Lyžařské vosky na Sporticus.cz

Navazuje na zavedený eshop VOSKY.KAMZASNEHEM.CZ

 

Bedřichov a Jizerská magistrála – běžky

Jizerská magistrála v centrální části Jizerských hor patří k nejnavštěvovanějších areálům pro běh na lyžích v ČR a je známá pravidelnou strojovou úpravou bežeckých stop o celkové délce přes 180 km. Největším nástupním místem Jizerské magistrály je Bedřichov, dalšími nástupními místy jsou pak např. Smědava, Jizerka, Horní Polubný, přehrada Souš či Hrabětice. V oblasti Jizerské magistrály se každoročně v lednu koná nejznámější český lyžařský závod Jizerská 50 se startem a cílem v Bedřichově.

O úpravu tratí se stará JIZERSKÁ, o.p.s. Pro udržení vysoké kvality úprav se musí každý rok zajistit dostatek finančních prostředků. Významná část přichází z rozpočtů obcí, měst, Libereckého kraje a od sponzorů. Stranou ale nezůstávají ani samotní lyžaři, kteří mohou stopy v Jizerských horách využívat zdarma. Dobrovolní dárci mohou zvolit některou z možností veřejné sbírky, která je povolena a kontrolována Krajským úřadem Libereckého kraje. Využití těchto prostředků musí být vždy řádně doloženo, lidé tak mají jistotu, že všechny peníze budou použity na úpravu běžeckých tratí a činností s tím spojených. Děkujeme za vaši podporu - v současnosti mohou lyžaři přispět hned několika způsoby:

  • Zasláním libovolné finanční částky na účet veřejné sbírky č. ú. 255899476/0300.
  • Platební kartou nebo systémem PaySec přes internet. Stačí kliknout na webové stránky www.jizerskaops.cz.
  • Zasláním dárcovských SMS ve tvaru DMS MAGISTRALA na tel. číslo 87 777 (cena je 30 Kč a Jizerská magistrála obdrží 28,50 Kč).
  • Vhozením peněz do zapečetěné kasičky v informačním centru v Bedřichově.
  • Zakoupením samolepek a odznaků s logem Jizerské magistrály, z jejichž prodeje jde na účet veřejné sbírky celých sto procent.

Pro plánování tras a měření jejich délky použijte interaktivní kilometrovník Jizerské magistrály.

Pomoci může i mapa aktuálně upravených tratí Jizerské magistrály na Skimapě.

Odkaz: webkamery - Jizerské hory

Nejnovější aktuality ze stopy

Přidat zprávu
Formulář pro přidání zprávy o aktuálních podmínkách - běžky

Vaše jméno, které se zobrazí u této zprávy. Ale byli bychom radši, kdybyste se zaregistrovali a přihlásili, pak nebudete muset jméno pokaždé vyplňovat :-) Jako nepřihlášený uživatel musíte u každé zprávy vyplňovat své jméno. Když se zaregistrujete/přihlásíte, bude vloženo automaticky.

Vyberte oblast, kde jste byli na běžkách

Datum, kdy jste byli v této oblasti lyžovat. Pokud to bylo víc dní po sobě, vyberte poslední den. Zapisujte ve formátu YYYY-MM-DD (např. 2009-12-24). Zprávu více než 9 dní starou sem ani nezkoušejte psát, nepůjde to – chceme informovat o aktuálních podmínkách a ne historických :-)

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně. Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány. Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Kontrolní otázka, proti spamu.

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně.
Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány.
Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Řazení aktualit:

Info ze dne 12.3.
lukáš, vloženo 12.3.2017 20:11

Dnes od Souše směr Kneipa, kolem Smědavské hory, Smědava a zpět. Začátek pro skate nic moc - ujeté s hrbolem uprostřed, jinak povrch zmrzlý, rychlý, včetně stopy, paráda. Chybělo jen sluníčko..

Info ze dne 12.3.
Daniela, vloženo 12.3.2017 20:09

Díky ops dnes super svezení M.hora - M.Boudy - Protržená - Knajpa - M.Hora. Stopa na klasiku celé dopolko pevná. Trochu jsem si vyynahradila hořkou pachuť z předchozích lyží, kdy mi na parkovišti na M.hoře nějaký "lyžař" ukradl červený swix přímo na autě. Snad mu pojede:)

Info ze dne 12.3.
jar.valasek@gmail.com, vloženo 12.3.2017 16:10

Dnes ráno luxus, děkuji za úpravu! Skate Bedřichov-Hřebínek-Kristianov-Cihadla-Knajpa-Kousek směr Smědava a pak zpět.

Info ze dne 12.3.
Mildo, vloženo 12.3.2017 13:30

8.00 skate,Smedava-Promenedni-Morina-Jezdecka-Knizeci-Kasarenska-Knejpa-Ždarek. To bylo svezenicko,lehce primrzle,prijemne tvrde.A tak pro velky uspech jsem to dal jeste jednou.Ždarek-Kasarenska-Knizeci-Jezdecka-Morina-Pomenadni-Smedava.V tom druhem kolecku uz bylo lyzaru mene,tak taky dobre.Co vic si prat na zaver sezony.Mozna letos nejlepsi.Za upravu trare davam jednicku!!! Čuskiskol

Info ze dne 12.3.
Ještědi, vloženo 12.3.2017 12:43

8:30 klasika Maliník - Smědava, souhlasím s předchůdci TOP lyžování sezony, krásná tvrdá stopa, díky OPS

Info ze dne 12.3.
Sima, vloženo 12.3.2017 12:42

dnes ráno naprostá paráda, jak skate tak klasika, moc děkuji Jizerské Ops za úpravu! ☺

Info ze dne 12.3.
Mates, vloženo 12.3.2017 12:42

Po včerejší klasice dnes skate Bedřichov-Hřebínek-Máří-Čihadla-Mariánky-Protrženka-Kůrovec-Kiosek-Mořina-Jezdecká-Kůrovec-Knajpa-Máří-Hřebínek-Č.Nisa-Vládní-Bedřichov + odbočky Knajpa-Pavlova louka a Točna-Sedlo p.H. Včera supr, dneska ještě víc, přidávám se, jedno z nejlepších svezení. Škoda pěšáků, co šli asi za rolbou z Mar.bud na Kasárenskou. Díky JOPS!

Info ze dne 12.3.
Veru, vloženo 12.3.2017 12:02

7:45 skate Maliník-Hřebínek-Máří-Knajpa-Smědava-Knajpa-Točna-sedlo pod Holubníkem -Maliník. Jedním slovem paráda, potvrzuji, že jedno z nej svezení letos. Rychlý jako v lednu a sněhu všude dost. Za dnešní úpravu velký dík OPS.

Info ze dne 12.3.
KP, vloženo 12.3.2017 11:08

8-10 Bedřichov - Rozmezí - Knajpa - Máří - Olivetská - Bedřichov. Všude skvělá tvrdá a bezpečná stopa bez vytátých míst. Jedno z nejlepších lyžování sezony.

Dotaz
JitkaKul, vloženo 12.3.2017 17:52

Nevíze někdo, prosím, zda je otevřené parkoviště na Souši? V sobotu nepříjemné překvapení, parkoviště v Horním Polubném už uzavřeno. Díky.

Zodpovědět
Info ze dne 11.3.
jirkas, vloženo 12.3.2017 10:05

Dopoledne klasika Béďov-Hřebínek-Máří-Knajpa-Jezdecká-Promenádní-Smědava-Čihadla-N.Louka-Béďov. Sníh mix starého s novým ve spodních partiích. Nahoře vlhký pomalejší sníh.
Mazal jsem klistr uni k21n, držel dobře ve stopě kromě Promenádní, kde bylo hodně slunce. V neděli to na tuhý vosky už myslím nebude. U Blatného rybníka metr stopy na asfaltu a kolem Máří místy kamínky, ale nic,co by se nedalo objet. Úprava tratí od o.p.s. zasluhuje velkou pochvalu, excelentní! Prostě to nemělo chybu, díky!

Info ze dne 11.3.
Johny, vloženo 11.3.2017 19:52

Bedřichov - Nová Louka - Olivetská - Točna - Kristiánov - Rozmezí - Mariánohoské boudy -Protrženka - Kasárenská - Knížecí - Jizerka - Kiosek - Předěl - Paličník - Písčiny - Smědava - Knejpa - Máří - Hřebínek - Nová Louka - Bedřichov. Dopoledne super, po poledni nižší partie měkké. Okolo Máří pár míst kde je stopa na asfalt. Z Olivetské na Bílou Kuchyni také trochu vytáté, ale na skate to bude i zítra na jedničky.

Info ze dne 11.3.
Harec, vloženo 11.3.2017 15:55

Skate : Mořina - Smědava - Knejpa - Mariánskohorské boudy - Protržená přehrada - Smědava - Černá Smědá - Mořina. Od středy, co jsem byl naposledy, zase připadlo. Po ránu všude upraveno - manšestr. Díky Ópéesce za rozsáhlou úpravu. Celé to korunovalo krásné počasí, k polednímu začínal místy měknout sníh. Doufejme, že to ještě chvíli vydrží. SKOL

Info ze dne 11.3.
von.maffersdorf, vloženo 11.3.2017 12:35

8-10h byl nad úrovní Nové Louky lehce vlhký nový sníh na fialový tuhý, pod novou loukou jen vyoraný firn. Po 10h se oteplilo a s nového sněhu se staly nedržící a nejedoucí mydlinky. Namazat na klasiku je výzva. Odhaduji po nočním přemrznutí to bude všude, nejen níže, na klistr. Vizuálně nádherně zachumeleno kolem Čihadel.

Dotaz
Pavel, vloženo 11.3.2017 17:38

Ahoj,
jak to vypadá kolem Krásné Máří? Má smysl tamtudy jet, nebo je to o lyže. Díky moc za odpověď.
Pavel

Zodpovědět
Jizerská OPS

Doporučujeme

Ubytování Jizerské hory
Široká nabídka ubytování v Jizerských horách. Horské penziony, hotely, chaty a apartmány za příjemnou cenu...
Lyžařské vosky na Sporticus.cz
Nejširší nabídka vosků, výbava pro servis lyží a další vybavení pro běžecké lyžování + nově prodejna v Bedřichově.

Odkazy k oblasti

Jizerská o.p.s.
Jizerská o.p.s. upravuje stopy na Jizerské magistrále a pravidelně informuje o místech, která byla upravena
Kilometrovník Jizerské magistrály
Šikovný nástroj pro měření délky tras a plánování výletů na Jizerské magistrále.
Článek o trasách v okolí Jizerky a Smědavy
Článek na horydoly.cz z listopadu 2008 o trasách v okolí Jizerky a Smědavy

více odkazů k oblasti

Kulturní akce - Liberecký kraj

Načítám data...
Další kulturní akce v Libereckém kraji