Lyžařské vosky na Sporticus.cz

Navazuje na zavedený eshop VOSKY.KAMZASNEHEM.CZ

 

Orlické hory – běžky

Orlické hory jsou oblíbeným lyžařským prostorem především pro obyvatele Východních Čech. Krásná příroda na hřebenech přímo vybízí k výletům. Úprava lyžařských stop se v posledních letech výrazně zlepšila, takže se určitě vyplatí zajet si do Orlických hor zalyžovat.

Oblast jsme rozdělili na následující podoblasti:

Užitečnou pomůckou je mapa aktuálně upravených tratí v Orlických horách na Skimapě.

Odkaz: webkamery - Orlické hory

Nejnovější aktuality ze stopy

Přidat zprávu
Formulář pro přidání zprávy o aktuálních podmínkách - běžky (změnit na sjezdovky)

Vaše jméno, které se zobrazí u této zprávy. Ale byli bychom radši, kdybyste se zaregistrovali a přihlásili, pak nebudete muset jméno pokaždé vyplňovat :-) Jako nepřihlášený uživatel musíte u každé zprávy vyplňovat své jméno. Když se zaregistrujete/přihlásíte, bude vloženo automaticky.

Vyberte oblast, kde jste byli na běžkách

Datum, kdy jste byli v této oblasti lyžovat. Pokud to bylo víc dní po sobě, vyberte poslední den. Zapisujte ve formátu YYYY-MM-DD (např. 2009-12-24). Zprávu více než 9 dní starou sem ani nezkoušejte psát, nepůjde to – chceme informovat o aktuálních podmínkách a ne historických :-)

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně. Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány. Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Kontrolní otázka, proti spamu.

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně.
Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány.
Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Řazení aktualit:

Info ze dne 2.1.
carculka, vloženo 2.1.2017 19:38

Deštné-Masaryčka:Dnes po celou dobu jízdy hustě sněžilo,stopa pro klasiku se drží díky běžkařům,kteří občas projedou.Na bruslení stopa neupravena,jen za mě napadlo kolem 10cm.Výborný základ na příští víkend :)

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 2.1.
carculka, vloženo 2.1.2017 19:35

Vzkaz pro Jiřiny:neřešte hlouposti,holt místo ale jsem vložil čárku,normální laik pochopí

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 1.1.
Marie, vloženo 7.1.2017 9:43

Dovolím si reagovat na příspěvek Mirka z 29.12.2016, dík za všechny info, jen si neodpustím svoji poznámku k pokynu: nevoďte na běžky svoje psy. Jako bydlící v domě, kde všichni sousedi mají ve svých zakrádkách většinou větší psy a nechávají je celé dny a noci pouze na tom svém kousíčku zahrádky a po nocích (ať mladí či starší - všichni jsou stiženi hluchotou, když neslyší, jak jejich miláčci prosí o trošku pohybu, když i jejich tělo je stvořeno k pohybu), pak velmi ráda se chovám ohleduplně ke všem, kteří tyto své miláčky vyslyší a berou je do stopy s sebou. Jinak moc dík za vždy nádherné podmínky a krásné natěšené zimy z běž. stop v OH.

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 1.1.
jiriny, vloženo 2.1.2017 17:24

Poznámka pro nadšené přispěvatele - viz carculka: tratě jsou buď IDEÁLNÍ nebo DOST ZLEDOVATELE. Slovní spojení IDEÁLNÍ MÍSTY DOST ZLEDOVATELE nedává moc rozum. Děkuji.

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 1.1.
kriso, vloženo 1.1.2017 20:26

Pro info - zkusil jsem sjet ze sedla Pod Sedlonovskym vrchem do Sedlonova. Da se az po oboru, pak po louce ke kostelu. Je to ale nouzovka, snehu je dost ale je to rozslapano. Nahoru by to mozna slo ma klasiku, zadna hezka stopa tam ale neni.

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 1.1.
carculka, vloženo 1.1.2017 15:58

Šerlich-Velká Deštná-Pěticestí.....tratě ideální,místy dost zledovatelé,jinak super.Počasí opět na jedničku

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 31.12.
Pavel Tisoň, vloženo 1.1.2017 9:11

Výborný. Místy trošičku zledovatělé, ale jinak super. dost sněhu, azůro počasí ⛅ žádné kořeny, nic. :-)

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 31.12.
carculka, vloženo 31.12.2016 17:29

Počasí na jedničku.Z deštného od kapličky až na masaryčku upravena stopa,jen v lese poslední km k masaryččce horší cesta,jinak stopa na klasiku i bruslení super,občas zmrzlé místa.Jinak mraky lidí,kdo to nemá rád-nejezdit.To samé co se týče jídla pití na masaryččce,počítejte hodinu čekání minimálně,raději si vemte sebou něco na zub.

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 31.12.
Luděk, vloženo 31.12.2016 17:01

Ze šerlichu k nároďáků. Krásné slunečné počasi. U bukačky dost zmrzlé ale jinak luxus.

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 31.12.
ip.ulrich81, vloženo 31.12.2016 16:54

Dnes okolo nuly z parkoviště
na šerlichu super stopa až na pěticesti ale
hlavně celý den slunce

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 30.12.
Jirka, vloženo 31.12.2016 19:45

Z Pěticestí na Panské pole v pohodě,pouze kolem hradeckého bunkru asi na dvou místech leze tráva a kameny a sjezd k hájence na Panském poli jsou zledovatělá místa.Sjezd z Panského pole nádhera, na tvrdém zmrzlém sněhu 5cm prašanu.Poslední kopec nad sjezdovkou málo sněhu,leze tráva a krtičáky.Sjezdovka vysněžená.Projeto mezi 14tou a 15tou hod. 30.12.2016

> Říčky, Rokytnice v Orlických horách a okolí

Dotaz
Pavla Novakova, vloženo 31.12.2016 17:31

30.12. jsem ztratila klice od Skoda Octavia na bezkarskych trasách mezi Mezivrsim a Serlichem ... kdyby nekdo nasel nebo se o nich cokoli doslechl, prosim o co nejdrivejsi info na tel. 775051120. Moc dekuji!

Zodpovědět > Říčky, Rokytnice v Orlických horách a okolí

Info ze dne 30.12.
Jendys, vloženo 31.12.2016 16:10

Číhalka - Deštné. Z Číhalky až po rozcestí na kotě 900 3 km bez sněhu! Pak slušný až po rozcestí nad Polomem. Pak rozdupaná hrůza až pod Sedloňovský vrch a od tam tud krásně upraveno až k Narodaku do Deštného.

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 30.12.
Roman Kašpar, vloženo 30.12.2016 19:32

Ano. Podepíšu vše, co píše Mirek. Jel jsem od Panského Pole na Deštnou a téměř vše bylo dnes k vidění. Naštěstí jen úraz ne. A co mě štve obzvlášť jsou volně pobíhající psi, to je fakt o zranění. Při sjezdu nikdy nevím, co toho psa napadne a kam se "možná" uhne...a lidi! když už je tam berete, uklízejte po nich aspoň jejich hovna. Bylo jich tam dnes k vidění až moc. Tohle už je vážně přes čáru.
Hezký den všem.

> Říčky, Rokytnice v Orlických horách a okolí

Info ze dne 30.12.
Peťule, vloženo 30.12.2016 19:22

Zdravím všechny, S Mirkem plně souhlasím je to tam mazec. 12 bodu ze 16 jsem dneska viděla v akci a věřte nic moc příjemného. Jinak trasa z Deštného k Šerlichu je v pohodě místama je to tam ledový podklad, ale to se týká 1-2 km před Šerlichem. Šerlich - Pod Jelenkou je sněhově celkem dobrý žádné skryté plotny nic. Pod Jelenou - Mezivrší sníh dobrý, ale už začíná být jen jedna stopa na klasiku. Mezivrší - Hanička pořád se to dá projet na celkem kvalitním sněhu, ale už se objevují plotny a úseky s namrzlým podkladem. Celou dobu mažu modrým extra V40. Dejte na sebe lidi pozor.

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Doporučujeme

Ubytování v Orlických horách
Výhodné ceny ubytování v Orlických horách, 20% sleva na skipasy u vícedenních pobytů...
Pobyty v Orlických horách - slevy až 34 %
3 noci pro dva za 999 Kč + další akční balíčky. Lyžařské a jarní pobyty na horách - více zde.

Odkazy k oblasti

Orlickehory.net - sekce běžecké lyžování
Informace o lyžařských oblastech Orlických hor včetně velkého množství zajímavých článků

Kulturní akce - Královehradecký kraj

Načítám data...
Další kulturní akce v Královehradeckém kraji