skluznici nemán ani škrábnutí. Na slunku byl sníh pomalejší, ve stínu to jelo dobře.

Info ze dne 12.3.
michal, vloženo 13.3.2016 9:35

Velké Vrbno-Paprsek sjízdné až od poloviny, Velký Šengen, Císařská bouda, Paprsek. Na obou stranách probíhaly závody, pod nulou, nový sníh, nečekaně dobré podmínky, od Císařské boudy byl sníh měkčí.

Info ze dne 12.3.
fwj, vloženo 12.3.2016 21:36

Ramzová (od vlaku) - Smrk - hranice - okolo Polské - dále po hranici - pod Kunčickou - okolo kapličky přímo na Návrší - nad Hynčice - Štvanice ( tam jsem sundal )
trocha čerstvého, dobré sněhové podmínky i v místech, kde jsem to nečekal např. les pod Kladským

Info ze dne 10.3.
Martin M., vloženo 11.3.2016 9:34

Jestli ta kvalita na polské straně nebude tím, že tam mají v sobotu závody. Paprsek si myslím dělá pro kvalitu stop dost a i v horších podmínkách jsou schopni stopu připravit velmi kvalitně. Takže když jednou neupraví včas, protože třeba čekají sněžení nebo mají důvod, hned bych je nevinil ze zanedbání.

Info ze dne 10.3.
Petr M., vloženo 10.3.2016 18:04

Paprsek-Císařská louka-V. Šengen-Pralikou na zpět Paprsek. Na hřebeni je sněhu dost i na top lyže, ale každý metr nadmořské výšky je poznat, takže sjezd za parkoviště do Velkého Vrbna už jen po sjezdovce (na běžkařské trase leze asfalt). S úpravou tratí je to tak jak píše Petr: na polské straně dokonalý manšestr, na české oranice (a přitom to vypadá, že na české straně leží sněhu více). Asi už letošní nepodařenou sezónu na Paprsku (na rozdíl od Poláků) vzdali.

Info ze dne 9.3.
Petr, vloženo 10.3.2016 9:02

Petříkov - Palaš - Velký Šengen - Malý Šengen - Travná hora a zpět. Nový sníh, neupraveno - oraniště s mýdlem. V Polsku super čerstvá stopa plus manšestr na bruslení, jako vždy lepší sníh na severu. To jste nás pane Mika nepotěšil...

Info ze dne 9.3.
fwj, vloženo 9.3.2016 18:50

Ramzová (hned od vlaku) - Smrk - hranice - kolem Polské - Šengeny - Paprsek - Větrov - St.kopec, za ním jsem sundal a došel do StM
pár cm čerstvého, mlha, slunce se dralo jen chviličku
na polské straně upravené stopy, perfektní svezení, čerstvý sníh vatovatěl, v neupravené stopě mne to trochu zlobilo, ale celkově povedený výlet

Info ze dne 7.3.
Koty, vloženo 8.3.2016 11:08

Okoli Paprsku: vcera jsme sli Maly Sengen, kousek Pohadky na Smrk atd. Az na okoli Smrku byl snih zrmzly. Ale cely den drobne snezilo, takze vsechny plotny postupne zapadaly a podminky byly lepsi a lepsi. Kameny nelezly nikde. V okoli Smrku pak odhaduju cca 50 cm prasanu. Parada!

Doporučujeme

Pobyty v Jeseníkách - slevy až 48 %
4 dny pro dva se snídaní za 1495 Kč + další akční balíčky. Lyžařské a jarní pobyty na horách - více zde.
Videa z výletů na běžkách
ukazující (ne)aktuální podmínky, ale i pohledy do okolí. Zatím z Krušných hor, Jeseníků, Jizerek, Šumavy a okolí Prahy. K tomu i mapky výletů.

Odkazy k oblasti

Chata Paprsek - sekce stav stop
Informace o úpravě a stavu běžeckých stop v okolí chaty Paprsek

Kulturní akce - Olomoucký kraj

Načítám data...
Další kulturní akce v Olomouckém kraji