Lyžařské vosky na Sporticus.cz

Navazuje na zavedený eshop VOSKY.KAMZASNEHEM.CZ

 

Orlické hory – běžky

Orlické hory jsou oblíbeným lyžařským prostorem především pro obyvatele Východních Čech. Krásná příroda na hřebenech přímo vybízí k výletům. Úprava lyžařských stop se v posledních letech výrazně zlepšila, takže se určitě vyplatí zajet si do Orlických hor zalyžovat.

Oblast jsme rozdělili na následující podoblasti:

Užitečnou pomůckou je mapa aktuálně upravených tratí v Orlických horách na Skimapě.

Odkaz: webkamery - Orlické hory

Nejnovější aktuality ze stopy

Přidat zprávu
Formulář pro přidání zprávy o aktuálních podmínkách - běžky (změnit na sjezdovky)

Vaše jméno, které se zobrazí u této zprávy. Ale byli bychom radši, kdybyste se zaregistrovali a přihlásili, pak nebudete muset jméno pokaždé vyplňovat :-) Jako nepřihlášený uživatel musíte u každé zprávy vyplňovat své jméno. Když se zaregistrujete/přihlásíte, bude vloženo automaticky.

Vyberte oblast, kde jste byli na běžkách

Datum, kdy jste byli v této oblasti lyžovat. Pokud to bylo víc dní po sobě, vyberte poslední den. Zapisujte ve formátu YYYY-MM-DD (např. 2009-12-24). Zprávu více než 9 dní starou sem ani nezkoušejte psát, nepůjde to – chceme informovat o aktuálních podmínkách a ne historických :-)

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně. Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány. Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Kontrolní otázka, proti spamu.

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně.
Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány.
Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Řazení aktualit:

Info ze dne 12.3.
Marie, vloženo 12.3.2017 17:38

Ahojda,, jeli jsme z parkoviště pod Šerlichem nahoru na Velkou Deštnou. Stopa byla skvělá, trochu umrzlá. ... a nahoře nás čekala odměnu (čaj s rumem)v otevřeném stánku. Dolů to jelo perfektně. Sluníčko svítilo - bylo to tam fajn.

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 12.3.
Jindra, vloženo 12.3.2017 7:47

Dnes ráno krásné svezení kolem Velké Deštné.Ve stopě asi centimetr nového prašanu.Když jsem odjížděl,klubalo se slunce.

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 11.3.
stevens, vloženo 12.3.2017 17:16

Z Ricek se zatim da v pohode jet Budfitkou, misty je snehu malo, ale zouvat neni treba, jen je to kvuli necistotam spis na starsi lyze. Kousek pod Peticestim uz je novy snih a hreben paradni.

> Říčky, Rokytnice v Orlických horách a okolí

Info ze dne 11.3.
OndraP, vloženo 11.3.2017 19:47

Ze Serlichu na Vrchmezí a přes polskou stranu zpátky. Trasa souvislé pokrytá až na jeden flek a mistama se sem tam valí šiška. Ale nic zásadního. Sníh je vlhčí. Vřele doporučuji vyrazit.

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 11.3.
Honza, vloženo 11.3.2017 13:12

Od 7 hodin v terénu ze Šerlichu na Haničku a zpět.Jel jsem skate.Parádní podmínky.Tvrdou vrstvu pokryl nový sníh a vše je perfektní.Hezky to jelo.Pouze od Jelenky na Homol neupraveno.Tam to dá zabrat na skate v těch 10 cm sněhu.Trošku to kazí pocit z jízdy celého hřebenu.Z Mezivrší na Anenský vrch v tom dolíku u bunkru Paprsek v jednom místě lezou kameny.Tak tam opatrně.V 11 hodin jsem byl zpět a lídí v tu dobu moc nebylo.Úžasný den.Tak at nám to chvili ještě vydrží

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 9.3.
Cenda, vloženo 9.3.2017 20:05

Dnes Serlich - V. Destna - Peticesti - Mezivrsi - Neratov. Snih hodne mokry, pres noc trochu pripadlo. Rolby nevyjely, takze stopa jen co vyslapali lyzari. Na klasiku ok, na brusleni moc ne. Snehu je vsude dost, nikde nelezou sutry, obcas maximalne jehlici a sisky (ale pod tim je jeste snih). V nizsich polohach hodne mokre, voda ve stope, jehlici (hlavne Komari vrch), ale furt mnohem lepsi nez pred tydnem. Mezi Homoli a Peticestim lepsi snih na severni ceste (kolem vysilace), bunkrovka zase vic projeta lyzari. Sjezd z Mezivrsi do Neratova sjizdny na kamenackach az na hranici lesa, posledni 1,5km uz nutno pesky. Suma sumarum, jestli to rano projede rolba, mohu hrebenovku vrele doporucit.

> Říčky, Rokytnice v Orlických horách a okolí

Info ze dne 8.3.
Lubajk, vloženo 9.3.2017 22:43

S nově napadaným sněhem po úterní strojové úpravě byl ve středu 8.3. hřeben ze Šerlichu přes Velkou Deštnou přijatelný, uježděný lyžaři i na bruslení jen do sedla Pod Jelenkou. Dál směr Homole byla jen turistická stopa, protože rolba Orlické Záhoří už dlouho nevyjela. Na bruslení bylo nejlepší vyrazit na druhou stranu hřebene polskou stranou podél horních stanic lanovek Zieleniec na Vrchmezí po čerstvém manžestru. Z Vrchmezí bylo možné zvolit trasu přes Polomské sedlo a Bukačku českou stranou. Nového sněhu díky stromům na této trase bylo méně, snáz se cestou převážně z kopce překonával a výsledkem byl příjemný okruh cca 10km. V každém případě na hřebenu Orliček stromy novým bílým kabátkem Rampušák slavnostně na MDŽ vystrojil.

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Dotaz
Jarda, vloženo 8.3.2017 10:34

Pro Cenda : Skol, skoda ze jsi nenapsal info hned vcera vecer, dnes rano bych vyrazil :o) . Mam to pres 80km a nebylo zadne info, tak sem nakonec zustal doma.Mel jsem vcera jen informaci ze to rolba najela, ale ze do toho napadal hodne mohry snih,plus ze jssou uz mista bez snehu .... Kdyz dnes pujdes, pisni sim jestli to je na klister ci tuhe, a jak vypada stopa. Diky moc :o)

Zodpovědět > Říčky, Rokytnice v Orlických horách a okolí

Info ze dne 7.3.
Cenda, vloženo 8.3.2017 10:02

Mezivrsi - Peticesti a okruh pod Homoli. Za predchozi 2 dny asi 10 cm noveho mokreho snehu, ktery spolehlive skryl vetsinu jehlici a ledu. Komari vrch a dalsi problemova mista predchozich dnu naprosto ok. Ale bude to rychle tat, za dva tri dny to bude asi zase podobne.

> Říčky, Rokytnice v Orlických horách a okolí

Info ze dne 5.3.
Garret, vloženo 5.3.2017 22:32

Z Šerlichu kolem Velké Deštné po západním úbočí a zpátky po červené. Dalo se, ale pod stromy už byl sníh dost špinavý. Pak z Šerlichu na Bukačku a přes Černý Kříž dolů do Deštného - tuhle trasu bych nedoporučoval, pokud nepřípadne nový sníh. Místy je na cestě už víc jehličí než sněhu a je se na tom nedá.

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 5.3.
Mirek, vloženo 5.3.2017 20:31

Šerlich - Hanička: Sněhu je stále dostatek a až na místa u pěchotního srubu R-87 a silnicí pod Komářím vrchem, kde se musí už přenášet. Je to, ale zatím jenom několik metrů. Ve vyšších partiích (Šerlich - Pěticestí) je trať ještě poměrně tvrdá ovšem tam kde jsou vzrostlé stromy je už velké množství špíny a jehličí. Do kopců to, ale skvěle nahradí stoupací vosky (to jen info pro nás rekreační). Nejhorší situace jsou na úbočí Komářího vrchu a při průjezdu podél tvrze Hanička. Rovinka od Haničky k parkovišti, to je však extrém!!! Ovšem co chtít v tomto čase. I přes to všechno se vyplatí ještě vyrazit!!!

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 5.3.
Soňa, vloženo 5.3.2017 20:00

Přejezd z Masaryčky přes Pěticestí a Anenský vrch k parkovišti na Panském Poli nad Rokytnicí. Na Pěticestí jsem jela levou trasou kolem vysílače, celkem dobré. Tam, kde jsou vysoké stromy, je neuvěřitelnej bordel, jehličí, větvičky, šišky a bůhví, co ještě padá ze stromů. Je to hlavně část k Mezivrší a pak konec sjezdu na Panské Pole. Místy vůbec není vidět sníh, klasické mazací lyže bych určitě nedoporučovala. Jinak na celé trase sněhu dost, s výjimkou cca 100 m ve vzrostlém lese před stoupáním k Anenskému vrchu, tam začíná být vytáto, ale je to ještě na rovině, takže to není nebezpečné. Od Panského pole do Rokytnice už na tenisky, louky jsou víceméně holé.

> Říčky, Rokytnice v Orlických horách a okolí

Info ze dne 4.3.
Marie, vloženo 5.3.2017 9:46

Deštné, Luisino údolí, Pěticestí a zpět. Celý den slunce, teplo, pak místy sníh trošku mokry, ale stále krásné svezení, nádherný den. Dík horám a za úpravu tratí, dík za úžasné víkendy na běžkách po celou tuto zimu.

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 4.3.
Pavel, vloženo 5.3.2017 7:58

Z Lusina údolí na Pěticestí oběma směry, lepší k Orl.Záhoří. Sněhu stále dost, docela dobré,

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 3.3.
Petr M., vloženo 4.3.2017 9:02

Souhlasím s NYKYm ohledně tydýtů se čtyřkolkou z bufetu pod V. Deštnou. A není to poptrvé, co touto čtyřkolkou vyhrabali hluboká koryta v nebezpečném sjezdu pod Velkou Deštnou. Trochu drsnej způsob, jak naučit běžkaře zvládat krizovky ve sjezdu. Doufám, že tato koryta vznikla jen z blbosti a není jejich účelem zvýšení počtu zásahů u úrazů a tím prokázání důležitosti Horské služby i na takových "dětských" horách jako jsou Orlické.

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Doporučujeme

Ubytování v Orlických horách
Výhodné ceny ubytování v Orlických horách, 20% sleva na skipasy u vícedenních pobytů...
Pobyty v Orlických horách - slevy až 34 %
3 noci pro dva za 999 Kč + další akční balíčky. Lyžařské a jarní pobyty na horách - více zde.

Odkazy k oblasti

Orlickehory.net - sekce běžecké lyžování
Informace o lyžařských oblastech Orlických hor včetně velkého množství zajímavých článků

Kulturní akce - Královehradecký kraj

Načítám data...
Další kulturní akce v Královehradeckém kraji