Lyžařské vosky na Sporticus.cz

Navazuje na zavedený eshop VOSKY.KAMZASNEHEM.CZ

 

Úpa a Rýchory – běžky

Pracovně jako "nejvýchodnější Krkonoše" jsme měli označenu asi nejméně známou oblast Krkonoš, ležící východně od řeky Úpy, resp. na horním toku Malé Úpy, kde leží i obec Malá Úpa. Ta zasahuje až na Pomezní boudy, kde končí hlavní hřeben Krkonoš, dá se odtud však pokračovat na lyžích směrem na jih až na Rýchory a do Žacléře. Na Rýchory se dá vyrážet i z obcí v údolí řeky Úpy, jako je např. Horní Maršov nebo Svoboda nad Úpou.

Odkaz: webkamery - Krkonoše

Nejnovější aktuality ze stopy

Přidat zprávu
Formulář pro přidání zprávy o aktuálních podmínkách - běžky

Vaše jméno, které se zobrazí u této zprávy. Ale byli bychom radši, kdybyste se zaregistrovali a přihlásili, pak nebudete muset jméno pokaždé vyplňovat :-) Jako nepřihlášený uživatel musíte u každé zprávy vyplňovat své jméno. Když se zaregistrujete/přihlásíte, bude vloženo automaticky.

Vyberte oblast, kde jste byli na běžkách

Datum, kdy jste byli v této oblasti lyžovat. Pokud to bylo víc dní po sobě, vyberte poslední den. Zapisujte ve formátu YYYY-MM-DD (např. 2009-12-24). Zprávu více než 9 dní starou sem ani nezkoušejte psát, nepůjde to – chceme informovat o aktuálních podmínkách a ne historických :-)

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně. Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány. Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Kontrolní otázka, proti spamu.

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně.
Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány.
Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Řazení aktualit:

Info ze dne 2.12.
Honza, vloženo 3.12.2017 21:59

Upraveno od Pomezní boudy ke kostelu, pak okruh kolem Kraví hory a taky okruh kolem Pěnkavčího vrchu.
Prostě paráda, jen občas v lese rolba hrábne do hlíny ale dá se jet i na lepších lyžích.

Aktuality ze sezóny 2016/2017, popř. starších

Info ze dne 16.2.
Jitka, vloženo 16.2.2017 15:39

mrkni tady na nějaké informace k trasám...já myslím, že tam bude všude dost sněhu na sjezd, taky to plánuji
http://www.skimu.cz/lyzarske-stredisko/lyzovani/bezky

Info ze dne 13.2.
jaryn, vloženo 14.2.2017 23:11

Chceme v sobotu udělat přejezd z Pomezek až do Trutnova. Jel jste někdo v posledních dnech? Je to sjízdné až do Trutnova? Koukal jsem na bílé stopy a z Pomezek na Rýchory už cca 14 dní neproběhla úprava, nevíte proč? Díky za info.

Info ze dne 24.1.
PavelK, vloženo 25.1.2017 8:24

Dobrý den,
nevíte, prosím, jak to vypadá s úpravou stop na Rýchorech (z Prkenného Dolu), je tam upravená magistrála a okolní stopy, je to i na skate nebo jenom na klasiku?

Info ze dne 1.1.
Akát, vloženo 2.1.2017 0:43

V Trutnově jsem byl jen ve městě, a myslím, že tam žádný sníh není, takže není šance. Na Silvestra jsem byl jinde v Krkonoších a tam začínal sníh na běžky od 750 m - o 300 m výš než je TU.

(Odpověď na dotaz uživatele Boris z 1.1.: Ahoj chtěl bych se zeptat, studuju skolu v trutnově a zajimalo by mne jestli okolo trutnova neni nejaky okruh nebo stezka kudy bych se mohl dostat na černou horu a je upravovana a jak je to ted vubec.v trutnově a okolí se sněhem :-) Děluji)

Info ze dne 31.12.
Boris, vloženo 1.1.2017 16:41

Ahoj chtěl bych se zeptat, studuju skolu v trutnově a zajimalo by mne jestli okolo trutnova neni nejaky okruh nebo stezka kudy bych se mohl dostat na černou horu a je upravovana a jak je to ted vubec.v trutnově a okolí se sněhem :-) Děluji

Info ze dne 13.12.
crazyskier, vloženo 14.12.2016 12:25

Spojnice ke kostelu neupravená, proježděná skutry, ale sněhu tak 20 - pěkně klouzavý prašan

Info ze dne 5.12.
diagraph, vloženo 6.12.2016 13:21

Nalime díky za fotky- pěkný sněhulák:-)

Info ze dne 4.12.
nalim, vloženo 5.12.2016 1:18

Dnes jsem vyrazil na Pomezky. Silnice pěkně namrzlá, ale na kopci paráda. Projetá rolbou stopa od parkoviště ke kostelu. pěkná lyžovačka. Jel jsem potom přes Rýchory až ke Stechelberku - http://prntscr.com/dfesn2 , http://prntscr.com/dfesw7 , http://prntscr.com/dfet4g , ještě Rýchory - Hubertuska 900mnm projeto rolbou bez stopovače - http://prntscr.com/dfetsg

Info ze dne 16.3.
Alda, vloženo 16.3.2016 20:31

Dnes dopoledne ze Spáleňáku nahoru ke Kostelu pohoda, okruh na Kraví hoře hezky upraven, škoda, že nějaký ignorant to rozjezdil se čtyřkolkou a pak ještě nějaký další se skůtrem... Potom přes Lysečinskou až do Albeřic krásně čerstvě upraveno, spousta sněhu a sluníčko. Po obědě na Pomezkách jsme jeli okruh na Haidu a i ten byl parádně upravený i pro skate. Místa na sluníčku se už odpoledne trochu bořila, ale sněhu dost. Potom při sjezdu do Spáleňáku už ke konci více vytátých míst, jak tam jezdí auta po té urolbované silnici, tak už to dole na slunci vytálo, ale dá se to před tím ubrzdit a ten kousek na parkoviště už donést.

Info ze dne 9.3.
Pavel, vloženo 9.3.2016 22:53

Dnes odpoledne na Pomezkách vše čerstvě výborně upraveno - Hajda, Kraví hora a pak až na Rýchory. Na 9.3. nejlepší letošní sněhově podmínky na klasiku i skate. Máza Swix 55. Doporučuji na víkend.
Skol, Pavel

Info ze dne 5.3.
Janule, vloženo 5.3.2016 20:24

Trasa Pomezky-Žacléř dne 5.3.2016 parádní svezení, většinou prašan, stopa upravená, v nižších polohách už byl sníh měkčí, ale dalo se dojet skoro až do Žacléře. Nutné dojít cca 1km pěšky. V lese v úseku od chaty Hubertus do Žalécře místy bláto, větvě, ale dalo se to objet, horší až tak dolní část. Akorát jsme nesjížděli do Albeřic a brali to po zelené po hranici - tam byl parádní prašan i vyjetá stopa.

Info ze dne 27.2.
Honza, vloženo 29.2.2016 10:08

Rýchory-Pomezky vřele nedoporučuju, zhruba polovina nesjízdná vůbec, zbytek na starých běžkách možná, my to prakticky celé nesli.

Info ze dne 15.2.
Michal, vloženo 16.2.2016 9:59

V pátek 19.II. mám v plánu na běžkách přes Rýchory / Pomezky / Luční / Černou h. na Hofmanky. Zajímá mě především úsek z Žacléře na Pomezky. Tady u nás Jizerkách je kolem 800m.n.m. na běžky sněhu relativně ještě dost. Děkuji za info a přeji hezký den.

Info ze dne 4.4.
Akát, vloženo 11.4.2015 12:36

Má trasa: Pomezky - Malá Úpa - Lysečinská bouda - po zelené k přechodu do Niedamirówa - Rýchorská bouda - Horní Maršov. Bylo asi 15 cm nového sněhu, kolem poledne + 2 °C, odp. slunečno. Stopa většinou neupravená, vyjetá na klasiku. Na asfaltce v Malé Úpě a u Lysečinské boudy vytátá místa, ale dala se objet. Za Lysečinskou boudou pak sníh na asfaltce uplně roztátý, bylo třeba jet po zelené po polské hranici.

Doporučujeme

Ubytování v Krkonoších
Velká nabídka ubytování v Krkonoších za výhodné ceny. Zajímavé pobytové balíčky...
Pobyty v Krkonoších - slevy až 64 %
3 dny pro dva za 1 090 Kč + další akční balíčky. Lyžařské a jarní pobyty na horách - více zde.

Odkazy k oblasti

Běžěcké tratě v okolí Trutnova
Aktuální stav tratí v okolí Trutnova a v Mladých Bukách na webu oddílu Olfin Car - Vella Trutnov
Svoboda nad Úpou - lyžařské tratě v okolí
Oficiální web města Svoboda nad Úpou – popis několika zajímavých lyžařských tras Krkonoš, hlavně v okolí Svobody nad Úpou
Sportovní areál Žacléř - sekce běžecké lyžování
Informace o lyžařských trasách v okolí Žacléře, včetně mapky tras Východních Krkonoš

více odkazů k oblasti