Lyžařské vosky na Sporticus.cz

Navazuje na zavedený eshop VOSKY.KAMZASNEHEM.CZ

 

Podkrkonoší - Jilemnice, Vrchlabí – běžky

Při dostatku sněhu je možné využívat i běžecké tratě v Podkrkonoší. Například v Jilemnici se nachází velké množství upravovaných stop z areálu Hraběnka. V případě dostatku sněhu se koná Jilemnická 50 (závod SKI TOUR) právě v okolí Jilemnice. Upravované tratě se nacházejí i ve Vrchlabí a jeho okolí, či trasy v okolí Hostinného. Po nich se dá dojet až do Janských Lázní, které leží na hranici s oblastí nazvanou Východní Krkonoše. Běžecké tratě se nacházejí ale i ve větší vzdálenosti od Krkonoš, třeba v okolí Lomnice nad Popelkou.

Odkaz: webkamery - Krkonoše

Nejnovější aktuality ze stopy

Přidat zprávu
Formulář pro přidání zprávy o aktuálních podmínkách - běžky

Vaše jméno, které se zobrazí u této zprávy. Ale byli bychom radši, kdybyste se zaregistrovali a přihlásili, pak nebudete muset jméno pokaždé vyplňovat :-) Jako nepřihlášený uživatel musíte u každé zprávy vyplňovat své jméno. Když se zaregistrujete/přihlásíte, bude vloženo automaticky.

Vyberte oblast, kde jste byli na běžkách

Datum, kdy jste byli v této oblasti lyžovat. Pokud to bylo víc dní po sobě, vyberte poslední den. Zapisujte ve formátu YYYY-MM-DD (např. 2009-12-24). Zprávu více než 9 dní starou sem ani nezkoušejte psát, nepůjde to – chceme informovat o aktuálních podmínkách a ne historických :-)

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně. Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány. Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Kontrolní otázka, proti spamu.

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně.
Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány.
Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

V této sezóně zatím nebyla k dané oblasti vložena žádná aktualita.

Aktuality ze sezóny 2015/2016, popř. starších

Info ze dne 25.2.
figur, vloženo 25.2.2016 15:03

Dnes ze zatáčky u Belevue-Rovinka-Janova hora-Mísečky-Svážnice Medvědín-Třídomí-Belevue. Upraveno, nebo spíš uhlazeno to, co napadlo. K Rovince špatné, občas tahá za nohy. Přes Třídomí výrazně lepší než druhá strana. Od cca 900m bezvadný. Pouze jsem bruslil.
(Odpověď na dotaz uživatele Simon z 25.2.: jak to vypadá okolo Benecka? je to na skate? doporučil by někdo lehkej okruh na odpolko(20-25km)?
díky)

Info ze dne 24.2.
Simon, vloženo 25.2.2016 14:25

jak to vypadá okolo Benecka? je to na skate? doporučil by někdo lehkej okruh na odpolko(20-25km)?
díky

Info ze dne 18.2.
Dája, vloženo 18.2.2016 19:44

Doporučuju Benecko. Z Vrchlabí je to kousek, my jezdíme dopoledne na lyže do Vrchlabí a odpoledne na běžky právě tam. Nevím, jak to vypadá z benecké zatáčky na Rovinku, kam jezdíme my (je to tam opravdu velmi rovinaté), ale ostatní tratě, které jsou již profilově náročnější, byly dnes upraveny - dle bilestopy.cz.
(Odpověď na dotaz uživatele Skopous z 18.2.: Na víkend jedu do Vrchlabí, dá se někde v okolí ještě vyjet na běžkách ? Díval jsem se na Vejslapy a do soboty to bude asi spíš na koupání :( aspon tedy podle webky)

Info ze dne 17.2.
Skopous, vloženo 18.2.2016 9:31

Na víkend jedu do Vrchlabí, dá se někde v okolí ještě vyjet na běžkách ? Díval jsem se na Vejslapy a do soboty to bude asi spíš na koupání :( aspon tedy podle webky

Info ze dne 14.2.
Honza, vloženo 17.2.2016 10:15

Jen pro info. V neděli jsem jel kolem Vrchlabí Vejšplachy a stále bylo na čem jezdit. Stopa vypadala dobře, ale celková vrstva sněhu je už dost slabá. Bylo upraveno i pro skate.

Info ze dne 31.1.
Milan, vloženo 3.2.2016 0:14

Prosím nějakého admina stránky at upraví informace jilemnicka 50 není ski tour ale stopa pro život. Jinak zavod byl na Mísečkách a moc pěkný na to kolik je sněhu všude. Děkuji.

Info ze dne 21.1.
HOnza, vloženo 22.1.2016 7:08

Jak to vypadá od Ploužnice směrem na Lomnici či na druhou stranu na Novou Paku? Dnes a zítra jsou poslední dny, kdy to má smysl. Díky za info

Info ze dne 16.1.
lyžař, vloženo 16.1.2016 22:12

Sobota 9 hod Stražné nahoru. Nějak to nechapu, napadl konečně sníh, klasicky lyže, ktery maji jet ve stopě nahoru, stopa není, rolba není. Když už nam to konečně napadlo, prosim udělejte to, padat nema a těšíme se, že si normálně zalyžujeme. díky

Info ze dne 15.1.
jana, vloženo 16.1.2016 20:44

(Odpověď na dotaz uživatele simona z 8.1.: Prosím, nějaké zprávy o stavu běžeckých tratí ze Strážného?)včera jsem přijela, sněhu dost na běžky,stopy upravené. Krása, jeď jak to bude možné.

Info ze dne 7.1.
simona, vloženo 8.1.2016 11:53

Prosím, nějaké zprávy o stavu běžeckých tratí ze Strážného?

Info ze dne 6.1.
Honza, vloženo 6.1.2016 20:59

Parádní lyžování ve Vrchlabí ve Vejsplachách u nového fotbalového stadionu. 1.6km umělého sněhu a další tratě se připravují. Osvětleno do 20h. Odpoledne mezi 15 až 17 je tam pořádný nábuch. Více na krkonose-vrchlabí.cz nebo Facebook Na běžky do Vejsplach.

Info ze dne 6.2.
Harec, vloženo 6.2.2015 19:59

Dnes jsme projeli trať jilemnické 50 - skate, spokojenost, pořadatelé si evidentně mákli. Projížděl jsem tyto lesy a pláně kolem Jilemnice poprvé a moc se mi to líbilo, otevírají se jiné pohledy než ze silnice. Na závod bych si určitě nebral ty nejlepší lyže, ale takto na pohodu to bylo luxusní, sem tam člobrda, žádná tlačenice. A to počasí !!!

Info ze dne 5.2.
Michal, vloženo 5.2.2015 23:05

Ja dnes taky po stopách JIlemnické 50 a mam stejný názor jako Petr 3.2. Nevypadá to vůbec dobře...

Info ze dne 5.2.
Alena, vloženo 5.2.2015 10:45

prosím dejte vědět jestli a jak jsou upravené trasy na Benecku a u Vrchlabí a případně nějakou pěknou trasu. Chystáme se na prázdniny děkuju

Info ze dne 3.2.
Petr, vloženo 3.2.2015 22:24

Dnes jsem projížděl trasu Jilemnické 50-ky a pokud nenasněží, dá pořadatelům opravdu hodně práce, aby o víkendu byla sjízdná. Hlíny leze opravdu hodně. Litoval jsem i kameňačky :-( Je to zatím na hranici sjízdnosti .....

Doporučujeme

Ubytování v Krkonoších
Velká nabídka ubytování v Krkonoších za výhodné ceny. Zajímavé pobytové balíčky...
Restaurace Krkonoše
Nechte si od Restu doporučit výtečný podnik. Sbírejte body na jídlo zdarma!

Odkazy k oblasti

Stav tratí na Hraběnce
Aktuální zprávy o stavu tratí na Hraběnce na webu ČKS SKI Jilemnice.
Stav tratí u Lomnice nad Popelkou
Popis a mapky běžkařských tratí v okolí Lomnice, včetně informací o aktuálním stavu
Aktuální stav tratí v okolí Vrchlabí
Mapa a aktuální stav běžeckých tratí v okolí Vrchlabí na webu oddílu SVS Krkonoše Vrchlabí

více odkazů k oblasti

Kulturní akce - Královehradecký kraj

Načítám data...
Další kulturní akce v Královehradeckém kraji