Lyžařské vosky na Sporticus.cz

Navazuje na zavedený eshop VOSKY.KAMZASNEHEM.CZ

 

Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice – běžky

Oblast západních Krkonoš je vhodným místem jak pro sportovní lyžaře, kteří se mohou využít na závodních tratích v Harrachově, tak i pro turisty, kteří mohou z Harrachova či z Rokytnice nad Jizerou nastoupit na hřebenové túry. Kdo nemá rád stoupání, skoro na hřebeny (pod Lysou horu) se dostane lanovkou přímo z Rokytnice. Z Harrachova se lyžaři mohou dostat na hřebeny také částečně lanovkou na Čertovu horu a pak pokračovat k chatě Dvoračky. Další pěknou variantou je cesta údolím Mumlavy se závěrečným stoupáním na Voseckou boudu. Odtud (a také z Dvoraček) je to už jen kus na Labskou louku, kde uděláme pomyslnou hranici s oblastí označenou jako centrální Krkonoše.

Užitečnou pomůckou je mapa aktuálně upravených tratí u Harrachova na Skimapě.

Odkaz: webkamery - Krkonoše

Nejnovější aktuality ze stopy

Přidat zprávu
Formulář pro přidání zprávy o aktuálních podmínkách - běžky

Vaše jméno, které se zobrazí u této zprávy. Ale byli bychom radši, kdybyste se zaregistrovali a přihlásili, pak nebudete muset jméno pokaždé vyplňovat :-) Jako nepřihlášený uživatel musíte u každé zprávy vyplňovat své jméno. Když se zaregistrujete/přihlásíte, bude vloženo automaticky.

Vyberte oblast, kde jste byli na běžkách

Datum, kdy jste byli v této oblasti lyžovat. Pokud to bylo víc dní po sobě, vyberte poslední den. Zapisujte ve formátu YYYY-MM-DD (např. 2009-12-24). Zprávu více než 9 dní starou sem ani nezkoušejte psát, nepůjde to – chceme informovat o aktuálních podmínkách a ne historických :-)

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně. Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány. Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Kontrolní otázka, proti spamu.

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně.
Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány.
Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

V této sezóně zatím nebyla k dané oblasti vložena žádná aktualita.

Aktuality ze sezóny 2015/2016, popř. starších

Info ze dne 30.4.
Taskr, vloženo 1.5.2016 9:48

Tak jsem si včera ještě krásně zaběžkoval na pláních v okolí Kotle. Zaparkoval jsem v Rokytce a vyjel lanovkou na Horní domky. V záplavě kolařů a teplotě kolem 15 stupňů ( sníh nikde v dohledu) jsem si připadal jako exot :-) Pak jsem se vydal přes Dvoračky k Velkému Kotly. V místech. kde se cesta stáčí na pláň jsem nasadil běžky a projel trojúhelník k Harrachovým kamenům a pramenu Labe. Žádného běžkaře jsem už nepotkal. Jako ukončení sezony 30.4. to byla paráda.

Info ze dne 23.4.
Radek, vloženo 24.4.2016 12:16

Pěšky od Jakuszyc přes Szrenicu, Českou budku, pramen Labe, Labsku a Vosecku boudu do Harrachova. Sníh na Labské louce kolem 20-30cm a dalo se dojet až k Vosecké b. Pokud v týdnu něco připadne rozsah i dojezd se ještě prodlouží. Jinak jsem byl osamocený běžkař mezi turisty a cyklisty :-) SKOL !

Info ze dne 7.4.
michal, vloženo 8.4.2016 21:19

Jde to někde od Harrachova vyjet na běžkách? Od Mumlavy, Terex apod. ? Děkuji

Info ze dne 19.3.
K., vloženo 20.3.2016 10:01

Z Lysé hory, ze Studenova, Ručiček se otvírají celě Krkonoše pro hezké svezení. Jak z Rezku nevím, ale asi to půjde taky...
(Odpověď na dotaz uživatele Petr F. z 19.3.: Ahoj všem, nemáte někdo aktuální informace o stopách pro běžkaře v okolí Rokytnice? Mám tam jet za pár dnů, a vzhledem k počasí mám pocit že lyže už nemá cenu vozit.. Dík, Petr)

Info ze dne 18.3.
Petr F., vloženo 19.3.2016 23:29

Ahoj všem, nemáte někdo aktuální informace o stopách pro běžkaře v okolí Rokytnice? Mám tam jet za pár dnů, a vzhledem k počasí mám pocit že lyže už nemá cenu vozit.. Dík, Petr

Info ze dne 11.3.
efilip, vloženo 12.3.2016 15:50

Výborné podmínky pro skate i klasiku, nad 850m n.m. panuje pravá zima, sněhu dostatek. Projeta trasa od penzionu U Pašeráka - Tetřeví boudy - Hvězda - kolem Kapradníku. Myslím, že to tam vydrží i příští týden, ale my jedem už zítra domů.

Info ze dne 6.3.
Zuzana, vloženo 6.3.2016 19:56

Nesportovně jsme vyjeli lanovkou na Čertovu horu, odtud na Ručičky, Krakonošova snídaně (kiosek zavřen), na rozcestí Bílá voda sešupem dolů a dojeli jsme až do Harrachova po tenké vrstvě ale bez kamenů. Sněhu dost, neupraveno v celé délce, bruslení jen pro silné a odolné.

Info ze dne 5.3.
ivana, vloženo 7.3.2016 11:53

V pátek i sobotu vše projeto, celá magistrála i Terex, slunce, mazání problematické, na bruslení sice krásné, ale sníh vlhký, byla to dřina. Sněhu dost. V neděli ráno opět připadlo, stopa se hned projela, bruslení postupně taky, roba nevim, byla jsem jen ráno.

Info ze dne 25.2.
Jana, vloženo 26.2.2016 11:49

Čerťák - Ručičky - Krakonošova snídaně - Harrachov prašánková cesta bez nerovností, potmě nikde nikdo, nádhera, nad Mumlavskou boudou asi 3m asfaltu, dojezd oklikou vpravo až k mostu, na cestě k parkovišti sklouznutí po ledu :)

Info ze dne 25.2.
Petr, vloženo 26.2.2016 8:07

Včera Mumlava - Vosecká - Svinské kameny - po hřebeni Sněžka a zpět (s rozdílem, že zpět přes Labskou louku, tam je sjezd lepší než přes Svinské kameny)

Krásně to až k vysokému kolu stoupalo, skvělý odraz, namazáno modré skivo z 80. let :D Pořád je používám po tátovi, a jakmile je pod nulou, nemůžu si jej vynachválit.

Běžky jsem nasadil asi kilometr za vodopády, ideální to bylo až od rozcestí Luboch, ale při zpáteční cestě jsem dojel až k vodopádu, pže jsme byl už unavený a taky neměl nové lyže, ale už to bylo s kamínky.

Na hřebeni to bylo super hlavně ráno, když byly zaváté stopy od lyžařů, pěšáků, psů atd., a sníh se přitom vůbec nepropadal. První lidi (vyjel jsme v 7:30) jsme potkal až u polské celnice, skupinu asi deseti skialpinistů, co měli bagáž jako do Himalájí :D

Jako na Václaváku to bylo až kolem Špindlerovy boudy po 10:15. Cestou na Luční objíždění devadesátihlavého školního výletu, Jizerky hadr. Obecně největší koncentrace lidí mezi Špindlerovkou a Sněžkou.

Info ze dne 24.2.
Luboš, vloženo 24.2.2016 21:19

Dnes z HARRACHOVA lanovkou na Čerťák, dále na Ručičky, Dvoračky, Harrachovy kameny, Vrbatka, U čtyř pánů, Labská louka, Vosecká bouda, Krakonošova snídaně, Mumlavký vodopád - nad Čertákem až na Ručičky sněhu dost,parádní tvrdá stopa, místy trochu ledu. Na hřebenech tradičně nafukáno a potom od Vosecký boudy až na Mumlavký vodopády parádní svezení, čerstvě projeto rolbou, stopa tvrdá, rychlá na klasiku ani v nejprudší zatáčce lyže v rychlosti nevyskočily. Dojet se dalo až k Vodopádům. Na bruslení paráda, na klasiku taky - dnes fungoval modrej klistr, skluzovej vosk CH7. Podmínky luxusní :)

Info ze dne 23.2.
Petr, vloženo 24.2.2016 9:45

Zítra bych chtěl vyrazit z Harrachova na hřeben, předpokládám, že od Krakonošovy snídaně už to bude ok, ale neví, prosím, někdo, jak vypadá úsek Harrachov - Krakonošova snídaně?

Případně, zda by bylo lepší jet na Krakonošovu snídani od rozcestí Pod Ptačincem? Děkuji.

Info ze dne 18.2.
Šupik, vloženo 18.2.2016 20:19

Čertova hora - vrśek Studenova - Ručičky - Heliport - Krakonošova snídaně - Mumlava - Harrachov. Celý úsek dnes projetý rolbou. Všude nad 900 mnm podmínky doslova vynikající - zejména nad 1000 mnm je to super. Ale jsou kritická místa kde museli bězky dolů - mezi velky Studenov a hospodou jen led a moc kamenů, kopec k Ručičkám čistý led. No a pak špatný konec udoli Mumlavy. A dole v Harrachově už se po stopách nedá vubec, tam už sníh opršel zcela.

Info ze dne 18.2.
Jana, vloženo 18.2.2016 18:47

Rezek-Dvoračky-Rezek po běžeckých tratích, velký okruh. Po zelené zledovaťelé, míst vytáté. Sníh mokrý a velmi rychlý. Odbočka směr Mísečky a pod Dvoračky Pašeráckou stezkou jen proslápnuto. Z Dvoraček po žluté pak odbočení na běžkařský okruh bez stopy a nad Rezkem ledové plotny.

Info ze dne 14.2.
Jana, vloženo 14.2.2016 21:26

Jirka: Už jsem chtěla psát, že ho nevidím ani na jedné mapě. Ale už vím jak na to, abych cestu viděla :D

Doporučujeme

Ubytování v Krkonoších
Velká nabídka ubytování v Krkonoších za výhodné ceny. Zajímavé pobytové balíčky...
Restaurace Krkonoše
Nechte si od Restu doporučit výtečný podnik. Sbírejte body na jídlo zdarma!

Odkazy k oblasti

Sportovní areál Harrachov - sekce běžecké terény
Aktuální úprava tratí v okolí Harrachova
Skiregion.cz - sekce běžecké tratě
Skiregion.cz - sekce běžecké tratě Informace o běžeckých trasách v regionu včetně map rozdělené do 3 sekcí – Harrachov-Rokytnice, Paseky-Kořenov, Pod Dvoračkami
Článek o lyžařských trasách západních Krkonoš
Článek z časopisu Krkonoše - Jizerské hory z roku 2006 o lyžařských trasách západních Krkonoš

Kulturní akce - Královehradecký kraj

Načítám data...
Další kulturní akce v Královehradeckém kraji