Deštné v Orlických Horách a okolí – běžky

Zajímavá běžkařská oblast v okolí Deštného v Orlických horách, kterou jsme měli pracovně označenu jako severozápad Orlických hor, vybízí k hřebenovým výletům. Hřeben Orlických hor s bonbónkem v podobě nejvyššího vrcholu Orlických hor Velké Deštné je úchvatný. V Deštném se najdou zajímavé tratě i přímo z náměstí, jsou to místa, kde se koná každoročně známý Orlický maraton. Dalším nástupním místem je Olešnice v Orlických horách, která se nachází v nejsevernější části této oblasti i celých Orlických hor. Na jihu pak při jízdě po hřebeni Orlických hor stopy navazují na další běžkařské tratě, které zde řadíme pod Říčky v Orlických horách a okolí.

Užitečnou pomůckou je mapa aktuálně upravených tratí v Orlických horách na Skimapě.

Odkaz: webkamery - Orlické hory

Nejnovější aktuality ze stopy

Řazení aktualit:

Info ze dne 11.4.
Jakub, vloženo 11.4.2018 21:21

Děkuji, také......Hradec Králové

Info ze dne 10.4.
V.U. Pardubice, vloženo 10.4.2018 8:29

Děkujeme všem kdo se podílí na úpravě běžeckých tratí.Letošní sezona byla opravdu skvělá.Děkujeme
.Také díky patří těm, kdo nás ovšem informovali.Jmenovitě pan Prouza a pan Dufek Díky V.U.Pardubice.

Info ze dne 8.4.
Karl, vloženo 8.4.2018 7:57

Jindro, díky za zprávu. Měl jsem ještě chuť to zkusit, ale už by to bylo trápení a obava o lyže.
I tak to byla bezvadná sezona a děkuji všem přispěvovatelům za aktuální postřehy a taky všem, kteří se podíleli na úpravě stop za skvěle odvedenou práci! A v prosinci (nebo ještě lépe už v listopadu) Skol!

Info ze dne 8.4.
Jindra, vloženo 8.4.2018 7:11

Dnes brzy ráno z Šerlichu pravou stranou na Velkou Deštnou(sněhu dost, místy tráva) a levou stranou zpět(sněhu méně,často asfalt).Určitě naposled a určitě nedoporučuji,Na běžky už to moc není.

Dotaz
Vit Kolar, vloženo 6.4.2018 10:22

Je to jeste na hrebeni pouzitelne? Diky za odpoved

Zodpovědět
Info ze dne 3.4.
Jakub, vloženo 3.4.2018 20:49

Pořád krásné svezení.....Šerlišský mlýn - velká Deštná a zpět....

Info ze dne 2.4.
Karl, vloženo 3.4.2018 13:44

Také jsem neodolal a o Velikonočním dopoledni vyrazil ze Šerlichu na Pěticestí a zpět. Od šerlišského pasu je to dost špinavé od jehličí, ale s nastoupanými metry špína ve stopě brzy mizí. Překvapilo mě bezvadné svezení, dosud bez přenášení. Celkem málo lidí, což bylo fajn. Jediným negativem zůstali pěšáci z předešlých dní a zvlášť nějaký idiot, kterému se to v měkkém sněhu bořilo, tak vyrazil od Homole až na Pěticestí ve stopě pro klasiku a celou ji zničil. (ani neví jaké měl štěstí, že jsem tudy nejel o den dříve...)

Info ze dne 2.4.
Jindra, vloženo 2.4.2018 19:53

Dnes z Šerlichu,polskou stranou na Vrchmezí,na Polomském kopci odbočka po Hřivnáčově cestě až na Ostružník(málo sněhu hodně jehličí),zpět na Polomský kopec a bunkrovkou dolů až na konec lesa k Deštnému(nedoporučuji - místy dost jehličí a zase někdo zkoušel kam až dojede autem - takže čtyři koleje).Kde není jehličí - paráda i na bruslení.Nahoře sněhu dost.Děkuji za čtvrteční úpravu - stále dobrá.

Info ze dne 31.3.
Petr, vloženo 1.4.2018 11:18

O kamínky si je neodřeš, ale jehličí a špína občas je, pár míst led a asfalt, ale minimálně, myslím že ano.

(Odpověď na dotaz uživatele Dan z 1.4.: Ahoj, je na hrebenu jeste dostatek snehu na nove lyze? Diky)

Info ze dne 31.3.
Petr, vloženo 31.3.2018 20:24

Tak na to jak hlásili špatné počasí tak to bylo nakonec dobré i s pěknýma panorámatama ale bez slunce, pršelo až od 16 hod a asi to bude na celou noc. Takže ze Šerlichu přes Velkou Deštnou k Homoli dobrý, ze začátku špína ve stopě, dále na Pěticestí zleva dobré, zpět k Homoli klasicky to bylo více špinavé v lese a místy odtáté místa, odpoledne měkké, obě občerstvení fungovali. V zhledem k oteplení příští víkend nevím nevím.

Info ze dne 30.3.
1laca.tr, vloženo 30.3.2018 15:49

Dnes ve 13 hod. Šerlišský mlýn ,Polomské sedlo, Masarykova chata pěkné svezení na skate.Kam se dostane sluníčko byla trasa měkká jinak pěkné svezení.Teploměr na Masaryčce ukazoval + 6 stupňů.

Dotaz
Petr, vloženo 30.3.2018 19:40

Skol, a co se maže ? klistr? děkuji

Zodpovědět
Info ze dne 29.3.
Smrček, vloženo 29.3.2018 22:14

Dneska kolem poledne super. Od Masaryčky přes Vrchmezí a dolu na Šerlišsky mlyn dnes rano upravena stopa (jen u odbočky na pramen Bele asi deset metru nesjízdných). Na hřebenu přimrzlo, niž už to bylo měkči. O víkendu budou určite ještě dobre podmínky.
(Odpověď na dotaz uživatele Milcek z 29.3.: Čau, jak to dnes vypadá, půjde to ještě přez víkend?
Díky za info...)

Info ze dne 28.3.
Aleš Sokol, vloženo 29.3.2018 6:14

Bylo to mokrý, měkký a oproti víkendu pomalý, ale pořád dobrý podmínky. Bez ohledu na výjezd rolby to ještě o víkendu půjde. Zatím pouze v jednom místě náznak asfaltu, ale jinak bílo. Super sezona

Info ze dne 28.3.
JančaK, vloženo 28.3.2018 20:39

Nevím, jak pojedou rolby, ale dnes v podvečer bylo nachumelíno, v 18h sněžilo, trať měkká, ale zachovalá (stopa na klasiku stále držela). Sněhu stále dost. Šerlich sedlo-Velká Deštná
(Odpověď na dotaz uživatele eva z 28.3.: Dobrý den.Nevíte někdo jak pojedou rolby na velikonoce,povelikonocích jestli bude ještě ůprava tratí zDeštného.Děkuji. Eva)

Doporučujeme

Ubytování v Orlických horách
Výhodné ceny ubytování v Orlických horách, 20% sleva na skipasy u vícedenních pobytů...
Pobyty v Orlických horách - slevy až 34 %
3 noci pro dva za 999 Kč + další akční balíčky. Lyžařské a jarní pobyty na horách - více zde.

Odkazy k oblasti

Mapa upravených tratí v okolí Deštného
Mapa běžeckých tratí v okolí Deštného včetně údajů o posledních úpravách na webu Turistického informačního centra v Deštném
Sportovní areál Deštné v Orlických horách
V sekci běžecké tratě podrobné informace o trasách v okolí Deštného