Lyžařské vosky na Sporticus.cz

Navazuje na zavedený eshop VOSKY.KAMZASNEHEM.CZ

 

Bedřichov a Jizerská magistrála – běžky

Jizerská magistrála v centrální části Jizerských hor patří k nejnavštěvovanějších areálům pro běh na lyžích v ČR a je známá pravidelnou strojovou úpravou bežeckých stop o celkové délce přes 180 km. Největším nástupním místem Jizerské magistrály je Bedřichov, dalšími nástupními místy jsou pak např. Smědava, Jizerka, Horní Polubný, přehrada Souš či Hrabětice. V oblasti Jizerské magistrály se každoročně v lednu koná nejznámější český lyžařský závod Jizerská 50 se startem a cílem v Bedřichově.

O úpravu tratí se stará JIZERSKÁ, o.p.s. Pro udržení vysoké kvality úprav se musí každý rok zajistit dostatek finančních prostředků. Významná část přichází z rozpočtů obcí, měst, Libereckého kraje a od sponzorů. Stranou ale nezůstávají ani samotní lyžaři, kteří mohou stopy v Jizerských horách využívat zdarma. Dobrovolní dárci mohou zvolit některou z možností veřejné sbírky, která je povolena a kontrolována Krajským úřadem Libereckého kraje. Využití těchto prostředků musí být vždy řádně doloženo, lidé tak mají jistotu, že všechny peníze budou použity na úpravu běžeckých tratí a činností s tím spojených. Děkujeme za vaši podporu - v současnosti mohou lyžaři přispět hned několika způsoby:

  • Zasláním libovolné finanční částky na účet veřejné sbírky č. ú. 255899476/0300.
  • Platební kartou nebo systémem PaySec přes internet. Stačí kliknout na webové stránky www.jizerskaops.cz.
  • Zasláním dárcovských SMS ve tvaru DMS MAGISTRALA na tel. číslo 87 777 (cena je 30 Kč a Jizerská magistrála obdrží 28,50 Kč).
  • Vhozením peněz do zapečetěné kasičky v informačním centru v Bedřichově.
  • Zakoupením samolepek a odznaků s logem Jizerské magistrály, z jejichž prodeje jde na účet veřejné sbírky celých sto procent.

Pro plánování tras a měření jejich délky použijte interaktivní kilometrovník Jizerské magistrály.

Pomoci může i mapa aktuálně upravených tratí Jizerské magistrály na Skimapě.

Odkaz: webkamery - Jizerské hory

Nejnovější aktuality ze stopy

Přidat zprávu
Formulář pro přidání zprávy o aktuálních podmínkách - běžky

Vaše jméno, které se zobrazí u této zprávy. Ale byli bychom radši, kdybyste se zaregistrovali a přihlásili, pak nebudete muset jméno pokaždé vyplňovat :-) Jako nepřihlášený uživatel musíte u každé zprávy vyplňovat své jméno. Když se zaregistrujete/přihlásíte, bude vloženo automaticky.

Vyberte oblast, kde jste byli na běžkách

Datum, kdy jste byli v této oblasti lyžovat. Pokud to bylo víc dní po sobě, vyberte poslední den. Zapisujte ve formátu YYYY-MM-DD (např. 2009-12-24). Zprávu více než 9 dní starou sem ani nezkoušejte psát, nepůjde to – chceme informovat o aktuálních podmínkách a ne historických :-)

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně. Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány. Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Kontrolní otázka, proti spamu.

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně.
Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány.
Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Řazení aktualit:

Info ze dne 16.3.
Jakup, vloženo 16.3.2017 16:28

Skate Morina - Smedava - Knajpa a zpet po Kasarenske a Knizeci. Na brusleni dobre, ale stopy na klasiku dnes asi nic noc. V 9 hod snih jeste trochu primrzly, ale v 11 hod uz pekna kase. Pri navratu uz zcela plne parkoviste a mnoho rekreantu. Parkoviste u Vacl. studanky bylo dnes zavrene.

Info ze dne 16.3.
HoneyDude, vloženo 16.3.2017 15:41

Skate Bedrichov - Nova Louka - Hrebinek - Tocna - Kristianov - Bedrichov (10 -13) - od stadionu snih uz trochu mokry a tezky, od nove louky dale pak paradni brusleni, nejlepsi mezi tocnou a kristianovem. Za celou trasu cca 3 vytate plochy, ale stale se da objet.

Info ze dne 16.3.
Štěpán, vloženo 16.3.2017 14:55

Skate Polubný-Knížecí-Protržená přehrada-Knajpa-Smědava-Polubný všude ještě sněhu dost (vytává pouze úsek kolem silnice mezi Pralinkou a Václavíkovou studánkou, ale pořád se dá) . Paradoxně úseky upravené na dnešek horší (měkké a bořivé) než neupravené okolo Mariánskohorských bud.

Info ze dne 16.3.
Janus, vloženo 16.3.2017 13:51

7:45 Skate z Bedřichova přes Rozmezí na Smědavu a zpět přes Kasárenskou, Rozmezí a Kristiánov. Především cesta tam super, ještě bylo krásně tvrdo a čerstvě upraveno, nazpět od Kristiánova už dost povolené a okolo Nové louky a cesta do Bedřichova už trochu tekla. U Blatného rybníka moc sněhu nezbývá a také na Nové louce se objevují první fleky, kdo může, ještě vyražte, dávám tomu tak týden, maximálně dva :-)

Info ze dne 15.3.
Monika, vloženo 17.3.2017 9:08

Super parádička - 15.3. - odpoledne velká námaha - Maliník - Vládní - Bílá Kuchyně - Hřebínek - Točna - Blatný rybník - Nová Louka - Bedřichov, stadion: odpoledne - měkký sníh, 6 stupňů, jelo to na fialovém klistru, ale hodně pomalu a namáhavá, ale zasloužená jízda:-). Nádherná příroda a Jizerské o.p.s. velké Díky za úpravu tratí!!

Info ze dne 15.3.
gvenda, vloženo 15.3.2017 21:49

Navecer velke kolo z NL. Chtelo to upravit, coz zitra uz dle ops bude. Blatak a Kristianov jeste celkem ujde, kolem Mari nekolik mist sedivejch, ale jeste se nenosi, bacha vecer, je vytato na asfalt ve stope na klasiku tak na 5 mistech. Nahore jinak bez problemu.

Info ze dne 14.3.
Martina, vloženo 15.3.2017 14:23

Tratě ve výborném stavu, včera klasika z Mořinky cca "Tvým" směrem. Fialový klistr speciál 1C / -4C super volba. Skate rovněž parádní. Jediné rozčarování z krásného dne kazí množství psích výkalů ve stopě. Buď ve střehu. Ve sjezdech si jistě přimázneš trochu hnědýho...
(Odpověď na dotaz uživatele Garry z 15.3.: Zítra chci vyrazit na Mořinu, Knajpu a kolem Předělu klasiku. Můžete prosím někdo napsat, jak vypadají stopy a jakou jste měli mázu? Na JOPSce se o úpravě nepíše,tratě prej v dobrém stavu. Tak prosím písněte mi,kdo v uvedené lokalitě dnes běžkoval. Díky ! Skol)

Info ze dne 14.3.
vasik, vloženo 14.3.2017 23:13

16:45 - Bedrichov - Kristianov - Rozmezi - Cihadla - Krasna Mari - Hrebinek - B., skate..
Ze zacatku celkem mokre i do vyssich poloh, proti tomu krasnymu nedelnimu klouzani o dost pomalejsi. Zatim vse sjizdne, ale Blatny rybnik, Krasna Mari, tam uz to bude za par dnu horsi. Tak v 18:30 to zacalo namrzat a trat tvrdnout a bylo to daleko lepsi svezeni nez ze zacatku.. v tehdle teplejsich dnech se urcite vyplati jet pozde vecer nebo rano..
Jinak chvalim JOPS, je pulka brezna, trate jsou stale v dobrem stavu a treba tuhle nedeli to bylo fakt libovy.

Info ze dne 14.3.
Veru, vloženo 14.3.2017 20:28

17h skate Šámalka-Kristiánov-Točna-K.Máří-Čihadla-Rozmezí-Kristiánov-Šám. Kolem Blaťáku už je to jen tak tak. Každým dnem to bude místama na beton :-( Panelka OK. Na Máří se skate ještě dá. Od Máří dál je to pěkný. Na Čihadlech večer přituhlo a sjezd na Kristiánov byl fakt sešup.

Info ze dne 13.3.
jirkas, vloženo 14.3.2017 8:09

Celý okruh Jiz50 klasicky, vymrzlá stopa, tvrdo pod holema, ideální stav. Po celé trase pěkně upraveno,
i na skate, sněhu všude dost. Kvalita tratí kupodivu dobrá i odpoledne, lidí málo. Máza trochu oříšek, fialový dospod, střední vrstva univerzal k22 a odpoledne navrch červený klistr. Kdo můžete, jeďte se sklouznout, stojí to fakt za to. Skol!

Info ze dne 13.3.
Pavel, vloženo 13.3.2017 10:35

Skate malý okruh z Nové louky, upraveno, žádný bordel ve stopách, díky za úpravu. Jen škoda toho kreténa na pásové čtyřkolce s cedulí povodí Labe, který ačkoliv je s ní schopen se pohybovat zcela mimo cesty, našel zřejmě zvrácenou zábavu v rozjiždění stop. Kdybych ho dohnal, přerazil bych o něj hůlky.

Info ze dne 12.3.
Pavel, vloženo 13.3.2017 8:37

Včera skate z Hrabětic kolem Královky, Josefodolské přehrady, přes Novou Louku, Olivetskou, Krásnou Máří, Peklo a další níže zmiňované oblasti. Všude skvěle upraveno, celý den plnohodnotné zimní podmínky. Ani vytátá místa na Olivetské hoře a kolem Máří jsme nepotkali. Díky moc za perfektní úpravu! Jen škoda, že hospoda na Pekle byla zavřená a tudíž jsme zůstali bez oběda...

Info ze dne 12.3.
VasekP, vloženo 13.3.2017 8:21

Doplním Lukáše a Richarda. V úseku od Souše zhruba k odbočce na Protrženku byl od čtyřkolky zničený pás na bruslení. Ve většině trasy by se s ohledem na šířku silnice přitom dalo jet mimo upravovanou pistu. Je to bezohlednost a neúcta k práci OPS. Nedělní úpravě se krom výše uvedeného nedalo nic vytknout a svezení to bylo z Mariánské až po Paličník skvělé. V daném úseku byla výjimečně šiška nebo jehličí, stále je to ale na jedničkové lyže. Včera se do odpoledne jezdilo na umrzlém manšestru a dneska to bude podobné, navíc se sluncem nad hlavou ;-) Díky JOPS!

Info ze dne 12.3.
Richard, vloženo 13.3.2017 7:38

Včera po 7 h skate ze Souše-protrženka-Mariánské boudy-Knajpa - Kasárenská *- Kůrovec-Jezdecká cesta- 0,5 km směr Sedlo pod Zámky a zpět, na Václavikovu Studánku to bylo na rozdíl od Soboty kdy jsem až na Jizersh. rašeliniště projížděl manžestr a užíval slunce bída.
Sjezd poprvé tuhle zimu z rozcestí k Montanii-Souš. Páradní.
začátek stejně jako u Lukáše- skate blbý umrzlý hrboly ale ve stopě a soupaž paráda na rozjetí, od odbočky na protrženku na poměry ujetý a i ve stoupáku před sedlem šlo na sílu je střídák, pak už OPS upraveno parádně, u kiosku samoobsluha, doplněný cukry paráda Před Mariánskou jen pěšáci šli hned za rolbou, jediná vada na perfektní ranní lině , nejlepší úsek a skluz na trase. Z Knajpy to nejelo ve stopě ani mimo, ale od Kůrovce po Vlašských hřebeni to odjíždělo až parádně, i chrty jsem občas proháněl:o). Z jezdecké výhledy až na Krkonoše ale směr Václavíkova Studánka neupraveno ale na soupaž a vyjetí parádní a na závěr za odměnu sjezd k Soušský přehradě, jel jsem druhý po ránu a jak tam byly drážky po rolbě mimo stopu to jelo jak das, mít sjezdovky bylo to jak na červený pistě, prostě fofr a proti stoupající běžkařky jsem ani nestíhal pozdravit, na závěr sezony parádní celý víkend. Skvěle upravený a lidí pár lidí. A v sobotu to bylo i se sluněním na Předělu takže komplet vše.
Za úpravu a najetí stop i šířku na skate tedy parádní 1.

Info ze dne 12.3.
Honza, vloženo 12.3.2017 20:32

Odpoledne, Maliník, Nová Louka, Hřebínek a zpět.
Na začátku z Maliníku na dvou místech asfalt ve stopě, dá se s opatrností objet, potom už velmi pěkné.

Jizerská OPS

Doporučujeme

Ubytování Jizerské hory
Široká nabídka ubytování v Jizerských horách. Horské penziony, hotely, chaty a apartmány za příjemnou cenu...
Lyžařské vosky na Sporticus.cz
Nejširší nabídka vosků, výbava pro servis lyží a další vybavení pro běžecké lyžování + nově prodejna v Bedřichově.

Odkazy k oblasti

Jizerská o.p.s.
Jizerská o.p.s. upravuje stopy na Jizerské magistrále a pravidelně informuje o místech, která byla upravena
Kilometrovník Jizerské magistrály
Šikovný nástroj pro měření délky tras a plánování výletů na Jizerské magistrále.
Článek o trasách v okolí Jizerky a Smědavy
Článek na horydoly.cz z listopadu 2008 o trasách v okolí Jizerky a Smědavy

více odkazů k oblasti

Kulturní akce - Liberecký kraj

Načítám data...
Další kulturní akce v Libereckém kraji