Východní Krkonoše - Pec pod Sněžkou, Janské Lázně – běžky

Jako východní Krkonoše si dovolíme vymezit oblast ze západní strany zhruba Luční boudou na hlavním hřebeni Krkonoš a níže pod hřebenem Klínovými boudami. Z východní strany pak oblast ohraničíme sestupem z nejvyšší hory Krkonoš i celé ČR, kterou je samozřejmě Sněžka, do údolí řeky Úpy a dále touto řekou. Hlavními lyžařskými středisky oblasti jsou Pec pod Sněžkou a Janské Lázně, z nichž se dá vyjet i kabinovou lanovkou na Černou horu. Právě Černá hora, Pec pod Sněžkou a oblast mezi nimi jsou místem, kde je hustota turistických lyžařských stop snad nejhustší z celých Krkonoš.

Odkaz: webkamery - Krkonoše

Nejnovější aktuality ze stopy

Přidat zprávu
Formulář pro přidání zprávy o aktuálních podmínkách - běžky

Vaše jméno, které se zobrazí u této zprávy. Ale byli bychom radši, kdybyste se zaregistrovali a přihlásili, pak nebudete muset jméno pokaždé vyplňovat :-) Jako nepřihlášený uživatel musíte u každé zprávy vyplňovat své jméno. Když se zaregistrujete/přihlásíte, bude vloženo automaticky.

Vyberte oblast, kde jste byli na běžkách

Datum, kdy jste byli v této oblasti lyžovat. Pokud to bylo víc dní po sobě, vyberte poslední den. Zapisujte ve formátu YYYY-MM-DD (např. 2009-12-24). Zprávu více než 9 dní starou sem ani nezkoušejte psát, nepůjde to – chceme informovat o aktuálních podmínkách a ne historických :-)

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně. Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány. Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Kontrolní otázka, proti spamu.

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně.
Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány.
Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Řazení aktualit:

Info ze dne 14.12.
nemozny, vloženo 14.12.2014 20:41

Dnes jsem si vyšplhal Obřím dolem pod Sněžku, celou cestu až na hřeben břečka a slabý déšť, na hřebenu už je sníh pěkný a sněží, ale dnes foukalo v nárazech až 90km/h. Žádná velká legrace.
Skialpinistům doporučuju vyvézt se na Růžohorky lanovkou a pak pokračovat na Sněžku nebo ji obejít a jít na Luční boudu. Samotná Sněžka je kvůli větru samý kámen.
z Růžohorek na Sněžku - http://postimg.org/image/wiqoce07d/

Info ze dne 13.12.
lichnicak, vloženo 14.12.2014 19:48

Běžkování na Černé hoře v sobotu supr,upravené kolečko,teplota 0 st,sjízdné až na Kolínskou boudu.

Info ze dne 13.12.
Redakce, vloženo 14.12.2014 9:05

Na vrcholu Černé hory je upraveno cca 10 km běžkařských tratí - dle oficiálních informací ze skiresortu Černá hora - Pec, viz http://www.kamzasnehem.cz/sjezdovky/krkonose/cerna-hora-janske-lazne

Aktuality ze sezóny 2013/2014, popř. starších

Info ze dne 11.3.
Redakce, vloženo 11.3.2014 13:51

K běžkování je jenom Černá hora - od Kolínské boudy nahoru. Zbytek je turistika. Ta Černá hora ještě týden dva bude ok. - ze SMS od lyžaře, jehož základnou je chata někde nad Pecí pod Sněžkou směrem na východ.

Info ze dne 2.3.
Honza Tojnar, vloženo 3.3.2014 9:49

Pěšky do vytáté serpentiny nad Krausovými boudami a Modrým kamenem, odtud po okruhu na Světlé hoře (po zmrzlejším sněhu se jelo lépe než v sobotu), přes Černou boudu na vrchol Černé hory, dále přes Luční svážnici do sedla pod Kolínskou. Návrat na Hoffmanky opět po modré a žluté (vytátých úseků samozřejmě přibylo). Fotky naleznete na: http://jdem.cz/bac279 .

Info ze dne 2.3.
Jiří, vloženo 2.3.2014 15:30

Malý okruh Černá hora upravený, místy trochu led, drsný firn odíral vosk, často se mazalo. Na tuto roční dobu dobré, krásné slunečné počasí. Velký okruh Černá hora už z větší části bez sněhu.

Info ze dne 1.3.
Honza Tojnar, vloženo 3.3.2014 9:41

Za sněhem jsem od Hoffmannových bud musel vystoupat až pár set metrů za Zrcadlovky, do 1100 m. n. m. Malý okruh Černá hora byl super, sjezd po zelené od Pardubek končí asfaltem asi též ve výšce 1000-1100 m. Od Modrého kamene jsem přešel pěšky lesem do vytáté serpentiny nad Krausovými boudami. Po okruhu na Světlé hoře se dalo krásně bruslit, dokonce i po upravené rolbovce s vyřízlou stopou na klasiku. Na prudších úsecích slunce obnažilo kamení. Pokračoval jsem ve směru na Thamovky, přenos po modré a dál po mokrém sněhu přes pláně Kolínská, Pražská, Lučiny, Svornost a Liščí horu na Rozcestí. Ještě jsem si odskočil po modré a zelené do sedla pod Stohem. Návrat stejnou cestou pod Kolínskou a pak dolů po modré a žluté na Hoffmanky. Fotky naleznete na: httpshttp://jdem.cz/bac268

Info ze dne 23.2.
P., vloženo 23.2.2014 22:36

Vlašské boudy - Thámovky - Černá hora umrzlá trať, skvělé na skejt, ucházející na klasiku. Okolo Kolínké boudy odtáto, na horších lyžích se dá projet, s lepšími lépe 100 metrů přenést. Od Pražské k Zahrádkám hrbolatý led, nic moc, ale dá se projet. Dále po magistrále směr Rennerovky výborné na skejt, stopa na klasiku chybí. Za Liščí horou vytátý úsek.

Info ze dne 22.2.
Honza, vloženo 22.2.2014 18:27

Jeli jsme dnes Černá hora-Lisci hora-Lucni bouda-Moravska bouda. Kvalita sněhu se hodně měnila.
Na Černé hoře pěkný sníh, takový premrzly prasan. U kolínské boudy bída, malo sněhu, led.
Nejlepší na Liščí hoře a k Luční boudě. Pěkný sníh, premrzly prasan, minimum ledových ploten, stopa žádna, na bruslení ideál.
Na hřebeni od Luční ke Spindlerovce(polska strana) ledové plotny vyfoukany sníh.

Info ze dne 8.2.
Kryštof, vloženo 9.2.2014 13:08

lanovkou na Černou horu - Kolínská Bouda (přes Václavák) - dál stále po magistrále okolo Liščí hory. Obrátka při dojezdu na asfaltku, která pokračuje na Lahrovy Boudy nebo Přední Renerovky (sníh byl, ale koleje od aut) zpět stejnou cestou (magistrála krásně urolbovaná, pouze na pár místech vykoukl asfalt, bez problémů lze objet). Občerstvení na Lesní Boudě. Pod Václavákem odbočka na okruh přes Valšovy Boudy. Louka u Valšovek vyfoukaná, jinak krásně upraveno. Zpět na Černou horu po magistrále nad Zrcadly, po svážnici ke sjezdovce Černohorská a pak dolů :) Na skate super, na 50% i stopa.

Info ze dne 2.2.
ToM, vloženo 3.2.2014 12:41

Černá hora-Světlá hora skvěle upraveno. Na S.hoře takřka pusto krom pár místních veteránů. Ač -4C tak nutno míti klistr. Stoneham Senohraby Team nadšen.

Info ze dne 2.2.
Pavel, vloženo 2.2.2014 20:33

Z Hofmanek po asfaltové cestě na Černou horu to je dosti špatné - led a občas kamínky. Od Zinegrovek už lepší a na hoře překvapivě solidní - nově upraveno na oba styly, dá se dojet bez problémů až na Signál. Na Valšovky neupraveno.

Info ze dne 1.2.
Jirka, vloženo 3.2.2014 15:42

V pátek a v sobotu jsem jel po trase ValšovkyKolínská bd.Lesní bd.přes Liščí horubufet na Rozcestírozcestí nad Lahrovými bd.zpět kolem Liščí hory po MagistráleKolínskápo Magistrále na rozc. pod Černou boudoudolů VáclavákHubertova vyhlídkaPěticestíValšovky

Všude šlo jet, u Pražské boudy je to vyfoukané (tráva, led, asfalt - jde obejít po louce), asfalt jsem ale taky zahlíd místy na magistrále pod Liščí horou, ale šel objet. Traťě jsou přiměřeně upravené, na klasiku to vyfrézovat nejde, na to je málo sněhu, ale jezdí se pěkně. Jen byla hmľa.

Info ze dne 25.1.
RadekS, vloženo 26.1.2014 15:30

Ideální podmínky pro běžky jsem vyzkoušel nad Pecí. Pěšky jsem si vyšlápl nad Zahrádky odku začala idylka na bruslení. Krásně upravené tvrdé stopy (na klasiku bohužel nešlo v těch pár cm vyříznout). Ze Zahrádek na Lesní a dále traverz pod Liščí až na Renerovky super. Snad jen stoupání z Lahrovek na Přední Rennerovky nešlo jet a lepší bylo lyže sundat. Pokračovali jsme na Rozcestí , Výrovku a zpět přes Liščí horu. Tam už bylo trošku více ledu, ale i tak super projížďka.

Info ze dne 25.1.
Redakce, vloženo 25.1.2014 19:34

Pro běžkaře je v okolí Černé hory a Pece pod Sněžkou upraveno 30 km tras - dle reportáže z Událostí ČT. Stopa, kterou tam měli v záběru, vypadala velmi slušně (asi to bylo někde na Černé Hoře, protože reportáž byla primárně o tamních sjezdovkách).

Doporučujeme

Ubytování v Krkonoších
Velká nabídka ubytování v Krkonoších za výhodné ceny. Zajímavé pobytové balíčky...
Chata Votočka v Rokytnici
Ubytování přímo na sjezdovce a nedaleko tras pro běžkaře.

Odkazy k oblasti

SkiResort Černá Hora - Pec: sekce běžecké tratě
Informace o úpravě tratí v okolí Černé hory, Janských Lázní a Pece pod Sněžkou
Svoboda nad Úpou - lyžařské tratě v okolí
Oficiální web města Svoboda nad Úpou – popis několika zajímavých lyžařských tras Krkonoš, hlavně v okolí Svobody nad Úpou
Článek o lyžařských trasách východních Krkonoš
Článek z časopisu Krkonoše - Jizerské hory z roku 2006 o lyžařských trasách východních Krkonoš

Kulturní akce - Královehradecký kraj

Načítám data...
Další kulturní akce v Královehradeckém kraji