Eshop s lyžařskými vosky
 

Podkrkonoší - Jilemnice, Vrchlabí – běžky

Při dostatku sněhu je možné využívat i běžecké tratě v Podkrkonoší. Například v Jilemnici se nachází velké množství upravovaných stop z areálu Hraběnka. V případě dostatku sněhu se koná Jilemnická 50 (závod SKI TOUR) právě v okolí Jilemnice. Upravované tratě se nacházejí i ve Vrchlabí a jeho okolí, či trasy v okolí Hostinného. Po nich se dá dojet až do Janských Lázní, které leží na hranici s oblastí nazvanou Východní Krkonoše. Běžecké tratě se nacházejí ale i ve větší vzdálenosti od Krkonoš, třeba v okolí Lomnice nad Popelkou.

Odkaz: webkamery - Krkonoše

Nejnovější aktuality ze stopy

Přidat zprávu
Formulář pro přidání zprávy o aktuálních podmínkách - běžky

Vaše jméno, které se zobrazí u této zprávy. Ale byli bychom radši, kdybyste se zaregistrovali a přihlásili, pak nebudete muset jméno pokaždé vyplňovat :-) Jako nepřihlášený uživatel musíte u každé zprávy vyplňovat své jméno. Když se zaregistrujete/přihlásíte, bude vloženo automaticky.

Vyberte oblast, kde jste byli na běžkách

Datum, kdy jste byli v této oblasti lyžovat. Pokud to bylo víc dní po sobě, vyberte poslední den. Zapisujte ve formátu YYYY-MM-DD (např. 2009-12-24). Zprávu více než 9 dní starou sem ani nezkoušejte psát, nepůjde to – chceme informovat o aktuálních podmínkách a ne historických :-)

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně. Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány. Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Kontrolní otázka, proti spamu.

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně.
Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány.
Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Řazení aktualit:

Info ze dne 6.2.
Harec, vloženo 6.2.2015 19:59

Dnes jsme projeli trať jilemnické 50 - skate, spokojenost, pořadatelé si evidentně mákli. Projížděl jsem tyto lesy a pláně kolem Jilemnice poprvé a moc se mi to líbilo, otevírají se jiné pohledy než ze silnice. Na závod bych si určitě nebral ty nejlepší lyže, ale takto na pohodu to bylo luxusní, sem tam člobrda, žádná tlačenice. A to počasí !!!

Info ze dne 5.2.
Michal, vloženo 5.2.2015 23:05

Ja dnes taky po stopách JIlemnické 50 a mam stejný názor jako Petr 3.2. Nevypadá to vůbec dobře...

Info ze dne 5.2.
Alena, vloženo 5.2.2015 10:45

prosím dejte vědět jestli a jak jsou upravené trasy na Benecku a u Vrchlabí a případně nějakou pěknou trasu. Chystáme se na prázdniny děkuju

Info ze dne 3.2.
Petr, vloženo 3.2.2015 22:24

Dnes jsem projížděl trasu Jilemnické 50-ky a pokud nenasněží, dá pořadatelům opravdu hodně práce, aby o víkendu byla sjízdná. Hlíny leze opravdu hodně. Litoval jsem i kameňačky :-( Je to zatím na hranici sjízdnosti .....

Info ze dne 2.2.
Martin, vloženo 2.2.2015 12:05

Lomnice je upravena... z Plouznice az do Zelenyho haje. Ale pouze skutrem na klasiku. Na skate projeto pouze kolecko u mustku. info na www.
lsklomnice.cz

Info ze dne 2.2.
Tomáš R., vloženo 2.2.2015 11:47

Ahoj, nevíte někdo náhodou, jestli je upravená lyžařská magistrála u Lomnice nad Popelkou? Případně nějaké další stopy v Podkrkonoší? Díky za info, chystám se tam příští víkend a na internetu se to dá těžko zjistit...

Info ze dne 31.1.
Petr, vloženo 31.1.2015 13:13

Z Vejsplach přes Kněžice na Sovinec a zpět. Dole by mohlo být sněhu malinko více, ale nění to nijak tragické. Nahoře už úplně pod sněhěm. Tratě upravěné suprově. Na Sovinci jsou upravená pěkná kolečka.

Aktuality ze sezóny 2013/2014, popř. starších

Info ze dne 23.2.
Robert, vloženo 25.2.2013 7:38

V so projizdka po Lomnické magistrále od Ploužnice do Lomnice n.P. Upravená stopa ze čtvrtka zavátá, ale podklad pevny. Další úprava podle zpráv LSK asi v úterý.

Info ze dne 23.1.
David, vloženo 24.1.2013 13:05

Vejsplachy u Kačáku - celý okruh pěkně upravený pro oba styly a s trochou opatrnosti v zadní části vhodné i na lepší lyže. Odpoledne tréninky skupin dětí, takže trochu větší provoz.

Lyž řiď!

Info ze dne 19.1.
A-nakin, vloženo 23.1.2013 10:24

Jilemnice- špatné...na Hraběnce (závodních) cca 5cm vydřeno, místy bláto.

Info ze dne 19.1.
Zdenda, vloženo 20.1.2013 15:48

Vrchlabí - běžecké okruhy Vejsplachy, upravený okruh u rybníka cca 2,5 km. V zadní části (u Berlína) trochu méně sněhu, ale v pohodě. Stále probíhá intenzivní dosněžování a úpravy, za což patří velká pochvala Vrchlabskému ski oddílu.

Info ze dne 10.12.
Zuzka, vloženo 10.12.2012 22:32

V Jilemnici bylo o víkendu už najeto. V noci na pondělí několik centimetrů připadlo, takže v pondělí ráno byly tratě zapadané. Ale lyžovat na starších lyžích se už dá!

Info ze dne 16.3.
Mirek Kalina, vloženo 18.3.2012 20:59

V Jilemnici na Hraběnce se opravdu lyžovat nedá. Pouze na několika místech jsou zbytky sněhu, jinak převládá podmáčená tráva.

Info ze dne 26.2.
Hellish, vloženo 26.2.2012 20:14

Jilemnice. Sněhu už je dost málo, ale tratě na louce i v lese byly dopoledne celkem pěkně upravené. V lese už je hodně jehličí a dalšího bordelu, na loukách občasná příměs hlíny:) Dále na loukách směr Roztoky apod., kde se jela Jizerská 50, už se to hodně boří.
Tratě v lese dnes bohužel zřejmě dostaly poslední ránu závodem v zimním triatlonu, při kterém byly rozježděny závodníky na horských kolech na motokros.

Info ze dne 12.2.
Jaryn, vloženo 18.2.2012 22:19

Pohybovali jsme se mezi Zeleným hájem a Táborem a bylo to super. Vše nádherně upravené a bylo krásně.
Mám dotaz: je pravda, že byla upravena trasa z Klepandy do St. Paky kolem Kumburku? A jak vypadají tratě po tomto na sníh bohatém týdnu?
Děkuji.

Doporučujeme

Ubytování v Krkonoších
Velká nabídka ubytování v Krkonoších za výhodné ceny. Zajímavé pobytové balíčky...
Chata Votočka v Rokytnici
Ubytování přímo na sjezdovce a nedaleko tras pro běžkaře.

Odkazy k oblasti

Stav tratí na Hraběnce
Aktuální zprávy o stavu tratí na Hraběnce na webu ČKS SKI Jilemnice.
Stav tratí u Lomnice nad Popelkou
Popis a mapky běžkařských tratí v okolí Lomnice, včetně informací o aktuálním stavu
Aktuální stav tratí v okolí Vrchlabí
Mapa a aktuální stav běžeckých tratí v okolí Vrchlabí na webu oddílu SVS Krkonoše Vrchlabí

více odkazů k oblasti

Kulturní akce - Královehradecký kraj

Načítám data...
Další kulturní akce v Královehradeckém kraji