Orlické hory – běžky

Orlické hory jsou oblíbeným lyžařským prostorem především pro obyvatele Východních Čech. Krásná příroda na hřebenech přímo vybízí k výletům. Úprava lyžařských stop se v posledních letech výrazně zlepšila, takže se určitě vyplatí zajet si do Orlických hor zalyžovat.

Oblast jsme rozdělili na následující podoblasti:

Užitečnou pomůckou je mapa aktuálně upravených tratí v Orlických horách na Skimapě.

Odkaz: webkamery - Orlické hory

Nejnovější aktuality ze stopy

Přidat zprávu
Formulář pro přidání zprávy o aktuálních podmínkách - běžky (změnit na sjezdovky)

Vaše jméno, které se zobrazí u této zprávy. Ale byli bychom radši, kdybyste se zaregistrovali a přihlásili, pak nebudete muset jméno pokaždé vyplňovat :-) Jako nepřihlášený uživatel musíte u každé zprávy vyplňovat své jméno. Když se zaregistrujete/přihlásíte, bude vloženo automaticky.

Vyberte oblast, kde jste byli na běžkách

Datum, kdy jste byli v této oblasti lyžovat. Pokud to bylo víc dní po sobě, vyberte poslední den. Zapisujte ve formátu YYYY-MM-DD (např. 2009-12-24). Zprávu více než 9 dní starou sem ani nezkoušejte psát, nepůjde to – chceme informovat o aktuálních podmínkách a ne historických :-)

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně. Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány. Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Kontrolní otázka, proti spamu.

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně.
Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány.
Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Řazení aktualit:

Info ze dne 22.1.
Husky, vloženo 22.1.2018 10:55

Skoro stejně jako loni: od úterního večera do soboty se v Orličkách poběží psí závody. Nějakých 60 km stop bude upraveno průjezdem spřežení. Tudíž určitě ne pro klasiku. Psi se, pokud to jde, vyhýbají běžkařským trasám. Všude to nejde. Společné trasy budou především Deštné - Černý kříž - Polomský kopec - Bukačka - Šerlich, nebo Jadrná - Orlické Záhoří - Pěticestí - Čertův Důl a další kratší úseky kolem Luisina Údolí, Pádolí - Jedlová apod. Psí mapy na www.sedivackuv-long.cz.

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 21.1.
kevin, vloženo 22.1.2018 10:21

Deštné(kostel )-Sedlonovsky vrch- Šerlišský mlýn, Sníh super, bylo vidět, že bylo i dobře upraveno a dobře se jelo (skate), ale jen do doby, než mě objely dva skůtry a to ve stoupání od Deštného. Další (třetí) se mi vyhýbal u Sedloňovského vrchu. Po jejich průjezdu se dost špatně jede. Sice se evidentně snaží neničit stopu pro klasiku, ale jinak to už za moc nestojí. Možná by stačilo nájezdy na trasy označit cedulí a zdůraznit, že zákaz vjezdu se na ně vztahuje také.

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Dotaz
Franta, vloženo 22.1.2018 9:28

Dobry den, nevite nekdo, zda je stopa a v jake kvalite z Mladkova ci Techonina smerem k okruhum kolem Sucheho vrchu? Dekuji za info.

Zodpovědět > Okolí Suchého vrchu a Čenkovic

Info ze dne 21.1.
ladik, vloženo 22.1.2018 8:59

Okruh v Záhoří naprostá paráda i trasa na Černou vodu super. Škoda , že nefunguje automat na příspěvek na údržbu tras.

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 21.1.
Ivan, vloženo 21.1.2018 20:39

Zdobnice, Pustý vrch, Peticesti a z5. Z hlediska výhledů a počasí dnes super, nicméně by bylo potřeba stopy projet jeste alespon jednou, aby se podklad utemoval a dalo se obstojne bruslit. Hulky i lyze se dost bořily. Jinak ale pamparada.

> Říčky, Rokytnice v Orlických horách a okolí

Info ze dne 21.1.
Petr, vloženo 21.1.2018 19:45

v úseku Odolov - Markoušovická rozhledna cca 25 cm sněhu, strojově upravená stopa asi z pátku, místy už trochu poničená. Krásné počasí, moc příjemná vyjížďka.

> Broumovsko a Náchodsko

Info ze dne 21.1.
carculka, vloženo 21.1.2018 17:04

Deštné(kostel )-Sedlonovsky vrch-Masaryčka-V.Deštná......konečně díky sněhu se už dá vyrazit ze zdola,trasa upravena na skate i klasiku(bohužel stopa občas zničena běžkaři) ale sníh všude i v lese před masaryčkou.Dnes nádherné sluneční počasí,kter se u V.Deštné měnilo v mlhu.Jinak pro nadšence paráda

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 21.1.
Jiří, vloženo 21.1.2018 13:10

Trasa Sedlo-Suchak-Bouda-Nad Jamne -Hvezda- Sedlo perfektni podmínky.

> Okolí Suchého vrchu a Čenkovic

Info ze dne 20.1.
milan, vloženo 21.1.2018 16:26

Úsek Krkavčina - Odolov takřka beze stopy, v lese jsou zledovatělé úseky s minimem sněhu nebo bez, spousta větviček, ale kameny žádné. Odolov - Jiráskova bouda je prima, dostatek sněhu a kvalitní stopa, na bruslení horší, protože to nebylo strojově upravené.

> Broumovsko a Náchodsko

Info ze dne 20.1.
Redakce - Martin Sajal, vloženo 20.1.2018 21:16

Ski aréna Litohrady se opět po roce otevřela veřejnosti - od Radka z připojené FB skupiny, kde jsou u fotky: https://www.facebook.com/groups/kamzasnehem/permalink/859000380938216/

> Podorlicko

Info ze dne 20.1.
Míra, vloženo 20.1.2018 20:38

Ráno to bylo krásně upravený a to co napadlo bylo během chvíle, aspoň je něco do zásoby...

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 20.1.
Miluna, vloženo 20.1.2018 19:56

Ruske udoli nic moc, na skate sme to vzdali po kilometru...z Cihalky to bylo lepsi ( i kdyz cerstve napadlo .... je jasny ze se neda upravovat pokazdy co napadne) chtel sem si usetrit ten prvni kilometr kde to je rozjezdeny od aut a vyjet srabacky vlekem a ptal sem se vlekare, jestli se da koupit jedna jizda a on at jedeme a ze penize od bezkaru neberou, nedal si vnutit ani pade...klobouk dolu za takovy chovani, dobre ze prachy jeste nejsou vsim pro vsechny....jinak to bylo mekky a tezky, moc to nejelo.... Sem si aspon rikal do doby nez to kolem prosvistel nekdo s lepsima nohama.... :-)

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 20.1.
Ivan, vloženo 20.1.2018 17:42

Dneska z Hanicky na Serlich a zpet. Na patecni upravu napadlo par cisel snehu. Celkove pomalejsi. Ale dost se to borilo, hlavne hulky sly az na podklad. Cersvy snih z poslednich dni neni upresovanej. Mimo hlavni hreben neskutecna drina. Nejtezsi den sezony.

> Říčky, Rokytnice v Orlických horách a okolí

Info ze dne 20.1.
Dan, vloženo 20.1.2018 16:16

Tratě jsou v pátek upravené, po včerejším sněžení (cca 10 cm nového sněhu) trochu měkčí, ale na skate to určitě jde.

> Říčky, Rokytnice v Orlických horách a okolí

Info ze dne 20.1.
Míra, vloženo 20.1.2018 10:40

Dnes za rozednění od hranice nad Čihalkou po Knížecí na manžestru, pak přišla sněhová vánice a během chvíle pořádná nadílka sněhu. Dnes krásné zimní těžké podmínky. Díky za perfektní úpravu!

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Doporučujeme

Ubytování v Orlických horách
Výhodné ceny ubytování v Orlických horách, 20% sleva na skipasy u vícedenních pobytů...
Pobyty v Orlických horách - slevy až 34 %
3 noci pro dva za 999 Kč + další akční balíčky. Lyžařské a jarní pobyty na horách - více zde.

Odkazy k oblasti

Orlickehory.net - sekce běžecké lyžování
Informace o lyžařských oblastech Orlických hor včetně velkého množství zajímavých článků