Jizerské hory – běžky

Rozlohou sice nevelké, ale lyžaři hodně vyhledávané – to jsou Jizerské hory. Jen málokteré hory mají tak hustou síť upravovaných běžkařských tras, jako Jizerky. Není to jen Jizerská magistrála, nejrozsáhlejší a nejznámější oblast v Jizerkách s hlavním nástupním místem v Bedřichově, ale i další méně známá a přesto velmi pěkná místa.

Oblast jsme rozdělili na následující podoblasti:

Užitečnou pomůckou je mapa aktuálně upravených tratí v Jizerských horách na Skimapě.

Odkaz: webkamery - Jizerské hory

Nejnovější aktuality ze stopy

Přidat zprávu
Formulář pro přidání zprávy o aktuálních podmínkách - běžky (změnit na sjezdovky)

Vaše jméno, které se zobrazí u této zprávy. Ale byli bychom radši, kdybyste se zaregistrovali a přihlásili, pak nebudete muset jméno pokaždé vyplňovat :-) Jako nepřihlášený uživatel musíte u každé zprávy vyplňovat své jméno. Když se zaregistrujete/přihlásíte, bude vloženo automaticky.

Vyberte oblast, kde jste byli na běžkách

Datum, kdy jste byli v této oblasti lyžovat. Pokud to bylo víc dní po sobě, vyberte poslední den. Zapisujte ve formátu YYYY-MM-DD (např. 2009-12-24). Zprávu více než 9 dní starou sem ani nezkoušejte psát, nepůjde to – chceme informovat o aktuálních podmínkách a ne historických :-)

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně. Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány. Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Kontrolní otázka, proti spamu.

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně.
Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány.
Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Řazení aktualit:

Info ze dne 13.1.
-ury-, vloženo 13.1.2018 11:41

Tady je svět ještě v pořádku. Rolba jezdí každý den. Sněhu relativně dost. Trocha bordelu na Dolnym Dukcie a Kopalnii, vršek nad stadionem je čistý. Dobré sledovat https://www.facebook.com/biegpiastow/ , kromě úprav jsou tady informace o probíhajících akcích a případných omezeních.

> Jakuszyce a okolí

Info ze dne 12.1.
RoobertG, vloženo 15.1.2018 8:13

Z Jizerky po jezdecké ke Smědavě a zpátky po promenádní. Všude ideální podmínky.

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Dotaz
Jirka, vloženo 13.1.2018 20:47

Čím jste dnes na klasiku mazali, dalo se to nějak rozumně trefit? Zítra má podobně mrznout tak přemýšlím, co zvolit, asi modrý klistr?

Zodpovědět > Bedřichov a Jizerská magistrála

Dotaz
hanka, vloženo 13.1.2018 18:06

Nevíte někdo, jak to dneska vypadalo z Jizerky?

Zodpovědět > Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 12.1.
Rabín, vloženo 13.1.2018 10:14

Okruh Mýtiny - Orle - Jizerská louka - zpět Orle - po cestě směr Samolot na Dzial Izerski a zpátky na Mýtiny. Kromě cesty na Jizerskou louku (upraveno už dávno a rozšlapáno od pěších) dobře upraveno na klasiku i skate. Přes nepříliš dobré sněhové podmínky (mokrý, místy zmrzlý sníh) dobré svezení. Ojedinělá odtátá místa kolem potoků lze bez problémů objet.

> Jakuszyce a okolí

Info ze dne 12.1.
Mates, vloženo 13.1.2018 2:10

Skate 7:30 Be-NL-Kr-Čihadla-M.boudy-Protrženka-Kasárenská-kiosek-Předěl zprava-Paličník zleva-Kiosek-Bunklr-Vlašák-sedlo pod Zámky a zpět-Kůrovec-Čihadla a zpět přes Kristiánov. Největší fofr pro mně v této sezonně. Bedřichov-Blaťák ... na 1.lyže si občas dávat bacha na hlínu, stejně cca na 1km před vrcholem Paličníku, jinak exkluziv. V některých známých místech pro kované tratěma jizerek šlupka sněhu, ale v pohodě. Přituhne a bude líp

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 12.1.
POTMMA, vloženo 12.1.2018 19:54

Bylo čerstvě zrolbováno.
Na klasiku to bylo hrozný , na skate to bylo delikátní !

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 12.1.
Katka, vloženo 12.1.2018 19:38

Krasny,upraveny,stopa na klasiku i skate.
(Odpověď na dotaz uživatele Iva z 12.1.: Ahoj, nějaké info, jaké jsou sněhové podmínky, prosím? Děkuji :))

> Jakuszyce a okolí

Info ze dne 12.1.
Garret, vloženo 12.1.2018 19:28

Dnes klasika po trase: Bedřichov-Nová Louka-Knejpa-Hraniční-Jezdecká-U bunkru-Jizerka-Promenádní-Smědava-Čihadla-Tetřeví-Krásná Máří-Hřebínek-Olivetská hora-Vládní-U nové louky-Bedřichov. Ráno hrubozrnný umrzlý sníh a nová stopa už od Bedřichova, občas nějaké jehličí, zhruba od 900 m čistá vrstva novějšího jemnozrnnějšího umrzlého sněhu. Parádní podmínky až ke Smědavě kde to změklo a ve stoupání vyplužené koryto. Pak ok až před Tetřeví kde končí rolbovaná cesta pokračuje jen ujetá ledovatá vrstva, místy hodně jehličí, místy už odtáto na asfalt (jednou úplně na přenášení). Podobné až Pod Olivetskou horu, dál už parádní s projetou stopou až do Bed. jen odpoledne trochu měkčí.

Fotky jsou na https://www.facebook.com/Kamzasnehem/posts/1784849694919110

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 12.1.
Tomáš B., vloženo 12.1.2018 13:42

Dopoledne Bedřichov-NL-Kristiánov-Knajpa-Krásná Máří-Točna-Kristiánov-NL-Gr.kříž-za přehradou- Vládní-Bedřichov. Velmi slušné podmínky, od Bedřichova upraveno, umrzlo, na Rozmezí čerstvý sníh – paráda. Krásná Máří neupravena, cca 40m se musí přenášet, pozor led.. po dlouhé době parádní svezení, díky jizerské ops za velmi dobrou úpravu…. pokud ale v noci přimrzne, chtělo by to úpravu i na víkend

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 11.1.
Honza, vloženo 11.1.2018 22:21

Dnes večer Bedřichov, NL, Kristiánov, Smědava, Bunkr, po Promenádní zpět přes Smědavu Knajpu, Kristiánov.
Dole špína, ale nahoře trochu nového sněhu, který to trochu spravil, zpátky rolba ujela trať z NL na Knajpu. V zásadě od Blátaku výš pořád pěkné.

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 11.1.
Johan, vloženo 11.1.2018 18:50

dopolko skejt obrácený malý okruh - počasí parádní polojasno, zvládl jsem to bez sundání lyží, sníh občas tupej ale rovinka za točnou dobrá, na točně vytátý místa, sjezd zpátky k hřebínku na L straně obvyklé místo kouká trochu asfaltka. v lese už je dost jehličí - hlavně kolem Gregoráku, tam to nestojí za moc, jinak jsem byl až překvapen jak to bylo dobrý. Pán s lopatou a sáněma, co podél trati opravuje její neduhy, velkej palec hore!

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 11.1.
T a K, vloženo 11.1.2018 18:07

Bedrichov na Hrebinek a zpet. Jehlici hodne, pan s lopatou zahazoval posledni doury (a diky mu za to) trochu mlha, trochu dest, jehlici ale bezkam neublizi:) kdo chce bruslit na super povrchu ma smulu ale na klasiku na vejlet uplne v klidu.

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 11.1.
Adam Simek, vloženo 11.1.2018 14:23

Ze Souše jsme jeli přes Smedavu, Predel, Hranicni a zase nejak zpet. Snehu vsude dostatek, dole u prehrady nejake jehlici, ale v pohode. Nahore napadlo tak 5 cm noveho mokreho snehu. Ale trate jsou krasne sjizdne, jen to je pomale. Prselo do toho.

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 10.1.
REDAKCE - Petr Horník, vloženo 10.1.2018 21:03

Z Jizerky 13 km okruh, pršelo, ale stav trati překvapivě dobrý. Žádné vytate úseky pouze občas jehličí či šišky v trati. Pěkná lyzovacka to byla.

ZDROJ: www.facebook.com

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Jizerská OPS

Doporučujeme

Ubytování Jizerské hory
Široká nabídka ubytování v Jizerských horách. Horské penziony, hotely, chaty a apartmány za příjemnou cenu...
Lyžařské vosky na Sporticus.cz
Nejširší nabídka vosků, výbava pro servis lyží a další vybavení pro běžecké lyžování i další sporty + prodejna v Bedřichově i v Praze.

Odkazy k oblasti

Jizerská o.p.s.
Jizerská o.p.s. upravuje stopy na Jizerské magistrále a pravidelně informuje o místech, která byla upravena