Lyžařské vosky na Sporticus.cz

Navazuje na zavedený eshop VOSKY.KAMZASNEHEM.CZ

 

Podkrkonoší - Jilemnice, Vrchlabí – běžky

Při dostatku sněhu je možné využívat i běžecké tratě v Podkrkonoší. Například v Jilemnici se nachází velké množství upravovaných stop z areálu Hraběnka. V případě dostatku sněhu se koná Jilemnická 50 (závod SKI TOUR) právě v okolí Jilemnice. Upravované tratě se nacházejí i ve Vrchlabí a jeho okolí, či trasy v okolí Hostinného. Po nich se dá dojet až do Janských Lázní, které leží na hranici s oblastí nazvanou Východní Krkonoše. Běžecké tratě se nacházejí ale i ve větší vzdálenosti od Krkonoš, třeba v okolí Lomnice nad Popelkou.

Odkaz: webkamery - Krkonoše

Nejnovější aktuality ze stopy

Přidat zprávu
Formulář pro přidání zprávy o aktuálních podmínkách - běžky

Vaše jméno, které se zobrazí u této zprávy. Ale byli bychom radši, kdybyste se zaregistrovali a přihlásili, pak nebudete muset jméno pokaždé vyplňovat :-) Jako nepřihlášený uživatel musíte u každé zprávy vyplňovat své jméno. Když se zaregistrujete/přihlásíte, bude vloženo automaticky.

Vyberte oblast, kde jste byli na běžkách

Datum, kdy jste byli v této oblasti lyžovat. Pokud to bylo víc dní po sobě, vyberte poslední den. Zapisujte ve formátu YYYY-MM-DD (např. 2009-12-24). Zprávu více než 9 dní starou sem ani nezkoušejte psát, nepůjde to – chceme informovat o aktuálních podmínkách a ne historických :-)

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně. Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány. Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Kontrolní otázka, proti spamu.

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně.
Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány.
Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Řazení aktualit:

Info ze dne 17.1.
Roobert, vloženo 18.1.2017 7:21

Podle sdělení LSK Lomnice n.P. je rolba mimo provoz, shání se náhradní díly. O kousek dále v Jilemnici ovšem znamenitě upravena trasy jilemnické 25 a okruhy u stadionu. Výborné značení, malo lidí a všude dostatek sněhu.

Info ze dne 15.1.
Míra, vloženo 16.1.2017 19:38

Včera jsem byl v areálu skokanských můstků v Lomnici n,Pop,ale bohužel nebylo upraveno jen vyjeté stopy na klasiku, škoda krásný areál ale rolba stála zasněžená, snad jindy to bude lepší :-)

Info ze dne 7.1.
Pablo, vloženo 11.1.2017 18:17

Primo v arealu mustku nic moc, ale v Lomnici, Plouznici nebo Syrenove se da najist vyborne. Syrenov i Plouznice jsou primo na trase magistraly. Odkazy zde:

http://www.naplouznici.cz/
http://naklepande.cz/
http://www.ubytovani-lomnice.cz/

(Odpověď na dotaz uživatele Dája z 10.1.: Nevíte prosím, zda funguje restaurace nebo nějaké občerstvení v areálu Lomnice n. Pop. ?)

Info ze dne 7.1.
RoobertG, vloženo 7.1.2017 21:17

Dopoledne projetá část Lomnické magistrály, upraveno na skate i stopy na klasiku. Všechno sjzdné bez problémů.

Dotaz
Zbyněk Munzar, vloženo 7.1.2017 20:09

Luxusne upravene desitky km trati na polich mezi Jilemnici, Martinicemi a Kruhem.

Zodpovědět
Info ze dne 5.1.
RoobertG, vloženo 5.1.2017 20:43

V Lomnici nad Popelkou podle zpráv lsklomnice.cz dnes upravovány okruhy okolo skokanských můstků a páteřní trasy lomnické magistrály.

Aktuality ze sezóny 2015/2016, popř. starších

Info ze dne 25.2.
figur, vloženo 25.2.2016 15:03

Dnes ze zatáčky u Belevue-Rovinka-Janova hora-Mísečky-Svážnice Medvědín-Třídomí-Belevue. Upraveno, nebo spíš uhlazeno to, co napadlo. K Rovince špatné, občas tahá za nohy. Přes Třídomí výrazně lepší než druhá strana. Od cca 900m bezvadný. Pouze jsem bruslil.
(Odpověď na dotaz uživatele Simon z 25.2.: jak to vypadá okolo Benecka? je to na skate? doporučil by někdo lehkej okruh na odpolko(20-25km)?
díky)

Info ze dne 24.2.
Simon, vloženo 25.2.2016 14:25

jak to vypadá okolo Benecka? je to na skate? doporučil by někdo lehkej okruh na odpolko(20-25km)?
díky

Info ze dne 18.2.
Dája, vloženo 18.2.2016 19:44

Doporučuju Benecko. Z Vrchlabí je to kousek, my jezdíme dopoledne na lyže do Vrchlabí a odpoledne na běžky právě tam. Nevím, jak to vypadá z benecké zatáčky na Rovinku, kam jezdíme my (je to tam opravdu velmi rovinaté), ale ostatní tratě, které jsou již profilově náročnější, byly dnes upraveny - dle bilestopy.cz.
(Odpověď na dotaz uživatele Skopous z 18.2.: Na víkend jedu do Vrchlabí, dá se někde v okolí ještě vyjet na běžkách ? Díval jsem se na Vejslapy a do soboty to bude asi spíš na koupání :( aspon tedy podle webky)

Info ze dne 17.2.
Skopous, vloženo 18.2.2016 9:31

Na víkend jedu do Vrchlabí, dá se někde v okolí ještě vyjet na běžkách ? Díval jsem se na Vejslapy a do soboty to bude asi spíš na koupání :( aspon tedy podle webky

Info ze dne 14.2.
Honza, vloženo 17.2.2016 10:15

Jen pro info. V neděli jsem jel kolem Vrchlabí Vejšplachy a stále bylo na čem jezdit. Stopa vypadala dobře, ale celková vrstva sněhu je už dost slabá. Bylo upraveno i pro skate.

Info ze dne 31.1.
Milan, vloženo 3.2.2016 0:14

Prosím nějakého admina stránky at upraví informace jilemnicka 50 není ski tour ale stopa pro život. Jinak zavod byl na Mísečkách a moc pěkný na to kolik je sněhu všude. Děkuji.

Info ze dne 21.1.
HOnza, vloženo 22.1.2016 7:08

Jak to vypadá od Ploužnice směrem na Lomnici či na druhou stranu na Novou Paku? Dnes a zítra jsou poslední dny, kdy to má smysl. Díky za info

Info ze dne 16.1.
lyžař, vloženo 16.1.2016 22:12

Sobota 9 hod Stražné nahoru. Nějak to nechapu, napadl konečně sníh, klasicky lyže, ktery maji jet ve stopě nahoru, stopa není, rolba není. Když už nam to konečně napadlo, prosim udělejte to, padat nema a těšíme se, že si normálně zalyžujeme. díky

Info ze dne 15.1.
jana, vloženo 16.1.2016 20:44

(Odpověď na dotaz uživatele simona z 8.1.: Prosím, nějaké zprávy o stavu běžeckých tratí ze Strážného?)včera jsem přijela, sněhu dost na běžky,stopy upravené. Krása, jeď jak to bude možné.

Doporučujeme

Ubytování v Krkonoších
Velká nabídka ubytování v Krkonoších za výhodné ceny. Zajímavé pobytové balíčky...
Restaurace Krkonoše
Nechte si od Restu doporučit výtečný podnik. Sbírejte body na jídlo zdarma!

Odkazy k oblasti

Stav tratí na Hraběnce
Aktuální zprávy o stavu tratí na Hraběnce na webu ČKS SKI Jilemnice.
Stav tratí u Lomnice nad Popelkou
Popis a mapky běžkařských tratí v okolí Lomnice, včetně informací o aktuálním stavu
Aktuální stav tratí v okolí Vrchlabí
Mapa a aktuální stav běžeckých tratí v okolí Vrchlabí na webu oddílu SVS Krkonoše Vrchlabí

více odkazů k oblasti

Kulturní akce - Královehradecký kraj

Načítám data...
Další kulturní akce v Královehradeckém kraji