Lyžařské vosky na Sporticus.cz

Navazuje na zavedený eshop VOSKY.KAMZASNEHEM.CZ

 

Východní Krkonoše - Pec pod Sněžkou, Janské Lázně – běžky

Jako východní Krkonoše si dovolíme vymezit oblast ze západní strany zhruba Luční boudou na hlavním hřebeni Krkonoš a níže pod hřebenem Klínovými boudami. Z východní strany pak oblast ohraničíme sestupem z nejvyšší hory Krkonoš i celé ČR, kterou je samozřejmě Sněžka, do údolí řeky Úpy a dále touto řekou. Hlavními lyžařskými středisky oblasti jsou Pec pod Sněžkou a Janské Lázně, z nichž se dá vyjet i kabinovou lanovkou na Černou horu. Právě Černá hora, Pec pod Sněžkou a oblast mezi nimi jsou místem, kde je hustota turistických lyžařských stop snad nejhustší z celých Krkonoš.

Podívejte se na video a popis výletu v okolí Černé hory a Světlé hory.

Odkaz: webkamery - Krkonoše

Nejnovější aktuality ze stopy

Přidat zprávu
Formulář pro přidání zprávy o aktuálních podmínkách - běžky

Vaše jméno, které se zobrazí u této zprávy. Ale byli bychom radši, kdybyste se zaregistrovali a přihlásili, pak nebudete muset jméno pokaždé vyplňovat :-) Jako nepřihlášený uživatel musíte u každé zprávy vyplňovat své jméno. Když se zaregistrujete/přihlásíte, bude vloženo automaticky.

Vyberte oblast, kde jste byli na běžkách

Datum, kdy jste byli v této oblasti lyžovat. Pokud to bylo víc dní po sobě, vyberte poslední den. Zapisujte ve formátu YYYY-MM-DD (např. 2009-12-24). Zprávu více než 9 dní starou sem ani nezkoušejte psát, nepůjde to – chceme informovat o aktuálních podmínkách a ne historických :-)

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně. Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány. Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Kontrolní otázka, proti spamu.

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně.
Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány.
Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Řazení aktualit:

Info ze dne 28.4.
Mira K, vloženo 28.4.2017 16:48

Ahoj, podle mych informaci to vypada blede, taky jsem koukal na kamery a vsude kouka trava a blato. Bohuzel :(.

(Odpověď na dotaz uživatele Petr z 28.4.: Ahoj, nevíte někdo zda to bude v pondělí 1.5. sjízné na Černé Hoře? Prý by tam měl být projetý okruh 6 km, děkuji.)

Dotaz
Radim, vloženo 27.4.2017 9:17

Dobrý den, prosím nevíte někdo jak to vypadá na trase Snežka-Pec pod Snežkou nebo obráceně po modré Obřím dolem? Chystáms etam na víkend ale nikde nemohu najít zda je to schůdné nebo ne...
moc díky za odpovědi
Radim

Zodpovědět
Dotaz
Vláďa, vloženo 11.4.2017 22:09

Nevíte jak to vypadá v okolí Pece? Četl jsem tu že sedlo mezi Liščí a Černou horou je už bez sněhu ale jak to vypadá na Černý hoře a od Liščí na Výrovku a Luční boudu? Díky za info

Zodpovědět
Info ze dne 1.4.
Sedlonka, vloženo 1.4.2017 22:49

Dnes z Pomezek na Snezku pesi pochod.Od Obri boudy jak mavnutim kouzelneho proutku jsme se najednou opet ocitli v zime.Snih pak uz vesmes vsude - Lucni,Bufac,Prazska,Cerna hora i po sjezdovce se dobre jelo do Janek,ale snehu mi prislo na tratich celkove min nez minuly tyden v Jizerkach

Info ze dne 25.3.
Maca, vloženo 27.3.2017 14:13

Okruhy na a okolo Černé hory byly perfektně upraveny, dopoledne pěkně rychlé svezení :). Všude dost sněhu. Desítka nad Pecí bohužel bez úpravy, "jen" vyjetá od lyžařů. Bohužel cesta od Hofmanek k odbočce na Zrcadlovky je nutné jít pěšky - sice je na cestě sníh, ale velmi špinavý. Od odbočky byla cesta již rolbou upravena.

Info ze dne 24.3.
Jiri, vloženo 24.3.2017 21:43

Černá s Světlá hora nahoře pořád dost sněhu. Od Modrokamenné boudy ke Krausovkám dost jehličí, od myslivny nad Černým Dolem k Berghausu také.

Info ze dne 21.3.
Mudr, vloženo 21.3.2017 17:09

Dnes z Černé hory po magistrále na Friesovy boudy a zpět. Cestou tam částečně upraveno, terén byl často dost těžký, ale bruslit se dalo v pohodě. Zpátky to bylo lepší, mezitím projela rolba a úsek pod Frísovkami až nad Pec výborný. Sníh byl mokrý a těžký, ale byl všude. Občas špinavý, s jehličím a větvičkami. Nejhorší je úsek mezi magistrálou nad Pecí a Pražskou boudou, úsek cca 300 metrů je zmrzlý a celý pokrytý jehličím. Ke konci drobně pršelo, takže je otázka, jak dlouho to ještě vydrží. Lidi nebyli.

Info ze dne 17.3.
Soňa, vloženo 17.3.2017 17:52

Okruhy na Černé a Světlé hoře luxusně upraveny na skate i na klasiku. I když to bylo trochu měkčí, nijak dramaticky se to nebořilo, podklad stále drží. Dolů lze dojet na lyžích až k Modrokamenné boudě, ale od Krausovek níže už je sníh dost špinavý.

Info ze dne 12.3.
Janule, vloženo 12.3.2017 19:54

Trasa: od lanovky k Černé boudě, dále Václavák a okruh k Vlašským boudám a zpět ke starému kiosku, malý okruh kolem Černé hory a kolem Zrcadlovek dolů do Jánek. Všude perfektní úprava stop na klasiku i na skate, málo lidí a jediný kritický úsek je dole od Zrcadlových bud (zledovatělé a na tom špinavá tenká vrstva sněhu).

Info ze dne 12.3.
Martin, vloženo 12.3.2017 18:32

Stoupání na Černou Horu po ledu až k odbočce na Zrcadlovky. Od odbočky dále super. Nahoře upravené trasy a všude stále dost sněhu.

Info ze dne 11.3.
Martin Sajal, vloženo 11.3.2017 21:28

Na Černé hoře parádně upravena magistrála (včetně pokračování k Černohorské sjezdovce) a okruh Malá Černá hora (včetně odbočky až k vysílači), tam je sněhu spousta. Stoupání z Hoffmanek nahoru není ani parádní ani strašné, to bude až příští víkend při aktuální předpovědi. Silnice na Černou horu má až do zatáčky s odbočkou na Zrcadlovky špinavější sníh - přitom ráno byl ještě čistý. Asi ho tam natahala rolba/skútr, co jezdí na Zrcadlovky - tento úsek na Zrcadlovky je nejhorší, na okrajích cesty místy hlína a z ní asi ta špína... Dolů bych jel přes Zrcadlovky asi jen na kameňačkách, nahoru se to dalo. Stopa klasiku začíná až za Zrcadlovkami, místy je trochu zafoukaná (rolba tam byla asi v pátek ráno), místy hezky hluboká), na skate asi slušné. Dolů jsme tedy jeli pak po silnici z Černé hory, tam je sníh naprosto ok, jen taky chybí stopa na klasiku.

Dál mezi Kolínskou a Pražskou boudou čerstvě upraveno. Od Pražské na vrchol lanovky na Zahrádky z Pece úprava starší, ale bez problému. Ze Zahrádek čerstvě a pěkně upraven okruh "Desítka" a i dál po magistrále směrem na Strážné a dál na Friesovky - co bylo dál, je napsané na http://www.kamzasnehem.cz/bezky/krkonose/misecky-spindleruv-mlyn

Zpátky jsme jeli od chalupy Na rozcestí přes Liščí horu, tam se standardně neupravuje, cesta jako obvykle hrbolatá, uježděná, stopa jen místy, ale i lidi se skejtovými lyžemi si tu poradili. Lidí paradoxně nejvíc na tomto úseku, jinak docela málo.

Okomentované fotky jsou na https://www.facebook.com/Kamzasnehem/ , GPS záznam na https://www.strava.com/activities/896255752

Dotaz
Martin Sajal, vloženo 10.3.2017 9:59

Nemá někdo aktuálnější zprávy z Černé hory a okolí? Vím, že rolba projela skoro všechno asi ve čtvrtek ráno (jen okruh přes Valšovky má o nějaký den starší úpravu). Mám info z minulé neděle, že od Hofmanovy boudy k Zrcadlovkám a asi kilometr za ně to bylo špatné, místy i na sundání lyží. Ale nevím, kolik v týdnu napadlo sněhu, popř. jestli v nižších polohách chvílemi nepršelo, a jak to teď na těch problematických místech (která taky rolba projela) vypadá.

Zodpovědět
Info ze dne 21.1.
Oskarák, vloženo 21.1.2017 20:59

Dnes nádherné slunečné a nad 1000 m n. m. poměrně teplé počasí. Všechny běžecké tratě dobře upravené na bruslení i klasiku. Šel jsem z Hnědého vrchu přes Pražské boudy a pak okolo Černé hory na Zrcadlovky a na Hoffmannovy boudy. Pak směr Prosečné.

Info ze dne 7.1.
Pavel, vloženo 7.1.2017 21:43

Dnes na Černé hoře, -15 stupnů, vítr. Sníh přemrzlý, nejelo to. Upraveno vše většinou jen na skate, na klasiku překvapivě nad Pecí směr na Tetřevky. Sněhu dostatek.

Info ze dne 2.1.
Pavel, vloženo 2.1.2017 20:17

Na Černé napadlo 2 cm sněhu a velmi to zlepšilo lyžování. Zatím dobré stejné trasy - okolo vysílače, svážnice za Sokolskou, svážnice po Černou boudou ( pozor na kamínky na křižovatce k Pardubickým boudám - rolbař to tam krásně vyryl a stále ničí stopu ) a horní svážnice přes Pěticestí a okolo Světlé hory na Signál ( ta je asi nej a bez lidí ).
Určitě teď napadne a bude to jen lepší.

Doporučujeme

Ubytování v Krkonoších
Velká nabídka ubytování v Krkonoších za výhodné ceny. Zajímavé pobytové balíčky...
Restaurace Krkonoše
Nechte si od Restu doporučit výtečný podnik. Sbírejte body na jídlo zdarma!

Odkazy k oblasti

SkiResort Černá Hora - Pec: sekce běžecké tratě
Informace o úpravě tratí v okolí Černé hory, Janských Lázní a Pece pod Sněžkou
Svoboda nad Úpou - lyžařské tratě v okolí
Oficiální web města Svoboda nad Úpou – popis několika zajímavých lyžařských tras Krkonoš, hlavně v okolí Svobody nad Úpou
Článek o lyžařských trasách východních Krkonoš
Článek z časopisu Krkonoše - Jizerské hory z roku 2006 o lyžařských trasách východních Krkonoš

Kulturní akce - Královehradecký kraj

Načítám data...
Další kulturní akce v Královehradeckém kraji