Jizerské hory – běžky

Rozlohou sice nevelké, ale lyžaři hodně vyhledávané – to jsou Jizerské hory. Jen málokteré hory mají tak hustou síť upravovaných běžkařských tras, jako Jizerky. Není to jen Jizerská magistrála, nejrozsáhlejší a nejznámější oblast v Jizerkách s hlavním nástupním místem v Bedřichově, ale i další méně známá a přesto velmi pěkná místa.

Oblast jsme rozdělili na následující podoblasti:

Užitečnou pomůckou je mapa aktuálně upravených tratí v Jizerských horách na Skimapě.

Odkaz: webkamery - Jizerské hory

Nejnovější aktuality ze stopy

Řazení aktualit:

Info ze dne 12.3.
Standa, vloženo 12.3.2018 19:18

Bedřichov-U Nové louky-Vládní sněhu na klasiku dost,sice vlhký,rozmáčený místy.Vládní -Pod Olivetskou horou-Hřebínek v stopách dost jehličí,zledovatělé stopy i mezi stopami ledové plochy,místy sníh nebyl.Hřebínek-Gregorův kříž-Nová louka-Bedřichov sníh spíš rozmáčený , v stopě občas průjezd vodou

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 12.3.
Petra Vojta, vloženo 12.3.2018 17:53

Skate,Prezidentská,v.n. Josefov důl,Kristianov,Tocna,Hrebinek,N.Louka: rano projela rolba, docela to šlo,kolem nádrže pěšky,, měkčí sníh,někde ledové úseky,přenášení na Tocne,z Hrebinku už jen za deště, přemýšlime kam zítra.... Mate někdo tip?

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 11.3.
Roman, vloženo 14.3.2018 12:30

Jel jsem z Harrachova-Nový Svět a projel jsem + - celou polskou část. Nahoře dostatek sněhu, pro turistu celkem kvalitní, ale samo mokrý. V nižších vzdálenějších částech (od Jakuszyce) už méně upravované a tím i špinavější (jehličí). Nejhorší část byla směr Sklarska Poreba (od Jakuszych na severo-východ), od tratě nahoru už to nešlo, málo sněhu (tam jsem musel otočit).

> Jakuszyce a okolí

Info ze dne 11.3.
., vloženo 13.3.2018 2:49

Odpověď
komu : gven, vloženo 11.3.2018 21:11

Láďa nic zachraňovat nebude, je po operaci, můžeš zaskočit místo něj, anebo by měl někdo z ops se jít na kritoické úseky.
Jo a kdyby tenkráte Láďa Blateňák nenacházel, tak teď už je tam asfalt!

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 11.3.
Mates, vloženo 11.3.2018 23:40

Taktak, včera Máří a vše v pohodě, dnes přenášení mostek nad Hřebínkem, Točna - Máří (cca 500m). U Závor asi taky brzo, Paličník též. Bohužel to jde rychle

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 11.3.
gven, vloženo 11.3.2018 21:11

Dnes večer NL Rozmezí Smědava Kasárenská Máří Hřebínek. Na NL voda, kolem Máří 5x přenášení, na hraně je to ve sjezdu z Točny, pár horších míst je i z Hřebínku na NL. Nejlepší Kasárenská. Od pátku se to výrazně zhoršilo. Nechci bejt pesimista, ale tohle už ani Láďa Mizera nezachrání .(

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 11.3.
P., vloženo 11.3.2018 19:45

Skejt Bedřichov - Kristiánov - Knajpa - Kiosek - Předěl - Paličník - Předěl - Smědava - Knajpa - Kristiánov - Bedřichov. Dopoledne ještě jakž takž tuhé, odpoledne na sluníčku dost rozměklé. Sníh souvislý až na dvě místa u Nové louky a mezi Paličníkem a Předělem. Na obou to ještě šlo obejít, ale ještě jeden takový den a už to bez sundavání nepůjde. Z doslechu Krásná Máří od vyhlídky k Točně spíš už jen na pěší.

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 11.3.
Iva z Jizerek, vloženo 11.3.2018 11:43

Dnes po sedmé ráno z Nové Louky - Rozmezí - Smědava - Předěl - Kiosek na Promenádní - Kasárenská - Rozmezí - Nová Louka: sněhu zatím dost, všude na tekuté vosky, stopy slušné, ovšem brzy na mnoha místech poničené od bruslařů. Pejskaři dva a oba značně agresivní po upozornění, že v těch místech jsou psi zakázaní.

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 10.3.
Luděk, vloženo 11.3.2018 14:14

Liduprázdné ,upravené tratě ráno od 08.00,trochu mrholen,í ale v celé oblasti Tiché roviny od Samolotu až k lomu super svezení.V poledne na Orle retro závody s nádhernou účastí i z Čech,dost kibiců a skvělá nálada jakoby s ukončením sezony.Avizovaná tepla tomu nasvědčují.Tak na další sezonu Skol a Ať to frčí a do Jakuszyc poděkování za krásnou péči o tratě a hodně zdaru s budováním nového areálu v Jakuszycích .

> Jakuszyce a okolí

Info ze dne 10.3.
Dája, vloženo 11.3.2018 7:39

Byli jsme včera kolem Hvězdy. Vyjížděli jsme od chaty Hvězda, jen po horních okruzích. Sněhu dost. Místy jehličí. (třeba pod Turnovskou chatou). Upraveno někdy od čtvrtka. Na klasiku pohoda. (Nebruslíme). Samozřejmě sníh mokřejší, pomalý.
(Odpověď na dotaz uživatele ilouš z 10.3.: Dobrý den, jak to vypadá okolo Kořenova prosím.... děkuji)

> Hranice Jizerských hor a Krkonoš

Info ze dne 10.3.
Dan P., vloženo 10.3.2018 23:46

Dnes projeto z Jakuszyce přes Orle a dále na Jizerku a Bedřichov. Všude dost sněhu, projeté stopy. Sníh mokrý, na klasiku jsem mazal univerzální klistr Swix a fungoval dobře.

> Jakuszyce a okolí

Info ze dne 10.3.
Tomas, vloženo 10.3.2018 23:09

V sobotu Jizerka-Morina, Bunkr, Jezdecka, Kurovec, Knejpa, Smedava, Cerna Smeda, Predel, Kiosek, Bunkr, Morina. Nad nulou, odpoledne se jeste oteplilo, jak predpovidali, mokry snih, na klasiku tuhe vosky (V50, pak V55 a nekteri nakonec V60, slo to, ale mozna to chtelo spis klistr, obcas klouzalo, obcas drhlo). Dest temer zadny (nepatrne kolem 10h, pak uz nic). Ve stope fajn svezeni, i kdyz hulky se uz obcas bori a jede to pomalu, snih cisty, slo i na Ackove lyze, mene lidi nez pred tydnem. Snehu porad dost (na teto trase).

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 10.3.
Ane, vloženo 10.3.2018 20:27

V sobotu odpoledne/večer Maliník-Vládní-Za Černou Nisou-Nová louka-Maliník vše průjezdné, klister držel hezky. Kousek od Maliníku asi 3x 10m úseky, kde je třeba jet opatrněji kvůli mála sněhu, jinak úplně OK. Měkký mokrý sníh, žádné ledové plotny. Takhle k večeru minimum lidí, paráda.

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 9.3.
gven, vloženo 9.3.2018 22:18

z bedrichova na rozmezi a pres mari zpet. nekolik typu snehu, po novou louku klistr drzel, dal zacal lepit a drhnout, a to vyrazne. mazal bych zitra tuhy vosky, zacatek bude sice horsi, ale vejs to pujde.

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 9.3.
Daniela, vloženo 9.3.2018 20:02

Dnes po poledni M. Hora - Protržená - Knajpa - M. Boudy - M. Hora. Sněhu je dost, ale namazat tutovku nešlo. Změklé úseky, které pobral klistr, střídaly místa, kde to vůbec nešlo (typické mejdlo)... takže takový přískok vpřed. Trocha tepla a nová úprava to na víkend snad spraví.

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Jizerská OPS

Doporučujeme

Ubytování Jizerské hory
Široká nabídka ubytování v Jizerských horách. Horské penziony, hotely, chaty a apartmány za příjemnou cenu...
Lyžařské vosky na Sporticus.cz
Nejširší nabídka vosků, výbava pro servis lyží a další vybavení pro běžecké lyžování i další sporty + prodejna v Bedřichově i v Praze.

Odkazy k oblasti

Jizerská o.p.s.
Jizerská o.p.s. upravuje stopy na Jizerské magistrále a pravidelně informuje o místech, která byla upravena