Lyžařské vosky na Sporticus.cz

Navazuje na zavedený eshop VOSKY.KAMZASNEHEM.CZ

 

Východní Krušné hory – běžky

Východní část Krušných hor má víceméně charakter náhorní plošiny, nad níž vystupují ojedinělé vrcholy, z nichž žádný nedosahuje 1000 m n. m. V zimě 2007/08 vznikl projekt Krušnohorská bílá stopa, v rámci kterého bylo lyžařskou stopu propojeno 6 hlavních lyžařských středisek v této oblasti - aktuálně to jsou směrem od východu na západ Lesná, Klíny, Dlouhá Louka, Bouřňák (Nové Město), Telnice (Adolfov) a nově nejvíce na východě Petrovice a Tisá. A to není všechno, další pravidelně upravované stopy čekají lyžaře kousek za hranicemi v Německu, kam se dá jednoduše přejet na lyžích. Nejznámějšími německými areály jsou Altenberg (blízko Cínovce), Holzhau (dostupné z Moldavy, Dlouhé Louky či Českého Jiřetína) nebo Seiffen (nedaleko Klínů).

Podívejte se na video a popis výletu v okolí Dlouhé Louky.

Užitečnou pomůckou je mapa aktuálně upravených tratí ve východní části Krušných hor na Skimapě.

Odkaz: webkamery - Krušné hory

Nejnovější aktuality ze stopy

Přidat zprávu
Formulář pro přidání zprávy o aktuálních podmínkách - běžky

Vaše jméno, které se zobrazí u této zprávy. Ale byli bychom radši, kdybyste se zaregistrovali a přihlásili, pak nebudete muset jméno pokaždé vyplňovat :-) Jako nepřihlášený uživatel musíte u každé zprávy vyplňovat své jméno. Když se zaregistrujete/přihlásíte, bude vloženo automaticky.

Vyberte oblast, kde jste byli na běžkách

Datum, kdy jste byli v této oblasti lyžovat. Pokud to bylo víc dní po sobě, vyberte poslední den. Zapisujte ve formátu YYYY-MM-DD (např. 2009-12-24). Zprávu více než 9 dní starou sem ani nezkoušejte psát, nepůjde to – chceme informovat o aktuálních podmínkách a ne historických :-)

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně. Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány. Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Kontrolní otázka, proti spamu.

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně.
Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány.
Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Řazení aktualit:

Info ze dne 15.1.
Jana, vloženo 15.1.2017 19:44

Dnes Dlouhá louka super stopy díky, známku za 100 jsem ráda zaplatila v restauraci i s kamarádkou. Rolba jezdila v průběhu dopoledne je vidět že se zde o úpravu starají. Díky rolbařům

Info ze dne 14.1.
Vlado, vloženo 15.1.2017 10:17

Zdravém, včera Petrovice Snežník a zpět.
Super lyžování (na klasiku). Tratě upravené v otevřeném prostoru samozřejmě okamžitě zaváté.
Příjezd od dálnice obchvatem kolem Petrovic prakticky neprůjezdné, lepší přes vesnici. V Petrovicích parkovaní u Letadla nebo někde, kde vás vietnamec nevyžene. Najít začátek stop dost těžke když jste tam poprvé, počasí drsné a není se koho zeptat - od letadla smerem dolů nebo nahoru cca 200 m a pak proste na kopec. pak uvidíte tyče. Barevné značení okruhů v terénu dobré jenom chybí popisky.
Vosk na čerstvý sníh - no pokus a omyl. Co se dopoledne lepilo, odpoledne nedrželo.
Návrat autem přes Tisou. Sice taky téměř neprůjezné,ale možná lepší varianta. Možná nejlepší by byl návrat přes Německo a pak po dálnici.

Info ze dne 14.1.
fotbalik, vloženo 14.1.2017 18:50

Okruhy Zinnwald-Altenberg byly ráno opět upraveny. I přes neustálé sněžení a silný vichr to jelo dobře, navíc tam bylo i dost lidu, takže stopy pořád někdo projížděl. Kvůli závodům na Novém Městě byly upraveny i zdješí okruhy, vzhledem k podmínkám slušné.

Info ze dne 14.1.
Hank, vloženo 14.1.2017 18:37

Trasa na kliny diky dvojnasobnemu prujezdu rolby byla nesrovnatelne tvrdsi a docela to na skate jelo. Ale i zde vitr nafoukaval prasan do trasy. Nejlepsi trasa na brusleni byla cervena spojka podel brehu flaji. Zpet po druhé strane flajskeho okruhu zase mekke a borive. Chtelo by to projizdet rolbou casteji, ale na to nejsou v KBS asi dostatecny finance. Snad to protahnou na zitrek.

Info ze dne 14.1.
Hank, vloženo 14.1.2017 18:35

Dlouha louka skate start v 10:30 v nechutny siberii. Vitr, snezeni, hnus. Proste podminky pro nadsence :-) Autem nahoru to bez retezu bylo hodne na hrane, ale dalo se. Vyrazel jsem k flajim po zpola zavate trati. Dle informaci KBS mela uprava zacit kolem 4 hod, takze bylo celkem prekvapko, ze jsem u obory dojel rolbu. Driv to upravovat ale asi nemelo smysl, i takhle trat mizela po par minutach pod novymi privaly snehu. Rolbu jsem predjel a cestou dolu jsem se brodil hlubocakem místy uz pokolena. Vtipny to prestalo byt, když to prestalo jet z kopce

druha rolba se obracela u flaji, tak jsem ji dal naskok vyjetim kopce od flaji po cerstve upravenem mansestru zpet k obore. Borilo se to nehorazne misty i po kotniky, hole sly decimetry pod mansestr. Proste sebetryzneni, nebo bezkarska posilovna dle uhlu pohledu

Info ze dne 14.1.
Čtyři-pět, vloženo 14.1.2017 16:18

I když se KBS snaží, dnes to na Nové louce s lyžováním nemělo moc společného. Přes noc napadlo minimálně 15cm nového, do toho fouká silný vítr, který jakoukoliv údržbu za pár desítek minut pohřbí. Na skate úplně nepoužitelné, klasika cross country s výhradami jo, kdyby se hole nebořily 20 hluboko

Info ze dne 14.1.
Soňa, vloženo 14.1.2017 10:45

Trať z Komárky na Cínovec v mlze, zavátá, hrozný vítr. Dělala jsem si stopu, ale brzy to vzdala.

Info ze dne 14.1.
fotbalik, vloženo 14.1.2017 9:12

Běžně je tam pro oba styly, přímo nahoru na Lesnou je cesta trochu užší, ale dá se bruslit, na Sluneční cestě jsou leckdy i dvě stopy na krajích a mezi nimi dostatek prostoru na bruslení. Jak je to s parkováním ale nevím, ale asi někde u sjezdovky.

(Odpověď na dotaz uživatele Hank z 13.1.: Nemate nekdo tipy a rady jak to chodi na Pyšné? Kde se parkuje, jestli je modra trasa na Lesnou protažená jen na klasiku, nebo i na skate a tak. Dik!)

Info ze dne 13.1.
Hank, vloženo 13.1.2017 15:10

Dlouha louka dnes neupraveno, jak pisou na kbstopa, trate jsou zavate. Dopoledne to ještě asi mělo smysl na klasu v turistickych stopach od lidi. (podle jednoho typka, se kterym sem hodil rec) ale odpoledne zacalo snezit a foukat a zmizly i tapoty od turistu. Chvíli jsem se brodil v hlubocaku s pak jsem to vzdal. Dneska je to tam marny. I hospoda byla zavrena. Asi se chystaji na vikend. Snad se počasí umoudri a rolba tam zaridi nejake trate

Dotaz
Dana/C, vloženo 13.1.2017 15:14

Reakce na doporučení Jardy 7.1.2017 - odpověď na dotaz Petra Š., co je šikovné pro začátečníky z Prahy: Já bych pro začátečníka klidně doporučila i Krušné hory (východ)- sněhové podmínky a upravené tratě asi jako v Jizerkách, vzdálenost při cestě autem je přijatelná a jinak spíš výhody oproti Jizerkám: míň lidí, levnější a volnější parkování - výškově v podstatě na hřebeni. Jinak Jizerky mám moc ráda a pokud je člověk odkázaný z Prahy na veřejnou dopravu, tak jsou jednoznačně nejdostupnější.

Zodpovědět
Info ze dne 12.1.
Redakce, vloženo 13.1.2017 7:47

Info o úpravě v Novém Městě bude asi nejlepší hledat na Skimapě http://skimapa.cz/oblast/krusne-hory-vychod - naposledy projiížděno ve čtvrtek. A už v sobotu, kdy jsem tam byl (viz zpráva z 7.1.2017 18:51 psaná pod mou druhou identitiou :-) působily některé okruhy v Novém Městě jako projeté rolbou vícekrát. Pro nezávodníky: závody se tam konají v sobotu i v neděli, trasa je vidět na http://www.k30.cz/ .

(Odpověď na dotaz uživatele jivi z 12.1.: Tusi nekdo jak je upraven stadion Nove Mesto, kde najdu nejake info o stavu... upraveno asi bude, o vikendo jsou zavody K15-30.)

Info ze dne 12.1.
Hank, vloženo 12.1.2017 19:53

Dnes Dlouha Louka. Upraveno flaje, vlci hora, vysoka myt a smycka propojka po silnici na hranice, ale jen kousek a zpet uzka spojka na rozcesti pod vrchem tri panu. Celkem cca 20-25 km trati. Cerstve urolbovano. Na par mistech, kde vitr odval snih rolba vyhrabla par kaminku, ale vse je dobre videt a lze objet. Na klasiku uplna parada s moznostmi napojeni na turisticky proslapnute trate směr kliny, zebracky roh, nove město. Na brusleni to bylo dost mekke, místy se borily lyze i hole (az na zem). Teplota kolem nuly a prasan vlhnul. Když to trochu slehne a udusa se rolbou a lyzarema, tak to bude super. Znamka za litr je zakoupena, rolbarum diky. Lidi jezdete na do krusek a podporujte KBS ma to tam velky potencial, když je teda zima se snehem

Info ze dne 12.1.
Alex, vloženo 12.1.2017 17:47

Dnes Dlouhá Louka jeden velký luxus. Díky skvělá práce rád jsem zaplatil parkovné 60 proti Bedřichovu za 100 vlastně zadarmo a ještě koupil známkuKBS za 500

Info ze dne 11.1.
jivi, vloženo 12.1.2017 13:37

Streda vecer s celovkama, projeto bylo, ale zapadano cerstvym snehem (max 5cm), nejlepe upraveno okoli (okruhy) biatlonareny, pocitam, ze nemci uz dnes jezdi..a upravi. mimochodem stopy na klassisch jsem nevidel, jen co jsme si vyslapali.

Info ze dne 9.1.
fotbalik, vloženo 9.1.2017 22:41

Dnes večer na Klínech na okruzích už trochu vymydlené z víkendu, přesto skvělé svezení.

Doporučujeme

Pobyty v Krušných horách - slevy až 52 %
3 dny s polopenzí za 660 Kč pro 1 osobu + další akční nabídky. Lyžařské a jarní pobyty na horách - více zde.
Lyžařské vosky na Sporticus.cz
Nejširší nabídka vosků, výbava pro servis lyží a další vybavení pro běžecké lyžování + nově prodejna v Bedřichově.

Odkazy k oblasti

Krušnohorská bílá stopa
Aktuální podmínky ve stopách propojujících 6 středisek – Lesná, Klíny, Dlouhá Louka, Bouřňák, Fojtovice, Telnice
Zapomenuté pohraničí
Popis a aktuální stav běžkařských tras v okolí Petrovic a Tisé, které jsou nově součástí Krušnohorské Bílé Stopy
Krušnohorský klub
Aktuálních podmínky na běžeckých tratích v areálu Dlouhá Louka, které Krušnohorský klub upravuje

více odkazů k oblasti

Kulturní akce - Ústecký kraj

Načítám data...
Další kulturní akce v Ústeckém kraji