Lyžařské vosky na Sporticus.cz

Navazuje na zavedený eshop VOSKY.KAMZASNEHEM.CZ

 

Okolí Suchého vrchu a Čenkovic – běžky

Oblast Bukohorské hornatiny zná skoro každý motorista jako místo s nepříjemnými serpentinami. Tato místa ale nabízí také překrásné běžkařské terény vedoucí z Mladkova směrem na Suchý vrch a Bukovou horu. Centrem oblasti je lyžařský areál Čenkovice.

Odkaz: webkamery - Orlické hory

Nejnovější aktuality ze stopy

Přidat zprávu
Formulář pro přidání zprávy o aktuálních podmínkách - běžky

Vaše jméno, které se zobrazí u této zprávy. Ale byli bychom radši, kdybyste se zaregistrovali a přihlásili, pak nebudete muset jméno pokaždé vyplňovat :-) Jako nepřihlášený uživatel musíte u každé zprávy vyplňovat své jméno. Když se zaregistrujete/přihlásíte, bude vloženo automaticky.

Vyberte oblast, kde jste byli na běžkách

Datum, kdy jste byli v této oblasti lyžovat. Pokud to bylo víc dní po sobě, vyberte poslední den. Zapisujte ve formátu YYYY-MM-DD (např. 2009-12-24). Zprávu více než 9 dní starou sem ani nezkoušejte psát, nepůjde to – chceme informovat o aktuálních podmínkách a ne historických :-)

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně. Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány. Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Kontrolní otázka, proti spamu.

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně.
Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány.
Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Řazení aktualit:

Info ze dne 13.11.
Sibyla, vloženo 15.11.2016 14:05

Od 800 m výš asi 5 cm sněhu, na běžky to moc není, vše zatím bez problémů sjízdné na kole :-)

Aktuality ze sezóny 2015/2016, popř. starších

Info ze dne 20.3.
FCB, vloženo 20.3.2016 22:14

Tak dnes odpoledne ze Sucháku (-1,5'C) nad Boříkovice OK. Nahoru na Odranec jsem musel jednou sundat - vytátý flek, dále zase stopa zničena autem. Z Odrance ke Třem Pánům akorát vytátý akorát výjezd z "Rudého náměstí" Další sundávání asi 500m před 5bratří a to asi 3x. Z Hvězdy na Sedlo též bída. No a pak okolo Bukovky po paseku nad Č. Vodou v poho, ale potom už jsem furt sundával a to až k rozcestí na Hoblovnu. Dále zase už zase OK. Takže na Bukovce doporučuju malý okruh. Celkem tedy už nic moc, i když byly úseky, kde jsem si to užíval, stopa byla umrzlá a rychlá.

Info ze dne 19.3.
Ladislav, vloženo 20.3.2016 20:08

V sobotu kolem 11, hod. trasa červenovodské sedlo a po modrém okruhu cca 8 km, 6x jsem musel sundat běžky ,místy vytáté, z nouze cnost, pro mě poslední letošní běžkování

Info ze dne 19.3.
Laďa, vloženo 20.3.2016 8:23

Začal jsem na Suchém vrchu. Nahoře dobré podmínky, pěkná umrzlá stopa místy zledovatělá. Dole kolem Hvězdy a pěti bratří už holá vytátá místa a stopa často proškráblá až na podklad. Nejlepší svezení je na okruhu U tří pánů - Odranec - Rozcestí nad boudou - Těchonínský les - U tří pánů. Jen nad Těchonínem na silnici je jen slabá vrstva ledu a ve sjezdu od Tří pánů k Těchonínu (pokud pojedete obráceným směrem) je ve spodní části vytátý sníh na stružce pro odvod vody přes celou šířku cesty.

Info ze dne 19.3.
Tomáš Jukl, vloženo 19.3.2016 17:05

Dnes rano v 8 na Bukovce cerstve urolbovano. Snih umrzly, misty malo az na kameni. Ze sedla směrem na cenkovickou stranu to slo az ke svitavsky sjezdovce,dal uz spatny. Slo to pekne i z namesticka na vrch Bukovky. I kratky kolecko nebylo spatny. Kolem 10 uz to meklo. Ale i tak celkem pekny svezeni na to kolik je snehu.

Info ze dne 17.3.
FCB, vloženo 17.3.2016 22:17

Dnes v 17hod ze Sedla na Suchák stranou na Boříkovicema. Ke Hvězdě občas vytátá stopa hlavně mimo les na sluníčku. Nad Hvězdou pak už celkem v poho. Nahořě kolem Sucháku paráda, stopa lehce umrzlá. Pak na Bukovku taky v pohodě, nejel jsem okruh okolo, ale na vrchol a zpět, občas voda ve stopě ze stromů a někde kamínky. Celkem ještě pěkné svezení.

Info ze dne 15.3.
Tomáš Jukl, vloženo 16.3.2016 11:25

V 16:30 kolem Bukovky parada. Asi polovina trate projeta rolbou, tvrdy podklad s asi 3cm noveho prasanu navrch, takze vyborny. Pak jeste ze sedla na Suchak, cely rolbovany taky s prasanem. Dala se vyborne jet jak klasika tak brusleni.

Info ze dne 15.3.
JariH, vloženo 15.3.2016 20:19

Dnes odpoledne z Červenovodského sedla směr U Pěti bratří dále pak U Tří pánu a na Suchý vrch a zpět. Sněhu dostatek i na nové lyže, po obědě bylo projeto, kolem 16h už cca 5 cm nového sněhu. Bylo to krásné běžkování!

Info ze dne 13.3.
Kamil, vloženo 13.3.2016 21:44

Dnes jen Komáří vrch (autem) - Homole a zpět. Sněhu je dost, stopa na klasiku dobrá, díky troše napadaného sněhu ne moc ledová, ale místy už docela vyšmajdaná do šířky. Na pohodlné bruslení zas vadila výška neujetého prašanu. Jelikož ale bylo všude bílo jak uprostřed zimy, byla to super projížďka.

Info ze dne 12.3.
Petr, vloženo 12.3.2016 20:06

Bylo to dneska většinou samý led, hlavně v okolí sedla, ten okruh kolem Boudy a Těchonínským lesem byl nejlepší, jinak většinou led, určitě to je na starší lyže, fungoval kliistr fialový, ikdyž to namrzalo, jinak ale dobrý.

Info ze dne 12.3.
Jirka, vloženo 12.3.2016 14:37

Dnes rano trasa sedlo, suchak, nad boudu, nad jamny a zpet na sedlo. Sedlo-suchak. Prvni pulka led,jehlici. Druha pulka od silnice super.Suchak-nad jamny obcas ve stope jehlici, potok nutno sundat lyze. Nad jamnym zpet k silnici opet nutno sundat lyze= neni snih. Silnice - sedlo led, jehlici.

Info ze dne 12.3.
Jiří, vloženo 12.3.2016 10:21

ahoj nemáte někdo aktuální info jak to vypadá dneska v okolí Suchého vrchu?děkuji ahoj

Info ze dne 6.3.
Boreček, vloženo 6.3.2016 17:18

Z Valteřic nahoru nesouvislá vrstva. Od Strážky na Červenovodské sedlo pres třebovskou sjezdovku stopa je, ale po nočním dešti ve stopě voda, popadané větvičky, apod. Zpátky druhou stranou výrazně lepší, ale žádný požitek.

Info ze dne 5.3.
Petr, vloženo 5.3.2016 20:45

Dnes v okolí Bukový hory a Suchého vrchu téměř vše projeto rolbou, převážně stále výborné podmínky.

Info ze dne 3.3.
Tomáš Jukl, vloženo 4.3.2016 11:48

Ze sedla pres Hvezdu na Suchak a zpet. Snehu dost, mokry a neurolbovany, stopa byla proslapnuta dobre (v 16hod). Urolbovano az posledni kilometr uplne nahore od Tri panu na Suchak.

Doporučujeme

Ubytování v Orlických horách
Výhodné ceny ubytování v Orlických horách, 20% sleva na skipasy u vícedenních pobytů...
Pobyty v Orlických horách - slevy až 34 %
3 noci pro dva za 999 Kč + další akční balíčky. Lyžařské a jarní pobyty na horách - více zde.

Odkazy k oblasti

Ski areál Čenkovice - běžecké tratě
Informace o stopách v oblasti Čenkovic, Suchého vrchu a Bukové hory, včetně zpráv o jejich aktuálním stavu od lyžařů
Sdružení obcí Orlicko
Provozovatel běžecké oblasti Buková hora-Suchý vrch. Mapy běžkařských tras včetně informací o aktuální úpravě.
Sportovní areál Čeňkovice - sekce běžecké tratě
Informace o stopách v oblasti Čenkovic, Suchého vrchu a Bukové hory.

Kulturní akce - Královehradecký kraj

Načítám data...
Další kulturní akce v Královehradeckém kraji