Lyžařské vosky na Sporticus.cz

Navazuje na zavedený eshop VOSKY.KAMZASNEHEM.CZ

 

Jizerské hory – běžky

Rozlohou sice nevelké, ale lyžaři hodně vyhledávané – to jsou Jizerské hory. Jen málokteré hory mají tak hustou síť upravovaných běžkařských tras, jako Jizerky. Není to jen Jizerská magistrála, nejrozsáhlejší a nejznámější oblast v Jizerkách s hlavním nástupním místem v Bedřichově, ale i další méně známá a přesto velmi pěkná místa.

Oblast jsme rozdělili na následující podoblasti:

Užitečnou pomůckou je mapa aktuálně upravených tratí v Jizerských horách na Skimapě.

Odkaz: webkamery - Jizerské hory

Nejnovější aktuality ze stopy

Přidat zprávu
Formulář pro přidání zprávy o aktuálních podmínkách - běžky (změnit na sjezdovky)

Vaše jméno, které se zobrazí u této zprávy. Ale byli bychom radši, kdybyste se zaregistrovali a přihlásili, pak nebudete muset jméno pokaždé vyplňovat :-) Jako nepřihlášený uživatel musíte u každé zprávy vyplňovat své jméno. Když se zaregistrujete/přihlásíte, bude vloženo automaticky.

Vyberte oblast, kde jste byli na běžkách

Datum, kdy jste byli v této oblasti lyžovat. Pokud to bylo víc dní po sobě, vyberte poslední den. Zapisujte ve formátu YYYY-MM-DD (např. 2009-12-24). Zprávu více než 9 dní starou sem ani nezkoušejte psát, nepůjde to – chceme informovat o aktuálních podmínkách a ne historických :-)

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně. Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány. Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Kontrolní otázka, proti spamu.

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně.
Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány.
Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Řazení aktualit:

Dotaz
Vašek, vloženo 7.2.2017 20:17

to : Růža
Kdepak, soupaží já jet absolutně nemohu. Potřebuji odraz. Takže tedy klistr, když je to zmrzlé a vezme to ten od -3 do 10? Nebo si to mám raději nechat namazat na stadionu?

Zodpovědět > Bedřichov a Jizerská magistrála

Dotaz
Vašek, vloženo 7.2.2017 16:49

Ahoj,
máte tip co mazat na zítřek? V Bedřichově jsem letos vůbec nebyl, nevím jak tam vypadá sníh. Zítra by mělo být asi kolem -5C. Ale mazat tuhé vosky asi nepůjde, že(modrý extra)? Klistr mám doma akorát univerzál od -3 do 10C. Ale i tuhý mám akorát červený a modrý swix.. Předpokládám, že se budu pohybovat někde po rovinách (mezi Bedřichovem a Hřebínkem) . Děkuji za případné rady.

Zodpovědět > Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 6.2.
Tonda, vloženo 6.2.2017 22:06

Nějaká rada na zítra dopoledne, co mám mazat? Tvrdý klister nebo klasicky stoupak, bylo kolem 0 a teď mrzne na -6

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 6.2.
Tom, vloženo 6.2.2017 21:41

Dnes dopol. skate N.louka,Kristianov,Knižecí,Mořina a zpátky Promenáda,Máří,Hřebínek.Perfektní svezení a vše čerstvě upraveno.

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 6.2.
Kuba, vloženo 6.2.2017 15:11

Buď červený klistr nebo červený stoupací, ale pozor večer to přimrzne a bude to spíš na fialovej
(Odpověď na dotaz uživatele Vojta z 6.2.: Co mazat teď, když šla teplota dolů, to ten klistr z pátku nebude fungovat co?)

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Dotaz
eva, vloženo 6.2.2017 20:58

pro Pepi
rovina je od Nové Louky na hřebínek - nahoru je případně možné jet i skůtrovkou. Rovinatá trasa je z Maliníku k Bedřichovské přehradě. Pokud může být cesta delší dá se jet od rozcesí před přehradou nahoru do kapce na Vládní. Cesta po žluté k Nové louce i druhá jsou mírně z kopce. Mírné cesty jsou i okolo z rozcestá Za Černou Nisou, Závory, Stamelův kříž, Gregorův kříž. Dá se jezdit po přehradě.

Zodpovědět > Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 5.2.
lyžař, vloženo 6.2.2017 19:46

Jeď na Václavák
(Odpověď na dotaz uživatele Pepi z 6.2.: Zdravím, doporučíte mi někdo nějakou trasu pro začátečníky, víceméně po rovince případně pozvolnější kopce? Dnes jsme byli u Královky, směrem k prezidentské chatě a přes Štumpeho kámen zpět ke Královce. Cesta od prezidentské chaty byla příliš prudká, ale od Štumpeho kamene to bylo fajn. Doporučíte mi prosím něco? Díky moc :))

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Dotaz
Dan, vloženo 6.2.2017 16:38

Zdravím, nevíte někdo jestli bude úprava z Jablonce od přehrady ?

Zodpovědět > Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 5.2.
Darinka, vloženo 5.2.2017 20:34

Dneska 1,5 hodiny ve Vesci: areál sjízdný, ale povrch hodně měkký a mokrý, místy na tratích tráva a také rozšlapáno od neukázněných pejskařů, hůlky se bořily až 20 cm. Skate hodně technicky náročný. Chtělo by to přituhnout a dosněžit minimálně 10 cm.
(Odpověď na dotaz uživatele Zdenda z 4.2.: Jsemv Liberci a chtěl bych vyzkoušet Vesec. Jaký je aktuální stav pro skate? Díky.)

> Ještěd, Liberec, Jablonec a okolí

Info ze dne 5.2.
Zoly, vloženo 5.2.2017 12:47

Magistrála - čerstvě upraveno, v okolí Knajpy sněžení. Mariánská hora - Boudy ... Protržená: bez úpravy ale celkem sjízdné. Jen tam pravidelně běhá nějaký atlet... pokud je to pevné - ok, ale včera tam nadělal pěkné díry... diví se, že si nevyvrknul kotník. Zpět stopa pro klasiky zapadávala a brutálně zpomalila...

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 4.2.
Johnny, vloženo 4.2.2017 21:48

Pro Hanku Rhode multigrade klistr nemá chybu

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 4.2.
Laďa, vloženo 4.2.2017 20:05

pro Hanku: Bedřichov-Knajpa-Krásná Máří-Bed., 11-13 hod. Fialový klister (aby se to nesjelo) a červený klistr (aby to při +4 stoupalo). Jelo to velmi dobře, trochu nachytalo smetí ke konci.

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 4.2.
Jurik, vloženo 4.2.2017 17:58

Pro Hanku: ráno v 8 WR65 a až na Kristiánov a JIzerku o.k. Zpátky do Bedřichova už nepomáhala ani svěcená voda, vše zůstalo na rukou ....(hlavně na Knajpu) . (klistr zůstal v autě ...)

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Dotaz
Hanka, vloženo 4.2.2017 17:45

Ahoj, co jste dneska mazali na klasiku? Díky

Zodpovědět > Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 2.2.
C2S, vloženo 2.2.2017 23:00

Dnes navečer skate po namrzlém povrchu a ledové stopě po odpoledním dešti při mínusových teplotách. Neskutečně rychlé, neuvěřitelně rychlá a skluzná stopa, na skate neskutečný zážitek, všem doporučuju. Na klasiku asi vopruz.

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Jizerská OPS

Doporučujeme

Ubytování Jizerské hory
Široká nabídka ubytování v Jizerských horách. Horské penziony, hotely, chaty a apartmány za příjemnou cenu...
Lyžařské vosky na Sporticus.cz
Nejširší nabídka vosků, výbava pro servis lyží a další vybavení pro běžecké lyžování + nově prodejna v Bedřichově.

Odkazy k oblasti

Jizerská o.p.s.
Jizerská o.p.s. upravuje stopy na Jizerské magistrále a pravidelně informuje o místech, která byla upravena

Kulturní akce - Liberecký kraj

Načítám data...
Další kulturní akce v Libereckém kraji