Lyžařské vosky na Sporticus.cz

Navazuje na zavedený eshop VOSKY.KAMZASNEHEM.CZ

 

Jizerské hory – běžky

Rozlohou sice nevelké, ale lyžaři hodně vyhledávané – to jsou Jizerské hory. Jen málokteré hory mají tak hustou síť upravovaných běžkařských tras, jako Jizerky. Není to jen Jizerská magistrála, nejrozsáhlejší a nejznámější oblast v Jizerkách s hlavním nástupním místem v Bedřichově, ale i další méně známá a přesto velmi pěkná místa.

Oblast jsme rozdělili na následující podoblasti:

Užitečnou pomůckou je mapa aktuálně upravených tratí v Jizerských horách na Skimapě.

Odkaz: webkamery - Jizerské hory

Nejnovější aktuality ze stopy

Přidat zprávu
Formulář pro přidání zprávy o aktuálních podmínkách - běžky (změnit na sjezdovky)

Vaše jméno, které se zobrazí u této zprávy. Ale byli bychom radši, kdybyste se zaregistrovali a přihlásili, pak nebudete muset jméno pokaždé vyplňovat :-) Jako nepřihlášený uživatel musíte u každé zprávy vyplňovat své jméno. Když se zaregistrujete/přihlásíte, bude vloženo automaticky.

Vyberte oblast, kde jste byli na běžkách

Datum, kdy jste byli v této oblasti lyžovat. Pokud to bylo víc dní po sobě, vyberte poslední den. Zapisujte ve formátu YYYY-MM-DD (např. 2009-12-24). Zprávu více než 9 dní starou sem ani nezkoušejte psát, nepůjde to – chceme informovat o aktuálních podmínkách a ne historických :-)

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně. Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány. Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Kontrolní otázka, proti spamu.

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně.
Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány.
Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Řazení aktualit:

Info ze dne 5.2.
Zoly, vloženo 5.2.2017 12:47

Magistrála - čerstvě upraveno, v okolí Knajpy sněžení. Mariánská hora - Boudy ... Protržená: bez úpravy ale celkem sjízdné. Jen tam pravidelně běhá nějaký atlet... pokud je to pevné - ok, ale včera tam nadělal pěkné díry... diví se, že si nevyvrknul kotník. Zpět stopa pro klasiky zapadávala a brutálně zpomalila...

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 4.2.
Johnny, vloženo 4.2.2017 21:48

Pro Hanku Rhode multigrade klistr nemá chybu

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 4.2.
Laďa, vloženo 4.2.2017 20:05

pro Hanku: Bedřichov-Knajpa-Krásná Máří-Bed., 11-13 hod. Fialový klister (aby se to nesjelo) a červený klistr (aby to při +4 stoupalo). Jelo to velmi dobře, trochu nachytalo smetí ke konci.

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 4.2.
Jurik, vloženo 4.2.2017 17:58

Pro Hanku: ráno v 8 WR65 a až na Kristiánov a JIzerku o.k. Zpátky do Bedřichova už nepomáhala ani svěcená voda, vše zůstalo na rukou ....(hlavně na Knajpu) . (klistr zůstal v autě ...)

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Dotaz
Hanka, vloženo 4.2.2017 17:45

Ahoj, co jste dneska mazali na klasiku? Díky

Zodpovědět > Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 2.2.
C2S, vloženo 2.2.2017 23:00

Dnes navečer skate po namrzlém povrchu a ledové stopě po odpoledním dešti při mínusových teplotách. Neskutečně rychlé, neuvěřitelně rychlá a skluzná stopa, na skate neskutečný zážitek, všem doporučuju. Na klasiku asi vopruz.

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 2.2.
Honza, vloženo 2.2.2017 22:17

Dneska večer malý okruh, Bedřichov, Kristiánov, Hřebínek, NL a zpět. Po dešti totálně ledová stopa, chce to mazat klistry a ještě lépe nemazat a jet soupaž, protože to jelo neuvěřitelně, hlavně z kopce!

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 2.2.
Iva z Jizerek, vloženo 2.2.2017 15:21

Dnes ráno klasika z Nové louky na Rozmezí - osmička kolem Předělu - zpět přes Promenádní kiosek - Hraniční - Kasárenská - Rozmezí. Stále pěkné lyžování na modrý extra. Inverze byla, Krkonoše jako na dlani, ale byl také studený vítr, tak stopa držela a téměř nevlhla.

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 2.2.
C2S, vloženo 2.2.2017 15:18

Pane kolego, nahoře momentálně prší při záporných teplotách, takže mazání adekvátní této situaci. Já bruslím, takže se těším zmrzlej fofr, do mazání se montovat nebudu - nejlépe vlízt na stadionu do Mára servisu a zeptat se.
(Odpověď na dotaz uživatele dan z 2.2.: ahoj, chystám se zítra z Bedřichova přes Čihadla na Jizerku a zpět. Byl jste teď někdo nahoře, jak to tam vypadá? Co byste mazali na klasiku, je pořád inverze a nahoře se musí přemazat? Díky :))

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 31.1.
Daniela, vloženo 31.1.2017 18:10

vzkaz pro Garryho: na točně busu jsem už parkovala, není tam žádné omezení a poměrně dost místa.

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 31.1.
Iva z Jizerek, vloženo 31.1.2017 16:12

Dnes klasika z Bedřichova kolem 10.30 hod., hezká prašanová čerstvá stopa přes Kristiánov, Rozmezí na Knajpu a zpět přes Krásnou Máří. Přes Olivetskou horu ještě také slušné, od rozcestí pod Olivetskou směr Vládní i Gregorův kříž pouze vyšlapané stopy, ale celkem dobré. Kupodivu pěkné lyžování i výhledem z Máří.

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 30.1.
zdenda66, vloženo 30.1.2017 20:06

Dnes jsem sjížděl z Bílé kuchyně do Oldřichova na pilách a v dolní části cca 1 km se nedalo ani plužit, protože nějaký dobytek, nebo dement se jel projet na koni do upravované stopy. Je vidět, že i mezi chovateli takto ušlechtilého zvířete se najdou jedinci mdlého ducha.

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Dotaz
Garry, vloženo 30.1.2017 9:22

Touto cestou děkuji Daniele za info. Dalo by se zaparkovat auto na točně busu?Na mapě je značka P !! Díky. Garry.

Zodpovědět > Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 29.1.
lukáš, vloženo 1.2.2017 10:38

V neděli jsme vyjeli vlakem z Kořenova do Jakuszyc, čímž jsme ušetřili asi 200vejškových metrů stoupání. Sluníčko, nádhera, teploty chvílemi nad nulou. Cesta na Izersky dom ke konci jen prošláplá a poslední sešup dólů včetně řízených pádů .) ..Prameniště Jizery, Izersky dom a polské pochutiny, překrásná podíváná, opalovačka, tady už minimum lidí. A potom nekonečný sjezd podél Jizery s odbočkou na českou stranu do Kořenova.

> Jakuszyce a okolí

Info ze dne 29.1.
Tomáš H, vloženo 29.1.2017 21:31

Dnes 17:45 Maliník-Hřebínek-Ždárek-Knajpa a přes Kristiánov zpět jedním slovem paráda na oba styly a málo lidí vzkaz pro Růžu koukám že místo na běžky radši do Globusu na výlet a zakončit to smažákem a doma gaučem měj se sportmane globusáckej

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Jizerská OPS

Doporučujeme

Ubytování Jizerské hory
Široká nabídka ubytování v Jizerských horách. Horské penziony, hotely, chaty a apartmány za příjemnou cenu...
Lyžařské vosky na Sporticus.cz
Nejširší nabídka vosků, výbava pro servis lyží a další vybavení pro běžecké lyžování + nově prodejna v Bedřichově.

Odkazy k oblasti

Jizerská o.p.s.
Jizerská o.p.s. upravuje stopy na Jizerské magistrále a pravidelně informuje o místech, která byla upravena

Kulturní akce - Liberecký kraj

Načítám data...
Další kulturní akce v Libereckém kraji