Lyžařské vosky na Sporticus.cz

Navazuje na zavedený eshop VOSKY.KAMZASNEHEM.CZ

 

Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice – běžky

Oblast západních Krkonoš je vhodným místem jak pro sportovní lyžaře, kteří se mohou využít na závodních tratích v Harrachově, tak i pro turisty, kteří mohou z Harrachova či z Rokytnice nad Jizerou nastoupit na hřebenové túry. Kdo nemá rád stoupání, skoro na hřebeny (pod Lysou horu) se dostane lanovkou přímo z Rokytnice. Z Harrachova se lyžaři mohou dostat na hřebeny také částečně lanovkou na Čertovu horu a pak pokračovat k chatě Dvoračky. Další pěknou variantou je cesta údolím Mumlavy se závěrečným stoupáním na Voseckou boudu. Odtud (a také z Dvoraček) je to už jen kus na Labskou louku, kde uděláme pomyslnou hranici s oblastí označenou jako centrální Krkonoše.

Užitečnou pomůckou je mapa aktuálně upravených tratí u Harrachova na Skimapě.

Odkaz: webkamery - Krkonoše

Nejnovější aktuality ze stopy

Přidat zprávu
Formulář pro přidání zprávy o aktuálních podmínkách - běžky

Vaše jméno, které se zobrazí u této zprávy. Ale byli bychom radši, kdybyste se zaregistrovali a přihlásili, pak nebudete muset jméno pokaždé vyplňovat :-) Jako nepřihlášený uživatel musíte u každé zprávy vyplňovat své jméno. Když se zaregistrujete/přihlásíte, bude vloženo automaticky.

Vyberte oblast, kde jste byli na běžkách

Datum, kdy jste byli v této oblasti lyžovat. Pokud to bylo víc dní po sobě, vyberte poslední den. Zapisujte ve formátu YYYY-MM-DD (např. 2009-12-24). Zprávu více než 9 dní starou sem ani nezkoušejte psát, nepůjde to – chceme informovat o aktuálních podmínkách a ne historických :-)

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně. Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány. Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Kontrolní otázka, proti spamu.

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně.
Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány.
Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Řazení aktualit:

Info ze dne 31.3.
JZ, vloženo 31.3.2017 23:15

Z Harrachova na Dvoracky, az asi kilak nad Mumlavskou boudou se dalo teprve nasadit, ale celou dobu jehlici a mekky zbytek stopy. Letos asi konec.

Info ze dne 12.3.
Luky, vloženo 12.3.2017 20:25

Kolem Harrachova dnes vzorně upravíno, oproti minulé středě musím pochválit, prostě 1*, jeli jsme z Čerťáku na Studenov, Ručičky, Dvoračky, nahoře pak tradičně bez úpravy ale za velmi dobrých podmínek Mohyly, Labská, Violík, Vosecká a pak zase krásná úprava na Krakonošovu snídani, podél Mumlavy, dole už to bylo trochu špinavější, jehličí atd. pak odbočka Luboch, Kládovka a Rýžoviště, krásné svezení!

Info ze dne 4.3.
ladik, vloženo 6.3.2017 10:39

Z Jakušic Terexem na Voseckou dále Labská - Špindlerovka -Strecha Akademicna nocleh.
Sněhu hodně sluníčko celou cestu , ale po Voseckou neupraveno a hodně rošlapáno velká škoda , že to neprojeli to by byla naprostá bomba. Ale další krásný den na horách.

Dotaz
Aleš, vloženo 13.2.2017 15:03

Poradí někdo nějakou pěknou vyhlídkovou trasu na zítra,nejlépe z Harachova,na klasiku. Děkuji

Zodpovědět
Info ze dne 12.2.
Jirka, vloženo 13.2.2017 12:18

Oproti Jizerkám v pá+so který byly uplně tragický,byla neděle v Krkonoších super,ve finále vlastně pomohlo že nebylo upaveno a nerozbil se podklad na sypký krystal. Dole u Mumlavy už trochu ledovatý,ale jinak super svezení a zejména okruh přes Heliport naprostej luxus a všude minimum lidí. Pro klasikáře asi místy bordel ve stopách,ale na skate opravdu paráda.

Info ze dne 12.2.
Marcel, vloženo 12.2.2017 19:39

Doplním info o trase z Harrachova směrem ke Krakonošově snídani : od Mumlavské boudy je sice stopa pro klasiku (směr dolů do Harr.), ale celý úsek podél Mumlavy je kromě tvrdého podkladu ještě zasypán jehličím a větvičkami - a to hodně. Čistější je to rozhodně od Lubochu nahoru přes Okružní cestu a Heliport.

Info ze dne 12.2.
Dana Rypackova, vloženo 12.2.2017 17:19

Od Rozcesti Pod byvalou celnici az na rozc Pod Voseckou,Krak snidani pekne upraveno.Napadl poprasek,ktery je misty pomaly. Z krak.snidane o Kkadove ceste misty hodne jehlici,ale rychlejsi snih. Z rucicek na Studenov taky dobry,jen jehlici ve stope.Asi dele neupraveno

Info ze dne 28.1.
Marcel, vloženo 28.1.2017 20:14

Harrachov - od Mumlavské boudy až po Krakonošovu snídani slušná stopa ve stoupání, pro skate celkem rovné, ale přemrzlé. Od snídaně po odbočku Pod Voseckou boudou kvalitní stopa po obou stranách + uhlazený střed. Ve stoupání k Vosecké boudě během dne (po poledni) vzhledem k teplotám přechod ze zmrzlého neupraveného povrchu k měkčímu mokrému. Dále směrem na Labskou louku rozměklý povrch s celkem slušnou stopou v protisměru. Směr k České budce přes pramen Labe pouze na klasiku s vyjetou stopou od lyžařů.

Dotaz
Johanka, vloženo 14.1.2017 18:16

Nevite nekdo jak to vypada v okoli Harrachova na skate a zda se budou trate ze sobotu na nedeli upravovat? Diky Johy

Zodpovědět
Info ze dne 8.1.
Josef, vloženo 9.1.2017 9:12

Projel jsem si základní okruh (Čerťák, Ručičky, Kládovka, Krakonošova snídaně, Vosecká, pak podél Mumlavy ke kempu). Během soboty trochu připadlo, takže sníh parádní. Stopa všude dobrá, místy rozdupáno od pěšáků, kterých jsem sám potkal balík zhruba půl autobusu cestou z Vosecké. Samozřejmě roztažení přes celou cestu. Celkově ale spokojenost.

Info ze dne 1.1.
ivana, vloženo 2.1.2017 19:36

Celé vánoce parádní lyžování. po nasněžení projela rolba téměř vše - Harrachov - Čerťák - Ručičky - Kládovka - Terex. Tvrdý přemrzlý sníh, pevná stopa, ani mnoho pěšáků neudělalo výraznou škodu.

Info ze dne 29.12.
Efka, vloženo 30.12.2016 17:45

Dole z Harrachova jsou tratě spíše zmrzlé, ale dá se to. Od Mumlavské boudy výše už je i pěkný sníh. Krakonošova snídaně a Ručičky v pohodě. Tratě projeté, je možné bruslit.

(Odpověď na dotaz uživatele Ivan z 27.12.: Nevíte, prosím, jak to vypadá v Harrachově? (závodní tratě, Mumlavská bouda, Luboch, Ručičky, Snídaně a okolí))

Dotaz
Jana, vloženo 26.12.2016 17:48

Zdravím, nevíte, jak to vypadá nad Rokytnicí směrem na Labskou?

Zodpovědět
Dotaz
Veru, vloženo 6.12.2016 16:07

ahoj, tusite nekdo kam se da vyrazit primo ze Dvoracek? Je to nekde upravene? Diky moc

Zodpovědět
Info ze dne 3.12.
Kvetinac, vloženo 3.12.2016 21:34

No joo, když ma Kvetinka nove lyze, to se ji to bezulkuje :)

(Odpověď na dotaz uživatele Kamila z 3.12.: Harrachov- nadherna stopa okolo Mumlavy na Voseckou boudu a nahoru na Rucicky.Rano jeste nebyla rolba na Studenove tak nevim.Terrex neprojety ani bezkari.Skoda velka.Hreben Krkonos viz Cesta cesko pol.pratelstvi misty vyficeno na sterk.Tam je to problem.Ale jinak snehu dost az dolu do Harrachova k Norme na novych lyzich)

Doporučujeme

Ubytování v Krkonoších
Velká nabídka ubytování v Krkonoších za výhodné ceny. Zajímavé pobytové balíčky...
Restaurace Krkonoše
Nechte si od Restu doporučit výtečný podnik. Sbírejte body na jídlo zdarma!

Odkazy k oblasti

Sportovní areál Harrachov - sekce běžecké terény
Aktuální úprava tratí v okolí Harrachova
Skiregion.cz - sekce běžecké tratě
Skiregion.cz - sekce běžecké tratě Informace o běžeckých trasách v regionu včetně map rozdělené do 3 sekcí – Harrachov-Rokytnice, Paseky-Kořenov, Pod Dvoračkami
Článek o lyžařských trasách západních Krkonoš
Článek z časopisu Krkonoše - Jizerské hory z roku 2006 o lyžařských trasách západních Krkonoš

Kulturní akce - Královehradecký kraj

Načítám data...
Další kulturní akce v Královehradeckém kraji