Lyžařské vosky na Sporticus.cz

Navazuje na zavedený eshop VOSKY.KAMZASNEHEM.CZ

 

Východní Krkonoše - Pec pod Sněžkou, Janské Lázně – běžky

Jako východní Krkonoše si dovolíme vymezit oblast ze západní strany zhruba Luční boudou na hlavním hřebeni Krkonoš a níže pod hřebenem Klínovými boudami. Z východní strany pak oblast ohraničíme sestupem z nejvyšší hory Krkonoš i celé ČR, kterou je samozřejmě Sněžka, do údolí řeky Úpy a dále touto řekou. Hlavními lyžařskými středisky oblasti jsou Pec pod Sněžkou a Janské Lázně, z nichž se dá vyjet i kabinovou lanovkou na Černou horu. Právě Černá hora, Pec pod Sněžkou a oblast mezi nimi jsou místem, kde je hustota turistických lyžařských stop snad nejhustší z celých Krkonoš.

Podívejte se na video a popis výletu v okolí Černé hory a Světlé hory.

Odkaz: webkamery - Krkonoše

Nejnovější aktuality ze stopy

Přidat zprávu
Formulář pro přidání zprávy o aktuálních podmínkách - běžky

Vaše jméno, které se zobrazí u této zprávy. Ale byli bychom radši, kdybyste se zaregistrovali a přihlásili, pak nebudete muset jméno pokaždé vyplňovat :-) Jako nepřihlášený uživatel musíte u každé zprávy vyplňovat své jméno. Když se zaregistrujete/přihlásíte, bude vloženo automaticky.

Vyberte oblast, kde jste byli na běžkách

Datum, kdy jste byli v této oblasti lyžovat. Pokud to bylo víc dní po sobě, vyberte poslední den. Zapisujte ve formátu YYYY-MM-DD (např. 2009-12-24). Zprávu více než 9 dní starou sem ani nezkoušejte psát, nepůjde to – chceme informovat o aktuálních podmínkách a ne historických :-)

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně. Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány. Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Kontrolní otázka, proti spamu.

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně.
Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány.
Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Řazení aktualit:

Dotaz
Zuzka, vloženo 1.12.2016 11:11

Přátelé, jak to vypadá? Černá hora, Pec, okolí Luční bou dy - dá se běžkovat?

Zodpovědět
Info ze dne 14.11.
nalim, vloženo 15.11.2016 0:35

14.11.16 na rozdíl třeba od Jizerek o stavu sněhu pro běžecké lyžování v Krkonoších ( myslím východních) není moc zvykem přispívat na tyto stránky, tak se to touto zprávou pokusím trochu rozhýbat. Na Černé hoře všechny svážnice okolo 1250m mají na 15ti cm zmrzlém podkladu asi 10 prašanu, na zem se nedostanu, proto se dá v pohodě jet i skate. Parádní lyžovačka a dneska bez lidí …..uvidíme, co s tím udělá avízované oteplení, snad to všechno neodplave. Na hřebenech okolo Výrovky, natož Luční to je ještě o mnoho lepší, viz příslušné webkamerky…. Fotky z Černé hory - http://prntscr.com/d7cick , http://prntscr.com/d7ciqb , http://prntscr.com/d7cj2b , http://prntscr.com/d7cjea , http://prntscr.com/d7cjwc

Aktuality ze sezóny 2015/2016, popř. starších

Info ze dne 27.3.
Redakce, vloženo 28.3.2016 18:09

Pátráme po majiteli nalezeného foťáku (EDIT: majitel foťáku je již nalezen)

Včera, v neděli 27.3.2016, cca v 11:30, na trase mezi Luční Boudou a Slezským domem (směr na Sněžku), mne zastavila paní s tím, že v daném místě z dvojice upadl pán na běžkách a na místě pádu našli potom fotoaparát. Nasměrovala mne na slečnu v bílé bundě (ukazovala mi ji asi na kilometrovou vzdálenost ). No, cestou na Sněžku jsem jich oslovil 7, ale žádná nebyla ta pravá :). Ze 170 fotografií z uvedeného dne (jiné tam nejsou) jsem vybral jednu a vytáhl postavy, které jsou snad majitelem fotoaparátu - fotka je zveřejněna na https://www.facebook.com/Kamzasnehem/ . Toto nám napsal Petr Vítek.

Info ze dne 25.3.
vikotrz, vloženo 25.3.2016 20:29

Ahoj, my jsme jeli z Friesovek pres Lisci nad Pec. Tam to bylo takové backcountry. Snehu dost, ale stopa nic moc. Pak na Cernou to bylo castecne upravene, ale stopa prorizla jenom zridka. Kolem Cerne na malem okruhu to bylo super i s prorizlou stopou. Cestou zpatky jsme jeli po magistrale kolem tetrevek. Magistrala vetsinou siroka tak pro ctyri bruslare, ale stopa zadna. Jinak je to opravdova magistrala, protoze se tam prohani hromady skutru a rolb. Snad vic nez lyzaru.

Info ze dne 22.3.
Adela, vloženo 23.3.2016 9:39

Ahoj, neprojizdeli jste v poslednich dnech trasy nad Peci smerem k Cerne hore nebo Spindlu? Diky!

Info ze dne 12.3.
Martin Sajal, vloženo 12.3.2016 19:41

V okolí Černé hory velmi pěkně a čerstvě upraveno hodně tratí, vhodné zejména pro skate, ale i na klasiku je dost pěkných míst.

Z Hoffmanek nahoru upraveno ale bez stopy na klasiku - ta začíná jedním směrem až za všemi sjezdovkami tam, kde končí prodloužení magistrály ve sjezdovce. Druhým směrem pak u Zrcadlovek. Úsek Zrcadlovky - zatáčka svážnice od sjezdovek na Hoffmanky má občas nějaký kamínek, ale odtoková strouha o níž psal v pondělí Kuba už je bezpečně pod sněhem. Ze Zrcadlovek super pro oba styly, stejně tak magistrála a mým favoritem je severní část okruhu Světlá hora, paráda pro oba styly a skoro nikdo tam nejezdí. Druhá část okruhu má taky sněhu dost, jen od zatáčky na Krausovými boudami dolů a přes Pardubické boudy nebyla stopa na klasiku. Každopádně nevěřte záznamům z rolby, je to čerstvě upravené, jen asi chcípla v GPS baterka :-)

Od Kolínské boudy dál po magistrále směr Špindl upraveno asi někdy v půlce týdne, ledovaté stopy středně opotřebené, dá se, ale proti Černé hoře nebo Jizerkám je jiná kategorie. Od Pražské boudy k "vodovodu" je pro skate lepší varianta přes Zahrádky, varianta přes Hrnčířské boudy je částečně projeta zásobovací rolbou nahrubo, stopa na klasiku tam ale zůstala.

Od křížení hřebene pod Rennerovkami na Friesovky je projeto zásobovací rolbou (= bez stopy) a dál směrem na Klínovky projeto jen od lyžařů, ale i bruslící lyžař si nějak poradil. Nicméně týden po K70 jsme tam trochu čekali větší vzpomínky na tehdejší úpravu. Návrat od Chalupy na Rozcestí přes Liščí horu po známé neupravované trase v pohodě sjízdný (na to, jaké to tam může být jindy), ale pokud jsem někde potkal více lidí, bylo to právě tam.

Po většinu dne drobně sněžilo, ale téměř nic nepřipadlo. Mazání bylo problém, v nižších pasážích mi http://www.sporticus.cz/p/swix-v55-45-g/ nedržel vůbec, ve vyšších pasážích na upravených tratí to v rámci možností šlo, když začalo víc sněžit, tak držel až moc a začal se lepit.

GPS záznam: https://www.strava.com/activities/515114359

Info ze dne 9.3.
Květa, vloženo 9.3.2016 19:39

Všechny "tradiční" stopy kolem Černé hory, Pec byly upraveny (manžestr + zaříznutá stopa). Doporučuji, než sníh uteče.

Info ze dne 7.3.
Kuba, vloženo 7.3.2016 22:21

Dnes v pozdnim odpoledni z Hoffmanek pres Zinneckerovy Boudy na Cernou horu. Zpet pres Kolinskou a Zrcadlovky. Od Hoffmanek kousek lesem pesky k tratim, pak jiz vsude perfektne upraveno na klasiku i skate, snehu dostatek. Vynikajici svezeni! Jen pozor ve sjezdu od Zrcadlovek me prekvapila vytata odtokova strouha pres celou siri trate. Temer ve tme jsem mel co delat, ale podarilo se mi ji preskocit:) Zitra ma pripadnout, takze lepsi to bude opet ve stredu a ve ctvrtek. Verim, ze znou upravi jako dnes.
(Odpověď na dotaz uživatele J z 6.3.: Nevite nekdo jak je to se snehem z Hoffmanek nahoru na Cernou a okruhy tam? (Modrkomanky a tak), upraveno/neupraveno, skate/turistika ...
Predem dik)

Info ze dne 6.3.
J, vloženo 6.3.2016 22:14

Nevite nekdo jak je to se snehem z Hoffmanek nahoru na Cernou a okruhy tam? (Modrkomanky a tak), upraveno/neupraveno, skate/turistika ...
Predem dik

Info ze dne 3.3.
K., vloženo 3.3.2016 14:27

(Odpověď na dotaz uživatele Jan z 2.3.: Zdravím, jak vypadá sníh na běžky okolo Herlíkovic, prosím?)

Ahoj, nejlepší bude aspoň Benecko, lanovkou z Herliček na Žalej nebo to objet autem. Z Benecka na Rovinka a tam na Horní Mísečky, ale ne přes Janovu horu. Ale to možná už po dnešním sněžení neplatí. Ze Strážnýho na Pláně to bude asi neupravené.

Info ze dne 1.3.
Jan, vloženo 2.3.2016 8:30

Zdravím, jak vypadá sníh na běžky okolo Herlíkovic, prosím?

Info ze dne 28.2.
Honza, vloženo 29.2.2016 10:17

Sněžka-Luční-Výrovka-Liščí Hora-Zahrádky paráda, okolí Pražské boudy horší, ale dalo se.

Info ze dne 23.2.
jirka, vloženo 23.2.2016 16:55

Dnes pražská bouda - friesovky a zpět, dopoledne úsek od pražské kolem míru k lesní ledové a na tom jen slaba vrstva čerstvého snehu. U lesni jezirko. Od lesní na vodovod lepší od rozcestí k tetrevkam už parádní. Zpátky sněhu přibylo a stále padá, zítra už by to mohlo být lepší i kolem pražský.

Info ze dne 19.2.
Daniela, vloženo 19.2.2016 16:36

(Odpověď na dotaz uživatele Mila z 19.2.: Zdravím,
na zítra (sobota) zvažuji vzít děti za sněhem - lanovkou na Sněžku, přes Luční, Výrovku a buď přes Liščí horu nebo Dvorskou b. s napojením na Krkonošskou magistrálu zpět do Pece, máte někdo aktuální info? Díky.)
Teda, to vám děti asi moc nepoděkují. Podívejte se předpověď počasí - třeba na portal.chmi.cz, dejte si tam sekci Meteogram - vyberte přímo Sněžku a až uvidíte ty nárazy větru a teploty....

Info ze dne 18.2.
Mila, vloženo 19.2.2016 11:41

Zdravím,
na zítra (sobota) zvažuji vzít děti za sněhem - lanovkou na Sněžku, přes Luční, Výrovku a buď přes Liščí horu nebo Dvorskou b. s napojením na Krkonošskou magistrálu zpět do Pece, máte někdo aktuální info? Díky.

Doporučujeme

Ubytování v Krkonoších
Velká nabídka ubytování v Krkonoších za výhodné ceny. Zajímavé pobytové balíčky...
Restaurace Krkonoše
Nechte si od Restu doporučit výtečný podnik. Sbírejte body na jídlo zdarma!

Odkazy k oblasti

SkiResort Černá Hora - Pec: sekce běžecké tratě
Informace o úpravě tratí v okolí Černé hory, Janských Lázní a Pece pod Sněžkou
Svoboda nad Úpou - lyžařské tratě v okolí
Oficiální web města Svoboda nad Úpou – popis několika zajímavých lyžařských tras Krkonoš, hlavně v okolí Svobody nad Úpou
Článek o lyžařských trasách východních Krkonoš
Článek z časopisu Krkonoše - Jizerské hory z roku 2006 o lyžařských trasách východních Krkonoš

Kulturní akce - Královehradecký kraj

Načítám data...
Další kulturní akce v Královehradeckém kraji