Lyžařské vosky na Sporticus.cz

Navazuje na zavedený eshop VOSKY.KAMZASNEHEM.CZ

 

Východní Krušné hory – běžky

Východní část Krušných hor má víceméně charakter náhorní plošiny, nad níž vystupují ojedinělé vrcholy, z nichž žádný nedosahuje 1000 m n. m. V zimě 2007/08 vznikl projekt Krušnohorská bílá stopa, v rámci kterého bylo lyžařskou stopu propojeno 6 hlavních lyžařských středisek v této oblasti - aktuálně to jsou směrem od východu na západ Lesná, Klíny, Dlouhá Louka, Bouřňák (Nové Město), Telnice (Adolfov) a nově nejvíce na východě Petrovice a Tisá. A to není všechno, další pravidelně upravované stopy čekají lyžaře kousek za hranicemi v Německu, kam se dá jednoduše přejet na lyžích. Nejznámějšími německými areály jsou Altenberg (blízko Cínovce), Holzhau (dostupné z Moldavy, Dlouhé Louky či Českého Jiřetína) nebo Seiffen (nedaleko Klínů).

Podívejte se na video a popis výletu v okolí Dlouhé Louky.

Užitečnou pomůckou je mapa aktuálně upravených tratí ve východní části Krušných hor na Skimapě.

Odkaz: webkamery - Krušné hory

Nejnovější aktuality ze stopy

Přidat zprávu
Formulář pro přidání zprávy o aktuálních podmínkách - běžky

Vaše jméno, které se zobrazí u této zprávy. Ale byli bychom radši, kdybyste se zaregistrovali a přihlásili, pak nebudete muset jméno pokaždé vyplňovat :-) Jako nepřihlášený uživatel musíte u každé zprávy vyplňovat své jméno. Když se zaregistrujete/přihlásíte, bude vloženo automaticky.

Vyberte oblast, kde jste byli na běžkách

Datum, kdy jste byli v této oblasti lyžovat. Pokud to bylo víc dní po sobě, vyberte poslední den. Zapisujte ve formátu YYYY-MM-DD (např. 2009-12-24). Zprávu více než 9 dní starou sem ani nezkoušejte psát, nepůjde to – chceme informovat o aktuálních podmínkách a ne historických :-)

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně. Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány. Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Kontrolní otázka, proti spamu.

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně.
Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány.
Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Řazení aktualit:

Info ze dne 13.2.
Otakar Kohl, vloženo 13.2.2017 22:47

Dnes skate z Cínovce po magistrále na Vrch tří pánů, dále kolem Flájské přehrady, přes Klínskou bránu, na Mračný vrch, zpět k Mníšku, kus v Německu po Schwartenbergloipe (v lese nic moc, strašně rozměklé), zpět k Flájské přehradě, nahoru na Dlouhou louku, dále po magistrále návrat k autu na Cínovci. Jelo to pěkně, v pár sjezdech ledové plotny, ale nic strašnýho. V sobotu jsem jel klasiku z Cínovce , po německé straně až na Žebrácký roh, pak na Dlouhou louku a odtud zpět na Cínovec. Překvapil mě rozdílný výsledek projetí rolbou (u Němců i v oblasti Cínovce OK, na trasách od Dlouhé louky avizované zhoršení - trať jakoby rozrytá, zde byly lepší neprojeté úseky) - předpokládám, že to bude dáno typem rolby.

Info ze dne 13.2.
fotbalik, vloženo 13.2.2017 22:19

Okruhy na Klínech-Mníšek-Nová Ves pěkné svezení, rychlá stopa, pro klasiku se stopa ztrácí na otevřených úsecích (louky za Mníškem a na Strážném vrchu), ale v pohodě sjízdné. Od větráků nutno sejít z kopce do Nové Vsi po svých.

Info ze dne 13.2.
Ráďa, vloženo 13.2.2017 21:36

Adolfov (okruhy) - Komáří Vížka - Cínovec - Nové Město. Dnes moc pěkné svezení, trasy upravené, místy poprašek nového sněhu jinak stopy tvrdé, vymrzlé, ani na sluníčku to moc neměkne, pěšáci už se neboří a dokonce z Adolfova na Habartice už od víkendu jezdili po stopě nějací blbci terénními auty, jako by neviděli, že je tam místy i přes metr sněhu. Propadli se chytli za spodek až cca po kilometru, když jedním kolem vyjeli ze stopy a tahala je ven rolba, stopu naštěstí moc nepoškodili. Sněhu všude pořád dost, překvapivě bez problémů i na vyfoukaných místech Fojtovické pláně, v lese sněhu většinou přes půl metru. Myslím, že ještě o víkendu to bude bez problémů, dokud bude v noci mrznout, nemám o sníh obavy.

Info ze dne 12.2.
Filip, vloženo 13.2.2017 16:08

Včera závodní tratě pro biatlon v Altenbergu nevypadaly vůbec sjízdně. Biatlonový areál jsme objeli kolem dokola a všechny tratě přicházející zevnitř areálu působily jako jeden velkej ledovej tobogán bez úpravy po hodně dlouhou dobu. Jinak ale, když nebudu počítat biatlonový areál, v Altenbergu podle mého názoru naprosto luxusní úprava tratí v porovnání s českou stranou, bohužel. Ať se na mě rolbař na Dlouhé Louce nezlobí, ale... označit jako upravenou trať věc, která je z poloviny upravená naposledy jeden až dva týdny zpět a z druhé poloviny ji rolba jen rozryla a nadělala pás zmrlých ledových hrudek...přitom na Skimapě to svítilo jako čerstvá úprava... no nevim, snad nejsem příliš rozcapenej :)

(Odpověď na dotaz uživatele Apolena z 11.2.: Dotaz: Neví někdo, jak funguje biatlonová aréna v Altenbergu? Zda je přístupná i veřejnosti a zda se dá lyžovat i večer, popř. kolik se platí? Díky)

Info ze dne 12.2.
Míra, vloženo 13.2.2017 7:28

Okruhy na Novém městě překvapivě příznivé pro klasiku, dále bylo hezké svezení od hotelu Ján na Žebrácký roh. Napadlo pár čísel sněhu a tak stopa krásně jela, pouze sjezd od Vytišky byl jedno velké kluziště.

Info ze dne 12.2.
Vicktor, vloženo 12.2.2017 17:07

Včera a dnes na Klínech na skate. Super svezení. Díky za úpravu i neúpravu :-) Okruhy kolem Klínů směrem na Fláje dobře, že rolba rozbila a nebyl to jen hrbolatý led. Okruh na Český Jiřetín super. Úprava z minulého týdne téměř netknutá a vše rovné a super tvrdé. Nahoru to jelo podél potoka jak sviňa- nejlepší trénink na odraz. Díky.

Info ze dne 11.2.
Jiří Marek, vloženo 12.2.2017 11:12

Trasy kolem Tisé a Děčínského Sněžníku stále v poměrně dobrém stavu.Občas stopa namrzlá,občas větvičky ale ne moc.Sjezd od Sněžníku k Bynovu stále paráda,posledních 300 metrů nad loukou a sjezd po louce k Bynovu již těžko sjízdné,jen pro zkušené.Včera na chatě u Tisských stěn v poledně rovná 0°C.Sjezd od Sněžníku k Ostrovu nesjízdné-sundejte lyže-pěšky je to v pohodě,ale i tak opatrně.

Info ze dne 11.2.
Petr, vloženo 12.2.2017 10:38

Adolfov-Komarka + adolfovske okruhy vse upraveno. Mirny poprasek snehu na tvrdsim podkladu, na skate idealni. Na klasu lepsi okruhy v Adolfove. Celkove i po obleve parada.

Info ze dne 11.2.
konarix, vloženo 12.2.2017 0:08

Z Komárky do Litvínova: Celkově mě překvapilo velmi pěkné svezení; sněhu je hodně, stopa tvrdá, ale díky poprašku spíš ojediněle zledovatělá. Nejlépe upravené trasy pod Cínoveckým hřbetem, též pak v prostoru mezi Dlouhou Loukou a přehradou Fláje; i jinde na klasiku v pohodě skoro všude (asi též skate, ale ty divné pohyby já nedělám...), přestože trasy nebývají úplně funglovky. Tradičně horší sfoukané pláně u Cínovce, Nového Města. Odbočka přes vrchol Loučné většinou bez stopy, sjezd do Litvínova bývá vždy mazec, na tomto pevném sněhu obzvlášť, ale je ho hodně, takže se aspoň neškrábe. I v převažující mlze fajn den.

Info ze dne 11.2.
Martin Sajal, vloženo 11.2.2017 17:11

Cínovec, Nové Město, Altenberg - trasy jsou ve slušném stavu, na nebezpečné ledovaté úseky jsem nenarazil. Asi pomohlo i to, že drobně sněžilo. Novější datum úpravy neznamená automaticky lepší lyžování, mnohde zůstávají v lepším stavu dříve upravené tratě. Výrazně lepší lyžování je v lese než na otevřených pláních, kde se stopy různě vyfoukávají, zafoukávají a navíc v mlze nebylo moc vidět.

CZ: Okruhy v Novém Městě sice upraveny asi před týdnem, ale pro klasiku bylo nejlepší lyžování právě tam - stopy jsou krásně tvrdé a neporušené. Okruh přes Pramenáč bych nedoporučil na skate, na několika místech je trať rozdupaná od pěšího slona, na klasiku ok. Sjezd od Vitišky na okruhy dost ledovatý, já tam jel nahoru a půlka lidí v protisměru padala nebo zouvala lyže, ale dobrý sjezdař si s tím asi poradí. Úsek Vitiška - Cínovec se stopami místy trochu použitějšími, ale stále pěknými. Oproti záznamu na Skimapě je projeta ještě spojka na okruh přes Pramenáč (viz můj GPS záznam https://www.strava.com/activities/862722856 ) a pak jsem ještě viděl starší slušnou úpravu na 2 odbočkách z magistrály blíže Cínovci, co taky nejsou na Skimapě a mapy.cz. Asi obdélník přes Cínovecké rašeliniště, o němž tu psal Honza Tojnar týden zpátky. Ale to už jsem nestíhal, zajel jsem tam jen asi na 100 m.

DE: V Altenbergu upravují pravidelně všechny okruhy označené "L", na bruselní (očima klasika) to znamená jednoznačně lepší podmínky, na klasiku jak kde - na hodně místech úprava znamenala spíš horší stopu - hrudky na jejím okraji nebo rozbruslení okrajů stopy, což se na zmrzlejších tratích v ČR nestávalo. Ze známých míst byla celkově horší jižní část okruhu L1 Loipe Kahleberg, ostatní z projetých L okruhů dobré. Z netypických míst jsem dojel daleko na sever až za Schellehau (starší ale slušné stopy na klasiku). Okruh S2 vypadal na první pohled nevábně (podle odboček, nejel jsem tam).

Kamarád bruslil, dojel z Cínovce až ke Klínské bráně. Nejlepší podmínky prý byly okolo přehrady Fláje. V místech, kde bylo čerstvě upraveno, byla prý upravena vždy jen půlka trati a většinou prý bylo lepší jet po té půlce se starší úpravou. Na více místech to na zmrzlém podkladu ustřelovalo.

Info ze dne 11.2.
Jirka, vloženo 11.2.2017 15:42

Dnes Klíny upraveny i v těchto ztížených podmínkách na pět hvězd ze čtyř. Klobouk dolů p.Dlouhý.

Info ze dne 10.2.
Roman Fišer KBS, vloženo 10.2.2017 18:58

Za KBS Dlouhá Louka sděluji, že se pokusíme o úpravu aspoň na některých úsecích nic méně výsledek může být z pohledu bruslařů pro pocit lepší, naopak stopa pro klasiky asi dozná zhoršení, ale nebudu přejímat. Na pohled to bude nesrovnatelné s tím co znáte z přechozích úprav. Díky za podnět.

Info ze dne 10.2.
Jirka, vloženo 10.2.2017 18:19

(Odpověď na dotaz uživatele Otakar Kohk z 10.2.: Já bych se k té prosbě připojil. Již mám z toho ledu vykloktaná kolínka.

Info ze dne 9.2.
fotbalik, vloženo 9.2.2017 23:01

Na Lesnou z Nové Vsi - stopa až od Dřevařského rybníku, níž je cesta odhrnutá a bez sněhu. Asfalt prokukuje ještě u Strážného anděla, okruhy na Lesenské pláni v pohodě s dostatkem sněhu. Sníh je zmrzlý, rychlý, ve starší stopě nic moc, v čerstvě upravené ale bylo svezení pěkné. Pozor na prudší sjezdy.

Info ze dne 9.2.
zdenekju, vloženo 9.2.2017 22:58

Dnes vecer z cinovce smer vitiska a zpet. Stopa zledovatela, teplota minus 7. Maznul jsem modrej klistr a celkem to drzelo. Jinak snehu spousta, zadny velke tani videt nebylo. Skol

Doporučujeme

Pobyty v Krušných horách - slevy až 52 %
3 dny s polopenzí za 660 Kč pro 1 osobu + další akční nabídky. Lyžařské a jarní pobyty na horách - více zde.
Lyžařské vosky na Sporticus.cz
Nejširší nabídka vosků, výbava pro servis lyží a další vybavení pro běžecké lyžování + nově prodejna v Bedřichově.

Odkazy k oblasti

Krušnohorská bílá stopa
Aktuální podmínky ve stopách propojujících 6 středisek – Lesná, Klíny, Dlouhá Louka, Bouřňák, Fojtovice, Telnice
Zapomenuté pohraničí
Popis a aktuální stav běžkařských tras v okolí Petrovic a Tisé, které jsou nově součástí Krušnohorské Bílé Stopy
Krušnohorský klub
Aktuálních podmínky na běžeckých tratích v areálu Dlouhá Louka, které Krušnohorský klub upravuje

více odkazů k oblasti

Kulturní akce - Ústecký kraj

Načítám data...
Další kulturní akce v Ústeckém kraji