Krušné hory – běžky

Krušné hory už nějakou dobu nejsou pohoří zničeným kvůli k přírodě nešetrnému průmyslu a těžbě v podhůří. Jedno z nejdelších českých pohoří ležící na severozápadě republiky na hranici s Německem nejde přejet celé na běžkách, neboť ve střední části Krušných hor mezi Božím Darem a Lesnou se nacházejí maximálně tak náhodně vyšlapané stopy od lyžařů. Ale jak západní tak východní část Krušných hor stojí lyžařsky za to – v každé najdeme několik středisek s upravenými (někde i závodními) tratěmi v okolí, navíc tato střediska jsou většinou propojena stopami i navzájem.

Oblast jsme rozdělili na následující podoblasti:

Užitečnou pomůckou je mapa aktuálně upravených tratí v západní i východní části Krušných hor na Skimapě.

Odkaz: webkamery - Krušné hory

Nejnovější aktuality ze stopy

Řazení aktualit:

Info ze dne 18.2.
Petr Jirásek, vloženo 18.2.2018 18:14

Dnes na Dlouhé modrý okruh a trasa tří pánů slušné svezení místy méně sněhu. Po obědě ještě výšlap na rozhlednu a Loučnou. Zde upraveno rolbou i se stopou všude dostatek sněhu, jedno místo kde se musí objíždět. Díky za úpravu zakoupena známka KBS

> Východní Krušné hory

Info ze dne 18.2.
Honza, vloženo 18.2.2018 17:04

Bozak, Mrtvý rybník, Jama, Bludna, Haje, Milov, Myslivny, po Jeziskovce na Bozak. Super podmínky, jen otevřené louky méně sněhu a ledovatejsi stopa, jinde pěkný sníh. Podmínky od Božího Daru po Horní Blatnou jsou o 100% lepší než od Blatné po Bublavu. Mazal jsem fialový a držel jak pribity..

> Západní Krušné hory

Info ze dne 18.2.
Simona K, vloženo 18.2.2018 16:16

Dnes projeta většina upravených tratí. Stav tratí je opravdu ŠPATNÝ. Sice včera projeto rolbou, ale ta akorát vyházela kamínky. Na velké části jsou kamínky částečně, na některých místech po celé šířce. Cesta od Flájů podél obory na mnoha místech na asfalt. Na skate nedoporučuju vůbec, nebo jen s lyžemi, na kterých vám opravdu nezáleží. Na klasiku o něco lepší, ale i tak bída. Nechápu, jak mohl Roman Fišer napsat, že "stav tratí je překvapivě a nad očekávání dobrý". Vzhledem k tomu, že to tu včera navečer byla jediná informace o stavu tratí, nebyli jsme sami, kdo na základě této zaváděcí zprávy vyrazili právě na Dlouhou louku a odjížděl dost naštvaný..

> Východní Krušné hory

Info ze dne 18.2.
Luke, vloženo 18.2.2018 15:00

Adolfov - Krásný Les směr Větrov.
Modrý 6km okruh celkem dobrý vhodný spíše na skate ale klasika šla jezdit taky.
Dál mimo okruh na cyklostezce to byl spíš cross. Místy se muselo jet po poli. Na cestě bylo málo sněhu.
Celkově vzato Ok na tu sněhovou bídu, ale nové běžky bych na to nebral :).

> Východní Krušné hory

Info ze dne 17.2.
Tomas, vloženo 25.2.2018 11:01

Povazuji za svou povinnost varovat jeste jednou (prvni zprava aktualne ze 17.2) lyzare neznale mistnich podminek, kteri jako ja na zaklade zkusenosti z jinych hor veri informacim na tomto foru. Minulou sobotu (17.2.) jsem na zaklade naprosto zavadejicich (slusne receno) informaci o snehu vzal sve lepsi lyze na Dlouhou louku a uplne si je znicil - zarezy od kaminku byly tak hluboke, ze ani velka oprava v servisu lyze nezachranila, pri dalsi jizde (uz na snehu) kusy skluznice odpadaly a lyze cele praskly, tedy, 2 roky stare lyze, pred navstevou ve vybornem stavu, lze uz jen vyhodit. Je treba cist mezi radky - upravene trate neznamena, ze je na nich snih - stopy byly certsve vyjete uplne na asfalt. Na modernich lyzich nejde jen o skrabance, muzete o ne prijit zcela. Na 15 let starych turistickych lyzich, jake jsem tam u lidi videl casto, je to mozna o necem jinem, ale to se tady nedoctete. Zpravy od mistnich podnikatelu je treba brat jako reklamy a ne jako nestranne hodnoceni stavu. Ke cti jim slouzi pouze to, ze zpravy jsou podepsane (a tedy to, ze jsou to mistni podnikatele, lze dohledat - ovsem, malokdo asi vi, ze si s tim ma dat tu praci). I tak mi to prijde od nich velmi kratkozrake, ztrati tim zakazniky, kteri by prijeli jinak za lepsich snehovych podminek nebo treba v lete nebo i na masivnich bazarovych turistickych bezkach s detmi.

> Východní Krušné hory

Info ze dne 17.2.
Pavel74, vloženo 18.2.2018 0:34

Vitiška - Cínovec. Sjízdné, žádný zázrak. Postranní cesty s obtížemi také. Občas kameny pod sněhem, natáhl jsem se proto při sjezdu z kopce.

> Východní Krušné hory

Info ze dne 17.2.
REDAKCE - Petr Horník, vloženo 17.2.2018 23:00

Info od Petra:
Dneska běžkaření kolem Flájí a na Vrch Tří Pánů. Občas vykukují kamínky, ale jinak pohoda.


FOTKY NA:
https://www.facebook.com/groups/kamzasnehem/permalink/875717582599829/

> Východní Krušné hory

Info ze dne 17.2.
Lada MK, vloženo 17.2.2018 21:15

Dnes z Dlouhé Louky na Nové Město s odbočkou na
Vsokou Mýť a zpět. Všude stopa + urolbováno. Na Vrch tří pánů místy kamínky, ale všude sjízdné - starší lyže.Na některých úsecích krásná stopa. Za daných podmínek pěkné svezení na novém sněhu. Za úpravu - děkujeme.

> Východní Krušné hory

Info ze dne 17.2.
Tomas, vloženo 17.2.2018 20:28

Dlouha louka - pres optimisticke zpravy i zde naprosty nedostatek snehu. Stopy jsou protazene, ale velmi casto uplne na asfalt, takze je z nich potreba casto vystupovat a vysledek je horsi, nez kdyby nebyly vubec, navic tedy ta zprava o 50 km upravenych okruhu je pak dost zavadejici. Odpich je vyborny, protoze pichate do asfaltu... Cesta dal k Zebrackemu rohu je jeste horsi, ostre kameny zakryte minimalni vrstvou snehu, idealni na zniceni lyzi (overeno). Od Zebrackeho rohu dale k Holzhau tez velmi malo snehu, nutno opetovne zouvat. Na bezky v zadnem pripade nedoporucuji.

> Východní Krušné hory

Info ze dne 17.2.
robert, vloženo 17.2.2018 20:04

Cinovec-Vitizka skate super, ale dal na dlouhou louku opravdu ne na ackove lyže.

> Východní Krušné hory

Info ze dne 17.2.
Honza, vloženo 17.2.2018 18:59

Rolava, Jeleni, Jeleni vrch, Chaloupky, Rolava. Nejlepší podmínky na klasiku na úseku Jeleni - Chaloupky, tam byl prasan a super stopa, zbytek tratí vlhký sníh a stopy na spoustu místech ledové, kolem Rolavy i vylezl asfalt a kaminky. Vše ale sjízdné, mazal jsem fialový vosk, chtěli to jako základ žehlit klistr..

> Západní Krušné hory

Info ze dne 17.2.
František, vloženo 17.2.2018 17:53

Rolava-Ostružník-po Kammloipe směr Johan-Henneberg-Korce-Jelení-Rolava, 28km,vynikající stopa jak na bruslení, tak na klasiku,modrý vosk,nemělo to chybu!

> Západní Krušné hory

Info ze dne 17.2.
Otakar Kohl, vloženo 17.2.2018 10:38

Včera večer skate v oblasti Cínovce, německá strana je teď lepší, kamínků oproti minulé neděli minimálně, magistrála na Vitišku ok, místy dost nerovný, v prudkým úseku jsou 2 holý místa. Celkově dobrej dojem, místy teda docela umydlený.

> Východní Krušné hory

Info ze dne 17.2.
ROMAN FIŠER, vloženo 17.2.2018 0:55

DLOUHÁ LOUKA 17.2. UPRAVENO 50 KM OKRUHŮ A MAGISTRÁLA. STAV TRATÍ PŘEKVAPIVĚ A NAD OČEKÁVÁNÍ DOBRÝ, VĚTŠINA UPRAVENÝCH TRATÍ STOPA A MANŠESTR MÍSTY JEN MANŠESTR.

> Východní Krušné hory

Info ze dne 16.2.
Aleš, vloženo 16.2.2018 20:58

Jel jsem z Adolfova přes Komárku směrem na Cínovec. Z komárky na Cínovec to po asfaltu klasikou jde. Tak 5cm ušlapaného sněhu. Na bruslení nic moc. Ve stoupání na Cínovec je podklad štěrk a tam to asi nepůjde. Směr Adolfov - Komárka je jen pro otrlé,Opět po asfaltu do Habartic ještě lze. Louky jen pro těžké masochisty.

> Východní Krušné hory

Doporučujeme

Pobyty v Krušných horách - slevy až 52 %
3 dny s polopenzí za 660 Kč pro 1 osobu + další akční nabídky. Lyžařské a jarní pobyty na horách - více zde.
Lyžařské vosky na Sporticus.cz
Nejširší nabídka vosků, výbava pro servis lyží a další vybavení pro běžecké lyžování i další sporty + prodejna v Bedřichově i v Praze.

Odkazy k oblasti

První Krušnohorská o.p.s.
Vše o běžeckých trasách v západní části Krušných hor, včetně informací o aktuálním stavu tras.
Krušnohorská bílá stopa
Aktuální podmínky ve stopách propojujících 6 středisek – Lesná, Klíny, Dlouhá Louka, Bouřňák, Fojtovice, Telnice
Krušnohorské běžkařské odkazy
Stránka se spoustou odkazů na běžkařské areály v Krušných horách na webu Honzy Tojnara