Lyžařské vosky na Sporticus.cz

Navazuje na zavedený eshop VOSKY.KAMZASNEHEM.CZ

 

Ještěd, Liberec, Jablonec a okolí – běžky

Do společné oblasti jsme spojili Ještědský hřeben a níže položené běžecké areály v Liberci, Jablonci nad Nisou a jejich okolí. V roce 2009 se na Ještědu a v libereckém Vesci konalo mistrovství světa v klasickém lyžování. Na Ještědu probíhaly sice jen soutěže ve skocích na lyžích, ale po Ještědském hřebeni se dá jezdit i na běžkách. Dějištěm běžeckých závodů byl nově vybudovaný areál Vesec. Dalším známým lyžařským místem je biatlonový a lyžařský areál Břízky v Jablonci.

Odkaz: webkamery - Jizerské hory

Nejnovější aktuality ze stopy

Přidat zprávu
Formulář pro přidání zprávy o aktuálních podmínkách - běžky

Vaše jméno, které se zobrazí u této zprávy. Ale byli bychom radši, kdybyste se zaregistrovali a přihlásili, pak nebudete muset jméno pokaždé vyplňovat :-) Jako nepřihlášený uživatel musíte u každé zprávy vyplňovat své jméno. Když se zaregistrujete/přihlásíte, bude vloženo automaticky.

Vyberte oblast, kde jste byli na běžkách

Datum, kdy jste byli v této oblasti lyžovat. Pokud to bylo víc dní po sobě, vyberte poslední den. Zapisujte ve formátu YYYY-MM-DD (např. 2009-12-24). Zprávu více než 9 dní starou sem ani nezkoušejte psát, nepůjde to – chceme informovat o aktuálních podmínkách a ne historických :-)

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně. Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány. Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Kontrolní otázka, proti spamu.

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně.
Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány.
Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Řazení aktualit:

Dotaz
Adam Prskavec, vloženo 18.1.2017 17:36

Zdravím. Kam byste doporučili vyjet začátečníkovi do JIzerských hor? Budu se pohybovat v okolí České Lípy a Liberce. Děkuji. Adam

Zodpovědět
Dotaz
Kuzma, vloženo 17.1.2017 9:35

Zdravím, nějaké informace ohledně protažení rolbou v úseku: Jablonec (Břízky či Sádky) - Horní Maxov - Hrabětice? Díky

Zodpovědět
Info ze dne 15.1.
Jarek, vloženo 15.1.2017 19:45

Vratislavice.....tři kolečka, jedno nad Sluníčkem směr žlutá na Prosečskou ch.(dá se to vyběhnout na nějakých starších ski až na Proseč.ch,bylo to ale rozšlapané) druhé kolečko nejdelší je v prostoru mezi Sluníčkem a sídlištěm a hřbitovem a třetí kolem hřbitova směr pivovar, projeto skutrem. Nejtvrdší stopa kolem hřbitova na to, že sněžilo a foukalo, tak super....jo kdyby to mohla utáhnout rolba to by bylo něco !! a pak jen to upravovat skutrem a jinak řekl bych , že dost lyžníků.

Info ze dne 15.1.
Dája, vloženo 15.1.2017 18:42

Vesec - neděle a NEUPRAVENO. To je prostě tragédie a není se asi koho dovolat, protože na FB Kocumové nad špatnou úpravou hořekuje člen dozorčí rady areálu Cicvárek a předsedkyně představenstva Kocumová se v podstatě přidává. Absurdnější situaci by jeden nevymyslel.
Trasy tak zafoukané, že občas nebylo možné zjistit, kudy vlastně vedou. První půlhodinu jsem strávila prošlapáváním stopy menšího okruhu, neb kroužit pouze po stadionu nemusím. Lidí po 10 h opravdu dost, je fajn, že areál chtějí využít.
Kdyby, ale to jsem asi v příliš odvážných myšlenkách, kdyby opravdu někdo chtěl Vesec upravovat, nešly by dvě stopy? Obzvlášť na stadionu, kde je provoz největší, se mísí pomalí (starší, děti, začátečníci) s rychlejšími.

Info ze dne 15.1.
Martin, vloženo 15.1.2017 17:55

ve Vesci na tratích parádní podmínky, docela hodně lidí, ale samozřejmě neupraveno, netušm, proč to tam nemohli na neděli projet rolbou

Dotaz
Jarda, vloženo 15.1.2017 11:15

Ahoj. Vím, že už tady bylo zmíněno číslo do břízek v Jbc. Ale nevíte jak tam probíhá úprava takhle o víkendu. Šel bych se sklouznout jen tak na hodinku na skate, ale nejsem si jistý jestli má cenu se tam takhle v neděli kolem oběda (po celonočním sněžení) vypravovat... Nechce se mi tam bořit :-)

Zodpovědět
Info ze dne 14.1.
Honza, vloženo 14.1.2017 13:38

Byl jsem tam dnes rano a upravene to nebylo. Mozna ze odpoledne uz bude ...

Dotaz
Adam Václavík, vloženo 14.1.2017 20:19

Zdravím. Jaké místo okolo Liberce byste mi doporučili pro začátečníka? Rád bych se projel v hezké krajině a na upavené trati. Otázka je jak to bude v pondělí vypadat? Mám v plánu se jet projet v pondělí po obědě. Děkuji za tipy. Adam

Zodpovědět
Dotaz
Pavel, vloženo 14.1.2017 12:15

Ahoj, jak to vypadá ve Vesci? Co je upraveno?

Zodpovědět
Dotaz
Zuzana, vloženo 13.1.2017 21:47

Dobry vecer,
byl nekdo dnes bezkovat v areali Vesec? Jaka je tam kvalita pro skate a pro klasiku?
Na strankach se pise, příští úprava: 14. 1. 2017 8:00, tak verim, ze to probehne:)
Je mozne tam pres vikendy bez problemu parkovat? Moc dekuji!

Zodpovědět
Dotaz
Verča, vloženo 13.1.2017 18:46

Ahoj, jak to vypadá s běžeckými stopami v okolí Ještědu? (vých.bod nahoře na ještědském parkovišti) Jsou zde upravené tratě nebo musí člověk za běžkováním do Jizerek?
Díky za odpověď!

Zodpovědět
Info ze dne 12.1.
Pospíšil Honza, vloženo 12.1.2017 16:43

na kamenec

Dotaz
Petr, vloženo 12.1.2017 21:08

Dobrý den, můžete mi, prosím, napsat, kde je nejlepší nastoupit na vratislavický běžkařský okruh? Nejlépe adresu, nikdy jsem tam nebyl a nevím, kde to je :-) Děkuji

Zodpovědět
Info ze dne 11.1.
Martin, vloženo 11.1.2017 17:36

Vratislavice dnes v 10, skate : Bál sem se menší sněhové vrstvy, ale opak byl pravdou. Sněhu tady je dostatek. Rolbou projeto na klasiku i skate. Tím že to je na louce, hromadu místa na lyžování, 2 stopy pro klasiku a jeden pruh pro skate. U paneláku kde se nejvíce nastupuje jsou podmínky horší, skate je rozšlapaný, občas se ze skatového pruhu stávali další 2 pruhy pro klasiku. V odlehlejších místech už to bylo lepší, avšak stejně to bylo hodně rozbořený od pěších a bylo to hodně měkký, takže velmi náročné podmínky, stopy u klasiku vypadaly lépe. Chtělo by to znovu upravit. Lidí jsem pár potkal, cca 5. Tím že je to otevřená louka, fouká tam nepříjemný vítr. Zde přikládám ještě fotky pro představu.
https://postimg.org/image/6wluov2af/
https://postimg.org/image/jl1q390ql/
https://postimg.org/image/iq2yx9dnn/

Info ze dne 10.1.
naivka, vloženo 10.1.2017 16:22

Naivně jsem naletěla propagačnímu videu a vyrazila do Vesce. Ač mělo být dnes upraveno, tak rozhodně nebylo, aspoň ráno ne. Ve čtvrtek mi bylo sděleno, že sjezdovky mají přednost. Rolba v areálu původně vůbec nebyla, nemohlo se včas upravit, aby byl nějaký podklad. V pátek zafoukáno, že prý upraví, až přestane foukat. Vítr ale odfoukl i sníh z mostků a návětrných stran, čehož si asi nevšiml rolbař a hlínu s trávou parádně rozmetal na určitých úsecích. Stopu vesměs nelze najít, ale zase vám na to večer posvítí. Jedním slovem úprava naoko. Škoda, že areál z mistrovství světa není upraven aspoň na úrovni Vratislavic. Dlabou tam na to.

Jizerská OPS

Doporučujeme

Ubytování Jizerské hory
Široká nabídka ubytování v Jizerských horách. Horské penziony, hotely, chaty a apartmány za příjemnou cenu...
Lyžařské vosky na Sporticus.cz
Nejširší nabídka vosků, výbava pro servis lyží a další vybavení pro běžecké lyžování + nově prodejna v Bedřichově.

Odkazy k oblasti

Trasy v okolí Kryštofova Údolí
Aktuální stav, popis a mapy běžkařských tras v okolí Kryštofova Údolí na Ještědském hřebeni
EYOWF 2011
Stránky Zimního evropského olympijského festivalu mládeže 2011, obsahují informace o areálech ve Vesci a v Břízkách včetně map
Lyžařské trasy ve Vratislavicích
Mapy běžkařských tras ve Vratislavicích nad Nisou na okraji Liberce

více odkazů k oblasti

Kulturní akce - Liberecký kraj

Načítám data...
Další kulturní akce v Libereckém kraji