Lyžařské vosky na Sporticus.cz

Navazuje na zavedený eshop VOSKY.KAMZASNEHEM.CZ

 

Jizerské hory – běžky

Rozlohou sice nevelké, ale lyžaři hodně vyhledávané – to jsou Jizerské hory. Jen málokteré hory mají tak hustou síť upravovaných běžkařských tras, jako Jizerky. Není to jen Jizerská magistrála, nejrozsáhlejší a nejznámější oblast v Jizerkách s hlavním nástupním místem v Bedřichově, ale i další méně známá a přesto velmi pěkná místa.

Oblast jsme rozdělili na následující podoblasti:

Užitečnou pomůckou je mapa aktuálně upravených tratí v Jizerských horách na Skimapě.

Odkaz: webkamery - Jizerské hory

Nejnovější aktuality ze stopy

Přidat zprávu
Formulář pro přidání zprávy o aktuálních podmínkách - běžky (změnit na sjezdovky)

Vaše jméno, které se zobrazí u této zprávy. Ale byli bychom radši, kdybyste se zaregistrovali a přihlásili, pak nebudete muset jméno pokaždé vyplňovat :-) Jako nepřihlášený uživatel musíte u každé zprávy vyplňovat své jméno. Když se zaregistrujete/přihlásíte, bude vloženo automaticky.

Vyberte oblast, kde jste byli na běžkách

Datum, kdy jste byli v této oblasti lyžovat. Pokud to bylo víc dní po sobě, vyberte poslední den. Zapisujte ve formátu YYYY-MM-DD (např. 2009-12-24). Zprávu více než 9 dní starou sem ani nezkoušejte psát, nepůjde to – chceme informovat o aktuálních podmínkách a ne historických :-)

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně. Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány. Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Kontrolní otázka, proti spamu.

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně.
Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány.
Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Řazení aktualit:

Info ze dne 9.3.
Veru, vloženo 9.3.2017 19:38

16:15 skate Šámalka-Kristiánov-sedlo pod Holubníkem-Točna-Máří-Čihadla-Knajpa-Rozmezí-Kristinánov-Šám. Panelka je už taky měkká jako všude,úsek kolem Máří je na skate lepší než v neděli (stopa na klasiku ale ne, místama vydřená na beton). Celkově to bylo sice pomalé, ale díky ranní úpravě pěkné, nerozježděné.

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 9.3.
Iva z Jizerek, vloženo 9.3.2017 14:29

Dnes kolem 9.hod.z Nové Louky za rolbou na Rozmezí - Smědava - Knížecí - Promenádní a zpět. Nahoře velká vlhkost, mrholení, z prašanu se stávala vata, která vůbec nejede. Hlavní trasy dobře upravené.

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 9.3.
Janus, vloženo 9.3.2017 12:11

Dnes v 6:45 skate z Bedřichova, velký okruh + Kneipa ve směru Hřebínek, Čihadla, Rozmezí, Kristiánov. Bylo napadáno cca 7 cm mokrého sněhu a ne 3 cm, jak píší na Jops a upraveno bylo až od Nové Louky do Bedřichova cca v 8:30. Škoda, že rolbař nevstal dřív, díky tomu to bylo dneska spíš za trest....

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 8.3.
JFk, vloženo 10.3.2017 12:53

Naskočit se dá primo na Horním Polubným. Vzhledem k tomu, že tam usilovně padá už od půlnoci - typuju, že to bude zítra ráno super.

(Odpověď na dotaz uživatele Zdeněk z 10.3.: Zdravím :). Původně jsem to dal do špatné oblasti, tak ještě jednou: Nevíte někdo, jak to vypadá kolem Horního Polubného? Kde nejblíž se dá už naskočit na běžky? Díky, Zdeněk.)

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 8.3.
Redakce, vloženo 9.3.2017 8:11

Poslední úprava proběhla v noci z úterka na středu, posledním úsekem projetým rolbou byla Olivetská hora a cesta na Maliník.

Jinak příspěvky na téma kdo má ve stopě přednost jsou přesunuty do obecné diskuse http://www.kamzasnehem.cz/diskuze , protože neobsahují nic o aktuálních podmínkách.

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 8.3.
Tomáš H, vloženo 8.3.2017 20:10

Dnes 14:00 Maliník-Hřebínek-Máří-Knajpa-Kůrovec a zpět,jel jsem skate a všude to bylo super tvrdé i stopy na klasiku byly pěkné.V pondělí to před Máří vypadalo,že se dnes bude muset přenášet a dnes po včerejším sněžení to bylo v pohodě,ale stejně je tam jenom šlupička a to samé od Maliníku silnice na Černou Nisu.

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 8.3.
Garry, vloženo 8.3.2017 20:09

Mořina-Bunkr-Vlašák-Smědava-Knajpa-Kůrovec-Smědava-osmička kolem Předělu-Kiosek (kolem Předělu neupraveno,ale šlo to) -Promenádní-Mořina. Ráno upraveno,stopy umrznuté,všude dost sněhu a na dobré lyže. Po obědě už trochu měkčí a umydlené po Promenádní,ale jízda z kopce,tak to nevadilo!!! Kdo může,tak vyražte se okysličit,stojí to za to!!! Skol!

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 8.3.
Zoly, vloženo 8.3.2017 14:21

Mořina - Knajpa - Smědava - Promenádní - Mořina - stále ideální podmínky, sněhu dostatek, čerstvě upraveno. Ráno přijatelné množství lyžařů.. Super.

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 8.3.
-ury-, vloženo 8.3.2017 12:19

no spodek už na áčkový lyže není, pokud něco nedosněží, dneska jsem přivezl tři díry (buď Vládní nebo od Točny na Máří)

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 8.3.
Pavel68, vloženo 8.3.2017 10:30

Dnes ráno velký okruh z Bedřichova přes Máří na Knajpu a přes Kristiánov zpět. Vše upraveno, jel jsem na kameňačkách ale dá se pořád v pohodě i na dobrejch lyžích. Od Hřebínku výše vrstvička čerstvýho sněhu cca 2-3 cm takže to bylo trošku pomalejší než dole, ale žádný dráma. Stopa i z Bedřichova zcela OK, žádná kaše jak bývá zvykem odpoledne. Na klasiku stopy zcela OK.

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 8.3.
Luis, vloženo 8.3.2017 9:32

Na kolečku se na velkém okruhu již začínají objevovat u kraje vytátá místa a na ježdění to už moc není, spodní část u střelnice s výjezdem na lyžařský stadion je OK, protože tam je vrstva umělého sněhu.
(Odpověď na dotaz uživatele David z 8.3.: Ahoj,nevíte, je na "Kolečku" a v Jindřichově ještě nějaký sníh na běžky a co cesta na H.Maxov a Slovanku???
Díky za opověď.)

> Ještěd, Liberec, Jablonec a okolí

Dotaz
mckarel, vloženo 8.3.2017 11:54

Nevíte někdo jak to vypadá z Horního Maxova od Toníčka cestou pod slovankou??? Tuším že jestli se dá, tak že to tam je hodně špinavé a možná i jen na kameňačky...díky za případné info

Zodpovědět > Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 7.3.
vodouch, vloženo 7.3.2017 18:02

Dneska od 12 do 15 Nová louka- hřebínek- točna- u tetřeví boudy- Čihadla- na knejpe - rozmezí- Kristiánov- nová louka. Podmínky super a stále sněžilo tak zítra to bude ještě lepší

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 6.3.
Jarouš, vloženo 7.3.2017 17:39

Jel jsem brzy ráno (cca 6:00 - 7:30) malý okruh. Až na to, že jsem na Kristiánově uhnul z trasy rolby, která zrovna stoupala na čihadla a dole ve sjezdu tak vlítnul a parádně se vymlel o přemrzlé muldy bylo svezení super. Ano, jsou tam místa kde jsem radši soupažil abych se neprořízl do asfaltu (mostík nad hřebínkem, kolem nové louky). Úsek kde jsem byl před rolbou byl plný jehličí, šišek a větviček a z toho jsem byl trochu nervózní. Přechozí výše položená část (=asi tak od buku výš) byla ale luxusní, rychlá, krásně upravená a rolbou "vyčištěná" od různého bordelu - měl jsem na své poměry nevídaný čas. Přijde, mi že dneska (7.3.) by tam snad mělo trošku něco spadnout - chtěl bych jít zítra brzy ráno. Všiměte si, že je od J50 na stadionu natáhno ve sněhu něco štěrku. Dejte si na to asi bacha, já tedy nazouvám až dál. Na A-čkových lyžích jsem si tam skluznici celkem doladil... (bylo doprovázeno typickým akustickým projevem) :-(

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 6.3.
C2S, vloženo 6.3.2017 21:59

Dnes v podvečer ze Šámalky přes Točnu na kulaťák pod sedlem Holubníku a zpět. Tam bruslička v rozrytým blátě, zpátky už přimrzlo a celkem jízda. Sněhu na lati na panelce přesně 75 cm.

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Jizerská OPS

Doporučujeme

Ubytování Jizerské hory
Široká nabídka ubytování v Jizerských horách. Horské penziony, hotely, chaty a apartmány za příjemnou cenu...
Lyžařské vosky na Sporticus.cz
Nejširší nabídka vosků, výbava pro servis lyží a další vybavení pro běžecké lyžování + nově prodejna v Bedřichově.

Odkazy k oblasti

Jizerská o.p.s.
Jizerská o.p.s. upravuje stopy na Jizerské magistrále a pravidelně informuje o místech, která byla upravena

Kulturní akce - Liberecký kraj

Načítám data...
Další kulturní akce v Libereckém kraji