Jizerské hory – běžky

Rozlohou sice nevelké, ale lyžaři hodně vyhledávané – to jsou Jizerské hory. Jen málokteré hory mají tak hustou síť upravovaných běžkařských tras, jako Jizerky. Není to jen Jizerská magistrála, nejrozsáhlejší a nejznámější oblast v Jizerkách s hlavním nástupním místem v Bedřichově, ale i další méně známá a přesto velmi pěkná místa.

Oblast jsme rozdělili na následující podoblasti:

Užitečnou pomůckou je mapa aktuálně upravených tratí v Jizerských horách na Skimapě.

Odkaz: webkamery - Jizerské hory

Nejnovější aktuality ze stopy

Přidat zprávu
Formulář pro přidání zprávy o aktuálních podmínkách - běžky (změnit na sjezdovky)

Vaše jméno, které se zobrazí u této zprávy. Ale byli bychom radši, kdybyste se zaregistrovali a přihlásili, pak nebudete muset jméno pokaždé vyplňovat :-) Jako nepřihlášený uživatel musíte u každé zprávy vyplňovat své jméno. Když se zaregistrujete/přihlásíte, bude vloženo automaticky.

Vyberte oblast, kde jste byli na běžkách

Datum, kdy jste byli v této oblasti lyžovat. Pokud to bylo víc dní po sobě, vyberte poslední den. Zapisujte ve formátu YYYY-MM-DD (např. 2009-12-24). Zprávu více než 9 dní starou sem ani nezkoušejte psát, nepůjde to – chceme informovat o aktuálních podmínkách a ne historických :-)

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně. Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány. Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Kontrolní otázka, proti spamu.

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně.
Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány.
Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Řazení aktualit:

Dotaz
Eva, vloženo 6.1.2018 16:50

Zdravím, nebyl jste prosím dnes někdo u Štěpánky? Jak to tam vypadalo? Sněhu určitě dost, ale nebořilo se to moc? Chceme zítra vyrazit - na klasiku. Díky.

Zodpovědět > Hranice Jizerských hor a Krkonoš

Info ze dne 5.1.
Petr, vloženo 6.1.2018 1:24

Teplota 4°C a lehký déšť/mrholení místy břečka, místy celkem pevné. Na tu oblevu ale celkem dobré podmínky, sněhu dost na dobré lyže. Night light maraton byl super.

OT: z nezavřeného střešního boxu jsme ztratili vak s 2 páry lyží. Někde v obasti Janova, nebo Jablonce. Když jsme se vraceli, už jsme nic nenašli. Poctivému nálezci nabízím fin. odměnu.

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 5.1.
Tomáš C., vloženo 5.1.2018 16:52

Tomáš H.
Ručně házený sníh, stejně jako každý rok, je práce Ládi Mizery, nemá s OPS nic společného. Málo kdo si uvědomuje, že bez jeho pomoci by úsek kolem Máři byl neprůjezdný léta.

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 5.1.
ldck.aie, vloženo 5.1.2018 16:01

(Odpověď na dotaz uživatele Honza z 5.1.: Ahoj, chtěl bych se zeptat, zda jsou podmínky na klistr?
Děkuju!)

Dopoledne po okruhu Vysokého hřebene. Čerstvě projetá stopa, díky, díky. Poměrně rychlý sníh. Na stříbrný klistr to pěkně jelo. Na několika místech trasa podmáčená, asi na dvou místech místech do toho lezla hlína. Nikoho jsme nepotkali. Na dvou místech do čerstvé trasy najelo auto, ale bohudíky se spořádaně vrátilo a trať neponičilo:-)

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 5.1.
Olda, vloženo 5.1.2018 15:30

Zdravim,dneska krasne svezeni velkeho kola,smerem od Louky na hrebinek,mari -od n.Louky nadherna kvalita trate,Máří-Čihadla=dokanale.

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 5.1.
Jirka, vloženo 5.1.2018 14:45

V Oldřichově po oblevě žádný sníh nezůstal, takže leda vzít běžky na ramena a jít pár km pěšky. A pozor, i kdyby sníh byl, tak do půlky ledna tam jezdí auty myslivci a lesáci, takže sjízdnost na lyžích není ideální.

(Odpověď na dotaz uživatele Lenka z 5.1.: Ahoj, nevíte někdo, jak to aktuálně vypadá na magistrále z Oldřichova v Hájích, je tam sníh?
Díky.)

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 5.1.
piroman, vloženo 5.1.2018 14:15

Na Smědavě mě 29.12. mezi 13:00 - 14:30 hod. ukradli běžky i s hůlkama. Salomon Escape 6 Classic 2016/17 délka 190 cm, s vázáním Salomon SNS Pilot Sport Classic spolu s hůlkami Salomon Active 2016/17. Měly najeto necelejch 40 km. Hůlky byly označený logem našeho týmu - logo tady: https://www.facebook.com/sbrtrilit/

Dávám to sem jako info kdyby si to přeci jen náhodou omylem vyměnil. Ale žádný na Smědavě ten den nezůstaly. O tomhle webu jsem se dozvěděl až dneska od šéfa místní policie.

Tak díky za případný info, a bacha na lyže.

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 4.1.
tobi, vloženo 5.1.2018 17:13

Béďov- Gregorák - Hřebínek a zpět - sněhu celkem dost, ale dost vlhko, když to umrzne, tak to pojede, jak blesk.

Láďa Mizera to má v rámci tréninku, on jezdí výhradně soupaž a házení lopatou bere jako tréninkovou jednotku s přidanou hodnotou pro ostatní běžkaře.

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 4.1.
Pavel U, vloženo 5.1.2018 10:33

Tomu skvělému chlapíkovi, který ručně dohazuje sníh kupte malou flašku rumu - s OPS nemá nic společného...

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 4.1.
Pavla Valenová, vloženo 4.1.2018 21:42

Ráda bych moc pochválila nejen OPS za skvělou úpravu, ale také toho skvělého chlapíka, který na problematických místech mezi Krásnou Máří a Točnou ručně lopatou dohazoval sníh. Klobouk dolů a veliké díky.
Kromě tohoto místa je všude sněhu dostatek a tratě jako vystřižené. Díky.

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 4.1.
Tomáš.H, vloženo 4.1.2018 19:33

Dnes 15:30 Bedřichov-Hřebínek-Máří-Ždárek a zpět přes panelku, měl jsem zbytečné obavy,tratě jak na skate tak na klasiku super,panelka vypadala jak na závodech světového poháru.Okolo Máří RUČNĚ NAHÁZENÝ SNÍH to je na supr pochvalu a samozřejmě DMS

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 4.1.
Jurik, vloženo 4.1.2018 17:31

Ahoj, v pohodě . Všude sněhu dost. Dnes projeto Bedřichov Jizerka a zpět. Kolem Krásné Máří pán růčo navážel sníh.Nebylo to tam vytáté , ale evidentně prevence . Kloubouk dolů a poděkování . U stadionu také sněhu dost, měkké to bylo jen pod stromy kam kapala voda . Tratě v naprosto super stavu.
(Odpověď na dotaz uživatele Skol-ilová z 4.1.: Ahoj,

nevíte, jestli je v okolí stadionu a u Máří dost sněhu na to, aby se dal páteční night light odjet na áčkových lyžích? Díky!)

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 4.1.
Jiří Sprostý, vloženo 4.1.2018 12:51

Od Mořiny zapadáno, ale mnou projeto, od kiosku na promenádní upraveno,Smědava upraveno, soušská silnice a směr Knaipa zapadáno , kousek od Knaipy mě předjela rolba, směr Čihadla a Hraniční upraveno, Jezdecká taktéž, Knížecí zapadaná, k Bunkru projeto. Skol.

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 4.1.
Redakce, vloženo 4.1.2018 8:09

Středeční úpravu již asi nemá cenu řešit, vše zapadalo novým sněhem. Se zobrazením úpravy na Skimapě asi byly/jsou nějaké problémy. Dle http://www.jizerskaops.cz/ mají rolby projet hlavní trasy opět dnes tj. ve čtvrtek dopoledne.

Zároveň jsem přesunul příspěvky na téma pěší návštěvníci běžkařských tras do obecné diskuze http://www.kamzasnehem.cz/diskuze - tam klidně diskutujte dál, zde by se mezi těmito příspěvky ztrácely zprávy o podmínkách a úpravě, které se přeci jen hodí víc.

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Dotaz
Pavel, vloženo 4.1.2018 12:51

Dobrý den, chci se zeptat jestli někdo neví jak vypadá cesta z Hrabětic (kaplička) k nádrži po silnici. Zda je sjízdná.
Díky

Zodpovědět > Bedřichov a Jizerská magistrála

Jizerská OPS

Doporučujeme

Ubytování Jizerské hory
Široká nabídka ubytování v Jizerských horách. Horské penziony, hotely, chaty a apartmány za příjemnou cenu...
Lyžařské vosky na Sporticus.cz
Nejširší nabídka vosků, výbava pro servis lyží a další vybavení pro běžecké lyžování i další sporty + prodejna v Bedřichově i v Praze.

Odkazy k oblasti

Jizerská o.p.s.
Jizerská o.p.s. upravuje stopy na Jizerské magistrále a pravidelně informuje o místech, která byla upravena