Lyžařské vosky na Sporticus.cz

Navazuje na zavedený eshop VOSKY.KAMZASNEHEM.CZ

 

Jizerské hory – běžky

Rozlohou sice nevelké, ale lyžaři hodně vyhledávané – to jsou Jizerské hory. Jen málokteré hory mají tak hustou síť upravovaných běžkařských tras, jako Jizerky. Není to jen Jizerská magistrála, nejrozsáhlejší a nejznámější oblast v Jizerkách s hlavním nástupním místem v Bedřichově, ale i další méně známá a přesto velmi pěkná místa.

Oblast jsme rozdělili na následující podoblasti:

Užitečnou pomůckou je mapa aktuálně upravených tratí v Jizerských horách na Skimapě.

Odkaz: webkamery - Jizerské hory

Nejnovější aktuality ze stopy

Přidat zprávu
Formulář pro přidání zprávy o aktuálních podmínkách - běžky (změnit na sjezdovky)

Vaše jméno, které se zobrazí u této zprávy. Ale byli bychom radši, kdybyste se zaregistrovali a přihlásili, pak nebudete muset jméno pokaždé vyplňovat :-) Jako nepřihlášený uživatel musíte u každé zprávy vyplňovat své jméno. Když se zaregistrujete/přihlásíte, bude vloženo automaticky.

Vyberte oblast, kde jste byli na běžkách

Datum, kdy jste byli v této oblasti lyžovat. Pokud to bylo víc dní po sobě, vyberte poslední den. Zapisujte ve formátu YYYY-MM-DD (např. 2009-12-24). Zprávu více než 9 dní starou sem ani nezkoušejte psát, nepůjde to – chceme informovat o aktuálních podmínkách a ne historických :-)

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně. Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány. Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Kontrolní otázka, proti spamu.

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně.
Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány.
Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Řazení aktualit:

Info ze dne 3.1.
Michal, vloženo 4.1.2017 10:24

Z Mariánské hory přes Protrženou přehradu na Kasárenskou. Všude 10-20cm nového sněhu, neupraveno, stopa na klasiku prošlápnutá od pár lyžařů přede mnou, na skate nemožné. Prosím OPS o častější úpravu i ostatních nástupních míst než pouze Bedřichov, Smědava, Jizerka. Díky.

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 3.1.
C2S, vloženo 3.1.2017 22:25

Teď večer na čelovku skate Šámalka - Tetřevky a zpět. Nového sněhu na trati už dost, od Hřebínku nahoru už moc lidí nejelo, takže docela v hlubočáku. Celá cesta za stálého sněžení, má to vydržet až do pátku, takže teď další dva, tři dny jenom pro masochisty nebo na skialpech ;-).
K debatě níže:
1) někteří bohužel stále nechápou, že se pohybují po lesních účelových komunikacích, v chráněné krajinné oblasti a že úprava je vždy kompromisem možného, navíc podmíněná neovlivnitelným faktorem - napadaným sněhem.
2) vzít si na NLM áčkové lyže, když všude v Bedřichově leze tráva a šutry a jede se ve tmě mezi stovkama dalších lidí, je spíše věcí nerozumu účastníků, než problémem pořadatelů. Úprava trati viz. bod 1.

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 3.1.
Filip, vloženo 3.1.2017 20:48

Bedřichov-Nová louka-Kristiánov-Čihadla-Krásná Máří-Hřebínek-Nová louka-Bedřichov.. Dnes na skate dost dřina, tratě byly hodně měkké, což je vzhledem k počasí pochopitelné. Nicméně velký dík ops za úpravu, bez ní by se dnes nedalo vyjet vůbec.

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 3.1.
Pepa, vloženo 3.1.2017 19:23

Nový prašan cca 10 cm. Z Václavíkovy studánky po Jezdeckou neupraveno, dále ano. Stopy na klasiku mnohde zaváty.
Dnešní info bych nepsal, ale chci se též zastat Jizerské OPS, která doposud dělala zázraky. Nechápu některé lyžyře, že ji mohou kritizovat. Samozřejmě, že dnes nebylo možno stopy v obvyklé kvalitě udržet (sněžení a vítr). Jako třešnička na dortu bylo dnes před 14 hodinou překvapení na Promenádní, mezi bunkrem a Mořinou. Čerstvý manžestr a vyřízlá stopa na klasiku! OPS díky, DMS samozřejmostí.

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 3.1.
Roman, vloženo 3.1.2017 10:49

Z Bedřichova: smer Nová Louka, Hřebínek a naspat cez Olivetsku horu alebo z Jizerky: Promenádní, Kiosek a na Smědavu a naspat cez Kůrovec a Jezdeckou cestu.
Tu to mozes naplanovat: http://xcountry.cz/
(Odpověď na dotaz uživatele Willi z 3.1.: Sme začiatočnici,doporučte trasu pre začiatočnikov.Dakujem)

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 2.1.
Redakce, vloženo 4.1.2017 8:24

Od nočního závodu v Bedřichově uplynulo tolik času a napadlo tolik sněhu, že s aktuálními podmínkami nemají komentáře na toto téma nic společného. Všechny zprávy na toto téma jsem přesunul do obecné diskuse http://www.kamzasnehem.cz/diskuze , kde je možno dál diskutovat dle libosti a místo určené pro zprávy o aktuálních podmínkách zůstane dál přehledné... děkuji za pochopení.

Zde nechávám část zprávy od pisatele "lyžař" z 3.1.2017 17:28, která se podmínek týkala:

včera při tot chumelenici a sněhu projeta trasa bedrichov - NL - rozmezí - knajpa - kůrovec- hraniční - promenáda - mořina - vlašák - knížecí - smědava - knajpa - rozmezí - kristiánov - NL - bedřichov.
nový sníh , který nejede, stopa jakž takž jel jsem dopoledne, takže zapadáno jak jsem se vracel stopa lepší, skejt horší. Nahoru ze Smědavy na Pavlinu louku byl od plužení jen rygol takže stopa až po bunkr nebyla, pokud se to neupraví bude se tam hůř vyhýbat. Jinak všude bez problémů. Od Kristiánova už byl uježděný i střed na skejt jak vyjeli lidi. Takže doporučuji vyjet spíše na klasiku, protože tu si užijete náramně

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 2.1.
Ondra V., vloženo 2.1.2017 14:05

Kubo, mockrát díky, dám na tvé rady! :)

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 2.1.
Kuba, vloženo 2.1.2017 13:29

Ahoj Ondro, pokud pojedeš od Prahy tak jeď na Jizerku, ale přivstaň si abys byl na parkovišti do osmé hodiny, pak se rychle plní. Z Jizerky je dobré svězení po Promenádní ke kiosku na Smědavu. A zpátky třeba po knížecí cestě. Je to takový cca 10-12km okruh. S nějakým kopcem je však třeba počítat :-) Pak se dá dobře parkovat na Souši a nebo na Smědavě. Záleží odkud pojedeš. K.
(Odpověď na dotaz uživatele Ondra V. z 2.1.: Ahoj všem. Rád bych poprosil o radu : o následujícím víkendu se chystám do Jizerek na běžky, ale jelikož jenom bruslím, tak nevím, kam přesně svůj výlet směřovat. Ideální by byl nějaký menší okruh s co nejmenším převýšením - čistě pro trénink. Existuje podobné místo? Předem mockrát děkuji za rady a informace :) Ondra)

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 2.1.
Pavel, vloženo 2.1.2017 6:44

Martin Zíta: nechej auto u kapličky v Hraběticích

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 2.1.
Martin Zíta, vloženo 2.1.2017 0:38

chtel bych se zeptat zda se autem dostat az k prehrade josefuv dul a zacit ve stope az od prehrady smerem na Kamenicky potok,Kamenici, Blatnou a zase zpet k hrazi? diky.moc

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 1.1.
Tompreiss, vloženo 5.1.2017 11:36

Doplním jen Martina. Stopa opravdu projeta asi po 10-letech. Po překonání lávky lze pokračovat dál vyjetou stopou přes Górzystów až na Drwale a dále na Lacznik (sedlo pod Smrkem). Vše upraveno - jedna stopa na klasiku + skate. Poláci projeli až k lanovce na Stóg Izerski. Teď bude pravděpodobně vše srovnáno do roviny sněhem. Škoda...

> Jakuszyce a okolí

Dotaz
Dan, vloženo 5.1.2017 8:40

Nevíte zda se běžně upravují tratě k chatce Gorzytów? Během minulých návštěv mi úpravy přišly hodně nepravidelné. Respektive jaká je nejlepší cesta z Jakuszyc? Vždy jezdíme přibližně následující trasu a upravená stopa u chatky byla většinou jen ve směru Swieradów Zdroj. Chystáme se tam příští víkend.
https://mapy.cz/s/1jmnv

Zodpovědět > Jakuszyce a okolí

Info ze dne 1.1.
Martin, vloženo 2.1.2017 9:20

Michal: nedej na dobré rady typu "modrý bude dobrý", je to nesmysl. Pokud budou nové podmínky mázu ti nikdo předem neřekne. Pokud budou podmínky, které byly včera, tj. 1.1.2017 tak pak bude potřeba namazat nejprve slabou vrstvu ground klistru nebo klistru na led, dobře rozetřít a nechat vymrznout a na to opatrně rozkorkovat 2-3 vrstvy fialového pevného vosku

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 1.1.
Pavel, vloženo 1.1.2017 22:19

Michal: modrý bude dobrý

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 1.1.
michal, vloženo 1.1.2017 22:17

Zítra ráno bych se chtěl poprvé letos vydat do stopy. Mám prosbu, jakou mám dát mázu? Nerad bych se totiž pohyboval ve svém obvyklém režimu smekáním vpřed...
Díky :)

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Jizerská OPS

Doporučujeme

Ubytování Jizerské hory
Široká nabídka ubytování v Jizerských horách. Horské penziony, hotely, chaty a apartmány za příjemnou cenu...
Lyžařské vosky na Sporticus.cz
Nejširší nabídka vosků, výbava pro servis lyží a další vybavení pro běžecké lyžování + nově prodejna v Bedřichově.

Odkazy k oblasti

Jizerská o.p.s.
Jizerská o.p.s. upravuje stopy na Jizerské magistrále a pravidelně informuje o místech, která byla upravena

Kulturní akce - Liberecký kraj

Načítám data...
Další kulturní akce v Libereckém kraji