Lyžařské vosky na Sporticus.cz

Navazuje na zavedený eshop VOSKY.KAMZASNEHEM.CZ

 

Podkrkonoší - Jilemnice, Vrchlabí, Lomnice – běžky

Při dostatku sněhu je možné využívat i běžecké tratě v Podkrkonoší. Například v Jilemnici se nachází velké množství upravovaných stop z areálu Hraběnka. V případě dostatku sněhu se koná známý závod Jilemnická 50 právě v okolí Jilemnice. Upravované tratě se nacházejí i ve Vrchlabí a jeho okolí, či trasy v okolí Hostinného. Po nich se dá dojet až do Janských Lázní, které leží na hranici s oblastí nazvanou Východní Krkonoše. Běžecké tratě se nacházejí ale i ve větší vzdálenosti od Krkonoš, třeba v okolí Lomnice nad Popelkou.

Odkaz: webkamery - Krkonoše

Nejnovější aktuality ze stopy

Přidat zprávu
Formulář pro přidání zprávy o aktuálních podmínkách - běžky

Vaše jméno, které se zobrazí u této zprávy. Ale byli bychom radši, kdybyste se zaregistrovali a přihlásili, pak nebudete muset jméno pokaždé vyplňovat :-) Jako nepřihlášený uživatel musíte u každé zprávy vyplňovat své jméno. Když se zaregistrujete/přihlásíte, bude vloženo automaticky.

Vyberte oblast, kde jste byli na běžkách

Datum, kdy jste byli v této oblasti lyžovat. Pokud to bylo víc dní po sobě, vyberte poslední den. Zapisujte ve formátu YYYY-MM-DD (např. 2009-12-24). Zprávu více než 9 dní starou sem ani nezkoušejte psát, nepůjde to – chceme informovat o aktuálních podmínkách a ne historických :-)

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně. Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány. Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Kontrolní otázka, proti spamu.

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně.
Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány.
Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

V této sezóně zatím nebyla k dané oblasti vložena žádná aktualita.

Aktuality ze sezóny 2016/2017, popř. starších

Info ze dne 12.2.
RoobertG, vloženo 12.2.2017 20:03

Doplním informace z Lomnické magistrály. Sjízdná je všude, ale ideální podmínky jsou spíše na skate stopa není všude ideální. Perfektně upraveny včetně stopy jsou pouze okruhy okolo Lomnice nad Popelkou. Sněhu všude zatím dostatek tak snad to vydrží i nadále.

Info ze dne 12.2.
Soňa, vloženo 12.2.2017 17:49

Moc děkuji LSK Lomnice nad Popelkou za skvělou úpravu tratí i když sníh už zdaleka není v optimální formě. Projela jsem dnes celou Lomnickou magistrálu z Nové Vsi přes Klepandu a okruhem kolem města přes vysílač zpátky do Nové vsi. Všude upravený široký pás pro bruslení a dvě klasické stopy, tvrdé, ale nikde ledovaté. Dala jsem i kousek odbočky na Zelený háj, kde je sníh díky výšce ještě luxusní. Děkuji i za pravidelné info o stavu tratí na stránkách LSK Lomnice.

Info ze dne 9.2.
mckarel, vloženo 10.2.2017 7:55

ve čtvrtek klasika z Vejsplach směrem na Kněžický vrch, křížovky a kolem Valteřic zpět na stadion Vesjplachy. Bylo sice po oblevě najeto rolbou, jedna stopa na klasiku (místy chyběla) a široký pás na skate, ale všude hodně ledovaté, stopa často rozbitá a nestálá, občas zapadaná krupicí sněhu která okamžitě namrzala na klistrech. Na skate také většinou nic moc tam zase hodně rozryto když to bylo ještě měkké a teď umrzlo tak je to dost rozbité a o hovadech na skůtrech ani nemluvím. Bylo to spíš trápení než zážitek, a některé sjezdy se nedaly na lyžích jet, páč to bylo o život. 100% obrat přišel na stadionu Vejsplachy. Tam je trať špičkově připravená na klasiku i skate a jedno kolečko namotá cca 6 km. Takže doporučuji nikam se nevydávat a zakroužit si Vejsplachy :o)
skol Karel

Info ze dne 6.2.
roobert, vloženo 6.2.2017 13:20

(Odpověď na dotaz uživatele Jana z 6.2.: Byl jste někdo teď po oblevě v Jilemnici na Hraběnce? Jak to tam vypadá?)

http://www.webkamery-krkonose.cz/cs/kamery/index/id/60-bezecky-areal-hrabenka

Info ze dne 5.2.
Jana, vloženo 6.2.2017 11:09

Byl jste někdo teď po oblevě v Jilemnici na Hraběnce? Jak to tam vypadá?

Info ze dne 4.2.
honza, vloženo 4.2.2017 18:49

Lomnice nad Popelkou - větší část stopy čerstvě upravená, celý den mlha, 0 až +2 stupně, po nočním dešti stopa ráno zmrzlá, odpoledne rozměklá, mimo upravenou stopu se zaboříte. Úplně minimum běžkařů, restaurace u můstků zavřená. Až na chybějící výhledy na Krkonoše a množství prudších kopců docela pěkné svezení :-)

Info ze dne 29.1.
RoobertG, vloženo 30.1.2017 7:35

Dopoledne na Lomnické magistrále silná mlha s dohledností jen pár metrů. Tratě upravené stopa již trochu rozjetá. Proti předchozím týdnům už střední pás poměrně pevný pro skate. Mlha se držela téměř celý den. Jinak ale hezké svezení.

Info ze dne 27.1.
Petr, vloženo 27.1.2017 21:46

Lomnice nad Popelkou - běžecká magistrála - krasné video, které představuje jak to tam vypadá: https://youtu.be/eI_HUb_9BYw . Opravdu super podminky..

Info ze dne 27.1.
Martin Sajal, vloženo 27.1.2017 19:06

V okolí Lomnice nad Popelkou byla ve čtvrtek upravena na víkend celá magistrála i závodní okruhy, vše na klasiku i bruslení. Bruslaři se dle stop na některých místech trochu bořili, klasické stopy jsou výborné. Sněhu dost (určitě více než třeba ve středních Čechách nebo na České Sibiři), míst kde trochu vylézá podklad je minimum.

Znehodnocených míst je minimum - čtyřkolka rozjezdila stopy u sjezdu do Nové Vsi nad Popelkou od severu na cestě okolo kravína - je lepší jet tu kratší. Další rozježděné/zafoukané úseky mají dohromady délku snad jen v desítkách metrů.

Okomentované fotky jsou na http://www.cestanahoru.cz/lomnicka-lyzarska-magistrala/

Objetí celé Lomnické magistrály znamená 6x zoufat lyže přes silnice + navíc přejít po svých asi 500 m v Nové Vsi nad Popelkou. Křížení s dalšími komunikacemi se dají přejet i na lepších lyžích. GPS záznam https://www.strava.com/activities/846032585 - odpovídá skoro všem upraveným tratím - nejel jsem jen úsek Nová Ves nad Popelkou - Ploužnice + pár úseků na závodních okruzích

Info ze dne 23.1.
RoobertG, vloženo 23.1.2017 17:34

v so projetý celý okruh Lomnické magistrály, všechno upraveno skvěle. Většinou 2 stopy na klasiku i pruh na bruslení. Pouze v nekrytých horních partiích od Morcínova místy stopa zavátá. V ne jízda na trase vech Tábor - Kozákov vysílač a zpátky, všude sjízdné.

Info ze dne 22.1.
Petr, vloženo 27.1.2017 21:42

Lomnicka bezecka magistra:video https://youtu.be/eI_HUb_9BYw

Info ze dne 22.1.
Eda, vloženo 22.1.2017 22:39

Trat Jilemnicke 50tky a areal na Hrabence na ceste domu z Krkonos - to nejlepsi nakonec pro klasiku i skate.Postupne jsem projel Vitkovice Misecky-Benecko a hrebenovku Misecky Harrachov - vsechno se mi libilo ale tohle nejvic.Dekuji eda

Info ze dne 21.1.
Oskarák, vloženo 21.1.2017 21:05

V okolí Rudníku převážně čerstvě strojově najeté stopy (obvykle dvě) s občasnými přerušeními a nutností přenášet lyže přes silnice. Šel jsem z Hoffmannových bud směrem k Čisté a pak k Fořtu. Kus za Fořtem zhruba mezi Malou Sněžkou a Čihadlem však na kraji lesa stopa končila a abych se nemusel vracet, tak jsem se brodil hlubokým sněhem nahoru až kus pod Čihadlo. Teprve za Čihadlem opět začínala stopa směrem na Hostinné. Z časových důvodů jsem se rozhodl sjet do Prosečného, ale vyjetá stopa záhadně končila na úpatí zalesněného srázu nad Prosečným, takže jsem musel sundat lyže a složitě se prodírat mezi houštinami a sejít do obce. Vlak jsem naštěstí stihl.

Jinak oblast je to krásná a málo navštěvovaná, takže kdo si chce užít stopy o samotě, zde má příležitost.

Info ze dne 19.1.
Redakce, vloženo 19.1.2017 22:27

V Lomnici nad Popelkou opravili rozbitou rolbu velmi rychle a dnes už je upravená celá Lomnická magistrála. Zdroj: http://www.lsklomnice.cz/magistrala

Info ze dne 19.1.
Harec, vloženo 19.1.2017 18:47

Tratě Jilemnické 50 široké a luxusně upravené, proti neděli velké zlepšení. Je vidět, že závod se blíží. Díky všem, co se podílejí na úpravě tratí.

Doporučujeme

Ubytování v Krkonoších
Velká nabídka ubytování v Krkonoších za výhodné ceny. Zajímavé pobytové balíčky...
Pobyty v Krkonoších - slevy až 64 %
3 dny pro dva za 1 090 Kč + další akční balíčky. Lyžařské a jarní pobyty na horách - více zde.

Odkazy k oblasti

Stav tratí na Hraběnce
Aktuální zprávy o stavu tratí na Hraběnce na webu ČKS SKI Jilemnice.
Stav tratí u Lomnice nad Popelkou
Popis a mapky běžkařských tratí v okolí Lomnice, včetně informací o aktuálním stavu
Aktuální stav tratí v okolí Vrchlabí
Mapa a aktuální stav běžeckých tratí v okolí Vrchlabí na webu oddílu SVS Krkonoše Vrchlabí

více odkazů k oblasti