Deštné v Orlických Horách a okolí – běžky

Zajímavá běžkařská oblast v okolí Deštného v Orlických horách, kterou jsme měli pracovně označenu jako severozápad Orlických hor, vybízí k hřebenovým výletům. Hřeben Orlických hor s bonbónkem v podobě nejvyššího vrcholu Orlických hor Velké Deštné je úchvatný. V Deštném se najdou zajímavé tratě i přímo z náměstí, jsou to místa, kde se koná každoročně známý Orlický maraton. Dalším nástupním místem je Olešnice v Orlických horách, která se nachází v nejsevernější části této oblasti i celých Orlických hor. Na jihu pak při jízdě po hřebeni Orlických hor stopy navazují na další běžkařské tratě, které zde řadíme pod Říčky v Orlických horách a okolí.

Užitečnou pomůckou je mapa aktuálně upravených tratí v Orlických horách na Skimapě.

Odkaz: webkamery - Orlické hory

Nejnovější aktuality ze stopy

Přidat zprávu
Formulář pro přidání zprávy o aktuálních podmínkách - běžky

Vaše jméno, které se zobrazí u této zprávy. Ale byli bychom radši, kdybyste se zaregistrovali a přihlásili, pak nebudete muset jméno pokaždé vyplňovat :-) Jako nepřihlášený uživatel musíte u každé zprávy vyplňovat své jméno. Když se zaregistrujete/přihlásíte, bude vloženo automaticky.

Vyberte oblast, kde jste byli na běžkách

Datum, kdy jste byli v této oblasti lyžovat. Pokud to bylo víc dní po sobě, vyberte poslední den. Zapisujte ve formátu YYYY-MM-DD (např. 2009-12-24). Zprávu více než 9 dní starou sem ani nezkoušejte psát, nepůjde to – chceme informovat o aktuálních podmínkách a ne historických :-)

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně. Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány. Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Kontrolní otázka, proti spamu.

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně.
Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány.
Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Řazení aktualit:

Info ze dne 22.1.
Husky, vloženo 22.1.2018 10:55

Skoro stejně jako loni: od úterního večera do soboty se v Orličkách poběží psí závody. Nějakých 60 km stop bude upraveno průjezdem spřežení. Tudíž určitě ne pro klasiku. Psi se, pokud to jde, vyhýbají běžkařským trasám. Všude to nejde. Společné trasy budou především Deštné - Černý kříž - Polomský kopec - Bukačka - Šerlich, nebo Jadrná - Orlické Záhoří - Pěticestí - Čertův Důl a další kratší úseky kolem Luisina Údolí, Pádolí - Jedlová apod. Psí mapy na www.sedivackuv-long.cz.

Info ze dne 21.1.
kevin, vloženo 22.1.2018 10:21

Deštné(kostel )-Sedlonovsky vrch- Šerlišský mlýn, Sníh super, bylo vidět, že bylo i dobře upraveno a dobře se jelo (skate), ale jen do doby, než mě objely dva skůtry a to ve stoupání od Deštného. Další (třetí) se mi vyhýbal u Sedloňovského vrchu. Po jejich průjezdu se dost špatně jede. Sice se evidentně snaží neničit stopu pro klasiku, ale jinak to už za moc nestojí. Možná by stačilo nájezdy na trasy označit cedulí a zdůraznit, že zákaz vjezdu se na ně vztahuje také.

Info ze dne 21.1.
ladik, vloženo 22.1.2018 8:59

Okruh v Záhoří naprostá paráda i trasa na Černou vodu super. Škoda , že nefunguje automat na příspěvek na údržbu tras.

Info ze dne 21.1.
carculka, vloženo 21.1.2018 17:04

Deštné(kostel )-Sedlonovsky vrch-Masaryčka-V.Deštná......konečně díky sněhu se už dá vyrazit ze zdola,trasa upravena na skate i klasiku(bohužel stopa občas zničena běžkaři) ale sníh všude i v lese před masaryčkou.Dnes nádherné sluneční počasí,kter se u V.Deštné měnilo v mlhu.Jinak pro nadšence paráda

Info ze dne 20.1.
Míra, vloženo 20.1.2018 20:38

Ráno to bylo krásně upravený a to co napadlo bylo během chvíle, aspoň je něco do zásoby...

Info ze dne 20.1.
Miluna, vloženo 20.1.2018 19:56

Ruske udoli nic moc, na skate sme to vzdali po kilometru...z Cihalky to bylo lepsi ( i kdyz cerstve napadlo .... je jasny ze se neda upravovat pokazdy co napadne) chtel sem si usetrit ten prvni kilometr kde to je rozjezdeny od aut a vyjet srabacky vlekem a ptal sem se vlekare, jestli se da koupit jedna jizda a on at jedeme a ze penize od bezkaru neberou, nedal si vnutit ani pade...klobouk dolu za takovy chovani, dobre ze prachy jeste nejsou vsim pro vsechny....jinak to bylo mekky a tezky, moc to nejelo.... Sem si aspon rikal do doby nez to kolem prosvistel nekdo s lepsima nohama.... :-)

Info ze dne 20.1.
Míra, vloženo 20.1.2018 10:40

Dnes za rozednění od hranice nad Čihalkou po Knížecí na manžestru, pak přišla sněhová vánice a během chvíle pořádná nadílka sněhu. Dnes krásné zimní těžké podmínky. Díky za perfektní úpravu!

Info ze dne 20.1.
Jirka121, vloženo 20.1.2018 7:58

https://www.destne.info/bezecketrate/

Info ze dne 19.1.
Karl, vloženo 19.1.2018 23:25

Potvrzuji již předešlé příspěvky. Dnes fantazie ze Serlisskeho pasu na Peticesti po české straně tam a po pruské straně zpět. Udělané stopy, trochu měkčí, ale parada!

Info ze dne 19.1.
Milina, vloženo 19.1.2018 21:13

Diky Pepo za Cihalku!

Info ze dne 19.1.
Aleš Sokol, vloženo 19.1.2018 19:28

Dneska od Šerlichu ke Korunce a zpět přes Záhoří a Bedřichovku - všude exklusivní podmínky a úprava. Možná lepší na klasiku. Pěšáky od Jelenky a Šerlichu jsem poučil a usměrnil...Díky za úpravu, bude to teď kouzelný všude....paráda

Info ze dne 19.1.
Peter, vloženo 19.1.2018 18:53

Dobrý den.
Zdravím všechny milovníky bíle stopy.Po relatívně delší době se nám podařilo opět krásně upravit běžeckú stopu od Čihalky (nástup od hraničního přechodu) Knížecí,Ruské údolí,nový úsek k Sedloňovu.Na nezobrazovaní se některých upravovaných úseku se pracuje.Tak snad to bude ok.

Info ze dne 19.1.
Lenka, vloženo 19.1.2018 13:18

Ahoj, díky za to GPS. Ale dokonce jsem zjistila, že tady na těch stránkách na pravé straně jsou odkazy k oblasti a tam je mapa upravených tratí v okolí Deštného. Teda poku se stojí na oblasti Deštné v Orlockých Horách a okolí. Nefunguje to v sekci Orlické hory, je třeba rozkliknout ještě oblast.

Info ze dne 19.1.
dušan, vloženo 19.1.2018 13:17

Ahoj všem.Dnes jela rolba od pěticestí na v.deštnou a dolů na Šerlich.Zatím jedna stopa na klasiku a skate.Mně se nezobrazuje žádné info o úpravě tratí

Info ze dne 19.1.
mase19, vloženo 19.1.2018 9:47

S těmi GPS to je asi u všech. Poslal jsem, asi před měsícem, dotaz na IC Deštné ohledně "nezobrazování" ikon s GPS, ale žádnou odpověď jsem nedostal. Alespoň že fungují barvy a časy průjezdu tratí, pokud na ni najedete myší.

Doporučujeme

Ubytování v Orlických horách
Výhodné ceny ubytování v Orlických horách, 20% sleva na skipasy u vícedenních pobytů...
Pobyty v Orlických horách - slevy až 34 %
3 noci pro dva za 999 Kč + další akční balíčky. Lyžařské a jarní pobyty na horách - více zde.

Odkazy k oblasti

Mapa upravených tratí v okolí Deštného
Mapa běžeckých tratí v okolí Deštného včetně údajů o posledních úpravách na webu Turistického informačního centra v Deštném
Sportovní areál Deštné v Orlických horách
V sekci běžecké tratě podrobné informace o trasách v okolí Deštného