Lyžařské vosky na Sporticus.cz

Navazuje na zavedený eshop VOSKY.KAMZASNEHEM.CZ

 

Východní Krkonoše - Pec pod Sněžkou, Janské Lázně – běžky

Jako východní Krkonoše si dovolíme vymezit oblast ze západní strany zhruba Luční boudou na hlavním hřebeni Krkonoš a níže pod hřebenem Klínovými boudami. Z východní strany pak oblast ohraničíme sestupem z nejvyšší hory Krkonoš i celé ČR, kterou je samozřejmě Sněžka, do údolí řeky Úpy a dále touto řekou. Hlavními lyžařskými středisky oblasti jsou Pec pod Sněžkou a Janské Lázně, z nichž se dá vyjet i kabinovou lanovkou na Černou horu. Právě Černá hora, Pec pod Sněžkou a oblast mezi nimi jsou místem, kde je hustota turistických lyžařských stop snad nejhustší z celých Krkonoš.

Podívejte se na video a popis výletu v okolí Černé hory a Světlé hory.

Odkaz: webkamery - Krkonoše

Nejnovější aktuality ze stopy

Přidat zprávu
Formulář pro přidání zprávy o aktuálních podmínkách - běžky

Vaše jméno, které se zobrazí u této zprávy. Ale byli bychom radši, kdybyste se zaregistrovali a přihlásili, pak nebudete muset jméno pokaždé vyplňovat :-) Jako nepřihlášený uživatel musíte u každé zprávy vyplňovat své jméno. Když se zaregistrujete/přihlásíte, bude vloženo automaticky.

Vyberte oblast, kde jste byli na běžkách

Datum, kdy jste byli v této oblasti lyžovat. Pokud to bylo víc dní po sobě, vyberte poslední den. Zapisujte ve formátu YYYY-MM-DD (např. 2009-12-24). Zprávu více než 9 dní starou sem ani nezkoušejte psát, nepůjde to – chceme informovat o aktuálních podmínkách a ne historických :-)

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně. Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány. Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Kontrolní otázka, proti spamu.

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně.
Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány.
Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Řazení aktualit:

Info ze dne 21.1.
Oskarák, vloženo 21.1.2017 20:59

Dnes nádherné slunečné a nad 1000 m n. m. poměrně teplé počasí. Všechny běžecké tratě dobře upravené na bruslení i klasiku. Šel jsem z Hnědého vrchu přes Pražské boudy a pak okolo Černé hory na Zrcadlovky a na Hoffmannovy boudy. Pak směr Prosečné.

Info ze dne 7.1.
Pavel, vloženo 7.1.2017 21:43

Dnes na Černé hoře, -15 stupnů, vítr. Sníh přemrzlý, nejelo to. Upraveno vše většinou jen na skate, na klasiku překvapivě nad Pecí směr na Tetřevky. Sněhu dostatek.

Info ze dne 2.1.
Pavel, vloženo 2.1.2017 20:17

Na Černé napadlo 2 cm sněhu a velmi to zlepšilo lyžování. Zatím dobré stejné trasy - okolo vysílače, svážnice za Sokolskou, svážnice po Černou boudou ( pozor na kamínky na křižovatce k Pardubickým boudám - rolbař to tam krásně vyryl a stále ničí stopu ) a horní svážnice přes Pěticestí a okolo Světlé hory na Signál ( ta je asi nej a bez lidí ).
Určitě teď napadne a bude to jen lepší.

Info ze dne 31.12.
Lenka, vloženo 1.1.2017 8:58

Včera okruh kolem Světlé, dva páry běžek poškozené, sjezd kolem Černé boudy s kamenovym polem vytvořeným rolbou a z dálky obtížné viditelným.. Zbytek okruhu bez kamenů, ale zmrzlé plotny, na skate trápení

Info ze dne 31.12.
Radek P, vloženo 1.1.2017 8:36

Pec pod Sněžkou od Javoru přes Lesní, Výrovku na Luční boudu a zpět přes Richtrovy do Pece. Zdola až k Muldě samý led ( dolů se to nedá sjet, nejlepší je asi sjet Zahrádky) . Jinak celkem dobré až na Luční. Sjezd dolů do Pece od Výrovky je možný asi jen na Back country běžkách ( je to hodně tvrdé), ale s výjimkou asi 50 m vytáté cesty v lese to jde až do Pece.

Info ze dne 31.12.
Kalina, vloženo 31.12.2016 17:21

Okruh Světlá hora je výborný na zrušení běžek.

Info ze dne 30.12.
Pavel, vloženo 30.12.2016 17:48

Dnes jsme vyjeli lanovkou na Černou horu, tratě upraveny - na skate často ledové plotny, ale šlo to. Na klasiku stopy promrzlé, rychlé. Okruh okolo Světlé hory nejlepší. Díky za úpravu.
Pavel

Info ze dne 27.12.
Cendour, vloženo 27.12.2016 20:02

Ráno u vysílače žádná sláva, hrbolate zmrzlé. Při návratu mezi 14 až 15 hod docela pěkný. Místy zmrzlé, ale poměrně rovné a do kopce to ještě hrany udržely, místy s novým nebo nafoukanym sněhem, který byl jen k dobru a rozhodně nebrzdil, naopak to pěkně drželo i jelo. Jel jsem to od Kolínské okolo odbočky na Zrcadlovky a k odbočce na malý okruh, pak už jen svaznici ke sjezdovkam.
(Odpověď na dotaz uživatele pavel z 27.12.: Jak to vypadá na černé hoře na skate? Díky Pavel)

Info ze dne 27.12.
Inženýr Išikawa, vloženo 27.12.2016 18:17

Friesovky a okolí: na zledovatělém podkladu leží 0-5 cm prašanu, krupice, podle toho jak kde vyfoukalo/nafoukalo. Magistrála z Friesovek k Lesní upravena asi před několika dny, teď hrbolatý, požitek žádnej, ale jet se tam dá. Asi lepší na bruslení, stopa není. Z Lesní na Bufet klasicky rozbitý. Suma sumárum to není moc lyžování, ale spíš pohyb na čerstvém vzduchu.

Info ze dne 25.12.
Bára, vloženo 25.12.2016 16:59

Cesta Zahradky - Cerna hora. Po ranu projeto rolbou pouze usek Kolinska - Cerna h. a to obe trasy (pres vaclavak i okolo), ale cely den vydatne sype, rychle zapadano. Odpoledne projety rolbou usek od vysilace za Prazskou pres Zahradky a smer Tetrevi. Spousta turistu a dopravni rolby kvalite prilis nepridaji, ale konecne je tu nejaky snih.

Info ze dne 23.12.
Anošt, vloženo 23.12.2016 17:30

Od Hoffmannovi boudy po černohorské silnici nahoru, po krkonošské magistrále ke Kolínské boudě dále Zahrádky, "upraveno" hodně tvrdé, ledovaté (Pražská - Zahrádky je po ledě). Stopa na klasiku není. To samé prý platí i pro Krkonošskou lyžařskou cestu, ale byl jsem jen nad Tetřevími boudami.

Info ze dne 22.12.
Péca, vloženo 23.12.2016 6:52

Černá hora - ráno je to ledové království - je to spíše na brusle, než na běžky. Kolem 11- tý hodiny to začíná na slunci tát. Prostě ježdění na prd, ale kdo chce být venku na sluníčku, tak ten si to tam užije.

Info ze dne 17.12.
Martin, vloženo 18.12.2016 9:12

Běžkařská trať nad Pecí tzv. Desítka (od Lesní boudy pod Liščí h. k rozcestí nad Lahrovými b.) upraveno a docela dobré, ale jen na skate. Sem tam travička, nebo kamínek, ale absolvoval jsem na nových lyžích bez škrábance.

Info ze dne 14.12.
Pavel, vloženo 14.12.2016 18:34

Dnes lanovkou na Černou horu. Upraveno skútrem
lyžařských oddílů, které jsou na Černé hoře na soustředění. Cca 4 km stop na klasiku i na skate. Sněhu cca 15 cm. Občas kamínek vyleze. Je to na tréninkové lyže, ale fajn. Díky za to.

Dotaz
Paserak, vloženo 12.12.2016 20:37

Ahoj, nevite prosim nekdo jaka se aktualni situace po obleve? Predem diky, Paserak

Zodpovědět

Doporučujeme

Ubytování v Krkonoších
Velká nabídka ubytování v Krkonoších za výhodné ceny. Zajímavé pobytové balíčky...
Restaurace Krkonoše
Nechte si od Restu doporučit výtečný podnik. Sbírejte body na jídlo zdarma!

Odkazy k oblasti

SkiResort Černá Hora - Pec: sekce běžecké tratě
Informace o úpravě tratí v okolí Černé hory, Janských Lázní a Pece pod Sněžkou
Svoboda nad Úpou - lyžařské tratě v okolí
Oficiální web města Svoboda nad Úpou – popis několika zajímavých lyžařských tras Krkonoš, hlavně v okolí Svobody nad Úpou
Článek o lyžařských trasách východních Krkonoš
Článek z časopisu Krkonoše - Jizerské hory z roku 2006 o lyžařských trasách východních Krkonoš

Kulturní akce - Královehradecký kraj

Načítám data...
Další kulturní akce v Královehradeckém kraji