Orlické hory – běžky

Orlické hory jsou oblíbeným lyžařským prostorem především pro obyvatele Východních Čech. Krásná příroda na hřebenech přímo vybízí k výletům. Úprava lyžařských stop se v posledních letech výrazně zlepšila, takže se určitě vyplatí zajet si do Orlických hor zalyžovat.

Oblast jsme rozdělili na následující podoblasti:

Užitečnou pomůckou je mapa aktuálně upravených tratí v Orlických horách na Skimapě.

Odkaz: webkamery - Orlické hory

Nejnovější aktuality ze stopy

Přidat zprávu
Formulář pro přidání zprávy o aktuálních podmínkách - běžky (změnit na sjezdovky)

Vaše jméno, které se zobrazí u této zprávy. Ale byli bychom radši, kdybyste se zaregistrovali a přihlásili, pak nebudete muset jméno pokaždé vyplňovat :-) Jako nepřihlášený uživatel musíte u každé zprávy vyplňovat své jméno. Když se zaregistrujete/přihlásíte, bude vloženo automaticky.

Vyberte oblast, kde jste byli na běžkách

Datum, kdy jste byli v této oblasti lyžovat. Pokud to bylo víc dní po sobě, vyberte poslední den. Zapisujte ve formátu YYYY-MM-DD (např. 2009-12-24). Zprávu více než 9 dní starou sem ani nezkoušejte psát, nepůjde to – chceme informovat o aktuálních podmínkách a ne historických :-)

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně. Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány. Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Kontrolní otázka, proti spamu.

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně.
Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány.
Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Řazení aktualit:

Info ze dne 23.11.
Ales sokol, vloženo 23.11.2017 19:31

Ráno tvrdý, jet se dá, ale žádna paráda. K velký od serlichu sel nějaký debil ve stopě. Základ dobry ale doporučuji počkat

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 21.11.
perihanys, vloženo 22.11.2017 11:52

Sníh momentálně taje, takže pokud to tak půjde dál, můžeš si vzít spíše kolečkové brusle :) Uvidíme v pátek.

(Odpověď na dotaz uživatele rodák z 21.11.: Má cenu jet 100 km na běžky o víkendu ze Šerlichu na Deštnou a dále po hřebenu? Děkuji za odpověď.)

> Říčky, Rokytnice v Orlických horách a okolí

Info ze dne 21.11.
perihanys, vloženo 22.11.2017 11:38

V noci z pondělí na úterý napadlo celkem dost sněhu, tak jsme hned vyrazili na první letošní běžky na hřeben.
Slabému mrholení jsme neunikli, ale nepromokavé bundy to jistily. Z Mezivrší na Pěticestí po turistické a zpět po magistrále. Sněhu bylo dost. Sice mokrý a těžký, ale jinak to byla paráda. Nejsem si jist, zda sníh přežije dnešní oblevu.

> Říčky, Rokytnice v Orlických horách a okolí

Info ze dne 19.11.
Lubajk, vloženo 19.11.2017 15:32

Prašánek zakryl zledovatělý povrch a zajišťuje pohodové bruslení ze Šerlichu na Velkou Deštnou. Dále pod Homoli je solidní pevná stopa na klasiku.
Aktuální foto: http://www.velobanda.cz/

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 17.11.
Karl, vloženo 18.11.2017 8:56

jj, kolem Polomského kopce a Vrchmezí už také nějaký nedočkavec mordoval kameňačky :) Už nám to začíná!

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 17.11.
Pavel, vloženo 17.11.2017 19:37

Dnes první sklouznutí, napoprvé docela slušné, údajně už to šlo od úterý. Stopa na klasiku, jen samovýroba, sjízdné od sedla u Masaryčky až do sedla před Homoli.

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 1.10.
ladik, vloženo 6.10.2017 16:25

Okruh se buduje už je hotové parkoviště , bude to super.

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 7.9.
Aleš Sokol, vloženo 7.9.2017 13:24

To zní skvěle, už se těším!

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 29.8.
Karl, vloženo 29.8.2017 18:20

Schi Heil! Já vím, trochu brzo na konci léta, ale mám bezva (pro mne...) novinku a nejspíš potěší více bežkařů. V Orlickém Záhoří chystají osvětlený okruh o délce 4,5 km, to zní bezva... http://rychnovsky.denik.cz/zpravy_region/zahori-postavi-bezecky-okruh-20170829.html

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Aktuality ze sezóny 2016/2017, popř. starších

Info ze dne 27.4.
Petr, vloženo 27.4.2017 11:32

Skol, Nejedete někdo v sobotu nebo neděli z Pardubic na Orlický hory nebo nebo na Paprsek nebo někam autem na poslední běžkování? rád se přidám z Pardubic, nemám se tam jak dostat. Děkuji vaclav.fastbr@seznam.cz, 734 737 512

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 22.4.
Běžkař007, vloženo 22.4.2017 14:38

Dnes kolem poledne Běžky od Šerlichu na vrchol Velké Deštné a zpátky. Jsou místa, kde je sněhu hodně a místa, kde je to prodřené až na asfalt, hlavně na začátku.Pokud někdo chcete zakončit sezónu v Orlických horách, tak zítra poslední šance, pak už to nebude možné. Většinou možná pouze chůze, místy soupaž. Běžky jsem sundaval maximálně 3x.

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 21.4.
Fanda, vloženo 21.4.2017 16:34

Zdravím nadšence, dnes dopoledne mi to ještě nedalo a kousek jsem se projel. Více méně všude se střídají úseky se závějemi a místa vyfoukané až na asfalt a ty se na sluníčku rychle rozšiřují. Na Velkou Deštnou byla i trochu projetá stopa (tu pak, bohužel rozšlapali dva Poláci), přenášení bylo zatím jednou. Z Velké Deštné dál ještě nikdo nejel takže bylo třeba prošlapávat závěje, pod Jelenkou jsem to vzdal. Zpátky jsem jel pod VD rovně spodní (stranou k Polsku) cestou, vypadá to tam ještě docela zimně, ale jednou jsem to vzal po kamenech skrytých pod sněhem. Pokud se chce ještě někdo projít na běžkách po sněhu, tak dobrý. Ale jestli si chce někdo ještě zajezdit, tak doporučuji Paprsek, prý tam jsou nejlepší podmínky a stopy za celou zimu

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 2.4.
Jindra, vloženo 2.4.2017 7:58

Dnes brzy ráno kolem Velké Deštné.Sníh lehce přimrzlý.Kdo máte rádi upravenou stopu,čistý bílý prašan a neradi přenášíte lyže,tak určitě nejezděte.
Jak píše Pavel - jen pro nadšence.

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 1.4.
Karl, vloženo 1.4.2017 22:44

Šerlich - Říčky a zpět, aprílová fantazie. Asi 5x jsem v každém směru musel přenášet, ale svezení parádní, klasikou i skatem.
Děkuji všem za rady a příspěvky a těším se na příští sezónu!

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 1.4.
Pavel, vloženo 1.4.2017 20:02

Poslední info o stavu mezi Šerlichem a Pěticestím-úseky, kde to je velmi dobrý a úseky s jehličím a vytátými místy, těch už je dost, takže max zítra a to už jen pro nadšence.
Díky všem za informace a znovu v další sezóně.

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Doporučujeme

Ubytování v Orlických horách
Výhodné ceny ubytování v Orlických horách, 20% sleva na skipasy u vícedenních pobytů...
Pobyty v Orlických horách - slevy až 34 %
3 noci pro dva za 999 Kč + další akční balíčky. Lyžařské a jarní pobyty na horách - více zde.

Odkazy k oblasti

Orlickehory.net - sekce běžecké lyžování
Informace o lyžařských oblastech Orlických hor včetně velkého množství zajímavých článků