Eshop s lyžařskými vosky
 

Podkrkonoší - Jilemnice, Vrchlabí – běžky

Při dostatku sněhu je možné využívat i běžecké tratě v Podkrkonoší. Například v Jilemnici se nachází velké množství upravovaných stop z areálu Hraběnka. V případě dostatku sněhu se koná Jilemnická 50 (závod SKI TOUR) právě v okolí Jilemnice. Upravované tratě se nacházejí i ve Vrchlabí a jeho okolí, či trasy v okolí Hostinného. Po nich se dá dojet až do Janských Lázní, které leží na hranici s oblastí nazvanou Východní Krkonoše. Běžecké tratě se nacházejí ale i ve větší vzdálenosti od Krkonoš, třeba v okolí Lomnice nad Popelkou.

Odkaz: webkamery - Krkonoše

Nejnovější aktuality ze stopy

Přidat zprávu
Formulář pro přidání zprávy o aktuálních podmínkách - běžky

Vaše jméno, které se zobrazí u této zprávy. Ale byli bychom radši, kdybyste se zaregistrovali a přihlásili, pak nebudete muset jméno pokaždé vyplňovat :-) Jako nepřihlášený uživatel musíte u každé zprávy vyplňovat své jméno. Když se zaregistrujete/přihlásíte, bude vloženo automaticky.

Vyberte oblast, kde jste byli na běžkách

Datum, kdy jste byli v této oblasti lyžovat. Pokud to bylo víc dní po sobě, vyberte poslední den. Zapisujte ve formátu YYYY-MM-DD (např. 2009-12-24). Zprávu více než 9 dní starou sem ani nezkoušejte psát, nepůjde to – chceme informovat o aktuálních podmínkách a ne historických :-)

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně. Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány. Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Kontrolní otázka, proti spamu.

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně.
Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány.
Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Řazení aktualit:

Info ze dne 31.1.
Petr, vloženo 31.1.2015 13:13

Z Vejsplach přes Kněžice na Sovinec a zpět. Dole by mohlo být sněhu malinko více, ale nění to nijak tragické. Nahoře už úplně pod sněhěm. Tratě upravěné suprově. Na Sovinci jsou upravená pěkná kolečka.

Aktuality ze sezóny 2013/2014, popř. starších

Info ze dne 23.2.
Robert, vloženo 25.2.2013 7:38

V so projizdka po Lomnické magistrále od Ploužnice do Lomnice n.P. Upravená stopa ze čtvrtka zavátá, ale podklad pevny. Další úprava podle zpráv LSK asi v úterý.

Info ze dne 23.1.
David, vloženo 24.1.2013 13:05

Vejsplachy u Kačáku - celý okruh pěkně upravený pro oba styly a s trochou opatrnosti v zadní části vhodné i na lepší lyže. Odpoledne tréninky skupin dětí, takže trochu větší provoz.

Lyž řiď!

Info ze dne 19.1.
A-nakin, vloženo 23.1.2013 10:24

Jilemnice- špatné...na Hraběnce (závodních) cca 5cm vydřeno, místy bláto.

Info ze dne 19.1.
Zdenda, vloženo 20.1.2013 15:48

Vrchlabí - běžecké okruhy Vejsplachy, upravený okruh u rybníka cca 2,5 km. V zadní části (u Berlína) trochu méně sněhu, ale v pohodě. Stále probíhá intenzivní dosněžování a úpravy, za což patří velká pochvala Vrchlabskému ski oddílu.

Info ze dne 10.12.
Zuzka, vloženo 10.12.2012 22:32

V Jilemnici bylo o víkendu už najeto. V noci na pondělí několik centimetrů připadlo, takže v pondělí ráno byly tratě zapadané. Ale lyžovat na starších lyžích se už dá!

Info ze dne 16.3.
Mirek Kalina, vloženo 18.3.2012 20:59

V Jilemnici na Hraběnce se opravdu lyžovat nedá. Pouze na několika místech jsou zbytky sněhu, jinak převládá podmáčená tráva.

Info ze dne 26.2.
Hellish, vloženo 26.2.2012 20:14

Jilemnice. Sněhu už je dost málo, ale tratě na louce i v lese byly dopoledne celkem pěkně upravené. V lese už je hodně jehličí a dalšího bordelu, na loukách občasná příměs hlíny:) Dále na loukách směr Roztoky apod., kde se jela Jizerská 50, už se to hodně boří.
Tratě v lese dnes bohužel zřejmě dostaly poslední ránu závodem v zimním triatlonu, při kterém byly rozježděny závodníky na horských kolech na motokros.

Info ze dne 12.2.
Jaryn, vloženo 18.2.2012 22:19

Pohybovali jsme se mezi Zeleným hájem a Táborem a bylo to super. Vše nádherně upravené a bylo krásně.
Mám dotaz: je pravda, že byla upravena trasa z Klepandy do St. Paky kolem Kumburku? A jak vypadají tratě po tomto na sníh bohatém týdnu?
Děkuji.

Info ze dne 6.2.
David, vloženo 7.2.2012 14:46

Od Klepandy k Nové vsi a dále k Ploučnici už leze hodně oranice. Povrch tvrdý. Je to na kameňačky. Dokud nepřipadá, dopručuji Studenec.

Info ze dne 29.1.
Mirek Kalina, vloženo 2.2.2012 19:51

O víkendu se konaly na Hraběnce závody v lyžařském orientačním běhu. Pro závody byla v okolí najeta poměrně hustá síť stop, které díky mrazivému počasí zůstávají stále stejně kvalitní. Základem stop byla trať Jilemnické 25 + navíc lyžařská trasa Fit, navíc byla v lese najeto velké množství skútrových cestiček. Pro zájemce lyžování na Hraběnce vřele doporučuji.

Info ze dne 26.1.
Redakce, vloženo 27.1.2012 7:54

Areál závodních tratí ČKS SKI Jilemnice a okolní les (Hraběnka): "Na loukách je sněhu dost, v lese +/- tak akorát, zvažte použití starších lyží." To je informace z pokynů závodů v lyžařském OB, které se tam budou v sobotu a v neděli konat. Více na http://lob2012.ok-jilemnice.cz/ Pro "normální" lyžaře to znamená, že bude najeto nadstandardní množství stop, ale během vlastních závodů asi nebude vhodné se v prostoru závodu pohybovat.

Info ze dne 26.1.
JirkaL, vloženo 26.1.2012 21:07

Není to sice podkrkonoší, ale je to blízko: Lomnická lyžařská magistrála. Včerejší informace o čerstvé (a tuto zimu první) úpravě celé magistrály mě vylákala otestovat novou trasu. A lyžování bylo perfektní, cca 30 km tratí upravených 5m rolbou pro bruslení s dvěma vyříznutýmí stopami. Snad až na úseky mezi Klepandou a Ploužnicí, kde dost kouká hlína z oraniště, jsou tratě vynikající. Od Lomnice k Zelenému háji přímo LUXUSNÍ. Stejně tak severní trasa ze Stružince přes letiště k Nové Vsi. Přispěla k tomu i kvalita sněhu.
Starší lyže jsou vhodná volba, přeci jen se občas vyskytnou (kromě zmíněné hlíny) kamínky, hlavně v okolí křížení trasy se silnicí.
Aktuální informace o stavu jsou na www.lsklomnice.cz

Info ze dne 16.3.
Martina, vloženo 16.3.2011 22:20

Ahoj všem. Nevíte, jak teď vypadají stopy na Benecku? Děkuji.

Info ze dne 28.2.
JirkaL, vloženo 2.3.2011 21:21

okruh u rybníka ve Vrchlabí se sice ještě asi upravuje, ale kvalita už je hodně špatná - málo sněhu, dost hlíny. Sníh je přes den měkký, hodně rozježděný, navečer nrázdy ztuhnou a nejede se na tom moc dobře. Asi konec sezóny.

Doporučujeme

Ubytování v Krkonoších
Velká nabídka ubytování v Krkonoších za výhodné ceny. Zajímavé pobytové balíčky...
5. přeshraniční skirogaining
Lyžařský orientační závod dvojic na 6 hodin, 1. března 2015, Klíny v Krušných horách. Předtím 28. února navíc možnost tréninku.

Odkazy k oblasti

Stav tratí na Hraběnce
Aktuální zprávy o stavu tratí na Hraběnce na webu ČKS SKI Jilemnice.
Stav tratí u Lomnice nad Popelkou
Popis a mapky běžkařských tratí v okolí Lomnice, včetně informací o aktuálním stavu
Aktuální stav tratí v okolí Vrchlabí
Mapa a aktuální stav běžeckých tratí v okolí Vrchlabí na webu oddílu SVS Krkonoše Vrchlabí

více odkazů k oblasti

Kulturní akce - Královehradecký kraj

Načítám data...
Další kulturní akce v Královehradeckém kraji