Lyžařské vosky na Sporticus.cz

Navazuje na zavedený eshop VOSKY.KAMZASNEHEM.CZ

 

Východní Krkonoše - Pec pod Sněžkou, Janské Lázně – běžky

Jako východní Krkonoše si dovolíme vymezit oblast ze západní strany zhruba Luční boudou na hlavním hřebeni Krkonoš a níže pod hřebenem Klínovými boudami. Z východní strany pak oblast ohraničíme sestupem z nejvyšší hory Krkonoš i celé ČR, kterou je samozřejmě Sněžka, do údolí řeky Úpy a dále touto řekou. Hlavními lyžařskými středisky oblasti jsou Pec pod Sněžkou a Janské Lázně, z nichž se dá vyjet i kabinovou lanovkou na Černou horu. Právě Černá hora, Pec pod Sněžkou a oblast mezi nimi jsou místem, kde je hustota turistických lyžařských stop snad nejhustší z celých Krkonoš.

Podívejte se na video a popis výletu v okolí Černé hory a Světlé hory.

Odkaz: webkamery - Krkonoše

Nejnovější aktuality ze stopy

Přidat zprávu
Formulář pro přidání zprávy o aktuálních podmínkách - běžky

Vaše jméno, které se zobrazí u této zprávy. Ale byli bychom radši, kdybyste se zaregistrovali a přihlásili, pak nebudete muset jméno pokaždé vyplňovat :-) Jako nepřihlášený uživatel musíte u každé zprávy vyplňovat své jméno. Když se zaregistrujete/přihlásíte, bude vloženo automaticky.

Vyberte oblast, kde jste byli na běžkách

Datum, kdy jste byli v této oblasti lyžovat. Pokud to bylo víc dní po sobě, vyberte poslední den. Zapisujte ve formátu YYYY-MM-DD (např. 2009-12-24). Zprávu více než 9 dní starou sem ani nezkoušejte psát, nepůjde to – chceme informovat o aktuálních podmínkách a ne historických :-)

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně. Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány. Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Kontrolní otázka, proti spamu.

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně.
Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány.
Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Řazení aktualit:

Info ze dne 29.11.
Ondras, vloženo 29.11.2015 15:54

Dnes Černá hora - od 9 do 13h připadlo cca 10cm, celkem nahoře asi 20 cm, na hlavních cestách od vrcholu po Kolínskou boudu sněhu pro lyžování dostatek; kameny jen pod Václavákem; tratě neupraveny, stopu od lyžařů vítr okamžitě zafoukával; na skejt to není, jen odbocka k vysílači projeta skutrem lyžařského oddílu; předvánoční krosík :-)

Aktuality ze sezóny 2014/2015, popř. starších

Info ze dne 16.4.
Jakub, vloženo 16.4.2015 12:45

Také bych se rád dozvěděl stav stopy kolem Luční, Výrovky a Liščí, plánuji vyrazit v sobotu! Poradíte někdo, prosím?

Info ze dne 19.3.
Kuba, vloženo 20.3.2015 9:45

Ahoj, přidávám info z trasy Špindlerova Bouda - Slonecznik - Rovina pod Sněžkou - Dom Slaski - Sněžka - Luční Bouda - Výrovka - Bufet Na Rozcestí - Liščí hora - Lesní Bouda - Kolínská Bouda - Černá hora a zpět. Vyrážel jsem před 9 hod. Začátek až po Rovinu pod Sněžkou byl celkem náročný po zmrzlém podkladu. Měl jsem běžky na skate a většinu jsem jel soupaž, protože trasa byla rozšlapaná od pěších turistů, navíc s množstvím sněhových jazyků, k tomu silně zmrzlá. Od Roviny pod Sněžkou již měkčí povrch a dalo se bruslit. Na Sněžku jsem vyběhl s běžkami v ruce - stálo to za to hlavně díky dobré viditelnosti a bezvětří. Následně po Luční boudu již měkčí svršek, ale s tvrdým podkladem, takže to jelo. Stoupání k Památníku obětem hor zmrzlé i po poledni. Sjezd k Výrovce rozbředlý. Liščí hora pak ledová nahoru i dolu. V okolí Černé hory jsem byl až odpoledne a všechny trasy byly čerstvě upravené (prakticky již od Liščí Louky až po vrchol Černé hory) - přituhlo, vynikající kvalita stop jak na klasiku, tak na skate a rychlý skluz. Jen místy led. Každopádně celkově parádní trasa s množstvím výhledů!

Info ze dne 17.3.
Soňa, vloženo 17.3.2015 20:23

Z Jánek kolem Modrokamenné boudy, Velšovek a Thámovek na Černou horu, dolů po malém okruhu (travers pod lanovkou). Sjízdné až od Modrokamenné boudy, výš už slušný sníh, který přes den měkl. Tratě nahoře mají dobrý podklad, takže se to zatím nehrabe, sjezd traversem je možný až dolů do Jánek, i když v závěru už to žádná paráda není. Máza alchymie - fungoval červený klistr, ve stínu silné ruce.

Info ze dne 10.3.
Láďa V., vloženo 10.3.2015 11:37

Ahoj, nevíte někdo jak vypadají stopy a úprava kolem Horního Maršova ? Směr Černá hora. Chystáme se tam na víkend a povezeme mrňouse tak abychom věděli jak se věci mají...

Info ze dne 9.3.
K., vloženo 10.3.2015 8:26

Petr:: Na Černé Hoře je sněhu pochopitelně dost. Celkem pravidelně upravované rolbou, viz: http://bilestopy.cz/cs/krkonose/cernahora . Doporučuji ráno, dopoledne, to je to zmrzlé! P.S. Na běžkách se neběžkuje, ale lyžuje. :-)

Info ze dne 9.3.
Petr, vloženo 9.3.2015 17:44

Ahoj sportovci, nevíte někdo jak to vypadá na vrcholu černé hory a okolí v těchto teplých dnech? Dá se tam běžkovat? Díky.

Info ze dne 8.3.
petrLB, vloženo 11.3.2015 13:34

Ještě k té Černé hoře: když jsem tam jel pozdě odpoledne, tak z Hofmanek v pohodě, dole víc měkké, nahoře tvrdé, místy zmrzlé stopy po skútrech i dost nepříjemné. Večer zpátky dolů doslova o hubu.

Info ze dne 8.3.
konarix, vloženo 10.3.2015 16:22

Přes víkend luxusní slunečné počasí, sněhu na hřebenech samozřejmě dostatek, přes den změklý, bez ledových ploten. Celkem snadno sjízdná polská cesta ze Sněžky. Sjezdy Vavřincovým dolem i do Špindlu bez problému až dolů.

Info ze dne 6.3.
vojta, vloženo 6.3.2015 18:16

Ahoj, dnes Černá Hora : dole premrzlý starý sníh, nahoře prašan ale sněhu dostatek. Není to žádná kaše ani odpoledne. Jezdí se krásně ani žádný lidi. Ahoj.

Info ze dne 27.2.
Als, vloženo 27.2.2015 10:59

Ahoj,

měl bych dotaz ohledně Černé hory a okolí. Máte někdo zprávy, jak je to upravené/sjízdné (hlavně na skate)?
Díky za případné odpovědi.
a.

Info ze dne 25.2.
jaryn, vloženo 26.2.2015 0:00

Zdravím, chystáme se o víkendu na přejezd vých. Krkonoš. Nevíte někdo jak vypadá trasa špindlerovka-luční-sněžka-růžohorky-spálený mlýn-lysečinská-rýchorská-svoboda n. ú.
Hlavně mi jde o první část po růžohohorky, je to vůbec jetelné na běžkách? Není to vyfoukaný na takovou tu ledovou krustu? A dále pak, jestli se dá dojet až do svobody? Popř. z rýchor na trutnov přes stachelberg, kam až to jde na lyžích? Předem moc děkuji za info?

Info ze dne 2.2.
Lucka, vloženo 4.2.2015 6:56

Jééé, děkuji za pěkný report, pomohlo! Už se teda neskutečně těším :)

Info ze dne 2.2.
nalim, vloženo 3.2.2015 23:42

Ahoj Lucko, nejblíž to máš na Modrokamenku a odtud to je rolbou projetý na Krausovky buď přímo, nebo přes Pražačku. Od Krausovek možno zvolit okruh okolo Světlé nebo přes Pardubky na Černou. Možností je hodně. Mrkni na fotky ze včera: http://nautilu.rajce.idnes.cz/Cerna_hora_26.1.a_2.2.2015#trasa2.2.2015.jpg

Info ze dne 2.2.
Lucka, vloženo 2.2.2015 10:11

Ahoj, chystáme se v pátek do Janských na běžky, poradíte nějakou pěknou trasu? Přijedeme busem na kolonádu tak kudy se dostat na stopu, odjíždět máme v plánu taky z Jánských. Děkuji :)

Doporučujeme

Ubytování v Krkonoších
Velká nabídka ubytování v Krkonoších za výhodné ceny. Zajímavé pobytové balíčky...
Chata Votočka v Rokytnici
Ubytování přímo na sjezdovce a nedaleko tras pro běžkaře.

Odkazy k oblasti

SkiResort Černá Hora - Pec: sekce běžecké tratě
Informace o úpravě tratí v okolí Černé hory, Janských Lázní a Pece pod Sněžkou
Svoboda nad Úpou - lyžařské tratě v okolí
Oficiální web města Svoboda nad Úpou – popis několika zajímavých lyžařských tras Krkonoš, hlavně v okolí Svobody nad Úpou
Článek o lyžařských trasách východních Krkonoš
Článek z časopisu Krkonoše - Jizerské hory z roku 2006 o lyžařských trasách východních Krkonoš

Kulturní akce - Královehradecký kraj

Načítám data...
Další kulturní akce v Královehradeckém kraji