Lyžařské vosky na Sporticus.cz

Navazuje na zavedený eshop VOSKY.KAMZASNEHEM.CZ

 

Jizerské hory – běžky

Rozlohou sice nevelké, ale lyžaři hodně vyhledávané – to jsou Jizerské hory. Jen málokteré hory mají tak hustou síť upravovaných běžkařských tras, jako Jizerky. Není to jen Jizerská magistrála, nejrozsáhlejší a nejznámější oblast v Jizerkách s hlavním nástupním místem v Bedřichově, ale i další méně známá a přesto velmi pěkná místa.

Oblast jsme rozdělili na následující podoblasti:

Užitečnou pomůckou je mapa aktuálně upravených tratí v Jizerských horách na Skimapě.

Odkaz: webkamery - Jizerské hory

Nejnovější aktuality ze stopy

Přidat zprávu
Formulář pro přidání zprávy o aktuálních podmínkách - běžky (změnit na sjezdovky)

Vaše jméno, které se zobrazí u této zprávy. Ale byli bychom radši, kdybyste se zaregistrovali a přihlásili, pak nebudete muset jméno pokaždé vyplňovat :-) Jako nepřihlášený uživatel musíte u každé zprávy vyplňovat své jméno. Když se zaregistrujete/přihlásíte, bude vloženo automaticky.

Vyberte oblast, kde jste byli na běžkách

Datum, kdy jste byli v této oblasti lyžovat. Pokud to bylo víc dní po sobě, vyberte poslední den. Zapisujte ve formátu YYYY-MM-DD (např. 2009-12-24). Zprávu více než 9 dní starou sem ani nezkoušejte psát, nepůjde to – chceme informovat o aktuálních podmínkách a ne historických :-)

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně. Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány. Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Kontrolní otázka, proti spamu.

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně.
Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány.
Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Řazení aktualit:

Info ze dne 6.3.
C2S, vloženo 6.3.2017 21:53

Zcela vyjimečně musím zahájit skůtrařskou kritikou viz. pár příspěvků zpátky - opravdu je nutné, aby se parta z bufetu na Hřebínku jezdila otáčet po skončení dne nahoru na Točnu??? To mi hlava nebere. To jsou tam snad jenom "bufeťáci", to nejsou lyžaři, že musí nutně každý den k večeru rozrýt celé třičtvrtěkilometrové stoupání? Třeba ten skútr nemá zpátečku nebo to nejde dole vytočit, ale fakt to nejde nějak vyřešit? Díky, koupím si příště o horký jabko navíc ;-).

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 5.3.
Plaz, vloženo 8.3.2017 17:35

O víkendu 4-5.3.byly v oblasti Jizerka-Smědava parádní podmínky, hlavně když se to porovná s jinými horami. Vyrazil jsem s dětmi, mírně nám to pokazil jen zážitek z Předělu směrem na Paličník. Stopa je ve stoupání jen vpravo, děti tam na můj pokyn jely. Z kopce se řítili ve vajíčku testosteronový borci, pár metrů před dětma začali sprostě řvát, děti vyskočily ze stopy a borci projeli. Pokud jste se poznali, styďte se. Ostatním co se umí na kolem projíždějící usmát, děkuju za prima společnost. Skol

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 5.3.
Pavel, vloženo 5.3.2017 17:42

Ahoj všem, výstředním pracháčům doporučuji nechat se vysadit vrtulníkem Na Knajpě a zvolit směr výletu Jizerka. Všechno super sjízdné, ráno to jelo parádně, odpoledne už si slunce vybralo svojí daň v podobě měknoucího podkladu. Pro běžkaře bez vrtulníku se nabízí alternativa autem na parkoviště Jizerka - Mořina. Ale chce si to přivstat, ráno kolem 9,00 už většinou plno. Pro většinový zbytek lyžařských nadšenců, s nástupním místem v Bedřichově, už doporučuji zvážit volbu lyží. Dnes jsem to odjel na A-čkových Atomikách, ale kolem Krásný Máří už mi jich bylo líto. Na sněhu už je dost bordelu a místy už je vidět přes nano vrstvu ledu asfalt. I přes nějaké ty výhrady to bylo dnes super svezení. Ahoj

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 5.3.
Veru, vloženo 5.3.2017 17:17

Dnes v 8h skate Maliník-Hřebínek-Točna-Knajpa-Smědava a zpět. Pozor kousek od Maliníku, už tam je jedno hodně vytáté místo Na Točnu celkem oraniště, kolem Máří led a krapet asfalt, od Máří už pěkné. Akorát ty dva skútry co jely uprostřed stopy v tom měkkém sněhu tomu moc nepřidaly :-/

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 5.3.
zoly, vloženo 5.3.2017 12:08

(Odpověď na dotaz uživatele Jarouš z 4.3.: Prosím dejte dneska někdo vědět, jestli by to tam zítra mohlo být na pěkné lyže, šutračky, nebo no kolo :).)

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 5.3.
zoly, vloženo 5.3.2017 12:07

Mořina - Knajpa - Smědava - Mořina. Dnes ráno super podmínky... po 9. to pomalu začíná měknout, ale je to firnovaté, což, znamená, že na bruslení dobré. Jen nepotkat skupinu pěšáků blbů - jak ničí měknoucí trať na stoupání ze Smědavy na Knajpu... Já bych to zpoplatnil. EET - pokladnu na každé nástupní místo, kde je upraveno, vybírat 50,- Kč za lyžaře a pokutu 500,- Kč za pěšáky, pejskaře, fatbiky... A hned by bylo na úpravy...

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 4.3.
Barbora, vloženo 6.3.2017 13:18

Z Marian.hory pres boudy na Protrzenku, na Smedavu a stejne zpet. Na to teplo bezva, celou dobu brusleni, snehu vsude jeste dost. Jedine co kazi raodst z vyletu jsou lidi na kolech. Bohuzel ani diskuse s nima nikam moc nevede. Krapet se utesuji tim, ze kdyz jimneco rekne 10lidi na bezkach, ze se na to priste treba vykaslou. Jak na ne reagujete vy? Ignorujete nebo zkousite vysvetlit at 2-
3mesice v roce kdy se upravuji stopy, tam proste nejezdi! Dokonce jsme potkali nejaky tupce na elektrobiku, tomu fakt nerozumim. Ryhy jako blazen, na sjezd z bud na Marian.horu opravdu nebezpecne pro mene zdatne.

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 4.3.
Dušan, vloženo 6.3.2017 12:02

(Odpověď na dotaz uživatele Karel z 6.3.: Nevíte někdo jak vypadá cesta z Bílé kuchyně do Oldřichova...kam až se dá dojet, díky za info
K.)
Vůbec tam nejezdi, pod Kuběnkovou chatou je kousek ledovaté silnice, pak jehličí a vytáto na čistý asfalt. Jinak hezká procházka s lyžema v rukách.

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 4.3.
Petr, vloženo 4.3.2017 18:30

Večerní úprava proběhla ve správný čas, takže brzy ráno pěkné svezení po manžestru, celkem to odjíždělo celou cestu z Bedřichova na Jizerku (skejt i stopy). Pak už bohužel zaúřadovalo slunce a rychle to zpomalilo. Po devátý hodině už to jelo jen ze Ždárku na Točnu, kde to bylo ve stínu. Sněhu zatím dost, jen pár desítek metrů na Máří radši soupaž, za tmy by to mohlo nepříjemně překvapit..

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 4.3.
Irena, vloženo 4.3.2017 15:44

Podminky rano skvele, odpoledne hodne rozmekle. Technika skate, bedrichov-jizerka a zpet, vse sjizdne na dobrych lyzich. Doporucuju jet brzy rano. Nejhorsi pasaz Krasna Mari.

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 3.3.
Křemílek, vloženo 7.3.2017 16:38

Jaké to bylo? Na tento předjarní čas skvělé, zejména dopoledne. Podařilo se mi jet od Maliníku jako první za rolbou, to byla fantazie. Celá trasa na Jizerku velmi pěkná, Kasárenská a Jezdecká pěkně odsýpaly. Cesta zpět už poněkud horší, od Kristiánova dolů do Bedřichova regulérní hrabadlo, při 5 stupních se nebylo co divit. Ale krásné svezení.

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 3.3.
Vašek, vloženo 4.3.2017 11:35

Omlouvám se, že s mazáním neporadím, ale já v tomto období používám nanogripy, které se nemažou. Včera jsem na nich běžel bez mazání 50 km, do kopců držely perfektně (stoupák ze Smědavy na Paulovu paseku stříďákem za pár minut bez jedinýho proklouznutí) a z kopce to jede slušně. Toto roční období, nadnulové teploty a mokrý sníh či firn se mi díky tomu líbí z celé zimy nejvíce. To je ale můj názor, nesnáším ty lepidla - klistry. Ovšem znamená to ideálně mít běžky dvoje, jako já.
(Odpověď na dotaz uživatele Jana z 4.3.: Prosim o radu čím namazat na klasiku. Děkuji)

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 3.3.
Vašek, vloženo 3.3.2017 22:06

Ráno od 9 hodin jlasicky z Bedřichova. Vše pěkně upraveno k Nové louce, od Nové louky k Blatnému rybníku neupraveno, ale cestou jsem potkal rolbu a pak už to bylo všude skvělé. Od Kristiánova nahoru kolem Knajpy a na druhou stranu k Jizerce všude naprosto skvělé podmínky. Stopy z čerstvého prašanu, jenom to kolem poledne na slunci už samozřejmě měklo. Zpět od Nové louky dolů klasicky špinavé oraniště. Nevím, jak dlouho to ještě v Bedřichově vydrží, hodně pomohl technický sníh mezi NL a stadionem. Ale z druhé strany kolem Jizerky, Smědavy, Knajpy a po skončení Biegu Piastow i u Poláků to snad bude ještě nějaký čas dobré poježděníčko :)

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 3.3.
Tomáš H, vloženo 3.3.2017 21:20

odpověd na Šárku,toto samé udělala obsluha Hřebínku v neděli navečer po J50,kdy jsem rolbu potkal na Točně a jela směr Ždárek a než jsem sjel na Hřebínek tak už to bylo zničeno skůtrem,nechápu proč se nedomluví,šlo opravdu o pár minut a nebo ve stánku na Hřebínku dělají totální negramoti,od té doby raději budu lízat sníh než si u nich něco dát.

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 3.3.
Daniela, vloženo 3.3.2017 20:40

Dneska jsme tam byli. Upravené to sice nově nebylo, což nám, kochačům, to vůbec nevadilo, zato tam napadl nový prašan, dojeli jsme až na vrchol Bílé skály, krása, atmosféra jak v půlce ledna, pak to bylo moc pěkné k Tetřeví boudě a kolem Kapradníku ke Hvězdě (jen kolem Turnovské trochu horší, ale jen kousek). V dolních partiích (např. u Pašeráka) jsme nejeli. Vrchní okruh ale doporučuju, sněhu hromada, na klasiku v pohodě, bruslení asi horší.
(Odpověď na dotaz uživatele Vláďa z 3.3.: Ahoj, nemáte aktuální zprávy o stopách na Bílé Skále nad Příchovicemi?)

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Jizerská OPS

Doporučujeme

Ubytování Jizerské hory
Široká nabídka ubytování v Jizerských horách. Horské penziony, hotely, chaty a apartmány za příjemnou cenu...
Lyžařské vosky na Sporticus.cz
Nejširší nabídka vosků, výbava pro servis lyží a další vybavení pro běžecké lyžování + nově prodejna v Bedřichově.

Odkazy k oblasti

Jizerská o.p.s.
Jizerská o.p.s. upravuje stopy na Jizerské magistrále a pravidelně informuje o místech, která byla upravena

Kulturní akce - Liberecký kraj

Načítám data...
Další kulturní akce v Libereckém kraji