Lyžařské vosky na Sporticus.cz

Navazuje na zavedený eshop VOSKY.KAMZASNEHEM.CZ

 

Orlické hory – běžky

Orlické hory jsou oblíbeným lyžařským prostorem především pro obyvatele Východních Čech. Krásná příroda na hřebenech přímo vybízí k výletům. Úprava lyžařských stop se v posledních letech výrazně zlepšila, takže se určitě vyplatí zajet si do Orlických hor zalyžovat.

Oblast jsme rozdělili na následující podoblasti:

Užitečnou pomůckou je mapa aktuálně upravených tratí v Orlických horách na Skimapě.

Odkaz: webkamery - Orlické hory

Nejnovější aktuality ze stopy

Přidat zprávu
Formulář pro přidání zprávy o aktuálních podmínkách - běžky (změnit na sjezdovky)

Vaše jméno, které se zobrazí u této zprávy. Ale byli bychom radši, kdybyste se zaregistrovali a přihlásili, pak nebudete muset jméno pokaždé vyplňovat :-) Jako nepřihlášený uživatel musíte u každé zprávy vyplňovat své jméno. Když se zaregistrujete/přihlásíte, bude vloženo automaticky.

Vyberte oblast, kde jste byli na běžkách

Datum, kdy jste byli v této oblasti lyžovat. Pokud to bylo víc dní po sobě, vyberte poslední den. Zapisujte ve formátu YYYY-MM-DD (např. 2009-12-24). Zprávu více než 9 dní starou sem ani nezkoušejte psát, nepůjde to – chceme informovat o aktuálních podmínkách a ne historických :-)

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně. Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány. Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Kontrolní otázka, proti spamu.

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně.
Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány.
Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Řazení aktualit:

Info ze dne 16.3.
Mira, vloženo 17.3.2017 0:38

Šerlich - Pěticestí a zpátky. Vyráželi jsme cca v 9 umzlí sníh. Občas po cestě jehličí, ale stále dost dobré podmínky. Cestou zpátky okolo 10 už byl sníh na místech, kde do toho pražilo rozbředlý. Počítám, že víkend bude ještě v pohodě :-)

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 15.3.
Mirek, vloženo 15.3.2017 18:05

Dan má absolutní pravdu, Minulý rok na začátku sezony jsme o to prosili několikrát na ninformacích. bylo nám řečeno, to bude předáno na příslušná místa Do teď se nic nestalo Už jsme rezignovali.

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 15.3.
Čenda, vloženo 15.3.2017 14:13

Poděkování rolbařům je určitě fajn. Moje největší poděkování nicméně patří vám, kamarádi běžkaři, kteří vyrážíte do stopy brzo ráno a pro nás ostatní, kteří vyrážíme později, tu stopu alespoň na klasiku projedete. I když to rolbaři projedou 2x týdně, tak je tu těch zbývajících 5 dnů v týdnu, kdy někdo musí být ten první, kdo ráno zaboří špičku lyže do občas hodně zafoukané (či úplně neviditelné) stopy a obětuje se pro nás ostatní :-) Díky vám!

> Říčky, Rokytnice v Orlických horách a okolí

Info ze dne 14.3.
Dan, vloženo 15.3.2017 10:41

Ohledně pěších na tratích mi připadá, že tam chybí osvěta. Většinou jsou to nelyžaři nebo sjezdaři. Myslím si, že by hodntě pomohlo mít u vstupu na tratě nepřehlédnutelnou výstražnou tabuli se zákazem vstupu bez lyží a např. i informaci o tom, kolik úprava tratí stojí, atd. Potom by se snad už nikdo při okřiknutí nechtěl prát.

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 14.3.
atomic11, vloženo 14.3.2017 23:02

Připojuji se k poděkování rolbaři z Deštného a taky pan Petr Prouza, že zařídil aby se upravil i úsek Jelenka - Homole.

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 14.3.
Lukáš, vloženo 14.3.2017 20:48

Odpovím si sám ... sezona tam už skončila
(Odpověď na dotaz uživatele Lukáš z 12.3.: Neví prosím někdo, jak to vypadá v Jamrozowe na okruhu?)

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 14.3.
Eva, vloženo 14.3.2017 17:08

Mirek má ve všem pravdu. Nám se stalo totéž.Ten co tlačil kočárek,by se snámi snad pral.Poraďte někdo co proti tomu dělat


právě proběhla úprava běžeckých stop jej vůbec nezajímá,

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 14.3.
mirek, vloženo 14.3.2017 16:38

Připojuji se k poděkování rolbaři z Deštného, jen mě štve, že dokonalé stopy, hned někdo zničí,Potkali jsme tlupu pěšáků a ještě tlačili kočárek. Při napomenutí,ještě byli dost agresivní.Ty by měli přispívat na úpravu běžeckých trast.

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 14.3.
Martin, vloženo 14.3.2017 13:53

Díky rolbaři z Deštného. Úsek Jelenka-Homole je upraven. Ještě jednou dík i ostatním za celou sezonu, i když ještě snad nekončí :-)).

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 12.3.
Karel304, vloženo 13.3.2017 17:13

Včera Šerlich-Zakletý-Šerlich-Polomské sedlo-Deštné, celkem super podmínky, prašan, mírný mráz, níže zmíněný úsek Jelenka-Homole mírně horší to jo, ale nebezpečný byl až sjezd z Černého kříže do Dešné, zničený zřejmě čtyřkolkou (asi jela někdy po páteční úpravě rolbou) která projela za mokra a pak to zmrzlo. Ve vyšších rychlostech dost nebezpečné.

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 12.3.
ladik, vloženo 13.3.2017 11:14

Připojuji se s prosbou rolbařům na úsek Jelenka -Homole. Jinak to bylo parádní svezení a rychlý sníh.
Pro Ivu nedá musíš kus nést.

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Dotaz
Iva, vloženo 13.3.2017 8:31

Ahoj, prosím Vás, dá se jet ze stadionu na hřebeny (na Masaryčku)?

Zodpovědět > Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 12.3.
eva, vloženo 13.3.2017 7:09

Prosíme rolbaře z Říek i z Deštného, jestli by nemohli,projet úsek Jelenka Homole.Záhoří,se tamjiš nedostane. Děkujeme.Vděční běžkaři

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 12.3.
Karl, vloženo 12.3.2017 19:13

Připojuji se s komentářem o bezvadném běžkování ze Šerlichu okolo Pěticestí zpět, jak v sobotu, tak v neděli prima svezení na novém sněhu.
Jen ten neupravený úsek mezi Jelenkou a Homolí stál v neděli už opravdu za prd, v klasice chvílemi na zlomení nohou... Nemá někdo ze zdejšího fora vazbu na rolbaře z Deštného či Říček, aby se domluvili a třeba na střídačku to projeli? Je mi jasné, že teď už se tam ze Záhoří nikdo nedostane...

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 12.3.
Marie, vloženo 12.3.2017 18:51

Deštné, přes Jelenku na Pěticestí. Přišla nová zima, nádhera, zase jsem se krásně svezla, trošku umrzlé, nový sníh, prostě pohádka.

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Doporučujeme

Ubytování v Orlických horách
Výhodné ceny ubytování v Orlických horách, 20% sleva na skipasy u vícedenních pobytů...
Pobyty v Orlických horách - slevy až 34 %
3 noci pro dva za 999 Kč + další akční balíčky. Lyžařské a jarní pobyty na horách - více zde.

Odkazy k oblasti

Orlickehory.net - sekce běžecké lyžování
Informace o lyžařských oblastech Orlických hor včetně velkého množství zajímavých článků

Kulturní akce - Královehradecký kraj

Načítám data...
Další kulturní akce v Královehradeckém kraji