Lyžařské vosky na Sporticus.cz

Navazuje na zavedený eshop VOSKY.KAMZASNEHEM.CZ

 

Orlické hory – běžky

Orlické hory jsou oblíbeným lyžařským prostorem především pro obyvatele Východních Čech. Krásná příroda na hřebenech přímo vybízí k výletům. Úprava lyžařských stop se v posledních letech výrazně zlepšila, takže se určitě vyplatí zajet si do Orlických hor zalyžovat.

Oblast jsme rozdělili na následující podoblasti:

Užitečnou pomůckou je mapa aktuálně upravených tratí v Orlických horách na Skimapě.

Odkaz: webkamery - Orlické hory

Nejnovější aktuality ze stopy

Přidat zprávu
Formulář pro přidání zprávy o aktuálních podmínkách - běžky (změnit na sjezdovky)

Vaše jméno, které se zobrazí u této zprávy. Ale byli bychom radši, kdybyste se zaregistrovali a přihlásili, pak nebudete muset jméno pokaždé vyplňovat :-) Jako nepřihlášený uživatel musíte u každé zprávy vyplňovat své jméno. Když se zaregistrujete/přihlásíte, bude vloženo automaticky.

Vyberte oblast, kde jste byli na běžkách

Datum, kdy jste byli v této oblasti lyžovat. Pokud to bylo víc dní po sobě, vyberte poslední den. Zapisujte ve formátu YYYY-MM-DD (např. 2009-12-24). Zprávu více než 9 dní starou sem ani nezkoušejte psát, nepůjde to – chceme informovat o aktuálních podmínkách a ne historických :-)

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně. Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány. Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Kontrolní otázka, proti spamu.

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně.
Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány.
Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Řazení aktualit:

Dotaz
Pavla Novakova, vloženo 31.12.2016 17:31

30.12. jsem ztratila klice od Skoda Octavia na bezkarskych trasách mezi Mezivrsim a Serlichem ... kdyby nekdo nasel nebo se o nich cokoli doslechl, prosim o co nejdrivejsi info na tel. 775051120. Moc dekuji!

Zodpovědět > Říčky, Rokytnice v Orlických horách a okolí

Info ze dne 30.12.
Jendys, vloženo 31.12.2016 16:10

Číhalka - Deštné. Z Číhalky až po rozcestí na kotě 900 3 km bez sněhu! Pak slušný až po rozcestí nad Polomem. Pak rozdupaná hrůza až pod Sedloňovský vrch a od tam tud krásně upraveno až k Narodaku do Deštného.

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 30.12.
Roman Kašpar, vloženo 30.12.2016 19:32

Ano. Podepíšu vše, co píše Mirek. Jel jsem od Panského Pole na Deštnou a téměř vše bylo dnes k vidění. Naštěstí jen úraz ne. A co mě štve obzvlášť jsou volně pobíhající psi, to je fakt o zranění. Při sjezdu nikdy nevím, co toho psa napadne a kam se "možná" uhne...a lidi! když už je tam berete, uklízejte po nich aspoň jejich hovna. Bylo jich tam dnes k vidění až moc. Tohle už je vážně přes čáru.
Hezký den všem.

> Říčky, Rokytnice v Orlických horách a okolí

Info ze dne 30.12.
Peťule, vloženo 30.12.2016 19:22

Zdravím všechny, S Mirkem plně souhlasím je to tam mazec. 12 bodu ze 16 jsem dneska viděla v akci a věřte nic moc příjemného. Jinak trasa z Deštného k Šerlichu je v pohodě místama je to tam ledový podklad, ale to se týká 1-2 km před Šerlichem. Šerlich - Pod Jelenkou je sněhově celkem dobrý žádné skryté plotny nic. Pod Jelenou - Mezivrší sníh dobrý, ale už začíná být jen jedna stopa na klasiku. Mezivrší - Hanička pořád se to dá projet na celkem kvalitním sněhu, ale už se objevují plotny a úseky s namrzlým podkladem. Celou dobu mažu modrým extra V40. Dejte na sebe lidi pozor.

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 29.12.
Mirek, vloženo 30.12.2016 13:33

Krásné lyžování, krásné stopy, super sníh. Bohužel mnoho neukázněných lidí, kteří nedodržují základní pravidla chování ve stopě. Pro zopakování všem:
Proto, abychom se cítili ve stopě dobře, bezpečně a bez případných nepříjemných situací, je potřeba dodržovat několik pravidel.

1.Berte ohled na ostatní, vzájemnou ohleduplností předejdete většině případných nepříjemných situací.
2.V upravených stopách jezděte vpravo, podobně jako na silnici.
3.Pokud je upravena pouze jedna stopa, přednost má lyžař, který jede z kopce.
4.Je-li proříznuta jen jedna stopa a zbytek trati je upraven pro bruslaře, má přednost lyžař jedoucí vpravo, bez ohledu na to, jede-li z kopce nebo do kopce.
5.Vzájemné předjíždění lyžařů je povoleno z obou stran. Předjížděný není povinnen uvolnit stopu pro rychlejšího lyžaře, předjíždějící by měl upozornit předjížděného o svém záměru.
6.Při předjíždění držte hole těsně u sebe, zabráníte tak případnému zranění.
7.Při sjezdu z kopce nezapomeňte zvážit své lyžařské dovednosti, dodržujte bezpečnou vzdálenost od ostatních lyžařů, v nepřehledném terénu se pohybujte se zvýšenou opatrností.
8.Zastavíte-li nebo spadnete, uvolněte stopu ostatním.
9.Ocitnete-li se při nehodě jiného lyžaře, poskytněte mu dle svých schopností první pomoc (ukládá vám to zákon). Mějte u sebe číslo Horské služby, nepřetržitě připravené pomoci při úrazech nebo v jiných krizových situacích.
10.Dodržujte prostor pro bruslení, neničte stopu.
11.Ve stopě dodržujte bezpečnou vzdálenost od ostatních.
12.Na lyžařské tratě nevoďte psy! Těžko předvídatelné chování zvířat může být velmi nebezpečné pro lyžaře ve stopě i pro vaše čtyřnohé miláčky samotné. Podle lesního zákona smějí psi do lesa pouze na vodítku. Zcela nepřípustné je nechat se ve stopě táhnout psy na řemenu.
13.Běžecké tratě jsou strojově upravovány. Dbejte zvýšené opatrnosti, může dojít k setkání s rolbou a skútry provozovatele a Horské služby. Při setkání uvolněte stopu a umožněte bezpečný průjezd techniky.
14.Pohybujte se pouze na značených trasách, jsou koncipovány tak, aby byli spokojeni sportovci i turisté. Opuštěním trasy do lesa nebo na paseky můžete poničit porosty v přísně chráněných územích.
15.Ve stopách se pohybujte jen s připnutými lyžemi. Pěší chodci volte jinou cestu, není-li zbytí, pohybujte se mimo upravenou trasu, prošlapaná stopa velmi znepříjemní cestu všem lyžařům.
16.Na trase i v okolí udržujte pořádek, pro sebe i pro ostatní.
17.Provozovatel běžecké tratě je oprávněn v krajním případě vyloučit osoby, které porušují pravidla chování ve stopě a zásady slušného a kultivovaného chování k ostatním, z užívání tratí, popř. je předat ke stíhání pro přestupek podle zákona č. 200/1990 Sb.

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 29.12.
Ladislav, vloženo 29.12.2016 20:18

Hezké po všech stránkách,Hanička-Mezivrší,po červené Pěticestí a na kiosek HS pod V.Deštnou,a zpět,-5°C, slunečno, téměř bezvětří, v sobotu bude repete :-)

> Říčky, Rokytnice v Orlických horách a okolí

Info ze dne 29.12.
Hiker, vloženo 29.12.2016 18:51

Sněhu dostatek, stopa projetá cca 2 dny zpět, zatím relativně slušná, sníh přemrzlý. Ale zitra to snad opět projedou rolbou. Dnes počasí supr, zítra bude nejspíš stejné. Akorát parkování trochu složitější.
(Odpověď na dotaz uživatele Pepan Mareš z 29.12.: Jak to vypadá se stopou a sněhem z Mezivrší na Velkou Deštnou? Díky za info.)

> Říčky, Rokytnice v Orlických horách a okolí

Info ze dne 29.12.
Jindra, vloženo 29.12.2016 15:57

Z Deštného na Sedloňovský vrch dnes projela rolba- velmi pěkné svezení,dále na Čihalku tradičně neupraveno,jen stopa od běžkařů.Odhaduji,že po rozcestí nad Ruským údolím v pohodě dojedete,ale pak už se hodně klesá.
(Odpověď na dotaz uživatele Soňa z 29.12.: Taky mě zajímá trasa z Deštného přes Sedloňovský vrch na Čihalku. Nevíte někdo, zda je to aspoň celé sjízdné na jedničkových lyžích? Pojedu klasiku a na strojové stopě až tak nebazíruju, ale nechci zničit lyže)

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 29.12.
Marťas, vloženo 29.12.2016 11:51

Zdar všem. Nevíte někdo jak to vypadá na trase Deštné (Area) - Sedloňovský vrch - Šerlich - Velká Deštná - Deštné (čerp. st.) a jaký je tam sníh. Díky moc za info.

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Dotaz
jipovka, vloženo 29.12.2016 21:02

Ahoj, máte nějakou zprávu, jak to vypadá od Masarykovy chaty na Vrchmezí?
Poraďte nějakou trasu tímto směrem pro začínající běžkařky. Díky

Zodpovědět > Deštné v Orlických Horách a okolí

Dotaz
Dan, vloženo 29.12.2016 19:27

Jak vypadá úsek Hanička - Rokytnice? Dá se to rozumně projet?

Zodpovědět > Říčky, Rokytnice v Orlických horách a okolí

Info ze dne 28.12.
pj, vloženo 28.12.2016 22:12

Díky skuhrovákům za krásné svezení na jejich tratích ..
Jó čihalka , jestli vůbec nekdy vyjede ...

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 28.12.
Zuzana, vloženo 28.12.2016 19:49

Dnes z parkoviště u Haničky po červené lesem kolem bunkrů trasa pošlapaná chodci, ale klasikou se jet dala. Zmrzlý podklad, na něm prašan. Skoro po celé trase ovšem jen jedna stopa. Ve stopě nalezeny klíče s čipem, bohužel nebyla obsluha parkoviště, takže ponechány na mapě na parkovišti.

> Říčky, Rokytnice v Orlických horách a okolí

Info ze dne 28.12.
Roman Kašpar, vloženo 28.12.2016 19:41

Ahoj všem. Neví někdo jak vypadá trasa po oblevě od Čihalky na hřebenovku ? Díky moc.

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 28.12.
Marena, vloženo 28.12.2016 18:39

Od Haničky na Šerlich a zpět. Po celé trase perfektní podmínky- dole pevný podklad a na tom čerstvý sníh. Jen na začátku občas ledovaté, ale bez šutrů. Mohly být tak -2 až -3°C, na extráč to není, ale cokoli teplejšího to bere parádně. (pro Aleše)

> Říčky, Rokytnice v Orlických horách a okolí

Doporučujeme

Ubytování v Orlických horách
Výhodné ceny ubytování v Orlických horách, 20% sleva na skipasy u vícedenních pobytů...
Pobyty v Orlických horách - slevy až 34 %
3 noci pro dva za 999 Kč + další akční balíčky. Lyžařské a jarní pobyty na horách - více zde.

Odkazy k oblasti

Orlickehory.net - sekce běžecké lyžování
Informace o lyžařských oblastech Orlických hor včetně velkého množství zajímavých článků

Kulturní akce - Královehradecký kraj

Načítám data...
Další kulturní akce v Královehradeckém kraji