Lyžařské vosky na Sporticus.cz

Navazuje na zavedený eshop VOSKY.KAMZASNEHEM.CZ

 

Jizerské hory – běžky

Rozlohou sice nevelké, ale lyžaři hodně vyhledávané – to jsou Jizerské hory. Jen málokteré hory mají tak hustou síť upravovaných běžkařských tras, jako Jizerky. Není to jen Jizerská magistrála, nejrozsáhlejší a nejznámější oblast v Jizerkách s hlavním nástupním místem v Bedřichově, ale i další méně známá a přesto velmi pěkná místa.

Oblast jsme rozdělili na následující podoblasti:

Užitečnou pomůckou je mapa aktuálně upravených tratí v Jizerských horách na Skimapě.

Odkaz: webkamery - Jizerské hory

Nejnovější aktuality ze stopy

Přidat zprávu
Formulář pro přidání zprávy o aktuálních podmínkách - běžky (změnit na sjezdovky)

Vaše jméno, které se zobrazí u této zprávy. Ale byli bychom radši, kdybyste se zaregistrovali a přihlásili, pak nebudete muset jméno pokaždé vyplňovat :-) Jako nepřihlášený uživatel musíte u každé zprávy vyplňovat své jméno. Když se zaregistrujete/přihlásíte, bude vloženo automaticky.

Vyberte oblast, kde jste byli na běžkách

Datum, kdy jste byli v této oblasti lyžovat. Pokud to bylo víc dní po sobě, vyberte poslední den. Zapisujte ve formátu YYYY-MM-DD (např. 2009-12-24). Zprávu více než 9 dní starou sem ani nezkoušejte psát, nepůjde to – chceme informovat o aktuálních podmínkách a ne historických :-)

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně. Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány. Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Kontrolní otázka, proti spamu.

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně.
Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány.
Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Řazení aktualit:

Info ze dne 24.1.
Růža, vloženo 25.1.2017 10:09

Super poježdění,úpravy netřeba.
To se nedivím když baštíš prášky pro koně.
Asi zavolám Ap........

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 24.1.
Marek F., vloženo 25.1.2017 9:29

Ahoj, Skate včera večer naprosto super, ale podařilo se mě ztratit klíče od automobilu VW. Možná v té předposlední zatáčce před nájezdem na stadión. Info 602222532. Odměna jistá.

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 24.1.
Mapak, vloženo 25.1.2017 7:19

Skate Maliník-Vládní-Nová Louka-Kristiánov-Rozmezí-Mariánskohorské boudy-Protržená přehrada-Kasárenská-Knajpa-Krásná Máří-Bílé buky-Kristiánov-Nová Louka-Vládní-Maliník. Jednoduše ideální. Rychlé, bez ploten, všude se dalo odrazit. I stopy na klasiku vypadaly po celé cestě skvěle.

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 24.1.
Tomáš H, vloženo 24.1.2017 8:48

Dnes 5:10 Maliník-Hřebínek-Máří-Ždárek a zpět,jel jsem skate,svezení perfektní,stopy na klasiku vypadaly výborně a hlavně nikde ani noha.Vzkaz pro Růžu kyčel nebolela.

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 22.1.
Jakub, vloženo 24.1.2017 13:32

Kvalitní bežecké lyžování je také v okolí Zásady - tratě upraveny rolbou na bruslení i skůtrem na klasiku. Lyžování je možné mezi obcemi Zásada, Držkov, Plavy, Zásada - Zbytky občas projeto skůtrem až do Loužnice.
až 20 km upravovaných tratí.
Bližší info na https://www.facebook.com/CrossCountrySkiZasada/?ref=bookmarks

> Hranice Jizerských hor a Krkonoš

Info ze dne 22.1.
petrE, vloženo 23.1.2017 14:26

Skol. Záleží, kdy chceš vyrazit. Včera ráno třeba krásně zabíral tuhý super extra od Rode (-1-5°C).
Z Béďova to může být ovšem umydlené.
(Odpověď na dotaz uživatele Honza z 23.1.: Ahoj, chystáme se zítra do Bedřichova, co mazat na zítra? Dá se ještě jezdit na tuhý vosk?
Díky)

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 22.1.
zoly, vloženo 23.1.2017 7:25

(Odpověď na dotaz uživatele Veru z 22.1.: ahoj, jak je to prosím v Jakuszycích s parkováním? Je to tam tak nabouchané o víkendu jako v Jizerkách? Že po 8h je plno? Upravují trasy tak často jako v Jizerkách? Díky za radu)

úprava je téměř denně, tratí víc než dostatek, ale o víkendech mnoho lidí. Tak před devátou se dá zaparkovat slušně, pak je to hledání. Ceny za parkovné 100,- Kč na den, berou Kč.

> Jakuszyce a okolí

Info ze dne 22.1.
Hegi, vloženo 23.1.2017 1:44

Díky, Hamrstakovi za skvělý tip - Zásada - Zbytky - Držkov, paráda! (Netušila jsem, užila jsem si to maximálně.)

> Ještěd, Liberec, Jablonec a okolí

Info ze dne 21.1.
Mildo, vloženo 21.1.2017 16:31

Smedava,Kasarenska,Kristianov,Nova louka,Hrebinek,Cihadla,Smedava-trat pevna,upravena.Snih zmrzly,tak se skaet neboril.Kolem Blatneho rybniku snih pomalejsi.Lyzaru akorat-vice klasiků.Nevahejte a vyrazte! Čuski

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 21.1.
Mates, vloženo 21.1.2017 13:16

(Odpověď na dotaz uživatele Adam Prskavec z 18.1.: Zdravím. Kam byste doporučili vyjet začátečníkovi do JIzerských hor? Budu se pohybovat v okolí České Lípy a Liberce. Děkuji. Adam) V okolí České lípy jsou nejblíže asi stopy v okolí Polevska a Cvikova v Lužických horách. Jinak ještě bývaly nějaké stopy v Kryštofově údolí, ale nevím, zda upraveny. Pak je u Liberce stadion ve Vesci a dále již z kraje Liberce měly vést stopy do jizerek. Upravené stopy jsou také v Žitavských horách kolem obcí Oybin, Jonsdorf a Luckendorf - jsou tam rovinaté okruhy na pláních přímo u prakoviště.

> Ještěd, Liberec, Jablonec a okolí

Info ze dne 20.1.
chorbon, vloženo 23.1.2017 21:41

Uplne v pohode na lyzich az k zoo dojedes, snehu je tam opravdu hodne

(Odpověď na dotaz uživatele Vojta z 21.1.: Dobrý den, neví někdo jaký je dojezd z České chalupy do Liberce?)

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 20.1.
Pepan, vloženo 23.1.2017 21:25

Vyrazel jsem ve tri hodiny: Malinik - Za Prehradou - Olivetska Hora - Bila Kuchyne - Hrebinek - Cihadla - Knajpa - Cihadla - Rozmezi - Nova louka - Malinik. Oteplilo se, mrholilo a stopa byla premrzla. Do kopce vosk moc nefungoval, zato soupaz a sjezdy rychle. Dekuju lyzari, ktery mi pod Olivetskou pujcil vosk.

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 19.1.
Pepan, vloženo 23.1.2017 21:26

Vysoky Hreben fantasticky upraveny. Trochu se to bori protoze lidi je zde malo. Jel jsem zde dva dny po sobe a potkal jsem 4 lidi. Je to pomerne zajimavy teren, ktery poskytuje stoupani, sjezdy, zatacky. Dobre na klasiku i skate.

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Dotaz
Petr, vloženo 20.1.2017 19:54

Ahoj, omlouvám se za dotaz netýkající se sněhu - minulou sobotu večer jsem asi zapomněl na parkovišti Central v Bedřichově boty na skate. Prosím, pokud byste je našli, napište mi sms na 724646060 nebo email na xleon@centrum.cz . Tekutá odměna jistá :-) Díky.

Zodpovědět > Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 19.1.
Martin, vloženo 19.1.2017 21:43

Z Jizerky asi jen skutrem, mekke. Kolem Predelu strasna voranice, do toho hlubokej pesi turista :(, na skate skoro nepouzitelne :(

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Jizerská OPS

Doporučujeme

Ubytování Jizerské hory
Široká nabídka ubytování v Jizerských horách. Horské penziony, hotely, chaty a apartmány za příjemnou cenu...
Lyžařské vosky na Sporticus.cz
Nejširší nabídka vosků, výbava pro servis lyží a další vybavení pro běžecké lyžování + nově prodejna v Bedřichově.

Odkazy k oblasti

Jizerská o.p.s.
Jizerská o.p.s. upravuje stopy na Jizerské magistrále a pravidelně informuje o místech, která byla upravena

Kulturní akce - Liberecký kraj

Načítám data...
Další kulturní akce v Libereckém kraji