Lyžařské vosky na Sporticus.cz

Navazuje na zavedený eshop VOSKY.KAMZASNEHEM.CZ

 

Orlické hory – běžky

Orlické hory jsou oblíbeným lyžařským prostorem především pro obyvatele Východních Čech. Krásná příroda na hřebenech přímo vybízí k výletům. Úprava lyžařských stop se v posledních letech výrazně zlepšila, takže se určitě vyplatí zajet si do Orlických hor zalyžovat.

Oblast jsme rozdělili na následující podoblasti:

Užitečnou pomůckou je mapa aktuálně upravených tratí v Orlických horách na Skimapě.

Odkaz: webkamery - Orlické hory

Nejnovější aktuality ze stopy

Přidat zprávu
Formulář pro přidání zprávy o aktuálních podmínkách - běžky (změnit na sjezdovky)

Vaše jméno, které se zobrazí u této zprávy. Ale byli bychom radši, kdybyste se zaregistrovali a přihlásili, pak nebudete muset jméno pokaždé vyplňovat :-) Jako nepřihlášený uživatel musíte u každé zprávy vyplňovat své jméno. Když se zaregistrujete/přihlásíte, bude vloženo automaticky.

Vyberte oblast, kde jste byli na běžkách

Datum, kdy jste byli v této oblasti lyžovat. Pokud to bylo víc dní po sobě, vyberte poslední den. Zapisujte ve formátu YYYY-MM-DD (např. 2009-12-24). Zprávu více než 9 dní starou sem ani nezkoušejte psát, nepůjde to – chceme informovat o aktuálních podmínkách a ne historických :-)

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně. Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány. Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Kontrolní otázka, proti spamu.

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně.
Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány.
Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Řazení aktualit:

Info ze dne 22.2.
Aleš Sokol, vloženo 23.2.2017 6:42

Z Luisina na Pěticestí a zpět. Na klasiku zapomeňte, i skate nebyl nic moc, ale ještě to na tu bídu šlo. Cestou z Luisina na hřeben v lese dost jehličí, celkově zatím celkem tvrdý, i když mokrý. Pokud to zmrzne a ničím se nepřikryje, bude to hrůza. Cestou zpět v dešti i na hřebenu....

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 20.2.
Eva, vloženo 20.2.2017 20:18

děkujeme p.Peterovi za zprávu o běžeckých tratí zČihalky.Eva

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 20.2.
Peter, vloženo 20.2.2017 16:46

Dobrý den.
Chtěl bych Vás informovat o tom,že zítra (21.2. úterý),běžecká stopa - trasa -Čihalka k Sedloňovskýmu vrchu a Ruské údolí nebude upravována.
Děkujeme za pochopení.

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 19.2.
Ziriath, vloženo 21.2.2017 12:07

Na Šerlichu se nedalo zaparkovat, tak jsme to obrátili na Šerlišský mlýn. Odtud celou cestu do kopce na Šerlich, se šupinama to ani nepodkluzovalo. Pak přes Velkou Deštnou pod Homoli a zpět. Klasická stopa byla poněkud rozježděná a u vnějších okrajů to ujíždělo do strany, bruslařský pruh byl zřejmě v lepším stavu. Sjezdy docela bezpečné. Od Šerlichu potom na Polomský kopec,Vrchmezí a zpět k Šerlišskému mlýnu. Zde již bylo znatelně méně lidí. Sníh dost uježděný a tvrdý, s popraškem na povrchu.

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 19.2.
Novák, vloženo 20.2.2017 18:33

POLSKO:Spalona 800m.n.m-Jagodna 977m.n.m-Spalona(okruh cca 14km),velmi široké bezvadně upravené trasy pro obojí styl,pěkný výhled do polska,sněhu by mohlo být více cca 20-40cm,sem tam nějaký malý kamínek,větvička....
U parkoviště které je zdarma je dobrá restaurace-chata jagodna,sice dražší ale vynikájící jídlo k nesnězení.

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 19.2.
Aleš Sokol, vloženo 20.2.2017 6:57

Z Čihalky na Polomské sedlo....nahoře paráda, dole trošku horší sníh

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 19.2.
Marie, vloženo 19.2.2017 20:33

Deštné-Luisino Údolí-Jelenka-Pěticestí a zpět - pohádka, nádherné podmínky, krásně svezení. Dík za úpravu tratí, dokonce je i čerstvý poprašek nového sněhu.

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 18.2.
ladik, vloženo 20.2.2017 8:45

Deštné-Číhalka pěkné svezení ráno 8.45 málo lidí lehké chumelení cestou zpět sníh měknul a na loukách u Nároďáku vodová stopa.

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 18.2.
Dadaseg, vloženo 18.2.2017 12:43

Z Bukové hory do Štítu. Stopa místy rozmrzlá, ale jinak paráda.

> Okolí Suchého vrchu a Čenkovic

Info ze dne 16.2.
Dóča, vloženo 16.2.2017 22:31

Podvečerní skate z Haničky na Peticesti a zpět. Upraveny byl také výjezd na rozhlednu Anna. Sníh starý přemrzlý misty na slunci rozbředly sjezdy ledovate az nebezpečné dávejte pozor! Ale bylo to fajn a lyže slušně frčeli. Stopa zledovatela, takže bez klistru nebo šupin by to asi nešlo.

> Říčky, Rokytnice v Orlických horách a okolí

Info ze dne 15.2.
Honza1307, vloženo 16.2.2017 12:47

Sníh už je spíše jarní firn, ale je ho pořád dost (50cm), těžko se maže, lepší je to na skate. Počasí nádherné, slunečno, teplo. Nějaké video jsem dal sem:

https://www.youtube.com/watch?v=eOvpbpkR_JE&index=4&list=PLv22uF0RIlL5mtEShDv79qx_t9TDTeKM6

> Okolí Suchého vrchu a Čenkovic

Info ze dne 14.2.
Petr, vloženo 15.2.2017 6:25

Včera odpoledne Panské pole - V.Deštná a zpět: Na sluníčku, zejména na Komáru, to teklo. Ve stínu to docela šlo. Od Mezivrší severní stranou pod Homol a dále na V.Deštnou výborné podmínky (nesvítí tam slunce), krásně upraveno. Vzhledem k různorodým podmínkám bylo složité namazat, nakonec univerzál od TOKO. Chce to vyjet spíše po ránu, nebo později odpoledne, kdy je chladněji.
(Odpověď na dotaz uživatele Honza z 14.2.: Nevíte někdo jak teď vypadá úsek Říčky, Pod Homolí,Deštná? Jaký je sníh, čím se dá namazat atd.. Dík)

> Říčky, Rokytnice v Orlických horách a okolí

Info ze dne 13.2.
Míra, vloženo 14.2.2017 7:34

V pondělí skate - kolečko na okruhu, pak na polomský sedlo, sjezd ke mlýnu a zpět. Žádný požitek ze skluzu to nebyl, je to většinou ledovatý, lyže na tom při 1-1 tancujou. Nejhezčí úsek Mlýn - Polomské sedlo, tam se na tom sluníčko zatím podepsalo nejméně. Počasí ale luxusní.

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 12.2.
Katka, vloženo 14.2.2017 15:05

Čihalka Polomské sedlo Vrchmezí a zpět, překvapila kvalita sněhu, upraveno z pátku, ale stále super svezeni na skate K

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 12.2.
Kuba, vloženo 13.2.2017 23:29

Rolbou upravená trať staršího data, hodně zledovatělé, místy trať rozdupaná nebo nepoužitelná např. na Šerlichu nebo na začátku v Deštném u Kozího chlívku. Odpoledne sníh těžký mokrý, hodně brzdí. Od Polomského sedla do Deštného hezky upravené, jen pozor na plotny, ať neházíte žabáky. Ale málo lidí po víkendu, takže paráda. Nemažu.

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Doporučujeme

Ubytování v Orlických horách
Výhodné ceny ubytování v Orlických horách, 20% sleva na skipasy u vícedenních pobytů...
Pobyty v Orlických horách - slevy až 34 %
3 noci pro dva za 999 Kč + další akční balíčky. Lyžařské a jarní pobyty na horách - více zde.

Odkazy k oblasti

Orlickehory.net - sekce běžecké lyžování
Informace o lyžařských oblastech Orlických hor včetně velkého množství zajímavých článků

Kulturní akce - Královehradecký kraj

Načítám data...
Další kulturní akce v Královehradeckém kraji