Lyžařské vosky na Sporticus.cz

Navazuje na zavedený eshop VOSKY.KAMZASNEHEM.CZ

 

Orlické hory – běžky

Orlické hory jsou oblíbeným lyžařským prostorem především pro obyvatele Východních Čech. Krásná příroda na hřebenech přímo vybízí k výletům. Úprava lyžařských stop se v posledních letech výrazně zlepšila, takže se určitě vyplatí zajet si do Orlických hor zalyžovat.

Oblast jsme rozdělili na následující podoblasti:

Užitečnou pomůckou je mapa aktuálně upravených tratí v Orlických horách na Skimapě.

Odkaz: webkamery - Orlické hory

Nejnovější aktuality ze stopy

Přidat zprávu
Formulář pro přidání zprávy o aktuálních podmínkách - běžky (změnit na sjezdovky)

Vaše jméno, které se zobrazí u této zprávy. Ale byli bychom radši, kdybyste se zaregistrovali a přihlásili, pak nebudete muset jméno pokaždé vyplňovat :-) Jako nepřihlášený uživatel musíte u každé zprávy vyplňovat své jméno. Když se zaregistrujete/přihlásíte, bude vloženo automaticky.

Vyberte oblast, kde jste byli na běžkách

Datum, kdy jste byli v této oblasti lyžovat. Pokud to bylo víc dní po sobě, vyberte poslední den. Zapisujte ve formátu YYYY-MM-DD (např. 2009-12-24). Zprávu více než 9 dní starou sem ani nezkoušejte psát, nepůjde to – chceme informovat o aktuálních podmínkách a ne historických :-)

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně. Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány. Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Kontrolní otázka, proti spamu.

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně.
Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány.
Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Řazení aktualit:

Info ze dne 3.3.
nyky, vloženo 3.3.2017 18:20

Dnes Šerlich-Anenský vrch a zpět. Na klasiku pro toho, kdo umí namazat současně na led i mokrý sníh. Nebo lyže s protiskluzem. Mezi Šerlichem a Pěticestím se celkem dá. Dál na Anenský vrch hodně znečištěná stopa a velmi brzo tam budou holá místa. Ráno jsem potkal rollbu, která upravovala stopy. Proto jsem nepochopil, proč obsluha z kiosku na Deštné (horská služba nebo jejich pomocník) tyto nové stopy svou čtyřkolkou zcela "přeoral". Jel pravděpodobně z Luisina údolí a speciálně na úseku těsně před Deštnou se vyřádil. Jel tam cik-cak, takže z nové stopy nezbylo nic. Kdo to tam zná, ví jak nebezpečný je tam sjezd a tento tydýt to ještě zhoršil, protože sa na tom oraništi nedá pořádně brzdit! Takže o víkendu může být ještě slušné poježdění, ale ne pro "sváteční" lyžaře. Skol

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 2.3.
Muycle, vloženo 2.3.2017 20:47

Dnes Serlich - Peticesti a zpet. Dopoledne mlha, silny vitr, obcasne snezeni, teplota lehce nad nulou. Pres noc napadlo tak 2-4cm noveho mokreho snehu, neupraveno. Na skate to slo, ale nic moc pozitek, stopa na klasiku od lidi. Bylo by fajn kdyby se stopy pred vikendovym oteplenim stihly upravit aby se ten novy snih stihl spojit se starym.

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 1.3.
Aleš Sokol, vloženo 2.3.2017 6:53

Zdar, tak z Šerlichu na Pěticestí - luxus!! Přikryto novým sněhem 5-7 cm, krásně bílo, před Velkou a Malou Deštnou asi 30 metrový úseky bez nový vrstvy, tzn. byl to prašan! Krásný svezení, i když nová vrstva napadla po úpravě. Od Homole už sníh víc "šustil," tzn. asi i trošku pršelo. I tak super svezení, jen před Pěticestím nějakej debil na skútru táhnul asi 3-4 lyžaře na provazu směr Homole....

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 27.2.
FCB, vloženo 28.2.2017 12:20

Včera po obědě okolo Bukovky a na Suchák. Myslím, že to bylo poslední běžkování, protože předpověď počasí už nevypadá příznivě.
Stopa ve stínu ledovatá a na slunci kaše a voda. Sice byly úseky, kde byl sníh docela pěkný, ale většinu trasy to byla bída a dokonce na mnoha místech lezou kameny.
I tak ale celkem povedená sezóna.

> Okolí Suchého vrchu a Čenkovic

Info ze dne 27.2.
Michal, vloženo 27.2.2017 15:37

Dnes v 10:00 z Šerlišského Mlýna na Polomské sedlo na skate pěkné svezení, dále směrem na Masarykovu chatu už hodně jehličí. Cestou zpět kolem poledne se to v místech na slunci už bořilo. Krásné počasí, ale je hodně teplo, tak se i vzhledem k předpovědi na nejbližší dny obávám, že se konec sezóny rychle blíží.

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 26.2.
Papr, vloženo 26.2.2017 14:24

Dnes dopoledne Mezivrší-Anenský vrch díky pátečnímu sněhu supr jízda jak klasicky tak skatem, i když místy bylo jehličí a jedno jsem potkal i trochu ledu. Čekal jsem to výrazně horší...

> Říčky, Rokytnice v Orlických horách a okolí

Info ze dne 26.2.
Jiří Barták, vloženo 26.2.2017 7:02

Včera Mezivrší, Komáří vrch, Pěticestí, Korunka, Pod Homolí, Pod Jelenkou a zpět, čerstvý sníh vykonal své, pěkné počasí, super svezení.

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 25.2.
Marie, vloženo 25.2.2017 21:18

Luisino Údolí, Pod Jelenkou, Homole, Pěticestí a zpět. Trocha sněhu čerstvě napadaného, upraveno, místy mírně zledovatělé, překvapivě nádherné svezení.

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 25.2.
Deer, vloženo 25.2.2017 19:43

Skate z Haničky přes Anenský a Komáří vrch na Pěticestí, přes Zakletý dolů do Říček, odtud na Komáří vrch a pak již stejně zpět. Zmrzlý, ale dobře upravený základ, na něm cca 1-2 cm čerstvého sněhu. Obecně kde trasa vedla vzrostlým lesem, tam byl více či méně napadaný bordel ze stromů. Kde je kolem jen nižší les, tam to bylo pěkné, čisté. Nicméně celkově fajn svezení, akorát z Říček na Komáří vrch lehce rozryté od skůtru, nebo tak něčeho, ale taky to šlo.

> Říčky, Rokytnice v Orlických horách a okolí

Info ze dne 25.2.
Michal, vloženo 25.2.2017 19:20

Dnes Ze ski centra Říčky na pěticestí a zpět. Vše parádní jen to odpoledne bylo dole u ski centra hodně povolený, ale myslim že to ještě pár dní vydrží.

> Říčky, Rokytnice v Orlických horách a okolí

Info ze dne 25.2.
jirka, vloženo 25.2.2017 15:38

Dnes 10 - 12.30 skate Serlich - V. Deštná - Pod homoli - bunkrovkou na Peticesti a severní cestou zpět. Čekal jsem to mnohem horší. Na tvrdém ledovém podkladu který se na většině trasy podařilo před ochlazení utáhnout bylo cca 1-2 cm čerstvého prašanu. Ten vetsinou zakryl spinava mista s jhlicim a vetvickami. Takže celkově na skate parádní, čerstvý sníh to z kopce trochu brzdil ale bylo to další skvěly lyžování v teto sezóně. Nevíte jak to vypadá z cihalky na sedlonovsky vrch?

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 25.2.
luděk, vloženo 25.2.2017 10:47

Dobrý den. Spadl nový sníh? Nové info? Hedu na týden. Moc děkuji

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 24.2.
lukas.jerabek, vloženo 24.2.2017 20:34

Mezivrsi-Kunstatska kaple a zpět, šlo to i bez klisteru, pár mm nového snehu a přikrylo to jehličí i ten starý zmrzlý. Ale žádná sláva.

> Říčky, Rokytnice v Orlických horách a okolí

Info ze dne 24.2.
Peter, vloženo 24.2.2017 18:50

Dobry den.
Dnes síce rolba z Čihalky vyjela na úpravu běžeckých stop,ale bohužel kvůli nedostatku sněhu nebylo možné trasu (po Knížecí) upravit.

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 24.2.
Jiří Barták, vloženo 24.2.2017 18:06

Vyjeli jsme z Deštné na Polomské sedlo, ráno to ještě nebylo upravené museli jsme lyže sundat a nést, neskutečně špinavá stopa, teď už je ale projeto. Potom jsme potkali rolbu tak už to bylo lepší. Dál jsme jeli na Vrchmezí, zpět na Polomské sedlo, Šerlich, Velká Deštná, Pod Jelenkou, Luisino údolí, Deštná, vše projeto rolbou. Kde je nízký
les je to dobré, jinak jsou stopy dost špinavé, pokud nepřipadne, tak je hotovo.

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Doporučujeme

Ubytování v Orlických horách
Výhodné ceny ubytování v Orlických horách, 20% sleva na skipasy u vícedenních pobytů...
Pobyty v Orlických horách - slevy až 34 %
3 noci pro dva za 999 Kč + další akční balíčky. Lyžařské a jarní pobyty na horách - více zde.

Odkazy k oblasti

Orlickehory.net - sekce běžecké lyžování
Informace o lyžařských oblastech Orlických hor včetně velkého množství zajímavých článků

Kulturní akce - Královehradecký kraj

Načítám data...
Další kulturní akce v Královehradeckém kraji