Lyžařské vosky na Sporticus.cz

Navazuje na zavedený eshop VOSKY.KAMZASNEHEM.CZ

 

Jakuszyce a okolí – běžky

Tato oblast sice leží mimo území ČR, ale přesto se stala oblíbenou pro mnoho českých lyžařů. Jakuszyce leží v polské části Jizerských hor, kousek za hranicemi pár kilometrů po silnici za Harrachovem. Okolo tamního biatlonového areálu je namotáno množství upravovaných závodních tratí, na které pak navazují i stopy vhodné spíše pro turisty, jako např. trasa v blízkosti horního toku Jizery. Oblast je lyžařsky propojena s českou částí Jizerských hor hraničním přechodem mezi Jizerkou a Orle.

Odkaz: webkamery - Jizerské hory

Nejnovější aktuality ze stopy

Přidat zprávu
Formulář pro přidání zprávy o aktuálních podmínkách - běžky

Vaše jméno, které se zobrazí u této zprávy. Ale byli bychom radši, kdybyste se zaregistrovali a přihlásili, pak nebudete muset jméno pokaždé vyplňovat :-) Jako nepřihlášený uživatel musíte u každé zprávy vyplňovat své jméno. Když se zaregistrujete/přihlásíte, bude vloženo automaticky.

Vyberte oblast, kde jste byli na běžkách

Datum, kdy jste byli v této oblasti lyžovat. Pokud to bylo víc dní po sobě, vyberte poslední den. Zapisujte ve formátu YYYY-MM-DD (např. 2009-12-24). Zprávu více než 9 dní starou sem ani nezkoušejte psát, nepůjde to – chceme informovat o aktuálních podmínkách a ne historických :-)

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně. Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány. Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Kontrolní otázka, proti spamu.

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně.
Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány.
Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Řazení aktualit:

Info ze dne 19.2.
Vašek, vloženo 19.2.2017 22:12

Před J50 jsem se "uklidil" do Jakuszyc. Bohužel v neděli nebylo upraveno. Frekventované trasy upravené ze soboty byly zmrzlé, samá zrcátka, prostředek na bruslení asi dobrý, ale klasika špatná. Někde nebylo upraveno od sněžení vůbec. Spravil jsem si náladu až nahoře kolem Samolotu a na přilehlých tratích, kde to bylo v sobotu kvůli závodům uzarvřené a dnes to tam bylo na klasiku velmi dobré.

Info ze dne 18.2.
Honza, vloženo 18.2.2017 21:29

Dneska Jakuzsyce úplně paráda - podle info na webu včera vše upraveno, v noci a ráno připadlo pár nových cm prašanu, část areálu ještě ráno upravili znovu. Teplota těsně kolem nuly, lidí tak akorát, v méně obvyklých trasách jste ve stopě sami :-)
Pozor, 3.-5. března bude areál opět uzavřen kvůli 41 Biegu Piastów.

Info ze dne 16.2.
Jarda, vloženo 16.2.2017 21:16

Dnes jsem se vydal do Jakuzsyc a jsem velmi zklamán!! Kolem střelnice bylo upraveno,ale pro lidi uzavřené!! Turistické stopy ledovka a neupraveno nejméně 14dní.Oraniště!! V LESE PLNO JEHLIČÍ A ROZŠLAPANÉ OD PĚŠÁKÚ!! V dávných dobách to zde bývalo super upravené a dnešek velký hnus ! Už nikdy více Jakuzsyce!!!!!

Info ze dne 14.2.
Gabča, vloženo 15.2.2017 7:29

Zkuste stránky: http://bilestopy.cz/cs/ , příp. stránky Biegu Piastow: http://www.bieg-piastow.pl/
(Odpověď na dotaz uživatele Garry z 14.2.: Prosím Vás,nezná někdo web na úpravu tratí v Jakuszycích nebo obdobu naší SKIMAPY ze záznamy úprav. Děkuji za pomoc!!)

Info ze dne 11.2.
Dana Rypackova, vloženo 12.2.2017 8:02

Cerstve upraveno ze stadionu na Orle a cesta Radiwej Jedynky.Elektrovnik Turow je tvrdy,neupraveny.Jinak doporucuji vyrazit brzy rano ,po 10.00 zacina masakr.

Dotaz
Liba, vloženo 10.2.2017 6:41

Jakušice- je to upraveno na bruslení prosím?

Zodpovědět
Info ze dne 8.2.
Kája, vloženo 8.2.2017 23:10

Dneska jsem jel z Jakuszyc do orle a potom do Harrachova.Stopy jsou ledovatý a sníh tvrdý.

Info ze dne 29.1.
lukáš, vloženo 1.2.2017 10:38

V neděli jsme vyjeli vlakem z Kořenova do Jakuszyc, čímž jsme ušetřili asi 200vejškových metrů stoupání. Sluníčko, nádhera, teploty chvílemi nad nulou. Cesta na Izersky dom ke konci jen prošláplá a poslední sešup dólů včetně řízených pádů .) ..Prameniště Jizery, Izersky dom a polské pochutiny, překrásná podíváná, opalovačka, tady už minimum lidí. A potom nekonečný sjezd podél Jizery s odbočkou na českou stranu do Kořenova.

Info ze dne 29.1.
Jana, vloženo 29.1.2017 21:09

Jak jsem se tu ptala na tu hraniční ... dnes uskutečněno. Nahoře bylo nádherné vedro, freeride-terén v prašanu dobře zvládnutelný a naprostá nedělní oáza klidu.

Dotaz
Jana, vloženo 27.1.2017 17:35

Pouze odpověď a poděkování Daně/C.
Už se mi podařilo zjistit, kudy se vydám. Jde mi právě o specialitku :) O drsný terén moc ne. Nějak mi to zatím nevyšlo, možná prošláplá stopa přes den na slunci a v noci v mrazu bude nyní právě drsná :) Včera jsem byla na jizerskohorské Černé hoře a tam to v prašanu v neupravené stopě šlo dobře.

Zodpovědět
Info ze dne 25.1.
Dana/C, vloženo 25.1.2017 10:52

Jen reakce na dotaz Jany- datum mé návštěvy neplatí. Doporučuji podívat se na www.mapy.cz, najít Jakuszyce a přehodit si na zimní mapu. Jsou tam standardní běžkařské trasy a je vidět kudy by ses běžkařskou trasou dostala nejlíp na hřeben, pokud by byla stopa přímo na něm, určitě z české strany od hraničního přechodu nebo z Harrachova. Na Szrenicu doporučuji standardní cestu pod hřebenem na české straně přes Voseckou (v létě cyklotrasa). Ze Szrenice jsem šla kdysi do Jakuszic polskou stranou v létě pěšky a říkala jsem si podle terénu, že tam by to v zimě na běžky asi nebylo - úzká cesta, prudké svahy. Tedy jestli se něco nezměnilo, ale to by byla běžkařská trasa v mapě. A samozřejmě, jestli Tobě jde o pohodové běžkování a ne o nějakou specialitku v drsném terénu. :-)

Info ze dne 24.1.
Bob, vloženo 1.2.2017 13:19

Nejlépe busem z Harrachova za 20 CZK do Jakuszyc (jede tuším kolem 8:45), zpátky do Harrachova lze na lyžích .
(Odpověď na dotaz uživatele pete z 31.1.: Prosim da se dostat z Harrachova (ubytko Novy svet vedle pivovaru) na trasy kolem Jakuszyc (skate), nebo je lepsi jet autem do Jakuzsyc. Budeme pristi tyden od pondeli. Diky)

Info ze dne 22.1.
zoly, vloženo 23.1.2017 7:25

(Odpověď na dotaz uživatele Veru z 22.1.: ahoj, jak je to prosím v Jakuszycích s parkováním? Je to tam tak nabouchané o víkendu jako v Jizerkách? Že po 8h je plno? Upravují trasy tak často jako v Jizerkách? Díky za radu)

úprava je téměř denně, tratí víc než dostatek, ale o víkendech mnoho lidí. Tak před devátou se dá zaparkovat slušně, pak je to hledání. Ceny za parkovné 100,- Kč na den, berou Kč.

Info ze dne 10.1.
zoly, vloženo 10.1.2017 13:10

(Odpověď na dotaz uživatele Ivan Skalský z 10.1.: Máte někdo zkušenost s trasou z Jakuszyc nebo ze Szklarszke Poreby směrem na Smrk po polské straně? Pak dále na Tišinu a Nové Město p. Smrkem nebo na Smědavu, v mapě je tato trasa značená. Díky)
Na Polské straně je letos úprava po velké Jizerské louce ale jen k mostku, tam obvykle dále rolba neprojede. Od nás tak po Tišinu... Na kole to jde, v létě, ale na běžkách by to asi byla výprava tak na ski-alpech...

Info ze dne 1.1.
Tompreiss, vloženo 5.1.2017 11:36

Doplním jen Martina. Stopa opravdu projeta asi po 10-letech. Po překonání lávky lze pokračovat dál vyjetou stopou přes Górzystów až na Drwale a dále na Lacznik (sedlo pod Smrkem). Vše upraveno - jedna stopa na klasiku + skate. Poláci projeli až k lanovce na Stóg Izerski. Teď bude pravděpodobně vše srovnáno do roviny sněhem. Škoda...

Jizerská OPS

Doporučujeme

Ubytování Jizerské hory
Široká nabídka ubytování v Jizerských horách. Horské penziony, hotely, chaty a apartmány za příjemnou cenu...
Lyžařské vosky na Sporticus.cz
Nejširší nabídka vosků, výbava pro servis lyží a další vybavení pro běžecké lyžování + nově prodejna v Bedřichově.

Odkazy k oblasti

Bieg Piastów
Známý lyžařský závod v Jakuszycích, v sekci „Pogoda“ se nachází info o aktuálních podmínkách (polsky)
Oficiální web města Szklarska Poreba
Město v údolí pod Jakuszycemi, na jehož webu se občas nachází info o aktuálních podmínkách Jakuszycích (polsky)
Běžecké trasy v Jakuszycích
Popis běžeckých tras na webu Jakuszyc (polsky)

více odkazů k oblasti

Kulturní akce - Liberecký kraj

Načítám data...
Další kulturní akce v Libereckém kraji