Lyžařské vosky na Sporticus.cz

Navazuje na zavedený eshop VOSKY.KAMZASNEHEM.CZ

 

Rychlebské hory – běžky

Rychlebské hory se nacházejí na hranici s Polskem severozápadně od Jeseníku. Pohoří je na západu odděleno od Králického Sněžníku Kladským sedlem a údolím, ve kterém leží Staré Město pod Sněžníkem. Od Jeseníků je odděleno Razmovským sedlem – tedy místem, v jehož blízkosti leží střediska Ostružná, Ramzová či Petříkov. Nedaleko odtud se nachází nejvyšší hora Rychlebských hor Smrk a právě v této jižní části Rychlebských hor v okolí Paprsku najdeme největší množství upravovaných běžkařských tras.

Podívejte se na video a popis výletu v okolí Paprsku.

Odkaz: webkamery - Jeseníky

Nejnovější aktuality ze stopy

Přidat zprávu
Formulář pro přidání zprávy o aktuálních podmínkách - běžky

Vaše jméno, které se zobrazí u této zprávy. Ale byli bychom radši, kdybyste se zaregistrovali a přihlásili, pak nebudete muset jméno pokaždé vyplňovat :-) Jako nepřihlášený uživatel musíte u každé zprávy vyplňovat své jméno. Když se zaregistrujete/přihlásíte, bude vloženo automaticky.

Vyberte oblast, kde jste byli na běžkách

Datum, kdy jste byli v této oblasti lyžovat. Pokud to bylo víc dní po sobě, vyberte poslední den. Zapisujte ve formátu YYYY-MM-DD (např. 2009-12-24). Zprávu více než 9 dní starou sem ani nezkoušejte psát, nepůjde to – chceme informovat o aktuálních podmínkách a ne historických :-)

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně. Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány. Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Kontrolní otázka, proti spamu.

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně.
Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány.
Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Řazení aktualit:

Info ze dne 19.2.
Čundra, vloženo 19.2.2017 22:29

V.Vrbno - Milíře - Pralinka - Medvědí bouda - Paprsek -
Císař.bouda - V.Vrbno stopa dobrá jak na klasiku tak i na skate.Najeto 23km. Naštěsní v pátek připadlo pár asi 3 cm prašanu. Pochvala pro rolbu z Paprsku.Díky

Info ze dne 19.2.
fwj, vloženo 19.2.2017 19:27

V.Vrbno - Milíře - Šengen malý + velký - Paprsek - V.Vrbno
před půl devátou jsem byl na parkovišti první, zkusil V60 a byl spokojený, Milíře byly luxusní, velký Šengen nestrojová stopa, v druhé půlce je potřeba hlídat pod stromy vylézající kameny, ale plně průjezdný, podobně sjezd z Paprsku
povedený výlet

Info ze dne 19.2.
Petr M., vloženo 19.2.2017 17:15

Paprsek-Malý Šengen-Pralinka-Milíře. Perfektní úprava stop Rolbou z Paprsku, všude jen jednou stopou, takže i na skate perfektní. Sněhu je dost, pouze ve spodní části Pralinky na jednom místě uprostřed cesty lezou šutry (je to cca 50 m od začátku stoupání směrem od Paprsku). Kromě tohoto místa (při stoupání jsou ty šutry vidět a při sjezdu je lepší jet ve stopě, ta je OK) je to stále na áčkové lyže. Trochu byl problém s mazáním - v nižších polohách (např. na Milířích) a pod stromy je hrubozrný přezmrzlý firn (ten jel skvěle), na volných prostranstvích je nový sušší bílý sníh (ten moc nejede), Ale i tak perfektní svezení, díky rolbě z Paprsku.

Info ze dne 12.2.
RomanV, vloženo 14.2.2017 10:53

Tak si odpovím sám :)
Trasa Ostružná - Císařská - Travná hora - hřebenovkou na Smrk - přes útulnu dolů na Lesní bar - Horní Lipová nádraží.

Z ostružné na Císařskou to bylo hodně ledovaté, dolů bych to jet nechtěl. V lese místy špinavé. Od rozcestí na Milíře už lepší. Císařská - Travná - Smrk Paráda - totální změna, tvrdý podklad, ale ne ledovaté. Ze Smrku směr lesní bar dvě stopy na klasiku, místy rozbité, střed mezi stopama rozbity a hrbolatý (asi jiná rolba než na paprsku) Prudší sjezdy vyplužené místy na led. Od odbočky na Ramzovou (3 km přes Lesním barem) už místy lezla cesta a sněhu rapidně ubývalo. Pozor cca 1 km před lesním barem místy prohrnuté až na asfalt. Z Lesního baru dolů do Lipové je to jeden uťapkaný led - určitě pěšky a s oporou hůlek.

(Odpověď na dotaz uživatele Romanv z 11.2.: Nevite nekdo jak to vypada ze Smrku smetem na Lesni bar a do lipove? Diky za info)

Info ze dne 9.2.
Petr M., vloženo 9.2.2017 17:49

Paprsek-Pohádkou na Velký Šengen -Pralinka (spodní část)-Magistrálou na Císařskou louku-Milíře-V.Vrbno, celkem 29 km a spokojennost, Paprsek začal upravovat trasy i pro skate (na všech tratích jen jedna stopa), i když ne všude to bylo na skate ideální. Na Velkém Šengenu místy lezou šutry a vůbec je hodně hrbolatý (ten je na skate i klasiku v tomto stavu nevhodny), spodní část Pralinky na skate nic moc, protože uprostřed cesty vede divná rýha, takže se dost blbě bruslí. A část cesty Milíře je rozjetá nějakou čtyřkolkou. Na ostatních úsecích to bylo takřka ideální - nelezou šutry, perfektně upravené , tvrdý rychlý sníh poprášený čerstvým popraškem, takže popadané jehličí bylo přikryté. Paprsek chválím za perfekní úpravu a vstřícnost i k bruslařům.

Info ze dne 4.2.
fwj, vloženo 4.2.2017 21:54

V.Vrbno - Milíře - Paprsek - Pralinka - Paprsek - V.Vrbno
moc jsem se na to netěšil, ale nebylo to špatné, bez slunce, spíše v mírné mlze, takže to neteklo, mazal jsem V55 a dobrý, ale dolů to nejelo

Info ze dne 29.1.
LadaPůl, vloženo 30.1.2017 19:19

Ramzová - Císařská - Paprsek - Malá Pralinka - hraniční čára směrem na Smrk - sjezd dolů do Ostružné
Počasí, vzduch naprostá paráda, lidí akorát. Sníh a stopa též v pohodě, souhlasím, že občas místy namrzlé a přes den na sluníčku již trochu měkké, ale nenarazili jsme na větší problém a celou trasu jsme si perfektně užili. Sněhu dost. Ranní příjezd do Ramzové - úplná pohádka. (ps: mažu též a jsem spíše rekreační lyžař, nepodkluzovalo ani se nelepilo, takže za mě se dalo:)

Info ze dne 29.1.
Roman, vloženo 29.1.2017 22:13

Dnes Ramzová - Petříkov - Císařská - Travná Hora - Velký Šengen - Pralinkou přes Polskou na Paprsek. Zpět pak Magistrála a na od Císařské na Ostružnou.

Ráno zmzlé, kolem poledne už místy hodně měkké (teda na toto mazat je peklo) Jinak stopy fajn, ale Velký šengen zadní část od Travné hory dál - stopy plné jehličí, zadní část za odbočkou na malý šengen už je úplná hrůza, kazilo mi to náladu z běžkování (drhlo, špiní to lyže,...) Jinak stopy fajn a lidi skoro žádní.

Info ze dne 29.1.
Roman, vloženo 29.1.2017 22:08

Z ramzové na Petříkov v pohodě a dále nad Petříkovem taky v poho, Dá se i na nových lyžích, sněhu dost
(Odpověď na dotaz uživatele z-ross z 22.1.: Jaký je stav stopy z Ramzové na Petříkov?)

Info ze dne 10.1.
diablo6rr, vloženo 10.1.2017 5:55

z 9.1. upravená stopa už od žel.st. Ramzová i nad Petříkovem. sněhu všude dost :) stopy jsou hodně ujezdene ale drží

Info ze dne 7.1.
fwj, vloženo 7.1.2017 22:09

Ramzová - Paprsek - Medvědí b. - Kladské s. - (kaplička) - Návrší - Štvanice - Štěpánov - St.M. (trochu jsem to přehnal :-) podle GPS tam jela rolba jinak, tak jsem se na to jel podívat, za Medvědí b. vystoupala na hranici, ale pak neodbočila k (bývalé) Zhořelé, jela po hranici za Kladské s. a teprve tam to vzala doleva a sjela na cestu ke kapličce na (pro mne) nové rozcestí Rampa, je to značené jako lyžařská cesta, pro rolbu není jednoduché vybírat cestu, po těch mediálních kalamitách jsem čekal místy víc sněhu, ale krásné svezení a ty vide ! (ten Štěpánov byl pro zpestření)

Info ze dne 30.12.
Kuba, vloženo 30.12.2016 21:06

Dnes cesta od z Petrikova na Paprsek. Pri nastupu na hreben zledovatela cesta, ale na hrebeni k Paprsku krasne svezeni

Info ze dne 29.12.
zbartos, vloženo 30.12.2016 12:05

Včera 29.12.16 jsem projel trasu z Ramzové až k Polské hoře a zpět do Ostružné a nejlepší je podle mne okruh Pohádka (viz vrstva zimní mapa na mapy.cz, nebo http://www.paprsek.cz/trasy/ ). Pozor zvláště ve všech sjezdech, brzdí se velice obtížně i tam, kde je alespoň ten 1 cm sněhu z 27.12.16. Led je na trase, která objíždí Petříkov horem východně od něj a na silnici přímo na ZTZ v Ostružné. I pěší sestup s lyžařských botách po ZTZ z Ostružníku do Ostružné je nebezpečný. Ručně naklikaná trasa je na www.cykloserver.cz/tipy-na-vylety/detail/?d=215217 .

Info ze dne 28.12.
Patrik, vloženo 28.12.2016 23:09

Petrikov, Paprek, Velky Sengen, zmrzle s nafoukanym snehem ve stope. Na snehovou bidu pekne svezeni na supinacich. Oblast okolo Cisarske nejpeknejsi.

Info ze dne 28.12.
RaK, vloženo 28.12.2016 20:58

Paprsek dnes - hodne zmrzle,i stopy,snehu kolem Paprsku nahore na bezky dost,okruh Velky Sengen jsme to museli 2x kus poponest,snehu zvlast na Polske strane hodne malo. Smerem na Cisarskou louku je to uplne ok.

Doporučujeme

Pobyty v Jeseníkách - slevy až 48 %
4 dny pro dva se snídaní za 1495 Kč + další akční balíčky. Lyžařské a jarní pobyty na horách - více zde.
Mobilní aplikace Záchranka
Pomůže v případě nouze kontaktovat Zdravotnickou záchrannou službu a zároveň zašle záchranářům vaši přesnou polohu. Pro Android, iOS i Windows Phone.

Odkazy k oblasti

Chata Paprsek - sekce stav stop
Informace o úpravě a stavu běžeckých stop v okolí chaty Paprsek

Kulturní akce - Olomoucký kraj

Načítám data...
Další kulturní akce v Olomouckém kraji