Lyžařské vosky na Sporticus.cz

Navazuje na zavedený eshop VOSKY.KAMZASNEHEM.CZ

 

Orlické hory – běžky

Orlické hory jsou oblíbeným lyžařským prostorem především pro obyvatele Východních Čech. Krásná příroda na hřebenech přímo vybízí k výletům. Úprava lyžařských stop se v posledních letech výrazně zlepšila, takže se určitě vyplatí zajet si do Orlických hor zalyžovat.

Oblast jsme rozdělili na následující podoblasti:

Užitečnou pomůckou je mapa aktuálně upravených tratí v Orlických horách na Skimapě.

Odkaz: webkamery - Orlické hory

Nejnovější aktuality ze stopy

Přidat zprávu
Formulář pro přidání zprávy o aktuálních podmínkách - běžky (změnit na sjezdovky)

Vaše jméno, které se zobrazí u této zprávy. Ale byli bychom radši, kdybyste se zaregistrovali a přihlásili, pak nebudete muset jméno pokaždé vyplňovat :-) Jako nepřihlášený uživatel musíte u každé zprávy vyplňovat své jméno. Když se zaregistrujete/přihlásíte, bude vloženo automaticky.

Vyberte oblast, kde jste byli na běžkách

Datum, kdy jste byli v této oblasti lyžovat. Pokud to bylo víc dní po sobě, vyberte poslední den. Zapisujte ve formátu YYYY-MM-DD (např. 2009-12-24). Zprávu více než 9 dní starou sem ani nezkoušejte psát, nepůjde to – chceme informovat o aktuálních podmínkách a ne historických :-)

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně. Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány. Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Kontrolní otázka, proti spamu.

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně.
Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány.
Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Řazení aktualit:

Info ze dne 6.1.
Petr M., vloženo 6.1.2017 17:12

Ze Šerlichu jsem měl namířeno na 5ticestí, ale plán jsem přehodnotil, protože jsem byl na skatech a to pro dnešek nebyla dobrá volba. Zvláště v úseku mezi Jelenkou a Homolí to bylo měkké (hůlky se zapichovali 20 cm hluboko) a ještě tam nějaký blb se čtyřkolkou udělal koleje, tak jsem to otočil a jel na Vrchmezí. Tam to bylo lepší, rolba tam jela dnes odpoledne, ale vzhledem ke stále padajícímu sněhu i tam to nebyla žádná pohoda. Klasici na tom byli lépe, měli stopu docela dobře projetou, tak zítra jdu na klasiku.

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 6.1.
Karl, vloženo 6.1.2017 13:41

Koukám na upravené stopy a podle GPS kunštátské rolby to vypadá, že ji "ukradli" Poláci... :) doufám, že se jedná přeshraniční spolupráci nebo jen blbne čip...

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 6.1.
sysel, vloženo 6.1.2017 9:45

web cenkovice com nefunguje. fórum je nově umístěno na http://www.orlicko.cz/bezecke-forum

> Okolí Suchého vrchu a Čenkovic

Dotaz
Jan, vloženo 6.1.2017 21:09

Díky za info. Zítra 7,1 jsem se chystal do stopy ,že si zabruslím,ale měl jsem právě obavu z množství čerstvě napadaného sněhu. Klasiku nemusím,tak ještě počkám.Díky

Zodpovědět > Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 5.1.
Holásek, vloženo 6.1.2017 8:38

Večerní svezení Bunkrovkou na Šerlich a zpátky. Stopa na klasiku byla trochu zapadaná, asi odpoledne lehce padalo. Na skate se to trochu bořilo, ale nebylo to nic, co by kazilo dojem krásnýho projetí. Pokud to rolba projede ještě jednou a trochu to umáčkne, bude to naprosto exkluzivní!

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 5.1.
Tomek, vloženo 5.1.2017 22:46

Super! Masarykova - Polomske sedlo bomba!

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 5.1.
Mirek, vloženo 5.1.2017 21:20

(Odpověď na dotaz uživatele Johanka z 5.1.: O víkendu bych se ráda jela podívat do Orlických hor, neznám je. Poradíte kam nejlépe na skate? Děkuji J.)
http://www.destne.info/bezecketrate/
Dobrý den. Posílám odkaz (snad bude fungovat) kde se dá sledovat aktuální stav úpravy tras rolbou i to kde se momentálně rolby nachází. Celý hřeben Orlických hor se většinou upravuje v pátek a v úterý při dostatku sněhu. Na skate je celý hřeben ideální a kopce tam nejsou příliš strmé. Po této sněhové nadílce ovšem bude trať na skate i po projetí rolbou měkká a náročnější. Nejlepší nástupní místa na hřeben jsou Šerlich, Mezivrší a pod pevností Hanička, ale tam vás bude čekat stoupání!

> Říčky, Rokytnice v Orlických horách a okolí

Info ze dne 5.1.
Peter, vloženo 5.1.2017 20:09

Zdravím.Dnes "zaplat´pán Bůh"poprvé upraveno.Od Čihalky po Knížecí až k Sedlońovskýmu vrchu.Dále bylo upraveno Ruské údolí (až do úrovně bývale hájenky),od pomníčku směrem k Olešnici jsou vyjeté koleje od SUV. Zhruba od úrovně hájenky až do Olešnice (cca.1km) je trasa protažená radlicí,.Byla také snaha upravit trasu Čihalka,Hraniční les,Pánsky a Feistuv kopec až k Hartmanovi.Rolbou byla trasa upravená (kvůli nevhodním podmíkam) jen po Pánsky kopec.

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 5.1.
Míra, vloženo 5.1.2017 19:34

Upraveno je i do Ruského údolí, dnes jsem jel skate z Čihalky a až na Polomské sedlo jsem rozjížděl panenský manžestr. Luxusně upraveno.

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 5.1.
BCH, vloženo 5.1.2017 15:35

Odpověď Johance: v Orlických horách se dá na skate kamkoli, kde projela rolba. Jakmile rolba upravuje, tak je to vždy stopa na klasiku a pruh na bruslení. Nyní aktuálně upraveno rolbou z Deštného přes Šerlich, Jelenku, Luisino údolí zpět do Deštného, vyjela také rolba z Čihalky, takže je upravena i trasa z Čihalky na Polomské sedlo. Aktuální stav úpravy stop je zde: http://destne.info/bezecketrate/
Na víkend bude určitě projeto i z Orlického Záhoří a Říček. Takže budou upravené celé hory.

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 5.1.
Ladislav, vloženo 5.1.2017 14:28

oblast Ústí nad Orlicí,Andrlák-po hřebeni na Zacharovec, tam i zpět 10 km, nádhera, 20 cm sněhu, -5°C,slunečno, stopa projeta 4x běžkaři.

> Okolí Suchého vrchu a Čenkovic

Dotaz
ehmmm, vloženo 5.1.2017 13:52

On to neni dotaz, ale odpoved Johance:

Na skate nejlepe nekam jinam nez do Orlickych hor. A kdyz do Orlickych hor, tak spis k Destnemu nez k Rickam. Tam je vetsi sance, ze to bude upraveno. I kdyz ono obecne s tou upravou to tady neni moc horky.

Zodpovědět > Říčky, Rokytnice v Orlických horách a okolí

Info ze dne 4.1.
RaK, vloženo 4.1.2017 10:06

Asi 15cm noveho snehu a porad snezi

> Okolí Suchého vrchu a Čenkovic

Info ze dne 3.1.
petr, vloženo 3.1.2017 18:53

Dnes to byla pravá zimní idylka. Na celé trase šerlich- Rokytnice padal sních a foukal vítr. Pár skalních běžkařu co si proráží stopu, no prostě prává zima a pořádná dřina.

> Říčky, Rokytnice v Orlických horách a okolí

Info ze dne 3.1.
Pitrs, vloženo 3.1.2017 17:31

cesta na Peticesti z Orlickeho zahori neprotazena, máza ale byla dobrá, sněhu dost takže na turistiku paráda

> Říčky, Rokytnice v Orlických horách a okolí

Doporučujeme

Ubytování v Orlických horách
Výhodné ceny ubytování v Orlických horách, 20% sleva na skipasy u vícedenních pobytů...
Pobyty v Orlických horách - slevy až 34 %
3 noci pro dva za 999 Kč + další akční balíčky. Lyžařské a jarní pobyty na horách - více zde.

Odkazy k oblasti

Orlickehory.net - sekce běžecké lyžování
Informace o lyžařských oblastech Orlických hor včetně velkého množství zajímavých článků

Kulturní akce - Královehradecký kraj

Načítám data...
Další kulturní akce v Královehradeckém kraji