Lyžařské vosky na Sporticus.cz

Navazuje na zavedený eshop VOSKY.KAMZASNEHEM.CZ

 

Východní Krušné hory – běžky

Východní část Krušných hor má víceméně charakter náhorní plošiny, nad níž vystupují ojedinělé vrcholy, z nichž žádný nedosahuje 1000 m n. m. V zimě 2007/08 vznikl projekt Krušnohorská bílá stopa, v rámci kterého bylo lyžařskou stopu propojeno 6 hlavních lyžařských středisek v této oblasti - aktuálně to jsou směrem od východu na západ Lesná, Klíny, Dlouhá Louka, Bouřňák (Nové Město), Telnice (Adolfov) a nově nejvíce na východě Petrovice a Tisá. A to není všechno, další pravidelně upravované stopy čekají lyžaře kousek za hranicemi v Německu, kam se dá jednoduše přejet na lyžích. Nejznámějšími německými areály jsou Altenberg (blízko Cínovce), Holzhau (dostupné z Moldavy, Dlouhé Louky či Českého Jiřetína) nebo Seiffen (nedaleko Klínů).

Podívejte se na video a popis výletu v okolí Dlouhé Louky.

Užitečnou pomůckou je mapa aktuálně upravených tratí ve východní části Krušných hor na Skimapě.

Odkaz: webkamery - Krušné hory

Nejnovější aktuality ze stopy

Přidat zprávu
Formulář pro přidání zprávy o aktuálních podmínkách - běžky

Vaše jméno, které se zobrazí u této zprávy. Ale byli bychom radši, kdybyste se zaregistrovali a přihlásili, pak nebudete muset jméno pokaždé vyplňovat :-) Jako nepřihlášený uživatel musíte u každé zprávy vyplňovat své jméno. Když se zaregistrujete/přihlásíte, bude vloženo automaticky.

Vyberte oblast, kde jste byli na běžkách

Datum, kdy jste byli v této oblasti lyžovat. Pokud to bylo víc dní po sobě, vyberte poslední den. Zapisujte ve formátu YYYY-MM-DD (např. 2009-12-24). Zprávu více než 9 dní starou sem ani nezkoušejte psát, nepůjde to – chceme informovat o aktuálních podmínkách a ne historických :-)

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně. Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány. Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Kontrolní otázka, proti spamu.

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně.
Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány.
Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Řazení aktualit:

Info ze dne 22.1.
Vladaj, vloženo 27.1.2017 22:50

Od Liškárny na Stříbrňák,Panenskou,rybník Cihlák jezdí spolehlivě "rolba Německých turistů". Pod Panenskou nejedou po červené ale dolu strání k lesu a doleva a potom doprav po neznačené cestě která už na mapách je. Projedou to za každého počasí a je to pěkná trasa.
(Odpověď na dotaz uživatele Ráďa z 27.1.: Co úsek po červené turistické od Liškárny (konec plání vých. od Adolfova) přes Jelení vrch, Stříbrný rybník, Panenskou na Tisou, protahuje se to i tam? Je to tam v lese a sněhu tam bývá zpravidla více i déle drží než na stezce Zapomenuté pohraničí. Na mapách to však není vyznačeno, přitom je to nádherná trasa.)

Info ze dne 22.1.
Pavel, vloženo 24.1.2017 9:35

Nevím co ještě potřebuješ vědět? "perfektně sjízdné" a další informace nestačí? CELÉ BEZRUČOVO ÚDOLÍ JE SJÍZDNÉ PRO BĚŽKAŘE.
(Odpověď na dotaz uživatele Zbyněk z 23.1.: Je sjízdné Bezručovo údolí v celé délce? Z Pavlovi odpovědi to není zřejmé.

Je to perfektně sjízdné, stopa je prošlápnutá mnoha běžkaři, od 3. mlýna naprostý luxus po cyklostezce.
(Odpověď na dotaz uživatele Zbyněk z 22.1.: Jak je na běžkách sjízdné Bezručovo údolí (Hora svatého Šebestiána - Chomutov)? Na mapě je cyklostezka i na samostatném tělese, tak by to snad šlo. Dá se dojet až k akvaduktu?))

Info ze dne 22.1.
Honza, vloženo 24.1.2017 9:00

Pokud jedete běžkovat na Lesnou, nedoporučuju parkovat nikde v okolí křižovatky Lesná-Rudolice-Malý Háj, ani podél silnice za Svahovou - policajti tam celý víkend od rána do večera rozdávají pokuty!

Info ze dne 22.1.
Honza, vloženo 23.1.2017 12:06

Lesná - okruh na Brandov. Nádherné stopy na klasiku, dole podél potoka od Brandova snad lepší sníh než nahoře. Jen sjezd do Brandova je na staré lyže, spoustu větviček, umrzlé, listí. Stopa chybí podél sjezdovky v Brandově, nutno sjet sjezdovku... to jediná vada na kráse. Za celých 19km jsem v neděli potkal jen 8 lidí :-)

Info ze dne 22.1.
radana, vloženo 23.1.2017 11:40

Okolí Dlouhé louky nádherná příroda parádní stopy flájský okruh (zelený) nás uchvátil šíře stop nevídaná dvě stopy a manšestr na skate že místy pokecáte i s kolegu

Info ze dne 22.1.
vlado, vloženo 23.1.2017 11:27

Petrovice, Krásný les, Tisá. Díky silnému větru a uvízlým autům byli v určitou dobu neprujezdne silnice mezi Petrovicema a Tisou a obchvat Petrovic. Dopoledne z Petrovic směr Krásný les. Stopy upravené ale zaváté. Chtělo by to lepší počasí. Odpoledne červený okruh Tisá Petrovice. Vítr ustával a navíc chráněni lesem jsme si si to užili. Stopy upravené ale také jsme narazili na koleje od auta a spoustu chodců. Pro bruslaře je to tady všude dost úzké.

Info ze dne 22.1.
Pavel, vloženo 23.1.2017 9:38

Je to perfektně sjízdné, stopa je prošlápnutá mnoha běžkaři, od 3. mlýna naprostý luxus po cyklostezce.
(Odpověď na dotaz uživatele Zbyněk z 22.1.: Jak je na běžkách sjízdné Bezručovo údolí (Hora svatého Šebestiána - Chomutov)? Na mapě je cyklostezka i na samostatném tělese, tak by to snad šlo. Dá se dojet až k akvaduktu?)

Dotaz
Křemílek, vloženo 23.1.2017 2:12

Rádi bychom se o víkendu podívali kolem Tisé. Máte někdo info, jestli rolba připravuje trasy i na skate? Díky.

Zodpovědět
Info ze dne 21.1.
Honza, vloženo 25.1.2017 6:47

Odbočka z hlavní cesty Klíny - Fláje , údolím Pstružího potoka do Českého Jiřetína projeta rolbou.
Naprosto dokonalé. ( že by rolba Český Jiřetín ? ). Dá se tedy udělat okruh Nové město - Dlouhá louka - Fláje - levobřežní - nahoru směr Klíny - na horizontu doprava - dolů kolem Pstružího potoka - Český Jiřetín - po německé strane - Žebrácký roh - Vilejšov - Nové město. Vše kalasika i bruslení.
A díky za cestu Cínovec - Vityška, ještě že se najdou solidní lidi co to za sponzorují

Info ze dne 21.1.
mira, vloženo 22.1.2017 16:19

Od Bizona vede stopa na hranice s Nemeckem (cca 1,5 km). Bohuzel vcera nebyla upravena, takze je lepsi tam dojit pesky. Zato za čárou začíná běžkařský ráj. Denně upravované stopy pro bruslení i klasiku.

(Odpověď na dotaz uživatele Ivulenka z 22.1.: Ahoj,od čtvrtka27.1 budeme ubytováni na Moldave kousek od restaurace Bizon.

Info ze dne 21.1.
fotbalik, vloženo 21.1.2017 23:17

Dnes Klíny-Mníšek-Nová Ves-Lesná-Brandov-Malý Háj-Nová Ves. Vše upraveno, ideální podmínky, od Dřevařského rybníku dál modro. Jen dost tápání, kudy vlastně vede stopa Brandovem zpět na Malý Háj (prostě jsem to vzal přes louku k chatkám u lesa). Úžasný úsek je Rudolice-Volárna-Gabrielka-Brandov: nádherné prostředí a přitom málo lidí.

Info ze dne 21.1.
Pavel Š, vloženo 21.1.2017 19:17

Neví někdo, kde koupit kbs známku kolem Tisé?

Info ze dne 21.1.
Pavel Š, vloženo 21.1.2017 19:06

Tisá, Rájec velmi slušné podminky, kolem Rájce navíc málo lidí. Jen jdyby nechodili po upravených stopách pěšáci se psy.

Info ze dne 21.1.
Patrick, vloženo 21.1.2017 17:03

Pro oblast Krásný Les - Petrovice - Tisá - Sněžník můžete zakoupit KBS známku v Petrovicích v letadle AIR Restaurant, je to na trase magistrály.
Patrick

Info ze dne 21.1.
Petr, vloženo 21.1.2017 14:44

Dotaz pro KBS: Daji se koupit znamky i na Adolfove ci Komarce? Rad bych podporil, ale mnou drive vyuzivane DMS se zrusily a Dlouhou Louku a Kliny mam krapet z ruky. Predem diky za odpoved.

Doporučujeme

Pobyty v Krušných horách - slevy až 52 %
3 dny s polopenzí za 660 Kč pro 1 osobu + další akční nabídky. Lyžařské a jarní pobyty na horách - více zde.
Lyžařské vosky na Sporticus.cz
Nejširší nabídka vosků, výbava pro servis lyží a další vybavení pro běžecké lyžování + nově prodejna v Bedřichově.

Odkazy k oblasti

Krušnohorská bílá stopa
Aktuální podmínky ve stopách propojujících 6 středisek – Lesná, Klíny, Dlouhá Louka, Bouřňák, Fojtovice, Telnice
Zapomenuté pohraničí
Popis a aktuální stav běžkařských tras v okolí Petrovic a Tisé, které jsou nově součástí Krušnohorské Bílé Stopy
Krušnohorský klub
Aktuálních podmínky na běžeckých tratích v areálu Dlouhá Louka, které Krušnohorský klub upravuje

více odkazů k oblasti

Kulturní akce - Ústecký kraj

Načítám data...
Další kulturní akce v Ústeckém kraji