Lyžařské vosky na Sporticus.cz

Navazuje na zavedený eshop VOSKY.KAMZASNEHEM.CZ

 

Lužické hory – běžky

Lužické hory jsou nevelké pohoří, ležící zhruba na půli cesty mezi Děčínem a Libercem v severních Čechách. Malá část pohoří leží na území Německa a se nazývá Žitavské hory. Upravovaných běžkařských tras v Lužických horách mnoho nebylo, ale postupně přibývají. Výchozím bodem těch nejznámějších je Polevsko u Nového Boru. Množství upravovaných stop je ale i na německé straně mezi obcemi Waltersdorf, Jonsdorf, Oybin a Luckendorf. Ty jsou napojeny na trasy v okolí Luže, nejvyšší hory Lužických hor.

Na sněhovém zpravodajství z Lužických hor spolupracujeme s webem Lužické hory. Jeho součástí je již několik let sněhová samoobsluha, fungující na obdobném principu jako náš web. Od minulé sezóny zprávy sdílíme, díky čemuž budou moci oba weby nabídnout svým čtenářům větší množství zpráv o sněhových podmínkách.

Odkaz: webkamery - Lužické hory

Nejnovější aktuality ze stopy

Přidat zprávu
Formulář pro přidání zprávy o aktuálních podmínkách - běžky

Vaše jméno, které se zobrazí u této zprávy. Ale byli bychom radši, kdybyste se zaregistrovali a přihlásili, pak nebudete muset jméno pokaždé vyplňovat :-) Jako nepřihlášený uživatel musíte u každé zprávy vyplňovat své jméno. Když se zaregistrujete/přihlásíte, bude vloženo automaticky.

Vyberte oblast, kde jste byli na běžkách

Datum, kdy jste byli v této oblasti lyžovat. Pokud to bylo víc dní po sobě, vyberte poslední den. Zapisujte ve formátu YYYY-MM-DD (např. 2009-12-24). Zprávu více než 9 dní starou sem ani nezkoušejte psát, nepůjde to – chceme informovat o aktuálních podmínkách a ne historických :-)

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně. Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány. Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Kontrolní otázka, proti spamu.

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně.
Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány.
Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Řazení aktualit:

Info ze dne 2.2.
Hana Luž, vloženo 2.2.2017 6:51

Včera jsem zapomněla napsat, že Cvikov samozřejmě spolupracuje se Svazkem obcí Novoborsko. My spadáme pod Mařenice, kde se dozvíte jen proč to nejde, kdo to zavinil a s kým nemáte mluvit.A pak, že obec nemá dluhy a mají miliony na kontě. Cvikov nemusí mluvit. Za ně mluví činy.Přestože jsou dál, zajímá je, zda se něco dělá pro turisty v jejich okolí/ i Novoborsko , to se také snaží/.A mají radost, že jsou běžkaři i turisté spokojeni.Proto to dělají. A to jsem chtěla říci.tak díky všem, kteří fandí zimním sportům.

Info ze dne 1.2.
Hana Luž, vloženo 1.2.2017 23:35

To, že se projíždějí běž. stopy na Luži je zásluha samozřejmě pana Horáka, který vlastní skútr, ale hlavně města Cvikov, které zakoupilo stopovačku a proplácí benzín. takže s dotazem na peníze musíte na město Cvikov, kteří jsou ochotní, hodní a chtějí, aby se turistický ruch čile rozvíjel, přestože jsou od nás dál.Určitě by nějaký sponzorský dar rádi na běž. trasy dostali- ale to je můj názor, ptejte se tam.My jim děkujeme, že alespoň běžecký sport je tu umožněn velkému počtu lidí,když už nejsou vleky.Takže děkujeme městu Cvikov a panu Čeřovskému. Díky.

Info ze dne 1.2.
Hana Luž, vloženo 1.2.2017 23:28

Dnes projety všechny trasy v Horní Světlé, u Jána,Pěnk.vrch,Bouřný,Šébr.. napadlo 5 cm někde byly až metrové nafoukané závěje.

Info ze dne 1.2.
Mates, vloženo 1.2.2017 20:45

Jezdíme nejvíce pod Luž a proto se chci zeptat, jestli pan Horák dostává něajké finance na údržbu od Svazu obcí Novoborska (jako Prysk a Polevsko). Nevím, na kolik vyjde jeden výjezd, ale rád bych něco přišpěl :-)

Info ze dne 1.2.
Aleš, vloženo 1.2.2017 20:02

Dnes večer pěkné svezení kolem Malého buku,Kočárovka dobrá a Svorská silnice taky v poho,tak snad ji hned zas nevyplužej traktorem...

Info ze dne 1.2.
RiRa Cvikov, vloženo 1.2.2017 13:50

Cvikovské okruhy projeté stopařem:DDM,Veselák,benzínka,hřbitov Svor. Uválcován okruh na bruslení 1100m.Od bývalého internátu Severky směr Lindava nad Krskem,u kostela,u Říhů

Info ze dne 1.2.
Kamil a Verča, vloženo 1.2.2017 13:26

Musíme Vám sdělit - paráda. vyrazili jsme z Varnsdorfu. připadl sníh a tak jsme se báli, že se budeme brodit a nezajezdíme si. Stopa výborná, potažená čerstvě skútrem. To dříve nebývalo. Četl jsem, že to dělá nějaký pan Horák. tak děkujeme. Krásně jsme si zajezdili,stopy výborné,dojeli jsme až na parkoviště na Luž a pak zpět. Němci ještě neměli projeto a my jo, paráda - ve všední den. Moc nás to překvapilo.Teď vzpomínáme u svářa.

Info ze dne 31.1.
skutrař SkiPolevsko, vloženo 31.1.2017 18:52

Dnes uraveny všechny trasy mad Polevskem tj.3a5 km okruhy,kočarovka a okruh na skate nad vlekem kde nam stopu bohužel silný vítr opet zavira.

Info ze dne 31.1.
Hana Luž, vloženo 31.1.2017 14:54

Dnes napadlo 20 cm. Cesty v Horní Světlé všechny projety stopařem :
od chaty Luž na Šébr,pak kolem Pěnkavčího vrchu, k Jánu okolo krmelce, Kaufmanův buk - Bouřný - Šébr , Šébr k chatě Luž a pak dvakrát k Jánu.Pokud jedete od chaty Luž, stopa je až ke krmelci uprostřed, protože ten myslivec zoral, co se dalo, ani nevystoupil, ani kaštan nepřivezl, jen si chtěl projet sněhem. pak už je vše dobré.Co šlo, včera pan Horák ujezdil, ale stopy po stranách jsou hlubší.

Info ze dne 31.1.
RiRa Cvikov, vloženo 31.1.2017 12:02

Cvikovské okruhy projeté stopařem: DDM,Veselák,benzínka,hřbitov Svor

Info ze dne 30.1.
Hana, vloženo 30.1.2017 16:18

Dnes nám běžkařské stopy v Horní Světlé k Německu a Plešivci rozryl nějaký myslivec autem- takže pan Horák právě jede ujezdit ten bordel po autě skútrem,protože to je "sama jama" , žádná
stopa a pak pojede znovu a projede to stopařem.Pak budou stopy v Horní Světlé zase dobré. Tolik práce a jeden ... vše zničí.

Info ze dne 30.1.
RiRa Cvikov, vloženo 30.1.2017 15:16

Cvikovské okruhy projeté stopařem:DDM,Veselák,Benzínka,Svor hřbitov.Uválcované dva okruhy na bruslení 1000m a 800m.

Info ze dne 30.1.
Hana, vloženo 30.1.2017 12:53

Idealni je soupaz a hladka lyze :}

(Odpověď na dotaz uživatele Libor z 27.1.: Ahoj,

jedeme zítra, jak v Lužických mažete, bere to ještě vosk, nebo už to začíná být na mistr/klistr?)

Info ze dne 30.1.
Tomáš, vloženo 30.1.2017 12:03

Horní Podluží : Upraven rolbou okruh pro bruslení. Nástup vedle parkoviště u vleku.

Info ze dne 30.1.
Mates, vloženo 30.1.2017 10:35

Ještě doplním stav běžkování pod Luží. Parkoviště bylo uklizené, silnice Cvikov - Mařenice - Myslivny s vrstvou sněhu ale hodně posypaná, v dobrém stavu. Stopa vede přímo od parkoviště dvěma směry, oba vedou směr německá hřebenovka. Zde je několik možností všude tvrdá stopa, někde už byla úprava starší, ale všude to jede dobře.
2) Méně frekventované, ale dobré stopy od lidí jsou i na loukách kolem Horní Světlé a kolem Mařenic i Krompachu :-)

Doporučujeme

Pobyty v Lužických horách - slevy až 53 %
3 dny pro 2 s polopenzí za 1399 Kč + další akční nabídky. Lyžařské a jarní pobyty na horách - více zde.
Lyžařské vosky na Sporticus.cz
Nejširší nabídka vosků, výbava pro servis lyží a další vybavení pro běžecké lyžování + nově prodejna v Bedřichově.

Odkazy k oblasti

Oddíl běhu na lyžích SKI Polevsko
Info o sněhových podmínkách na stránkách oddílu, který upravuje tratě v okolí Polevska
Lužické-hory.cz - sněhová samoobsluha
Odkaz sněhová samoobsluha vede na diskusní fórum lyžařů založené na stejné myšlence, jako kamzasnehem.cz :-)
Zittauer Gebirge - sekce zima
Informace o upravovaných lyžařských tratích včetně aktuálních podmínek na německé straně Lužických hor (německy)

více odkazů k oblasti

Kulturní akce - Liberecký kraj

Načítám data...
Další kulturní akce v Libereckém kraji