Lyžařské vosky na Sporticus.cz

Navazuje na zavedený eshop VOSKY.KAMZASNEHEM.CZ

 

Jizerské hory – běžky

Rozlohou sice nevelké, ale lyžaři hodně vyhledávané – to jsou Jizerské hory. Jen málokteré hory mají tak hustou síť upravovaných běžkařských tras, jako Jizerky. Není to jen Jizerská magistrála, nejrozsáhlejší a nejznámější oblast v Jizerkách s hlavním nástupním místem v Bedřichově, ale i další méně známá a přesto velmi pěkná místa.

Oblast jsme rozdělili na následující podoblasti:

Užitečnou pomůckou je mapa aktuálně upravených tratí v Jizerských horách na Skimapě.

Odkaz: webkamery - Jizerské hory

Nejnovější aktuality ze stopy

Přidat zprávu
Formulář pro přidání zprávy o aktuálních podmínkách - běžky (změnit na sjezdovky)

Vaše jméno, které se zobrazí u této zprávy. Ale byli bychom radši, kdybyste se zaregistrovali a přihlásili, pak nebudete muset jméno pokaždé vyplňovat :-) Jako nepřihlášený uživatel musíte u každé zprávy vyplňovat své jméno. Když se zaregistrujete/přihlásíte, bude vloženo automaticky.

Vyberte oblast, kde jste byli na běžkách

Datum, kdy jste byli v této oblasti lyžovat. Pokud to bylo víc dní po sobě, vyberte poslední den. Zapisujte ve formátu YYYY-MM-DD (např. 2009-12-24). Zprávu více než 9 dní starou sem ani nezkoušejte psát, nepůjde to – chceme informovat o aktuálních podmínkách a ne historických :-)

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně. Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány. Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Kontrolní otázka, proti spamu.

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně.
Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány.
Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Řazení aktualit:

Dotaz
jarin, vloženo 23.2.2017 13:15

Nevi někdo ,jestli je stopa a sníh z Nového města p. S.s nástupem od kyselky-singltreku?

Zodpovědět > Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 22.2.
Mar, vloženo 23.2.2017 0:14

Jelikož se nechystáš závodit, tak nerozumím dotazu, pojede to vždycky. Prostě parafín, pokud chceš aby to jelo líp, tak LF nebo dokonce HF.

(Odpověď na dotaz uživatele Jan z 22.2.: Skol, co budete mazat na skate na neděli, pokud to jde již dnes odhadnout podle předpovědi. chystáme se na Smědavu. Dík Jan)

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 22.2.
bukaj, vloženo 22.2.2017 11:49

bud v klidu, sněhu dost, dnes po ránu to bylo upravené a i přituhlé- na skate v pohodě.Déšť tomu
samozřejmě nesvědčí, ale do pátku to vydrží a pak se má ochladit a snad i něco připadnout

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 21.2.
Dana, vloženo 21.2.2017 16:43

Dnes v 9.00 skate z Bedřichova přes Kristiánov, Točnu, Hřebínek na Bedřichov. Super. Nikde ani človíčka. A rolba mi to krásně upravila. Jen jsem trošku zmokla. Neskutečně to taje.

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 20.2.
David, vloženo 22.2.2017 14:27

Zdravim.Nevite nekdo kde bych nasel kilometrovnik jel sem prejezd pres Jizerky do Polska a pres Krkonose tak by me zajimalo kolik to bylo cca km.

> Hranice Jizerských hor a Krkonoš

Info ze dne 20.2.
Hanka, vloženo 20.2.2017 18:10

Dneska na klasiku naprostá katastrofa. Z Bedřichova k Buku stopa žádná. Dále pak něco, co stopu jenom připomíná.... Pomalý, mokrý sníh. Kdyby byla dobrá stopa, tak by nejspíš držel červený klistr Swix vario. Na skate dnes nemuselo být špatné.

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 19.2.
Redakce, vloženo 21.2.2017 7:25

O víkendu se v okolí Maxova (Horního i Dolního) konaly závody v lyžařském orientačním běhu. Na loukách i v lesích bylo tedy vyjeto výrazně větší množství stop než obvykle. Jejich mapy se dají najít v článku na http://o-news.cz/loby-na-maxov/ Otázkou je, zda už vše nezlikvidoval déšť a obleva, už v neděli se prý kvalita sněhu zhoršovala.

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 19.2.
Jirka, vloženo 20.2.2017 12:58

Od Elektrárny je sněhu dost a nedávno bylo upravené. Jak ale bývá zvykem, dost často tam projde někdo pěšky, tak jsou tam hned díry :-(

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 19.2.
Vašek, vloženo 19.2.2017 22:12

Před J50 jsem se "uklidil" do Jakuszyc. Bohužel v neděli nebylo upraveno. Frekventované trasy upravené ze soboty byly zmrzlé, samá zrcátka, prostředek na bruslení asi dobrý, ale klasika špatná. Někde nebylo upraveno od sněžení vůbec. Spravil jsem si náladu až nahoře kolem Samolotu a na přilehlých tratích, kde to bylo v sobotu kvůli závodům uzarvřené a dnes to tam bylo na klasiku velmi dobré.

> Jakuszyce a okolí

Info ze dne 19.2.
Redakce, vloženo 19.2.2017 21:28

Celá trasa Jizerské 50 a něco navíc se v neděli večer dle webu Jizerské OPS upravuje, takže v pondělí již zas bude upraveno i na bruslení.

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 19.2.
H, vloženo 19.2.2017 17:44

Stopy uprostřed jsou většinou rozjetý už při závodu, mělo by to jít, ale netrhej mi hlavu, když ne..
(Odpověď na dotaz uživatele F z 19.2.: Ahoj, nevíte, jestli to zítra bude na bruslení? Nebo ty stopy uprostřed nechávají? Dík)

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Dotaz
Vašek, vloženo 19.2.2017 15:55

Ahoj,
jak to vidíte na zítřek? Co mazat, klistry nebo tuhé? Případně bude to dost rychlé na soupaž? Stopy předpokládám po závodu asi nebudou úplně ideální..

Zodpovědět > Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 18.2.
Honza, vloženo 18.2.2017 21:29

Dneska Jakuzsyce úplně paráda - podle info na webu včera vše upraveno, v noci a ráno připadlo pár nových cm prašanu, část areálu ještě ráno upravili znovu. Teplota těsně kolem nuly, lidí tak akorát, v méně obvyklých trasách jste ve stopě sami :-)
Pozor, 3.-5. března bude areál opět uzavřen kvůli 41 Biegu Piastów.

> Jakuszyce a okolí

Info ze dne 18.2.
Milan, vloženo 18.2.2017 21:25

na vrch dám aktualní V podle stupňu několik vrstev a zažehlim korkem. Já vím je to možná na klistr ale jaký tam chceš dát-ráno bude nějak a v poledne zas jinak. Jaká je tvoje volba?

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 18.2.
Lander, vloženo 18.2.2017 21:02

Určitě VG30? Na pevne vosky to nebude...

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Jizerská OPS

Doporučujeme

Ubytování Jizerské hory
Široká nabídka ubytování v Jizerských horách. Horské penziony, hotely, chaty a apartmány za příjemnou cenu...
Lyžařské vosky na Sporticus.cz
Nejširší nabídka vosků, výbava pro servis lyží a další vybavení pro běžecké lyžování + nově prodejna v Bedřichově.

Odkazy k oblasti

Jizerská o.p.s.
Jizerská o.p.s. upravuje stopy na Jizerské magistrále a pravidelně informuje o místech, která byla upravena

Kulturní akce - Liberecký kraj

Načítám data...
Další kulturní akce v Libereckém kraji