Lyžařské vosky na Sporticus.cz

Navazuje na zavedený eshop VOSKY.KAMZASNEHEM.CZ

 

Jakuszyce a okolí – běžky

Tato oblast sice leží mimo území ČR, ale přesto se stala oblíbenou pro mnoho českých lyžařů. Jakuszyce leží v polské části Jizerských hor, kousek za hranicemi pár kilometrů po silnici za Harrachovem. Okolo tamního biatlonového areálu je namotáno množství upravovaných závodních tratí, na které pak navazují i stopy vhodné spíše pro turisty, jako např. trasa v blízkosti horního toku Jizery. Oblast je lyžařsky propojena s českou částí Jizerských hor hraničním přechodem mezi Jizerkou a Orle.

Odkaz: webkamery - Jizerské hory

Nejnovější aktuality ze stopy

Přidat zprávu
Formulář pro přidání zprávy o aktuálních podmínkách - běžky

Vaše jméno, které se zobrazí u této zprávy. Ale byli bychom radši, kdybyste se zaregistrovali a přihlásili, pak nebudete muset jméno pokaždé vyplňovat :-) Jako nepřihlášený uživatel musíte u každé zprávy vyplňovat své jméno. Když se zaregistrujete/přihlásíte, bude vloženo automaticky.

Vyberte oblast, kde jste byli na běžkách

Datum, kdy jste byli v této oblasti lyžovat. Pokud to bylo víc dní po sobě, vyberte poslední den. Zapisujte ve formátu YYYY-MM-DD (např. 2009-12-24). Zprávu více než 9 dní starou sem ani nezkoušejte psát, nepůjde to – chceme informovat o aktuálních podmínkách a ne historických :-)

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně. Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány. Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Kontrolní otázka, proti spamu.

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně.
Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány.
Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

V této sezóně zatím nebyla k dané oblasti vložena žádná aktualita.

Aktuality ze sezóny 2015/2016, popř. starších

Info ze dne 2.4.
Pavka, vloženo 2.4.2016 11:39

Rano -3, v Jakuszycich premrzle, nahore prasan, ze ctvrtka na patek snezilo. Cerstve upravene k lomu i na Tiche Rovine, parada, malo lidi, jeste v 11 snih dobry.

Info ze dne 27.3.
Pavka, vloženo 27.3.2016 17:05

Ve stínu odpoledne mokrý firn, na slunci kase. Z Rozcesti pod Tichou Rovinou nahoru na Mlaki slušná stopa, včera sjezd na Gorzystow po Sina Droga, jde projet komplet cele. Dnes na Mokrá Prelecz, dolu na Biela Droga a Zielona Droga a Gorzystow, sněhu spousta, stopa slušná a zadní lidé. Na Velkou Jizerskou Louku včera odpo a dnes cely den prazilo slunce, sníh od včera viditelné ubyl. Směrem na Orle cele průjezdne a bude i zítra, ale uvidíme co tam zbyde do příštího víkendu.

Info ze dne 27.3.
von.maffersdorf, vloženo 27.3.2016 15:04

Stopy byly mezi 7-9 hodinou keramicky ledovaté, sjezdy o ústa. Pak to měklo a v 10h na slunci nejedoucí mokré. Ale bylo tam krásně. Nahoře kolem Cicha Rovnia asi nejhezčí stopy, ale i úseky kolem lomu dobré.

Info ze dne 26.3.
Martin Sajal, vloženo 26.3.2016 18:40

V Jakuszycích dnes dopoledne po sněžení (kombinovaném s deštěm) upraveno cca 40 km tratí - převážná část je vidět na GPS záznamu https://www.strava.com/activities/527391391 do 35,5 km, a protože na většině míst jezdí minimum lyžařů, tak tratě zůstaly i do odpoledne ve velmi dobrém stavu - v rámci možností, které dává počasí, vlhký sníh moc nejede a tam, kam odpoledne svítilo sluníčko, rychle měkne. Okruh směrem na Szklarskou Porebu upraven sice už v pátek, ale jak tam kromě cesty do lomu skoro nikdo nejezdí a trať vede lesem, tak stopy byly ve velmi dobrém stavu i dnes.

Sněhu skoro všude dost (rozhodně víc než před měsícem), jen na některých místech trasy z Orle nad údolím Jizery k Harrachovu horší místa, myslím že na jednom se bude nejpozději v pondělí přenášet + jsou tam i další nic moc úseky. Trasa dle Jakuszyce - Orle v dost použitém stavu, ale to je tam normální.

Info ze dne 25.3.
von.maffersdorf, vloženo 25.3.2016 22:06

Zdravím Dadu a Pavku - ráno to bylo brambořiště po křižovatku nad Harrachovem. Ale proháněli v 10h tam rolbu, možná i tam to vzali...

Info ze dne 25.3.
Dada a Pavka, vloženo 25.3.2016 19:28

Chci opravit von knížete. Byli jsme odpoledne 16-17 z Jakuszyc na Orle a zpátky a byly super podmínky pro klasiku (obě stopy) i brusleni. Chodci nic neznicili. Lehce sněžilo, podmínky ideální.

Info ze dne 25.3.
Luděk, vloženo 25.3.2016 19:27

Dnes to byl asi český den,kupodivu v Polsku nemají svátek,myslím,že každý musel být spokojen v oblasti lomu a pod Vysokým kamenem krásná stopa a málo lidí.Postupné drobné sněžení asi do zítra stopy zarovná,ale přesto vyrazte,dlouho to asi nevydrží a v pondělí pomlázku použijte i na trase.Dík za české běžkaře všem v Biegu Piastow a pěkný areál po demolici a výstavbě nového.

Info ze dne 25.3.
von.maffersdorf, vloženo 25.3.2016 12:50

Dnes mezi 7:00 - 10:00 klasika. Až na úsek Jakuszyce - Orle to byla paráda. Pěšáci tento úsek zmasakrovali. Pod 900m stopa spíše firnovatá a na fialový klistr, ale nad 900m prašánek i ve stopě. Naprosto úžasné stopy - motanice kolem Cicha Rownia. Je tam projetá trasa Biegu a bylo to dokonalé. Lidí i v 10h skromně. Mezi křižovatkami 40-41 nad chatou Robaczka se nadá jet. Vytáté + těžba!

Info ze dne 24.3.
Vašek, vloženo 24.3.2016 18:15

Klasika od 10 hodin. Super. Vše krásně upraveno. Stopy jak vysoustružený v perfektním stavu až do odpoledne. Minimum lidí, většina klasiků. Doufám, že bruslaři budou i o Velikonocích nadále rozorávat raději český Jizerky, protože stopu na klasiku dokážou zničit během chvíle. Tady je to navíc širší. Pravdou je, že české Jizerky jsou rozlehlejší a pro agresivní rychlý skejtaře atraktivnější.

Info ze dne 24.3.
l, vloženo 24.3.2016 8:38

Podmínky ještě dobré,ale hlavně-co se zde bude dít ve dvou dalších letech a co v centru vyroste-viz report na TV DAMI Jelenia Gora--Jakuszyce budou jedním z nejmodernějších center běžeckých a biatlon.disciplin.První náhledy na projekt v TV jsou trochu rozpačité-betonové monstrum._-????Uvidíme

Info ze dne 19.3.
Luděk, vloženo 19.3.2016 22:26

Tak překvapivá umrzlá stopa,projela jsem celý areál po krásně upravených stopách,umrzlo a klouzavo řešeno toškou stoupáku pod nohy,perfekt stopy a pak závěr samolotem na Orle.Prostě nádhera a počasí super.Avšak do Harrachova na vlak to je už z Orle na hraně-projeto a nad nádražím už jen led a konec sněhu.Přesto pro ty skalní běžkaře bezva den.Smekám před Biegem Piastow-díky za asi poslední úpravu tras. SUPER:

Info ze dne 17.3.
Brutus, vloženo 17.3.2016 2:27

Tak pěkné podmínky letos ještě nebyly píšou Poláci-tak alou na běžky do Jakuszyc.Velikonoce asi taky půjdou.co víc si přát při té bídě sněhové,

Info ze dne 16.3.
Jana, vloženo 17.3.2016 10:32

Ahoj, jaká je cesta z Jakuszyc na Voseckou a je na ni lepší nástup hned na okraji Jakuszyc, když přejdu koleje od Harrachova? Děkuji za info.

Info ze dne 12.3.
Luděk, vloženo 13.3.2016 8:30

Bylo dobře.Z centra po modré na Samolot ,sjezd do Orle a přes Jizerku k bunkru a nad Souší do PolubnéhoNa Orle pěkný den s RETRO během,hudba z Čech.,spousta občerstvení,pěkné historické ski,svátek lyží a lyžařů trochu kazilo mlhavo.Pak na Jizerce upraveno opět až k Václavíkově studánce.Kořenov Již Jen pěšky.Super den a jaro tvrdě útočí.Vrchní partie okolo Jakuszyc ještě vydrží.

Info ze dne 10.3.
Tomas, vloženo 10.3.2016 17:46

Nejsem znalec Jakuszyc, byl jsem tam dnes poprve, ale kolega Ludek ma pravdu. Jel jsem od jakuszycke zastavky nejvychodnejsi cestou Radiowej Jedynki a pote po Szklarske droze dojel krasne upravenou a prijemnou cestou na Orle. Odrud po (tusim) zlute podel trati zpet do Jakuszyc, ale ta je zajedno fadni rovinou, zadruhe byla zryta od pesich. Mam rad Polky, jsou to hezke holky, ale proc si radeji nevezmou lyze, kdyz jdou na zimni prochazku po stopach stop?
Z Orle na Jizerku je to nic moc-bez stroj.upravy, jen vyslapnuto. Z Orle po cervene po rovine, asi po 1km je nenapadna drevena znacka na Jizerku. Pak dva km hruznou cestou s prenasenim potucku, na ceske strane pak 2km prdak, ktery rozhodne nejde bruslit. Takze pouzit jen jako spojovacku bez ambic na zazitek.

Jizerská OPS

Doporučujeme

Ubytování Jizerské hory
Široká nabídka ubytování v Jizerských horách. Horské penziony, hotely, chaty a apartmány za příjemnou cenu...
Lyžařské vosky na Sporticus.cz
Nejširší nabídka vosků, výbava pro servis lyží a další vybavení pro běžecké lyžování + nově prodejna v Bedřichově.

Odkazy k oblasti

Bieg Piastów
Známý lyžařský závod v Jakuszycích, v sekci „Pogoda“ se nachází info o aktuálních podmínkách (polsky)
Oficiální web města Szklarska Poreba
Město v údolí pod Jakuszycemi, na jehož webu se občas nachází info o aktuálních podmínkách Jakuszycích (polsky)
Běžecké trasy v Jakuszycích
Popis běžeckých tras na webu Jakuszyc (polsky)

více odkazů k oblasti

Kulturní akce - Liberecký kraj

Načítám data...
Další kulturní akce v Libereckém kraji