Lyžařské vosky na Sporticus.cz

Navazuje na zavedený eshop VOSKY.KAMZASNEHEM.CZ

 

Jizerské hory – běžky

Rozlohou sice nevelké, ale lyžaři hodně vyhledávané – to jsou Jizerské hory. Jen málokteré hory mají tak hustou síť upravovaných běžkařských tras, jako Jizerky. Není to jen Jizerská magistrála, nejrozsáhlejší a nejznámější oblast v Jizerkách s hlavním nástupním místem v Bedřichově, ale i další méně známá a přesto velmi pěkná místa.

Oblast jsme rozdělili na následující podoblasti:

Užitečnou pomůckou je mapa aktuálně upravených tratí v Jizerských horách na Skimapě.

Odkaz: webkamery - Jizerské hory

Nejnovější aktuality ze stopy

Přidat zprávu
Formulář pro přidání zprávy o aktuálních podmínkách - běžky (změnit na sjezdovky)

Vaše jméno, které se zobrazí u této zprávy. Ale byli bychom radši, kdybyste se zaregistrovali a přihlásili, pak nebudete muset jméno pokaždé vyplňovat :-) Jako nepřihlášený uživatel musíte u každé zprávy vyplňovat své jméno. Když se zaregistrujete/přihlásíte, bude vloženo automaticky.

Vyberte oblast, kde jste byli na běžkách

Datum, kdy jste byli v této oblasti lyžovat. Pokud to bylo víc dní po sobě, vyberte poslední den. Zapisujte ve formátu YYYY-MM-DD (např. 2009-12-24). Zprávu více než 9 dní starou sem ani nezkoušejte psát, nepůjde to – chceme informovat o aktuálních podmínkách a ne historických :-)

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně. Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány. Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Kontrolní otázka, proti spamu.

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně.
Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány.
Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Řazení aktualit:

Info ze dne 7.12.
Jirka, vloženo 7.12.2016 21:05

... na klasiku parádní retro stopy

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 7.12.
von.maffersdorf, vloženo 7.12.2016 20:06

Bedřichov - U Buku - Vládní - Olivetská - Bílá Kuchyně - Hřebínek -Bedřichov. Přes Vládní k horní části přehrady je dobrá jedna stopa, úsek za přehradou k rozcestí na Olivetskou je oraniště. Na Olivetskou a k Bíle Kuchyni vede prošlápnutá stopa. Pěkné. Z Bílé Kuchyně na Hřebínek to je jízda oraništěm. Bruslaři mají prostě kolem Hřebínku smůlu.
V 16h foukal teplý vzduch od JZ... :-(
Lesáci prý mají v plánu rubat dříví do 20.12. Kdo si chcete hezky zajezdit, jeďte do Jakuszyc. Leszci už se naučili upravovat tratě... Kolem Bedřichova se toho moc nezmění do Vánoc.

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 7.12.
ldck.aie, vloženo 7.12.2016 18:36

Dnes odpoledne příjemné svezení ze sedla Maliníku po kanálu, pak dolů "Pod přehradou", kolem Stammelova kříže k přehradě - všude po opravdu pěkné "nožní" stopě, skoro jakoby vyjeté skútrem se stopařem. Potom pěkný přejezd po panenské Černé Nise. Dále už po standardních cestách, nakonec do Bedřichova na bus. Vše klasickým stylem.

Dotaz - nevíte, jak to vypadá k elektrárně?

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 7.12.
Honza, vloženo 7.12.2016 18:31

Dnes, Bedřichov, NL, Kristiánov, Knajpa, přes Kůrovec na Mořinu , po Promenádní zpět na Smědavu, Knajpu, přes Máří a Hřebínek zpět do Bedřichova.
Bedřichov, NL - pěkné, od NL jen jedna stopa jinak rozryté až na Krist., nahoru na Knajpu jedna stopa, dolů na kůrovec dobré, na Mořinu a zpátky na Smědavu pěkné, nahoru na Knajpu opravdové CROSS COUNTRY a na Hřebínek špatné, jedna stopa a hůlky se propadají, pak už rozryté a jedna stopa. Sněhu hodně, na Knajpě snad 40 cm, škoda, že se už se zimou v prosinci nepočítá. Před třemi lety taky takhle napadlo a normálně se to upravilo, letos to nejde:-(. Stručně, kde jela rolba dobré, zbytek výletně na klasiku jen.

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 7.12.
Jan, vloženo 7.12.2016 18:10

Stanovisko Lesů ČR, s.p. ve věci současné situace na lesních cestách
Máme-li reagovat na nespokojené hlasy běžkařů, kteří upozorňují na to, že v současné době nejsou udržovány běžecké trasy v Jizerských horách na lesních cestách spravovaných Lesy ČR (s výjimkou tří úseků o víkendu 3. - 4.12.2016), je třeba veřejnosti připomenout následující skutečnosti. Lesní cesty neslouží pouze k rekreačním účelům, ale využívá je především lesnická technika, zejména při lesnickém hospodaření, ale také při uplatňování zájmů ochrany přírody a krajiny, při odlovu zvěře jakožto prevence jejího přemnožení a vzniku škod. Letošní sněhové podmínky běžkařům v tomto období přejí, což je jistě příjemné. V lesích se však stále vykonávají veškeré lesnické činnosti, stejně jako v jiných ročních obdobích. Na to musí brát veřejnost ohled a zřetel. Vždy je třeba skloubit veškeré zájmy týkající se využívání lesních cest – hospodářské i rekreační.
Ludvík Řičář
Lesy České republiky, s.p.

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 7.12.
Aleš, vloženo 7.12.2016 18:09

Ahoj všem, dnes jsem v poledne vyrážel (skate) z Jizerky, u bunkru doleva přes Vlašský hřbet a dál na Knajpu, okolo Smědavské hory, zpátky na Knajpu, dolů na Smědavu a po Promenádní na Jizerku. Upraveno je dle info na skimapa. Ale na Knajpu se od soušské silnice dá krásně bruslit. Bez problémů se dá bruslit i okolo Smědavské hory, vrchní "škraloup" drží a bylo cca 3cm poprašek - paráda:-) jen na návětrné straně od Hejnic se to místy bořilo. Sem tam někdo přešel cestu pěšky, ale nic zásadního, bylo to krásný. Ze Smědavy na Knajpu je pro skate lepší jet spíš dolů. A pak už krásně upraveno až k Jizerce. Spoustu lidí je rozmrzelých, že se neupravuje. Nicmémě podmínky jsou i na skate dobrý. Nepamatuju, kdy naposledy se běžkovalo začátkem prosince :-) Za mě super! Lesáci budou těžit max.do vánoc, tak to ještě dva týdny vydržíme ;-) Hlavně, že je na čem jezdit! :-)

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 7.12.
Pavel, vloženo 7.12.2016 14:48

Dnes malý okruh z Bedřichova přes Kristiánov a Hřebínek.
Hezky upravený jen okruh loňské J50.
Úsek Nová Louka - Kristiánov jen pro klasiku - traktorem vyjeté hluboké koleje - to stejné z Hřebínku na Novou Louku.
Sněhu dostatek - nechápu proč není možná dohoda OPS a lesáků.

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 7.12.
Evičák, vloženo 7.12.2016 13:39

Trasy kolem Štěpánky pořád krásné - urolbovaný podklad, na tom tenká vrstvička čerstvého sněhu. Jen v lese je ve stopě dost napadaného bordelu ze stromů, mimo les to nemá chybu. Šutry nekoukají snad nikde, zatím je to pořád v pohodě na nové lyže.

> Hranice Jizerských hor a Krkonoš

Info ze dne 7.12.
zoly, vloženo 7.12.2016 12:35

(Odpověď na dotaz uživatele Martin z 6.12.: ad Pavel:
- skibus Liberec-Bedřichov-Hrabětice jezdí
- na stadionu se zasněžuje
- v boudě u Máry na stadionu se může převléknout a uložit věci každý
- osvětlení na stadionu stačí, dál si člověk může vzít čelovku
-nejsme v Itálii, Rakousku či Skandinávii, zaostalá proti zmíněným oblastem je celá země, nelze jednu oblast vytrhovat z kontextu
- ve Skiaréně NMNM se zasněžuje o 106, jenže tě tam zas na ten sníh vůbec nepustí)

A proč to řešíte? Stačí vyrazit tam kde je to bez problémů upraveno již týden a denně probíhá úprava: Jakuszyce, Pl. Je to za rohem a upravených tratí spousta...

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 7.12.
zoly, vloženo 7.12.2016 12:27

Jakuszyce - dopoledne. Nově upraven stadión, manžestr přes Samolot, na Orle, okolo Kozince. Tam jsem sice potkal Nisan místních lesáků, ale díky tomu, že první úprava proběhla minulý čtvrtek, kdy to měklo, je podklad pevný, tak to překvapivě ani nevadilo. Luxusní podmínky na klasiku i bruslení. Rolbu jsem potkal v 9,30 nad Orle. Prostě paráda... Jinak parkovné zdražilo, berou 100,- Kč na celý den. Tedy pokud výběrčí dorazí, byl jsme tam tento týden 3 x a platil jsem jen jednou....

> Jakuszyce a okolí

Info ze dne 7.12.
Pavel68, vloženo 7.12.2016 11:47

Ahoj, parkování v Jakuszycích nijak extra neřeš. Obzvlášť jestli tam chceš být na 6 hod. ráno. Při hlavní silnici jsou velká parkoviště hned nalevo od silnice, při příjezdu od Harrachova a stojí se taky hned u silnice, nemůžeš to minout. Místa bude takhle ráno dost. Přijde si tě zkásnout maník. Alespoň to takhle fungovalo před rokem. Jestli jsou letos nějaký změny tak to nevím.
Dalo se zaplatit Eurem a myslím že i korunama.

> Jakuszyce a okolí

Dotaz
zdenekju, vloženo 7.12.2016 20:18

Zdar vsem. Omlouvam se za mimo tema ale neda mi to. 1) Mam pocit, ze si na sluzbu, kterou si primo neplatim, nemuzu stezovat. Naopak, pokud bych si za vstup na upravene trate zaplatil, budu si narokovat jistou uroven. (pro zpoplatneni ale nejsem. 2) Bezky pro me jsou predevsim sportem ve volne prirode a vymozenosti typu prevlekarna a umele osvetleni mi vubec nechybi. A umele zasnezovani mi k bezkam taky moc nesedi.

Zodpovědět > Bedřichov a Jizerská magistrála

Dotaz
JirkaS, vloženo 7.12.2016 15:19

Může mi někdo objasnit, kde je okruh loňské zkrácené J50? Nějak se mi to nedaří zjistit a všichni to berete nějak samozřejmě. Díky.

Zodpovědět > Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 6.12.
misolin, vloženo 7.12.2016 10:17

Poprosil bych se za delší osvětlení Stadionu, přijeli jsme v sedm potrénovat a zrovna zhasli. OPSka má určitě co vylepšovat, ale k tragické neinformovanosti o úpravě ve Vesci má daleko. Přitom by to bylo ideální místo, kde se po práci krátce projet, případně někoho učit.

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 6.12.
Horas, vloženo 7.12.2016 8:44

Večerní lyžovačka Maliník - Nová louka a zpět:
Asfaltka od Maliníku k přehradě na Černý Nise je nepochopitelně vypluhovaná až na asfalt, takže tam to nejde. Jde projet lesem od Maliníku na Vládní. Stopa není upravená, jen vyjetá lyžařema a kolem stopy je rozšlapanej povrch, ale sněhu je dost a je pěkně namrzlej, takže na klasiku to jede dobře, bruslit se dá jen místy.

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Jizerská OPS

Doporučujeme

Ubytování Jizerské hory
Široká nabídka ubytování v Jizerských horách. Horské penziony, hotely, chaty a apartmány za příjemnou cenu...
Lyžařské vosky na Sporticus.cz
Nejširší nabídka vosků, výbava pro servis lyží a další vybavení pro běžecké lyžování + nově prodejna v Bedřichově.

Odkazy k oblasti

Jizerská o.p.s.
Jizerská o.p.s. upravuje stopy na Jizerské magistrále a pravidelně informuje o místech, která byla upravena

Kulturní akce - Liberecký kraj

Načítám data...
Další kulturní akce v Libereckém kraji