Orlické hory – běžky

Orlické hory jsou oblíbeným lyžařským prostorem především pro obyvatele Východních Čech. Krásná příroda na hřebenech přímo vybízí k výletům. Úprava lyžařských stop se v posledních letech výrazně zlepšila, takže se určitě vyplatí zajet si do Orlických hor zalyžovat.

Oblast jsme rozdělili na následující podoblasti:

Užitečnou pomůckou je mapa aktuálně upravených tratí v Orlických horách na Skimapě.

Odkaz: webkamery - Orlické hory

Nejnovější aktuality ze stopy

Přidat zprávu
Formulář pro přidání zprávy o aktuálních podmínkách - běžky (změnit na sjezdovky)

Vaše jméno, které se zobrazí u této zprávy. Ale byli bychom radši, kdybyste se zaregistrovali a přihlásili, pak nebudete muset jméno pokaždé vyplňovat :-) Jako nepřihlášený uživatel musíte u každé zprávy vyplňovat své jméno. Když se zaregistrujete/přihlásíte, bude vloženo automaticky.

Vyberte oblast, kde jste byli na běžkách

Datum, kdy jste byli v této oblasti lyžovat. Pokud to bylo víc dní po sobě, vyberte poslední den. Zapisujte ve formátu YYYY-MM-DD (např. 2009-12-24). Zprávu více než 9 dní starou sem ani nezkoušejte psát, nepůjde to – chceme informovat o aktuálních podmínkách a ne historických :-)

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně. Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány. Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Kontrolní otázka, proti spamu.

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně.
Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány.
Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Řazení aktualit:

Info ze dne 16.1.
Majkl, vloženo 17.1.2018 7:51

Konečně to spadlo!!!
A to i v nižších polohách. Včera nádherná projížďka z Haničky na Pěticestí v 10-15cm prašanu, jeden z klenotů letošní zimy.
A až to utáhne rolba, tak to taky nebude špatné :-)

> Říčky, Rokytnice v Orlických horách a okolí

Info ze dne 15.1.
REDAKCE - Petr Horník, vloženo 15.1.2018 14:25

(Odpověď na dotaz uživatele Radovan z 15.1.: Nevíte jak vypadá ten osvětlený okruh v Orlickém Záhoří???

OSVĚTLENÝ LYŽAŘSKÝ BĚŽECKÝ OKRUH - SKI ARÉNA ORLICKÉ ZÁHOŘÍ JE Z DŮVODU NEDOSTATKU SNĚHU MIMO PROVOZ.

ZDROJ: www.orlickezahori.eu

> Říčky, Rokytnice v Orlických horách a okolí

Info ze dne 14.1.
Tonda, vloženo 15.1.2018 21:58

V sobotu i v neděli jsem byl ve stopě. Podmínky naprosto ideální!! Stopa není vůbec ledová, naopak! Je tam jemný prašan, trošku tupější, maže se modrý extra. Vše upraveno pro klasiku i skate. Projel jsem vše od Mezivrší až po Šerlich a parádně jsem si zalyžoval. Na trase z Mezivrší na Anenský vrch je to asi po 500m ve sjezdu trochu vytáté a drhne to. To je jediná vada na kráse...
Příjezd autem na Mezivrší je ideální pro nástup do stop. Silnice je zledovatělá, ale dá se vyjet i sjet bez řetězů (se zimákama)

> Říčky, Rokytnice v Orlických horách a okolí

Info ze dne 14.1.
Petr, vloženo 14.1.2018 20:41

Dneska ze Šerlichu přes Deštnou k Homoli to byla paráda, 2 pěkné stopy na klasiku, pak dál na Pěticestí stopa 1 a bylo to o malinko horší, modrej vosk celkem stoupal ale malinko namrzal, parkoviště samozřejmě v 10:30 plný, ale šlo stát podél silnice. Pěkné svezení.

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 14.1.
Kateřina, vloženo 14.1.2018 20:19

Mezivrší-Pěticestí-Homole-zpět z Homole bunkrovkou upravená trať (skate i klasika) místy ledovaté, chtělo by to trochu nového sněhu ;-) Mezivrší-Anenský vrch také upravená trať (skate i klasika) občas také ledovaté. Příjezd 9.15 a už tam bylo dost aut, cesta nahoru ledovatá, ale zvládli jsme to bez řetězů......dokonce nám dneska vylezlo i sluníčko ;-)

> Říčky, Rokytnice v Orlických horách a okolí

Info ze dne 13.1.
ladik, vloženo 16.1.2018 9:12

Děkuji za výbornou úpravu stop na hřebenu .

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 13.1.
carculka, vloženo 13.1.2018 18:53

Šerlich-Velká Deštná-Pěticestí..............skvěle upravená trat pro klasiku i bruslení,krásné svezení i všude bílo.Parkovište bohužel narvané obě a někteří neumějí bohužel ani parkovat

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 13.1.
Míra, vloženo 13.1.2018 17:38

Dnes skate masarička Komáří a z 5, trochu foukalo, ale svezení hezký. Docela sem koukal, co obleva na některých místech provedla. Nazouvali jsme v 8:45 a tolik lidí jako dnes jsem na hřebeni o víkendu snad ještě neviděl. A závodníci vodácké 30tky, která tam startovala až po poledni to rozhodně nebyli. Lidi prosimvás parkujte s rozumem a když na vás nezbyde místo tak jeďte pryč a neblokujte ostatní!!! Dík

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 13.1.
vlasta.moravek81, vloženo 13.1.2018 16:55

z Mezivrší 8 hod.až Na vrchmezí a zpátky přes Polsko ,super stopa, odjezd v 10:30 auta co přijížděla neměla kde zaparkovat. Děkuji všem co Opravuji stopy


odjezd z Mezivrší Děkuji všem co to upravují

> Okolí Suchého vrchu a Čenkovic

Info ze dne 13.1.
Radek, vloženo 13.1.2018 14:29

Říčky - Letohradská - upraveno pohoda

Letohradská - Mezivrší - neupraveno z důvodu málo sněhu. 3x potok obkročmo, jednou přenášet. Dolů bych to jet radši nezkoušel.

Mezivrší - hodně aut, silnice s ledem, ale žádné z aut nemělo řetězi.

Mezivrší směr na Anenský vrch, po pár kilometrech jsem to u bunkru otočil, neb byl vyfoukaný sníh a lezli kameny.

Mezivrší Peticestí - pohoda, jen trochu zmrzlé.

Pěticestí bunkrovkou na Homoli - pohoda dobré podmínky.

Homole - kapradinka - pěticestí - luxus, manšestr, perfektní stopa prostě nádhera.

Pěticestí sjezd zdobnickou cestou do Říček - upravené, ale párkrát přenášet, párkrát obkročmo, hodně ledovaté, celkem nic moc obvzláště níže.

> Říčky, Rokytnice v Orlických horách a okolí

Info ze dne 12.1.
Seznam.cz, vloženo 12.1.2018 16:17

Mezivrší - Pěticestí a okoli dneska luxus, urolbovaný prašan.

> Říčky, Rokytnice v Orlických horách a okolí

Info ze dne 12.1.
Redakce - Martin Sajal, vloženo 12.1.2018 16:01

Mezi Jelenkou a Homolí projela rolba pravděpodobně před pár minutami, na https://www.destne.info/bezecketrate/ už to naskočilo. Nicméně detaily od nějakého lyžaře asi budou mít větší hodnotu, než moje zpráva :-)

(Odpověď na dotaz uživatele Mira U. z 12.1.: Nevite prosim nekdo jestli bude na zitra upraveny usek mezi jelenkou a homoli? Diky)

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 12.1.
David, vloženo 12.1.2018 13:31

taky nemám aktuální polohu rolby
(Odpověď na dotaz uživatele Jirka67 z 12.1.: Také se Vám z mapy úpravy tratí vytratily polohy jednotlivých roleb?)

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 12.1.
Vít Koutný, vloženo 12.1.2018 13:01

K chloubě a standardním službám lepších středisek patří i každodenní /či v závislosti na povětrnostních podmínkách/ úprava běžeckých stop, byť malého kolečka. Tady není pravidlo stejného času ani v jeden jediný den úpravy. Když už, tak proč ne ráno, když už se investují peníze a čas. Trať by posloužila déle a více lidem! Když více členná rodina navštíví Skicentrum, všichni členové nemusí nutně sjezdovat, někteří vyrazí právě na běžky, na to vůbec není myšleno!

> Říčky, Rokytnice v Orlických horách a okolí

Info ze dne 12.1.
Vít Koutný, vloženo 12.1.2018 9:46

Skicentrum Říčky v Orlických horách si vždy pridavalo výšku sněhu ve svých reportech, tak když včera psali 5 cm nového sněhu, tak jsem vyrazil se skatovýma lyžema, jakože poprašek. Jenže sněhu je 10-15 cm a v pátek dopoledne ostudně rolba nikde! Fakt k breku! Asi si myslí, ze je po Velikonocích, ale je po Vánocích a v puli ledna v pátek neprojete tratě, to je fakt ostuda!

> Říčky, Rokytnice v Orlických horách a okolí

Doporučujeme

Ubytování v Orlických horách
Výhodné ceny ubytování v Orlických horách, 20% sleva na skipasy u vícedenních pobytů...
Pobyty v Orlických horách - slevy až 34 %
3 noci pro dva za 999 Kč + další akční balíčky. Lyžařské a jarní pobyty na horách - více zde.

Odkazy k oblasti

Orlickehory.net - sekce běžecké lyžování
Informace o lyžařských oblastech Orlických hor včetně velkého množství zajímavých článků