Lyžařské vosky na Sporticus.cz

Navazuje na zavedený eshop VOSKY.KAMZASNEHEM.CZ

 

Východní Krušné hory – běžky

Východní část Krušných hor má víceméně charakter náhorní plošiny, nad níž vystupují ojedinělé vrcholy, z nichž žádný nedosahuje 1000 m n. m. V zimě 2007/08 vznikl projekt Krušnohorská bílá stopa, v rámci kterého bylo lyžařskou stopu propojeno 6 hlavních lyžařských středisek v této oblasti - aktuálně to jsou směrem od východu na západ Lesná, Klíny, Dlouhá Louka, Bouřňák (Nové Město), Telnice (Adolfov) a nově nejvíce na východě Petrovice a Tisá. A to není všechno, další pravidelně upravované stopy čekají lyžaře kousek za hranicemi v Německu, kam se dá jednoduše přejet na lyžích. Nejznámějšími německými areály jsou Altenberg (blízko Cínovce), Holzhau (dostupné z Moldavy, Dlouhé Louky či Českého Jiřetína) nebo Seiffen (nedaleko Klínů).

Podívejte se na video a popis výletu v okolí Dlouhé Louky.

Užitečnou pomůckou je mapa aktuálně upravených tratí ve východní části Krušných hor na Skimapě.

Odkaz: webkamery - Krušné hory

Nejnovější aktuality ze stopy

Přidat zprávu
Formulář pro přidání zprávy o aktuálních podmínkách - běžky

Vaše jméno, které se zobrazí u této zprávy. Ale byli bychom radši, kdybyste se zaregistrovali a přihlásili, pak nebudete muset jméno pokaždé vyplňovat :-) Jako nepřihlášený uživatel musíte u každé zprávy vyplňovat své jméno. Když se zaregistrujete/přihlásíte, bude vloženo automaticky.

Vyberte oblast, kde jste byli na běžkách

Datum, kdy jste byli v této oblasti lyžovat. Pokud to bylo víc dní po sobě, vyberte poslední den. Zapisujte ve formátu YYYY-MM-DD (např. 2009-12-24). Zprávu více než 9 dní starou sem ani nezkoušejte psát, nepůjde to – chceme informovat o aktuálních podmínkách a ne historických :-)

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně. Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány. Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Kontrolní otázka, proti spamu.

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně.
Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány.
Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Řazení aktualit:

Info ze dne 21.1.
Petr, vloženo 21.1.2017 14:29

Ahoj, jel jsem magistralu Adolfov-Petrovice a paradne upravene na klasu i brusle, podklad idealni.
(Odpověď na dotaz uživatele Otakar Kohl z 21.1.: Jel jste někdo po magistrále od Komárky do Petrovic? Je to jen na klasiku nebo i na bruslení? Děkuji předem.)

Info ze dne 21.1.
Pedro 22, vloženo 21.1.2017 13:14

Dlouhá Louka azuro stopy jako z katalogu neskutečný zážitek údolí pod mlhou. Známka za 500 zde si to zaslouží. Díky

Info ze dne 20.1.
Redakce, vloženo 27.1.2017 20:48

Fláje se dají objet delším okruhem přes Český Jiřetín, trasou třeba jako je na tomto videu http://www.kamzasnehem.cz/video/flaje-holzhau-2013-03 (v Holzhau není třeba objídžět celý areál, trasa vede podél hranice celou dobu). Spojka do Českého Jiřetína by se narozdíl od doby, kdy vzniklo video, již měla upravovat - na http://skimapa.cz/oblast/krusne-hory-vychod je vidět, že rolba tam byla před minulým víkendem. Pak se musí kousek pěšky přes Jiřetín a po silnici v Německu, ale je to pár stovek metrů a pak už začínají tratě areálu Holzhau. Určitě pak budeme rádi za zprávu, jaké to tam teď je.

(Odpověď na dotaz uživatele Prochy z 27.1.: Ahoj, chystám se zítra na Fláje. Není možné přehradu na běžkách objet? Nechce se mi vracet... Poraďte. Díky.)

Info ze dne 20.1.
Jirka, vloženo 20.1.2017 17:17

Dnes D.L. úžasná. V údolí smrdutá mlha a mráz, na kopcích teplo a čistý vzdoušek. Ale hlavně sníh konečně povolil a sesednul, přestal vrzat a jelo to jak po másle. Víkend bude famózní. Akorát že najedou pražský řepy, tak to bude chtít trochu pevný nervy na parkingu.Skol

Info ze dne 18.1.
Radek, vloženo 19.1.2017 10:41

Reakce na Alexe - když je na stránkách poznámka VELMI DOBŘE SJÍZDNÉ prostě nečekám 20cm sněhu ve stopě - to je vše. To že nemůžou upravovat ihned po zklidnění větru chápu ale ta poznámka prostě nebyla pravdivá.

Info ze dne 18.1.
Luboš, vloženo 19.1.2017 9:02

Odpovím si sám, třeba se to někomu bude hodit. Horní cestou po červené z počátku dvě stopy dále pak jen jednostopa celkem prošláplá. Druhou stranou zpět po cyklo to bylo strojově upravené i na bruslení.
(Odpověď na dotaz uživatele Luboš z 18.1.: Zdravím, nevíte někdo jak to po víkendu vypadá na trase Komáří vížka - Cínovec ? Magistrála, případně spodní cesta po horské silnici.)

Info ze dne 18.1.
Martin15, vloženo 19.1.2017 0:35

Jezdime casto do vyborne pripraveneho a krapet preplneneho Bedrichova... dnes poprve na Dlouhe Louce a nejen diky pocasi to byl balzam, krasna priroda, stopy skvele pripravene na klasiku u brusleni. Diky za zazitek, Krusne hory stoji za to. -)

Info ze dne 18.1.
Dzim., vloženo 18.1.2017 21:44

Lesná dnes odpoledne naprostá nádhera. Stopy úplně precizní a většinou dost tvrdé na bruslení. Jen je škoda, že ne všechno bylo vidět v mapě. Například plynovod, který byl nádherně protažený, vypadal v mapě jako tři dny starý. Naopak stoupání z Pyšné se tvářilo jako čerstvě udělané a nebylo. Vrstva prašanu napovídala, že rolba projela asi v neděli odpoledne. Až na tyhle mouchy jedna s hvězdou.

Info ze dne 18.1.
Alex, vloženo 18.1.2017 21:19

Jen krátká poznámka k příspěvku od Radka - tento den ráno jsem byl na Dlouhé Louce a dá rozum že když sněží a fouká což přestalo po desáté nebude upraveno. A zatím pokždé když napsali že je upraveno, upraveno bylo. Takže má skušenost je naprosto opačná stránkám KBS se věřit dá.

Info ze dne 18.1.
Alex, vloženo 18.1.2017 21:14

Dlouhá Louka dnes na podtrženou jedničku. Díky KBS, robaři odvedli parádní práci.

Info ze dne 18.1.
Lenka, vloženo 18.1.2017 17:45

Dnes Dlouhá nádherně upravená. Díky!

Info ze dne 17.1.
fotbalik, vloženo 17.1.2017 20:31

Byl jsem tam v sobotu a přestože opravdu hodně foukalo, jelo to slušně. Jestli to neprojela rolba, počítejte s několika centimetry nového sněhu na podkladu.

(Odpověď na dotaz uživatele Káča z 17.1.: Zdravím. Přidávam se s dotazem na skate...tentokrát na trase Cínovec-Vitiška. Nevíte někdo, jak to tam vypadá? V posledních dnech - jak foukalo, tak prý špatné. Teď už by to mohlo být dobré, ale na druhou stranu - rolaba to dle skimapy neprojela. Díky)

Info ze dne 17.1.
MAT, vloženo 17.1.2017 19:36

Dnes v okolí Klínů směr Německo. Sněhu dostatek, ale neupraveno, takže občas se bořící klasikou. Trasa cesty zde: http://www.wandermap.net/cs/route/3504621-bezky-v-okoli-klinu-s-nakouknutim-do-nemecka/

Info ze dne 17.1.
Radek, vloženo 17.1.2017 17:54

Dlouhá Louka dnes neupravenou.Skate v 5-20 cm prasanu nic moc. Snad proběhne uprava a zítra bude líp. Zase jsem se přesvědčil, že jejich stránkám je lepší nevěřit.
(Odpověď na dotaz uživatele Michal z 17.1.: Ahoj, nevíte někdo, jak to aktuálně vypadá na Dlouhé louce na skate? Případně na Klínech? Díky za info, Michal)

Info ze dne 15.1.
Boris Zahradníček, vloženo 16.1.2017 12:29

Lesná - vítr foukal, takže stopy byli hned zapadané, ale bylo vidět, že se neustále snaží upravovat, takže za to patří velké díky. Tento týden, pokud nebude foukat, se dá očekávat kvalitní svezení.

Doporučujeme

Pobyty v Krušných horách - slevy až 52 %
3 dny s polopenzí za 660 Kč pro 1 osobu + další akční nabídky. Lyžařské a jarní pobyty na horách - více zde.
Lyžařské vosky na Sporticus.cz
Nejširší nabídka vosků, výbava pro servis lyží a další vybavení pro běžecké lyžování + nově prodejna v Bedřichově.

Odkazy k oblasti

Krušnohorská bílá stopa
Aktuální podmínky ve stopách propojujících 6 středisek – Lesná, Klíny, Dlouhá Louka, Bouřňák, Fojtovice, Telnice
Zapomenuté pohraničí
Popis a aktuální stav běžkařských tras v okolí Petrovic a Tisé, které jsou nově součástí Krušnohorské Bílé Stopy
Krušnohorský klub
Aktuálních podmínky na běžeckých tratích v areálu Dlouhá Louka, které Krušnohorský klub upravuje

více odkazů k oblasti

Kulturní akce - Ústecký kraj

Načítám data...
Další kulturní akce v Ústeckém kraji