Lyžařské vosky na Sporticus.cz

Navazuje na zavedený eshop VOSKY.KAMZASNEHEM.CZ

 

Jizerské hory – běžky

Rozlohou sice nevelké, ale lyžaři hodně vyhledávané – to jsou Jizerské hory. Jen málokteré hory mají tak hustou síť upravovaných běžkařských tras, jako Jizerky. Není to jen Jizerská magistrála, nejrozsáhlejší a nejznámější oblast v Jizerkách s hlavním nástupním místem v Bedřichově, ale i další méně známá a přesto velmi pěkná místa.

Oblast jsme rozdělili na následující podoblasti:

Užitečnou pomůckou je mapa aktuálně upravených tratí v Jizerských horách na Skimapě.

Odkaz: webkamery - Jizerské hory

Nejnovější aktuality ze stopy

Přidat zprávu
Formulář pro přidání zprávy o aktuálních podmínkách - běžky (změnit na sjezdovky)

Vaše jméno, které se zobrazí u této zprávy. Ale byli bychom radši, kdybyste se zaregistrovali a přihlásili, pak nebudete muset jméno pokaždé vyplňovat :-) Jako nepřihlášený uživatel musíte u každé zprávy vyplňovat své jméno. Když se zaregistrujete/přihlásíte, bude vloženo automaticky.

Vyberte oblast, kde jste byli na běžkách

Datum, kdy jste byli v této oblasti lyžovat. Pokud to bylo víc dní po sobě, vyberte poslední den. Zapisujte ve formátu YYYY-MM-DD (např. 2009-12-24). Zprávu více než 9 dní starou sem ani nezkoušejte psát, nepůjde to – chceme informovat o aktuálních podmínkách a ne historických :-)

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně. Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány. Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Kontrolní otázka, proti spamu.

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně.
Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány.
Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Řazení aktualit:

Info ze dne 19.1.
VasekP, vloženo 19.1.2017 19:30

Z Mariánské Hory skate na Předěl přes Protrženku a Knejpu. Moc hezké svezení s výjimkou úseku ze Smědavy na Předěl, kde se to hodně boří a je částečně zaváto. Z Předělu na Palaličník je pás na bruslení zničený od tlupy pěšáků, v kombinaci s měkkým podkladem je bruslení dost nepříjemné. Úprava by hodně pomohla. Jinak velká pochvala JOPS ;-)

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 19.1.
Hamrstak, vloženo 19.1.2017 18:55

Kdo to ještě nezná určitě doporučuji zkusit upravené stopy mezi Plavy,Držkovem,Zásadou a osadou Zbytky-upravené na skejt+1stopa na klasiku.Nádherné výhledy na Krkonoše od Plavů a ze Zbytků.Nástupní místa Plavy u vleku pak sjezdovkou nahoru na tratě nebo Držkov KD velké parkoviště zdarma,Zásada malé parkoviště nebo Zbytky Hospoda na vrších.Okruh má cca 15 km záleží co všechno objedete.SKOL

Ještě jsem zapoměl velké díky Plavákum a Zásaďakům z vleku za ůpravu stop a Mírovi P. za stopy na klasiku,jen škoda pár blbců na skutrech a fatbajkách,které baví ničit něčí práci .Dík

> Ještěd, Liberec, Jablonec a okolí

Info ze dne 19.1.
Zoly, vloženo 19.1.2017 17:17

(Odpověď na dotaz uživatele Adam Prskavec z 19.1.: Dobrý den. Pojedu z Liberce na Bedřichov. Kde mi doporučujete zaparkovat, abych byl hned u běžeckých tratí? Budu tam uplne poprvé, tak poprosím nejlépe GPS lokaci, abych to našel a bylo to pro mě co nejjednodušší, přecijen jsem začátečník :) Děkuji. Adam)
Jeďte do Bedřichova, vede tam z Liberce jediná silnice. Na kraji obce na skoro nejvyšším místě silnice je první parkoviště, to vynechte a pokračujte z kopce. Vpravo uvidíte velké a plné parkoviště. To je ono. Přes silnici je lyž. stadión - start Jiz. 50 a hlavní trasy. O víkendu tam ale musíte být před osmou ráno!!! Jinak je plno.

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 19.1.
Iva z Jizerek, vloženo 19.1.2017 16:57

Slušná stopa na klasiku z Horního Maxova přes Hrabětice na Královku i k Jablonecké chatě a přes Josefodolskou přehradu na Kristiánov (hráz samozřejmě opět vyplužena). Další stopy vedou také od kostela v Maxově přes bývalou oboru směrem na Lučany. Studené údolí upraveno není.

> Ještěd, Liberec, Jablonec a okolí

Info ze dne 18.1.
EM, vloženo 19.1.2017 19:20

Červená ruka bez úpravy, hluboký sníh.
(Odpověď na dotaz uživatele Petr z 19.1.: Nevíte, jak to vypadá kolem chaty Věčného mlčení a Červené ruky?)

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Dotaz
Adam Prskavec, vloženo 19.1.2017 17:35

Zoly: Můžete mi dát prosím GPS pozici? Pojedu tam v pondělí ráno. Děkuji. Adam

Zodpovědět > Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 18.1.
EM, vloženo 19.1.2017 10:33

Stopy upravené na st jsou u kraji a pravou hůlkou se nelze oddrazit. V ú i ve st upraveny skůtrovky přes Bedřichovskou přehradu na hřebínek.

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 18.1.
Daniela, vloženo 18.1.2017 19:27

Díky za zprávu Zoly, přesně tak to tam vypadalo. Nemám 4x4, ale asi kvalitní zimáky, bez problémů jsem vyjela. Mariánka - Boudy - Protržená - Knajpa - Boudy - Mariánka se dalo odpoledne stihnout i s trochou sluníčka. Stopy byly super. Díky ops!

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 18.1.
petrLB, vloženo 18.1.2017 16:23

Klasika. Luxus. Mráz. Nádherné počasí. Stopa už od České chalupy, ze Závor ke Kuběnkově chatě. Než se sjíždí na rozcestí, cesta se rozdvojuje a doprava vede stopa někam k Poledníku. Ta ale asi po 2 km končí, dál jen od lidí. Na Bílou kuchyni je to hodně měkké (upravovalo se poprvé). Přes Máří na Smědavu, dál na Předěl a Paličník opět měkkčí, ale stopa všude parádní. Od Kiosku spojkou na Kasárenskou a přes Rozmezí zpátky. Výměny dne dovolené za toto nelituji. Díky o.p.s., odměna DMS.

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 18.1.
Iva z Jizerek, vloženo 18.1.2017 15:51

Z Hrabětic od Kapličky upraveno směr Královka i směr Horní Maxov.

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 18.1.
zoly, vloženo 18.1.2017 12:14

(Odpověď na dotaz uživatele Daniela z 17.1.: Zítra se chystám přes Mariánské boudy na Knajpu. Ví někdo, jestli je silnice k parkovišti na Mariánské hoře sjízdná?)
sjízdná je, ale jen protažená a úzká. Chce to auto nejlépe 4 x 4, nebo alespoň kvalitní zimní gumy, neboť se často stává, že v půli se potká auto zhora i zdola a vždy musí jeden někam odcouvat... Jinak Mariánka - Boudy - Kneipa - Protržená - upraveno, uprostřed měkčí, ale výtečné podmínky, kdybych na Boudách nepotkal dva blby na fatbikách, který to slušně rozvorali z Marianské hory.

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 17.1.
Jakub, vloženo 18.1.2017 21:15

Zdravím, včera jsme s kamarádem podnikali přejezd z Bedřichova do Nového Města p. Smrkem. Po magistrále přes Novou Louku, Kristiánov, Knajpu, Kůrovec, Smědavu, Předěl, Písčiny, potud krásně uprraveno. Od Písčin jel někdo skútrem na Tišinu, takže aspoň jsme se nebořili, protože nadílku od soboty (neděle) umačkal. Od Tišiny až ke Spálené hospodě jsme si stopu museli prorazit, což jsme přepokládali už od Písčin. Neplánují tam úpravu na sobotu nebo pátek, to by bylo lepší? Nebo nejel tam od včerejšího odpoledne někdo? Rád bych se tam opět svezl, ale po aspoň trochu projeté stopě, když ne upravené. Ale upravená od Písčin ke Spálené hospodě by byla perfektní. Klidně i za 2 nebo i 3 DMS. Jinak zbytek perfektní. Neví někdo, jak s tou úpravou ke Spálené hospodě? Ale asi ppředpokládám až z pátku na sobotu, že?
Díky a zdravím.
Jakub

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Dotaz
Godi, vloženo 18.1.2017 12:26

Ahoj, podle planu OPS ze dne 16.1. mela byt upravena trasa k Hrabetice -kaplicka,Hrabeticka louka, Josefovska prehrada. Ve Skimape to ale oznacene neni. Muze dat nekdo zpravu, jak to tam vypada? Diky

Zodpovědět > Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 17.1.
Růža, vloženo 17.1.2017 22:01

Dnes v 16.hodin klasika z Harrachova,Orle,Jizerka,Knajpa,Maliník a sjezd do Lidových sadů.Nejlépe upravená stopa byla v Polsku,taky jsem tam nepotkal ani živáčka.Už je to lepší jak se prodlužuje den,bez čelovky se dalo až za Jizerku.Sjezd do liďáků nic moc,je vidět že už jsou lidi zhýčkaný a radši se dolů svezou autem,takže jsem jel úzkou pěšinou,ale všude okolo prašánek,tak se padalo dobře.
Tome,v sobotu vyrážíme,tak doufám,že jsi všechny prachy neutratil v DMSkách a že Ti aspoň litránek zbyl do kostek.

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 17.1.
Pajson, vloženo 17.1.2017 21:57

večer na klasiku Maliník-Černá Nisa-po břehu k rozcestí Za přehradou (jedna stopa)-pak malý okruh a zpět po kanále. Nemělo to chybu, máza modrý V30 krásně podržel, hůlky se dost bořily.
Jen proč někteří vozí večer světlo jak vod kombajnu?

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Jizerská OPS

Doporučujeme

Ubytování Jizerské hory
Široká nabídka ubytování v Jizerských horách. Horské penziony, hotely, chaty a apartmány za příjemnou cenu...
Lyžařské vosky na Sporticus.cz
Nejširší nabídka vosků, výbava pro servis lyží a další vybavení pro běžecké lyžování + nově prodejna v Bedřichově.

Odkazy k oblasti

Jizerská o.p.s.
Jizerská o.p.s. upravuje stopy na Jizerské magistrále a pravidelně informuje o místech, která byla upravena

Kulturní akce - Liberecký kraj

Načítám data...
Další kulturní akce v Libereckém kraji