Lyžařské vosky na Sporticus.cz

Navazuje na zavedený eshop VOSKY.KAMZASNEHEM.CZ

 

Deštné v Orlických Horách a okolí – běžky

Zajímavá běžkařská oblast v okolí Deštného v Orlických horách, kterou jsme měli pracovně označenu jako severozápad Orlických hor, vybízí k hřebenovým výletům. Hřeben Orlických hor s bonbónkem v podobě nejvyššího vrcholu Orlických hor Velké Deštné je úchvatný. V Deštném se najdou zajímavé tratě i přímo z náměstí, jsou to místa, kde se koná každoročně známý Orlický maraton. Dalším nástupním místem je Olešnice v Orlických horách, která se nachází v nejsevernější části této oblasti i celých Orlických hor. Na jihu pak při jízdě po hřebeni Orlických hor stopy navazují na další běžkařské tratě, které zde řadíme pod Říčky v Orlických horách a okolí.

Užitečnou pomůckou je mapa aktuálně upravených tratí v Orlických horách na Skimapě.

Odkaz: webkamery - Orlické hory

Nejnovější aktuality ze stopy

Přidat zprávu
Formulář pro přidání zprávy o aktuálních podmínkách - běžky

Vaše jméno, které se zobrazí u této zprávy. Ale byli bychom radši, kdybyste se zaregistrovali a přihlásili, pak nebudete muset jméno pokaždé vyplňovat :-) Jako nepřihlášený uživatel musíte u každé zprávy vyplňovat své jméno. Když se zaregistrujete/přihlásíte, bude vloženo automaticky.

Vyberte oblast, kde jste byli na běžkách

Datum, kdy jste byli v této oblasti lyžovat. Pokud to bylo víc dní po sobě, vyberte poslední den. Zapisujte ve formátu YYYY-MM-DD (např. 2009-12-24). Zprávu více než 9 dní starou sem ani nezkoušejte psát, nepůjde to – chceme informovat o aktuálních podmínkách a ne historických :-)

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně. Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány. Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Kontrolní otázka, proti spamu.

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně.
Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány.
Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Řazení aktualit:

Info ze dne 18.1.
carculka, vloženo 18.1.2017 16:49

Deštné(kostel)-Pod Sedlonovským vrchem-Polomské sedlo....Od kostela do lesa stopa zaváta,v lese stopa na klasiku,na bruslení to nebylo,čím více se člověk blížil na vršek,tím od šasu byla stopa zaváta a Sedlonovským vrchem hodně naváto,kopec za kopcem,není to už o jízdě,ale zdolávání.Jinak počasí na jedničku,nahoře pěkně mrzlo.

Info ze dne 17.1.
Míra, vloženo 18.1.2017 8:39

Včera v 15h ze šerlichu přes bunkrovku na pěticestí a z5. Tvrdší úsek od Jelenky pod Homoli, jinak měkké, ale upravené. Na Velkou deštnou samozřejmě taky šlapáci.

Info ze dne 17.1.
Aleš Sokol, vloženo 18.1.2017 6:33

Včera z Čihalky na Polomské sedlo. Měl jsem kliku na rolbu, která mě dojela, takže Čihalka OK. Na Polomským sedle mezi odbočkou na Čihalku a odbočkou do Mlýna nehorázně naváto, jak na poušti (a to bylo ráno projeto!). Cestou zpátky před Čihalkou rozšlapáno nějakým zmetkem, dupal v neporušeným manžestru!!!

Info ze dne 16.1.
Karl, vloženo 16.1.2017 14:32

Relevantní info dostaneš od sedloňovské starostky. Ale pokud to vezmu pragmaticky - není kam a není pro koho...

(Odpověď na dotaz uživatele kriso z 16.1.: Tušíte někdo, proč se neupravují tratě do Sedloňova?...)

Info ze dne 15.1.
Aleš Sokol, vloženo 15.1.2017 20:07

Z Luisina na Pěticestí a zpět, cca 10 cm prašanu na upraveným podkladu, takže spíš na klasiku.. Zadní cestou to z Pěticestí bylo lepší, než serpentinama....až to v pondělí projedou, tak to bude luxus. Snad i z Čihalky....

Info ze dne 15.1.
Jindra, vloženo 15.1.2017 13:12

Šerlich - neznačenou cestou na Velkou Deštnou - Luisino údolí - zámeček Pádolí - Deštné.Stopy zapadané čerstvým prašanem,celá trasa klasikou,pěkné svezení.

Info ze dne 14.1.
Míra, vloženo 14.1.2017 16:57

Skate ze Š. mlýna na rozcestí pod vrchmezím, zpět na bukačku a Mlýn. Luxusní svezení i v tom co připadlo. Z knížecího rozcestí na rozcestí pod vrchmezím sice cca 4 nového, trochu pomalejší, ale krásně to drželo! 100x lepší než upravená, ale rozšlapaná úterní cesta. Díky také všem rolbařům, za dneší úpravu trati.

Info ze dne 14.1.
Karl, vloženo 14.1.2017 9:20

Člověče, Albathalem nahoru jsem nešel ani nepamatuji, to je let. To fakt netuším, jestli se tam ještě někdo trmácí. Jistota bude nechat auto okolo Nároďáku a stopou to vzít na Černý kříž a Sedloňovský vrch.

(Odpověď na dotaz uživatele Honza z 13.1.: Jak se dá nyní dostat od parkoviště v Deštném na Šerlišský mlýn. Nebyl jsem tam již mnoho let. Existuje ještě nějaká vyšlápnutá stopa, nebo pouze pěšky po silnici?)

Info ze dne 14.1.
Karl, vloženo 14.1.2017 9:12

Sjezdovky jsou v tuto dobu v pohodě v Deštném i Říčkách a většinu sezón i v menších střediscích. Stopy bývají taky cajk, ale některé roky už je to bída, ačkoli vzpomínám, že jsem byl na běžkách i začátkem května :) Samozřejmě únor a první půlka března je jistota.

(Odpověď na dotaz uživatele Zb z 14.1.: Zdravím místní, chceme do Deštného v půlce března. Jak je to tam s lyžováním v takovém termínu...?)

Info ze dne 13.1.
Holasek, vloženo 13.1.2017 18:12

Nefunguje, cedule tam je, ale lidem je to jedno.
(Odpověď na dotaz uživatele Eva z 13.1.: Zdravím příznivce bílé stopy. Jsou ideální podmínky pro běžkaře. Jak je patrné z předchozích zpráv, většině vadí, že pěší kazí upravené trasy. Dříve byly na počátku upravených stop značky zákazu vstupu pro pěší (od horské služby????) a bylo to od pěších akceptováno.
Nyní to nějak nefunguje.)

Info ze dne 11.1.
Aleš Sokol, vloženo 11.1.2017 6:27

Jinak k parkování na Čihalce - z polský strany je u silnice vyhrnuto parkování asi pro 5 aut, takže se dá parkovat líp, než jen u silnice...

Info ze dne 10.1.
Míra, vloženo 11.1.2017 10:39

Včera z Čihalky na Vrchmezí, škoda tuposti lidí který tam chodí pěšky, kdybych někoho potkal, tak ho asi umlátím holí, posledně jsem viděl jít v čerstvém manžestru polskou rodinku, je jim to úplně jedno. K tomu auto od Čihalky, to člověk fakt nepochopí, pěšákům to spíš asi ani nedochází, že nám to ničí.

Info ze dne 10.1.
Bobák, vloženo 10.1.2017 20:44

Cesta od Šerlišského mlýna přes Polomské sedlo na Masaryčku krásně upravená. Dnes dělali nový manžestr. Podmínky jsou ideální :-)

Info ze dne 10.1.
Aleš Balcar, vloženo 10.1.2017 20:25

Z Čihalky pod Homoli a zpět. Zpátky přes Polomský kopec, vyhnete se tak rozšlapaný Knížecí cestě - škoda toho, jinak to nemělo chybu, upraveno všude a čerstvě, ideální podmínky!!! Čihalka best....Jinak od hospody na Čihalce k hranici zas nějakej magor v autě si asi dokazoval, že nemá malýho pindíka, ach jo. Debilové holt budou furt, s tím je třeba se smířit

Info ze dne 10.1.
Karl, vloženo 10.1.2017 20:20

Stopu rozšlapali polští vojáci, zřejmě z té základny pod Čihalkou. Včera jsem je tam večer potkal, ale ve sjezdu z Klözterplanu jsem je nestihl seřvat. Je to nepříjemné, ale ne tak hrozné jako třeba ze Schierlichpassu na Großkoppe. Včera i dnes ale svezení bezva, ačkoliv dnes večer už byla fest kaltna...

Doporučujeme

Ubytování v Orlických horách
Výhodné ceny ubytování v Orlických horách, 20% sleva na skipasy u vícedenních pobytů...
Pobyty v Orlických horách - slevy až 34 %
3 noci pro dva za 999 Kč + další akční balíčky. Lyžařské a jarní pobyty na horách - více zde.

Odkazy k oblasti

Mapa upravených tratí v okolí Deštného
Mapa běžeckých tratí v okolí Deštného včetně údajů o posledních úpravách na webu Turistického informačního centra v Deštném
Sportovní areál Deštné v Orlických horách
V sekci běžecké tratě podrobné informace o trasách v okolí Deštného

Kulturní akce - Královehradecký kraj

Načítám data...
Další kulturní akce v Královehradeckém kraji