Lyžařské vosky na Sporticus.cz

Navazuje na zavedený eshop VOSKY.KAMZASNEHEM.CZ

 

Bedřichov a Jizerská magistrála – běžky

Jizerská magistrála v centrální části Jizerských hor patří k nejnavštěvovanějších areálům pro běh na lyžích v ČR a je známá pravidelnou strojovou úpravou bežeckých stop o celkové délce přes 180 km. Největším nástupním místem Jizerské magistrály je Bedřichov, dalšími nástupními místy jsou pak např. Smědava, Jizerka, Horní Polubný, přehrada Souš či Hrabětice. V oblasti Jizerské magistrály se každoročně v lednu koná nejznámější český lyžařský závod Jizerská 50 se startem a cílem v Bedřichově.

O úpravu tratí se stará JIZERSKÁ, o.p.s. Pro udržení vysoké kvality úprav se musí každý rok zajistit dostatek finančních prostředků. Významná část přichází z rozpočtů obcí, měst, Libereckého kraje a od sponzorů. Stranou ale nezůstávají ani samotní lyžaři, kteří mohou stopy v Jizerských horách využívat zdarma. Dobrovolní dárci mohou zvolit některou z možností veřejné sbírky, která je povolena a kontrolována Krajským úřadem Libereckého kraje. Využití těchto prostředků musí být vždy řádně doloženo, lidé tak mají jistotu, že všechny peníze budou použity na úpravu běžeckých tratí a činností s tím spojených. Děkujeme za vaši podporu - v současnosti mohou lyžaři přispět hned několika způsoby:

  • Zasláním libovolné finanční částky na účet veřejné sbírky č. ú. 255899476/0300.
  • Platební kartou nebo systémem PaySec přes internet. Stačí kliknout na webové stránky www.jizerskaops.cz.
  • Zasláním dárcovských SMS ve tvaru DMS MAGISTRALA na tel. číslo 87 777 (cena je 30 Kč a Jizerská magistrála obdrží 28,50 Kč).
  • Vhozením peněz do zapečetěné kasičky v informačním centru v Bedřichově.
  • Zakoupením samolepek a odznaků s logem Jizerské magistrály, z jejichž prodeje jde na účet veřejné sbírky celých sto procent.

Pro plánování tras a měření jejich délky použijte interaktivní kilometrovník Jizerské magistrály.

Pomoci může i mapa aktuálně upravených tratí Jizerské magistrály na Skimapě.

Odkaz: webkamery - Jizerské hory

Nejnovější aktuality ze stopy

Přidat zprávu
Formulář pro přidání zprávy o aktuálních podmínkách - běžky

Vaše jméno, které se zobrazí u této zprávy. Ale byli bychom radši, kdybyste se zaregistrovali a přihlásili, pak nebudete muset jméno pokaždé vyplňovat :-) Jako nepřihlášený uživatel musíte u každé zprávy vyplňovat své jméno. Když se zaregistrujete/přihlásíte, bude vloženo automaticky.

Vyberte oblast, kde jste byli na běžkách

Datum, kdy jste byli v této oblasti lyžovat. Pokud to bylo víc dní po sobě, vyberte poslední den. Zapisujte ve formátu YYYY-MM-DD (např. 2009-12-24). Zprávu více než 9 dní starou sem ani nezkoušejte psát, nepůjde to – chceme informovat o aktuálních podmínkách a ne historických :-)

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně. Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány. Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Kontrolní otázka, proti spamu.

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně.
Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány.
Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Řazení aktualit:

Info ze dne 3.3.
Vašek, vloženo 3.3.2017 22:06

Ráno od 9 hodin jlasicky z Bedřichova. Vše pěkně upraveno k Nové louce, od Nové louky k Blatnému rybníku neupraveno, ale cestou jsem potkal rolbu a pak už to bylo všude skvělé. Od Kristiánova nahoru kolem Knajpy a na druhou stranu k Jizerce všude naprosto skvělé podmínky. Stopy z čerstvého prašanu, jenom to kolem poledne na slunci už samozřejmě měklo. Zpět od Nové louky dolů klasicky špinavé oraniště. Nevím, jak dlouho to ještě v Bedřichově vydrží, hodně pomohl technický sníh mezi NL a stadionem. Ale z druhé strany kolem Jizerky, Smědavy, Knajpy a po skončení Biegu Piastow i u Poláků to snad bude ještě nějaký čas dobré poježděníčko :)

Info ze dne 3.3.
Tomáš H, vloženo 3.3.2017 21:20

odpověd na Šárku,toto samé udělala obsluha Hřebínku v neděli navečer po J50,kdy jsem rolbu potkal na Točně a jela směr Ždárek a než jsem sjel na Hřebínek tak už to bylo zničeno skůtrem,nechápu proč se nedomluví,šlo opravdu o pár minut a nebo ve stánku na Hřebínku dělají totální negramoti,od té doby raději budu lízat sníh než si u nich něco dát.

Info ze dne 3.3.
Daniela, vloženo 3.3.2017 20:40

Dneska jsme tam byli. Upravené to sice nově nebylo, což nám, kochačům, to vůbec nevadilo, zato tam napadl nový prašan, dojeli jsme až na vrchol Bílé skály, krása, atmosféra jak v půlce ledna, pak to bylo moc pěkné k Tetřeví boudě a kolem Kapradníku ke Hvězdě (jen kolem Turnovské trochu horší, ale jen kousek). V dolních partiích (např. u Pašeráka) jsme nejeli. Vrchní okruh ale doporučuju, sněhu hromada, na klasiku v pohodě, bruslení asi horší.
(Odpověď na dotaz uživatele Vláďa z 3.3.: Ahoj, nemáte aktuální zprávy o stopách na Bílé Skále nad Příchovicemi?)

Info ze dne 3.3.
Šárka, vloženo 3.3.2017 19:43

Neuvěřitelný zážitek s obsluhou bufetu na Hřebínku. Navečer těsně po projetí rolby se paní rozhodla projet se skútrem na točnu a nádherný manšestr okamžitě proměnila v mokrou kaši. Poté nás neuvěřitelnou rychlostí málem smetla z cesty z Hřebínku do Bedřichova. Neskutečná arogance a agresivita, naprosto zkažený zážitek z lyžování. V bufetu si určitě nic dávat nebudeme.

Info ze dne 3.3.
Kuba, vloženo 3.3.2017 15:33

Bezvadný svezení, od Kristiánova dál nahoru naprostý luxus na novém prašanu. Na hřebenech cca 7-8 cm nového sněhu. Sjezd k elektrárně je už dost bídnej, jen pro odvážné povahy.

Info ze dne 3.3.
Mates, vloženo 3.3.2017 13:23

Dnes v 6:45 klasika Bedřichov-Hřebínek-Máří-Knajpa-Kůrovec-Bunkr-Kiosek-Smědava-Kasárenská-Protržená-Mariánky-Čihadla-Hřebínek-Bedřichov. Rolby nepochopitelně vyjížděli kolem 5té hod, takže Točna-Čihadla při cestě tam neupraveno, cca 5cm prašanu, nahoře 10cm. Pak jsem jel tam, kde bylo protaženo, z plánů na Paličník sešlo, pač po návratu od Bunkru v 9hod ze Smědavy ještě neupraveno, takže náhradní plán Protrženka, kde už bylo. Mix červenýho a fialovýho vosku fungoval tam, kde připadlo víc sněhu, a po 9té hod nesvítilo slunce, jinak na soupaž. JOPS chválim často a všude, ale dnes tedy né, když už jedou takto rozsáhlou úpravu, měli vyjet po skončení srážek, tj. ve 2hod a krásně by to vytvrdlo, takhle dopoledne vyjížděli už na měkkotu, takže skoro zbytečně. Škoda

Info ze dne 3.3.
Iva z Jizerek, vloženo 3.3.2017 13:23

Dnes dopoledne klasika z Nové Louky na Rozmezí a Kasárenskou - nahoře prašan!!! Není snadné ideálně namazat...

Dotaz
Daniela, vloženo 3.3.2017 19:42

Jak to prosím dnes vypadalo z Maliníku? Je tam ještě dostatek sněhu? Chceme jet zítra (na klasiku). Díky předem.

Zodpovědět
Info ze dne 2.3.
Veronika, vloženo 2.3.2017 19:33

Zdravím. Pravě jsem projela celé Jizerky od Polubného na Novou Louku a zpět. Všude v pohodě na dobré lyže.
(Odpověď na dotaz uživatele newli z 2.3.: Jak vidite jizerskou magistralu - je to jeste na normalni lyze nebo spis uz na "kamenacky"?)

Info ze dne 2.3.
Žaneta M., vloženo 2.3.2017 11:59

Vyjela jsem v 8 hodin ráno z Bedřichova. Bylo to moc hezké, byla jsem tam skoro sama, sníh mě na 2. března mile překvapil, vše bylo upravené. Nejkrásnější to bylo za Hřebínkem po Drevařské. I počasí vyšlo ve skutečnosti lépe, než v předpovědi počasí.

Dotaz
Veronika, vloženo 2.3.2017 20:38

Ahoj, může mi někdo napsat, kam až se dá dojet z Bílé Kuchyně směr Oldřichov? Děkuji

Zodpovědět
Info ze dne 1.3.
Pavel, vloženo 1.3.2017 22:02

Jizerka - napadl nový sníh, klistry se lepily ze všech stran :-), ale jinak super.
Při balení na parkovišti na Jizerské louce nám kdosi sbalil černou REX Beta 165cm, bylo to kolem 17 hodiny, balila se vedle nás skupinky do transporteru. Ozvěte se prosím na tel 608177425, díky.

Info ze dne 1.3.
Martin, vloženo 1.3.2017 18:37

Dnes 13-15h, SKATE. Bedřichov - Nová Louka - Kristiánov - Bílé Buky - Hřebínek a zpět do Bedřichova. Celou dobu hustě sněžilo už z Bedřichova a bylo to znát. K blatnému rybníku to byla polozmrzlá kaše, ale jelo to pěkně. naopak kolem Kristiánova a Bílých Buku to na čerstvým prašanu vůbec nechtělo jet. Rolba potkána na Kristiánově v půl druhý. Nikde nejsou vytátá místa, jen je potřeba se vyhýbat různým šiškám atd.

Info ze dne 1.3.
TPC, vloženo 1.3.2017 12:24

Kdyby upravili, tak by dneska rano byly super podminky. Jenze neupravili :( Okolo Jizerky a Smedavy 4-5 cm noveho snehu, primrzlo pres noc do tvrde krusty, takze to bylo spis na zabiti nez na hezke pojezdeni... Upravujou az ted v poledne, kdyz je nad nulou, sorry jako, nechapu.

Info ze dne 1.3.
Lenka, vloženo 1.3.2017 11:38

Brzo ráno projeta trasa Jizerka-Promenádní-Smědava-Knajpa-Knížecí-Jezdecká-Bunkr-Jizerka. Od lampičkářů trať rozrytá, stopy zafoukané, lehce přimrzlo. Okolo Knajpy docela dobré, i tak ale spíš pro zdatnější bruslaře, kterým nevadí přimrzlé stopy z protisměru a to, že z kopce si rozhodně nepřipluží.

Jizerská OPS

Doporučujeme

Ubytování Jizerské hory
Široká nabídka ubytování v Jizerských horách. Horské penziony, hotely, chaty a apartmány za příjemnou cenu...
Lyžařské vosky na Sporticus.cz
Nejširší nabídka vosků, výbava pro servis lyží a další vybavení pro běžecké lyžování + nově prodejna v Bedřichově.

Odkazy k oblasti

Jizerská o.p.s.
Jizerská o.p.s. upravuje stopy na Jizerské magistrále a pravidelně informuje o místech, která byla upravena
Kilometrovník Jizerské magistrály
Šikovný nástroj pro měření délky tras a plánování výletů na Jizerské magistrále.
Článek o trasách v okolí Jizerky a Smědavy
Článek na horydoly.cz z listopadu 2008 o trasách v okolí Jizerky a Smědavy

více odkazů k oblasti

Kulturní akce - Liberecký kraj

Načítám data...
Další kulturní akce v Libereckém kraji