Lyžařské vosky na Sporticus.cz

Navazuje na zavedený eshop VOSKY.KAMZASNEHEM.CZ

 

Východní Krušné hory – běžky

Východní část Krušných hor má víceméně charakter náhorní plošiny, nad níž vystupují ojedinělé vrcholy, z nichž žádný nedosahuje 1000 m n. m. V zimě 2007/08 vznikl projekt Krušnohorská bílá stopa, v rámci kterého bylo lyžařskou stopu propojeno 6 hlavních lyžařských středisek v této oblasti - směrem od východu na západ jsou to Lesná, Klíny, Dlouhá Louka, Bouřňák (Nové Město), Fojtovice a Telnice. A to není všechno, další pravidelně upravované stopy čekají lyžaře kousek za hranicemi v Německu, kam se dá v místech jako je např. Cínovec nebo Moldava jednoduše přejet na lyžích.

Podívejte se na video a popis výletu v okolí Dlouhé Louky.

Užitečnou pomůckou je mapa aktuálně upravených tratí ve východní části Krušných hor na Skimapě.

Odkaz: webkamery - Krušné hory

Nejnovější aktuality ze stopy

Přidat zprávu
Formulář pro přidání zprávy o aktuálních podmínkách - běžky

Vaše jméno, které se zobrazí u této zprávy. Ale byli bychom radši, kdybyste se zaregistrovali a přihlásili, pak nebudete muset jméno pokaždé vyplňovat :-) Jako nepřihlášený uživatel musíte u každé zprávy vyplňovat své jméno. Když se zaregistrujete/přihlásíte, bude vloženo automaticky.

Vyberte oblast, kde jste byli na běžkách

Datum, kdy jste byli v této oblasti lyžovat. Pokud to bylo víc dní po sobě, vyberte poslední den. Zapisujte ve formátu YYYY-MM-DD (např. 2009-12-24). Zprávu více než 9 dní starou sem ani nezkoušejte psát, nepůjde to – chceme informovat o aktuálních podmínkách a ne historických :-)

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně. Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány. Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Kontrolní otázka, proti spamu.

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně.
Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány.
Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Řazení aktualit:

Info ze dne 22.1.
Honza, vloženo 23.1.2017 12:06

Lesná - okruh na Brandov. Nádherné stopy na klasiku, dole podél potoka od Brandova snad lepší sníh než nahoře. Jen sjezd do Brandova je na staré lyže, spoustu větviček, umrzlé, listí. Stopa chybí podél sjezdovky v Brandově, nutno sjet sjezdovku... to jediná vada na kráse. Za celých 19km jsem v neděli potkal jen 8 lidí :-)

Info ze dne 22.1.
radana, vloženo 23.1.2017 11:40

Okolí Dlouhé louky nádherná příroda parádní stopy flájský okruh (zelený) nás uchvátil šíře stop nevídaná dvě stopy a manšestr na skate že místy pokecáte i s kolegu

Info ze dne 22.1.
vlado, vloženo 23.1.2017 11:27

Petrovice, Krásný les, Tisá. Díky silnému větru a uvízlým autům byli v určitou dobu neprujezdne silnice mezi Petrovicema a Tisou a obchvat Petrovic. Dopoledne z Petrovic směr Krásný les. Stopy upravené ale zaváté. Chtělo by to lepší počasí. Odpoledne červený okruh Tisá Petrovice. Vítr ustával a navíc chráněni lesem jsme si si to užili. Stopy upravené ale také jsme narazili na koleje od auta a spoustu chodců. Pro bruslaře je to tady všude dost úzké.

Info ze dne 22.1.
Pavel, vloženo 23.1.2017 9:38

Je to perfektně sjízdné, stopa je prošlápnutá mnoha běžkaři, od 3. mlýna naprostý luxus po cyklostezce.
(Odpověď na dotaz uživatele Zbyněk z 22.1.: Jak je na běžkách sjízdné Bezručovo údolí (Hora svatého Šebestiána - Chomutov)? Na mapě je cyklostezka i na samostatném tělese, tak by to snad šlo. Dá se dojet až k akvaduktu?)

Dotaz
Křemílek, vloženo 23.1.2017 2:12

Rádi bychom se o víkendu podívali kolem Tisé. Máte někdo info, jestli rolba připravuje trasy i na skate? Díky.

Zodpovědět
Info ze dne 21.1.
mira, vloženo 22.1.2017 16:19

Od Bizona vede stopa na hranice s Nemeckem (cca 1,5 km). Bohuzel vcera nebyla upravena, takze je lepsi tam dojit pesky. Zato za čárou začíná běžkařský ráj. Denně upravované stopy pro bruslení i klasiku.

(Odpověď na dotaz uživatele Ivulenka z 22.1.: Ahoj,od čtvrtka27.1 budeme ubytováni na Moldave kousek od restaurace Bizon.

Info ze dne 21.1.
fotbalik, vloženo 21.1.2017 23:17

Dnes Klíny-Mníšek-Nová Ves-Lesná-Brandov-Malý Háj-Nová Ves. Vše upraveno, ideální podmínky, od Dřevařského rybníku dál modro. Jen dost tápání, kudy vlastně vede stopa Brandovem zpět na Malý Háj (prostě jsem to vzal přes louku k chatkám u lesa). Úžasný úsek je Rudolice-Volárna-Gabrielka-Brandov: nádherné prostředí a přitom málo lidí.

Info ze dne 21.1.
Pavel Š, vloženo 21.1.2017 19:17

Neví někdo, kde koupit kbs známku kolem Tisé?

Info ze dne 21.1.
Pavel Š, vloženo 21.1.2017 19:06

Tisá, Rájec velmi slušné podminky, kolem Rájce navíc málo lidí. Jen jdyby nechodili po upravených stopách pěšáci se psy.

Info ze dne 21.1.
Patrick, vloženo 21.1.2017 17:03

Pro oblast Krásný Les - Petrovice - Tisá - Sněžník můžete zakoupit KBS známku v Petrovicích v letadle AIR Restaurant, je to na trase magistrály.
Patrick

Info ze dne 21.1.
Petr, vloženo 21.1.2017 14:44

Dotaz pro KBS: Daji se koupit znamky i na Adolfove ci Komarce? Rad bych podporil, ale mnou drive vyuzivane DMS se zrusily a Dlouhou Louku a Kliny mam krapet z ruky. Predem diky za odpoved.

Info ze dne 21.1.
Petr, vloženo 21.1.2017 14:29

Ahoj, jel jsem magistralu Adolfov-Petrovice a paradne upravene na klasu i brusle, podklad idealni.
(Odpověď na dotaz uživatele Otakar Kohl z 21.1.: Jel jste někdo po magistrále od Komárky do Petrovic? Je to jen na klasiku nebo i na bruslení? Děkuji předem.)

Info ze dne 21.1.
Pedro 22, vloženo 21.1.2017 13:14

Dlouhá Louka azuro stopy jako z katalogu neskutečný zážitek údolí pod mlhou. Známka za 500 zde si to zaslouží. Díky

Info ze dne 20.1.
Jirka, vloženo 20.1.2017 17:17

Dnes D.L. úžasná. V údolí smrdutá mlha a mráz, na kopcích teplo a čistý vzdoušek. Ale hlavně sníh konečně povolil a sesednul, přestal vrzat a jelo to jak po másle. Víkend bude famózní. Akorát že najedou pražský řepy, tak to bude chtít trochu pevný nervy na parkingu.Skol

Info ze dne 18.1.
Radek, vloženo 19.1.2017 10:41

Reakce na Alexe - když je na stránkách poznámka VELMI DOBŘE SJÍZDNÉ prostě nečekám 20cm sněhu ve stopě - to je vše. To že nemůžou upravovat ihned po zklidnění větru chápu ale ta poznámka prostě nebyla pravdivá.

Doporučujeme

Pobyty v Krušných horách - slevy až 52 %
3 dny s polopenzí za 660 Kč pro 1 osobu + další akční nabídky. Lyžařské a jarní pobyty na horách - více zde.
Lyžařské vosky na Sporticus.cz
Nejširší nabídka vosků, výbava pro servis lyží a další vybavení pro běžecké lyžování + nově prodejna v Bedřichově.

Odkazy k oblasti

Krušnohorská bílá stopa
Aktuální podmínky ve stopách propojujících 6 středisek – Lesná, Klíny, Dlouhá Louka, Bouřňák, Fojtovice, Telnice
Sport areál Klíny
Jedno ze středisek napojených na Krušnohorskou bílou stopu – popis tratí, aktuální počasí v místě
Krušnohorský klub
Aktuálních podmínky na běžeckých tratích v areálu Dlouhá Louka, které Krušnohorský klub upravuje

více odkazů k oblasti

Kulturní akce - Ústecký kraj

Načítám data...
Další kulturní akce v Ústeckém kraji