Lyžařské vosky na Sporticus.cz

Navazuje na zavedený eshop VOSKY.KAMZASNEHEM.CZ

 

Jizerské hory – běžky

Rozlohou sice nevelké, ale lyžaři hodně vyhledávané – to jsou Jizerské hory. Jen málokteré hory mají tak hustou síť upravovaných běžkařských tras, jako Jizerky. Není to jen Jizerská magistrála, nejrozsáhlejší a nejznámější oblast v Jizerkách s hlavním nástupním místem v Bedřichově, ale i další méně známá a přesto velmi pěkná místa.

Oblast jsme rozdělili na následující podoblasti:

Užitečnou pomůckou je mapa aktuálně upravených tratí v Jizerských horách na Skimapě.

Odkaz: webkamery - Jizerské hory

Nejnovější aktuality ze stopy

Přidat zprávu
Formulář pro přidání zprávy o aktuálních podmínkách - běžky (změnit na sjezdovky)

Vaše jméno, které se zobrazí u této zprávy. Ale byli bychom radši, kdybyste se zaregistrovali a přihlásili, pak nebudete muset jméno pokaždé vyplňovat :-) Jako nepřihlášený uživatel musíte u každé zprávy vyplňovat své jméno. Když se zaregistrujete/přihlásíte, bude vloženo automaticky.

Vyberte oblast, kde jste byli na běžkách

Datum, kdy jste byli v této oblasti lyžovat. Pokud to bylo víc dní po sobě, vyberte poslední den. Zapisujte ve formátu YYYY-MM-DD (např. 2009-12-24). Zprávu více než 9 dní starou sem ani nezkoušejte psát, nepůjde to – chceme informovat o aktuálních podmínkách a ne historických :-)

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně. Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány. Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Kontrolní otázka, proti spamu.

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně.
Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány.
Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Řazení aktualit:

Info ze dne 30.12.
Honza, vloženo 30.12.2016 17:55

Dneska brzo ráno - bedřichov - hřebínek - knajpa - kristiánov - bedřichov. Ráno v pul 8 málo lidí, stopa upravená, paráda:)
Jedině co doporučuji, je ráno si přivstat, protože později ( asi kolem 9-10h ) začíná nájezd pražáků a není ani kde zaparkovat, kolona byla až na maliník:)

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 30.12.
Mildo, vloženo 30.12.2016 13:58

Dnes znovu parada!Smedava,Predel,Pisciny,Palicnik,Knajpa-mene lidi a trat super(az na ranni jizdu velke vypravy z eN De eR(NDR),ktera si myslela,ze to tady koupila)Dale Promenadni,Morina,Knizeci,Kasarenska,Cihadla a zpet Smedava.Lyzari uplne v pohode,velice ohleduplny.Na Smedave ve 13hod parkoviste plne,auta stoji kilometr na ceste od Smedavy. Čuski

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 30.12.
Redakce, vloženo 30.12.2016 8:20

(Odpověď na dotaz uživatele cinox z 29.12.: Zdravím všechny. Prosím - nevíte někdo, jak je použitelná trasa "Předěl - Tišina" pro klasiku i skate? Děkuju za odpovědi!)

Záznam na Skimapě http://skimapa.cz/oblast/jizerske-hory ukazuje, že dnes v noci došlo ke změně a je poprvé v této sezóně upraveno až na Tišinu. Dá se očekávat, že bude upraveno pro oba styly.

Jinak bylo upraveno snad vše, co v předchozích dnech + kromě Tišiny poprvé okruh okolo vodní nádrže Bedřichov a Studené údolí.

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 29.12.
Dája, vloženo 30.12.2016 22:28

Dostatek sněhu. Jen Nad Pašerákem je potřeba jet opatrně, ale tam je to vždycky horší. Včera jsme tam ale ani kupodivu nemuseli běžky sundávat.
(Odpověď na dotaz uživatele otin z 30.12.: Nevíte jak to vypadá kolem Štěpánky?)

> Hranice Jizerských hor a Krkonoš

Info ze dne 29.12.
Fanda Verner, vloženo 30.12.2016 11:55

Můžete mi prosím sdělit, v čem je výhodnější udržovat pouze jednu stopu pro klasiku? Klasická stopa po obou stranách byla vhodnější zejména pro začátečníky, rodiny s dětmi, školy, atd.. Těm zdatnějším to pak umožňovalo snadnější vyhýbání i předjíždění a v neposlední řadě to zcela jednoznačně zvyšovalo kapacitu tratí. Píši to na základě včerejší jízdy v lokalitě Jizerka- Kiosek- Smědava- Předěl- Písčina- Paličník- Předěl- Smědava- Jezdecká cesta- Bunkr- Pešákovna- Jizerka.
Ne každá změna je k lepšímu.
Děkuji za poučení.
Zdeněk Verner

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 29.12.
Pavel, vloženo 30.12.2016 10:29

čtvrtek 29.12. nepotřebuje komentář!! tratě paráda množství lidí se dá přežít, horší je to na smědavě s jídlem. Jedině stoupání od Marianskohorských bud na Knajpu ze začátku hodně měkký sníh lyže i hůlky se boří lépe to je to dolů.

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 29.12.
Oto, vloženo 30.12.2016 9:27

29.12. 2016 jsem někde na trase Stadion-Olivetská hora-Hřebínek vytratil telefon Samsung Xcover.
jestli ho nekdo nasel, prosim ovete se na xhaao01@seznam.cz

Dekuji Moc

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 29.12.
michal, vloženo 29.12.2016 22:17

to denisa: Orle určitě zkuste. Za mě moc lidi. Berou CZK. otevřeno je přes den snad pořád. je to snad jediná otevřena chata s občerstvením v Jakuszycich. proto tolik lidi. ja uz orle vynechavam právě kvůli tem davum. jinak celkově v Jakuszycich svezení dobré, občas trochu víc uklouzane, sem tam na trase větvička či šiška.

> Jakuszyce a okolí

Info ze dne 29.12.
MiSot, vloženo 29.12.2016 20:58

Zázračný den na lyžích. Dneska jsme s rodinou vyrazili z Hrabětic na Knajpu a přes Kristiánov zpět.
Sněhu je málo, ale stačí, tratě výborně připravené a lidí bych v tak krásném počasí čekal daleko více. Parkoviště u kapličky okolo 10h plné tak ze čtvrtiny. Pak se začalo trochu plnit. Sníh přemrzlý, na modrý Swix special a fialový úplně ideální. Cesta dolů na hráz sjízdná na konci sjezdu pár kamenů. Na hrázi jen malý poprašek a led, ale s trochou opatrnosti jde celá projet. Stoupání na Kristiánovskou silnici také sjízdné, zkratka na závěr prudce do lesa prošlapaná. Kristianovská silnice I dále na Rozmezí a na Knajpu skvěle připravená, 2 stopy i prostor pro bruslení. Na Knajpě srocení lidu, fronta a odpoledne už dost vyprodáno, obsluha ale hlavu neztrácí a je veselá jako vždy, místo chleba z máslem sušenky Jizerky zdarma. Dojezd do Hrabětic po silnici od hráze až při setmění, ale cesta sjízdná. Opravdu krásný den. Ať nám to vydrží! Fotky zde : https://goo.gl/photos/NDftL8hEvTRUY2jM9

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 29.12.
Michal, vloženo 29.12.2016 19:09

POměr množství sněhu, množství lidí, kvalita tratí hovoří o zázraku který rolbaři dokáží. supr svezení z Bedřichova na Jizerku a zpět. Nejlepší část na Předělu, na Máří málo sněhu, tam se upravovat opravdu nedá.
DMS samozřejmostí . Dík.

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 29.12.
Martin Sajal, vloženo 29.12.2016 18:48

Celkově parádní lyžování. Přestože se upravovalo naposledy ve středu ráno, stopy ve východní části Jizerské magistrály jsou stále velmi dobré. Ale kromě Kasárenské jsem jezdil jen po méně frekventovaných tratích.

Úsek Kasárenská - Protržená přehrada - Mariánskohorské boudy má dvě stopy a mezi nimi dostatečně široký pás na bruslení, to nebývalo vždy. Dál na Knajpu totéž,ale tam to není nic nového. U Protržené přehrady je nová chatka s občerstvením.

Na Předěl a dál jen jedna stopa na klasiku, vpravo je když jedete spojkou od Promenádní - na Předěl západní cestou - Písčiny - Paličník - z Předělu zpět východní cestou - Smědava. Zejména na Paličník jezdí minimum lidí a bylo to tam výborné.

Jizerská silnice má stopu vpravo ve směru ze Smědavy na Jizerku. Tradičně horší úsek okolo Jizerky má o něco více sněhu než před 14 dny, jen na louce pod Pešákovnou se musí jet mimo pás od rolby. Mostek na Jizerce pod Pyramidou bych s novými lyžemi přenášel.

Z Jizerky podél silnice k Václavíkově studánce upraveno čerstvě, jako návratová varianta zejména pro klasiky se to dá, jinak je tam pár míst s vyhrabanými šutry a hlínou místy v tom nejprudším sjezdu.

Sjezd z Jezdecké k Souši v pohodě, obvykle problematické křížení s potokem se dá ještě projet (půl metru široký pruh sněhu tam zbyl).

K parkování na Souši - malé parkoviště kus pod hrází (myslím zdarma) bylo ráno plné. Parkování u hotelu Montanie je letos za 100 Kč na den, už není zdarma při konzumaci v restauraci jako loni. Po 9:30 už se tam vešlo jen pár aut. Větší parkoviště kus od hráze, co bylo zřízeno loni, podle mě nebylo odhrabané a aktuálně nefunguje.

Kdyby někomu pomohl GPS záznam tak je na https://www.strava.com/activities/814962477 , okomentované fotky hodím někdy okolo 20h na https://www.facebook.com/Kamzasnehem/

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 29.12.
Mirda, vloženo 29.12.2016 17:03

(Odpověď na dotaz uživatele hanka z 29.12.: Ahoj, co jste dneska mazali na klasiku? Díky)

Tuhé vosky v rozsahu -2 až 0 st.Já konkrétně rode-fialový speciál.Ale chtělo to rozkorkovat více vrstev.

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 29.12.
zoly, vloženo 29.12.2016 7:49

(Odpověď na dotaz uživatele bora z 28.12.: Nevíte někdo ,jde bruslit z Jizerky na Orle??)
nejde, a to prakticky nikdy....

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Dotaz
Denisa, vloženo 29.12.2016 20:00

Zdravím, chystáme se zítra do Jakuszyc a neznáme to tam, rádi bychom dojeli na Orle, jak to tam je prosím s tou restaurací - je otevřená a od kolika hodin? Co tam tak mívají k jídlu? Jakou třeba máte vyzkoušenou dobrou polévku? A ceny? Díky předem za odpovědi.

Zodpovědět > Jakuszyce a okolí

Dotaz
Michal, vloženo 29.12.2016 14:24

Ahoj Nevíte jestli bude zitra odpoledne mozne jet normalne ze stadionu na bedrichove? Nebo to tam ma byt nějaké pozavirane kvuli tomu nightzavodu... Diky za info

Zodpovědět > Bedřichov a Jizerská magistrála

Jizerská OPS

Doporučujeme

Ubytování Jizerské hory
Široká nabídka ubytování v Jizerských horách. Horské penziony, hotely, chaty a apartmány za příjemnou cenu...
Lyžařské vosky na Sporticus.cz
Nejširší nabídka vosků, výbava pro servis lyží a další vybavení pro běžecké lyžování + nově prodejna v Bedřichově.

Odkazy k oblasti

Jizerská o.p.s.
Jizerská o.p.s. upravuje stopy na Jizerské magistrále a pravidelně informuje o místech, která byla upravena

Kulturní akce - Liberecký kraj

Načítám data...
Další kulturní akce v Libereckém kraji