Lyžařské vosky na Sporticus.cz

Navazuje na zavedený eshop VOSKY.KAMZASNEHEM.CZ

 

Deštné v Orlických Horách a okolí – běžky

Zajímavá běžkařská oblast v okolí Deštného v Orlických horách, kterou jsme měli pracovně označenu jako severozápad Orlických hor, vybízí k hřebenovým výletům. Hřeben Orlických hor s bonbónkem v podobě nejvyššího vrcholu Orlických hor Velké Deštné je úchvatný. V Deštném se najdou zajímavé tratě i přímo z náměstí, jsou to místa, kde se koná každoročně známý Orlický maraton. Dalším nástupním místem je Olešnice v Orlických horách, která se nachází v nejsevernější části této oblasti i celých Orlických hor. Na jihu pak při jízdě po hřebeni Orlických hor stopy navazují na další běžkařské tratě, které zde řadíme pod Říčky v Orlických horách a okolí.

Užitečnou pomůckou je mapa aktuálně upravených tratí v Orlických horách na Skimapě.

Odkaz: webkamery - Orlické hory

Nejnovější aktuality ze stopy

Přidat zprávu
Formulář pro přidání zprávy o aktuálních podmínkách - běžky

Vaše jméno, které se zobrazí u této zprávy. Ale byli bychom radši, kdybyste se zaregistrovali a přihlásili, pak nebudete muset jméno pokaždé vyplňovat :-) Jako nepřihlášený uživatel musíte u každé zprávy vyplňovat své jméno. Když se zaregistrujete/přihlásíte, bude vloženo automaticky.

Vyberte oblast, kde jste byli na běžkách

Datum, kdy jste byli v této oblasti lyžovat. Pokud to bylo víc dní po sobě, vyberte poslední den. Zapisujte ve formátu YYYY-MM-DD (např. 2009-12-24). Zprávu více než 9 dní starou sem ani nezkoušejte psát, nepůjde to – chceme informovat o aktuálních podmínkách a ne historických :-)

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně. Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány. Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Kontrolní otázka, proti spamu.

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně.
Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány.
Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Řazení aktualit:

Info ze dne 26.3.
Sněhurka, vloženo 26.3.2017 13:37

Jeli jsme z parkoviště pod Šerlichem na Velkou Deštnou a stopa docela jde. Místy už je vidět štěrk. Sníh je uklouzaný a bohužel už tak špatnou stopu ničí ještě pěšáci :-( Stánek na Velké Deštné stále otevřený. Takže super výlet.

Info ze dne 25.3.
Franta, vloženo 26.3.2017 15:27

Šerlich sedlo-Velká Deštná jižní stranou a zpět severní,štěrk je vidět jen na několika málo místech,někde se musí objet ale jinak na klasiku ještě perfektní svezení,nebýt pěšáků úprava by byla luxusní,místy stopu kazí také jehličí,jižní stranou se ani vytátá místa neobjevují,sníh v průměru 25cm,vzhledem k vysokým teplotám v příštím týdnu 17/21C zřejmě poslední úprava která proběhla v pátek:-(

Info ze dne 25.3.
CHB, vloženo 26.3.2017 8:43

V pátek projely rolby celou hřebenovou trasu jak z Říček, tak z Deštného. Ale tím, jak sníh přes den taje, není úprava za pár hodin znát. Ráno, když je sníh zmrzlý to na bruslení nejde, ale stopa na klasiku je dobrá. Bruslit jde až cca po 10. hodině, kdy sníh na sluníčku změkne. Je jaro, trasy by se musely upravovat každý den v noci nebo brzy nad ránem, aby se alespoň dopoledne dalo solidně bruslit na rychlém sněhu.

Info ze dne 25.3.
šmudla, vloženo 25.3.2017 23:19

Přitom podle mapy měla většinu trasy rolba projet v pátek kolem poledního. Zvláštní

Info ze dne 25.3.
Marie, vloženo 25.3.2017 19:54

Deštné, Jelenka, Pěticestí a zpět. Sníh sice mokřejší, neupraveno, stopa na klasiku od běžkařů, ale na toto období nádhera, jelo to, sluníčko mrkalo z modré oblohy a bylo teplo, co víc si může běžkař přát. Díky Orličky.

Info ze dne 21.3.
ssissik1, vloženo 21.3.2017 20:52

Mam informaci,ze ne. Pry az v patek,jestli se neco nezmenilo. Psal mi to vcera pan Prouza.

Info ze dne 20.3.
Eva, vloženo 22.3.2017 7:43

Diky za zprávu o robě z Deštného.Eva

Info ze dne 19.3.
Eva, vloženo 20.3.2017 15:01

Prosím neví někdo jestli v úterý vyjede na úoravu tratí rolba z Deštnéno? Díky za zprávu

Info ze dne 19.3.
Aleš Sokol, vloženo 19.3.2017 21:54

Díky Karlovi za odkaz na stránky....

Info ze dne 19.3.
Pavel, vloženo 19.3.2017 16:23

Luisino údolí, Pod Jelenkou, Pěticestí severní cestou, ráno zmrzlé, někde nesjízdné z důvodů neupravených cest, poprvé jsem nesl běžky místo sjezdu. Jinak pohoda, perfektní viditelnost i Praděd vykukoval. Po změknutí v poledne už to bylo docela dobré. Sněhu zatím stále dost.

Info ze dne 19.3.
Jindra, vloženo 19.3.2017 16:22

Dnes Šerlich - Vrchmezí - Sedloňovský kopec a bunkrovkou dolů do Deštného.Dalo se sjet až do poslední zatáčky pod lesem.Místy jehličí,místy jen ledový podklad ,ale jinak dobrý.

Info ze dne 19.3.
Karl, vloženo 19.3.2017 16:05

@ Aleš Sokol: Peter ti už asi letos neodpoví, on do běžek zas tolik není, přispíval sem z titulu pověření jako olešnický zastupitel a pro rolbu z Čihalky už sezona dávno skončila...
Ale náhodou jsem narazil na tento článek, třeba se ti bude hodit: http://auto.idnes.cz/ctyrkolka-rolba-snih-0r6-/motorky.aspx?c=A170217_152325_motorky_taj

Info ze dne 18.3.
Karl, vloženo 19.3.2017 15:56

Tak v sobotu to byl opravdu mazec, vyrazil jsem až před 12. hodinou, kdy se pomalu na hřebenech měnil sníh v déšť, k tomu slušný vítr a stala se z toho čtyřhodinová ledová koupel :) Nebyl jsem však jediný blázen mezi Šerlichem a Pěticestím, cestou tam a zpět jsem napočítal asi 15 podobných promrzlých hastrmanů :) A jak psal Martin Sajal navíc to vůbec nejelo, po dešti se to krásně bořilo, ale byl to adrenalin jak má být :)

Info ze dne 18.3.
Martin Sajal, vloženo 18.3.2017 17:08

V noci a ráno nasněžilo tolik, že se stopy z páteční úpravy staly nenávratnou minulostí - někde sice šlo tušit, kudy vedly, ale bylo úplně jedno, kde si je lyžaři znovu vyjeli. Okolo 11h začalo střídavě pršet a sněžit a tak od 14h už jen pršelo i v nejvyšších polohách. Sníh je mokrý, těžký a neskutečně pomalý, ale bylo ho všude dost. Trasa Šerlich - Jelenka - Pěticestí, ale podobné to bude všude.

Stopy vyjeté od lyžařů jsou celkem slušné. O bruslařích jsem ráno chtěl napsat, že neměli problém, i když to musela být makačka, ale jak do toho začalo pršet, už si bruslení na některých místech (kde projelo málo lidí, jako třeba na východní cestě mezi Pěticestím a Homolí) nedovedu moc představit. Mezi Velkou Deštnou a Šerlichem trochu rozdupáno od pěších, ale stopám se vyhli.

(Odpověď na dotaz uživatele Marie z 18.3.: Prosím, nebyl jste někdo dnes 18.3.2017 - Deštné, Jelenka, Pěticestí. Pokud ano, jak to tam vypadá, sněžilo dnes či pršelo? A, jak vypadá stopa? Dík)

Info ze dne 17.3.
Aleš Sokol, vloženo 17.3.2017 21:48

Prosím Petera nebo nějakýho rolbaře odborníka o radu. Chci dokopat starostu města, aby upravoval kolem města. Co je k tomu potřeba? Město má čtyřkolku, lze jen dokoupit pásy a nějakej vlek s kolejničkou?? Skútr by asi nekoupili. Díky za info a inspiraci, případně odkazy na nějaký stránky....

Doporučujeme

Ubytování v Orlických horách
Výhodné ceny ubytování v Orlických horách, 20% sleva na skipasy u vícedenních pobytů...
Pobyty v Orlických horách - slevy až 34 %
3 noci pro dva za 999 Kč + další akční balíčky. Lyžařské a jarní pobyty na horách - více zde.

Odkazy k oblasti

Mapa upravených tratí v okolí Deštného
Mapa běžeckých tratí v okolí Deštného včetně údajů o posledních úpravách na webu Turistického informačního centra v Deštném
Sportovní areál Deštné v Orlických horách
V sekci běžecké tratě podrobné informace o trasách v okolí Deštného

Kulturní akce - Královehradecký kraj

Načítám data...
Další kulturní akce v Královehradeckém kraji