Lyžařské vosky na Sporticus.cz

Navazuje na zavedený eshop VOSKY.KAMZASNEHEM.CZ

 

Jizerské hory – běžky

Rozlohou sice nevelké, ale lyžaři hodně vyhledávané – to jsou Jizerské hory. Jen málokteré hory mají tak hustou síť upravovaných běžkařských tras, jako Jizerky. Není to jen Jizerská magistrála, nejrozsáhlejší a nejznámější oblast v Jizerkách s hlavním nástupním místem v Bedřichově, ale i další méně známá a přesto velmi pěkná místa.

Oblast jsme rozdělili na následující podoblasti:

Užitečnou pomůckou je mapa aktuálně upravených tratí v Jizerských horách na Skimapě.

Odkaz: webkamery - Jizerské hory

Nejnovější aktuality ze stopy

Přidat zprávu
Formulář pro přidání zprávy o aktuálních podmínkách - běžky (změnit na sjezdovky)

Vaše jméno, které se zobrazí u této zprávy. Ale byli bychom radši, kdybyste se zaregistrovali a přihlásili, pak nebudete muset jméno pokaždé vyplňovat :-) Jako nepřihlášený uživatel musíte u každé zprávy vyplňovat své jméno. Když se zaregistrujete/přihlásíte, bude vloženo automaticky.

Vyberte oblast, kde jste byli na běžkách

Datum, kdy jste byli v této oblasti lyžovat. Pokud to bylo víc dní po sobě, vyberte poslední den. Zapisujte ve formátu YYYY-MM-DD (např. 2009-12-24). Zprávu více než 9 dní starou sem ani nezkoušejte psát, nepůjde to – chceme informovat o aktuálních podmínkách a ne historických :-)

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně. Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány. Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Kontrolní otázka, proti spamu.

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně.
Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány.
Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Řazení aktualit:

Info ze dne 29.1.
Jana, vloženo 29.1.2017 21:09

Jak jsem se tu ptala na tu hraniční ... dnes uskutečněno. Nahoře bylo nádherné vedro, freeride-terén v prašanu dobře zvládnutelný a naprostá nedělní oáza klidu.

> Jakuszyce a okolí

Info ze dne 29.1.
C2S, vloženo 29.1.2017 17:51

Dnes dopo přejezd z Jakuszyc do Béďova, celou cestu ideální podmínky na skate, na klasiku se muselo nahoře přemazat, páč dole ráno ultrakosa a od Bunkru nahoru, přes celý hory až na Točnu jarní vedro. Na Knajpě opalovačka, 6-7 stupňů, na sluníčku fantastický. Od Žďárku až na Hřebínek to kvůli teplu moc nejelo, dole zase až do Béďova chladněji. Tratě všude excelentní, i ten kousek z Orle k hraničnímu mostku se strojovou stopou. Krásnej den.

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 29.1.
Simona, vloženo 29.1.2017 7:56

prosím poradíte kam to bude dnes nejlepší se vydat na skate v okolí Bedřichova?

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 28.1.
Bosu, vloženo 29.1.2017 8:25

Odpověď Simoně: Kamkoliv ze stadionu - směr Hřebínek do mírného stoupání nebo přes Kristiánov do větších kopců ... podmínky ideální všude. Čím dříve, tím lépe.

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 28.1.
Daniela, vloženo 29.1.2017 1:30

Odpověď pro Garryho - Z Protržený až k vodárně do Desné je vyplužené klesání cca 3 km, pak začíná silnice.Od otočky busu je to rozježděné auty. Pod otočkou je možné přejet most a dostat se na Malou Stranu, kudy se dá na lyžích dojet až ke skok. můstkům.

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 28.1.
ab, vloženo 28.1.2017 21:32

Okruh na Červenou ruku upraven skůtrem se stopovačem. Bohužel se tím z cesty ideální pro začátečníky a bruslaře stala poněkud náročnější a pro bruslaře nevhodná cesta. Stopa je upravena i po zelené značce směr Zaječí důl asi 1,5 km k plužené cestě.

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 28.1.
Garry, vloženo 28.1.2017 19:48

V 9.hod.z Mořiny přes Vlašák ,Jezdecká,Kůrovec,Protrženka,Mar.Boudy,Knajpa,Kasárenská,Hraniční,Kiosek,Promenádní,Mořina.Čerstvě projeté stopy,super poježďení,ale trochu více mrazu a místy inverze.J.O.P.S.velké poďekování. DMS odletěla. P.S. Neví někdo,kde končí upravené stopy z Protrženky směr na Desnou?Na Skimapě to není značené. Děkuji. Skol.

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 28.1.
Jurik, vloženo 28.1.2017 18:06

Luxus , luxus , luxus. Takové tratě , to je radost . Bedřichov , Smědava , Předěl , Jizerka, Jezdecká , Máří, Bedřichov a jen a jen luxus. Dokonce i na Předěl 2 stopy. Nic rozjěžděného ani při návratu !! poděkování rolbařům, dms zaslána opravdu s radostí .

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 28.1.
Kocour, vloženo 28.1.2017 17:41

(Odpověď na dotaz uživatele Jbc z 28.1.: Kocour: kde je Vysoký hřeben?)
Ze sedla Maliníku zpět směrem k Jablonci - nastupuje se cca 30 nad placeným parkovištěm ve směru k Webrově chatě, pokračuje na hřebeni přez sjezdovky ,až k byvalé Hašlerově chatě (hotel v Hraničné). Tady končím já, ale letos se prvně protahuje i dál a mělo by se to vracet po druhé straně hřebene zpět na sedlo Malíníku. Nemohu říct jak je na tom ta druhá část cesty, ani zda se to vrací zpět až na sedlo, protože cesta vylejzá na silnici asi 200 m pod sedlem Maliníku a kudy tam jezdí rolba fakt nevím. Na Skimapě je to okruh vlevo dole mezi Janovem a Bedřichovem dnes značen čárkovaně - úptrava před třemi dny

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 28.1.
Mildo, vloženo 28.1.2017 16:24

Smedava,Kasarenska,Zdarek,zpet Knizeci,Jezdecka,Morina,Promenadni,Kolejnikova cesta,Predel a zpet na Smedavu.Cela trasa upravena,nekde cerstve,nekde starsi rolbovani.Stopa pro klasiku bez chyby!Skoda ze misty dost foukalo,ale vetru neporucis.Jinak hezke!Čuski

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 28.1.
Kocour, vloženo 28.1.2017 11:00

Dnes poprve nespokojenost, z Hrabětic na Prezidentskou, kde se napojím na závodní okruh a k mému překvapení na okruhu 3 stopy na klasiku a já se skatema to mohl otočit, nebo proti svému přesvědčení ničit prostřední stopu. Každý rano než vyrazím si na OPS kontroluju, zda není hlášeno nějaké překvapení a bohužel jsem nikde nenašel, že budou nějaké závody nebo proč tam jsou říznuté 3 stopy. Cestou domů Vysoký hřeben - na klasiku říznuté dvě supr stopy, prostředek pro skate bohužel hodně rozbitej od chodců :o(, ale tady asi neni řešení, neb to je oblíbená trasa pro pěší i v zimě a asi není reálné, aby paralelně s úpravou pro běžkaře byl pruh jetej třeba skůtrem pro pěší. otázkou je zda by to lidi dodržovali..

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 27.1.
Redakce, vloženo 28.1.2017 17:44

Vysoký hřeben je trasa vedoucí z Maliníku po hřebeni jihovýchodním směrem, nad sjezdovkami skiareálu Bedřichov, přes vrchol Vysoký hřeben k Hašlerově chatě. Upravena byla v pátek 27.1. Jde o trasu, kde se počítá s používáním jak ze strany lyžařů, tak pěších.

(Odpověď na dotaz uživatele Jbc z 28.1.: Kocour: kde je Vysoký hřeben?)

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 27.1.
Ten v cestářské bundě, vloženo 28.1.2017 12:02

Včera jsem našel kousek od Bedřichova směrem k buku v bruslařském pásu 2 klíče, zřejmě od držáků na lyže nebo od rakve. Bohužel jsem je zapomněl nechat na stadionu.

Jinak 27.1. výborně upravený rovněž úsek Závory - Hašlerova chata - Bílá kuchyně. Bruslení i klasika.

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 27.1.
RoobertG, vloženo 28.1.2017 8:22

Projeta trasa ze stadionu pres hřebnek na knajpu smedavu po promenadní na jizerku a zpatky po jezdecké naa kůrovec a stejnou cestou zpátky. Stopa v celé trase upravená, zásoba sněhu nahoře více jak 1,5m. Ideální počasí.

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 27.1.
Nyky, vloženo 27.1.2017 22:56

Děkuji Jizerské o.p.s., že mi zajistila příjemě strávený týden v bílé stopě. Samolepku samozřejmě zakoupenou mám a svou spokojenost vyjádřím i zasláním DMS. A děkuji i noname srdcaři, který pro "klasiky" čistil tratě od přerostlých větví. Tak zase za rok. Skol ;o)

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Jizerská OPS

Doporučujeme

Ubytování Jizerské hory
Široká nabídka ubytování v Jizerských horách. Horské penziony, hotely, chaty a apartmány za příjemnou cenu...
Lyžařské vosky na Sporticus.cz
Nejširší nabídka vosků, výbava pro servis lyží a další vybavení pro běžecké lyžování + nově prodejna v Bedřichově.

Odkazy k oblasti

Jizerská o.p.s.
Jizerská o.p.s. upravuje stopy na Jizerské magistrále a pravidelně informuje o místech, která byla upravena

Kulturní akce - Liberecký kraj

Načítám data...
Další kulturní akce v Libereckém kraji