Lyžařské vosky na Sporticus.cz

Navazuje na zavedený eshop VOSKY.KAMZASNEHEM.CZ

 

Jakuszyce a okolí – běžky

Tato oblast sice leží mimo území ČR, ale přesto se stala oblíbenou pro mnoho českých lyžařů. Jakuszyce leží v polské části Jizerských hor, kousek za hranicemi pár kilometrů po silnici za Harrachovem. Okolo tamního biatlonového areálu je namotáno množství upravovaných závodních tratí, na které pak navazují i stopy vhodné spíše pro turisty, jako např. trasa v blízkosti horního toku Jizery. Oblast je lyžařsky propojena s českou částí Jizerských hor hraničním přechodem mezi Jizerkou a Orle.

Odkaz: webkamery - Jizerské hory

Nejnovější aktuality ze stopy

Přidat zprávu
Formulář pro přidání zprávy o aktuálních podmínkách - běžky

Vaše jméno, které se zobrazí u této zprávy. Ale byli bychom radši, kdybyste se zaregistrovali a přihlásili, pak nebudete muset jméno pokaždé vyplňovat :-) Jako nepřihlášený uživatel musíte u každé zprávy vyplňovat své jméno. Když se zaregistrujete/přihlásíte, bude vloženo automaticky.

Vyberte oblast, kde jste byli na běžkách

Datum, kdy jste byli v této oblasti lyžovat. Pokud to bylo víc dní po sobě, vyberte poslední den. Zapisujte ve formátu YYYY-MM-DD (např. 2009-12-24). Zprávu více než 9 dní starou sem ani nezkoušejte psát, nepůjde to – chceme informovat o aktuálních podmínkách a ne historických :-)

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně. Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány. Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Kontrolní otázka, proti spamu.

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně.
Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány.
Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Řazení aktualit:

Info ze dne 26.3.
-ury-, vloženo 26.3.2017 21:01

kromě úpravy tratí na polské mistrovství není skoro nic najeto, ani horní pasáže, kde je jak dost sněhu tak to furt drží na rozdíl od naší části Jizerek, kde to už teče (neprojeto od horní křižovatky Duktu k lomu a směrem na Porebu, stejně i na Orle, oboje bylo to hodně rozbitý a zmrzlý)

Info ze dne 25.3.
Pavka, vloženo 25.3.2017 12:53

Rano -1 a premrzly firn, kolem jedenacte +3 a firn a uz to meklo a bylo to mokre. Upraveno cerstve 30km dve stopy na klasiku a prostredek na brusleni, vcetne trasy na Orle a kolem Kozince. Malo lidi, nadhera, polske mistrovstvi v klasice zitra konci, odehrava se kolem Gornyho Duktu a nijak moc neomezuje.

Info ze dne 12.3.
karel, vloženo 19.3.2017 18:27

Bylo to výborné,obvzlášť trasa k lomu a pak samolot,ale upozornění pro kritiky cesty na ORLE ,tady nejste na běžecké magistrále,ale na zásobovací silnici pro Orle a turistické trase pro turisty.Takže nějaké lamentování zde není na místě.Myšlena hlavní cesta přímo z Jakuszyc nad kolejemi,tak trochu tolerance.

Info ze dne 12.3.
Vašek, vloženo 12.3.2017 16:13

Dnes jsem nechtěl riskovat plné parkoviště na Mořině, nějak se mi nechtělo brzo vstávat, tak jsem zajel do Polska. První dojem hrozný - po zaplacení parkoviště jsem litoval auto - hluboké díry, vysoké ostré zmrazky, jako bych jel po zmrzlém oraništi.
Kolem stadionu uzavřeno, včetně vjezdu na Horní Dukt, opět tam měli nějaké závody, ani jsem je na webu předem nikde nenašel. Poslední úprava ze soboty, takže Dolní Dukt katastrofa. Pak jsem odbočkou najel na Horní Dukt,dál nahoru na Samolot a okolí, to už to byla paráda, stopy tvrdé, v dobrém stavu.

Info ze dne 11.3.
Tomáš, vloženo 14.3.2017 17:54

Polská část - Orle - Jakuszyce byla poničený četnými pěšími turisty a skútry (v Orle se konaly nějaké "sranda" závody na starých lyžích a ve starém oblečení). Chodců bylo hodně a byli dost neohleduplní. Nebýt jich, tak sněhu je pořád dost a na obě techniky běžkování by to bylo stále velmi dobré.
Od hranic až na parkoviště na Jizerce stále naprosto perfektní svezení. Doufám, že ještě letos stihnu vyrazit.

Info ze dne 11.3.
Pavel68, vloženo 11.3.2017 16:28

Z Jakuszyc na Orle rozšmajdáno turisty, ale od odbočky ten pytel směrem na Harrachov OK, jen občas jehličí. Nad Orle tratě okolo Samolotu v pohodě s čerstvým sněhem bez jehličí. Fialovej se stříbrem KR50 byl dole tutovka, stoupalo to i jelo, nahoře okolo Samolotu to bylo pomalejší. Tam by to pobraly i tuhý okolo nuly. Parafín LFW2 + Nero jel parádně.

Info ze dne 2.3.
Luděk, vloženo 2.3.2017 16:15

Pozor----Bieg Piastow--Polský areál uzavřen pro turisty v celém profilu od Orle až po Szklarskou Porebu v pátek,sobotu i neděli.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Info ze dne 1.3.
Dorota, vloženo 10.3.2017 10:11

My se chystame na Retro bieg na Orle v sobotu. Dnes tam snezi a ma byt okolo nuly, trasy dnes upravene (info mam z online kamer a FB Bieg Piastow). http://bilestopy.cz/cs/jakuszyce

(Odpověď na dotaz uživatele Šimon z 8.3.: Ahoj, řešíme, že bysem se šli proběhnout tenhle víkend. nějaké zprávy, jak to tam vypadá? a dá se dojet na lyžích až do Harrachova? Nebo to bude vo běžky?
díky za info)

Info ze dne 27.2.
Harec, vloženo 2.3.2017 18:27

Sněhu je dost, byl jsem v pondělí, nebylo upraveno (viz. dřívější příspěvek), ale pá,so,ne nejezdi, jsou závody, jak dnes píše Luděk.
(Odpověď na dotaz uživatele Martin Kořán z 2.3.: Prosím o informaci jak to vypadá na tratích Biegu Piastow... kolik je sněhu, jeho kvalita, čistota...
Děkuji M.)

Info ze dne 27.2.
Harec, vloženo 27.2.2017 15:19

DNES NEUPRAVENO. Od startu na rozcestí "Rozdroze pod Cicha Rownia umydlené, stopy mělké a rozbité. Tratě okolo "Samolota" byly v trochu lepším stavu, stopy hlubší, plocha na bruslení byla místy přejetá skůtrem, tak to tolik neustřelovalo. Sjezd na Orle byl vyplužený, dolní cesta z Orle zpátky na Jakuszyce byla v poměrně dobrém stavu, hodně poježděná skůtrem, pěkně se bruslilo, ale k polednímu to už začalo měknout a zpomalovat. VE DNECH 3.3 - 5.3 JSOU TRATĚ V JAKUSZYCÍCH PRO TURISTY ZAVŘENÉ - BIEG PIASTÓW !!!

Info ze dne 25.2.
Lukáš, vloženo 26.2.2017 19:16

trošku nám překáželi závody, ale dojeli jsme až na Chatka Gorzystow, kde jsme povinně dali Nalešnik .). Umrzlý základ a na tom 10-15nového, pecka. Odtud jsme jeli dál proti proudu Jizery, zde opět jen prošlápnuto a zhruba po 6km jsme následovali stopu mimo trasu na divoko směr ČR a po krosu říček za chvíli vylezli na červené kousek do Předělu, vydali se směrem na Jizerku, Orle, Jakuszyce. Krása, zima pokračuje..

Info ze dne 25.2.
Martin Sajal, vloženo 25.2.2017 17:12

Jakuszyce dnes parádní. Ráno upraveno snad víc jak 60 km tratí, všude na bruslení + 2 stopy na klasiku. Nového sněhu napadlo za poslední dva dny dost na to, aby téměř všude dokonale zakryl led a špínu po oblevě a deštích.

Lidí relativně málo - frekventovaným místům jsem se vyhnul. Stejně tak jsem se vyhnul i trase závodu, co se tam jel v rámci doplňkového programu Biegu Piastow (jede se za týden). Totéž doporučuji udělat i v neděli, kdy se tam jede další závod (mapa trasy je na webu Biegu Piastow). Jinak závod se jel klasicky, takže na jeho trase bylo upraveno primárně pro klasiku a mimo rovinaté úseky byly stopy po závodě dost použité. Kvůli závodům může být problém s parkováním, ale já jel z Jizerky - o úseku Orle - Jizerka píšu na http://www.kamzasnehem.cz/bezky/jizerske-hory/bedrichov-jizerska-magistrala

GPS záznam: https://www.strava.com/activities/879547111 - nejvíc jsem jezdil na tratích směrem na Porebu, ty jsou projety všechny, takové štěstí jsem neměl už dlouho. Pár fotek je na https://www.facebook.com/Kamzasnehem/

Info ze dne 19.2.
Vašek, vloženo 19.2.2017 22:12

Před J50 jsem se "uklidil" do Jakuszyc. Bohužel v neděli nebylo upraveno. Frekventované trasy upravené ze soboty byly zmrzlé, samá zrcátka, prostředek na bruslení asi dobrý, ale klasika špatná. Někde nebylo upraveno od sněžení vůbec. Spravil jsem si náladu až nahoře kolem Samolotu a na přilehlých tratích, kde to bylo v sobotu kvůli závodům uzarvřené a dnes to tam bylo na klasiku velmi dobré.

Info ze dne 18.2.
Honza, vloženo 18.2.2017 21:29

Dneska Jakuzsyce úplně paráda - podle info na webu včera vše upraveno, v noci a ráno připadlo pár nových cm prašanu, část areálu ještě ráno upravili znovu. Teplota těsně kolem nuly, lidí tak akorát, v méně obvyklých trasách jste ve stopě sami :-)
Pozor, 3.-5. března bude areál opět uzavřen kvůli 41 Biegu Piastów.

Info ze dne 16.2.
Jarda, vloženo 16.2.2017 21:16

Dnes jsem se vydal do Jakuzsyc a jsem velmi zklamán!! Kolem střelnice bylo upraveno,ale pro lidi uzavřené!! Turistické stopy ledovka a neupraveno nejméně 14dní.Oraniště!! V LESE PLNO JEHLIČÍ A ROZŠLAPANÉ OD PĚŠÁKÚ!! V dávných dobách to zde bývalo super upravené a dnešek velký hnus ! Už nikdy více Jakuzsyce!!!!!

Jizerská OPS

Doporučujeme

Ubytování Jizerské hory
Široká nabídka ubytování v Jizerských horách. Horské penziony, hotely, chaty a apartmány za příjemnou cenu...
Lyžařské vosky na Sporticus.cz
Nejširší nabídka vosků, výbava pro servis lyží a další vybavení pro běžecké lyžování + nově prodejna v Bedřichově.

Odkazy k oblasti

Bieg Piastów
Známý lyžařský závod v Jakuszycích, v sekci „Pogoda“ se nachází info o aktuálních podmínkách (polsky)
Oficiální web města Szklarska Poreba
Město v údolí pod Jakuszycemi, na jehož webu se občas nachází info o aktuálních podmínkách Jakuszycích (polsky)
Běžecké trasy v Jakuszycích
Popis běžeckých tras na webu Jakuszyc (polsky)

více odkazů k oblasti

Kulturní akce - Liberecký kraj

Načítám data...
Další kulturní akce v Libereckém kraji