Jizerské hory – běžky

Rozlohou sice nevelké, ale lyžaři hodně vyhledávané – to jsou Jizerské hory. Jen málokteré hory mají tak hustou síť upravovaných běžkařských tras, jako Jizerky. Není to jen Jizerská magistrála, nejrozsáhlejší a nejznámější oblast v Jizerkách s hlavním nástupním místem v Bedřichově, ale i další méně známá a přesto velmi pěkná místa.

Oblast jsme rozdělili na následující podoblasti:

Užitečnou pomůckou je mapa aktuálně upravených tratí v Jizerských horách na Skimapě.

Odkaz: webkamery - Jizerské hory

Nejnovější aktuality ze stopy

Přidat zprávu
Formulář pro přidání zprávy o aktuálních podmínkách - běžky (změnit na sjezdovky)

Vaše jméno, které se zobrazí u této zprávy. Ale byli bychom radši, kdybyste se zaregistrovali a přihlásili, pak nebudete muset jméno pokaždé vyplňovat :-) Jako nepřihlášený uživatel musíte u každé zprávy vyplňovat své jméno. Když se zaregistrujete/přihlásíte, bude vloženo automaticky.

Vyberte oblast, kde jste byli na běžkách

Datum, kdy jste byli v této oblasti lyžovat. Pokud to bylo víc dní po sobě, vyberte poslední den. Zapisujte ve formátu YYYY-MM-DD (např. 2009-12-24). Zprávu více než 9 dní starou sem ani nezkoušejte psát, nepůjde to – chceme informovat o aktuálních podmínkách a ne historických :-)

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně. Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány. Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Kontrolní otázka, proti spamu.

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně.
Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány.
Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Řazení aktualit:

Info ze dne 4.2.
REDAKCE - Petr Horník, vloženo 4.2.2018 22:10

NOVĚ UPRAVOVANÉ TRASY V ALBRECHTICÍCH V JIZ. HORÁCH
V Horní části Albrechtic v J. h. se upravuje cca 6km tras jak na klasiku, tak na skate. navíc to není daleko od výchoziště běžeckých tras z Mariánské hory a trasy propojují skiareály Světlý vrch a Detoa, mají celkem 4 nástupní místa.
+ Dnes odpoledne proběhla čerstvá úprava všech 6km tras.

MAPA TRAS, NÁSTUPNÍ MÍSTA A DALŠÍ INFO:
http://www.albrechtice-jh.cz/obec-1/aktuality-1/bezkarske-okruhy-na-krizku-a-svetlem-vrchu-upraveny-371cs.html

AKTUÁLNÍ INFORMACE:
https://www.facebook.com/Jizerské-Albrechtice-118323451547049/

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 4.2.
David, vloženo 4.2.2018 21:53

Dnes úžasné stopy i počasí. Hrabetice - Kristiánov - Sedlo Holubniku - Knajpa - Kristiánov. Akorát neprojeli rolbou Josefodolska přehrada - Lexova památka. Bohužel i dnes klasika - psy a pěšáci.

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 4.2.
REDAKCE - Petr Horník, vloženo 4.2.2018 20:25

Info od Tomáše Janáčka:
Jizerky,ne 4.2. po 8h -5st,11:30h +1st super upraveno azuro podstatně rychlejší a zábavnější svezení, než včera občas i místa, kde nebyly davy svezení na jedničkové lyže stadión-Kristiánov-Rozmezí-Knajpa-Smědava-Předěl-Písčiny a zpět ještě na otočku na Žďárek.


FOTKY NA:
https://www.facebook.com/groups/kamzasnehem/permalink/867855243386063/

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 4.2.
Garry, vloženo 4.2.2018 19:38

Dnes ráno v 7,30h klasika z Mořiny k Bunkru,Vlašák,Jezdecká,Smědava,Předěl,Paličník,Písčiny,Smrková cesta,Kiosek a Promenádní na Mořinu. Super upraveno,parádní svezení.Mazal jsem SWIX V40 blue extra,držel dobře. DMS za úpravu OPSce odletěla

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 4.2.
ehmmm, vloženo 4.2.2018 19:03

(Odpověď na dotaz uživatele Alena z 4.2.: Prosím, čím jste dnes mazali na klasiku? Díky za radu.)

Ja tam mel rano modry extra. Usoudil jsem, ze toho primerene cerstveho snehu je jeste dost. Ale kdyz jsem se o pul desaty vracel, tak uz mi to moc nedrzelo. Ale rekl bych ze ani ne tak kvuli teplote, jako spis, ze jsem ho sjel. Jinak dnes rano to na klasiku byly primo orgie.

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 4.2.
Jirka, vloženo 4.2.2018 18:46

Ráno super skate po manchestru z Bedřichova, byl jsem asi tak 5. ve stopě, bohužel 1. a 2. byli dva borci, kteří zvládli zřejmě ještě v noci projít celou magistrálu z Jizerky na Smědavu (ok - po Jizerské silnici je smíšený provoz), Knajpu, Kristiánov a Novou Louku. Díry po nich tam byly ještě když jsem se kolem desáté vracel zpět.

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 4.2.
Marek von Gablonz, vloženo 4.2.2018 17:51

Jizerka - dopolední rychlovka skate po manchestru Mořina, Jizerská silnice, Černá Smědá a zpět. Kiosek ještě měl zavřeno :-) , ale dnes při cca -10C* to jelo velmi, velmi rychle, úprava byla kvalitní. 200 na úpravu, ráno jsme potkali výběrčího na parkovišti ;-) . Díky za úpravu!

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 4.2.
Veru, vloženo 4.2.2018 14:11

8:30 skate Morina-Promenadni-Predel-Smedava-Protrzenka-Marianske boudy-Knajpa-Kasarenska-Jezdecka-Morina. Za me letos nejlepsi svezeni. Na skate perfektni uprava, stopa na klasiku vypadala tez luxusne.

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 3.2.
Petr Horník, vloženo 4.2.2018 20:25

Včera (3.2.) jsem opět projel trať Jizerské 50. Tentokrát však pouze na pevném vosku - na začátku cca 5km to moc nejelo, od 900 m.n.m. fungoval parádně. Na upravené trasy moc čerstvého sněhu nenapadlo, jen na skate to bylo měkčí. Ten, kdo namazal klistr, tomu to fungovalo dole, nahoře na čerstvém sněhu se pomalu nemohl odlepit. Od Smědavy ke knajpě prvních cca 800m ledové plotny. Na Máří na ledu pár cm nového sněhu, občas překvapí a zradí asfalt. Nahoře na Olivetské hoře stále led. Trať Jizerské 50 je celkově v dobré kondici a přes týden se to bude jen zlepšovat.

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 3.2.
Tomas, vloženo 4.2.2018 9:46

VECERNI VELKY OKRUH Z BE - NOVA LOUKA - CIHADLA - KNAJPA - CIHADLA - KRASNA MARI-HRABINEK - NL-BE.

Podminky na brusleni idealni, pro klasiku stopa horsi kvality. na Krasnou Mari je malo snehu na ceste, ale da se tam bez obtizi projet. jinak vse super, nikde zadny led, priroda uzasna, obzvlaste na Rozmezi.

LIDE, NOSTE PROSIM CELOVKY!!!!!

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 3.2.
Anninka, vloženo 3.2.2018 23:01

Dnes byl v Jizerkách Boboloppet!!, tak možná proto bylo parkoviště brzy plné..my jezdíme na Smědavu,ale i tam je po 9hod málo míst...a dnes byl kopec(silnice) totálně ledová..problém neměli jen 4x4,jinak bez řetězů ani rána! Dnes mě mrzelo,že nebyla vůbec upravená stopa...nám skateřům to trochu měklo :-/ ale snad to bylo pro nedostatek sněhu,který doufám na zítřek nehrozí :-) SKOL!

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 3.2.
Standa, vloženo 3.2.2018 21:55

Přátelé běžkaři, potkáte-li pěšáky na upravovaných tratích, poproste je všichni, ať tam nechodí. Věřím, že to ničitele stop nebude za chvíli bavit.

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 3.2.
Petr Hanak, vloženo 3.2.2018 20:50

Skate ~27km, Jak-Orle-El. Turow, nahoru, Wysoka Kopa a zpet.
Dobré podmínky, málo lidí (do 11h), upraveno cca. 70% tras.
Platí se 100Kč za parking.

> Jakuszyce a okolí

Info ze dne 3.2.
Honza, vloženo 3.2.2018 20:48

Na Jizerce se parkoviště o víkendu plní poměrně brzy. Dnes před půl devátou bylo již ze 3/4 plné.

(Odpověď na dotaz uživatele marek z 3.2.: A co se týká místa na parkování, dá se chytit nějak mezi 9 a 10 i na Jizerce na Mořině? Díky)

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 3.2.
Jirka, vloženo 3.2.2018 20:41

Desná - protržená přehrada - mariánskohorské boudy - Knajpa - Kasárenská - protoržená přehrada - Desná
Všude upraveno, protaženo, napadl prašan, z Desné k protržené přehradě jsme to asi projížděli první (kolem 9), z Mariánskohorských bud na knajpu stopa trochu rozježděná. Na Knajpě lidí jak na Václaváku, oproti tomu v kioseku u protrženky "rodinná" atmosféra. Docela chemie správně namazat, cestou jsme potkali snad všechny druhy sněhu a počasí - prašan, ledovatá stopa, mokré sněžení, sluníčko

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Jizerská OPS

Doporučujeme

Ubytování Jizerské hory
Široká nabídka ubytování v Jizerských horách. Horské penziony, hotely, chaty a apartmány za příjemnou cenu...
Lyžařské vosky na Sporticus.cz
Nejširší nabídka vosků, výbava pro servis lyží a další vybavení pro běžecké lyžování i další sporty + prodejna v Bedřichově i v Praze.

Odkazy k oblasti

Jizerská o.p.s.
Jizerská o.p.s. upravuje stopy na Jizerské magistrále a pravidelně informuje o místech, která byla upravena