Lyžařské vosky na Sporticus.cz

Navazuje na zavedený eshop VOSKY.KAMZASNEHEM.CZ

 

Východní Krkonoše - Pec pod Sněžkou, Janské Lázně – běžky

Jako východní Krkonoše si dovolíme vymezit oblast ze západní strany zhruba Luční boudou na hlavním hřebeni Krkonoš a níže pod hřebenem Klínovými boudami. Z východní strany pak oblast ohraničíme sestupem z nejvyšší hory Krkonoš i celé ČR, kterou je samozřejmě Sněžka, do údolí řeky Úpy a dále touto řekou. Hlavními lyžařskými středisky oblasti jsou Pec pod Sněžkou a Janské Lázně, z nichž se dá vyjet i kabinovou lanovkou na Černou horu. Právě Černá hora, Pec pod Sněžkou a oblast mezi nimi jsou místem, kde je hustota turistických lyžařských stop snad nejhustší z celých Krkonoš.

Podívejte se na video a popis výletu v okolí Černé hory a Světlé hory.

Odkaz: webkamery - Krkonoše

Nejnovější aktuality ze stopy

Přidat zprávu
Formulář pro přidání zprávy o aktuálních podmínkách - běžky

Vaše jméno, které se zobrazí u této zprávy. Ale byli bychom radši, kdybyste se zaregistrovali a přihlásili, pak nebudete muset jméno pokaždé vyplňovat :-) Jako nepřihlášený uživatel musíte u každé zprávy vyplňovat své jméno. Když se zaregistrujete/přihlásíte, bude vloženo automaticky.

Vyberte oblast, kde jste byli na běžkách

Datum, kdy jste byli v této oblasti lyžovat. Pokud to bylo víc dní po sobě, vyberte poslední den. Zapisujte ve formátu YYYY-MM-DD (např. 2009-12-24). Zprávu více než 9 dní starou sem ani nezkoušejte psát, nepůjde to – chceme informovat o aktuálních podmínkách a ne historických :-)

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně. Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány. Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Kontrolní otázka, proti spamu.

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně.
Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány.
Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Řazení aktualit:

Info ze dne 8.2.
Infocentrum Janské Lázně, vloženo 8.2.2016 10:35

Dobrý den, aktuální informace prosím sledujte na www.skiresort.cz bude zde zveřejněno, jaké trasy jsou upraveny a otevřeny, do pátku se mohou podmínky velmi změnit.
Hezký den Infocentrum Janské Lázně
(Odpověď na dotaz uživatele Ondra z 8.2.: Ahoj, chtěl bych se zeptat na nějaké info a nevím, kam jinam se obrátit, než právě sem. V pátek jedu na víkend do Markoušovic (Trutnov) a sobotu bych rád trávil na lyžích, ale jezdím pouze skate, proto mám pár otázek : Kde si v okolí cca 40km nejlépe zajet cca 15-20 km? Černá hora? Jak zjistím, jaké tratě jsou zrovna sjízdné? Omlouvám se za poněkud přihlouplé dotazy, ale jsem z Vysočiny a tuto oblast takřka neznám :) to vše za předpokladu, že běhěm týdne něco připadne, samozřejmě :) Pokud se někde chopí těžkého úkolu a poradí mi, budu velice vděčný! Děkuju Ondra)

Info ze dne 6.2.
Als, vloženo 6.2.2016 19:35

Hofmanky - Zrcadla - C. Hora - Vaclavak - Krausovky parada. Od Krausovek dolu do Janskych bida. Zvlaste ve spodnich partiich snih mizi doslova pred ocima.

Info ze dne 6.2.
Aleš, vloženo 6.2.2016 18:07

Dnes jsme ráno vyrazili z Hofmanek a byla to paráda po silnici nahoru na černou, sníh sice rozměklý a na skate to moc nejelo, ale dalo se v pohodě. Nahoře okruh kolem vysílače byl parádní, pak bez problémů sjezd přes Zrcadla na Kolínskou, přes Mír k Lesní, všude sněhu ještě dost, ikdyž to v tom teple ubývá... Potom vodovod skoro neměl chybu, krásně upraveno až skoro na Frisovky, za nimi už ale po rolbě ani památka a jenom vyšlapaná stopa v hlubáči, tak jsem si radši skočili na polívku. Cestou zpátky jsme ještě dali od Václaváku okruh přes Vlašský boudy, kde to taky šlo dobře, jen na jednom místě dole byl jen úzký průjezd, ale to bylo jenom kousek, jinak všude parádně upraveno. Při sjezdu dolů na Hofmanky bylo znát, že už tam od rána dost utálo. Zítra to ještě půjde až dolů, ale pak nevím..

Dotaz
LP, vloženo 4.2.2016 15:03

Ahoj,
máte někdo zprávy, jak to vypadá na skate na Černé Hoře a tratích přes Klínovky směr Špindl?? Půjde to v sobotu? Díky za info!!

Zodpovědět
Dotaz
Lucie, vloženo 1.2.2016 22:01

Přechod Liščí hory, trať upravená jen místy. Na hřebenech je sice sněhu stále dost, ale dnešní jízda byla jen pro ty, kdo se fakt nenechají odradit. Celé odpoledne déšť, ještě že v těch Krkonoších je tolik hospod!

Zodpovědět
Info ze dne 31.1.
Matej K., vloženo 31.1.2016 22:41

skate - Hofmanky - sankarska - okolo černý malý i velký okruh, pardubky, kolinska a zpět přes zrcadlovky. všude sněhu mrtě a upraveno, akorát jak tam bylo 20 cm čerstvého tak se to borilo. už jsem skoro zapomněl jaká je ro dřina v novým sněhu. nejhezčí úsek okolo vendlovky nahoru.

Info ze dne 30.1.
Tomáš, vloženo 30.1.2016 19:32

Dnes jsme byli na Černé hoře. Nechali jsem se za 200 na osobu vyvézt nahoru a dolu, ale nestálo to za to. Od lanovky jsme jeli na rozcestí Pod Černou bodou a je tam hodně ledu a kamínky. Potom po Krkonošské magistrále až ke Kolínské boudě. Je to hodně zmrzlé, místy ledovaté a 300 metrů před Kolínskou, tragédie ledu s kameny. Dál jsme nejeli, ale co jsme slyšeli, tak tam už ani sníh není. Co jsme viděli, tak žádný z modrých okruhů rozhodně není upravený. Dá se jet jenom tohle. Nakonec jsem skončili na Mísečkách. Závodní 5km okruh je taky hodně zmrzlý, ale celkem to šlo. Stopa na klasiku zledovatělá. Nejlepší nakonec bylo z Míseček na Vrbatovku. Dolní část dobrá, horní taky tvrdá a občas nějaké hroudy a led, ale nic lepšího jsme nepotkali.

Info ze dne 29.1.
Jirka, vloženo 29.1.2016 17:53

Lyžařské podmínky z Haffnanovi boudy na Černou horu na bruslení špatný, několikrát jsem sundával. Pro klasiku je to na klistr, ledovatý a stopa špatná. Svážnice je dobrá. Nejhorší to je od Kolínský k plynovodu, šutry a pekelnej led.Spodní svážnice na Špindl dobrá, tvrdý sníh. Nedoporučuji výlet dokud nenapadne.

Info ze dne 9.1.
Kateřina, vloženo 11.1.2016 23:43

Ahoj, info ze soboty a neděle: Úsek Kolínská b. Lesní b. Liščí hora se dá jet, ale je to na kameňačky, jsou tam kamínky. Nahoře (Rozcestí, Výrovka, Luční) se dá v pohodě (ale cesta od Rozcestí na Rennerovky je pořád s kameny). Ke Sněžce to po modré jde jen do půlky, pak je to na sundání, to samé na červené: na cestě česko-polského přátelství (červená) pořád prosvítají šutry, ze dvou třetin je to na pěško :( (úsek Slezský dům Špindlerovka). Tam je fakt jen vyfoukaný poprašek. V kleči je to ještě neprůjezdný, vyhněte se jí (ta nebyla průjezdná ani na úseku zimní cesty od Luční ke Špindlerovce. Je to samozřejmě často rozdupaný od pěších, ale to už je detail... Tak si držme palce na příští víkend!
...ale stejně tam nahoře bylo krásně.

Info ze dne 6.1.
petra, vloženo 6.1.2016 22:07

Dobry den,dle dnesni info od znameho z Kolinske boudy to teda na bezky moc neni.Zatim leda na prochazku,ale pry ma jeste nasnezit.Otazkou zustava kdy...
(Odpověď na dotaz uživatele Monika z 5.1.: poradí někdo zda je možné jít na běžky v Krkonoších?)

Dotaz
Honza, vloženo 6.1.2016 15:42

Zdravím všechny.....nevíte jak to vypadá na běžky Černá hora Pec? Díky za info

Zodpovědět
Info ze dne 3.1.
Milan, vloženo 3.1.2016 18:36

V Jakušicích nevim, ale v okolí Dvorské to dnes bylo dobré - http://jdem.cz/bu7ef6

Info ze dne 31.12.
PRTR, vloženo 1.1.2016 14:59

Ahoj. Byl jsem tam na Silvestra dopoledne. Horní svážnice za Sokolkou -tam není sníh vůbec. Dolni svářnice pod Černou boudou - jen ušeky s čistým ledem. Silnice k vysílači - taky čistej led. Dnes tam asi pár cenťáků napadlo na na ježdění to určitě nebude. Na Hofmankách jezdí nějaká partička na kolečkáčích. Skol
(Odpověď na dotaz uživatele Kačka z 1.1.: Ahoj, prosím, nemáte někdo aktuální info jestli se dá na Černé hoře lyžovat...jestli ta novoroční sněhová "nadílka" alespoň trochu pomohla a mělo by smysl se tam s běžkama vypravit?
Díky moc za jakoukoliv informaci)

Info ze dne 25.12.
Cdn, vloženo 25.12.2015 23:09

Dneska sem byl na Cerny Hore. Snih je jen na vrsku. Par bezkaru jezdilo na tom useku k vysilaci na hrozny kejde. Zbytek cest jsou brutalne zledovatelej a nebo bez snehu. Takze sumasumarum na bezky to nema vubec smysl.

Info ze dne 18.12.
Petr, vloženo 18.12.2015 16:25

Na hřebeni sníh mokrý, rozbředlý, často zcela vytátý plus kaluže vody. Po obědě začalo navíc vydatně pršet. Uvidíme jestli tam něco zbyde na víkend.

Doporučujeme

Ubytování v Krkonoších
Velká nabídka ubytování v Krkonoších za výhodné ceny. Zajímavé pobytové balíčky...
Restaurace Krkonoše
Nechte si od Restu doporučit výtečný podnik. Sbírejte body na jídlo zdarma!

Odkazy k oblasti

SkiResort Černá Hora - Pec: sekce běžecké tratě
Informace o úpravě tratí v okolí Černé hory, Janských Lázní a Pece pod Sněžkou
Svoboda nad Úpou - lyžařské tratě v okolí
Oficiální web města Svoboda nad Úpou – popis několika zajímavých lyžařských tras Krkonoš, hlavně v okolí Svobody nad Úpou
Článek o lyžařských trasách východních Krkonoš
Článek z časopisu Krkonoše - Jizerské hory z roku 2006 o lyžařských trasách východních Krkonoš

Kulturní akce - Královehradecký kraj

Načítám data...
Další kulturní akce v Královehradeckém kraji