Lyžařské vosky na Sporticus.cz

Navazuje na zavedený eshop VOSKY.KAMZASNEHEM.CZ

 

Východní Krušné hory – běžky

Východní část Krušných hor má víceméně charakter náhorní plošiny, nad níž vystupují ojedinělé vrcholy, z nichž žádný nedosahuje 1000 m n. m. V zimě 2007/08 vznikl projekt Krušnohorská bílá stopa, v rámci kterého bylo lyžařskou stopu propojeno 6 hlavních lyžařských středisek v této oblasti - aktuálně to jsou směrem od východu na západ Lesná, Klíny, Dlouhá Louka, Bouřňák (Nové Město), Telnice (Adolfov) a nově nejvíce na východě Petrovice a Tisá. A to není všechno, další pravidelně upravované stopy čekají lyžaře kousek za hranicemi v Německu, kam se dá jednoduše přejet na lyžích. Nejznámějšími německými areály jsou Altenberg (blízko Cínovce), Holzhau (dostupné z Moldavy, Dlouhé Louky či Českého Jiřetína) nebo Seiffen (nedaleko Klínů).

Podívejte se na video a popis výletu v okolí Dlouhé Louky.

Užitečnou pomůckou je mapa aktuálně upravených tratí ve východní části Krušných hor na Skimapě.

Odkaz: webkamery - Krušné hory

Nejnovější aktuality ze stopy

Přidat zprávu
Formulář pro přidání zprávy o aktuálních podmínkách - běžky

Vaše jméno, které se zobrazí u této zprávy. Ale byli bychom radši, kdybyste se zaregistrovali a přihlásili, pak nebudete muset jméno pokaždé vyplňovat :-) Jako nepřihlášený uživatel musíte u každé zprávy vyplňovat své jméno. Když se zaregistrujete/přihlásíte, bude vloženo automaticky.

Vyberte oblast, kde jste byli na běžkách

Datum, kdy jste byli v této oblasti lyžovat. Pokud to bylo víc dní po sobě, vyberte poslední den. Zapisujte ve formátu YYYY-MM-DD (např. 2009-12-24). Zprávu více než 9 dní starou sem ani nezkoušejte psát, nepůjde to – chceme informovat o aktuálních podmínkách a ne historických :-)

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně. Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány. Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Kontrolní otázka, proti spamu.

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně.
Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány.
Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Řazení aktualit:

Info ze dne 8.1.
fotbalik, vloženo 9.1.2017 22:40

Altenberg-Zinnwald stopy perfektní, magistrála z Cínovce na Nové Město taky dobře upravená, přes louky už navátý sníh, ale dá se to v pohodě a od Tří pánů na Dlouhou Louku znovu super. Pak jsem sjížděl ještě od Loučné do Litvínova, ale dá se to jen na Hvězdu, dál už vyčuhují kamínky.

Info ze dne 8.1.
jarda richter, vloženo 9.1.2017 9:02

V neděli jsme s dětmi vyrazili z Krásného Lesa směrem na Adolfov, slušná stopa prošláplá od nějakých dobrých lidí před námi, kolem Zapomenutého pohraničí chvíli ve stopě od traktoru. Na Adolfově strojově upravené okruhy. Cestou zpět byla pláň za odbočkou z okruhů už zase zavátá. Sněhu všude dostatek, na okruzích trochu přelidněno, mezi Krásným Lesem a Adolfovem tak 5 lidí.

Info ze dne 8.1.
Honza Tojnar, vloženo 8.1.2017 21:27

V neděli jsme vystartovali z Dlouhé Louky před 11:00, parkoviště už bylo narvané. Chvilku před námi vyrazila rolba. Začali jsme flájským okruhem po směru hodinových ručiček, poté odbočili na vrch Tří pánů (pozor, super lyže si můžete poškrábat na kamíncích v ďolíku na louce po vrchem Tří pánů). Jinak všude se dalo skvěle bruslit, já osobně se téměř vůbec nebořil. Paralelní stopa z vrchu Tří pánů nebyla strojově projeta, tak jsme se zpět na Dlouhou Louku vrátili po hřebeni + oklikou přes Vysokou Mýť. Po občerstvení Na Rozcestí jsem ještě přejel na Bystřickou. Na pláni s větrníky vítr stopu zavál, ale ten kousek se dal odpíchat. Sníh na silnici od trafa byl prosolený s ledovým podkladem. Lyže dolů vůbec nejely. Naopak auta se jen těžko dostávala nahoru.
Pár fotek na Googl u: https://goo.gl/photos/52KnUwZmSbcJ2hzq6

Info ze dne 8.1.
Mates, vloženo 8.1.2017 15:12

Dnes projeta trasa z Dlouhé Louky po okruhu Fláje, následně jsem se na silnici napojil na okruh Žebrácký roh, dojel k němu a zpátky zase se zajížďkou pod vrch Tří pánů a Vysokou mýť na Dlouhou Louku. Sněhu všude dostatek. Okruh Fláje a cesty okolo Vrchu Tří pánů projety dnes rolbou. Stopa většinou dost měkká, takže na nějaké velké odrážení hůlkama, či dokonce jízdu soupaž to úplně není. Skate bych příliš nedoporučoval, protože se to hodně boří a prostředky cest jsou dost rozorané. Nicméně až se trochu oteplí a ten prašan slehne, tak si myslím, že to bude super...

Info ze dne 7.1.
Vicktor, vloženo 14.1.2017 9:13

Ahoj. Moje zkušenosti a znalost skoro domácího prostředí: parkovat se dá na na parkovišti u HS, ale parkují tam i všichni na sjezdovky. Při problematickém počasí můžeš mít problém vyjet až nahoru bez 4x4 nebo bez řetězů. Auto lze nechat dole na Pyšné u restaurací a rolba občas zajíždí i dolu nebo projít mezi baráka a napojit se na modrou na začátku Sluneční cesty. Upravuje se jen s 1 stopou na klasiku, takže se dá bruslit. Já osobně raději nechám auto nahoře na konci Sluneční za Svahovou a jedu z vrchu nebo pokračuji na okruh Svahová.
(Odpověď na dotaz uživatele Hank z 13.1.: Nemate nekdo tipy a rady jak to chodi na Pyšné? Kde se parkuje, jestli je modra trasa na Lesnou protažená jen na klasiku, nebo i na skate a tak. Dik!)

Info ze dne 7.1.
David Krause, vloženo 9.1.2017 8:29

Altenberg - stopy kolem Kahlebergu dobré, hlavní přímka od hranice - stopa občas trochu rozviklaná od množství lidí. Za silnicí na sever od Kahlebergu místy nečistoty, ale i tam bez problému na dobré lyže. Projeto je asi téměř vše.

Info ze dne 7.1.
Honza Tojnar, vloženo 7.1.2017 23:15

Rolby KBS a Krušnohorského dvora upravily neskutečnou porci kilometrů mezi Lesnou, Novou Vsí , Klíny, Dlouhou Lokou a Komáří Vížkou (plus navazující okruhy). Já vystartoval z nádraží na Novém Městě a přes Vápenici sjel k německé hranici a na nejbližší lávce přejel za čáru na Kreuzweg a pokračoval směrem na Kahleberg. Na České straně se člověk občas probořil (první projetí rolby), hůlka se sem tam zapíchla hlouběji než by sis přál, ale projel jsem se krásně. Návrat po Cínovecké silnici, z Vitišky po traverzovce po louce na východní straně Klínovčíku (projeto pro blížící se K30), sjezd dolů rozdupaný člověkem, který si netroufal na plužení. Fotky z dnešní vyjížďky jsem nahrál na: https://goo.gl/photos/XQVMFs2BvFQynnnX8

Info ze dne 7.1.
Martin Sajal, vloženo 7.1.2017 18:51

Dlouhá Louka, Nové Město a sousední Německo (Neurehefeld, Holzhau) - upraveno velké množství tratí, řekl bych že jich je tam dosažitelných přes 100 km. Tím, jak je všechen sníh nový a bylo upraveno poprvé, se místy boří při odrazu hůlky, pro mě to bylo ale i tak na klasiku parádní. Na trase https://www.strava.com/activities/824293277 upraveno vše, další odbočky co jsme nejeli odpovídají stavem tomu co je na Skimapě + navíc 5km okruh na Bouřňáku je taky upraven celý. Sněhu všude dostatek, tráva vyhrabaná hlína či kamínky se vyskytují jen zřídka na otevřených plochách, jsou dobře vidět a dá se jim v pohodě vyhnout. Lidí celkem málo, parkoviště na Dlouhé Louce v 10h poloprázdné.

V Německu mají větší rozpočet a tak již bylo upraveno poněkolikáté a na pevnosti podkladu je to znát. Ale zas tam jezdí víc lidí. Zaunhaus - Neurehefeld mělčí stopa, dál po železnici až k nádraží stopy průměrné (použitelné jen na klasiku - sousední trať na bruslení slouží spíš pěším), od nádraží dál a v Holzhau už podmínky luxusní.

Kdybych si měl vybrat jeden úsek ze své trasy, který bych vynechal (nebo měl možnost tam poslat znovu rolbu), byl by to okruh Flaje - tam je stopa nejvíc použitá, místy se sníh nejvíc boří.

Info ze dne 7.1.
Milan, vloženo 7.1.2017 16:50

Dlouhá Louka - pochvala za tratě, když níže čtu, že včera ve 13hod. nic a dnes dopoledne 64km,dobrá práce. Fajn svezení - Fláje,Vilejšov,Mýť - snad nám to vydrží.

Info ze dne 7.1.
J, vloženo 7.1.2017 15:36

Dnes jsem projel oblast kolem skiarealu Telnice. Zaparkoval jsem u skiarealu a vydupal to na adolfov. Sjízdné již od parkoviště. Kolem adolfov jsou okruhy, momentálně neupravené rolba je asi projela před pár dny. Nevedou přesně dle map. V lese není místy dost snehu a tak je to vedeno po kraji lesa po pláních. Místy sfoukano ale sněhu ke dost. Cesta značená jako ruské kolo za hornimi stanicemi vleků je neupravena.. Jen teď projeta mnou a ještě jedním lyžařem. Podmínky tedy dobre, nahoře někteří zkoušeli i skate... Klasika jen ve stopě vyjete běžkaři.. Nahoře hodně fouká, stačí málo a stopy můžou úplně zmizet..

Dotaz
fotbalik, vloženo 7.1.2017 23:45

Dnes na Lesné, dobře upraveno, nejlépe jsou na tom okruhy na Lesenské pláni. Stopa sjíždí až k silničce na Červenou jámu, ale dál se upravovat nedá - jak se tam furt promenádujou vozidla lesáků, je tam slabá pokrývka.

Zodpovědět
Info ze dne 6.1.
Redakce, vloženo 6.1.2017 21:09

Dnes byl upraven rolbou pro klasiku i bruslení úsek Vitiška - Cínovec a slibována na dnešek je i úprava z Cínovce na Komáří Vížku. Zdroj: web hotelu Krušnohorský dvůr - http://krusnohorskydvur.cz/ , úsek Vitiška - Cínovec už je vidět i na http://skimapa.cz/oblast/krusne-hory-vychod , kde postupně naskakují i další úseky upravené středisky KBS.

Info ze dne 6.1.
Pavel, vloženo 6.1.2017 14:16

Dlouhá Louka - od rána do 13 hodin nic neupraveno, projížděli jsme krásným prašanem jako první. Odpoledne mají začít upravovat na víkend. Sněhu je dost, předpokládám, že upraví všechny tratě. Počasí super, -12 a slunce

Info ze dne 4.1.
fotbalik, vloženo 4.1.2017 22:43

Sleduj stránky KBstopy, tam jsou aktuální informace o úpravě. Podle mě teď nemá smysl někam jezdit (sněží a fučí...)

(Odpověď na dotaz uživatele daedaluss88 z 4.1.: Ahoj, neví někdo jak to vypadá v okolí Dlouhé Louky nebo v okolí Flájí? Jestli je urolbováno nebo jenom vyšlapaná stopa? Děkuji)

Info ze dne 3.1.
Jan Krátký, vloženo 4.1.2017 5:31

V okolí Zinnwaldu slušné svezení, příjemné mě to překvapilo. Po nočním sněžení, když to utáhnou, to bude luxus

Doporučujeme

Pobyty v Krušných horách - slevy až 52 %
3 dny s polopenzí za 660 Kč pro 1 osobu + další akční nabídky. Lyžařské a jarní pobyty na horách - více zde.
Lyžařské vosky na Sporticus.cz
Nejširší nabídka vosků, výbava pro servis lyží a další vybavení pro běžecké lyžování + nově prodejna v Bedřichově.

Odkazy k oblasti

Krušnohorská bílá stopa
Aktuální podmínky ve stopách propojujících 6 středisek – Lesná, Klíny, Dlouhá Louka, Bouřňák, Fojtovice, Telnice
Zapomenuté pohraničí
Popis a aktuální stav běžkařských tras v okolí Petrovic a Tisé, které jsou nově součástí Krušnohorské Bílé Stopy
Krušnohorský klub
Aktuálních podmínky na běžeckých tratích v areálu Dlouhá Louka, které Krušnohorský klub upravuje

více odkazů k oblasti

Kulturní akce - Ústecký kraj

Načítám data...
Další kulturní akce v Ústeckém kraji