Lyžařské vosky na Sporticus.cz

Navazuje na zavedený eshop VOSKY.KAMZASNEHEM.CZ

 

Okolí Suchého vrchu a Čenkovic – běžky

Oblast Bukohorské hornatiny zná skoro každý motorista jako místo s nepříjemnými serpentinami. Tato místa ale nabízí také překrásné běžkařské terény vedoucí z Mladkova směrem na Suchý vrch a Bukovou horu. Centrem oblasti je lyžařský areál Čenkovice.

Odkaz: webkamery - Orlické hory

Nejnovější aktuality ze stopy

Přidat zprávu
Formulář pro přidání zprávy o aktuálních podmínkách - běžky

Vaše jméno, které se zobrazí u této zprávy. Ale byli bychom radši, kdybyste se zaregistrovali a přihlásili, pak nebudete muset jméno pokaždé vyplňovat :-) Jako nepřihlášený uživatel musíte u každé zprávy vyplňovat své jméno. Když se zaregistrujete/přihlásíte, bude vloženo automaticky.

Vyberte oblast, kde jste byli na běžkách

Datum, kdy jste byli v této oblasti lyžovat. Pokud to bylo víc dní po sobě, vyberte poslední den. Zapisujte ve formátu YYYY-MM-DD (např. 2009-12-24). Zprávu více než 9 dní starou sem ani nezkoušejte psát, nepůjde to – chceme informovat o aktuálních podmínkách a ne historických :-)

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně. Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány. Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Kontrolní otázka, proti spamu.

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně.
Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány.
Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Řazení aktualit:

Info ze dne 15.1.
Vítek, vloženo 15.1.2017 19:09

Trasa Česká Třebová nadr. po MTZ na rozhlednu, nic netrci, dobre, spousta tras okolo. Kolem Kozlovskeho vrchu hodne urolbovanych klikatic po loukach a polich, momentalne raj, prestoze na vrcholech neni velka vrstva (pozor pri otepleni). Po vydovadeni tam, pokrac. smer Andrlův Chlum. Trasa dobra, i lesem. Po Přívrat je orientace OK. Potom neznalí (i já) veri stopam po polich, nebot lyzarske znaceni je slabe. Musel jsem pak skrz les strme na Chlum, protoze jsem netrefil cestu zpet nahoru na hreben. ZTZ by byla jistota, ale vetsina je les, pod hrebenem jsou rozhledy, krasa, snehu dost. Z Andrlova Ch. pak na nadrazi UnO po ŽTZ, docela strme, na bezky jen misty, 2 studanky na obcersveni. Ocenuji jak se tamni spolky staraji o mista v prirode.

Info ze dne 14.1.
Touš, vloženo 14.1.2017 17:47

Super svezení na trase Andrlův chlum - Kozlov. Sněhu dost, stopa střídavě od lidí a od skútru, jen úseky na loukách zafoukané.

Dotaz
Miska, vloženo 14.1.2017 20:25

Neví někdo prosím, jaké je to od Ćervenovodského sedla směr Buková hora? Je to na skate?Díky :-)

Zodpovědět
Info ze dne 11.1.
FCB, vloženo 11.1.2017 23:50

Dneska po šichtě jenom taková protahovačka z Jablonného od Borku do Jamného ke skladováku a zpět.
Stopa strojově upravená, byla místy zavátá a jinde zase vyfoukaná a právě v těchto vyfoukaných místech bylo vidět i hlínu či trsy trávy. Stejně ale super svezení, které už pár let nepamatuju !!!
Navíc v Jablonném U borku udělal rolbař dva cca.400 m. dlouhé okruhy, kde lze "blbnout" díky veřejnému osvětlení i po setmění.
Je čas si vážit dnů, kdy je možné si nasadit či sundat běžky kousek za dveřmi domu i v polohách nad 400 m.n.m. Což v minulosti bývalo samozřejmostí.
Tož užívejme dokud nám to příroda umožní.

Info ze dne 11.1.
Jirka, vloženo 11.1.2017 21:43

Hoblovna-Bukovka-Suchy vrch-Lichkov. Hoblovna vyfoukany snih,leze kameni pak po trase ok. Od Boudy do Lichkova stopa přírodní.

Info ze dne 8.1.
Marena, vloženo 8.1.2017 20:25

Bacha při sjezdu k Výpřeži, je to tam sfoukaný a lezou docela velký šutry...

Info ze dne 8.1.
Honza, vloženo 8.1.2017 16:52

Kozlov nad Českou Třebovou stopy projetý a na skitech se dá taky po okruzích.Jen škoda, že je to hrozně úzký a nedá se v tom kloudně bruslit.Trošku měkčí a hůlky se občas boří.Někde to bylo fajn široký a tvrdý.Jen vyjimečně se objeví krtičák( asi na 2 místech).
A poprosil bych ostatní běžkaře ať si klidně zastaví, ale né v dráze kde se bruslí a i když mě vidí tak se ani neuhnou a vesele si povídají dál.Berte ohled na ostatní.Díky

Info ze dne 7.1.
sysel, vloženo 9.1.2017 9:41

turistická stopa z Cotkytle do Heřmanic, sněhu 20-30 cm, z Rýdrovic na ČV sedlo upravená stopa, místy byla zafoukaná nebo s novým sněhem, celkově velmi dobré podmínky.

Info ze dne 7.1.
Jef, vloženo 7.1.2017 17:45

Je upravena trasa Hedeč-Severomoravská chata-Šanov,stopa dobrá místy je hlína.

Info ze dne 7.1.
Marena, vloženo 7.1.2017 17:23

Kozlov nad Českou Třebovou: cca 30 cm prašanu, stopy najeté skútrem všude okolo po loukách i dál k Pekláku a nad Přívrat, dál na Andrlův chlum projeto od lidí. Na turistiku ideální, ale na to, jak idylicky zima vypadá, to má pár much - že na sfoukaných místech, kterých je naštěstí jen pár, leze tráva by až tak nevadilo, ale jinak spousta krtinců, nad Přívratem je stopa najetá po zoraném poli, tam to teda škrtá dost, v lese se taky občas objeví dost nečekaně šutry. Prostě na výlet na turisťačkách paráda, s jedničkama radši na Sucháč. Doporučuji útulnou hospůdku dole v Kozlově.
pro Martina: jo, okruh na louce je projetý i na skejt, ale dost se to boří

Info ze dne 7.1.
Martin, vloženo 7.1.2017 17:09

Prosím Vás nevíte někdo jestli na Kozlovskym kopci (Česká Třebová) mají udělanou trať pro skate?
Mockrát díky za info

Info ze dne 6.1.
FCB, vloženo 6.1.2017 23:33

Dnes dopoledne z Hoblovny do Jablonného nad Orlicí.
Včera upravené stopy byly dnes pod 10cm vrstvou nového sněhu. Mimo les dost foukalo a v těchto úsecích stopa nebyla vůbec, navíc tam byly závěje skoro po kolena.
Rolbu jsem potkal na Sucháku ve 13hod a zrovna vyjížděla. Prý jenom okolo Sucháku a Bukovky.
Sjezd do Jablonného byl boj, víceméně po kolena v závějích. Snad se počasí umoudří a dovolí údržbu stop i v nižších polohách.

Info ze dne 6.1.
sysel, vloženo 6.1.2017 9:45

web cenkovice com nefunguje. fórum je nově umístěno na http://www.orlicko.cz/bezecke-forum

Info ze dne 5.1.
Ladislav, vloženo 5.1.2017 14:28

oblast Ústí nad Orlicí,Andrlák-po hřebeni na Zacharovec, tam i zpět 10 km, nádhera, 20 cm sněhu, -5°C,slunečno, stopa projeta 4x běžkaři.

Info ze dne 4.1.
RaK, vloženo 4.1.2017 10:06

Asi 15cm noveho snehu a porad snezi

Doporučujeme

Ubytování v Orlických horách
Výhodné ceny ubytování v Orlických horách, 20% sleva na skipasy u vícedenních pobytů...
Pobyty v Orlických horách - slevy až 34 %
3 noci pro dva za 999 Kč + další akční balíčky. Lyžařské a jarní pobyty na horách - více zde.

Odkazy k oblasti

Ski areál Čenkovice - běžecké tratě
Informace o stopách v oblasti Čenkovic, Suchého vrchu a Bukové hory, včetně zpráv o jejich aktuálním stavu od lyžařů
Sdružení obcí Orlicko
Provozovatel běžecké oblasti Buková hora-Suchý vrch. Mapy běžkařských tras včetně informací o aktuální úpravě.
Sportovní areál Čeňkovice - sekce běžecké tratě
Informace o stopách v oblasti Čenkovic, Suchého vrchu a Bukové hory.

Kulturní akce - Královehradecký kraj

Načítám data...
Další kulturní akce v Královehradeckém kraji