Lyžařské vosky na Sporticus.cz

Navazuje na zavedený eshop VOSKY.KAMZASNEHEM.CZ

 

Deštné v Orlických Horách a okolí – běžky

Zajímavá běžkařská oblast v okolí Deštného v Orlických horách, kterou jsme měli pracovně označenu jako severozápad Orlických hor, vybízí k hřebenovým výletům. Hřeben Orlických hor s bonbónkem v podobě nejvyššího vrcholu Orlických hor Velké Deštné je úchvatný. V Deštném se najdou zajímavé tratě i přímo z náměstí, jsou to místa, kde se koná každoročně známý Orlický maraton. Dalším nástupním místem je Olešnice v Orlických horách, která se nachází v nejsevernější části této oblasti i celých Orlických hor. Na jihu pak při jízdě po hřebeni Orlických hor stopy navazují na další běžkařské tratě, které zde řadíme pod Říčky v Orlických horách a okolí.

Užitečnou pomůckou je mapa aktuálně upravených tratí v Orlických horách na Skimapě.

Odkaz: webkamery - Orlické hory

Nejnovější aktuality ze stopy

Přidat zprávu
Formulář pro přidání zprávy o aktuálních podmínkách - běžky

Vaše jméno, které se zobrazí u této zprávy. Ale byli bychom radši, kdybyste se zaregistrovali a přihlásili, pak nebudete muset jméno pokaždé vyplňovat :-) Jako nepřihlášený uživatel musíte u každé zprávy vyplňovat své jméno. Když se zaregistrujete/přihlásíte, bude vloženo automaticky.

Vyberte oblast, kde jste byli na běžkách

Datum, kdy jste byli v této oblasti lyžovat. Pokud to bylo víc dní po sobě, vyberte poslední den. Zapisujte ve formátu YYYY-MM-DD (např. 2009-12-24). Zprávu více než 9 dní starou sem ani nezkoušejte psát, nepůjde to – chceme informovat o aktuálních podmínkách a ne historických :-)

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně. Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány. Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Kontrolní otázka, proti spamu.

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně.
Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány.
Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Řazení aktualit:

Info ze dne 2.12.
Petr, vloženo 2.12.2016 14:30

Dnes již upravuje stopu rolba z Deštného a do soboty bude upravena stopa z Panského pole na Homoli :-)

Info ze dne 13.11.
Ondras, vloženo 15.11.2016 8:55

Mezi Šerlichem a sedlem Pod Homolí o víkendu moc hezký první lyžování. Slušná "přírodní" stopa na klasiku. Na skate podle mě slabší, měkký, ale šlo to taky, mezi Šerlichem a Velkou Deštnou byla cesta ujetá. Cca 10cm sněhu.

Aktuality ze sezóny 2015/2016, popř. starších

Info ze dne 31.3.
Jirka, vloženo 31.3.2016 23:20

Šerlich-V.Deštná(po přední straně)-Jelenka-přes Korunu-pod Homolí a zpět po magistrále.Zatím sněhu dost ,pouze na V.Deštné začíná na několika místech prosvítat asfalt.Je ale velice těžký a pomalý.Zítra možmá upraví Říčáci.

Info ze dne 31.3.
Jakub, vloženo 31.3.2016 22:13

Dnes: Luisino udoli - Velka Destna - Masarykova chata a zpet k Homoli. Paradni snehove podminky.

Info ze dne 30.3.
františek, vloženo 31.3.2016 7:40

Šerlich sedlo-rozc.Velká Deštná pravou cestou (upraveno pro klasiku i skate),pod jelenkou,pod homolí a zpět, z rozcestí pod Deštnou na Šerlich sedlo pravou stranou.Ve stínu to jelo jinak pomalé ale počasí luxusní,jasno,větřík...Nebýt pěších kterých jsem potkal mraky stopy luxusně upravené cca 20-40cm.....

Info ze dne 30.3.
Kamil, vloženo 30.3.2016 10:37

Odpověď Petrovi - ochrana upravených stop v Jizerkách není zajištěna nijak - na hlavních trasách magistrály ale pěší prakticky nepotkáš, je tam taková frekvence, že by se z neustálého uskakování asi zbláznili - spíše se tam začínají objevovat pejskaři na běžkách - a takový provázek mezi hloupým pejskem a často arogantním páničkem, to je ve sjezdu zážitek...no ale to máme navrch k pěšákům v Orlických také...

Info ze dne 30.3.
Aleš Sokol, vloženo 30.3.2016 9:53

Kluci, všichni máte pravdu - cedule a domlouvání, i to, že je to marný, je to marný, je to marný. Těžko to někomu vysvětlovat, když v životě nebruslil...Škoda se rozčilovat - jinak sněžnice mi nevaděj, je to daleko menší zlo a spíš ho kvituju. Řešením by bylo na Velký Deštný je posílat vrchem od parkoviště a protahovat to pro běžkaře přední stranou od (příjezd k bufíku zezadu) - zadní turistickou nechat pěšákům (ale bez úpravy by tam asi nechodili, takže jednou za uherák jim to taky projet).

Info ze dne 30.3.
Míra, vloženo 30.3.2016 9:01

Jak píše Zdeněk, pěší by tam ve většině případů nešli, pokud by to nebylo protažené. Letos jsem potkal partu ženských kousek před Sedloňovským vrchem. Když jsem jim poděkoval, že mi krásně uhnuli na kraj a proč tam nejdou pořád, že ničí stopu, řekly mi, že se tam nedá jít a že ve stopě (na klasiku) přeci nejdou. Bohužel tohle neřešíme jenom u nás.
http://olomouc.idnes.cz/chodci-nici-bile-stopy-v-jesenikach-du0-/olomouc-zpravy.aspx?c=A130118_1878570_olomouc-zpravy_kol
Cedule a domluva je maximum co můžeme udělat.

Info ze dne 29.3.
Jindra, vloženo 30.3.2016 4:48

Děkuji všem rolbařům z Orlických hor za to,co pro nás děláte.Bez Vás by jsme si stopu šlapali sami a o bruslení by se nám mohlo leda zdát.
Nejvíce pěšáků chodí samozřejmě na Velkou Deštnou a na rozhlednu na Anenský vrch.Možná by stálo za to,vyhradit pěším na těchto trasách část cesty,pokud by to bylo technicky možné.Setkal jsem se s tím na Šumavě cestou na Bučinu,kam chodí spousta pěších na alpskou vyhlídku.Ještě jednou díky za úpravu.

Info ze dne 29.3.
Jirka, vloženo 29.3.2016 20:37

CHlapci važte si svého duševního zdraví,nezatahujte sem ty keci jako v Jizerkách a spolu s klasikem si opakujte ,,je to marný, je to marný, je to marný.

Info ze dne 29.3.
Zdenek, vloženo 29.3.2016 19:53

Míro to je dobrý nápad, aby se nekdo nemohl vymlouvat ze si cedule nevšiml. Jak je psáno na Jizerce, sice se upravuje na turist. trasách - jak občas pěšáci argumentují- , ale kdyby to rolba nenajela, tak se tam nevydají, jelikož by se brodily v hlubokém sněhu...

Info ze dne 29.3.
Míra, vloženo 29.3.2016 16:05

Aleši:-D No teď je to asi jediný, kdy chápu, že tam už pěší chodí, protože je tam zákaz vstupu pouze v zimním období. Jsem pro příští rok vyrobit na vlastní náklady cedule s výraznou značkou zákazu vstupu v botech, sněžnicích a to v několika jazycích.

Info ze dne 29.3.
Aleš Sokol, vloženo 29.3.2016 7:56

Protože to rozdupou zkurvený pěšáci, co se jdou kouknout na západ Slunce na Velkou Deštnou. Všechny vždycky zjebu (všichni maj milion výmluv), bez osvěty a pokut to nepůjde....

Info ze dne 28.3.
františek, vloženo 31.3.2016 8:50

Fajn, že se letos začala upravovat druhá trasa na Velkou Deštnou,pěkné výhledy zas něco jiného,škoda, že není upravovaná nejhezčí běžecká trasa na jelenku a homoli-přímo,byla by to nej trasa v orlických horách, zatím je pouze vyšlapána od lidí-je vidět že se tam chodí často...přitom pro rolbu cesta ideální,z mezivrší na pěticestí vrchem by to asi taky upravit šlo,letos nebylo upraveno na lovecký zámeček- dole bývalo méně sněhu tak snad kvůli tomu a z čihalky bylo upraveno jednou,úprava stojí hodně peněz, v jizerkách mají DMS což je asi lepší řešení- tady pouze běžkolepky k dostání ve srubu HS pod Deštnou,obecích úřadech nebo některých hotelích.Peníze z dotací a od kraje jsou v Orlických asi také...lepší by možná bylo než dělat dvojstopu jet zpět rolbou druhou trasou,je to škoda to nej z orlických upravováno není.....

Info ze dne 28.3.
františek, vloženo 31.3.2016 7:41

omlouvám se dotaz nikoli,info.....

Doporučujeme

Ubytování v Orlických horách
Výhodné ceny ubytování v Orlických horách, 20% sleva na skipasy u vícedenních pobytů...
Pobyty v Orlických horách - slevy až 34 %
3 noci pro dva za 999 Kč + další akční balíčky. Lyžařské a jarní pobyty na horách - více zde.

Odkazy k oblasti

Mapa upravených tratí v okolí Deštného
Mapa běžeckých tratí v okolí Deštného včetně údajů o posledních úpravách na webu Turistického informačního centra v Deštném
Sportovní areál Deštné v Orlických horách
V sekci běžecké tratě podrobné informace o trasách v okolí Deštného

Kulturní akce - Královehradecký kraj

Načítám data...
Další kulturní akce v Královehradeckém kraji