Lyžařské vosky na Sporticus.cz

Navazuje na zavedený eshop VOSKY.KAMZASNEHEM.CZ

 

Orlické hory – běžky

Orlické hory jsou oblíbeným lyžařským prostorem především pro obyvatele Východních Čech. Krásná příroda na hřebenech přímo vybízí k výletům. Úprava lyžařských stop se v posledních letech výrazně zlepšila, takže se určitě vyplatí zajet si do Orlických hor zalyžovat.

Oblast jsme rozdělili na následující podoblasti:

Užitečnou pomůckou je mapa aktuálně upravených tratí v Orlických horách na Skimapě.

Odkaz: webkamery - Orlické hory

Nejnovější aktuality ze stopy

Přidat zprávu
Formulář pro přidání zprávy o aktuálních podmínkách - běžky (změnit na sjezdovky)

Vaše jméno, které se zobrazí u této zprávy. Ale byli bychom radši, kdybyste se zaregistrovali a přihlásili, pak nebudete muset jméno pokaždé vyplňovat :-) Jako nepřihlášený uživatel musíte u každé zprávy vyplňovat své jméno. Když se zaregistrujete/přihlásíte, bude vloženo automaticky.

Vyberte oblast, kde jste byli na běžkách

Datum, kdy jste byli v této oblasti lyžovat. Pokud to bylo víc dní po sobě, vyberte poslední den. Zapisujte ve formátu YYYY-MM-DD (např. 2009-12-24). Zprávu více než 9 dní starou sem ani nezkoušejte psát, nepůjde to – chceme informovat o aktuálních podmínkách a ne historických :-)

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně. Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány. Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Kontrolní otázka, proti spamu.

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně.
Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány.
Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Řazení aktualit:

Info ze dne 21.1.
Kleki, vloženo 22.1.2017 9:14

Na Broumovsku jsou též parádní podmínky, včera jsme jeli z Broumova do Božanova podél Broumovských stěn, strojově upravená stopa na klasiku, rychlý sníh a minimum lidí. Díky starostovi do Martinkovic!!

> Broumovsko a Náchodsko

Info ze dne 21.1.
kriso, vloženo 22.1.2017 7:52

Velke diky rolbarum do Destne a Ricek. Trasy perfektne pripraveny jak na skate tak klasiku. Doporucuji "sjet" na mene obvykla mista, kde nepotkate skoro nikoho, nahore se bude dat jezdit jeste dlouho. Trasa Sedlonov - V. Destna - Orlicke Zahori - Nova Ves /dole malinko mekci a pomalejsi snih/ - Anensky vrch pres pristresek Nad Hadincem - Pod Jelenkou - Luisino udoli - pak jenom proslapnuto turistama pres Hradecek do Destne - serpentinama pod Sedlonovsky vrch - Sedlonov.

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 21.1.
Peter, vloženo 22.1.2017 0:14

Velice nás teší,že dostávame kladné ohlasy co se týče úprav běžeckých stop trasy Čihalka po Knížecí k Sedloňovskýmu vrchu a části Ruského údolí.Velkou zásluhu má na tom náš rolbař p.Radek a Oú.Olešnice v Orl./h.Chtěl bych Vás ještě oboznámit stím,že další úprava trasy v měsíci Leden bude provedená až v pá.27.1. a út.31.1.Tímto bude fin.limit pro měsíc Leden vyčerpán.Od Února a počas celých prázdnín bychom chtěli upravovat každý Útery a Pátek až do vyčerpání fin.limitu.

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 21.1.
Zdeněk Vojtěch, vloženo 21.1.2017 20:30

Stopa od hraničního přechodu nad Čihalkou po Knížecí
cestě, na Polomské sedlo, na Šerlich a zpět okolo Ostružníku byla perfektně upravena. Nepamatuji takovou kvalitu a moc díky těm, kteří se o to zasloužili.

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 21.1.
Mirek, vloženo 21.1.2017 19:38

Přejezd Šerlich - Lichkov: Ráno byla trať přemrzlá, ale zato bylo v okolí Velké Deštné nádherně slunečno. Bohužel sluníčko se vždy při inverzi podepíše na kvalitě tratí. Od Homole už byla mlha, sníh výborný a navíc čerstvě urolbováno, takže super. Na rovince pod Anenským vrchem nějaký pěšák nadělat do čerstvého manžestru cca 10-ti centimetrové díry. Aspoň, že nešel ve stopě. Od silnice vedoucí do Bartošovic je dál směrem k Zemské Bráně cesta vypluhovaná, ale dá se bez problémů jet. Bohužel od osady Čihák se žádná stopa neudržuje, tak jsem od řeky musel jít až do Českých Petrovic pěšky po silnici. Potom je od sjezdovky podél tvrze Adam upravená trať, ale byl tam dnes kupodivu dost mokrý sníh. K přechodu Petrovičky se dá bez problémů sjet po cestě a za přechodem podél hranice je už jen "turistická" stopa vedoucí až na vlakové nádraží v Lichkově.

> Říčky, Rokytnice v Orlických horách a okolí

Info ze dne 21.1.
Touš, vloženo 21.1.2017 17:20

Na Suchém vrchu a Bukovce naprosto parádní svezení. Snad jen to slunce tomu chybělo. :-D

> Okolí Suchého vrchu a Čenkovic

Info ze dne 19.1.
BCH, vloženo 19.1.2017 22:39

Šerlišský Mlýn - Kamenný vrch - Vrchmezí - polskou stranou na Bukačku - Masaryčka a zpět po české straně. Hodně zaváto jen kousek okolo Sedloňovského vrchu. Jinak to je dobré, jak na klasiku, tak na bruslení. Nově projeto rolbou po žluté značce od Ostružníku na Polomský kopec a Vrchmezí, také polská strana dnes čerstvě upravená.

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 18.1.
MartinV, vloženo 19.1.2017 10:34

Šerlich - Velká Deštná - Pod Jelenkou - místy zaváté, v částech bez lesa se sotva drží stopa. Dál až do Orlického Záhoří super stopa, mírně zavátý manžestr. Orlické Záhoří - Bedřichovka - první 2km (k lesu) měkké, hodně zaváté, dál podle lesa až na Bedřichovku dobré jak na klasiku tak bruslení.

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 18.1.
Míra Koštis, vloženo 18.1.2017 20:40

Dneska odpoledne z Čihalky nad Deštné a zpět, nahoře zaváto, ale jen kousek, na bruslení to určitě bylo a jelo to naprosto famózně, na bruslení to tam rozhodně bylo i když Knížecí je v lepším stavu.

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 18.1.
carculka, vloženo 18.1.2017 16:49

Deštné(kostel)-Pod Sedlonovským vrchem-Polomské sedlo....Od kostela do lesa stopa zaváta,v lese stopa na klasiku,na bruslení to nebylo,čím více se člověk blížil na vršek,tím od šasu byla stopa zaváta a Sedlonovským vrchem hodně naváto,kopec za kopcem,není to už o jízdě,ale zdolávání.Jinak počasí na jedničku,nahoře pěkně mrzlo.

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 17.1.
Míra, vloženo 18.1.2017 8:39

Včera v 15h ze šerlichu přes bunkrovku na pěticestí a z5. Tvrdší úsek od Jelenky pod Homoli, jinak měkké, ale upravené. Na Velkou deštnou samozřejmě taky šlapáci.

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 17.1.
JariH, vloženo 18.1.2017 7:52

Odpoledne v cca 14h z Haničky směr Mezivrší a Pěticestí, čerstvě projeto rolbou,na klasiku úžasný (i bruslení by bylo parádní). Nahoře na Pěticestí stopa vyfoukána. Dále potom dolu ke Korunce, první polovina zafoukaná stopa, zbytek opět luxusní svezení v čerstvé strojové stopě. Dále potom dolů nad Orlické Záhoří - opět paráda (dostatek sněhu) a směr Černá Voda a Nová Ves nejhezčí úsek, krásně široká, nezafoukaná stopa jak pro klasiku, tak pro bruslení - díky za dokonalou úpravu! Z Nové Vsi nahoru na Mezivrší neupraveno, cca 15 cm prašanu, dalo se pomalu vystoupat po prošlápnuté stopě od lidí. Z Mezivrší zpět na Haničku viz začátek, luxus!

> Říčky, Rokytnice v Orlických horách a okolí

Info ze dne 17.1.
Aleš Sokol, vloženo 18.1.2017 6:33

Včera z Čihalky na Polomské sedlo. Měl jsem kliku na rolbu, která mě dojela, takže Čihalka OK. Na Polomským sedle mezi odbočkou na Čihalku a odbočkou do Mlýna nehorázně naváto, jak na poušti (a to bylo ráno projeto!). Cestou zpátky před Čihalkou rozšlapáno nějakým zmetkem, dupal v neporušeným manžestru!!!

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 16.1.
Karl, vloženo 16.1.2017 14:32

Relevantní info dostaneš od sedloňovské starostky. Ale pokud to vezmu pragmaticky - není kam a není pro koho...

(Odpověď na dotaz uživatele kriso z 16.1.: Tušíte někdo, proč se neupravují tratě do Sedloňova?...)

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 15.1.
Aleš Sokol, vloženo 15.1.2017 20:07

Z Luisina na Pěticestí a zpět, cca 10 cm prašanu na upraveným podkladu, takže spíš na klasiku.. Zadní cestou to z Pěticestí bylo lepší, než serpentinama....až to v pondělí projedou, tak to bude luxus. Snad i z Čihalky....

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Doporučujeme

Ubytování v Orlických horách
Výhodné ceny ubytování v Orlických horách, 20% sleva na skipasy u vícedenních pobytů...
Pobyty v Orlických horách - slevy až 34 %
3 noci pro dva za 999 Kč + další akční balíčky. Lyžařské a jarní pobyty na horách - více zde.

Odkazy k oblasti

Orlickehory.net - sekce běžecké lyžování
Informace o lyžařských oblastech Orlických hor včetně velkého množství zajímavých článků

Kulturní akce - Královehradecký kraj

Načítám data...
Další kulturní akce v Královehradeckém kraji