Jizerské hory – běžky

Rozlohou sice nevelké, ale lyžaři hodně vyhledávané – to jsou Jizerské hory. Jen málokteré hory mají tak hustou síť upravovaných běžkařských tras, jako Jizerky. Není to jen Jizerská magistrála, nejrozsáhlejší a nejznámější oblast v Jizerkách s hlavním nástupním místem v Bedřichově, ale i další méně známá a přesto velmi pěkná místa.

Oblast jsme rozdělili na následující podoblasti:

Užitečnou pomůckou je mapa aktuálně upravených tratí v Jizerských horách na Skimapě.

Odkaz: webkamery - Jizerské hory

Nejnovější aktuality ze stopy

Řazení aktualit:

Info ze dne 17.3.
newli, vloženo 17.3.2018 19:02

Dnes mezi 8 a 13 projeto: morina-jezdecka-kasarenska-knajpa-kristianov-tocna-tetrevi boudy-knajpa-smedava-promenadni-morina. Bylo videt, ze uprava probehla v noci a na mnoha mistech (vetsinou) to prekryl novy snih, misty drobne zaveje. Nejelo to, ale bylo to i tak fajn :-) Jen okolo krasne mari snehu malicko a prestoze tu dnes nekdo pise, ze se dalo projet, tak sice dalo (jednou jsem prenasel), ale ackoli to nevypadalo, parkrat jsem zavadil o sutr/sterk a nekolik nepeknych vrypu na skluznici jsem si vyslouzil.

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 17.3.
Kuba, vloženo 17.3.2018 16:25

Dnes ráno Albrechtice, MH Boudy,Protrženka, Kasárenská, Knejpa,a zpět. Po čtvrteční mokrý úpravě, rozježděno, v pátek zmrzlo, dnes neupraveno (proč, že by ops zapomněla?). Takže pod novým sněhem, zmrzlá oranice, Takže hodně nebezpečné Díky O.P.S.

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 17.3.
Ben, vloženo 17.3.2018 12:37

v osm ráno z Bedřichova, směr Kristianov a velký okruh, od Kristiánova zasypané, zafoukané, od Čihadel až na Žďárek skoro kompletně zafoukáno, ale sníh prchový, lehounký. Mazal jsem modrý swix a krásně držel. Kolem Máří s opatrností a pomalu sjízdné bez sundání.

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 17.3.
Mates, vloženo 17.3.2018 8:06

Dnes 17.3. to bude tutově na tuhé vosky, chtěl jsem vyrazit v 6hod, ale v sype stále sníh, odhaduju dle srážkové mapy, že 10cm do upraveného připadne. Prý teď vyráží rolba na malý okruh

(Odpověď na dotaz uživatele Martina z 17.3.: Ahoj, co jste dnes mazali na klasiku? Díky, M.)

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Dotaz
Martin, vloženo 17.3.2018 22:08

Ahoj, kde se prosím parkuje na Pekle? Je to tam a bez problémů? děkuji

Zodpovědět > Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 16.3.
Zoly, vloženo 16.3.2018 19:16

(Odpověď na dotaz uživatele Jarka z 16.3.: Dobrý den, nevíte prosím někdo, jak to vypadá aktuálně v Jakuszycích? Rádi bychom v sobotu, případně v neděli na běžky a máme to celkem daleko. Děkuji Jarka)

Bude to v pohodě:
Zima... Dziś do pięciu stopni mrozu, powieje do 5 m/s, aż do jutra ma prószyć śnieg. Ratrak przygotuje trasy: Spacerową na Orle, Elektrowni Turów, Samolot, Dolny Dukt. Jutro ma być znacznie zimniej, nawet 11 stopni poniżej zera. Prosimy o odpowiednie ubranie się na narty, zwłaszcza, jeśli planujecie spacery, a nie szybkie treningi :-) Zdjęcie z wczoraj. Zapraszamy!

> Jakuszyce a okolí

Info ze dne 16.3.
Pavel68, vloženo 16.3.2018 14:17

Dnes dopoledne - Smědava, Knejpa, Mořina a přes Kiosek zpět. Kdyby bylo upraveno tak super podmínky. Bohužel nebylo, takže trať umrzlá a rychlá jak prase, ale voranice ve stopě na bruslení podstatně znepříjemnila zážitek. Nejlepší to bylo do kopců, ale sjezdy byly o hubu.Jinak tak 15% tratě bylo celkem ok zbytek si člověk musel dávat dost pozor. Ani stopy na klasiku nic moc. Rozhodně na klistry. Nejlepší volba dnešního dopoledne byla soupaž...

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 16.3.
Janus, vloženo 16.3.2018 10:33

Dnes 6:30-8:30 skate z Mariánské hory přes Protrženku, Kasárenskou, Kiosek, Promenádní na Mořinu a zpět přes Vlašský hřeben a Protrženku. Místy drobně pršelo nebo sněžilo a povrch byl většinou přimrzlý, ale skoro všude dost rozrytý, nebýt toho, bylo by to skvělé svezení. Po celé trase nebylo žádné místo bez sněhu kromě malého fleku u Mariánskohorských bud, ale ten jde objet. Celý úsek vydrží i menší oblevu.

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 15.3.
gven, vloženo 15.3.2018 21:15

Mezi Jizerkou a Smědavou byly včera večer podmínky jak v lednu, perfektní.

Dnes NL Rozmezí Protrženka Kasárenská a zpět, nejlepší stav byl tam, kde dnes nejela rolba. Kolem Protrženky to nejspíš krátce po rolbě projel bruslař, a po něm to zmrzlo.

(Odpověď na dotaz uživatele B.E.N.D.E.R. z 15.3.: Ahoj, víte někdo, jak to je s množstvím a kvalitou sněhu a úpravy kolem Jizerky, mezi Jizerkou a Smědavou?
Díky)

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 15.3.
jx zero, vloženo 15.3.2018 10:31

Dnes rano jsem bruslil ze stadionu pres Rozmezi na Smedavu a zpet. Cestou k Buku kouka hlina, od Buku dolu k Vladni ok, na Nove louce smerem k Blataku kouka hlina, okolo Blataku led ale ok, rovinka pred Kristianovem led ale ok, od Rozmezi dal bila pohadka. Co bych mazal na klasiku, to netusim, na modry extra to fakt uz neni.

Snad bude zitra spis snezit nez prset.

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 14.3.
P., vloženo 15.3.2018 0:54

Večerní skejt z Dlouhé louky přes Kristiánov na Smědavu a Kasárenskou zpátky. Teplota lehce pod nulou, ranní úprava vydržela celkem nerozježděná a začalo to tuhnout. Vcelku rychlá jízda. Od Nové Louky k Blaťáku a kolem Kristiánova jen tenký led a pár vytátých míst. Všude jinde v pohodě i na pěkné lyže. Ještě pak od Smědavy k odbočce na Kasárenskou to bylo dost rozbité a zmrzlé. Projel jsem i dnes neupravovaný kousek od Čihadel ke Žďárku. I přes ty dva centimetry čerstvého sněhu to jelo pěkně.

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 14.3.
Honza, vloženo 14.3.2018 22:28

Dnes odpoledne, Mořina po Promenádní na Smědavu, Knajpu, Kasárenskou, Knížecí zpět na mořinu..cca 1cm snového sněhu na Jizerce a tak do 5 cm mezi Smědavou a Knajpou, sněhu všude dost, v klidu na dobré lyže, díky ops za úpravu, pomalu to přimrzalo a jelo to parádně!

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 13.3.
Martin, vloženo 14.3.2018 17:34

Skate z Mariánské hory přes Protrženou na Knajpu a zpět, po pondělním dešti. Sněhu je stále dost, dvě vytátá místa jsou u Mariánskohorských bud, ale dají se objet. Nástup z Mariánské hodně jehličí a větviček ve stopě, pak už je to lepší. Jedničkové lyže bych na tuto trasu raději nebral, právě kvůli úseku Mariánská - boudy.

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 13.3.
Iva z Jizerek, vloženo 13.3.2018 23:58

Z Nové Louky Rozmezí - Smědava - kiosek na Promenádní - Kasárenská - Rozmezí - zpět. Klasika, s kopce to chtělo rozbruslit, aby to trochu jelo. Dole sněhu málo, ale lyže netřeba sundávat. Pozor na sjezd na Kristiánově od Holubníku! Nad Kristiánovem směrem na Smědavu je ale sněhu spousta cca 50 - 100 cm, škoda, že se neupravuje alespoň tam - místní a turisté z regionů, které mají ještě jarní prázdniny mají smůlu, nejspíš se s úpravou čeká zase až na víkend pro Pražáky. Hodně jehličí, výkalů od psů i odpadků (zajímalo by mne, kolik z těch borců, co tam odhazují tuby od gelů se zapojí do akce Ukliďme Jizerky).

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 13.3.
Pavel68, vloženo 13.3.2018 18:44

Bedřichov - Hřebínek - Bílé buky a zpět. Je to sice bída s nouzí ale dá se. Už jsem zažil horší. Jehličí, ledový plotny atd. Přenášel jsem od půlky stoupání na točnu a pak dvě místa za točnou. Sice to úplně neletělo, ale totální brzda to taky nebyla, čekal jsem to horší. Rozhodně ale na kameňačky.

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Jizerská OPS

Doporučujeme

Ubytování Jizerské hory
Široká nabídka ubytování v Jizerských horách. Horské penziony, hotely, chaty a apartmány za příjemnou cenu...
Lyžařské vosky na Sporticus.cz
Nejširší nabídka vosků, výbava pro servis lyží a další vybavení pro běžecké lyžování i další sporty + prodejna v Bedřichově i v Praze.

Odkazy k oblasti

Jizerská o.p.s.
Jizerská o.p.s. upravuje stopy na Jizerské magistrále a pravidelně informuje o místech, která byla upravena