Orlické hory – běžky

Orlické hory jsou oblíbeným lyžařským prostorem především pro obyvatele Východních Čech. Krásná příroda na hřebenech přímo vybízí k výletům. Úprava lyžařských stop se v posledních letech výrazně zlepšila, takže se určitě vyplatí zajet si do Orlických hor zalyžovat.

Oblast jsme rozdělili na následující podoblasti:

Užitečnou pomůckou je mapa aktuálně upravených tratí v Orlických horách na Skimapě.

Odkaz: webkamery - Orlické hory

Nejnovější aktuality ze stopy

Řazení aktualit:

Info ze dne 2.3.
Aleš Sokol, vloženo 2.3.2018 14:49

Dneska ze Mlýna na Pěticestí, komplet upraveno, potkal jsem všechny 3 rolby. Utažením se podmínky rapidně zlepšily, od Korunky přes Homoli k Jelence to bylo na klasiku luxus!! Klasiku doporučuju, ale upraveno všude i na skate. Teploměr na V.Deštný -10.

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 1.3.
wlk, vloženo 1.3.2018 11:17

ahoj,jak je upravena stopa z Cihalky smer Sedlonovsky vrch a Bunkrovkou dolu? dik

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 28.2.
FCB, vloženo 1.3.2018 21:43

Včera večer skate okolo Sucháku a Bukovky. Super svezení, stopa byla přemrzlá a rychlá. Jen okolo Bukovky ve stopě jehličí a větvičky, Suchák byl na tom lépe. Silný mráz způsobil, že tam skoro nikdo nebyl. Spokojenost, ale chtělo by to aby trochu připadlo.

> Okolí Suchého vrchu a Čenkovic

Dotaz
Aleš sokol, vloženo 1.3.2018 10:00

Ze mlýna na peticesti. Tvrdý místa se střídaly s šíleně pomalým prasanem. Některé místa brutální nafoukano. Na velké deštné mínus 15. Nic extra podmínky.

Zodpovědět > Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 26.2.
otosson, vloženo 26.2.2018 18:30

Klasika v orlickych horach, pokud nechytnete 2x tydne rolbu: serlich - v destna - pod homoli bunkrovka - peticesti - nad sjezdovky v rickach a zpet... 80 pct v podstste neupraveno, stopy bud s ledovymi plotnami nebo zafoukane, jinak rozbite a ztracene v prasanu... obcerstvovny zavrene, vcetne horni stanice lanovky a bufet v rickach... skoda, vitejte v roce 2018 :) jinak pocasi mrazive, ale neskutecne kulisy po cele trase

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 25.2.
Martin, vloženo 25.2.2018 22:37

Z Červenovodského sedla na Hvězdu, přes Suchý vrch ke Třem pánům, k Boudě a zpět přes Tichanovské louky ke Třem pánům, 5 bratrů, Hvězda a zpět. Azur, skoro nefoukalo, mráz kolem -14, Pěkné svezení, na některých místech trochu popadané větvičky, ale jinak paráda. Byl jsem zde poprvé a jsem nadšen

> Okolí Suchého vrchu a Čenkovic

Info ze dne 25.2.
FCB, vloženo 25.2.2018 22:36

Dnes skate z Mezivrší na Šerlich a zpět. Připadlo 5cm prašanu a díky v některých místech silnému větru se přes celou šířku stopy tvořily až půl metru hluboké bariéry sněhu. Ale nebylo jich mnoho. I přes silný mráz jsem si dnešní běžky užil, takže spokojenost.

> Říčky, Rokytnice v Orlických horách a okolí

Info ze dne 24.2.
Vitek, vloženo 25.2.2018 13:20

Cesta od Haničky na Pěticestí a zpět. V sobotu od rána silný vítr, ale po trase mezi stromy žádný problém. Podklad sněhu pevný, tvrdý, celistvý, ve stopě jen drobné větvičky. Teplota -5 a méně, oblačno. Modrý Swix (na starý -5--15) držel dobře. Celý den lehce sněžilo. Od Mezivrší nahoru po ČTZ a taky dobré, jen více zvlněné než lyžařská, ale sněhu dost. Dolů od Anenského vrchu už to na nové vrstvě sněhu přes vosk trochu drhlo. Dobré podmínky na bruslení i klasiku, turistů docela dost, ne příliš.

> Říčky, Rokytnice v Orlických horách a okolí

Info ze dne 24.2.
Marena, vloženo 24.2.2018 16:53

Za účelem vyježdění čtvrteční hospody dnes z ČV sedla přes Hvězdu, 5 bratří ke 3 pánům, dál přes Těchonínský les k Boudě a zpátky ke 3 pánům a severní cestou na sedlo. -8°C, skoro celou dobu sněžilo. Stopy krásně tvrdé, ale kvůli větru plné bordelu. Sněžení mělo ale za důsledek, že čerstvý sníh sice nejel, ale zas ten slončík aspoň zakryl. S výjimkou úseku k Hvězdě kupodivu provoz docela v pohodě. Psí závody ze sedla ve směru na bukovku vůbec nevadily.

> Okolí Suchého vrchu a Čenkovic

Info ze dne 22.2.
rwp444, vloženo 23.2.2018 7:16

Klasika hrebenovka Serlich-5cesti. Krasne svezeni, rano jela cast trasy rolba. Temer bez lidi, krasny tvrdy podklad na brusleni. Jedine minus zavreny bufac na 5c, kde bylo dosl lidi.

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 22.2.
Pida, vloženo 22.2.2018 20:32

Dnes ráno Serlich - Peticesti - Serlich.
Ze Serlich az Pod Jelenku krásná a hodně rychlá vymrzlá stopa jak na klasiku, tak na bruslední, která byla před obědem ještě opravena rolbou, klobouk dolů a velké díky za úpravu i v týdnu.
Od Jelenky na Pěticestí hodně foukalo, takže brzy ráno stopa místama dost zafoukaná, ale díky zmrzlému podkladu se i tak nádherně jelo. Po projetí pár lidí byla už určitě jako nová.
Podmínky pro běžkaře dnes ideální, hlavně teda pro ty zručnější, pro začátečníky budou sjezdy místama možná trochu nebezpečné, ale i tak si to určitě všichni užijete.
Pár fotek z dnešního rána:
http://pida11.rajce.idnes.cz/Serlich_-_Peticesti_-_Serlich/

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 22.2.
Martin, vloženo 22.2.2018 18:27

Ráno ze mlýna na Vrchmezí a pak na Masarykačku. Trochu sem tam zafučelo, ale podle mne stopa pěkná. Pak z Masarykačky na Velkou Deštnou spodem a dolů po “asfaltce”. Když jsem jel spodem, udivilo mne, že mne minula rolba, netušil jsem že se stopa upravuje i zde. Takže za mne palec nahoru rolbařům.

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 20.2.
Karl, vloženo 20.2.2018 20:09

Šerlich - Pěticestí a zpět parádní poježděníčko. Díky Dešteňákům za krásně upravené stopy. Škoda, že Záhoráci si projeli jen ten svůj osvětlený okruh a jinak nic a Říčkaři se na to vyprdnuli úplně. Tak snad až v pátek...

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 19.2.
FCB, vloženo 21.2.2018 9:32

Okolo Sucháku a Bukovky.
Stopa pěkná, umrzlá a rychlá. Na klasiku i skate paráda. Díky za úpravu, užil jsem si to.

> Okolí Suchého vrchu a Čenkovic

Dotaz
Dušan, vloženo 19.2.2018 21:51

efilip - děkuji za odpověď. Tak to radši nechám nahoře a vemu to směr Velká Deštná - Homole - ... Nebo na druhou stranu Masaryčku - zielenec... děkuji :-).

Zodpovědět > Deštné v Orlických Horách a okolí

Doporučujeme

Ubytování v Orlických horách
Výhodné ceny ubytování v Orlických horách, 20% sleva na skipasy u vícedenních pobytů...
Pobyty v Orlických horách - slevy až 34 %
3 noci pro dva za 999 Kč + další akční balíčky. Lyžařské a jarní pobyty na horách - více zde.

Odkazy k oblasti

Orlickehory.net - sekce běžecké lyžování
Informace o lyžařských oblastech Orlických hor včetně velkého množství zajímavých článků