Lyžařské vosky na Sporticus.cz

Navazuje na zavedený eshop VOSKY.KAMZASNEHEM.CZ

 

Ještěd, Liberec, Jablonec a okolí – běžky

Do společné oblasti jsme spojili Ještědský hřeben a níže položené běžecké areály v Liberci, Jablonci nad Nisou a jejich okolí. V roce 2009 se na Ještědu a v libereckém Vesci konalo mistrovství světa v klasickém lyžování. Na Ještědu probíhaly sice jen soutěže ve skocích na lyžích, ale po Ještědském hřebeni se dá jezdit i na běžkách. Dějištěm běžeckých závodů byl nově vybudovaný areál Vesec. Dalším známým lyžařským místem je biatlonový a lyžařský areál Břízky v Jablonci.

Odkaz: webkamery - Jizerské hory

Nejnovější aktuality ze stopy

Přidat zprávu
Formulář pro přidání zprávy o aktuálních podmínkách - běžky

Vaše jméno, které se zobrazí u této zprávy. Ale byli bychom radši, kdybyste se zaregistrovali a přihlásili, pak nebudete muset jméno pokaždé vyplňovat :-) Jako nepřihlášený uživatel musíte u každé zprávy vyplňovat své jméno. Když se zaregistrujete/přihlásíte, bude vloženo automaticky.

Vyberte oblast, kde jste byli na běžkách

Datum, kdy jste byli v této oblasti lyžovat. Pokud to bylo víc dní po sobě, vyberte poslední den. Zapisujte ve formátu YYYY-MM-DD (např. 2009-12-24). Zprávu více než 9 dní starou sem ani nezkoušejte psát, nepůjde to – chceme informovat o aktuálních podmínkách a ne historických :-)

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně. Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány. Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Kontrolní otázka, proti spamu.

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně.
Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány.
Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

V této sezóně zatím nebyla k dané oblasti vložena žádná aktualita.

Aktuality ze sezóny 2015/2016, popř. starších

Info ze dne 1.2.
Marek, vloženo 2.2.2016 16:19

Nemáte někdo info o stavu sněhu v Břízkách ? Existuje nějaký link na zdejší webkameru ? Díky. M.

Info ze dne 31.1.
Radek, vloženo 2.2.2016 19:37

V neděli tam byli závody v biatlonu žáků. Je tam okruh 1,5 km z umělého sněhu. Sněhu dost. O žádné webkameře nevím.

(Odpověď na dotaz uživatele Marek z 2.2.: Nemáte někdo info o stavu sněhu v Břízkách ? Existuje nějaký link na zdejší webkameru ? Díky. M.)

Info ze dne 29.1.
zoly, vloženo 29.1.2016 10:38

Pochvala rolbaři z Jizerky. Ze Souše ideální trať pro bruslení, jedna stopa pro klasiky vpravo v ideální pozici. Byl jsem tam v 8,30 - 10 hod. dopoledne. Bohužel nějaký IDIOT s osobákem projel ze Smědavy až na Souš!!! Prostředek pro bruslení moc neporušil, zato zničil 90 % stopy pro klasiky po celé trase!!!

Info ze dne 28.1.
Redakce, vloženo 29.1.2016 7:33

Ve Vesci už nezbyl ždáný sníh, na Ještědském hřebeni hodně ubyl a stav běžkařských tratí na Ještědu je velmi špatný. Toto je hrubý přepis informací z rozhovoru s provozovatelem areálu na Ještědu v dnešním ranním Studiu 6 České televize.

Info ze dne 21.1.
Nikola, vloženo 22.1.2016 9:38

Někdo info o Vesci? Sněhu tam bude dost, je to aspoň trochu upravené?

Info ze dne 20.1.
Bembi, vloženo 21.1.2016 14:50

Dají se najít nějaké najeté trasy okolo Kozákova?

Info ze dne 20.1.
zoly, vloženo 20.1.2016 13:34

(Odpověď na dotaz uživatele Kamil z 20.1.: Ahoj, nevíte aktuálně o nějaké příjemné cestě vhodné pro bruslení, nejlépe bez velkých převýšení, abych zvládl za sebou tahat kočár s děckem? Okruh mi nevadí, potřebuji jen něco naběhat co nejblíže, tedy preferuji nižší polohy. Díky za odpověď.)

Soušská silnice, je to na začátku rovina, dá se ale jet až okruh přes Kneipu, Smědavu. Pak to dá cca 20 km.

Info ze dne 19.1.
Kamil, vloženo 20.1.2016 8:41

Ahoj, nevíte aktuálně o nějaké příjemné cestě vhodné pro bruslení, nejlépe bez velkých převýšení, abych zvládl za sebou tahat kočár s děckem? Okruh mi nevadí, potřebuji jen něco naběhat co nejblíže, tedy preferuji nižší polohy. Díky za odpověď.

Info ze dne 15.1.
Pavel, vloženo 16.1.2016 21:52

Nevi nekdo, jak to vypada na hrebenovce Cerne Studnice? Pujde to na kamenacky? Dik.

Info ze dne 15.1.
L, vloženo 16.1.2016 1:10

V pátek po poledni projeli v Jablonci kolečko v Břízkách (až k Jindřichovské stráni), bez vyřezání stopy (na to je ještě málo sněhu), ale i tak to bylo příjemné a na bruslení fajn.

Info ze dne 14.1.
Roman, vloženo 15.1.2016 10:13

Neví někdo zda je upravené kolečko nad kostelem ve Smržovce?, děkuji

Info ze dne 8.2.
bežky, vloženo 8.2.2015 18:45

Křižanské sedlo (580 m.n.m.) - Dánské kameny (720) - Výpřež (770) - nad malý viadukt (505) - penzion Novina (560) - (Křiž.sedlo). Celkem 16km, sněhu cca 15cm po celé trase a perfektní stopa, asi od skůtru. Téměř žádní lidi, krásný kout Ještědského hřebene. Doporučuji.

Info ze dne 2.2.
Kutnohorák Radim, vloženo 4.2.2015 14:29

Z Hrabětic se díky dostatku sněhu dá v pohodě dojet až do Jablonce. V pondělí pozdě odpoledne jsem vyrazil od Kapličky a na louce pod Slovankou najel na čerstvě projetou stopu od rolby, po které jsem dojel až ke stadionu v Břízkách. Parádní byl sešup Tobogánem mezi Maxovem a Jindřichovem. Na biatlonové střelnici bylo živo, ale Gabču Soukalovou, která se tam teď prý připravuje na "svěťák" v NMNM jsem neviděl :(((. Moc hezky se tam jezdí za umělého osvětlení. Holt Jablonečáci se maj! Cestu zpět jsem absolvoval už za svitu měsíčku po stejné trase. Osvětlené chalupy v Jindřichově, Maxově a Hraběticích byly jak z pohádky. Prostě nádhera! Všem tuto trasu doporučuju vyzkoušet.

Info ze dne 30.1.
Honza, vloženo 30.1.2015 20:17

Nejlépe dole u hotelu Břízky, buď na rohu ulic Sportovní a K Rybárně nebo před hotelem vlevo u fotbalového hřiště

Info ze dne 30.1.
Tomas, vloženo 30.1.2015 14:11

areál Břízky: Ahoj, prosím o radu. Kde zaparkovat legálně nejblíž auto. Díky
Tomáš

Jizerská OPS

Doporučujeme

Ubytování Jizerské hory
Široká nabídka ubytování v Jizerských horách. Horské penziony, hotely, chaty a apartmány za příjemnou cenu...
Lyžařské vosky na Sporticus.cz
Nejširší nabídka vosků, výbava pro servis lyží a další vybavení pro běžecké lyžování + nově prodejna v Bedřichově.

Odkazy k oblasti

Trasy v okolí Kryštofova Údolí
Aktuální stav, popis a mapy běžkařských tras v okolí Kryštofova Údolí na Ještědském hřebeni
EYOWF 2011
Stránky Zimního evropského olympijského festivalu mládeže 2011, obsahují informace o areálech ve Vesci a v Břízkách včetně map
Lyžařské trasy ve Vratislavicích
Mapy běžkařských tras ve Vratislavicích nad Nisou na okraji Liberce

více odkazů k oblasti

Kulturní akce - Liberecký kraj

Načítám data...
Další kulturní akce v Libereckém kraji