Lyžařské vosky na Sporticus.cz

Navazuje na zavedený eshop VOSKY.KAMZASNEHEM.CZ

 

Jizerské hory – běžky

Rozlohou sice nevelké, ale lyžaři hodně vyhledávané – to jsou Jizerské hory. Jen málokteré hory mají tak hustou síť upravovaných běžkařských tras, jako Jizerky. Není to jen Jizerská magistrála, nejrozsáhlejší a nejznámější oblast v Jizerkách s hlavním nástupním místem v Bedřichově, ale i další méně známá a přesto velmi pěkná místa.

Oblast jsme rozdělili na následující podoblasti:

Užitečnou pomůckou je mapa aktuálně upravených tratí v Jizerských horách na Skimapě.

Odkaz: webkamery - Jizerské hory

Nejnovější aktuality ze stopy

Přidat zprávu
Formulář pro přidání zprávy o aktuálních podmínkách - běžky (změnit na sjezdovky)

Vaše jméno, které se zobrazí u této zprávy. Ale byli bychom radši, kdybyste se zaregistrovali a přihlásili, pak nebudete muset jméno pokaždé vyplňovat :-) Jako nepřihlášený uživatel musíte u každé zprávy vyplňovat své jméno. Když se zaregistrujete/přihlásíte, bude vloženo automaticky.

Vyberte oblast, kde jste byli na běžkách

Datum, kdy jste byli v této oblasti lyžovat. Pokud to bylo víc dní po sobě, vyberte poslední den. Zapisujte ve formátu YYYY-MM-DD (např. 2009-12-24). Zprávu více než 9 dní starou sem ani nezkoušejte psát, nepůjde to – chceme informovat o aktuálních podmínkách a ne historických :-)

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně. Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány. Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Kontrolní otázka, proti spamu.

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně.
Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány.
Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Řazení aktualit:

Info ze dne 27.1.
zoly, vloženo 27.1.2017 13:47

(Odpověď na dotaz uživatele Hani z 27.1.: Může mi něko doporučit trasy pro začátečníky bežkaře. Nerada bych se těm zkušenějším motala pod nohy.
Děkuji)

Jen se motejte, oni uhnou,,, nicméně pohodová by měla být SOUŠ. Je to dlouhá široká rovinka, na závěr to stoupá... co dáte, to dáte...

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 27.1.
zoly, vloženo 27.1.2017 11:39

Mariánská hora - Boudy - Knajpa - Protržená. Čerstvá úprava, jen úsek Boudy - Protržená čerstvě rozvorán čtyřkolkou. Ta pravidelně jezdí nad ránem z Josefova Dolu, přes Boudy a Protrženou na Soušskou.. Dokud to bylo tvrdé, tak to nevadilo. Po noční úpravě to pěkně zničili... Neví někdo kdo to dělá?

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 26.1.
Jirka, vloženo 30.1.2017 9:19

(Odpověď na dotaz uživatele NickGrey z 29.1.: Dobrý den, rád bych se zeptal jaká je cesta z Bedřichova do Jablonce nad Nisou a jak se nasměrovat z Maxova na trasu do Jablonce. A je to sjízdné celé a nebo se musí i přenášet.
Děkuji moc za informace a odpověď.) Trasa přes Hrabětice, Horní Maxov kostel, Jindřichov a na Jabloneckou přehradu po bezva stopě klasika i na bruslení. Přenášejí se jenom silnice, u sádek v Jablonci vyhrnuto. Dále jde jet po přehradě až k hrázi. V Jindřichově zřejmě napojeno i na Břízky.

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Dotaz
Josef, vloženo 27.1.2017 19:15

Ahoj, nevíte někdo jak to vypadá se stopami z Výpřeže po hřebenovce směr Křižanské sedlo - Malý Vápenný - Jítravské sedlo - Horní Sedlo ? dik. Skol :-)

Zodpovědět > Ještěd, Liberec, Jablonec a okolí

Dotaz
Jana, vloženo 27.1.2017 17:35

Pouze odpověď a poděkování Daně/C.
Už se mi podařilo zjistit, kudy se vydám. Jde mi právě o specialitku :) O drsný terén moc ne. Nějak mi to zatím nevyšlo, možná prošláplá stopa přes den na slunci a v noci v mrazu bude nyní právě drsná :) Včera jsem byla na jizerskohorské Černé hoře a tam to v prašanu v neupravené stopě šlo dobře.

Zodpovědět > Jakuszyce a okolí

Dotaz
Hani, vloženo 27.1.2017 14:28

Odpověď pro Zoly, děkuji za podporu a doporučení.

Zodpovědět > Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 26.1.
Tom, vloženo 27.1.2017 9:16

Vesec - závodní tratě - pěkně tvrdé a upravené, pouze pozor na sjezdy a zatáčky, nejsou to tratě na turistiku a pro začátečníky. Je ovšem možné jezdit v pohodě na stadionu a rovinkách.

> Ještěd, Liberec, Jablonec a okolí

Info ze dne 26.1.
P a H, vloženo 27.1.2017 8:42

Malo lidi, stopy malinko mekci, ale to jen kolem Bedrichova, nahore uz uplne OK. Na brusleni tekuty F4, na klasiku modry swix. Parkoviste volna, pohoda. Podminky idealni. Jeli jsme z Maliniku, pres Olivetskou, Hrebinek, Ptavi kupy, Cihadla, na Knajpu, zpet pres Ptaci kupy na Tocnu a Kristianov a zpet na Malinik. 36 km, vsude vice mene stejne, uprava stop uz ze zacatku tydne, ale nevadi do, jede to dobre.

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 25.1.
Růža, vloženo 26.1.2017 9:13

Včera Vesecký areál,na klasiku i bruslení skvěle upraveno,kdo si chce užít sportovní jízdu tak doporučuji.Parkoviště poloprázdné,lidí minimum.

> Ještěd, Liberec, Jablonec a okolí

Info ze dne 25.1.
Dana/C, vloženo 25.1.2017 10:52

Jen reakce na dotaz Jany- datum mé návštěvy neplatí. Doporučuji podívat se na www.mapy.cz, najít Jakuszyce a přehodit si na zimní mapu. Jsou tam standardní běžkařské trasy a je vidět kudy by ses běžkařskou trasou dostala nejlíp na hřeben, pokud by byla stopa přímo na něm, určitě z české strany od hraničního přechodu nebo z Harrachova. Na Szrenicu doporučuji standardní cestu pod hřebenem na české straně přes Voseckou (v létě cyklotrasa). Ze Szrenice jsem šla kdysi do Jakuszic polskou stranou v létě pěšky a říkala jsem si podle terénu, že tam by to v zimě na běžky asi nebylo - úzká cesta, prudké svahy. Tedy jestli se něco nezměnilo, ale to by byla běžkařská trasa v mapě. A samozřejmě, jestli Tobě jde o pohodové běžkování a ne o nějakou specialitku v drsném terénu. :-)

> Jakuszyce a okolí

Info ze dne 24.1.
Bob, vloženo 1.2.2017 13:19

Nejlépe busem z Harrachova za 20 CZK do Jakuszyc (jede tuším kolem 8:45), zpátky do Harrachova lze na lyžích .
(Odpověď na dotaz uživatele pete z 31.1.: Prosim da se dostat z Harrachova (ubytko Novy svet vedle pivovaru) na trasy kolem Jakuszyc (skate), nebo je lepsi jet autem do Jakuzsyc. Budeme pristi tyden od pondeli. Diky)

> Jakuszyce a okolí

Info ze dne 24.1.
Jana, vloženo 25.1.2017 20:01

(Odpověď na dotaz uživatele hanka z 25.1.: Ahoj,
co jste dneska mazali na klasiku?
Díky) Já celou dobu mažu V40 SWIX zvaný extráč. Dám na komoru rozkorkuji, zažehlím. Jedu ve stopě i do stoupáku. Byla jsem včera, minulý týden krom pon a pá celý týden. Zítra zase to samé.

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 24.1.
Růža, vloženo 25.1.2017 10:09

Super poježdění,úpravy netřeba.
To se nedivím když baštíš prášky pro koně.
Asi zavolám Ap........

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 24.1.
Marek F., vloženo 25.1.2017 9:29

Ahoj, Skate včera večer naprosto super, ale podařilo se mě ztratit klíče od automobilu VW. Možná v té předposlední zatáčce před nájezdem na stadión. Info 602222532. Odměna jistá.

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 24.1.
Mapak, vloženo 25.1.2017 7:19

Skate Maliník-Vládní-Nová Louka-Kristiánov-Rozmezí-Mariánskohorské boudy-Protržená přehrada-Kasárenská-Knajpa-Krásná Máří-Bílé buky-Kristiánov-Nová Louka-Vládní-Maliník. Jednoduše ideální. Rychlé, bez ploten, všude se dalo odrazit. I stopy na klasiku vypadaly po celé cestě skvěle.

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Jizerská OPS

Doporučujeme

Ubytování Jizerské hory
Široká nabídka ubytování v Jizerských horách. Horské penziony, hotely, chaty a apartmány za příjemnou cenu...
Lyžařské vosky na Sporticus.cz
Nejširší nabídka vosků, výbava pro servis lyží a další vybavení pro běžecké lyžování + nově prodejna v Bedřichově.

Odkazy k oblasti

Jizerská o.p.s.
Jizerská o.p.s. upravuje stopy na Jizerské magistrále a pravidelně informuje o místech, která byla upravena

Kulturní akce - Liberecký kraj

Načítám data...
Další kulturní akce v Libereckém kraji