Lyžařské vosky na Sporticus.cz

Navazuje na zavedený eshop VOSKY.KAMZASNEHEM.CZ

 

Východní Krkonoše - od Špindlu přes Pec po Janské Lázně – běžky

Východní Krkonoše jsou rozlehlou oblastí, v níž se nachází jak množství pravidelně upravovaných běžkařských tras, tak oblíbené hřebenové úseky bez speciální úpravy pro běžkaře. Do sousední oblasti centrální Krkonoše se odtud dá přejet na hřebeni na Špindlerovce, nebo v údolí ve Špindlerově Mlýně. Právě ve Špindlu vchází do této oblasti Krkonošská magistrála. Ta se postupně přiblíží k několika významným obcím a místům ve východních Krkonoších, ale zpravidla je mine - nejprve Strážné, pak Pec pod Sněžkou, vystoupá kus pod vrchol Černé hory, mine Jánské Lázně a v Horním Maršově překročí údolí a zamíří do sousední oblasti u nás nazývané Úpa a Rýchory, tedy do “nejvýchodnějších” Krkonoš. Zde hranice oblastí vede údolím řeky Úpy až do Pece pod Sněžkou, a na hřebeni můžeme považovat za hraniční bod Sněžku - hřebenové pasáže mezi Sněžkou, Luční boudou a Špindlerovkou patří milovníkům horských túr po strojově neupravených trasách.

Donedávna jsme ještě řadili tratě vedoucí ze Špindlu-Svatého Petra či Strážného až někam na Klínovky do centrálních Krkonoš, ale to měníme - prostě vše, kudy vede i závod Krkonošská 70, řadíme už do východních Krkonoš.

Podívejte se na video a popis výletu v okolí Černé hory a Světlé hory.

Odkaz: webkamery - Krkonoše

Nejnovější aktuality ze stopy

Přidat zprávu
Formulář pro přidání zprávy o aktuálních podmínkách - běžky

Vaše jméno, které se zobrazí u této zprávy. Ale byli bychom radši, kdybyste se zaregistrovali a přihlásili, pak nebudete muset jméno pokaždé vyplňovat :-) Jako nepřihlášený uživatel musíte u každé zprávy vyplňovat své jméno. Když se zaregistrujete/přihlásíte, bude vloženo automaticky.

Vyberte oblast, kde jste byli na běžkách

Datum, kdy jste byli v této oblasti lyžovat. Pokud to bylo víc dní po sobě, vyberte poslední den. Zapisujte ve formátu YYYY-MM-DD (např. 2009-12-24). Zprávu více než 9 dní starou sem ani nezkoušejte psát, nepůjde to – chceme informovat o aktuálních podmínkách a ne historických :-)

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně. Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány. Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Kontrolní otázka, proti spamu.

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně.
Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány.
Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Řazení aktualit:

Info ze dne 17.12.
Dzik, vloženo 17.12.2017 20:35

Od Klinovek přes Friesovy jsme po nočním chumelení stopu prošlapávali, od Friesovek už projetý alespoň skůtrem, či rolbou. Pak přes Přední Renerovky na Kolínskou Boudu, projeté, dále přes Zrcadlovky do Černé Hory prjeté. Stále padal sníh.
(Odpověď na dotaz uživatele Aleš z 15.12.: Nevíte někdo, jak to vypadá od Špindlu na Klínovky a směrem na Černou horu, prosím? Díky)

Info ze dne 16.12.
Janule, vloženo 17.12.2017 19:22

Trasa: Pec p. Sněžkou - Lesní Bouda-po magistrále k Pražské b. - Václavák - Pěticestí - Vlašské boudy -Pěticestí - zpět k Pražské a po magistrále přes Slatinnou stráň do Pece. Celá magistrála upravena pro klasiku i skate, kvalita výborná-měkčí, trošku pomalejší sníh, sněhu je nadbytek, od Pražské po Václavák spíš bez úpravy resp. upraveno lidma na běžkách i chodcema, ale projet se to dá bez problémů.

Info ze dne 10.12.
Míra K, vloženo 11.12.2017 10:22

V neděli od Pražské boudy přes Lesní dolů na Tetřeví a pak okruhem zpět přes Rennerovky, Dvorskou, Bufáč a Liščí horu. První půlka dobrá, upravená, naopak druhá byla hrůza a děs (co se úpravy týče). Pokud byste chtěli jet skate, tak určitě nedoporučuji. S tím, že Liščí bude jen vyšlápnutá jsem počítal, ale trochu mě zaskočilo, že magistrála směr Chalupa na rozcestí, Výrovka nebyla úpravou ani dotčena. Doporučuji se spíš zdržovat kolem Černé hory, tam jsme jeli v sobotu a nemělo to chybu. Sněhu jsou mraky, tak neváhejte a jeďte :).

Info ze dne 10.12.
Ziriath, vloženo 11.12.2017 1:11

Pec Zelený potok-Javor- Pražská Bouda-Krkonošská magistrála-Chalupa na rozcestí-Výrovka-Čertovy schody-Pec.
Většina této trasy rozježděná rolbou, která tudy nějaká projede co půl hodiny, takže i když si sami posloužíte stopou na klasiku, zanedlouho bude pryč. Sníh nelepivý, na hřebeni i prašan.

Info ze dne 9.12.
Tonda, vloženo 10.12.2017 9:32

Jj,mohu potvrdit ☺ Stopa na klasiku i na bruslení v dobrém stavu. Každopádně je to furt nahoru dolů

Info ze dne 9.12.
Martin, vloženo 9.12.2017 16:39

Super, nový sníh upraveno, stopy na klasiku. Jezdil jsem od parkoviště po svážnicí. Pomezky

Dotaz
Tonda, vloženo 8.12.2017 20:52

Jak to prosím vypadá se sněhem od Hoffmanek ? Stopy na klasiku i skate ? Díky za aktuální info

Zodpovědět
Info ze dne 25.11.
Jirka, vloženo 28.11.2017 8:12

Sice jen pěšky, ale v sobotu jsme absolvovali trasu Černá Hora (lanovka) - Černá bouda - Václavák - Pod Kolínskou boudou - Kolínská bouda - Pražská bouda - Husova bouda - Lučiny - Pod Lesní boudou - Liščí louka - Hnědý vrch (rozhledna) - Zelený potok - Pec pod Sněžkou a i když byl sníh hodně mokrý, určitě by se to na běžkách dalo :)

Info ze dne 24.11.
Jirka, vloženo 28.11.2017 8:04

Nahoře na Černé Hoře sněhu překvapivě dost (i když druhý den už pak trochu tál), strojově udělaných stop zatím jen málo, ale jezdit se už určitě dá. Nejsem náročný lyžař, za mě spokojenost :)

Info ze dne 19.11.
Bílá stopa ultras, vloženo 20.11.2017 8:46

Běžky jsem bral jen pro případ "kdyby to náhodou šlo" a byl jsem hodně mile překvapen. Sněhu tak 20cm a v neděli během odjezdu hustě sněžilo a sjezdovky začínali sněžit umělým. V pátek z Javořího dolu až na Černou horu super urolbovaný i na bruslení a nahoře upravený minitrasy (vždy pár set metrů) ale super kvality. Moc pěkný. V neděli jsem zkoušel na magistrálu od pražských na Sněžku a tam to bylo neupravený a spíš na klasiku se tak symbolicky poklouzat.

Info ze dne 18.11.
coudy.one, vloženo 18.11.2017 19:24

Vodovodni cesta neupravena. Umrzly snih na klasiku nic moc. Cesta pres lisku taktez umrla, sjezd docela vrazda. Vse rozryte od aut nebo chodcu, kazdopadne sněhu je dost, kameny nikde nelezou.

Info ze dne 18.11.
Ondras, vloženo 18.11.2017 17:29

Na Černý hoře upraveny svážnice k paraglajdu, k vysílači a taky od rozcestí nad Václavákem ke sjezdovkám. Pěkná tvrdá stopa, na skejt taky OK. Sníh mimo upravené tratě zmrzlý (krusta), cca od 950 m.n m. Fajn první lyžování.

Info ze dne 18.11.
Bláža, vloženo 18.11.2017 16:11

Na Černý upraveno cca 2km tratě. Pěkný, bez kamínků. Od vysílače na sokolskou a pak na PG startovačku. Od PG startovačky dál upraveno až k tomu vostrýmu stoupáku, ale tam už prosvítá tráva.

Info ze dne 17.11.
Redakce, vloženo 17.11.2017 20:10

Na vrcholu Černé hory jsou upraveny 2-3 km tratí. Říkali to ve zprávách :-) Zdroj - Seznam zprávy: https://www.seznam.cz/zpravy/clanek/lyzarska-sezona-zacala-na-cerne-hore-v-krkonosich-se-ode-dneska-lyzuje-39930

Info ze dne 31.10.
Petr, vloženo 31.10.2017 19:28

Ahoj. Mimochodem: od Jilemnický by to nahoru asi taky šlo, ale to nevim jistě a budou tam koleje od aut. Černá hora nevím, ale dnes jsem jel autem na Bonischky a doběhl na Tetřevky. Tam jsem lyže nandal.Ale bezpečně bylo sněhu tak od Lesní boudy. Směrem někam na Pražskou to taky nevypadlo moc nadějně. Já jel nahoru kolem Lyžařské b, na Bufet,Výrovku a nahoru na Studniční horu. Nebylo moc pěkně, tak jsem se otočil a jel zpět stejnou. Od ty lesní to bylo pod sněhem, nikde jsem nedrhl, ale jak to tak bývá, na tyhle straně bývá míň sněhu než od Míseček někam nahoru. Ale jak víme, tam je zase problém, že hrozí, že cestu na Medvědín a Labskou b. vypluhují, nebo posypou.
(Odpověď na dotaz uživatele Péca z 31.10.: Nejsou nějaké informace, jak to je na vršku Černý Hory?)

Doporučujeme

Ubytování v Krkonoších
Velká nabídka ubytování v Krkonoších za výhodné ceny. Zajímavé pobytové balíčky...
Pobyty v Krkonoších - slevy až 64 %
3 dny pro dva za 1 090 Kč + další akční balíčky. Lyžařské a jarní pobyty na horách - více zde.

Odkazy k oblasti

SkiResort Černá Hora - Pec: sekce běžecké tratě
Informace o úpravě tratí v okolí Černé hory, Janských Lázní a Pece pod Sněžkou
Svoboda nad Úpou - lyžařské tratě v okolí
Oficiální web města Svoboda nad Úpou – popis několika zajímavých lyžařských tras Krkonoš, hlavně v okolí Svobody nad Úpou
Článek o lyžařských trasách východních Krkonoš
Článek z časopisu Krkonoše - Jizerské hory z roku 2006 o lyžařských trasách východních Krkonoš