Lyžařské vosky na Sporticus.cz

Navazuje na zavedený eshop VOSKY.KAMZASNEHEM.CZ

 

Jizerské hory – běžky

Rozlohou sice nevelké, ale lyžaři hodně vyhledávané – to jsou Jizerské hory. Jen málokteré hory mají tak hustou síť upravovaných běžkařských tras, jako Jizerky. Není to jen Jizerská magistrála, nejrozsáhlejší a nejznámější oblast v Jizerkách s hlavním nástupním místem v Bedřichově, ale i další méně známá a přesto velmi pěkná místa.

Oblast jsme rozdělili na následující podoblasti:

Užitečnou pomůckou je mapa aktuálně upravených tratí v Jizerských horách na Skimapě.

Odkaz: webkamery - Jizerské hory

Nejnovější aktuality ze stopy

Přidat zprávu
Formulář pro přidání zprávy o aktuálních podmínkách - běžky (změnit na sjezdovky)

Vaše jméno, které se zobrazí u této zprávy. Ale byli bychom radši, kdybyste se zaregistrovali a přihlásili, pak nebudete muset jméno pokaždé vyplňovat :-) Jako nepřihlášený uživatel musíte u každé zprávy vyplňovat své jméno. Když se zaregistrujete/přihlásíte, bude vloženo automaticky.

Vyberte oblast, kde jste byli na běžkách

Datum, kdy jste byli v této oblasti lyžovat. Pokud to bylo víc dní po sobě, vyberte poslední den. Zapisujte ve formátu YYYY-MM-DD (např. 2009-12-24). Zprávu více než 9 dní starou sem ani nezkoušejte psát, nepůjde to – chceme informovat o aktuálních podmínkách a ne historických :-)

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně. Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány. Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Kontrolní otázka, proti spamu.

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně.
Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány.
Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Řazení aktualit:

Info ze dne 17.3.
Mates, vloženo 17.3.2017 11:31

Dnes 5:30 skate B-Hřebínek-Máří-Knajpa-Smědava-Knajpa-Kristiánov-Točna-Greg.kříž-Za Č.Nisou-Vládní-B. Rolba se vracela v půl šestý, úsek, který projela při výjezdu, už umrzlý a rychlý, jinak měkota. Z točny na Máří 2x sundavání lyží, ale jinak sněhu dost. Nejlepší Knajpa-Smědava a panelka. Samozřejmně díky za úpravu, ale vzhledem k počasí, by to chtělo, aby rolba vyjela ještě než to klesne pod nulu, a bude to ráno tvrdé, rychlé a bez hrbolů s krásně vyřízlou stopou (za předpokladu, že večerní čelovkáři do toho nevjedou ;-) ) Čtvrteční úprava stejně-rolba z jizerky vyjela večer a ráno to byl luxus, bedřichovská vyjela nad ránem a nestačilo to zatuhnout. Skol

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 17.3.
AD, vloženo 17.3.2017 8:57

Dnes po pul osme z Maliniku pres Vladni za prehradu a pres Novou Louku zpet (vic casu jsem bohuzel nemel). Stopa vymrzla, prekvapive ne moc rozbita. Od Buku za prehradu az skoro ke Gregorovu krizi projeto rolbou - , pak samozrejme hlavni tepna magistraly taktez - parada. Na Vladni je kriticke misto hned za krizovatkou po sjezdu z Maliniku, dal pak ve stoupani pred skolkou (tam to talo delsi dobu), pak uz jen Klikvova louka - tam je to kus opravdu na mikrovrstve ledu. Mistama stopa spinava od jehlici vic nez dost (cerstve projete useky jsou prekryte, takze tam ok) az mi lyzi chvili bylo lito, ale pri zatnutejch zubech neni nutne prenaset :) - to bude az po vikendu. Na to, ze je pulka brezna tak porad super. Vyssi polohy na tom musi byt samosebou skvele.

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 16.3.
Tom, vloženo 17.3.2017 7:59

Noční bruslení - Bedřichov - N. Louka (po cestě pár příkopů při rozdvojení magistrály), potom od N. Louky k Blatnému rybníku už se objevuje písek a kameny - Kristiánov - Točna - Hřebínek - Bílá Kuchyně - Hřebínek - Závory - Vládní - Nová Louka. Je potřeba dávat pozor na led a vytátá místa. A večer nebo ráno to jede jako ďas a nedá se samozřejmě kadý den upravovat, tak je potřeba dát veliký pozor. Přesto díky Jiz. o.p.s za vzornou péči o tratě.

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 16.3.
Jakup, vloženo 16.3.2017 16:28

Skate Morina - Smedava - Knajpa a zpet po Kasarenske a Knizeci. Na brusleni dobre, ale stopy na klasiku dnes asi nic noc. V 9 hod snih jeste trochu primrzly, ale v 11 hod uz pekna kase. Pri navratu uz zcela plne parkoviste a mnoho rekreantu. Parkoviste u Vacl. studanky bylo dnes zavrene.

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 16.3.
HoneyDude, vloženo 16.3.2017 15:41

Skate Bedrichov - Nova Louka - Hrebinek - Tocna - Kristianov - Bedrichov (10 -13) - od stadionu snih uz trochu mokry a tezky, od nove louky dale pak paradni brusleni, nejlepsi mezi tocnou a kristianovem. Za celou trasu cca 3 vytate plochy, ale stale se da objet.

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 16.3.
Štěpán, vloženo 16.3.2017 14:55

Skate Polubný-Knížecí-Protržená přehrada-Knajpa-Smědava-Polubný všude ještě sněhu dost (vytává pouze úsek kolem silnice mezi Pralinkou a Václavíkovou studánkou, ale pořád se dá) . Paradoxně úseky upravené na dnešek horší (měkké a bořivé) než neupravené okolo Mariánskohorských bud.

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 16.3.
Janus, vloženo 16.3.2017 13:51

7:45 Skate z Bedřichova přes Rozmezí na Smědavu a zpět přes Kasárenskou, Rozmezí a Kristiánov. Především cesta tam super, ještě bylo krásně tvrdo a čerstvě upraveno, nazpět od Kristiánova už dost povolené a okolo Nové louky a cesta do Bedřichova už trochu tekla. U Blatného rybníka moc sněhu nezbývá a také na Nové louce se objevují první fleky, kdo může, ještě vyražte, dávám tomu tak týden, maximálně dva :-)

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 15.3.
Monika, vloženo 17.3.2017 9:08

Super parádička - 15.3. - odpoledne velká námaha - Maliník - Vládní - Bílá Kuchyně - Hřebínek - Točna - Blatný rybník - Nová Louka - Bedřichov, stadion: odpoledne - měkký sníh, 6 stupňů, jelo to na fialovém klistru, ale hodně pomalu a namáhavá, ale zasloužená jízda:-). Nádherná příroda a Jizerské o.p.s. velké Díky za úpravu tratí!!

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 15.3.
gvenda, vloženo 15.3.2017 21:49

Navecer velke kolo z NL. Chtelo to upravit, coz zitra uz dle ops bude. Blatak a Kristianov jeste celkem ujde, kolem Mari nekolik mist sedivejch, ale jeste se nenosi, bacha vecer, je vytato na asfalt ve stope na klasiku tak na 5 mistech. Nahore jinak bez problemu.

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 14.3.
Martina, vloženo 15.3.2017 14:23

Tratě ve výborném stavu, včera klasika z Mořinky cca "Tvým" směrem. Fialový klistr speciál 1C / -4C super volba. Skate rovněž parádní. Jediné rozčarování z krásného dne kazí množství psích výkalů ve stopě. Buď ve střehu. Ve sjezdech si jistě přimázneš trochu hnědýho...
(Odpověď na dotaz uživatele Garry z 15.3.: Zítra chci vyrazit na Mořinu, Knajpu a kolem Předělu klasiku. Můžete prosím někdo napsat, jak vypadají stopy a jakou jste měli mázu? Na JOPSce se o úpravě nepíše,tratě prej v dobrém stavu. Tak prosím písněte mi,kdo v uvedené lokalitě dnes běžkoval. Díky ! Skol)

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 14.3.
vasik, vloženo 14.3.2017 23:13

16:45 - Bedrichov - Kristianov - Rozmezi - Cihadla - Krasna Mari - Hrebinek - B., skate..
Ze zacatku celkem mokre i do vyssich poloh, proti tomu krasnymu nedelnimu klouzani o dost pomalejsi. Zatim vse sjizdne, ale Blatny rybnik, Krasna Mari, tam uz to bude za par dnu horsi. Tak v 18:30 to zacalo namrzat a trat tvrdnout a bylo to daleko lepsi svezeni nez ze zacatku.. v tehdle teplejsich dnech se urcite vyplati jet pozde vecer nebo rano..
Jinak chvalim JOPS, je pulka brezna, trate jsou stale v dobrem stavu a treba tuhle nedeli to bylo fakt libovy.

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 14.3.
Veru, vloženo 14.3.2017 20:28

17h skate Šámalka-Kristiánov-Točna-K.Máří-Čihadla-Rozmezí-Kristiánov-Šám. Kolem Blaťáku už je to jen tak tak. Každým dnem to bude místama na beton :-( Panelka OK. Na Máří se skate ještě dá. Od Máří dál je to pěkný. Na Čihadlech večer přituhlo a sjezd na Kristiánov byl fakt sešup.

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 13.3.
jirkas, vloženo 14.3.2017 8:09

Celý okruh Jiz50 klasicky, vymrzlá stopa, tvrdo pod holema, ideální stav. Po celé trase pěkně upraveno,
i na skate, sněhu všude dost. Kvalita tratí kupodivu dobrá i odpoledne, lidí málo. Máza trochu oříšek, fialový dospod, střední vrstva univerzal k22 a odpoledne navrch červený klistr. Kdo můžete, jeďte se sklouznout, stojí to fakt za to. Skol!

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 13.3.
Pavel, vloženo 13.3.2017 10:35

Skate malý okruh z Nové louky, upraveno, žádný bordel ve stopách, díky za úpravu. Jen škoda toho kreténa na pásové čtyřkolce s cedulí povodí Labe, který ačkoliv je s ní schopen se pohybovat zcela mimo cesty, našel zřejmě zvrácenou zábavu v rozjiždění stop. Kdybych ho dohnal, přerazil bych o něj hůlky.

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 12.3.
karel, vloženo 19.3.2017 18:27

Bylo to výborné,obvzlášť trasa k lomu a pak samolot,ale upozornění pro kritiky cesty na ORLE ,tady nejste na běžecké magistrále,ale na zásobovací silnici pro Orle a turistické trase pro turisty.Takže nějaké lamentování zde není na místě.Myšlena hlavní cesta přímo z Jakuszyc nad kolejemi,tak trochu tolerance.

> Jakuszyce a okolí

Jizerská OPS

Doporučujeme

Ubytování Jizerské hory
Široká nabídka ubytování v Jizerských horách. Horské penziony, hotely, chaty a apartmány za příjemnou cenu...
Lyžařské vosky na Sporticus.cz
Nejširší nabídka vosků, výbava pro servis lyží a další vybavení pro běžecké lyžování + nově prodejna v Bedřichově.

Odkazy k oblasti

Jizerská o.p.s.
Jizerská o.p.s. upravuje stopy na Jizerské magistrále a pravidelně informuje o místech, která byla upravena

Kulturní akce - Liberecký kraj

Načítám data...
Další kulturní akce v Libereckém kraji