Orlické hory – běžky

Orlické hory jsou oblíbeným lyžařským prostorem především pro obyvatele Východních Čech. Krásná příroda na hřebenech přímo vybízí k výletům. Úprava lyžařských stop se v posledních letech výrazně zlepšila, takže se určitě vyplatí zajet si do Orlických hor zalyžovat.

Oblast jsme rozdělili na následující podoblasti:

Užitečnou pomůckou je mapa aktuálně upravených tratí v Orlických horách na Skimapě.

Odkaz: webkamery - Orlické hory

Nejnovější aktuality ze stopy

Přidat zprávu
Formulář pro přidání zprávy o aktuálních podmínkách - běžky (změnit na sjezdovky)

Vaše jméno, které se zobrazí u této zprávy. Ale byli bychom radši, kdybyste se zaregistrovali a přihlásili, pak nebudete muset jméno pokaždé vyplňovat :-) Jako nepřihlášený uživatel musíte u každé zprávy vyplňovat své jméno. Když se zaregistrujete/přihlásíte, bude vloženo automaticky.

Vyberte oblast, kde jste byli na běžkách

Datum, kdy jste byli v této oblasti lyžovat. Pokud to bylo víc dní po sobě, vyberte poslední den. Zapisujte ve formátu YYYY-MM-DD (např. 2009-12-24). Zprávu více než 9 dní starou sem ani nezkoušejte psát, nepůjde to – chceme informovat o aktuálních podmínkách a ne historických :-)

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně. Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány. Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Kontrolní otázka, proti spamu.

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně.
Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány.
Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Řazení aktualit:

Info ze dne 5.1.
carculka, vloženo 5.1.2018 17:43

Nevíte někdo,jestli je upravena tedy trasa od šerlichu-velká deštná-pěticestí?a to jak pro bruslení tak klasiku?Zítra chceme razit.Díky

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 5.1.
Matěj, vloženo 5.1.2018 17:38

Dnes ve dvě hodiny čerstvě urolbováno Šerlich-Deštná, i dále na Pěticestí obě cesty vypadaly úplně nově, naprostá paráda. Akorát teda na skate je to pořád trochu měkké a občas se to boří, ale vzhledem k počasí je to připraveno neskutečně.

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 5.1.
Peter, vloženo 5.1.2018 11:15

Dobrý den.
Z důvodu nevhodných sněhových podmínek,se Knížecí upravovat nebude.Musíme si počkat až nám"Perin Bába" napráší více sněhu.Snad se toho brzo dočkáme.
(Jinak,trať neupravují já,ale kamarád).
Hezký den.

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 4.1.
Jirka67, vloženo 4.1.2018 20:43

Šerlich-Jelenka-Vrchmezí-Šerlich.Stopy pouze projeté běžkaři.Téměř ideální podmínky,teplota kolem 0°C,fialový swix to jistil.Od zítřka má být na hřebenech +5°C tak ať to projedou rolbou aby si pěšáci nenamočili nohavice.

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 4.1.
Muycle, vloženo 4.1.2018 18:19

Dle infa z turistickeho centra v Destnem uprava stop probehne nejdriv behem zitrka :( Momentalne Orlicke hory bez upravy.

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Dotaz
Mila, vloženo 4.1.2018 19:15

Dobrý den nemáte informace zda běžecký okruh v Orlickem Záhoří je upraven pokud je tam sníh diky

Zodpovědět > Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 3.1.
Šíma, vloženo 4.1.2018 13:48

Včera večer z Masarykovy chaty na Polomske sedlo a zpět jenom se podívat jaké je stopa. Neupraveno, jenom pár stop od běžkařů. Ale projížďka fajn.

> Říčky, Rokytnice v Orlických horách a okolí

Info ze dne 2.1.
Aleš Sokol, vloženo 5.1.2018 6:17

Zdravím, nevím, jestli se jedná o Mayerovu hájovnu, ale stodvacítka to určitě nebyla...

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 2.1.
Karl, vloženo 4.1.2018 9:09

Koukám, že se kolem kurvičů stopy stahuje smyčka. Já jsem každopádně pro, ale zrovna kolem Mayerovy hájovny bych mírnil nadšení. Jednak její dnešní majitel není ten, který projíždí po Knížecí cestě, Ruským údolím ani neničí stopy k Sedloňovu. Za druhé on to nemá jako chalupu, ale bydlí tam celý rok a pokud tam má trvalý pobyt (a já sice myslím, že ne, že ho má dole v Olešnici) tak má obec povinnost prohrnovat cestu až k jeho nemovitosti. Takže buďme rádi, že si to občas vyprdí starou stodvacítkou mezi stopami, než aby to obec vyhrnula radlicí. A za třetí, opravdu to není famílie kurvičů stop, jeho synátor je ten maník, co staví snowparky po celém světě vč. olympiády a on v podstatě pro nás běžkaře začal strojově upravovat stopy kolem Olešnice.
Ale to je jen taková vsuvka, každopádně jsem pro, že tam kde selžou prosby a vysvětlování je čas na pár facek (a myslím, že pár čtyřkolkářů ještě teď pálí záda po mých hůlkách). Navíc všichni od Hrádku po Deštnou vědí, kdo je tím největším kurvičem stop, viďte pane Š. ze Sedloňova? :(

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 2.1.
Aleš Sokol, vloženo 4.1.2018 6:31

Míro, já tam byl o den dřív, 23.12., tenhle blb má chalupu nad Čihalkou, takže jel za Čihalku k hranici, tam doprava po upraveným a před kopečkem nad sjezdovku je odbočka doprava dolů k chalupě. Bylo dost tvrdo, takže za sebou nechával jen asi 1-2 cm hluboký koleje (a pořídil projet). Měl jsem chuť mu sejít urvat aspoň stěrače...Naštěstí šlo jen o 300 metrů. Když jsem jel zpět, už byl odjetej....Ale víme, kde má chalupu!!

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 2.1.
Míra, vloženo 3.1.2018 19:32

Na Štědrý den ráno jsem osobně toho blba viděl,byl to nějaký dědek s pražskou značkou a šedivým autem, bohužel jsem to zapomněl, jel od Čihalky, pak nahoru na Zieleniec...

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 2.1.
Miluna, vloženo 3.1.2018 18:18

Jo, osobne sem se zaprisahnul ze az chytim toho kretena co to pravidelne u Cihalky rozjizdi terenakem, ze mu zatarasim cestu a zavolam policii, pokud bude chtit zdrhnout dopadne jeste hur.... Jsme narod idiotyckych sebestrednych polosilenych a bezohlednych mistru sveta kde se kazdy jednotlivec domniva ze ma pravo neco kurvit klidne tisicum lidi....

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 2.1.
Karl, vloženo 3.1.2018 10:27

V okolí Olešnice tomu obleva dala zabrat, kupodivu ale vydržela stopa z Ruského údolí. Je vidět, že výrazně pomohlo to první ujetí rolbou od Petera a vytvořil se vcelku kvalitní základ, ač místy už dost ledovatý. Jinak po Knížecí cestě od Čihalky již místy sníh úplně zmizel. Teď (3/1) ale vydatně chumelí, tak doufejme v návrat paní zimy. Jo a jinak klasika, co Peter kvalitně ujel a vyřízl stopy po obou stranách, to lesáci rozjeli teréňákem. Takže celá stopa na Knížecí cestě (dle mne nejlepší svezení v Orl.h.) je zničená až na asfalt a místy jsou až 30 cm koleje...

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 2.1.
Jakub, vloženo 2.1.2018 20:43

Souhlasím s tebou....každý si dělá co chce a myslí si že může všechno....vůbec ho nenapadne, kolik stojí práce a peněz ty stopy udělat....

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 2.1.
CHB, vloženo 2.1.2018 19:01

I když je úterý, rolby dnes nevyjely. Nicméně sněhu na hřebenech je dost. Nástup z Deštného z louky za Nároďákem ale už nejde, sjízdné to je až od lesa.
Dnes na zledovatělý podklad napadlo 1-2 cm nového sněhu. Vyříznuté stopy jsou stále patrné a nový sníh překryl špínu po oblevě. Nicméně zřejmě na Silvestra si někdo léčil své komplexy méněcennosti a rozjezdil asi čtyřkolkou upravený úsek od Polomského sedla (tam je rozrytá skoro celá křižovatka) směrem k Sedloňovdkému vrchu, Černému kříži, k vyhlídce (bývalý altánek) a dál směrem do serpentýn dolů do Deštného, přijel nebo odjel k/od Sedloňova. Zůstaly po něm místy až 30 cm hluboké a dost široké koleje, které jsou nyní zmrzlé, takže se i dost špatně přejíždějí. Na bruslení to v tomto úseku rozhodně není. Stopy na klasiku po stranách většinou zůstaly, i když místy do nich taky najel. Těžko se dá taková bezohlednost pochopit a zajímalo by mě, co má takový člověk v hlavě místo mozku.

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Doporučujeme

Ubytování v Orlických horách
Výhodné ceny ubytování v Orlických horách, 20% sleva na skipasy u vícedenních pobytů...
Pobyty v Orlických horách - slevy až 34 %
3 noci pro dva za 999 Kč + další akční balíčky. Lyžařské a jarní pobyty na horách - více zde.

Odkazy k oblasti

Orlickehory.net - sekce běžecké lyžování
Informace o lyžařských oblastech Orlických hor včetně velkého množství zajímavých článků