Lyžařské vosky na Sporticus.cz

Navazuje na zavedený eshop VOSKY.KAMZASNEHEM.CZ

 

Orlické hory – běžky

Orlické hory jsou oblíbeným lyžařským prostorem především pro obyvatele Východních Čech. Krásná příroda na hřebenech přímo vybízí k výletům. Úprava lyžařských stop se v posledních letech výrazně zlepšila, takže se určitě vyplatí zajet si do Orlických hor zalyžovat.

Oblast jsme rozdělili na následující podoblasti:

Užitečnou pomůckou je mapa aktuálně upravených tratí v Orlických horách na Skimapě.

Odkaz: webkamery - Orlické hory

Nejnovější aktuality ze stopy

Přidat zprávu
Formulář pro přidání zprávy o aktuálních podmínkách - běžky (změnit na sjezdovky)

Vaše jméno, které se zobrazí u této zprávy. Ale byli bychom radši, kdybyste se zaregistrovali a přihlásili, pak nebudete muset jméno pokaždé vyplňovat :-) Jako nepřihlášený uživatel musíte u každé zprávy vyplňovat své jméno. Když se zaregistrujete/přihlásíte, bude vloženo automaticky.

Vyberte oblast, kde jste byli na běžkách

Datum, kdy jste byli v této oblasti lyžovat. Pokud to bylo víc dní po sobě, vyberte poslední den. Zapisujte ve formátu YYYY-MM-DD (např. 2009-12-24). Zprávu více než 9 dní starou sem ani nezkoušejte psát, nepůjde to – chceme informovat o aktuálních podmínkách a ne historických :-)

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně. Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány. Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Kontrolní otázka, proti spamu.

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně.
Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány.
Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Řazení aktualit:

Info ze dne 7.9.
Aleš Sokol, vloženo 7.9.2017 13:24

To zní skvěle, už se těším!

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 29.8.
Karl, vloženo 29.8.2017 18:20

Schi Heil! Já vím, trochu brzo na konci léta, ale mám bezva (pro mne...) novinku a nejspíš potěší více bežkařů. V Orlickém Záhoří chystají osvětlený okruh o délce 4,5 km, to zní bezva... http://rychnovsky.denik.cz/zpravy_region/zahori-postavi-bezecky-okruh-20170829.html

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 27.4.
Petr, vloženo 27.4.2017 11:32

Skol, Nejedete někdo v sobotu nebo neděli z Pardubic na Orlický hory nebo nebo na Paprsek nebo někam autem na poslední běžkování? rád se přidám z Pardubic, nemám se tam jak dostat. Děkuji vaclav.fastbr@seznam.cz, 734 737 512

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 22.4.
Běžkař007, vloženo 22.4.2017 14:38

Dnes kolem poledne Běžky od Šerlichu na vrchol Velké Deštné a zpátky. Jsou místa, kde je sněhu hodně a místa, kde je to prodřené až na asfalt, hlavně na začátku.Pokud někdo chcete zakončit sezónu v Orlických horách, tak zítra poslední šance, pak už to nebude možné. Většinou možná pouze chůze, místy soupaž. Běžky jsem sundaval maximálně 3x.

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 21.4.
Fanda, vloženo 21.4.2017 16:34

Zdravím nadšence, dnes dopoledne mi to ještě nedalo a kousek jsem se projel. Více méně všude se střídají úseky se závějemi a místa vyfoukané až na asfalt a ty se na sluníčku rychle rozšiřují. Na Velkou Deštnou byla i trochu projetá stopa (tu pak, bohužel rozšlapali dva Poláci), přenášení bylo zatím jednou. Z Velké Deštné dál ještě nikdo nejel takže bylo třeba prošlapávat závěje, pod Jelenkou jsem to vzdal. Zpátky jsem jel pod VD rovně spodní (stranou k Polsku) cestou, vypadá to tam ještě docela zimně, ale jednou jsem to vzal po kamenech skrytých pod sněhem. Pokud se chce ještě někdo projít na běžkách po sněhu, tak dobrý. Ale jestli si chce někdo ještě zajezdit, tak doporučuji Paprsek, prý tam jsou nejlepší podmínky a stopy za celou zimu

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 2.4.
Jindra, vloženo 2.4.2017 7:58

Dnes brzy ráno kolem Velké Deštné.Sníh lehce přimrzlý.Kdo máte rádi upravenou stopu,čistý bílý prašan a neradi přenášíte lyže,tak určitě nejezděte.
Jak píše Pavel - jen pro nadšence.

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 1.4.
Karl, vloženo 1.4.2017 22:44

Šerlich - Říčky a zpět, aprílová fantazie. Asi 5x jsem v každém směru musel přenášet, ale svezení parádní, klasikou i skatem.
Děkuji všem za rady a příspěvky a těším se na příští sezónu!

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 1.4.
Pavel, vloženo 1.4.2017 20:02

Poslední info o stavu mezi Šerlichem a Pěticestím-úseky, kde to je velmi dobrý a úseky s jehličím a vytátými místy, těch už je dost, takže max zítra a to už jen pro nadšence.
Díky všem za informace a znovu v další sezóně.

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 31.3.
Karl, vloženo 31.3.2017 23:54

Díky za čerstvé zprávy ze stopy. Uz se těším na zítřejší loučení s bezkami na hrebenech Orlických hor. -:)

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 31.3.
Fanda, vloženo 31.3.2017 13:03

Ahoj, vyrazel jsem v 11 h, Serlich - V. Destna, 2x prenaseni, ve stinu jeste primrzlo a hodne jehlici, na slunci zmekle, ale neborilo se to. V. Destna - pod Homoli, vzhledem k teplotam parada, slo by to i na brusleni. Zbytek na Peticesti stranou k Zahori 1x prenaseni, jednou prikopem a jednou sem na lyzich opatrne prebrodil potok :-) dlouho neprojeta stopa, takze s protiskluzem z klistru a jehlici :-) hodne pomale. Cekal jsem to horsi a se super pocasim to bude zitra v OH na krasne rozlouceni se zimou

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 31.3.
CHB, vloženo 31.3.2017 12:14

Ahoj, můžu podat info, jak to tam vypadalo v úterý 28.3. dopoledne ze sedla na Šerlichu do sedla Pod Homolí: prvních cca 500 m hodně jehličí, pak už to docela šlo. Vytátá místa: před serpentýnou, kde se odbočuje jižní cesta okolo Velké Deštné, pak ještě jedno cca o 100 m dál a úsek před bufetem. Vše se ale dalo objet. Jinak sněhu dost.
Dnes ráno bylo v Deštném lehce přimrzlo, nyní je jasno a pěkně teplo, mizí tu poslední zbytky sněhu, včera pršelo. Rolba z Deštného nevyjela, pravděpodobně již není sníh na cestě do Luisina údolí. Za mě - pokud zítra na lyže, tak brzy ráno a přetrpět počáteční úsek, kde bude již silná vrstva jehličí a asi i další vytátá místa. Dál už by to mohlo jít, ale sníh bude určitě špinavý.
(Odpověď na dotaz uživatele Pavel z 31.3.: Ahoj, taky by mě zajímalo zda to bude na poslední sobotní sklouznutí?
Každá info dobrá.
Děkuji!)

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 31.3.
Karl, vloženo 31.3.2017 7:29

Schi Heil, Lyžníci! Nemáte někdo zprávy jak to vypadá na hřebenovce mezi Deštným a Říčkami? Je to ještě sjízdné nebo to už tento víkend bude marný boj? Dík za čerstvé zprávy.

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Dotaz
Tomtom, vloženo 31.3.2017 9:42

ano, taky bych stál moc o info, jak to nahoře vypadá...

Zodpovědět > Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 26.3.
Sněhurka, vloženo 26.3.2017 13:37

Jeli jsme z parkoviště pod Šerlichem na Velkou Deštnou a stopa docela jde. Místy už je vidět štěrk. Sníh je uklouzaný a bohužel už tak špatnou stopu ničí ještě pěšáci :-( Stánek na Velké Deštné stále otevřený. Takže super výlet.

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 25.3.
Franta, vloženo 26.3.2017 15:27

Šerlich sedlo-Velká Deštná jižní stranou a zpět severní,štěrk je vidět jen na několika málo místech,někde se musí objet ale jinak na klasiku ještě perfektní svezení,nebýt pěšáků úprava by byla luxusní,místy stopu kazí také jehličí,jižní stranou se ani vytátá místa neobjevují,sníh v průměru 25cm,vzhledem k vysokým teplotám v příštím týdnu 17/21C zřejmě poslední úprava která proběhla v pátek:-(

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Doporučujeme

Ubytování v Orlických horách
Výhodné ceny ubytování v Orlických horách, 20% sleva na skipasy u vícedenních pobytů...
Pobyty v Orlických horách - slevy až 34 %
3 noci pro dva za 999 Kč + další akční balíčky. Lyžařské a jarní pobyty na horách - více zde.

Odkazy k oblasti

Orlickehory.net - sekce běžecké lyžování
Informace o lyžařských oblastech Orlických hor včetně velkého množství zajímavých článků

Kulturní akce - Královehradecký kraj

Načítám data...
Další kulturní akce v Královehradeckém kraji