Lyžařské vosky na Sporticus.cz

Navazuje na zavedený eshop VOSKY.KAMZASNEHEM.CZ

 

Bedřichov a Jizerská magistrála – běžky

Jizerská magistrála v centrální části Jizerských hor patří k nejnavštěvovanějších areálům pro běh na lyžích v ČR a je známá pravidelnou strojovou úpravou bežeckých stop o celkové délce přes 180 km. Největším nástupním místem Jizerské magistrály je Bedřichov, dalšími nástupními místy jsou pak např. Smědava, Jizerka, Horní Polubný, přehrada Souš či Hrabětice. V oblasti Jizerské magistrály se každoročně v lednu koná nejznámější český lyžařský závod Jizerská 50 se startem a cílem v Bedřichově.

O úpravu tratí se stará JIZERSKÁ, o.p.s. Pro udržení vysoké kvality úprav se musí každý rok zajistit dostatek finančních prostředků. Významná část přichází z rozpočtů obcí, měst, Libereckého kraje a od sponzorů. Stranou ale nezůstávají ani samotní lyžaři, kteří mohou stopy v Jizerských horách využívat zdarma. Dobrovolní dárci mohou zvolit některou z možností veřejné sbírky, která je povolena a kontrolována Krajským úřadem Libereckého kraje. Využití těchto prostředků musí být vždy řádně doloženo, lidé tak mají jistotu, že všechny peníze budou použity na úpravu běžeckých tratí a činností s tím spojených. Děkujeme za vaši podporu - v současnosti mohou lyžaři přispět hned několika způsoby:

  • Zasláním libovolné finanční částky na účet veřejné sbírky č. ú. 255899476/0300.
  • Platební kartou nebo systémem PaySec přes internet. Stačí kliknout na webové stránky www.jizerskaops.cz.
  • Zasláním dárcovských SMS ve tvaru DMS MAGISTRALA na tel. číslo 87 777 (cena je 30 Kč a Jizerská magistrála obdrží 28,50 Kč).
  • Vhozením peněz do zapečetěné kasičky v informačním centru v Bedřichově.
  • Zakoupením samolepek a odznaků s logem Jizerské magistrály, z jejichž prodeje jde na účet veřejné sbírky celých sto procent.

Pro plánování tras a měření jejich délky použijte interaktivní kilometrovník Jizerské magistrály.

Pomoci může i mapa aktuálně upravených tratí Jizerské magistrály na Skimapě.

Odkaz: webkamery - Jizerské hory

Nejnovější aktuality ze stopy

Přidat zprávu
Formulář pro přidání zprávy o aktuálních podmínkách - běžky

Vaše jméno, které se zobrazí u této zprávy. Ale byli bychom radši, kdybyste se zaregistrovali a přihlásili, pak nebudete muset jméno pokaždé vyplňovat :-) Jako nepřihlášený uživatel musíte u každé zprávy vyplňovat své jméno. Když se zaregistrujete/přihlásíte, bude vloženo automaticky.

Vyberte oblast, kde jste byli na běžkách

Datum, kdy jste byli v této oblasti lyžovat. Pokud to bylo víc dní po sobě, vyberte poslední den. Zapisujte ve formátu YYYY-MM-DD (např. 2009-12-24). Zprávu více než 9 dní starou sem ani nezkoušejte psát, nepůjde to – chceme informovat o aktuálních podmínkách a ne historických :-)

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně. Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány. Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Kontrolní otázka, proti spamu.

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně.
Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány.
Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Řazení aktualit:

Info ze dne 13.11.
Martin Sajal, vloženo 13.11.2016 16:04

Parádní lyžování pro nedočkavé lyžaře s kameňačkami, co snesou pár dalších šrámů, a nepotřebují upravené tratě. Na trase Nová Louka - Kristiánov - Knajpa - Rozmezí - Nová Louka není moc co dodat k předchozí zprávě.

O stopě se dá mluvit jen v úseku okolo Krásné Máří, jinde se lyžuje v kolejích vyjetých od aut a lesní techniky, ty ale spíš pomohly tím, že sníh ujezdily. Že to není na bruslení neplatí pro každého, v úseku Nová Louka - Hřebínek - Točna pár lidí bruslilo, jinde to na bruslení ale spíše není.

Na silnici z Bedřichova na Novou Louku bych se jako řidič, co nemá rád sníh, cítil mnohem lépe na lyžích a méně bych se stresoval, kdybych měl v autě řetězy. Okolo poledního jsme tam dokonce míjeli 2 nabouraná auta ve společnosti policejní dodávky.

Info ze dne 13.11.
Redakce - SPORTICUS.CZ, vloženo 13.11.2016 12:16

Čerstvé zprávy z Jizerek - dnes z Nové Louky přes Rozmezí na Knajpu, zpět přes Hřebínek

Z Nové Louky směr Blatný rybník docela dost malých kamínků, pak až minimálně na Kristiánov dost ledovaté od aut, na Rozmezí se to pomalu zlepšuje. Nahoře není sněhu o moc více než dole. Ale v okolí Knajpy je to krásné. A Zpět na Žďárek bacha na náhodné kameny, sjezd na Tetřeví je v pohodě. A pak začíná dle mého nejlepší lyžování - od Tetřevích bud až k Točně je navrchu i trochu prašanu a je to fakt hezký, hlavně tam už chvíli nejelo žádné auto. Ze Hřebínku na Novou louku to je taky docela dobrý, žádný výrazný problém.

Dnes už bylo na lyžích mnohem více lidí než včera, ale lyžaře stejně potkáte jednou za 5 minut. Jinak na stadionu v Bedřichově běželo sněhové dělo asi do 9:30, přes noc tam přibyla pěkná hromádka. Nezbývá než doufat, že nám to vše v příštím týdnu neroztaje.

Fotky z dnešního dne najdete na www.facebook.com/sporticus.cz

Info ze dne 12.11.
Wyma, vloženo 12.11.2016 15:40

Promenadni je taktéž sjizdna (na kamenackach), cca 5cm snehu. Par lyžařů se tam dnes prohanelo.

Info ze dne 12.11.
Redakce - SPORTICUS.CZ, vloženo 12.11.2016 10:43

Aktuální stav sněhu na Jizerské magistrále z Bedřichova - sobota 10:00. Nejdůležitější zpráva je skutečnost, že lyžovat se opravdu dá. Berte klasické lyže, bruslit se fakt nedá.

Velcí nadšenci mohou nazout lyže už v Bedřichově, překvapivě to je docela dobré lyžování. Směrem do kopce v pohodě, v posledních části sjezdu zpět do Bedřichova jsem nějaké šutry trefil a příště bych to asi sundal. Poté mezi Novou Loukou a Hřebínkem je nejlepší jet ve vyjetých stopách po autech. Směrem od Hřebínku výše sníh přibývá (já jsem byl nejvýše na Točně nad Hřebínkem), ale dle mého úsudku i zpráv od Zuzky Kocumové se stav na Knajpě už o moc neliší.

Jinak je to krásný brzký začátek sezóny, nikdo nikde, potkal jsem 2 běžce, 3 lyžaře a několik turistů. Prostě paráda.

Fotky z dnešního dne najdete na www.facebook.com/sporticus.cz

Info ze dne 10.11.
Redakce, vloženo 10.11.2016 17:36

Souhrn různě posbíraných zpráv:

Dnes už se jeden nadšenec proháněl na Knejpě, ale ještě to není ani na kamenačky (od Vítka, napsal ním na FB https://www.facebook.com/Kamzasnehem/ )

V Bedřichově na stadionu je tak 6 cm sněhu a nejspíš celý den sněží (dle https://www.facebook.com/skiservismara/ )

Zuzka Kocumová už stála na lyžích ve středu na Nové Louce, album fotek na FB je nazvané "první symbolické lyže" a z komentářů plyne, že je to na kameňačky a jejich ani ne plnohodnotné použití

Dotaz
Luboš, vloženo 10.11.2016 5:36

Jaká je sněhová situace? Díky!

Zodpovědět
Info ze dne 8.11.
Garry, vloženo 8.11.2016 9:28

Svatý Martin nám začíná nadělovat bílou pokrývku. Už jsem natěšen,až se sklouznu!! Skol

Jizerská OPS

Doporučujeme

Ubytování Jizerské hory
Široká nabídka ubytování v Jizerských horách. Horské penziony, hotely, chaty a apartmány za příjemnou cenu...
Lyžařské vosky na Sporticus.cz
Nejširší nabídka vosků, výbava pro servis lyží a další vybavení pro běžecké lyžování + nově prodejna v Bedřichově.

Odkazy k oblasti

Jizerská o.p.s.
Jizerská o.p.s. upravuje stopy na Jizerské magistrále a pravidelně informuje o místech, která byla upravena
Kilometrovník Jizerské magistrály
Šikovný nástroj pro měření délky tras a plánování výletů na Jizerské magistrále.
Článek o trasách v okolí Jizerky a Smědavy
Článek na horydoly.cz z listopadu 2008 o trasách v okolí Jizerky a Smědavy

více odkazů k oblasti

Kulturní akce - Liberecký kraj

Načítám data...
Další kulturní akce v Libereckém kraji