Lyžařské vosky na Sporticus.cz

Navazuje na zavedený eshop VOSKY.KAMZASNEHEM.CZ

 

Jizerské hory – běžky

Rozlohou sice nevelké, ale lyžaři hodně vyhledávané – to jsou Jizerské hory. Jen málokteré hory mají tak hustou síť upravovaných běžkařských tras, jako Jizerky. Není to jen Jizerská magistrála, nejrozsáhlejší a nejznámější oblast v Jizerkách s hlavním nástupním místem v Bedřichově, ale i další méně známá a přesto velmi pěkná místa.

Oblast jsme rozdělili na následující podoblasti:

Užitečnou pomůckou je mapa aktuálně upravených tratí v Jizerských horách na Skimapě.

Odkaz: webkamery - Jizerské hory

Nejnovější aktuality ze stopy

Přidat zprávu
Formulář pro přidání zprávy o aktuálních podmínkách - běžky (změnit na sjezdovky)

Vaše jméno, které se zobrazí u této zprávy. Ale byli bychom radši, kdybyste se zaregistrovali a přihlásili, pak nebudete muset jméno pokaždé vyplňovat :-) Jako nepřihlášený uživatel musíte u každé zprávy vyplňovat své jméno. Když se zaregistrujete/přihlásíte, bude vloženo automaticky.

Vyberte oblast, kde jste byli na běžkách

Datum, kdy jste byli v této oblasti lyžovat. Pokud to bylo víc dní po sobě, vyberte poslední den. Zapisujte ve formátu YYYY-MM-DD (např. 2009-12-24). Zprávu více než 9 dní starou sem ani nezkoušejte psát, nepůjde to – chceme informovat o aktuálních podmínkách a ne historických :-)

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně. Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány. Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Kontrolní otázka, proti spamu.

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně.
Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány.
Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Řazení aktualit:

Info ze dne 8.1.
Pavel, vloženo 8.1.2017 20:10

Problém s úzkým prostorem pro bruslení je zejména na panelce na malém okruhu. Při tomto množství sněhu by to mohly být stopy více do krajů.

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 8.1.
Petr, vloženo 8.1.2017 18:24

podmínky parádní, je to nádhernej prašan na klasiku skvělí bruslaři to měli těžší. Ale stopu už není kam posunovat možná na některý místech, ale zase naopak na některých místěch jsem projížděl větvemi, nebo mi stopa mizela mimo cestu.

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 8.1.
Lookin, vloženo 8.1.2017 14:27

dnes ráno - podmínky skvělé, na ně samozřejmě člověk přispěje s o to větší radostí :). Jen si mylsím, že při takové sněhové nadílce by přece jen šlo o pár cm posunout stopy na klasiku více ke krajům, takto bruslaři prostě nemají prostor a nelze se divit, že částečně boří stopu, jinak super a díky

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 7.1.
Sedlonka, vloženo 16.1.2017 15:41

VRATIslavice-cerstve vyjeto na klasiku.

> Ještěd, Liberec, Jablonec a okolí

Info ze dne 7.1.
Ben+Ludwig, vloženo 8.1.2017 9:54

Skalák, na dohled od Ještědu. Hruboskalsko!! Sednihorky, koupák, Sahara, Dračky, Myší díra, Hrubá Skála zámek, Arboretum, Valdštejn, dolu k Majáku a zpět na Sedmihorek. Sněhu poctivých 30 cm, mezi skalami většinou vlastní prošlapávačka. Na hřebenovce projetá slušná stopa na klasiku a prošlapaná pěšina pěšáků, silnice z Valdštejna do Pelešan protažená a posypaná, nejde sjet na lyžích. Kolem Majáku už v pohodě. Neobvyklé výhledy na Skalák z vyhlídek, sníh čaruje. s Jizerkama nesrovnatelné a neopakovatelné!

> Ještěd, Liberec, Jablonec a okolí

Info ze dne 7.1.
MH, vloženo 7.1.2017 23:25

Harrachov nádraží - 500 metrů na Polsko turistika a pak na Orle super stopa, na Jizerský most oraniště , ale sněhové, nad mostek už super protaženo až k Hnojáku a dál ke kiosku kosa jak prase a dost lidí, ale přijatelně, nedávno to bylo horší. Od Smědavy stoupák na Knajpu zase super dále na Hřebínek trochu tupé ale sjízdné, Olivetská optimální, a na Bedřichov pohodě, sakra to mohla být zítra krásná padesátka -:)

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 7.1.
konarix, vloženo 7.1.2017 22:54

Z Kořenova do Oldřichova: Magistrály upravené, ve stopách ok, mezi nimi se nový prašan trochu boří. Za Bílou Kuchyní jen hluboká stopa projetá běžkaři, na odbočce do údolí ve dvou kolejích (též uchozeno) - dlouhý sjezd až do Oldřichova, tradičně nejhezčí úsek celého přejezdu.

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 7.1.
ldck.aie, vloženo 7.1.2017 20:47

Z Maliníku přes Vysoký hřeben k Hašlerově chatě, a pak zpět pod Vysokým hřebenem po (patrně den dva dny staré) rolbou upravené stopě. Paráda, zas něco úplně jiného než přeplněná magistrála. Jen posledních párset metrů před silnicí pod sedlem Maliníku už čerstvě prohrnutá cesta, šlo ale po ní dojet. A pak celkem příjemný sjezd přes Českou Chalupu do Liberce

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 7.1.
Dana Rypackova, vloženo 7.1.2017 18:50

Luxusni pojezdeni na klasiku mezi Vratislavicemi a Kunratickou.Vecer vytazeny i stopy na skejt,ale hrozne se to bori. Horni okruh rovinaty a tudiz super pro male deti :)

> Ještěd, Liberec, Jablonec a okolí

Info ze dne 7.1.
Tom, vloženo 7.1.2017 18:36

Dneska od Hašlerovy chaty (Vysoký hřeben) přes Maliník, Kristiánov, Hřebínek, Nová Louka zase zpátky. Na skate se to hodně bořilo, taky hůlky zajíždely hluboko do sněhu. Sice je ho nyní hodně, ale paradoxně to bylo před týdnem tvdší a rychlejší..

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 7.1.
Smrťák, vloženo 7.1.2017 17:05

Dnes dopoledne z Václavíkovy studánky na Knajpu a zpět. Při bruslení jsme se hodně bořili, stopy na klasiku vypadaly výborně. Hůlky zajíždí dost hluboko.

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 7.1.
Prochy, vloženo 7.1.2017 16:42

Dnes po 11 na Hřebíček přes Olivetskou horu okolo přehrady pak po Vládní kolem pramenu Bílé Nisy zpět. Bezva stopy, podklad měkký, okolo Olivetske se boří hůlky. Jinak vše boží. Mráz ušel a klesá.

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 6.1.
Šušny, vloženo 8.1.2017 19:04

Od nádraží v Kryštofově ÚDOLÍ upraveno 18 km tratí skútrem směrem na Výpřež. Jeden okruh přes Křižanské sedlo, druhý kolem Rokytky. Viz. Krystofovoudoli.eu
Podmínky téměž ideální a svezení v dobře upravené stopě, navíc poměrně tvrdé.

> Ještěd, Liberec, Jablonec a okolí

Info ze dne 6.1.
Extra Personnel, vloženo 7.1.2017 23:35

Doporučuji kompetentní dotaz na jaře, mimochodem webová stránka má v názvu sníh a pěšáci chodící ve sněhu jsou pro mě neuchopitelnou "záhadou"☺, stejně asi jako pro většinu lidí zde na webu
(Odpověď na dotaz uživatele Franta z 6.1.: Dobrý den je ,nebo není zakázáno jít pěšky po značkách KČT z chaty Smědava přes horu Smrk do N.M.P.S. ? Děkuji F.)

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 6.1.
Pepa, vloženo 6.1.2017 18:51

Ahoj,

nevím, jak Mořina, ale parkoviště pod Václavíkovou studánkou dnes dopoledne prohrnovali. Auta na Jizerku jezdila, tak předpokládám, že je parkoviště též prohrnuto.
(Odpověď na dotaz uživatele newli z 6.1.: Nevite nekdo, prosim, zda uz je vyfrezovane parkoviste na jizerce (morina)? Ve ctvrtek rano (dopoledne) jsem tam dorazil a nestacil se divit. Takze smer bedrichov a dnes jsem jel radsi rovnou do bedrichova. Nicmene zitra bych rad na jizerku. DIky moc!)

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Jizerská OPS

Doporučujeme

Ubytování Jizerské hory
Široká nabídka ubytování v Jizerských horách. Horské penziony, hotely, chaty a apartmány za příjemnou cenu...
Lyžařské vosky na Sporticus.cz
Nejširší nabídka vosků, výbava pro servis lyží a další vybavení pro běžecké lyžování + nově prodejna v Bedřichově.

Odkazy k oblasti

Jizerská o.p.s.
Jizerská o.p.s. upravuje stopy na Jizerské magistrále a pravidelně informuje o místech, která byla upravena

Kulturní akce - Liberecký kraj

Načítám data...
Další kulturní akce v Libereckém kraji