Lyžařské vosky na Sporticus.cz

Navazuje na zavedený eshop VOSKY.KAMZASNEHEM.CZ

 

Bedřichov a Jizerská magistrála – běžky

Jizerská magistrála v centrální části Jizerských hor patří k nejnavštěvovanějších areálům pro běh na lyžích v ČR a je známá pravidelnou strojovou úpravou bežeckých stop o celkové délce přes 180 km. Největším nástupním místem Jizerské magistrály je Bedřichov, dalšími nástupními místy jsou pak např. Smědava, Jizerka, Horní Polubný, přehrada Souš či Hrabětice. V oblasti Jizerské magistrály se každoročně v lednu koná nejznámější český lyžařský závod Jizerská 50 se startem a cílem v Bedřichově.

O úpravu tratí se stará JIZERSKÁ, o.p.s. Pro udržení vysoké kvality úprav se musí každý rok zajistit dostatek finančních prostředků. Významná část přichází z rozpočtů obcí, měst, Libereckého kraje a od sponzorů. Stranou ale nezůstávají ani samotní lyžaři, kteří mohou stopy v Jizerských horách využívat zdarma. Dobrovolní dárci mohou zvolit některou z možností veřejné sbírky, která je povolena a kontrolována Krajským úřadem Libereckého kraje. Využití těchto prostředků musí být vždy řádně doloženo, lidé tak mají jistotu, že všechny peníze budou použity na úpravu běžeckých tratí a činností s tím spojených. Děkujeme za vaši podporu - v současnosti mohou lyžaři přispět hned několika způsoby:

  • Zasláním libovolné finanční částky na účet veřejné sbírky č. ú. 255899476/0300.
  • Platební kartou nebo systémem PaySec přes internet. Stačí kliknout na webové stránky www.jizerskaops.cz.
  • Zasláním dárcovských SMS ve tvaru DMS MAGISTRALA na tel. číslo 87 777 (cena je 30 Kč a Jizerská magistrála obdrží 28,50 Kč).
  • Vhozením peněz do zapečetěné kasičky v informačním centru v Bedřichově.
  • Zakoupením samolepek a odznaků s logem Jizerské magistrály, z jejichž prodeje jde na účet veřejné sbírky celých sto procent.

Pro plánování tras a měření jejich délky použijte interaktivní kilometrovník Jizerské magistrály.

Pomoci může i mapa aktuálně upravených tratí Jizerské magistrály na Skimapě.

Odkaz: webkamery - Jizerské hory

Nejnovější aktuality ze stopy

Přidat zprávu
Formulář pro přidání zprávy o aktuálních podmínkách - běžky

Vaše jméno, které se zobrazí u této zprávy. Ale byli bychom radši, kdybyste se zaregistrovali a přihlásili, pak nebudete muset jméno pokaždé vyplňovat :-) Jako nepřihlášený uživatel musíte u každé zprávy vyplňovat své jméno. Když se zaregistrujete/přihlásíte, bude vloženo automaticky.

Vyberte oblast, kde jste byli na běžkách

Datum, kdy jste byli v této oblasti lyžovat. Pokud to bylo víc dní po sobě, vyberte poslední den. Zapisujte ve formátu YYYY-MM-DD (např. 2009-12-24). Zprávu více než 9 dní starou sem ani nezkoušejte psát, nepůjde to – chceme informovat o aktuálních podmínkách a ne historických :-)

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně. Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány. Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Kontrolní otázka, proti spamu.

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně.
Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány.
Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Řazení aktualit:

Info ze dne 10.3.
Eva, vloženo 11.3.2017 11:19

V pátek z Bedřichova, přes Novou louku, Kristiánov upraveno... Od Kristiánova na Čihadla hustě sněžilo, stopa žádná, zapadáno. Podobně z Čihadel na Krásnou Máří hodně zapadané. Od Hřebínku pak více lidí a projeto. Bezva lyžovačka, sníh připadal...

Info ze dne 10.3.
Honza, vloženo 10.3.2017 20:27

Dnes odpoledne, Bedřichov, Nová Louka, Hřebínek a zpět, 10 cm nového sněhu, překvapivě nebyl ani moc vlhký, všechna špinavá místa zapadaná, pěkné jako uprostřed zimy.
Díky OPS za úpravu.

Info ze dne 9.3.
Honza, vloženo 9.3.2017 22:24

Dneska od 16:00, Mořina, po Promenádní na Smědavu Kůrovec a zpět. Nový sníh, rychle to večer namrzalo, oblačno, díky za dnešní úpravu, jelo to docela dobře, určitě na klistr.

Info ze dne 9.3.
Jarda, vloženo 9.3.2017 21:10

Koukni se na počasí yr.no a uvidíš jak bude ! Podle mně to na klistr nevypadá. Má napadnout dost sněhu.
(Odpověď na dotaz uživatele Jana z 9.3.: Ahoj, trochu váhám, zda o víkendu vyrazit. Co myslíte, jaké to bude na klasiku? Nemám ráda, když to nedrží, takové to "na klistr" počasí fakt protrpím. Proto se ptám.
Díky)

Info ze dne 9.3.
Veru, vloženo 9.3.2017 19:38

16:15 skate Šámalka-Kristiánov-sedlo pod Holubníkem-Točna-Máří-Čihadla-Knajpa-Rozmezí-Kristinánov-Šám. Panelka je už taky měkká jako všude,úsek kolem Máří je na skate lepší než v neděli (stopa na klasiku ale ne, místama vydřená na beton). Celkově to bylo sice pomalé, ale díky ranní úpravě pěkné, nerozježděné.

Info ze dne 9.3.
Iva z Jizerek, vloženo 9.3.2017 14:29

Dnes kolem 9.hod.z Nové Louky za rolbou na Rozmezí - Smědava - Knížecí - Promenádní a zpět. Nahoře velká vlhkost, mrholení, z prašanu se stávala vata, která vůbec nejede. Hlavní trasy dobře upravené.

Info ze dne 9.3.
Janus, vloženo 9.3.2017 12:11

Dnes v 6:45 skate z Bedřichova, velký okruh + Kneipa ve směru Hřebínek, Čihadla, Rozmezí, Kristiánov. Bylo napadáno cca 7 cm mokrého sněhu a ne 3 cm, jak píší na Jops a upraveno bylo až od Nové Louky do Bedřichova cca v 8:30. Škoda, že rolbař nevstal dřív, díky tomu to bylo dneska spíš za trest....

Info ze dne 8.3.
JFk, vloženo 10.3.2017 12:53

Naskočit se dá primo na Horním Polubným. Vzhledem k tomu, že tam usilovně padá už od půlnoci - typuju, že to bude zítra ráno super.

(Odpověď na dotaz uživatele Zdeněk z 10.3.: Zdravím :). Původně jsem to dal do špatné oblasti, tak ještě jednou: Nevíte někdo, jak to vypadá kolem Horního Polubného? Kde nejblíž se dá už naskočit na běžky? Díky, Zdeněk.)

Info ze dne 8.3.
Redakce, vloženo 9.3.2017 8:11

Poslední úprava proběhla v noci z úterka na středu, posledním úsekem projetým rolbou byla Olivetská hora a cesta na Maliník.

Jinak příspěvky na téma kdo má ve stopě přednost jsou přesunuty do obecné diskuse http://www.kamzasnehem.cz/diskuze , protože neobsahují nic o aktuálních podmínkách.

Info ze dne 8.3.
Tomáš H, vloženo 8.3.2017 20:10

Dnes 14:00 Maliník-Hřebínek-Máří-Knajpa-Kůrovec a zpět,jel jsem skate a všude to bylo super tvrdé i stopy na klasiku byly pěkné.V pondělí to před Máří vypadalo,že se dnes bude muset přenášet a dnes po včerejším sněžení to bylo v pohodě,ale stejně je tam jenom šlupička a to samé od Maliníku silnice na Černou Nisu.

Info ze dne 8.3.
Garry, vloženo 8.3.2017 20:09

Mořina-Bunkr-Vlašák-Smědava-Knajpa-Kůrovec-Smědava-osmička kolem Předělu-Kiosek (kolem Předělu neupraveno,ale šlo to) -Promenádní-Mořina. Ráno upraveno,stopy umrznuté,všude dost sněhu a na dobré lyže. Po obědě už trochu měkčí a umydlené po Promenádní,ale jízda z kopce,tak to nevadilo!!! Kdo může,tak vyražte se okysličit,stojí to za to!!! Skol!

Info ze dne 8.3.
Zoly, vloženo 8.3.2017 14:21

Mořina - Knajpa - Smědava - Promenádní - Mořina - stále ideální podmínky, sněhu dostatek, čerstvě upraveno. Ráno přijatelné množství lyžařů.. Super.

Info ze dne 8.3.
-ury-, vloženo 8.3.2017 12:19

no spodek už na áčkový lyže není, pokud něco nedosněží, dneska jsem přivezl tři díry (buď Vládní nebo od Točny na Máří)

Info ze dne 8.3.
Pavel68, vloženo 8.3.2017 10:30

Dnes ráno velký okruh z Bedřichova přes Máří na Knajpu a přes Kristiánov zpět. Vše upraveno, jel jsem na kameňačkách ale dá se pořád v pohodě i na dobrejch lyžích. Od Hřebínku výše vrstvička čerstvýho sněhu cca 2-3 cm takže to bylo trošku pomalejší než dole, ale žádný dráma. Stopa i z Bedřichova zcela OK, žádná kaše jak bývá zvykem odpoledne. Na klasiku stopy zcela OK.

Dotaz
mckarel, vloženo 8.3.2017 11:54

Nevíte někdo jak to vypadá z Horního Maxova od Toníčka cestou pod slovankou??? Tuším že jestli se dá, tak že to tam je hodně špinavé a možná i jen na kameňačky...díky za případné info

Zodpovědět
Jizerská OPS

Doporučujeme

Ubytování Jizerské hory
Široká nabídka ubytování v Jizerských horách. Horské penziony, hotely, chaty a apartmány za příjemnou cenu...
Lyžařské vosky na Sporticus.cz
Nejširší nabídka vosků, výbava pro servis lyží a další vybavení pro běžecké lyžování + nově prodejna v Bedřichově.

Odkazy k oblasti

Jizerská o.p.s.
Jizerská o.p.s. upravuje stopy na Jizerské magistrále a pravidelně informuje o místech, která byla upravena
Kilometrovník Jizerské magistrály
Šikovný nástroj pro měření délky tras a plánování výletů na Jizerské magistrále.
Článek o trasách v okolí Jizerky a Smědavy
Článek na horydoly.cz z listopadu 2008 o trasách v okolí Jizerky a Smědavy

více odkazů k oblasti

Kulturní akce - Liberecký kraj

Načítám data...
Další kulturní akce v Libereckém kraji