Lyžařské vosky na Sporticus.cz

Navazuje na zavedený eshop VOSKY.KAMZASNEHEM.CZ

 

Jizerské hory – běžky

Rozlohou sice nevelké, ale lyžaři hodně vyhledávané – to jsou Jizerské hory. Jen málokteré hory mají tak hustou síť upravovaných běžkařských tras, jako Jizerky. Není to jen Jizerská magistrála, nejrozsáhlejší a nejznámější oblast v Jizerkách s hlavním nástupním místem v Bedřichově, ale i další méně známá a přesto velmi pěkná místa.

Oblast jsme rozdělili na následující podoblasti:

Užitečnou pomůckou je mapa aktuálně upravených tratí v Jizerských horách na Skimapě.

Odkaz: webkamery - Jizerské hory

Nejnovější aktuality ze stopy

Přidat zprávu
Formulář pro přidání zprávy o aktuálních podmínkách - běžky (změnit na sjezdovky)

Vaše jméno, které se zobrazí u této zprávy. Ale byli bychom radši, kdybyste se zaregistrovali a přihlásili, pak nebudete muset jméno pokaždé vyplňovat :-) Jako nepřihlášený uživatel musíte u každé zprávy vyplňovat své jméno. Když se zaregistrujete/přihlásíte, bude vloženo automaticky.

Vyberte oblast, kde jste byli na běžkách

Datum, kdy jste byli v této oblasti lyžovat. Pokud to bylo víc dní po sobě, vyberte poslední den. Zapisujte ve formátu YYYY-MM-DD (např. 2009-12-24). Zprávu více než 9 dní starou sem ani nezkoušejte psát, nepůjde to – chceme informovat o aktuálních podmínkách a ne historických :-)

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně. Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány. Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Kontrolní otázka, proti spamu.

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně.
Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány.
Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Řazení aktualit:

Info ze dne 12.3.
KP, vloženo 12.3.2017 11:08

8-10 Bedřichov - Rozmezí - Knajpa - Máří - Olivetská - Bedřichov. Všude skvělá tvrdá a bezpečná stopa bez vytátých míst. Jedno z nejlepších lyžování sezony.

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 11.3.
Tomáš, vloženo 14.3.2017 17:54

Polská část - Orle - Jakuszyce byla poničený četnými pěšími turisty a skútry (v Orle se konaly nějaké "sranda" závody na starých lyžích a ve starém oblečení). Chodců bylo hodně a byli dost neohleduplní. Nebýt jich, tak sněhu je pořád dost a na obě techniky běžkování by to bylo stále velmi dobré.
Od hranic až na parkoviště na Jizerce stále naprosto perfektní svezení. Doufám, že ještě letos stihnu vyrazit.

> Jakuszyce a okolí

Dotaz
JitkaKul, vloženo 12.3.2017 17:52

Nevíze někdo, prosím, zda je otevřené parkoviště na Souši? V sobotu nepříjemné překvapení, parkoviště v Horním Polubném už uzavřeno. Díky.

Zodpovědět > Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 11.3.
jirkas, vloženo 12.3.2017 10:05

Dopoledne klasika Béďov-Hřebínek-Máří-Knajpa-Jezdecká-Promenádní-Smědava-Čihadla-N.Louka-Béďov. Sníh mix starého s novým ve spodních partiích. Nahoře vlhký pomalejší sníh.
Mazal jsem klistr uni k21n, držel dobře ve stopě kromě Promenádní, kde bylo hodně slunce. V neděli to na tuhý vosky už myslím nebude. U Blatného rybníka metr stopy na asfaltu a kolem Máří místy kamínky, ale nic,co by se nedalo objet. Úprava tratí od o.p.s. zasluhuje velkou pochvalu, excelentní! Prostě to nemělo chybu, díky!

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 11.3.
Johny, vloženo 11.3.2017 19:52

Bedřichov - Nová Louka - Olivetská - Točna - Kristiánov - Rozmezí - Mariánohoské boudy -Protrženka - Kasárenská - Knížecí - Jizerka - Kiosek - Předěl - Paličník - Písčiny - Smědava - Knejpa - Máří - Hřebínek - Nová Louka - Bedřichov. Dopoledne super, po poledni nižší partie měkké. Okolo Máří pár míst kde je stopa na asfalt. Z Olivetské na Bílou Kuchyni také trochu vytáté, ale na skate to bude i zítra na jedničky.

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 11.3.
Pavel68, vloženo 11.3.2017 16:28

Z Jakuszyc na Orle rozšmajdáno turisty, ale od odbočky ten pytel směrem na Harrachov OK, jen občas jehličí. Nad Orle tratě okolo Samolotu v pohodě s čerstvým sněhem bez jehličí. Fialovej se stříbrem KR50 byl dole tutovka, stoupalo to i jelo, nahoře okolo Samolotu to bylo pomalejší. Tam by to pobraly i tuhý okolo nuly. Parafín LFW2 + Nero jel parádně.

> Jakuszyce a okolí

Info ze dne 11.3.
Harec, vloženo 11.3.2017 15:55

Skate : Mořina - Smědava - Knejpa - Mariánskohorské boudy - Protržená přehrada - Smědava - Černá Smědá - Mořina. Od středy, co jsem byl naposledy, zase připadlo. Po ránu všude upraveno - manšestr. Díky Ópéesce za rozsáhlou úpravu. Celé to korunovalo krásné počasí, k polednímu začínal místy měknout sníh. Doufejme, že to ještě chvíli vydrží. SKOL

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 11.3.
von.maffersdorf, vloženo 11.3.2017 12:35

8-10h byl nad úrovní Nové Louky lehce vlhký nový sníh na fialový tuhý, pod novou loukou jen vyoraný firn. Po 10h se oteplilo a s nového sněhu se staly nedržící a nejedoucí mydlinky. Namazat na klasiku je výzva. Odhaduji po nočním přemrznutí to bude všude, nejen níže, na klistr. Vizuálně nádherně zachumeleno kolem Čihadel.

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Dotaz
Pavel, vloženo 11.3.2017 17:38

Ahoj,
jak to vypadá kolem Krásné Máří? Má smysl tamtudy jet, nebo je to o lyže. Díky moc za odpověď.
Pavel

Zodpovědět > Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 10.3.
Eva, vloženo 11.3.2017 11:19

V pátek z Bedřichova, přes Novou louku, Kristiánov upraveno... Od Kristiánova na Čihadla hustě sněžilo, stopa žádná, zapadáno. Podobně z Čihadel na Krásnou Máří hodně zapadané. Od Hřebínku pak více lidí a projeto. Bezva lyžovačka, sníh připadal...

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 10.3.
Honza, vloženo 10.3.2017 20:27

Dnes odpoledne, Bedřichov, Nová Louka, Hřebínek a zpět, 10 cm nového sněhu, překvapivě nebyl ani moc vlhký, všechna špinavá místa zapadaná, pěkné jako uprostřed zimy.
Díky OPS za úpravu.

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 9.3.
Pepa, vloženo 10.3.2017 14:39

Odpověď Zděnkovi,

včera jsem nastupoval na Václavíkově studánce, což je cca 1 km od kostela na Horním Polubném. Manžestr od mapy. Super upraveno, ale tupý, pomalý sníh.

> Hranice Jizerských hor a Krkonoš

Dotaz
Zdeněk, vloženo 10.3.2017 10:13

Zdravím :). Nevíte někdo, jak to vypadá kolem Horního Polubného? Kde nejblíž se dá už naskočit na běžky? Díky, Zdeněk.

Zodpovědět > Hranice Jizerských hor a Krkonoš

Info ze dne 9.3.
Honza, vloženo 9.3.2017 22:24

Dneska od 16:00, Mořina, po Promenádní na Smědavu Kůrovec a zpět. Nový sníh, rychle to večer namrzalo, oblačno, díky za dnešní úpravu, jelo to docela dobře, určitě na klistr.

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 9.3.
Jarda, vloženo 9.3.2017 21:10

Koukni se na počasí yr.no a uvidíš jak bude ! Podle mně to na klistr nevypadá. Má napadnout dost sněhu.
(Odpověď na dotaz uživatele Jana z 9.3.: Ahoj, trochu váhám, zda o víkendu vyrazit. Co myslíte, jaké to bude na klasiku? Nemám ráda, když to nedrží, takové to "na klistr" počasí fakt protrpím. Proto se ptám.
Díky)

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Jizerská OPS

Doporučujeme

Ubytování Jizerské hory
Široká nabídka ubytování v Jizerských horách. Horské penziony, hotely, chaty a apartmány za příjemnou cenu...
Lyžařské vosky na Sporticus.cz
Nejširší nabídka vosků, výbava pro servis lyží a další vybavení pro běžecké lyžování + nově prodejna v Bedřichově.

Odkazy k oblasti

Jizerská o.p.s.
Jizerská o.p.s. upravuje stopy na Jizerské magistrále a pravidelně informuje o místech, která byla upravena

Kulturní akce - Liberecký kraj

Načítám data...
Další kulturní akce v Libereckém kraji