Lyžařské vosky na Sporticus.cz

Navazuje na zavedený eshop VOSKY.KAMZASNEHEM.CZ

 

Orlické hory – běžky

Orlické hory jsou oblíbeným lyžařským prostorem především pro obyvatele Východních Čech. Krásná příroda na hřebenech přímo vybízí k výletům. Úprava lyžařských stop se v posledních letech výrazně zlepšila, takže se určitě vyplatí zajet si do Orlických hor zalyžovat.

Oblast jsme rozdělili na následující podoblasti:

Užitečnou pomůckou je mapa aktuálně upravených tratí v Orlických horách na Skimapě.

Odkaz: webkamery - Orlické hory

Nejnovější aktuality ze stopy

Přidat zprávu
Formulář pro přidání zprávy o aktuálních podmínkách - běžky (změnit na sjezdovky)

Vaše jméno, které se zobrazí u této zprávy. Ale byli bychom radši, kdybyste se zaregistrovali a přihlásili, pak nebudete muset jméno pokaždé vyplňovat :-) Jako nepřihlášený uživatel musíte u každé zprávy vyplňovat své jméno. Když se zaregistrujete/přihlásíte, bude vloženo automaticky.

Vyberte oblast, kde jste byli na běžkách

Datum, kdy jste byli v této oblasti lyžovat. Pokud to bylo víc dní po sobě, vyberte poslední den. Zapisujte ve formátu YYYY-MM-DD (např. 2009-12-24). Zprávu více než 9 dní starou sem ani nezkoušejte psát, nepůjde to – chceme informovat o aktuálních podmínkách a ne historických :-)

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně. Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány. Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Kontrolní otázka, proti spamu.

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně.
Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány.
Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Řazení aktualit:

Info ze dne 8.1.
Jenik, vloženo 9.1.2017 7:34

Šerl. Mlýn - Pod Sedl. vrch - Číhalka a zpět přes Polomský kopec na Šerlišský Mlýn.
Souhlas s Mírou - naprosto parádní svezení - čistý sníh (ráno trochu nového prašanu), tvrdá stopa i pruh na skate. Nemělo to chybu!
Za mě díky na Číhalku!

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 8.1.
Míra, vloženo 8.1.2017 21:36

Dnes skate ze Skuhr. okruhu na Sedl. vrch, dále knížecí rozcestí, rozcestník olešnice/čihalka a z5. Na okruhu měkké, hůlky se ztrácely o 1/4 délky. Nejluxusnější úsek z knížecí směr čihalka, široká, tvrdá cesta a asi 4 klasici. Tak to byla naprostá bomba:-)

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 8.1.
Marena, vloženo 8.1.2017 20:25

Bacha při sjezdu k Výpřeži, je to tam sfoukaný a lezou docela velký šutry...

> Okolí Suchého vrchu a Čenkovic

Info ze dne 8.1.
Petr Kovář, vloženo 8.1.2017 19:47

Ahoj. Dnes z Deštného přes Polomské sedlo na Deštnou a od Jelenky přes Luisino údolí a Zámeček zpět. Podmínky super a od Zámečku do Deštného nečekaně pravděpodobně stojově projetá nová stopa. Ať se ale na mě nikdo nezlobí, ale když někdo po takovéhle stopě (vede prostředkem cesty - není tam na to víc místa) bruslí, je to prachsprostý sobec a vandal. Skol!

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 8.1.
Kuba, vloženo 8.1.2017 18:26

Na co čeká magistrát města Hradce Králové s úpravou běžkařských tratí v Městských lesích....??? Zařízení pro úpravu je zaparkováno u rybníku Výskyt!!!

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 8.1.
Slávek, vloženo 8.1.2017 17:44

doplňuji místo k předchozí zprávě - Karlow - výborné, stopy na klasiku a bruslení projeté dnes ráno rolbou v délce cca 10 km.

> Broumovsko a Náchodsko

Info ze dne 8.1.
Slávek, vloženo 8.1.2017 17:38

výborné, stopy na klasiku a bruslení projeté dnes ráno v délce cca 10 km

> Broumovsko a Náchodsko

Info ze dne 8.1.
Honza, vloženo 8.1.2017 16:52

Kozlov nad Českou Třebovou stopy projetý a na skitech se dá taky po okruzích.Jen škoda, že je to hrozně úzký a nedá se v tom kloudně bruslit.Trošku měkčí a hůlky se občas boří.Někde to bylo fajn široký a tvrdý.Jen vyjimečně se objeví krtičák( asi na 2 místech).
A poprosil bych ostatní běžkaře ať si klidně zastaví, ale né v dráze kde se bruslí a i když mě vidí tak se ani neuhnou a vesele si povídají dál.Berte ohled na ostatní.Díky

> Okolí Suchého vrchu a Čenkovic

Info ze dne 8.1.
carculka, vloženo 8.1.2017 16:43

Krkavčina-Odolov-Panská cesta-Paseky.....Od krkavčiny po Odolov pouze na klasiku,stopa vytvořena běžkaři.Od odolova až na Paseky trat strojově jak pro klasiku tak bruslení.Místami na bruslení horší podmínky,nebot napadl včera nový sníh a trat dnes neprojeta.Jinak na klasiku super,sněhu dost a výhledy stojí za to.Jestřebí bouda otevřena,jen o víkendech dost narváno,počítejte 20minut čekáním na objednání

> Broumovsko a Náchodsko

Info ze dne 8.1.
carculka, vloženo 8.1.2017 9:54

Nevíte jak to dnes vypadá s tratemi deštná-šerlich-pěticestí?

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 7.1.
sysel, vloženo 9.1.2017 9:41

turistická stopa z Cotkytle do Heřmanic, sněhu 20-30 cm, z Rýdrovic na ČV sedlo upravená stopa, místy byla zafoukaná nebo s novým sněhem, celkově velmi dobré podmínky.

> Okolí Suchého vrchu a Čenkovic

Info ze dne 7.1.
Kamil, vloženo 8.1.2017 14:26

mráz ale krásně, na hřebení víc než půl metru prašanu, úprava tak 3/5, ale nádherně upravená Čihalka, po skvělém obědě (dodporučuji) cca 1km pod neupravenou spojkou doleva na Polomský kopec u mě zastaví rolba, uvnitř Polák a ptá se, kudy na Vrchmezí (Orlica), tak mu to nějak vysvětlím a lidi on projede a skvěle upraví tu spojku, uprostřed uvázne před šikmým stromem, chvíli hledá pilu :), chodí bezradně kolem, znovu se ptá jestli jede dobře a já že jo, tak to nějak objede a frčí na tu svou Orlicu a dál do Polska...jestli je tohle nějaká spolupráce díky které budou ty krásné terény nad Čihalkou upravovány častěji tak hurá....

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 7.1.
Jan, vloženo 7.1.2017 23:21

Zdravím. Dnes jsem se nakonec odhodlal ráno jet do Deštvého do stopy. Bruslím,tak jsem to risknul,i přes nechvalné poznámky od kolegů co tu dobře informují :) Byl jsem v Deštném.Vyjížděl jsem od kostelíka na Šerlich a Masaryčku. Celkem upraveno,ale pro zdatnější bruslaře! Lehce jsem promázl,tak to ze začátku moc nejelo. Z Masaryčky na Pěticestí KATASTROFA!!! Tak krásně by se tam jelo,ale naprosto neupravené a rozbité. Vzdal jsme to trápení a na zrozcestí Pod Jelenkou jsem sjel zpět do Deštného. Lidí tak akorát,spíš néně a mráz luxusní :) Při každém sjedru jsem hned vychladl a ruce mrzly nahned! Jinak to šlo,ale byla to dřina. Díky za vaše zprávy. Honza

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 7.1.
Jef, vloženo 7.1.2017 17:45

Je upravena trasa Hedeč-Severomoravská chata-Šanov,stopa dobrá místy je hlína.

> Okolí Suchého vrchu a Čenkovic

Info ze dne 7.1.
Marena, vloženo 7.1.2017 17:23

Kozlov nad Českou Třebovou: cca 30 cm prašanu, stopy najeté skútrem všude okolo po loukách i dál k Pekláku a nad Přívrat, dál na Andrlův chlum projeto od lidí. Na turistiku ideální, ale na to, jak idylicky zima vypadá, to má pár much - že na sfoukaných místech, kterých je naštěstí jen pár, leze tráva by až tak nevadilo, ale jinak spousta krtinců, nad Přívratem je stopa najetá po zoraném poli, tam to teda škrtá dost, v lese se taky občas objeví dost nečekaně šutry. Prostě na výlet na turisťačkách paráda, s jedničkama radši na Sucháč. Doporučuji útulnou hospůdku dole v Kozlově.
pro Martina: jo, okruh na louce je projetý i na skejt, ale dost se to boří

> Okolí Suchého vrchu a Čenkovic

Doporučujeme

Ubytování v Orlických horách
Výhodné ceny ubytování v Orlických horách, 20% sleva na skipasy u vícedenních pobytů...
Pobyty v Orlických horách - slevy až 34 %
3 noci pro dva za 999 Kč + další akční balíčky. Lyžařské a jarní pobyty na horách - více zde.

Odkazy k oblasti

Orlickehory.net - sekce běžecké lyžování
Informace o lyžařských oblastech Orlických hor včetně velkého množství zajímavých článků

Kulturní akce - Královehradecký kraj

Načítám data...
Další kulturní akce v Královehradeckém kraji