Okolí Suchého vrchu a Čenkovic – běžky

Oblast Bukohorské hornatiny zná skoro každý motorista jako místo s nepříjemnými serpentinami. Tato místa ale nabízí také překrásné běžkařské terény vedoucí z Mladkova směrem na Suchý vrch a Bukovou horu. Centrem oblasti je lyžařský areál Čenkovice.

Odkaz: webkamery - Orlické hory

Nejnovější aktuality ze stopy

Přidat zprávu
Formulář pro přidání zprávy o aktuálních podmínkách - běžky

Vaše jméno, které se zobrazí u této zprávy. Ale byli bychom radši, kdybyste se zaregistrovali a přihlásili, pak nebudete muset jméno pokaždé vyplňovat :-) Jako nepřihlášený uživatel musíte u každé zprávy vyplňovat své jméno. Když se zaregistrujete/přihlásíte, bude vloženo automaticky.

Vyberte oblast, kde jste byli na běžkách

Datum, kdy jste byli v této oblasti lyžovat. Pokud to bylo víc dní po sobě, vyberte poslední den. Zapisujte ve formátu YYYY-MM-DD (např. 2009-12-24). Zprávu více než 9 dní starou sem ani nezkoušejte psát, nepůjde to – chceme informovat o aktuálních podmínkách a ne historických :-)

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně. Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány. Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Kontrolní otázka, proti spamu.

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně.
Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány.
Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

V této sezóně zatím nebyla k dané oblasti vložena žádná aktualita.

Aktuality ze sezóny 2016/2017, popř. starších

Info ze dne 27.2.
FCB, vloženo 28.2.2017 12:20

Včera po obědě okolo Bukovky a na Suchák. Myslím, že to bylo poslední běžkování, protože předpověď počasí už nevypadá příznivě.
Stopa ve stínu ledovatá a na slunci kaše a voda. Sice byly úseky, kde byl sníh docela pěkný, ale většinu trasy to byla bída a dokonce na mnoha místech lezou kameny.
I tak ale celkem povedená sezóna.

Info ze dne 18.2.
Dadaseg, vloženo 18.2.2017 12:43

Z Bukové hory do Štítu. Stopa místy rozmrzlá, ale jinak paráda.

Info ze dne 15.2.
Honza1307, vloženo 16.2.2017 12:47

Sníh už je spíše jarní firn, ale je ho pořád dost (50cm), těžko se maže, lepší je to na skate. Počasí nádherné, slunečno, teplo. Nějaké video jsem dal sem:

https://www.youtube.com/watch?v=eOvpbpkR_JE&index=4&list=PLv22uF0RIlL5mtEShDv79qx_t9TDTeKM6

Info ze dne 12.2.
Honza1307, vloženo 13.2.2017 11:15

Okolo Bukovky a Suchého vrchu stopa výborná, sníh starý+1cm poprašek, místy trochu ledovaté, kameny žádné. Zde je video :

https://www.youtube.com/watch?v=2iOqL3r_t2g&index=1&list=PLv22uF0RIlL5mtEShDv79qx_t9TDTeKM6

Mazal jsem jen modré+fialové skivo a drželo to.

Info ze dne 12.2.
Dusan, vloženo 12.2.2017 9:28

Od serpentiny z Výprachtic až k lesu vyfoukané, ledovaté, dál až na Suchý vrch stopa perfektní, lehce poprášená.

Info ze dne 31.1.
Vítek, vloženo 31.1.2017 19:57

Trasa Mladkov - České Petrovice: Ve stoupání po ZLZ k vrchu vleku spousta sněhu, dále okruh České P., Kašpar. chata a zpět. Krásně upravené stopy. Poté Mladkov, ZLZ na Boudu a Suchý vrch, ZLZ na ČV sedlo a Buk. horu a pak ZLZ, vlevo dolů po MLZ a vpravo 4 km po ČLZ super sjezd do Výprachtic. Stopy po celé trase upravené, úžasné. Slabá vrstva jen místy, ale nikde neprodřené, přestože krásně hřálo slunce.

Info ze dne 29.1.
fwj, vloženo 29.1.2017 21:30

Krásné svezení nad inverzními mraky, ale slunce mělo už hodně sil a našly se v terénu i místa, kde to byl trochu březen ( ve strojové zatím ne ). Ve stínu v poledne -5, na sluníčku před bufetem na Sucháku to byla opalovačka.

Info ze dne 22.1.
FCB, vloženo 22.1.2017 21:33

Včera po obědě z Jablonného na Suchák a zpět. Dole inverze, nahoře paráda. Stopa na klasiku i na skate vynikající.
Dnes opět na Suchák, ale z Mladkova. Podmínky výborné, stopa umrzlá a pěkně jela. Nahoře lehce nad nulou, takže občas ze stromů něco spadlo. Škoda, že do stopy lezou pěšáci a to i se psy. Neradi se uhýbají a ještě ničí stopu.
I tak, ale perfektní svezení, které už dlouho nebylo. Počasí vše jenom umocnilo, takže spokojenost.
Jo ještě bych chtěl poděkovat za dokonalou úpravu stop.

Info ze dne 21.1.
Touš, vloženo 21.1.2017 17:20

Na Suchém vrchu a Bukovce naprosto parádní svezení. Snad jen to slunce tomu chybělo. :-D

Info ze dne 15.1.
Vítek, vloženo 15.1.2017 19:09

Trasa Česká Třebová nadr. po MTZ na rozhlednu, nic netrci, dobre, spousta tras okolo. Kolem Kozlovskeho vrchu hodne urolbovanych klikatic po loukach a polich, momentalne raj, prestoze na vrcholech neni velka vrstva (pozor pri otepleni). Po vydovadeni tam, pokrac. smer Andrlův Chlum. Trasa dobra, i lesem. Po Přívrat je orientace OK. Potom neznalí (i já) veri stopam po polich, nebot lyzarske znaceni je slabe. Musel jsem pak skrz les strme na Chlum, protoze jsem netrefil cestu zpet nahoru na hreben. ZTZ by byla jistota, ale vetsina je les, pod hrebenem jsou rozhledy, krasa, snehu dost. Z Andrlova Ch. pak na nadrazi UnO po ŽTZ, docela strme, na bezky jen misty, 2 studanky na obcersveni. Ocenuji jak se tamni spolky staraji o mista v prirode.

Info ze dne 14.1.
Touš, vloženo 14.1.2017 17:47

Super svezení na trase Andrlův chlum - Kozlov. Sněhu dost, stopa střídavě od lidí a od skútru, jen úseky na loukách zafoukané.

Info ze dne 13.1.
Miska, vloženo 14.1.2017 20:25

Neví někdo prosím, jaké je to od Ćervenovodského sedla směr Buková hora? Je to na skate?Díky :-)

Info ze dne 11.1.
PerBejl, vloženo 20.1.2017 10:47

(Odpověď na dotaz uživatele Miska z 14.1.: Neví někdo prosím, jaké je to od Ćervenovodského sedla směr Buková hora? Je to na skate?Díky :-))

Ahoj, ted sem tam nebyl, ale pravidelně rolbují, viz odkaz zde: http://ski.ttnet.cz/ Skate se dá, ale na dost místech je urolbovaná stopa pomerně uzká, takze si semtam drbnes do stopy na klasiku. Není to dálnice jako v jizerkách, ale já tam normálně bruslím. Lepší a širší stopa jsou od tří pánů po béle značené lyžařské trase k boudě a zpět ke třen pánům. Tam jezdí i méně lidí.

Info ze dne 11.1.
FCB, vloženo 11.1.2017 23:50

Dneska po šichtě jenom taková protahovačka z Jablonného od Borku do Jamného ke skladováku a zpět.
Stopa strojově upravená, byla místy zavátá a jinde zase vyfoukaná a právě v těchto vyfoukaných místech bylo vidět i hlínu či trsy trávy. Stejně ale super svezení, které už pár let nepamatuju !!!
Navíc v Jablonném U borku udělal rolbař dva cca.400 m. dlouhé okruhy, kde lze "blbnout" díky veřejnému osvětlení i po setmění.
Je čas si vážit dnů, kdy je možné si nasadit či sundat běžky kousek za dveřmi domu i v polohách nad 400 m.n.m. Což v minulosti bývalo samozřejmostí.
Tož užívejme dokud nám to příroda umožní.

Info ze dne 11.1.
Jirka, vloženo 11.1.2017 21:43

Hoblovna-Bukovka-Suchy vrch-Lichkov. Hoblovna vyfoukany snih,leze kameni pak po trase ok. Od Boudy do Lichkova stopa přírodní.

Doporučujeme

Ubytování v Orlických horách
Výhodné ceny ubytování v Orlických horách, 20% sleva na skipasy u vícedenních pobytů...
Pobyty v Orlických horách - slevy až 34 %
3 noci pro dva za 999 Kč + další akční balíčky. Lyžařské a jarní pobyty na horách - více zde.

Odkazy k oblasti

Ski areál Čenkovice - běžecké tratě
Informace o stopách v oblasti Čenkovic, Suchého vrchu a Bukové hory, včetně zpráv o jejich aktuálním stavu od lyžařů
Sdružení obcí Orlicko
Provozovatel běžecké oblasti Buková hora-Suchý vrch. Mapy běžkařských tras včetně informací o aktuální úpravě.
Sportovní areál Čeňkovice - sekce běžecké tratě
Informace o stopách v oblasti Čenkovic, Suchého vrchu a Bukové hory.