Lyžařské vosky na Sporticus.cz

Navazuje na zavedený eshop VOSKY.KAMZASNEHEM.CZ

 

Jizerské hory – běžky

Rozlohou sice nevelké, ale lyžaři hodně vyhledávané – to jsou Jizerské hory. Jen málokteré hory mají tak hustou síť upravovaných běžkařských tras, jako Jizerky. Není to jen Jizerská magistrála, nejrozsáhlejší a nejznámější oblast v Jizerkách s hlavním nástupním místem v Bedřichově, ale i další méně známá a přesto velmi pěkná místa.

Oblast jsme rozdělili na následující podoblasti:

Užitečnou pomůckou je mapa aktuálně upravených tratí v Jizerských horách na Skimapě.

Odkaz: webkamery - Jizerské hory

Nejnovější aktuality ze stopy

Přidat zprávu
Formulář pro přidání zprávy o aktuálních podmínkách - běžky (změnit na sjezdovky)

Vaše jméno, které se zobrazí u této zprávy. Ale byli bychom radši, kdybyste se zaregistrovali a přihlásili, pak nebudete muset jméno pokaždé vyplňovat :-) Jako nepřihlášený uživatel musíte u každé zprávy vyplňovat své jméno. Když se zaregistrujete/přihlásíte, bude vloženo automaticky.

Vyberte oblast, kde jste byli na běžkách

Datum, kdy jste byli v této oblasti lyžovat. Pokud to bylo víc dní po sobě, vyberte poslední den. Zapisujte ve formátu YYYY-MM-DD (např. 2009-12-24). Zprávu více než 9 dní starou sem ani nezkoušejte psát, nepůjde to – chceme informovat o aktuálních podmínkách a ne historických :-)

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně. Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány. Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Kontrolní otázka, proti spamu.

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně.
Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány.
Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Řazení aktualit:

Info ze dne 23.12.
Martin, vloženo 24.12.2016 8:08

Naprostý souhlas s lyžařem ohledně přednosti. Pravidla jsou daný OPS a pokud to někdo nedodržuje , a většina ano, hrozí střet a malér. Samozřejmě jsou vyjímky, hlavně děcka když jedou .

JInak opět supr svezení, krásný svátky a hodně naběhaných kilometrů. S

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 23.12.
Mildo, vloženo 23.12.2016 22:07

Dnes pekne svezeni.A stale reseni,kdo ma prednost.Jel jsem po Jizerske k Pesakovne z kopce po leve strane a pan, ktery v klidu stopal nemel vubec chut vystopit ze stopy a tak jsem to ve 40km rychlosti musel zkusit vyskocit na skateplac.Zmizel jsem ve vetvych a s panem to ani NEHLO!Vzdyt je to tak jednoduche.Staci jenom posoudit,kdo je na tom huře a vcas to resit.Hodne lyzaru to uz umi a neresi jizdy vlevo nebo vpravo.Tak snad tohle tema uz bude vyresene.Trat byla pekna,zmrzla a rychla.Uz by to chtelo novy snih.Hezke vanoce vsem slusnym lyzarum.Čuski

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 23.12.
Fanda Verner, vloženo 23.12.2016 20:56

Super stopy a málo lidí.
Téma přednosti? Z hlediska rozumu by měl uhýbat ten, kdo jede do kopce, teda když je k dispozici jen jedna stopa. Lyžař řítící se z kopce rychlostí na hranici vlastních schopností leckdy není schopen ani při nejlepší vůli z té stopy vystoupit. Riziko kolize je tedy na spadnutí.
Za sebe můžu říct, že když stoupám, tak i uhýbám.

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 23.12.
Wyma, vloženo 23.12.2016 16:29

z tveho pohledu jedes bud ve stopě vpravo, pak mas prednost, a nebo jedes ve stope vlevo, a pak prednost nemas.

dnes male kolo, fajn svezeni.

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 23.12.
kubikula, vloženo 23.12.2016 16:27

start na smědavě, po knížecí přes vlašák na mořinu, Jizerka, bunkr, promenadni, pod kůrovec a po kasarenske na knejpu. jedním slovem Bezvadný. pěkné svátky všem! kuba

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 22.12.
lyžař, vloženo 23.12.2016 21:30

Projeli jsme malý kolo - Panelku - Super.
Potklali Jsme Láďu M., který nahazoval sníh mezi novou loukou a hřebínkem - takže za nás velký plus a dík. Pro ty tydýty, kteří mu nadávali, tak to dělá zadarmo a pro vás, aby jste měli kde lyžovat. Doufám, že to jizerska OPS aspon ujela - aby byla prospěšná.
Jinak k tomu vyhýbání. Vždycky se tady rozvine debata. Pravidla jsou jasný a ověřený, ale vždycky se najde někdo , kdo si myslí, že je nejchytřejší. Pak to dopadne tak, že ten kdo se drží pravidel uhne a chytrák mu tam vběhne a oba se rozbijou. Pravidlo přednosti při sjezdu platí opravdu jen při solo stopě, která se v jizerkách prakticky nevyskytuje - vyjma sjezdu od Protrženky na Soušskou a podobných nebo při úpravě skutrem.
Tak si užjte svátky ve stopě, užijte tyto nadstandardní podmínky, a buďte k sobě milí. A uhýbejte jen když máte. Jo,a psy nechte doma, fakt na magistrálu nepatří.
Skol

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 22.12.
Honza, vloženo 23.12.2016 7:45

Včera navečer z Bedřichova na Rozmezí a pak dolů na Mariánskohorské boudy, Protrženou přehradu a pod Zeleným vrchem zpět na Kasárenskou a do Bedřichova. Sníh je zatím dost i v nejnižších polohách u Protržené přehrady, jen tam jsou občas vyjeté mělké koleje. Úsek mezi Mariánskohorskými boudami a Čihadly po tzv. Kyselé vodě je naprosto luxusní, se dvěma nádherně vysoustruženými stopami. Skoro nikdo tam nejezdí.

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 22.12.
Extra Personnel, vloženo 22.12.2016 23:17

Dnes od 9 do 16 – v ČR: Horní Polubný (Nad kostelem)-Jizerka-Bukovec-U Pyramidy-Karlovský most. K Jizerce místy led, jinak výborně upravené až těsně před Karlovský most. V Polsku: od K. mostu doleva do kopce k odbočce k Orle dost náročné (suchá místa, led, neupraveno), pak jen stopa pro klasiku až k Polana Izerska, bruslení kromě pár krátkých úseků nešlo, pak jsem zvolil „skialpinismus“ k Rozdrože pod Kopa☺, dále Rozdrože pod Cicha Rownia a k Orle. Od Rozdrože PK do Rozdrože CR jen klasika, pak šlo až do Orle, kde již to bylo strojově upraveno, i bruslení. Na závěr jsem sjížděl z Orle do Harrachova a byl to dost problém, málo sněhu, který byl navíc místy zledovatělý, nešlo se pořádně odpichovat, mraky šišek a nečistot a úplně na konec už nešlo ani sjet posledních cca 100m k vlakové stanici Harrachov kvůli neupravené namrzlé stopě.

> Jakuszyce a okolí

Info ze dne 22.12.
Cendour, vloženo 22.12.2016 20:32

Dnes parádní skate ze stadionu zadem na vyhlídku, pak sjezd na Orle a zpět na stadion s nějakými mezi kolečky. Dobře upravené, některé menší trasy bez úpravy, ale dá se toho naběhat dost (já cca 27 km). Vyjeté jsou i dobré stopy na klasiku, místy s jehličím atd. Azuro vše ještě vyladilo do opravdové parády. Teplota s přehledem pod nulou, takže to ani netálo. Snad vydrží co nejdéle.

> Jakuszyce a okolí

Info ze dne 22.12.
Honza, vloženo 22.12.2016 19:12

TIP :
Pěkná trasa i když bohužel neupravovaná z Knajpy okolo Smědavské hory po široké lesní silnici k rozcestí "Nad Černým potokem". Lze klasiku i skate a hlavně dnes bez lyžařů..

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 22.12.
Jurik, vloženo 22.12.2016 16:47

Bedřichov, Kristiánov, Smědava , Předěl, Jizerka a zpět. Všude to je velmi dobré, ze Smědavy přes Předěl po silnici na JIzerku naprostý luxus, supr vyřízlá stopa. POděkování rolbařům, sQělá práce .

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 22.12.
Pavel, vloženo 22.12.2016 16:01

Dnes klasikou z Bedřichova přes Vládní na Kristiánov, Hřebínek a zpět.
Podmínky stále velmi dobré, Vládní a Panelka jsou perfektní. Namazán klistr KX30.
Mezi Hřebínkem a Gregorákem opět dobrovolník Láďa Mizera nahazoval sníh na trať. Nedělá to pro OPSku, dělá to dobrovolně pro ostatní lyžaře (jak už zmiňoval Petr H. 17.12.). Je to velkej frajer - chtěl jsem mu koupit na Nové Louce placatici rumu, ale bohužel vedou jen panáky nebo litrovku. Nemáte na něj někdo nějaký kontakt?
Nechápu proč OPSka staví na stadionu obří kopec umělého sněhu, místo aby to rozvezli na kritická místa (např. od Buku k NL)... Dnes DMS nepoletí...

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 22.12.
vlcevl, vloženo 22.12.2016 14:24

Dnes dopoledne ze Souše po silnici na Smědavu naprosto perfektní!!
Klasika i skate.

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 22.12.
Sprosťák, vloženo 22.12.2016 13:40

Zdravím, dnes Václavíkova, Knížecí, Hraniční,Kasárenská, Knaipa, Smědava, Promenádní, Bunkr, Knížecí a Václavíkova. Trasa super díky ops, jen kraj Knížecí špína. Poprosil bych běžkaře kteří stoupají ve stopě aby dávali přednost lidem kteří jedou z kopce ve stopě. A pejskaře kterému běhal ohař u Václavíkovy studánky vzkaz, chtělo by to pro psa cvičák a do stopy ho nebrat.

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 22.12.
Kevin, vloženo 22.12.2016 12:22

Ahoj dneska Bedřichov, JIzerka pres Knajpu jelo to neskutečně ráno mínus sedm, celá trať bez problémů.

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Jizerská OPS

Doporučujeme

Ubytování Jizerské hory
Široká nabídka ubytování v Jizerských horách. Horské penziony, hotely, chaty a apartmány za příjemnou cenu...
Lyžařské vosky na Sporticus.cz
Nejširší nabídka vosků, výbava pro servis lyží a další vybavení pro běžecké lyžování + nově prodejna v Bedřichově.

Odkazy k oblasti

Jizerská o.p.s.
Jizerská o.p.s. upravuje stopy na Jizerské magistrále a pravidelně informuje o místech, která byla upravena

Kulturní akce - Liberecký kraj

Načítám data...
Další kulturní akce v Libereckém kraji