Lyžařské vosky na Sporticus.cz

Navazuje na zavedený eshop VOSKY.KAMZASNEHEM.CZ

 

Jizerské hory – běžky

Rozlohou sice nevelké, ale lyžaři hodně vyhledávané – to jsou Jizerské hory. Jen málokteré hory mají tak hustou síť upravovaných běžkařských tras, jako Jizerky. Není to jen Jizerská magistrála, nejrozsáhlejší a nejznámější oblast v Jizerkách s hlavním nástupním místem v Bedřichově, ale i další méně známá a přesto velmi pěkná místa.

Oblast jsme rozdělili na následující podoblasti:

Užitečnou pomůckou je mapa aktuálně upravených tratí v Jizerských horách na Skimapě.

Odkaz: webkamery - Jizerské hory

Nejnovější aktuality ze stopy

Přidat zprávu
Formulář pro přidání zprávy o aktuálních podmínkách - běžky (změnit na sjezdovky)

Vaše jméno, které se zobrazí u této zprávy. Ale byli bychom radši, kdybyste se zaregistrovali a přihlásili, pak nebudete muset jméno pokaždé vyplňovat :-) Jako nepřihlášený uživatel musíte u každé zprávy vyplňovat své jméno. Když se zaregistrujete/přihlásíte, bude vloženo automaticky.

Vyberte oblast, kde jste byli na běžkách

Datum, kdy jste byli v této oblasti lyžovat. Pokud to bylo víc dní po sobě, vyberte poslední den. Zapisujte ve formátu YYYY-MM-DD (např. 2009-12-24). Zprávu více než 9 dní starou sem ani nezkoušejte psát, nepůjde to – chceme informovat o aktuálních podmínkách a ne historických :-)

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně. Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány. Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Kontrolní otázka, proti spamu.

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně.
Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány.
Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Řazení aktualit:

Info ze dne 1.1.
Blanka Nedvědická, vloženo 1.1.2017 19:08

Dobrá zpráva pro lyžaře v Jizerkách. Netýká se sice aktuálních podmínek, ale dobrých zpráv není nikdy dost. Ve spolupráci neziskovek Jizerky pro Vás o.p.s, Bieg Piastów a Jizerská o.p.s. se podařilo získat peníze z EU pro česko-polský projekt Jizerky-ráj pro aktivní turisty. Během letošního roku budou nakoupeny 3 rolby - do Kořenova, Jakuszyc a Bedřichova. V Polsku se zvýší délka upravovaných tratí na 80 km. Nově se budou upravovat rolbou trasy z Protržené přehrady na Novinu (12 km) a Vysoký hřeben. V Příchovicích bude vybudován ve výšce 800 m.n.m. osvětlený okruh 1,6 km s možností zasněžování a rolba bude upravovat 28 km v okolí rozhledny Štěpánka. Tak aby nám padalo...

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 1.1.
JF, vloženo 1.1.2017 18:55

Dnes bylo krásně Václavikova Studánka - Jezdecká - Smědava. Sluníčko, upraveno.

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 1.1.
Petr Z., vloženo 1.1.2017 18:47

Z Maliníku skrz les asi 1 km nesjízdný, potom vyšlapaná stopa od lyžařů, pak vlevo z kopce na rizcestí Pod přehradou a tam už začínají upravené stopy - Stammelova smrt - Závory - Pod Olivetskou horou - Bílá kuchyně - Hřebínek. Sněhu není moc, ale stačí to.
(Odpověď na dotaz uživatele Jarda z 1.1.: Chtěl bych se zeptat zda jsou upravené stopy z Maliníku nebo je-li to alespoň sjízdné na Hřebínek.)

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 1.1.
Daniela, vloženo 1.1.2017 18:38

Dnes dopoledne luxusní svezení Mariánská hora - Boudy - Knajpa - Protržená. Stopy upravené, slunko a všichni (moc nás nebylo) velmi milí :)

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 31.12.
ldck.aie, vloženo 1.1.2017 8:35

Velkým davům jsem se vyhnul po úboční cestě Holubníku, odbočuje z panelky asi 100 m za Točnou. Byla tam celkem pěkná "nožní" stopa v pár centimetrech prašanu na tvrdém podkladu. I sjezd na Kristiánov příjemný. A pak kolem "pitné" přehrady k Blatnému rybníku taky jezdí málo lidí.
Převčírem jsem se vyhnul velkým davům objezdem Olivetské hory, z Bílé Kuchyně celkem slušný sjezd ke Kuběnkově chatě a pak na Závory. Rovněž přejezd Černé Nisy po ledě má svůj půvab.
Vše "klasika"

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 31.12.
Martin Sajal, vloženo 31.12.2016 20:02

Velké překvapení - je upravená krásná trasa z Orle směr Hala Izerska, která v minulosti upravována nebyla. Upraven je cca 4,5 km dlouhý úsek kus před mostek přes Jagniecy Potok, za který už se rolba nedostane. Vhodné především pro klasiku (1 stopa), plochu pro bruslení rychle podupou pěší turisté.

Jinak v Jakuszycích je upraveno cca 45 km tratí pro oba styly, nikde žádné kameny či něco co by poškodilo lyže. Co je přesně upraveno ukazuje GPS záznam https://www.strava.com/activities/817014697 , na něm chybí kus vrstevnicové trasy Jakuszyce - Orle (mimochodem v 9 ráno nečekaně bez lidí, jindy tam bývají davy), jeden další krátký úsek, tratě na stadionu a nevím jak je to s trasou podél železnice na Porebu, každopádně z lomu směrem Poreba upraveno není.

Nejlepší lyžování: Oba Dukty, cesta do lomu, pár tras na Samolotu. Slabší trasy: Konec sjezdu z Cicha Rownia na Orle (místy led), nejkratší cesta ze Samolotu na Cicha Rownia (hrbolaté bez stopy na klasiku). Trasa nad Jizerou směrem k Harrachovu nepatří mezi nejlepší, ale jinak v pohodě, dolů do Harrachova určitě neupraveno, ale nejeli jsme.

Odbočka k mostu na Jizerku taky určitě neupravena, v prvních 100 m sníh má, dál jsem neviděl, spíš bych vycházel ze zpráv z 27.12. Ten cca 1km k mostu každopádně bude nejhorší částí přejezdu z Polska do ČR. Jak se stoupáním na Jizerku netuším, dle záznamu z rolby by mohlo být upraveno, ale často to většinou problematický úsek s kameny a spol.

> Jakuszyce a okolí

Info ze dne 31.12.
Auli, vloženo 31.12.2016 15:56

Dnes Smědava-U Knajpy-Kristiánov a zpět. Výborná projíždka, ale doporučuji vyrazit před 8:00...pak se stává z hor Václavák...

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 30.12.
Lukáš Vaňura, vloženo 1.1.2017 19:23

Byl jsem 29-31.12. kolem Josefodolské přehrady a na Šámalku a Černou Nisu. Hlavně 30.12. byly super stopy, ale na hlavních tazích byly brzy zničené. Navíc jsou stále velký problém pěšáci, kteří šlapou ve stopách na na upravených tratích. Louka od kapličky na Královku byla jak Václavák.

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 30.12.
lyžař, vloženo 31.12.2016 21:09

Bedřichovský NLM
Nikdy jsem nezažil takto amatérsky odfláklou organizaci závodu. Trasa vzhledem k podmínkám dobře upravená, jediné místo od buku směrem na pětku totálně v přípravě odfláklé, díky OPS!, téměř všichni jsme tam zničili lyže, Kdyby vám LM nenaházel k hřebínku tak by byly úplně na odpis.
to že nikdo nevěděl kudy jet a odložení startu o 25 min těsně před startem, zmatek na registraci snad ani nekomentuji.
JInak krásný závod, dobrý podmínky
jestli se po závodě nenaházel sníh, tak bacha na lyže od buku na pětku - šutry, asfalt

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 30.12.
Redakce, vloženo 31.12.2016 20:14

Z Jizerky k hranici by dle záznamu z rolby mělo být upraveno z pátku (ovšem ten úsek bývá často problematický), ke stavu tratí v Polsku se váže čerstvá zpráva na http://www.kamzasnehem.cz/bezky/jizerske-hory/jakuszyce

(Odpověď na dotaz uživatele Kuba z 30.12.: Ahoj, nevíte někdo jak je to se stopami v Polsku a dál na Harrachov, dá se tam dojet rsp. dobruslit?)

Diskusi na téma "proč je někde jen 1 stopa na klasiku" jsem přehodil do obecné diskuse http://www.kamzasnehem.cz/diskuze , zprávy o sněhových podmínkách se pak budou hledat snáze.

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 30.12.
Bndrej, vloženo 30.12.2016 20:21

Souš - Kůrovec - Kiosek na promenádní - Jizerka - U Bunkru - Jezdecká - Souš, lidí tak akorát, volné parkoviště v 9:30 plné, u hotelu Montanie za 100 na den, taky už jedno z posledních volných míst (díky za přesné informace :) ) Pozor při sjezdu od Jezdecké cesty k Montanii, je tam metrová díra přes celou cestu, kudy teče potok, je potřeba rychle brzdit a zouvat, není to nikde označeno!!

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 30.12.
Honza, vloženo 30.12.2016 17:55

Dneska brzo ráno - bedřichov - hřebínek - knajpa - kristiánov - bedřichov. Ráno v pul 8 málo lidí, stopa upravená, paráda:)
Jedině co doporučuji, je ráno si přivstat, protože později ( asi kolem 9-10h ) začíná nájezd pražáků a není ani kde zaparkovat, kolona byla až na maliník:)

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 30.12.
Mildo, vloženo 30.12.2016 13:58

Dnes znovu parada!Smedava,Predel,Pisciny,Palicnik,Knajpa-mene lidi a trat super(az na ranni jizdu velke vypravy z eN De eR(NDR),ktera si myslela,ze to tady koupila)Dale Promenadni,Morina,Knizeci,Kasarenska,Cihadla a zpet Smedava.Lyzari uplne v pohode,velice ohleduplny.Na Smedave ve 13hod parkoviste plne,auta stoji kilometr na ceste od Smedavy. Čuski

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 30.12.
Redakce, vloženo 30.12.2016 8:20

(Odpověď na dotaz uživatele cinox z 29.12.: Zdravím všechny. Prosím - nevíte někdo, jak je použitelná trasa "Předěl - Tišina" pro klasiku i skate? Děkuju za odpovědi!)

Záznam na Skimapě http://skimapa.cz/oblast/jizerske-hory ukazuje, že dnes v noci došlo ke změně a je poprvé v této sezóně upraveno až na Tišinu. Dá se očekávat, že bude upraveno pro oba styly.

Jinak bylo upraveno snad vše, co v předchozích dnech + kromě Tišiny poprvé okruh okolo vodní nádrže Bedřichov a Studené údolí.

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 29.12.
Dája, vloženo 30.12.2016 22:28

Dostatek sněhu. Jen Nad Pašerákem je potřeba jet opatrně, ale tam je to vždycky horší. Včera jsme tam ale ani kupodivu nemuseli běžky sundávat.
(Odpověď na dotaz uživatele otin z 30.12.: Nevíte jak to vypadá kolem Štěpánky?)

> Hranice Jizerských hor a Krkonoš

Jizerská OPS

Doporučujeme

Ubytování Jizerské hory
Široká nabídka ubytování v Jizerských horách. Horské penziony, hotely, chaty a apartmány za příjemnou cenu...
Lyžařské vosky na Sporticus.cz
Nejširší nabídka vosků, výbava pro servis lyží a další vybavení pro běžecké lyžování + nově prodejna v Bedřichově.

Odkazy k oblasti

Jizerská o.p.s.
Jizerská o.p.s. upravuje stopy na Jizerské magistrále a pravidelně informuje o místech, která byla upravena

Kulturní akce - Liberecký kraj

Načítám data...
Další kulturní akce v Libereckém kraji