Lyžařské vosky na Sporticus.cz

Navazuje na zavedený eshop VOSKY.KAMZASNEHEM.CZ

 

Deštné v Orlických Horách a okolí – běžky

Zajímavá běžkařská oblast v okolí Deštného v Orlických horách, kterou jsme měli pracovně označenu jako severozápad Orlických hor, vybízí k hřebenovým výletům. Hřeben Orlických hor s bonbónkem v podobě nejvyššího vrcholu Orlických hor Velké Deštné je úchvatný. V Deštném se najdou zajímavé tratě i přímo z náměstí, jsou to místa, kde se koná každoročně známý Orlický maraton. Dalším nástupním místem je Olešnice v Orlických horách, která se nachází v nejsevernější části této oblasti i celých Orlických hor. Na jihu pak při jízdě po hřebeni Orlických hor stopy navazují na další běžkařské tratě, které zde řadíme pod Říčky v Orlických horách a okolí.

Užitečnou pomůckou je mapa aktuálně upravených tratí v Orlických horách na Skimapě.

Odkaz: webkamery - Orlické hory

Nejnovější aktuality ze stopy

Přidat zprávu
Formulář pro přidání zprávy o aktuálních podmínkách - běžky

Vaše jméno, které se zobrazí u této zprávy. Ale byli bychom radši, kdybyste se zaregistrovali a přihlásili, pak nebudete muset jméno pokaždé vyplňovat :-) Jako nepřihlášený uživatel musíte u každé zprávy vyplňovat své jméno. Když se zaregistrujete/přihlásíte, bude vloženo automaticky.

Vyberte oblast, kde jste byli na běžkách

Datum, kdy jste byli v této oblasti lyžovat. Pokud to bylo víc dní po sobě, vyberte poslední den. Zapisujte ve formátu YYYY-MM-DD (např. 2009-12-24). Zprávu více než 9 dní starou sem ani nezkoušejte psát, nepůjde to – chceme informovat o aktuálních podmínkách a ne historických :-)

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně. Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány. Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Kontrolní otázka, proti spamu.

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně.
Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány.
Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Řazení aktualit:

Info ze dne 22.2.
Aleš Sokol, vloženo 23.2.2017 6:42

Z Luisina na Pěticestí a zpět. Na klasiku zapomeňte, i skate nebyl nic moc, ale ještě to na tu bídu šlo. Cestou z Luisina na hřeben v lese dost jehličí, celkově zatím celkem tvrdý, i když mokrý. Pokud to zmrzne a ničím se nepřikryje, bude to hrůza. Cestou zpět v dešti i na hřebenu....

Info ze dne 20.2.
Eva, vloženo 20.2.2017 20:18

děkujeme p.Peterovi za zprávu o běžeckých tratí zČihalky.Eva

Info ze dne 20.2.
Peter, vloženo 20.2.2017 16:46

Dobrý den.
Chtěl bych Vás informovat o tom,že zítra (21.2. úterý),běžecká stopa - trasa -Čihalka k Sedloňovskýmu vrchu a Ruské údolí nebude upravována.
Děkujeme za pochopení.

Info ze dne 19.2.
Ziriath, vloženo 21.2.2017 12:07

Na Šerlichu se nedalo zaparkovat, tak jsme to obrátili na Šerlišský mlýn. Odtud celou cestu do kopce na Šerlich, se šupinama to ani nepodkluzovalo. Pak přes Velkou Deštnou pod Homoli a zpět. Klasická stopa byla poněkud rozježděná a u vnějších okrajů to ujíždělo do strany, bruslařský pruh byl zřejmě v lepším stavu. Sjezdy docela bezpečné. Od Šerlichu potom na Polomský kopec,Vrchmezí a zpět k Šerlišskému mlýnu. Zde již bylo znatelně méně lidí. Sníh dost uježděný a tvrdý, s popraškem na povrchu.

Info ze dne 19.2.
Novák, vloženo 20.2.2017 18:33

POLSKO:Spalona 800m.n.m-Jagodna 977m.n.m-Spalona(okruh cca 14km),velmi široké bezvadně upravené trasy pro obojí styl,pěkný výhled do polska,sněhu by mohlo být více cca 20-40cm,sem tam nějaký malý kamínek,větvička....
U parkoviště které je zdarma je dobrá restaurace-chata jagodna,sice dražší ale vynikájící jídlo k nesnězení.

Info ze dne 19.2.
Aleš Sokol, vloženo 20.2.2017 6:57

Z Čihalky na Polomské sedlo....nahoře paráda, dole trošku horší sníh

Info ze dne 19.2.
Marie, vloženo 19.2.2017 20:33

Deštné-Luisino Údolí-Jelenka-Pěticestí a zpět - pohádka, nádherné podmínky, krásně svezení. Dík za úpravu tratí, dokonce je i čerstvý poprašek nového sněhu.

Info ze dne 18.2.
ladik, vloženo 20.2.2017 8:45

Deštné-Číhalka pěkné svezení ráno 8.45 málo lidí lehké chumelení cestou zpět sníh měknul a na loukách u Nároďáku vodová stopa.

Info ze dne 13.2.
Míra, vloženo 14.2.2017 7:34

V pondělí skate - kolečko na okruhu, pak na polomský sedlo, sjezd ke mlýnu a zpět. Žádný požitek ze skluzu to nebyl, je to většinou ledovatý, lyže na tom při 1-1 tancujou. Nejhezčí úsek Mlýn - Polomské sedlo, tam se na tom sluníčko zatím podepsalo nejméně. Počasí ale luxusní.

Info ze dne 12.2.
Katka, vloženo 14.2.2017 15:05

Čihalka Polomské sedlo Vrchmezí a zpět, překvapila kvalita sněhu, upraveno z pátku, ale stále super svezeni na skate K

Info ze dne 12.2.
Kuba, vloženo 13.2.2017 23:29

Rolbou upravená trať staršího data, hodně zledovatělé, místy trať rozdupaná nebo nepoužitelná např. na Šerlichu nebo na začátku v Deštném u Kozího chlívku. Odpoledne sníh těžký mokrý, hodně brzdí. Od Polomského sedla do Deštného hezky upravené, jen pozor na plotny, ať neházíte žabáky. Ale málo lidí po víkendu, takže paráda. Nemažu.

Info ze dne 11.2.
Žabák, vloženo 11.2.2017 17:45

Z Čihalky pod Polomské sedlo krásně upravená trať.Přez Bukačku to také šlo.Kolem Velké Deštné
tvrdo a umrzlo.Jel jsem na modrý extráč a dobrý.

Dotaz
Lenka, vloženo 11.2.2017 22:57

Na jaký stoupací vosk se dalo dneska jet?
Zítra chci jet Velká Deštná, Šerlich, Polomské sedlo, a dolu zpět do Deštného.
Extra modrý je jiný vosk nežli normální modrý vosk? předpokládám,že Žabák píše o stoupacím vosku.

Zodpovědět
Dotaz
Miska, vloženo 11.2.2017 19:45

Prosím Vás, byl dnes někdo na Šerlichu? Jaké to tam bylo? Děkuji M.

Zodpovědět
Info ze dne 10.2.
eva, vloženo 11.2.2017 7:52

Vřelý dík rolbaři ze Záhoří za krásně upravené tratě.Geniální nápad upravit tratě večer,bohužel,je sám kdo takto upravuje tratě.Vřelý dík.

Doporučujeme

Ubytování v Orlických horách
Výhodné ceny ubytování v Orlických horách, 20% sleva na skipasy u vícedenních pobytů...
Pobyty v Orlických horách - slevy až 34 %
3 noci pro dva za 999 Kč + další akční balíčky. Lyžařské a jarní pobyty na horách - více zde.

Odkazy k oblasti

Mapa upravených tratí v okolí Deštného
Mapa běžeckých tratí v okolí Deštného včetně údajů o posledních úpravách na webu Turistického informačního centra v Deštném
Sportovní areál Deštné v Orlických horách
V sekci běžecké tratě podrobné informace o trasách v okolí Deštného

Kulturní akce - Královehradecký kraj

Načítám data...
Další kulturní akce v Královehradeckém kraji