Lyžařské vosky na Sporticus.cz

Navazuje na zavedený eshop VOSKY.KAMZASNEHEM.CZ

 

Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice – běžky

Oblast západních Krkonoš je vhodným místem jak pro sportovní lyžaře, kteří se mohou využít na závodních tratích v Harrachově, tak i pro turisty, kteří mohou z Harrachova či z Rokytnice nad Jizerou nastoupit na hřebenové túry. Kdo nemá rád stoupání, skoro na hřebeny (pod Lysou horu) se dostane lanovkou přímo z Rokytnice. Z Harrachova se lyžaři mohou dostat na hřebeny také částečně lanovkou na Čertovu horu a pak pokračovat k chatě Dvoračky. Další pěknou variantou je cesta údolím Mumlavy se závěrečným stoupáním na Voseckou boudu. Odtud (a také z Dvoraček) je to už jen kus na Labskou louku, kde uděláme pomyslnou hranici s oblastí označenou jako centrální Krkonoše.

Užitečnou pomůckou je mapa aktuálně upravených tratí u Harrachova na Skimapě.

Odkaz: webkamery - Krkonoše

Nejnovější aktuality ze stopy

Přidat zprávu
Formulář pro přidání zprávy o aktuálních podmínkách - běžky

Vaše jméno, které se zobrazí u této zprávy. Ale byli bychom radši, kdybyste se zaregistrovali a přihlásili, pak nebudete muset jméno pokaždé vyplňovat :-) Jako nepřihlášený uživatel musíte u každé zprávy vyplňovat své jméno. Když se zaregistrujete/přihlásíte, bude vloženo automaticky.

Vyberte oblast, kde jste byli na běžkách

Datum, kdy jste byli v této oblasti lyžovat. Pokud to bylo víc dní po sobě, vyberte poslední den. Zapisujte ve formátu YYYY-MM-DD (např. 2009-12-24). Zprávu více než 9 dní starou sem ani nezkoušejte psát, nepůjde to – chceme informovat o aktuálních podmínkách a ne historických :-)

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně. Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány. Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Kontrolní otázka, proti spamu.

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně.
Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány.
Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Řazení aktualit:

Dotaz
Johanka, vloženo 14.1.2017 18:16

Nevite nekdo jak to vypada v okoli Harrachova na skate a zda se budou trate ze sobotu na nedeli upravovat? Diky Johy

Zodpovědět
Info ze dne 8.1.
Josef, vloženo 9.1.2017 9:12

Projel jsem si základní okruh (Čerťák, Ručičky, Kládovka, Krakonošova snídaně, Vosecká, pak podél Mumlavy ke kempu). Během soboty trochu připadlo, takže sníh parádní. Stopa všude dobrá, místy rozdupáno od pěšáků, kterých jsem sám potkal balík zhruba půl autobusu cestou z Vosecké. Samozřejmě roztažení přes celou cestu. Celkově ale spokojenost.

Info ze dne 1.1.
ivana, vloženo 2.1.2017 19:36

Celé vánoce parádní lyžování. po nasněžení projela rolba téměř vše - Harrachov - Čerťák - Ručičky - Kládovka - Terex. Tvrdý přemrzlý sníh, pevná stopa, ani mnoho pěšáků neudělalo výraznou škodu.

Info ze dne 29.12.
Efka, vloženo 30.12.2016 17:45

Dole z Harrachova jsou tratě spíše zmrzlé, ale dá se to. Od Mumlavské boudy výše už je i pěkný sníh. Krakonošova snídaně a Ručičky v pohodě. Tratě projeté, je možné bruslit.

(Odpověď na dotaz uživatele Ivan z 27.12.: Nevíte, prosím, jak to vypadá v Harrachově? (závodní tratě, Mumlavská bouda, Luboch, Ručičky, Snídaně a okolí))

Dotaz
Jana, vloženo 26.12.2016 17:48

Zdravím, nevíte, jak to vypadá nad Rokytnicí směrem na Labskou?

Zodpovědět
Dotaz
Veru, vloženo 6.12.2016 16:07

ahoj, tusite nekdo kam se da vyrazit primo ze Dvoracek? Je to nekde upravene? Diky moc

Zodpovědět
Info ze dne 3.12.
Kvetinac, vloženo 3.12.2016 21:34

No joo, když ma Kvetinka nove lyze, to se ji to bezulkuje :)

(Odpověď na dotaz uživatele Kamila z 3.12.: Harrachov- nadherna stopa okolo Mumlavy na Voseckou boudu a nahoru na Rucicky.Rano jeste nebyla rolba na Studenove tak nevim.Terrex neprojety ani bezkari.Skoda velka.Hreben Krkonos viz Cesta cesko pol.pratelstvi misty vyficeno na sterk.Tam je to problem.Ale jinak snehu dost az dolu do Harrachova k Norme na novych lyzich)

Aktuality ze sezóny 2015/2016, popř. starších

Info ze dne 30.4.
Taskr, vloženo 1.5.2016 9:48

Tak jsem si včera ještě krásně zaběžkoval na pláních v okolí Kotle. Zaparkoval jsem v Rokytce a vyjel lanovkou na Horní domky. V záplavě kolařů a teplotě kolem 15 stupňů ( sníh nikde v dohledu) jsem si připadal jako exot :-) Pak jsem se vydal přes Dvoračky k Velkému Kotly. V místech. kde se cesta stáčí na pláň jsem nasadil běžky a projel trojúhelník k Harrachovým kamenům a pramenu Labe. Žádného běžkaře jsem už nepotkal. Jako ukončení sezony 30.4. to byla paráda.

Info ze dne 23.4.
Radek, vloženo 24.4.2016 12:16

Pěšky od Jakuszyc přes Szrenicu, Českou budku, pramen Labe, Labsku a Vosecku boudu do Harrachova. Sníh na Labské louce kolem 20-30cm a dalo se dojet až k Vosecké b. Pokud v týdnu něco připadne rozsah i dojezd se ještě prodlouží. Jinak jsem byl osamocený běžkař mezi turisty a cyklisty :-) SKOL !

Info ze dne 7.4.
michal, vloženo 8.4.2016 21:19

Jde to někde od Harrachova vyjet na běžkách? Od Mumlavy, Terex apod. ? Děkuji

Info ze dne 19.3.
K., vloženo 20.3.2016 10:01

Z Lysé hory, ze Studenova, Ručiček se otvírají celě Krkonoše pro hezké svezení. Jak z Rezku nevím, ale asi to půjde taky...
(Odpověď na dotaz uživatele Petr F. z 19.3.: Ahoj všem, nemáte někdo aktuální informace o stopách pro běžkaře v okolí Rokytnice? Mám tam jet za pár dnů, a vzhledem k počasí mám pocit že lyže už nemá cenu vozit.. Dík, Petr)

Info ze dne 18.3.
Petr F., vloženo 19.3.2016 23:29

Ahoj všem, nemáte někdo aktuální informace o stopách pro běžkaře v okolí Rokytnice? Mám tam jet za pár dnů, a vzhledem k počasí mám pocit že lyže už nemá cenu vozit.. Dík, Petr

Info ze dne 11.3.
efilip, vloženo 12.3.2016 15:50

Výborné podmínky pro skate i klasiku, nad 850m n.m. panuje pravá zima, sněhu dostatek. Projeta trasa od penzionu U Pašeráka - Tetřeví boudy - Hvězda - kolem Kapradníku. Myslím, že to tam vydrží i příští týden, ale my jedem už zítra domů.

Info ze dne 6.3.
Zuzana, vloženo 6.3.2016 19:56

Nesportovně jsme vyjeli lanovkou na Čertovu horu, odtud na Ručičky, Krakonošova snídaně (kiosek zavřen), na rozcestí Bílá voda sešupem dolů a dojeli jsme až do Harrachova po tenké vrstvě ale bez kamenů. Sněhu dost, neupraveno v celé délce, bruslení jen pro silné a odolné.

Info ze dne 5.3.
ivana, vloženo 7.3.2016 11:53

V pátek i sobotu vše projeto, celá magistrála i Terex, slunce, mazání problematické, na bruslení sice krásné, ale sníh vlhký, byla to dřina. Sněhu dost. V neděli ráno opět připadlo, stopa se hned projela, bruslení postupně taky, roba nevim, byla jsem jen ráno.

Doporučujeme

Ubytování v Krkonoších
Velká nabídka ubytování v Krkonoších za výhodné ceny. Zajímavé pobytové balíčky...
Restaurace Krkonoše
Nechte si od Restu doporučit výtečný podnik. Sbírejte body na jídlo zdarma!

Odkazy k oblasti

Sportovní areál Harrachov - sekce běžecké terény
Aktuální úprava tratí v okolí Harrachova
Skiregion.cz - sekce běžecké tratě
Skiregion.cz - sekce běžecké tratě Informace o běžeckých trasách v regionu včetně map rozdělené do 3 sekcí – Harrachov-Rokytnice, Paseky-Kořenov, Pod Dvoračkami
Článek o lyžařských trasách západních Krkonoš
Článek z časopisu Krkonoše - Jizerské hory z roku 2006 o lyžařských trasách západních Krkonoš

Kulturní akce - Královehradecký kraj

Načítám data...
Další kulturní akce v Královehradeckém kraji