Lyžařské vosky na Sporticus.cz

Navazuje na zavedený eshop VOSKY.KAMZASNEHEM.CZ

 

Jizerské hory – běžky

Rozlohou sice nevelké, ale lyžaři hodně vyhledávané – to jsou Jizerské hory. Jen málokteré hory mají tak hustou síť upravovaných běžkařských tras, jako Jizerky. Není to jen Jizerská magistrála, nejrozsáhlejší a nejznámější oblast v Jizerkách s hlavním nástupním místem v Bedřichově, ale i další méně známá a přesto velmi pěkná místa.

Oblast jsme rozdělili na následující podoblasti:

Užitečnou pomůckou je mapa aktuálně upravených tratí v Jizerských horách na Skimapě.

Odkaz: webkamery - Jizerské hory

Nejnovější aktuality ze stopy

Přidat zprávu
Formulář pro přidání zprávy o aktuálních podmínkách - běžky (změnit na sjezdovky)

Vaše jméno, které se zobrazí u této zprávy. Ale byli bychom radši, kdybyste se zaregistrovali a přihlásili, pak nebudete muset jméno pokaždé vyplňovat :-) Jako nepřihlášený uživatel musíte u každé zprávy vyplňovat své jméno. Když se zaregistrujete/přihlásíte, bude vloženo automaticky.

Vyberte oblast, kde jste byli na běžkách

Datum, kdy jste byli v této oblasti lyžovat. Pokud to bylo víc dní po sobě, vyberte poslední den. Zapisujte ve formátu YYYY-MM-DD (např. 2009-12-24). Zprávu více než 9 dní starou sem ani nezkoušejte psát, nepůjde to – chceme informovat o aktuálních podmínkách a ne historických :-)

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně. Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány. Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Kontrolní otázka, proti spamu.

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně.
Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány.
Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Řazení aktualit:

Info ze dne 12.3.
Daniela, vloženo 15.3.2017 19:43

My jsme tam naposled byli v neděli, na víkend proběhla úprava, takže super, bylo to přimrzlé a rychlé, ale jeli jsme jen vrchní okruh od Hvězdy, kolem Tetřeví boudy a přes Kapradník zpět. Špinavý úsek byl pouze pod Turnovskou chatou. Nejlepší je zaparkovat u kravína v Příchovicích,od Pašeráka to už nebude nic moc.
(Odpověď na dotaz uživatele Jakub z 15.3.: Nevíte, jak vypadají aktuálně trasy kolem Štěpánky / Paseky nad Jizerou? Počítám, že bude hodně napadáno jehličí, ale jak je to s úpravou a množstvím sněhu?)

> Hranice Jizerských hor a Krkonoš

Info ze dne 12.3.
Laďa, vloženo 13.3.2017 22:45

Odpověď Davidovi na dotaz z 20.2.
Na www.mapy.cz si zvol zimní mapu a plánování trasy buď pro běžkaře nebo pro pěší. Spočítá ti to kilometry a vykreslí i výškový profil.

> Hranice Jizerských hor a Krkonoš

Info ze dne 12.3.
Pavel, vloženo 13.3.2017 8:37

Včera skate z Hrabětic kolem Královky, Josefodolské přehrady, přes Novou Louku, Olivetskou, Krásnou Máří, Peklo a další níže zmiňované oblasti. Všude skvěle upraveno, celý den plnohodnotné zimní podmínky. Ani vytátá místa na Olivetské hoře a kolem Máří jsme nepotkali. Díky moc za perfektní úpravu! Jen škoda, že hospoda na Pekle byla zavřená a tudíž jsme zůstali bez oběda...

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 12.3.
VasekP, vloženo 13.3.2017 8:21

Doplním Lukáše a Richarda. V úseku od Souše zhruba k odbočce na Protrženku byl od čtyřkolky zničený pás na bruslení. Ve většině trasy by se s ohledem na šířku silnice přitom dalo jet mimo upravovanou pistu. Je to bezohlednost a neúcta k práci OPS. Nedělní úpravě se krom výše uvedeného nedalo nic vytknout a svezení to bylo z Mariánské až po Paličník skvělé. V daném úseku byla výjimečně šiška nebo jehličí, stále je to ale na jedničkové lyže. Včera se do odpoledne jezdilo na umrzlém manšestru a dneska to bude podobné, navíc se sluncem nad hlavou ;-) Díky JOPS!

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 12.3.
Richard, vloženo 13.3.2017 7:38

Včera po 7 h skate ze Souše-protrženka-Mariánské boudy-Knajpa - Kasárenská *- Kůrovec-Jezdecká cesta- 0,5 km směr Sedlo pod Zámky a zpět, na Václavikovu Studánku to bylo na rozdíl od Soboty kdy jsem až na Jizersh. rašeliniště projížděl manžestr a užíval slunce bída.
Sjezd poprvé tuhle zimu z rozcestí k Montanii-Souš. Páradní.
začátek stejně jako u Lukáše- skate blbý umrzlý hrboly ale ve stopě a soupaž paráda na rozjetí, od odbočky na protrženku na poměry ujetý a i ve stoupáku před sedlem šlo na sílu je střídák, pak už OPS upraveno parádně, u kiosku samoobsluha, doplněný cukry paráda Před Mariánskou jen pěšáci šli hned za rolbou, jediná vada na perfektní ranní lině , nejlepší úsek a skluz na trase. Z Knajpy to nejelo ve stopě ani mimo, ale od Kůrovce po Vlašských hřebeni to odjíždělo až parádně, i chrty jsem občas proháněl:o). Z jezdecké výhledy až na Krkonoše ale směr Václavíkova Studánka neupraveno ale na soupaž a vyjetí parádní a na závěr za odměnu sjezd k Soušský přehradě, jel jsem druhý po ránu a jak tam byly drážky po rolbě mimo stopu to jelo jak das, mít sjezdovky bylo to jak na červený pistě, prostě fofr a proti stoupající běžkařky jsem ani nestíhal pozdravit, na závěr sezony parádní celý víkend. Skvěle upravený a lidí pár lidí. A v sobotu to bylo i se sluněním na Předělu takže komplet vše.
Za úpravu a najetí stop i šířku na skate tedy parádní 1.

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 12.3.
Honza, vloženo 12.3.2017 20:32

Odpoledne, Maliník, Nová Louka, Hřebínek a zpět.
Na začátku z Maliníku na dvou místech asfalt ve stopě, dá se s opatrností objet, potom už velmi pěkné.

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 12.3.
lukáš, vloženo 12.3.2017 20:11

Dnes od Souše směr Kneipa, kolem Smědavské hory, Smědava a zpět. Začátek pro skate nic moc - ujeté s hrbolem uprostřed, jinak povrch zmrzlý, rychlý, včetně stopy, paráda. Chybělo jen sluníčko..

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 12.3.
Daniela, vloženo 12.3.2017 20:09

Díky ops dnes super svezení M.hora - M.Boudy - Protržená - Knajpa - M.Hora. Stopa na klasiku celé dopolko pevná. Trochu jsem si vyynahradila hořkou pachuť z předchozích lyží, kdy mi na parkovišti na M.hoře nějaký "lyžař" ukradl červený swix přímo na autě. Snad mu pojede:)

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 12.3.
Vašek, vloženo 12.3.2017 16:13

Dnes jsem nechtěl riskovat plné parkoviště na Mořině, nějak se mi nechtělo brzo vstávat, tak jsem zajel do Polska. První dojem hrozný - po zaplacení parkoviště jsem litoval auto - hluboké díry, vysoké ostré zmrazky, jako bych jel po zmrzlém oraništi.
Kolem stadionu uzavřeno, včetně vjezdu na Horní Dukt, opět tam měli nějaké závody, ani jsem je na webu předem nikde nenašel. Poslední úprava ze soboty, takže Dolní Dukt katastrofa. Pak jsem odbočkou najel na Horní Dukt,dál nahoru na Samolot a okolí, to už to byla paráda, stopy tvrdé, v dobrém stavu.

> Jakuszyce a okolí

Info ze dne 12.3.
jar.valasek@gmail.com, vloženo 12.3.2017 16:10

Dnes ráno luxus, děkuji za úpravu! Skate Bedřichov-Hřebínek-Kristianov-Cihadla-Knajpa-Kousek směr Smědava a pak zpět.

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 12.3.
Mildo, vloženo 12.3.2017 13:30

8.00 skate,Smedava-Promenedni-Morina-Jezdecka-Knizeci-Kasarenska-Knejpa-Ždarek. To bylo svezenicko,lehce primrzle,prijemne tvrde.A tak pro velky uspech jsem to dal jeste jednou.Ždarek-Kasarenska-Knizeci-Jezdecka-Morina-Pomenadni-Smedava.V tom druhem kolecku uz bylo lyzaru mene,tak taky dobre.Co vic si prat na zaver sezony.Mozna letos nejlepsi.Za upravu trare davam jednicku!!! Čuskiskol

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 12.3.
Ještědi, vloženo 12.3.2017 12:43

8:30 klasika Maliník - Smědava, souhlasím s předchůdci TOP lyžování sezony, krásná tvrdá stopa, díky OPS

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 12.3.
Sima, vloženo 12.3.2017 12:42

dnes ráno naprostá paráda, jak skate tak klasika, moc děkuji Jizerské Ops za úpravu! ☺

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 12.3.
Mates, vloženo 12.3.2017 12:42

Po včerejší klasice dnes skate Bedřichov-Hřebínek-Máří-Čihadla-Mariánky-Protrženka-Kůrovec-Kiosek-Mořina-Jezdecká-Kůrovec-Knajpa-Máří-Hřebínek-Č.Nisa-Vládní-Bedřichov + odbočky Knajpa-Pavlova louka a Točna-Sedlo p.H. Včera supr, dneska ještě víc, přidávám se, jedno z nejlepších svezení. Škoda pěšáků, co šli asi za rolbou z Mar.bud na Kasárenskou. Díky JOPS!

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 12.3.
Veru, vloženo 12.3.2017 12:02

7:45 skate Maliník-Hřebínek-Máří-Knajpa-Smědava-Knajpa-Točna-sedlo pod Holubníkem -Maliník. Jedním slovem paráda, potvrzuji, že jedno z nej svezení letos. Rychlý jako v lednu a sněhu všude dost. Za dnešní úpravu velký dík OPS.

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Jizerská OPS

Doporučujeme

Ubytování Jizerské hory
Široká nabídka ubytování v Jizerských horách. Horské penziony, hotely, chaty a apartmány za příjemnou cenu...
Lyžařské vosky na Sporticus.cz
Nejširší nabídka vosků, výbava pro servis lyží a další vybavení pro běžecké lyžování + nově prodejna v Bedřichově.

Odkazy k oblasti

Jizerská o.p.s.
Jizerská o.p.s. upravuje stopy na Jizerské magistrále a pravidelně informuje o místech, která byla upravena

Kulturní akce - Liberecký kraj

Načítám data...
Další kulturní akce v Libereckém kraji