Jizerské hory – běžky

Rozlohou sice nevelké, ale lyžaři hodně vyhledávané – to jsou Jizerské hory. Jen málokteré hory mají tak hustou síť upravovaných běžkařských tras, jako Jizerky. Není to jen Jizerská magistrála, nejrozsáhlejší a nejznámější oblast v Jizerkách s hlavním nástupním místem v Bedřichově, ale i další méně známá a přesto velmi pěkná místa.

Oblast jsme rozdělili na následující podoblasti:

Užitečnou pomůckou je mapa aktuálně upravených tratí v Jizerských horách na Skimapě.

Odkaz: webkamery - Jizerské hory

Nejnovější aktuality ze stopy

Přidat zprávu
Formulář pro přidání zprávy o aktuálních podmínkách - běžky (změnit na sjezdovky)

Vaše jméno, které se zobrazí u této zprávy. Ale byli bychom radši, kdybyste se zaregistrovali a přihlásili, pak nebudete muset jméno pokaždé vyplňovat :-) Jako nepřihlášený uživatel musíte u každé zprávy vyplňovat své jméno. Když se zaregistrujete/přihlásíte, bude vloženo automaticky.

Vyberte oblast, kde jste byli na běžkách

Datum, kdy jste byli v této oblasti lyžovat. Pokud to bylo víc dní po sobě, vyberte poslední den. Zapisujte ve formátu YYYY-MM-DD (např. 2009-12-24). Zprávu více než 9 dní starou sem ani nezkoušejte psát, nepůjde to – chceme informovat o aktuálních podmínkách a ne historických :-)

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně. Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány. Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Kontrolní otázka, proti spamu.

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně.
Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány.
Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Řazení aktualit:

Dotaz
Blanka, vloženo 8.2.2018 20:38

Prosim nevite nekdo, zda je upravena stopa z Noveho mesta pod Smrkem ? Diky za odpoved

Zodpovědět > Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 7.2.
Zdenek, vloženo 8.2.2018 14:32

Vcera vecer jsem objel skoro cely okruh Jiz50, otacel jsem u Bunkru a nejel jsem pres Olivetskou horu. Mazal jsem VR40 + VR45 + VR50 a drzelo to nadherne. Klistr nebylo potreba mazat. Takze proc klistr, kdyz to drzi na tuhym vosku? :)

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 7.2.
Honza, vloženo 8.2.2018 13:14

Ahoj,jezdím na klistr kx30 ,z Bedřichova malý okruh v pohodě to drží a nelepí se, vás to může být jiné.

(Odpověď na dotaz uživatele Petr z 8.2.: Ahoj, měl bych dotaz na aktuální stav sněhu z Bedřichova po okruhu JIZ 50. Je lepší v na klasiku nyní tuhý vosk na stoupání nebo klistr? Díky za info.)

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 7.2.
Roman, vloženo 8.2.2018 8:26

Pro Pavla: Ahoj, jak vypadá silnice na Jizerku z Polubnýho, je to na řetězy? S dobrým zimním vzorkem na pneumatikách bez problému. Jsou tam někde vyjeté koleje až na asfalt. Mořina, obecné parkoviště 50,- celý den v automatu a lístek dát za přední sklo. Při obsazení obecného parkoviště lze parkovat na soukromém parkovišti u chaty Pod Bukovcem za 100,-. Pokud jsou všechna parkovací místa obsazena je nutné se vrátit do Polubného. Parkování na vyhýbacích místech na silnici Jizerka - Polubný nedoporučuji. Tuto silnici a parkoviště často kontroluje obecní policie z Kořenova.

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 7.2.
Honza P., vloženo 8.2.2018 8:22

Včera večer klasika z Nové Louky - Kristiánov - Rozmezí - Knajpa - Smědava - Předěl a zpět na NL. Stopy jsou stále solidní, i když se od víkendu neupravovalo. Jel jsem na modrý extra (SWIX V40) a držel překvapivě dobře ve všech polohách. Zároveň ani nahoře nebrzdil.

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 7.2.
Veru, vloženo 7.2.2018 21:37

17h skate Malinik-Hrebinek-Mari-Cihadla-Knajpa-Rozmezi-Kristianov-Malinik. Nikde netreba prenaset. Hned za zatackou z Maliniku pozor tam lehce prusvita asfalt. Mari v pohode. Jedine co nechapu jsou neosvetleni bezkari, co si asi mysli, ze ostatni maji infra videni :-/ Ty Jizerky zrovna nejsou moc siroke na vyhybani v posledni vterine.

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 7.2.
Pavel, vloženo 7.2.2018 19:13

Ahoj, jak vypadá silnice na Jizerku z Polubnýho, je to na řetězy? díky moc

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 7.2.
JK, vloženo 7.2.2018 18:13

Martinské údolí - Mořina (podle Jizery) luxusní stopa.

> Hranice Jizerských hor a Krkonoš

Info ze dne 7.2.
-ury-, vloženo 7.2.2018 17:28

Jakuszyce jsou skoro luxusní, Poláci upravují denně, v celém prostoru asi 3 místa, kde je to rozbitý, jak se propadá rolba. Větší provoz jenom na Dolny Dukt a Spacerowka. Na Cicha Rownia jsme ve tři odpoledne byli podle stop tak třetí kdo tam jel.

> Jakuszyce a okolí

Info ze dne 6.2.
Tomáš, vloženo 8.2.2018 13:16

Upravovat díky celodenním mrazům nyní nemá moc smysl, spíše by to uškodilo soudržnosti sněhu, který je starý a přemrzlý a nemusel by se již spojit. Stopy jsou stále zachovalé.

(Odpověď na dotaz uživatele M. z 7.2.: Ahoj, jak to vypadá se stopou na klasiku na okruhu J50? Podle mapy a info z webu OPS to vypadá, že na to již skoro pět dní "píchaj" čemuž se mně nechce snad ani věřit, tak bych rád reálné info ať vím jestli tam vůbec jezdit.)

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 6.2.
RH, vloženo 7.2.2018 15:32

ahoj .. Tuhe fialove Skigo HF -5 az -15 .. objeto skoro 60km drzelo paradne ..vcera to stalo za to ..krasne celej den

(Odpověď na dotaz uživatele Karel z 6.2.: Dne pěkné lyžování na malém okruhu z Bedřichova přes Kristiánov a Točnu zpět do Bedřichova. Jen bych se rád dozvěděl od lyžařů čím mazali na klasiku a jak byli s mázou spokojeni. Já mazal modrý klistr Rode - 3 - 7 a byl jsem spokojen. Mára doporučoval tuhé vosky. Rád bych věděl, jak byl s touto mázou /tuhý vosk/ někdo spokojen. Zkoušel jsem jet s klistrem i mimo stopu na prašanu a nebyl žádný problém. Za zprávy o máze na klasiku předem lyžařům děkuji. Škol.)

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 6.2.
pavel68, vloženo 7.2.2018 7:35

Včera odpoledne velký okruh přes Knejpu - sněhu všude dost, jediný místo za Točnou cca 20 m naházené hroudy sněhu. Sníh dole super skluzný a od cca hřebínku vejš víc přemrzlej. Jelo to ale všude parádně. Namazáno HWK LFW2 Nero a jemná struktura. Na klasiku stopy OK kromě úseku Točna - Tetřevky, tam to bylo plytký.

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 6.2.
REDAKCE - Petr Horník, vloženo 6.2.2018 21:08

Info od Tomáše Janáčka:
Noční Jizerka rekordní -25,5, Bedřichov po 8h pouhých -8st kolem 11,30 jen 0 a najely davy upraveno až na Jizerku najistotu přes Kristiánov a Rozmezí přijemné, svižné svezení,ve stopě i středem .

FOTKY NA:
https://www.facebook.com/groups/kamzasnehem/permalink/869090719929182/

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 6.2.
Miškovský Josef, vloženo 6.2.2018 15:56

Trasa Maliník-Olivetská hora-Hřebínek-Točna-Kristiánov-Nová Louka-Maliník; stopy po víkendové úpravě stále dobré, pomohlo mírné sněžení v pondělí. Solidní lyžování klasikou, odpoledne kolem Nové Louky hodně lidí.

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 6.2.
gven, vloženo 6.2.2018 8:48

Projdi si historii úprav zde:
http://www.jizerskaops.cz/

Co to tak sleduji, tak úprava je cca 3-4x týdně, v týdnu 1-2x základní trasy, o víkendu 2x vše co jde.


(Odpověď na dotaz uživatele newli z 6.2.: Ma nekdo informace, ci alespon predstavu, jak casto dochazi k udrzbe na jizerske magistrale? V sobotu jsem prispel na udrzbu a jelikoz jsem zde az do ctvrtka, prispel jsem spis vic. Vcera nic, takze jsem jel do Polska. Dnes to taky nevypada :-()

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Jizerská OPS

Doporučujeme

Ubytování Jizerské hory
Široká nabídka ubytování v Jizerských horách. Horské penziony, hotely, chaty a apartmány za příjemnou cenu...
Lyžařské vosky na Sporticus.cz
Nejširší nabídka vosků, výbava pro servis lyží a další vybavení pro běžecké lyžování i další sporty + prodejna v Bedřichově i v Praze.

Odkazy k oblasti

Jizerská o.p.s.
Jizerská o.p.s. upravuje stopy na Jizerské magistrále a pravidelně informuje o místech, která byla upravena