Lyžařské vosky na Sporticus.cz

Navazuje na zavedený eshop VOSKY.KAMZASNEHEM.CZ

 

Východní Krkonoše - Pec pod Sněžkou, Janské Lázně – běžky

Jako východní Krkonoše si dovolíme vymezit oblast ze západní strany zhruba Luční boudou na hlavním hřebeni Krkonoš a níže pod hřebenem Klínovými boudami. Z východní strany pak oblast ohraničíme sestupem z nejvyšší hory Krkonoš i celé ČR, kterou je samozřejmě Sněžka, do údolí řeky Úpy a dále touto řekou. Hlavními lyžařskými středisky oblasti jsou Pec pod Sněžkou a Janské Lázně, z nichž se dá vyjet i kabinovou lanovkou na Černou horu. Právě Černá hora, Pec pod Sněžkou a oblast mezi nimi jsou místem, kde je hustota turistických lyžařských stop snad nejhustší z celých Krkonoš.

Podívejte se na video a popis výletu v okolí Černé hory a Světlé hory.

Odkaz: webkamery - Krkonoše

Nejnovější aktuality ze stopy

Přidat zprávu
Formulář pro přidání zprávy o aktuálních podmínkách - běžky

Vaše jméno, které se zobrazí u této zprávy. Ale byli bychom radši, kdybyste se zaregistrovali a přihlásili, pak nebudete muset jméno pokaždé vyplňovat :-) Jako nepřihlášený uživatel musíte u každé zprávy vyplňovat své jméno. Když se zaregistrujete/přihlásíte, bude vloženo automaticky.

Vyberte oblast, kde jste byli na běžkách

Datum, kdy jste byli v této oblasti lyžovat. Pokud to bylo víc dní po sobě, vyberte poslední den. Zapisujte ve formátu YYYY-MM-DD (např. 2009-12-24). Zprávu více než 9 dní starou sem ani nezkoušejte psát, nepůjde to – chceme informovat o aktuálních podmínkách a ne historických :-)

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně. Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány. Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Kontrolní otázka, proti spamu.

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně.
Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány.
Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Řazení aktualit:

Info ze dne 21.3.
Mudr, vloženo 21.3.2017 17:09

Dnes z Černé hory po magistrále na Friesovy boudy a zpět. Cestou tam částečně upraveno, terén byl často dost těžký, ale bruslit se dalo v pohodě. Zpátky to bylo lepší, mezitím projela rolba a úsek pod Frísovkami až nad Pec výborný. Sníh byl mokrý a těžký, ale byl všude. Občas špinavý, s jehličím a větvičkami. Nejhorší je úsek mezi magistrálou nad Pecí a Pražskou boudou, úsek cca 300 metrů je zmrzlý a celý pokrytý jehličím. Ke konci drobně pršelo, takže je otázka, jak dlouho to ještě vydrží. Lidi nebyli.

Info ze dne 17.3.
Soňa, vloženo 17.3.2017 17:52

Okruhy na Černé a Světlé hoře luxusně upraveny na skate i na klasiku. I když to bylo trochu měkčí, nijak dramaticky se to nebořilo, podklad stále drží. Dolů lze dojet na lyžích až k Modrokamenné boudě, ale od Krausovek níže už je sníh dost špinavý.

Info ze dne 12.3.
Janule, vloženo 12.3.2017 19:54

Trasa: od lanovky k Černé boudě, dále Václavák a okruh k Vlašským boudám a zpět ke starému kiosku, malý okruh kolem Černé hory a kolem Zrcadlovek dolů do Jánek. Všude perfektní úprava stop na klasiku i na skate, málo lidí a jediný kritický úsek je dole od Zrcadlových bud (zledovatělé a na tom špinavá tenká vrstva sněhu).

Info ze dne 12.3.
Martin, vloženo 12.3.2017 18:32

Stoupání na Černou Horu po ledu až k odbočce na Zrcadlovky. Od odbočky dále super. Nahoře upravené trasy a všude stále dost sněhu.

Info ze dne 11.3.
Martin Sajal, vloženo 11.3.2017 21:28

Na Černé hoře parádně upravena magistrála (včetně pokračování k Černohorské sjezdovce) a okruh Malá Černá hora (včetně odbočky až k vysílači), tam je sněhu spousta. Stoupání z Hoffmanek nahoru není ani parádní ani strašné, to bude až příští víkend při aktuální předpovědi. Silnice na Černou horu má až do zatáčky s odbočkou na Zrcadlovky špinavější sníh - přitom ráno byl ještě čistý. Asi ho tam natahala rolba/skútr, co jezdí na Zrcadlovky - tento úsek na Zrcadlovky je nejhorší, na okrajích cesty místy hlína a z ní asi ta špína... Dolů bych jel přes Zrcadlovky asi jen na kameňačkách, nahoru se to dalo. Stopa klasiku začíná až za Zrcadlovkami, místy je trochu zafoukaná (rolba tam byla asi v pátek ráno), místy hezky hluboká), na skate asi slušné. Dolů jsme tedy jeli pak po silnici z Černé hory, tam je sníh naprosto ok, jen taky chybí stopa na klasiku.

Dál mezi Kolínskou a Pražskou boudou čerstvě upraveno. Od Pražské na vrchol lanovky na Zahrádky z Pece úprava starší, ale bez problému. Ze Zahrádek čerstvě a pěkně upraven okruh "Desítka" a i dál po magistrále směrem na Strážné a dál na Friesovky - co bylo dál, je napsané na http://www.kamzasnehem.cz/bezky/krkonose/misecky-spindleruv-mlyn

Zpátky jsme jeli od chalupy Na rozcestí přes Liščí horu, tam se standardně neupravuje, cesta jako obvykle hrbolatá, uježděná, stopa jen místy, ale i lidi se skejtovými lyžemi si tu poradili. Lidí paradoxně nejvíc na tomto úseku, jinak docela málo.

Okomentované fotky jsou na https://www.facebook.com/Kamzasnehem/ , GPS záznam na https://www.strava.com/activities/896255752

Dotaz
Martin Sajal, vloženo 10.3.2017 9:59

Nemá někdo aktuálnější zprávy z Černé hory a okolí? Vím, že rolba projela skoro všechno asi ve čtvrtek ráno (jen okruh přes Valšovky má o nějaký den starší úpravu). Mám info z minulé neděle, že od Hofmanovy boudy k Zrcadlovkám a asi kilometr za ně to bylo špatné, místy i na sundání lyží. Ale nevím, kolik v týdnu napadlo sněhu, popř. jestli v nižších polohách chvílemi nepršelo, a jak to teď na těch problematických místech (která taky rolba projela) vypadá.

Zodpovědět
Info ze dne 21.1.
Oskarák, vloženo 21.1.2017 20:59

Dnes nádherné slunečné a nad 1000 m n. m. poměrně teplé počasí. Všechny běžecké tratě dobře upravené na bruslení i klasiku. Šel jsem z Hnědého vrchu přes Pražské boudy a pak okolo Černé hory na Zrcadlovky a na Hoffmannovy boudy. Pak směr Prosečné.

Info ze dne 7.1.
Pavel, vloženo 7.1.2017 21:43

Dnes na Černé hoře, -15 stupnů, vítr. Sníh přemrzlý, nejelo to. Upraveno vše většinou jen na skate, na klasiku překvapivě nad Pecí směr na Tetřevky. Sněhu dostatek.

Info ze dne 2.1.
Pavel, vloženo 2.1.2017 20:17

Na Černé napadlo 2 cm sněhu a velmi to zlepšilo lyžování. Zatím dobré stejné trasy - okolo vysílače, svážnice za Sokolskou, svážnice po Černou boudou ( pozor na kamínky na křižovatce k Pardubickým boudám - rolbař to tam krásně vyryl a stále ničí stopu ) a horní svážnice přes Pěticestí a okolo Světlé hory na Signál ( ta je asi nej a bez lidí ).
Určitě teď napadne a bude to jen lepší.

Info ze dne 31.12.
Lenka, vloženo 1.1.2017 8:58

Včera okruh kolem Světlé, dva páry běžek poškozené, sjezd kolem Černé boudy s kamenovym polem vytvořeným rolbou a z dálky obtížné viditelným.. Zbytek okruhu bez kamenů, ale zmrzlé plotny, na skate trápení

Info ze dne 31.12.
Radek P, vloženo 1.1.2017 8:36

Pec pod Sněžkou od Javoru přes Lesní, Výrovku na Luční boudu a zpět přes Richtrovy do Pece. Zdola až k Muldě samý led ( dolů se to nedá sjet, nejlepší je asi sjet Zahrádky) . Jinak celkem dobré až na Luční. Sjezd dolů do Pece od Výrovky je možný asi jen na Back country běžkách ( je to hodně tvrdé), ale s výjimkou asi 50 m vytáté cesty v lese to jde až do Pece.

Info ze dne 31.12.
Kalina, vloženo 31.12.2016 17:21

Okruh Světlá hora je výborný na zrušení běžek.

Info ze dne 30.12.
Pavel, vloženo 30.12.2016 17:48

Dnes jsme vyjeli lanovkou na Černou horu, tratě upraveny - na skate často ledové plotny, ale šlo to. Na klasiku stopy promrzlé, rychlé. Okruh okolo Světlé hory nejlepší. Díky za úpravu.
Pavel

Info ze dne 27.12.
Cendour, vloženo 27.12.2016 20:02

Ráno u vysílače žádná sláva, hrbolate zmrzlé. Při návratu mezi 14 až 15 hod docela pěkný. Místy zmrzlé, ale poměrně rovné a do kopce to ještě hrany udržely, místy s novým nebo nafoukanym sněhem, který byl jen k dobru a rozhodně nebrzdil, naopak to pěkně drželo i jelo. Jel jsem to od Kolínské okolo odbočky na Zrcadlovky a k odbočce na malý okruh, pak už jen svaznici ke sjezdovkam.
(Odpověď na dotaz uživatele pavel z 27.12.: Jak to vypadá na černé hoře na skate? Díky Pavel)

Info ze dne 27.12.
Inženýr Išikawa, vloženo 27.12.2016 18:17

Friesovky a okolí: na zledovatělém podkladu leží 0-5 cm prašanu, krupice, podle toho jak kde vyfoukalo/nafoukalo. Magistrála z Friesovek k Lesní upravena asi před několika dny, teď hrbolatý, požitek žádnej, ale jet se tam dá. Asi lepší na bruslení, stopa není. Z Lesní na Bufet klasicky rozbitý. Suma sumárum to není moc lyžování, ale spíš pohyb na čerstvém vzduchu.

Doporučujeme

Ubytování v Krkonoších
Velká nabídka ubytování v Krkonoších za výhodné ceny. Zajímavé pobytové balíčky...
Restaurace Krkonoše
Nechte si od Restu doporučit výtečný podnik. Sbírejte body na jídlo zdarma!

Odkazy k oblasti

SkiResort Černá Hora - Pec: sekce běžecké tratě
Informace o úpravě tratí v okolí Černé hory, Janských Lázní a Pece pod Sněžkou
Svoboda nad Úpou - lyžařské tratě v okolí
Oficiální web města Svoboda nad Úpou – popis několika zajímavých lyžařských tras Krkonoš, hlavně v okolí Svobody nad Úpou
Článek o lyžařských trasách východních Krkonoš
Článek z časopisu Krkonoše - Jizerské hory z roku 2006 o lyžařských trasách východních Krkonoš

Kulturní akce - Královehradecký kraj

Načítám data...
Další kulturní akce v Královehradeckém kraji